Tour op papier Bonussen oorzaak van voetbalrellen BART ZOET rijdt per jaar ruim 40.000 km met auto om 50.000 km te kunnen fietsen Akkoord over confectie-CAO gereed Verjaars geschenk Johnson voor op McCarthy Jaarlijks 10.000 kinderenbij echtscheidingen betrokken WOENSDAG 6 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT MET NIJDAM KOPPEL IN ZES DAAGSE (Van onze sportredactie) WAARDE. Op 1 januari wordt Bart Zoet, wielren ner met het hart op de weg, ingelijfd bij de zeven tien man tellende Smiths Chipsploeg onder leiding van de geroutineerde Belg Lomme Driessens. Tot dan heeft de in Sasscnheim geboren Zoet (25), die nu aan de Zuidbcvelandse dijk langs de Westerschelde in een nieuwbouwwoning in Waarde woont, zo'n vijf tien ranke racefietsen ver- Hij hoopt er nog vele te verslijten in zijn veelbelo vende carrière. Een loop baan, die in 1958 in feite uit verdriet om moeders dood begon. Hij wilde de ellende in de frisse buiten lucht eruit persen. Van het begin af had hij succes. Wel wil hij nadrukkelijk verklaren dat een wielren ner een zwaar leven heeft en er heel wat voor over moet hebben om prestaties te kunnen leveren. Maar dan kan het ook finan cieel aantrekkelijk zijn! Een wegwedstrijd winnen zegt hem meer dan een zesdaagse, zoals die in Am sterdam, waarin hij don derdag start. Een uitzon dering is voor hem Peter Post in een zesdaagse. „Die steekt boven alles en iedereen uit". Bart Zoet, die 149 over winningen op de weg be vocht en in Tokio olym pisch goud won in de ploe gentijdrit met Eef Dolman, Gerben Karstens en Jan Pietersen, zegt: „Ik sleutel iedere dag aan mijn fiets, zodat hij op de millimeter nauwkeurig is afgesteld. Dat doe ik in alle rust. Daarom heb ik zo'n be wondering voor de mecani ciens in de volgauto, die hotsend en slingerend tij dens het rijden een fiets voor een pechvogel klaar maken". In een rennersploeg excel leert doorgaans een circa zevenkoppige kern. Be hoort een renner daartoe en wordt hij als gevolg daarvan door zijn ploeg leider naar vele wedstrij den meegenomen, dan heeft hij het vanzelfspre kend beter dan een schaar ser rijdende coureur. Maar daarvoor is hij dan ook een goed rijder. Uiteraard eveneens aantrekkelijk door de organisatie als „publiektrekker" te wor den uitgenodigd. Naast zijn maandelijkse, vaste en bij contract vastgestelde Inkomen kan een coureur tot aardige bedragen komen. Maar hij moet ook een goed financier zijn. Veelal eindigt zijn car- cière omstreeks zijn vijfen dertigste jaar. Bart Zoet later" een winkel of een bar te openen als hij op zijn top staat. Dan is zijn naam immers nog op aller Beroeps „Ik was zonder medewer- m mijn vader, in bloembollenbedrijf ik zo kan terugkomen, nooit zover gekomen", ver- lelt Bart Zoet, die auto rijden gevaarlijker vindt dan wielrennen. „Omdat ik voortdurend van leef tijdgenoten won, stapte ik vroegtijdig van de aspi ranten en nieuwelingen ovèr naar de amateurs. Zo belandde ik als 17-jarige tussen vedettes als De Roo en Jan Jansen in mijn eerste grote wedstrijd. Dat was om het kampioenschap van Nederland, waarin ik achtste werd. Op 1 januari 1965 werd ik beroepsren ner. nadat Kees Pellenaars me had benaderd en het jaarcontract me wel zinde". Na zijn huwelijk ging Bart Zoet in Waarde wonen om dichter bij zijn vele Bel gische wedstrijden te zijn. Toch reed hij dit jaar meer dan 40.000 km per auto, om op de fiets nog eens ruim 50.000 km te kunnen afleggen. „Ik vind het belangrijk kan chaufferen". Marian Zoet rijdt haar man veelal naar de Nederlandse eve nementen en brengt hem 's avonds vermoeid weer terug. Dertig kilometer voor de start slapt Bart Zoet echter uit, zet de wielen in zijn fiets en rijdt zich „eventjes" in naar de „Enige weken in een trai ningskamp maken mij in het voorjaar weer góed voor 200 km", vertelt Bai't Zoet, die in zijn rustige tijd van november tot eind februari graag aan cyclecrosses deelneemt. „De Ronde van Sardinië en de wedstrijd ParijsNice zijn de eerste grote koersen. Eind maart volgen de Belgische voorjaarsklassie kers, de veelal tijdens het weekeinde te rijden Ne derlandse criteria en de Belgische kermiskoersen". Dan rekent Marian Zoet er met het eten maar op dat haar man menigmaal na 9 uur binnenstapt. Vooral de criteria zijn nogal laat afgelopen en dikwijls ver in Nederland. Dan kan het wel 2 uur in de nacht worden. Toch vertrekt de in het seizoen praktisch elke dag star tende renner iedere mor gen weer om acht uur. Dat zware beroep eist een minutieuze levenswijze. „Als 16-jarige leerde ik al l'TRECHT (ANP) Werkgever* en werknemers hebben in principe overeen stemming bereikt over bet uitgangspunt voor de loontabellen die van de eerste januari 1968 in de confcctie-industrie zullen gelden. Uitgangspunt zal een ver hoging van de loontabelcijfers voor de 23-jarigen (mannen en vrouwen) van 17 cent per uur zijn. De lonen voor de jeugdigen zullen naar verhouding wor den verhoogd. gers overeenstemming had gerappor teerd over een fazegewijze invoering van de jeugdvakantie, meenden de werk gevers met de invoering hiervan niet in 1968 te kunnen starten. Overeengeko men werd de huidige verlengde zieken gelduitkeringsregeling (V.Z.U.) te laten voortbestaan. Ook werden partijen het eens over het opnemen van de vakantie toeslag in het dagloon voor de werk loosheidswet. De overeenkomst moei nog worden goedgekeurd door de ledenvergadering van het sociale werkgeversverbond in de confectie-industrie Bolilcn volgt Kohlei op van oudere renners veel rauwkost te gebruiken, me goed te soigneren en door niet te roken en niet te drinken mijn conditie op een goed peil te houden" Bart Zoet laat zich de „Franse" keuken van zijn vrouw evenwel prima smaken, eet dagelijks ten minste een pond biefstuk, voelt zich ijzersterk en vindt zijn beroep, ondanks de vele vermoeienissen, uiterst aantrekkelijk. Toch zou hij een eventuele zoon later afraden op de fiets te stappen, vooral om hem de enorme beproevingen, het vele afzien, zoals dat in rennerskringen heel, te besparen. Hij is zelf be zeten van de fiets, maar wil wel kwijt dat hij berg- beklimmingen niet tot zijn favoriete werkzaamheden Keel dicht „Het ligt aan omstandig heden van weer, weg, hoogteverschillen enz., hoe hard het gaat. In de bergen het buitenland. schrikken we bij de afda lingen niet van een snel heid van 60 70 km. De volgauto's kunnen ons soms in de hairpinrijke delen niet bijhouden". „Uiteraard komt met de bergen het drama-Simpson en de doping ter sprake. „Ik kan me zo goed in denken hoe zo'n man zich voelt. Er zit een gat tussen jou en de kopgroep. Dat lijkt slechts honderd meter groot, maar kan door tussenliggende bochten wel een minuut zijn. Toch probeert de renner dat gat te dichten. Dodelijk ver moeid, ook al door de hoge, zuurstofarme lucht, en ongewoon gloeiend be gint de coureur dan door nat aan de afdaling, waar bij onmiddellijk de keel dicht wordt gedrukt dooi de koude snerpende wind". Bart Zoet roert het onder werp niet graag aan. HU denkt liever aan de Am sterdamse Zesdaagse, waar in hij met Ilenk Nydam een koppel vormt. En aan de tijd daarna. Met echtgenote Marian gaat hU het zün het buitenland houden. „Wintersport? Nee, twee weken Kanarische eilan den. Een wielrenner moet het risico van het breken van ledematen niet gaan opzoeken in de winter- ij PARIJS, Het, etappeschema van de Tour de France 1968, die 28 juni in Vittel- Esch begin en 21 juli in Parijs eindigt, zal als Volgt zijn: le et. (28 juni): Vittel-Esch sur Alzette (Lux.); 2e etappe (29 juni): Aarlen (Belg.)-Forst (België), voorstad van Brussel; 3e etappe (30 juni): Forst (Belg.)-Roubaix; 4e etappe (1 juli): Rou' baix-Rouaan; 5e etappe (2 juli): eerste gedeelte: Rouaan-Bagnoles de l'Orne, tweede gedeelte: Bagnoles de l'Orne- Dinard; 6e etappe (3 juli): Dinard- Lorient; 7e etappe (4 juli): Lorient-Nan- tes; 8e etappe <5 juli): Nantes-Royan; 6 juli: rustdag in Royan; 9e etappe (7 juli): Royan-Bordeaux: 10e etappe (8 juli): Bordeaux-Bayonne: He etappe (9 juli): Bayonne-Pau; 12e etappe (10 ju li): Pau-Saint. Gaudens; 13e etappe (11 juli)Saint Gaudens-Seo d'Urgel (Andorra); 14e etappe (12 juli): Seo d'Ur gel -Canet Plage: 12 juli: rustdag in Ca- net Plage; 15e etappe (14 juli): Perpig- nan-Albi; 16e etappe (15 juli): Albi- Aurillac; 17e etappe (16 juli): Aurillac- St. Etienne; 18e etappe (17 juli): Saint Etienne-Grenoble; 19e etappe (18 juli): Grenoble-Sallanches; 20e etappe (19 juli): Sallanches-Besancon; 21e etappe (20 juli): Besancon-Auxerre; 22e etappe (21 juli): lste gedeelte Auxerre nog niet bekend tweede gedeelte: nog niet bekend Parijs (individuele tijdrit). N.D.R. ZOEKT OPLOSSING Stalterreinen LONDEN l)c Engelse voetbalclubs uit de eerste divisie, die zich zorgen maken over toenemend grot- spel, zijn bet er over eens, dat er aanleiding is om de kwestie van het be talen van een bonus aan elftal of Individuele spelers voor een bepaalde presta- Zij waren gisteren bijeen geroepen door de Engelse League, die meent dat emoties en spanning in wedstrijden worden opge jaagd omdat de spelers steeds meer bonussen wor den toegezegd voor over winningen. De league kent een maxi mum voor bonusgeld van vier pond voor een over winning en twee pond voor een gelijkspel. Maar de clubs geven openlijk toe, dat zij zich hieraan niet houden. Sunderland bijv. geeft zijn spelers twintig pond voor elk punt. Dat betekent veertig pond per speler voor elke overwinning van het elftal. Andere clubs betalen extra voor de plaats van het elftal in de wekelijkse ranglijst, voor de plaats in de eindrang schikking, voor het voor komen van degradatie en voor het trekken van pu bliek boven een bepaald aantal. De kampioensclub Manchester United heeft onlangs zijn spelers 2000 pond elk beloofd als zij de Europa Cup winnen. De league kan hier niets aan doen. omdat deze wedstrij den buiten zijn jurisdictie Hardaker, secretaris van de league, zal met de bond van beroepsspelers over de kwestie gaan praten om na te gaan of er, nu de zaak uit de hand is gelopen, een betere regeling is te vinden. afsluiten DEN HAAG. Bij de Stichting Nederlandse Draf- en Rensport wordt na overleg niet. het bestuur van de Pilteursvereniging in Ne derland naar de mogelijkheden gezocht om de stalterreinen op de hanen af te sluiten. Tot nu toe gold de regeling dat eige naren van paarden, trainers, stalperso neel en rijders op deze terreinen toegang hadden, maar daar in de afgelopen jaren het aantal eigenaren en paarden sterk is gestegen, werden de controle en de situatie er niet overzichtelijker door. Mede in verband met de verantwoorde lijkheid die de trainers voor de hen toe vertrouwde paarden dragen zal binnen kort een regeling op de baan Hilversum worden getroffen en aan de praktijk getoetst om ook op andere banen tot een afsluiting van het stalterrein te kunnen komen. Niet De Lillo maar Wagtinans inzesdaagse AMSTERDAM De Brabander Rini Wagtmans zal in de Zesdaagse van Am sterdam, die morgen begint, zijn debuut als professional maken. Wagtmans zal gekoppeld worden aan de Australiër Ron Bacnsch. Het was aanvankelijk de bedoeling van Wagtmans om pas per 1 januari tot de beroepsklasse over te gaan. Hij zou dan ook in de Amsterdamse Toe- komstzesdaagse met Van Hest rijden. Maar omdat de oorspronkelijke koppel- genoot Van Baensch, oud-wereldkam pioen Patterson, plotseling naar Austra lië terugging, is het proces voor Wagt mans iets versneld. Eerst had men de Italiaan De Lillo aan Baensch gekop peld, maar tenslotte is de voorkeur ge geven aan Wagtmans. Einde nadert voor Anquetil LYON. Jacques Anquetil is van plan om in 1968 een eind te maken aan zijn bijzonder succes-1 volle wielerloopbaan. Rafael Geminiani, zijn ploegbaas, maakte bekend dat Anquetil, die op 8 januari 34 jaar wordt, in het komende seizoen waarschijnlijk niet aan de start van grote meerdaagse wedstrijden zal verschijnen. Anquetil verkiest de zeker zo lucratieve afscheidstournee, waarbij hij zich nog één keer op zoveel mogelijk Franse wielerbaantjes en in zoveel moge lijk criteria wil laten zien. WENEN De Oostenrijker Hans Or- sollcs heeft zijn Europese titel in het superlichtgewicht behouden, door giste ren in Wenen in een partij over vijftien ronden tegen zijn uitdager, de Spanjaard Juan Sombrlta Albornoz, onbeslist te boksen. MOSKOU. - - Zenit Leningrad, dat als laatste eindigde in de voetbalcompetitie van de Rus sische eerste divisie, zal niet degraderen. De Russische voetbal bond heeft besloten ter ere van de vyftigste verjaardag van de oktoberrevolutie, die door Lenin in Leningrad (toen nog Peters burg) werd ontketend, de eerste divisie uit te breiden van negen tien tot twintig clubs. Zonder deze maatregel zou de grootste Russische stad na Moskou niet meer vertegenwoordigd zijn In de hoogst klasse. Schaatskernploeg naar Inzeil INZELL De Nederlandse heren- kernploeg met uitzondering van Kees Verkerk, zal het komende weekeinde deelnemen aan internationale schaats wedstrijden over 500 m, 1000 m. 1500 m en 3000 m in het Westduitse Inzeil. Ard Schenk, Peter Nottel, Jorrit Jorritsma, Arie Eriks en Karei te Winkel zullen strijd moeten leveren met de Westduit sers, enkele Noren en Oostenrijkers en een Brit. Alkmaar-Zaanstreek heet voortaan A.Z. '67 (Van onze sportredactie ALKMAAR De bijna een hair jaar oude Noordhollandse voetbalcoinbinatie Alkmaar-Zaanstreek zal voortaan A.Z.*67 heten, heeft bet bestuur van de vereni ging besloten. De keuze werd gemaakt uit een groot aantal inzendingen op de daartoe uitge schreven prijsvraag. De clubkleuren van A.Z. '67 blijven onveranderd roodwit, maar op het rode shirt zal een badge worden aangebracht, waarin behalve de naam ook de rode Alkmaarse burcht uit het stadswapen en een blauw® Zaanse molen zijn ver- De meer dan tweehonderd Inzendin gen op de prijsvraag levarden ruim vijf honderd namen op. Brussel was gisteren uitgelopen voor het huwelijk van wieleridool Eddie Merclcx met Claudine Acou. De altijd aanwezige supporters, ditmaal met de onafscheidelijke wieltjes, vormden de erehaag. WASHINGTON (Reuter-AFP) Pre sident Johnson heeft hel aftreden van Foy D. Kohier als plaatsvervangend onderminister van Buitenlandse Zaken voor politieke aangelegenheden bekend gemaakt. Als opvolger is benoemd de Amerikaanse ambassadeur in Parijs, Charlea E. Bohien. Wie Bohlens functie overneemt is nog niet bekend. De wijziging op het minis terie van Buitenlandse '/.aken volgt op de bekendmaking van een week gele den, dat minister van Defensie Robert McNamara af zal treden om president van de Wereldbank te worden. Foy Kohier, met zijn 59 jaar een van de meest ervaren diplomaten in de bui tenlandse dienst, wordt hoogleraar aan het centrum voor voortgezette interna tionale studie aan de universiteit van Miami, in Florida, Hij heeft sinds 1931 bij de buitenlandse dienst gewerkt, is ambassadeur in de Sovjet Unie geweest en een deskundige in communistische zaken. Kohier, een voormalige bankbe diende, slond bekend als een koppig en kundig onderhandelaar. Veel geld voor vervalsingen LONDEN, (A.P.). Sotheby's, dc we reldberoemde Londrnse kunstveiling, heeft gisteren een tweed, igsc verko ping van vervalsingen besloten. Dc ver valsingen van ecrsic edities van Tenny son. Wordworth, Dickens. Ruskin en andere schrUvers brachten tezamen 23.907 pond sterling (203.000 gulden) op. De vervalsingen zijn het werk geweest van Thomas Wise die, totdat hij als een aartsvervalser aan <k kaak werd gesteld, eens zeer gerespecteerd' mart' v,m de' weienschap was. Wise staakte zijn vervalsingswerk in 1900 en werd vervolgens een ware we tenschappelijke researchman. Hij over leed in 1937, drie jaar nadat zijn ver valsingswerk ontdekt was. De vervalsingen zijn in de Verenigde Staten en Nieuw-Zeeland tentoonge steld. Vele boeken zijn via Sotheby's naar Amerika gegaan. De handelaar F.I Dieff uit New York betaalde 350 pond voor een vervalsing van Tennyson's „Morte d'Arthur" cn 220 pond voor Ruskins „The future of England". El Dieff betaalde verder 2 474 pond voor een serie brieven aan Wise. Iedereen was tevreden over de op brengst van de werken niet in het minst de geest van White, die nauwelijks had durven verwachten, dat zijn ver valsingswerk twee hele veilingsdagen van Sotheby's in beslag zou nemen, In de Zonnehof (e Amersfoort wordt van 16 december t/m 4 februari onder de titel „Het keerpunt van het realisme" een tentoonstelling gehouden van kunstwerken uit het rijksmuseum KrÖller-Mülier. WASHINGTON (Reuter) Wanneer er nu een democratische kandidaat voor het Amerikaanse presidentschap moest worden gekozen, zou president Johnson liet ruimschoots winnen van senator Eugene McCarthy uit Minnesota. Blij kens een onderzeok in het gehele land van het bureau van Louis Harris gaf 63 procent van de ondervraagde democra ten de voorkeur aan Johnson, tegen 17 pocent aan McCarthy. Twintig procent had ening. In het oostelijk deel van de VS had Johnson de grootste voorsprong. 72 tegen elf procent, terwijl 17 procent geen oor deel had In het zuiden was de verhou ding echter 54 tegen 20 procent, met 26 proeent geen mening. Senator McCarthy oefent felle kritiek op het regeringsbeleid ten aanzien van hunst rn hl Het coral dos cstudanles da faculdade de letras da universidada de Colmbra geeft op donderdag 14 december een concert in de aula vdn het 2de V.C.L. aan de Goudsbloemlaan in Den Haag under auspiciën van Z, Ex. Alvaro Brilhante Laborinho, ambassadeur van Portugal. Het koor, dat onder leiding slaat van dr. Francisco Faria, werd in 1954 opgericht met het doel door fol kloristische zang de Portugese volks ziel bekendheid te geven en heeft sindsdien ook internationaal veel suc ces geoogst. De Rotterdamse Kunststichting exposeert van 7 t/m 31 december in expositie zaal De Doelen schilderijen en teke ningen van Timmer. UTRECHT (ANP) In ons land wor den per jaar ongeveer 6.000 echtschei dingen uitgesproken en 1.000 scheidingen van tafel cn bed. Hierbij zijn ruim 10.000 kinderen betrokken. Mevrouw prof. dr. J. C. Hudig, bui tengewoon hoogleraar in het kinderrecht en de kinderbescherming in Utrecht, noemde deze cijfers vanmiddag in Utrecht op de aan het thema „kind en echtscheiding" gewijde bijeenkomst I van de katholieke centrale vereniging I voor geestelijke v olksgezondheid. Zij sprak over de juridische gevolgen van I echtscheiding voor hel kind. I Het percentage echtscheidingen, dat na 1945 een piek vertoonde, blijft de laatste jaren vrijwel constant. Prof. Hu dig noemde het opvallend, dat het rel; lieve aantal in de grote steden veel hi ger ligt dan in kleine landelijke ge meenten. Den Haag spant de kri in 1964 per 1.000 echtparen 5,7 echt- scheldingen. De beslissing over de toewijzing van de kinderen na de echtscheiding is aan de rechter voorbehouden. Wanneer de ouders het onderling eens zijn zal de rechter hun wensen meestal wel volgen. Bij verschil van mening moet hij, gead viseerd door de raad voor de kinderbe scherming, een beslissing nemen, waar bij hei belang der kinderen het enige richtsnoer is. Op schuld bij de ouders aan de echtscheiding hoeft hij geen acht le slaan. In onder andere België en Frankrijk is dat nog wel het geval. In de praktijk blijkt, dat in het alge meen jonge kinderen aan de moeder worden toegewezen, dat de kinderen, zo mogelijk, niet verdeeld worden en dat, wanneer op het moment van de behan deling ter zitting de kinderen al gerui me tijd door een van de ouders worden verzorgd, de rechter alleen verandering in deze situatie brengt ais er bijzonder sterke argumenten zijn tegen handha ving van da status quo. Toewijzing aan Door emotionele spanningen uit evenwicht Prof. Iludlit niet i el ie t lie c bel ai niei helemaal uit te schakelen, inaar I hem het recht te geven, te worden ge- j boord over belangrijke opvocdingskwes- I lies en om zijn kind te ontmoeten. Overi- gens verloopt een bezoekregeling mees tal pas goed. als de ouders ieder weer een nieuw evenwicht in het leven ge vonden hebben. Zolang ze nog vijandig tegenover elkaar staan, raakt het kind, als het geregeld de ouder ontmoet bij wie het niet woont, gemakkelijk in loya- lileitsconfllcten. Tenslotte bepleitte mevrouw Iludig bet Inschakelen van een gezinsraad Of een sectie van de raad voor de kinder bescherming bij het helpen van ouders en kinderen, die de gevolgen van een echtscheiding niet alleen kunnen verwer ken. Het raadplegr-n van de raad zou dan op vrijwillige basis moeten gebeuren en geen wettelijke plicht moeten zijn. Dr. A. F. W. van Meurs, directeur van het Nederlands instituut voor kinderstu die, behandelde de psychologische gevol gen voor het kind. Aangezien de gemid delde huwelijksduur bij echtscheidingen ongeveer tien jaar bedraagt, zijn er in hoofdzaak jonge kinderen bij betroke- ken. Onbekend is het aantal vcrlatingen en het aantal mislukte huwelijken, dat niet wordt ontbonden. Uit een huwe- lijksenquète zou men kunnen aflei den, dal in ongeveer 200.000 huwelijken het sein op rood staat. Het is niet zo, dat jeugdmisdadigheid, psychische afwij kingen en leermoeilijkheden bij kinde ren van gescheiden ouders vaker voor komen dan bij andere. De bestaande on juiste opvattingen, aldus dr. van Meurs, blijken echter tegemoet te komen aan de behoefte scheidende ouders tc veroor delen Maar men beseft onvoldoende dat men met de veroordeling van de ouders I ook de kinderen treft. Bij een mislukt huwelijk ts vaak spra ke van een neurotisch proces, waarbij j allerlei emotionele spanningen een ge- j zonde oplossing belemmeren. Dc bctrok- I kenen worden echter door schuldgevoe lens en schaamte weerhouden van het Voor* het jonge kind kan het uiteenval- stige cven- Het kind, dat bovendien in zijn omgeving te ma ken krijgt met hot vooroordeel over kin deren van gescheiden ouders, wordt ex tra zwaar belast. Dr. v. Meurs zei, dat de situatie bijzonder dreigend kan wor den, als het kind als wapen van dc een tegen de ander wordt gebruikt of wan neer het kind compensatie moet bieden voor de ontbrekende partner. Hij meent, dat bij de aanpak van het echtacheidingsvraagstuk het belang van het kind meer aandacht verdient en dat het accent zou moeten komen te liggen op de voorkoming van het disharmoni sche huwelijk in plaats van op de be strijding van de echtscheiding Rodriguez gaat voor B.R.M. rijden LONDEN De autorenstal van BRM heeft de 27-jarlge Mexicaan Pedro Ro-. driguez, die tot nu toe voor Cooper-Ma- serati uitkwam, voor het volgende sei« zoen gecontracteerd. Rodriguea komt jq de plaats van de Schot Jackie Steward dl® voor Matra gaat rijden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7