Nieuw Jeugdbuitencentrum binnenkort open Leiden faalde in de afwerking Afwerkers gemist bij Siseo in duel tegen Qui-Vive BOEIENDE BEETHOVEN-SYMPHONIE OP SEMPRE CRESCENDO'S CONCERT HET EERSTE INTERNATIONALE PERSBUREAU WAS LEIDSE PRIMEUR DE LEIDSE COURANT DINSDAG 5 DECEMBER 1967 Aanwinst voor Leid se Jeugd Actie ZOETERWOUDE Volgende maand werkbezoek van mr. J. Klaasesz MIVA-aklie Bollenstreek NOORDWIJKSE PATER IN OPWINDING OVER HET PRACHTIGE BEDRAG j De commissaris van de Koningin in I de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaa- j sesz, zal op maandag 8 januari a.s. een werkbezoek brengen aan de gemeente Zoeterwoude. Nog dit Jaar zal het nieuwe jeugdbuitencentrum van de Leidse Jeugd Actie (LJA) aan de Vlietweg worden geopend. Electrlciëns leggen de laatste hand aan ver schillende installaties, terwijl specialisten in de meu belsector de vloerbedekking aanbrengen. Naast het gebouw wordt een sportterrein geëgaliseerd en een kampcerrulmte gereserveerd. Begin volgend jaar zal het jeugdbuitencentrum, dat de naam zal blijven dra gen „Korte Vliet", worden opengesteld voor Leidse jongeren, waaronder ook studenten, en andere jeugd groepen uit het land. Het nieuwe gebouw komt in de plaats van het oude centrum aan de Korte Vliet, dat tegen de grens met Voorschoten ligt. Het nieuwe huis biedt een modernere accommodatie: 2 ruime recreatie zalen, die ook als eetruimten kunnen worden benut. Men heeft de beschikking over 76 bedden, die verdeeld zijn over zes slaapzalen. Er kannen conferenties worden gehouden en er is voldoende gelegenheid voor speciale cursussen. Er zullen in de toekomst conferentieweek- einden worden georganiseerd. Gemeentelijke subsidie staat ervoor borg, dat het nieuwe gemeenschapscentrum voor de Leidse jeugd het gehele jaar door ten volle kan worden gebruikt. Verenigingen en groepen kunnen er over beschikken, indien zij tijdig zich in verbinding stellen met de Leidse Jeugd Actie, die gevestigd is op het gemeentehuis. De heer L. N. de Vries van de Sport- LEIDSE AGENDA Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502 en Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20. Iel. 21522. WOENSDAG 6 DECEMBER Snouck llurgronjeliuis - 20.00 uur Lezing over „Voorkoming van vroeg tijdige veroudering. Met geleende auto en zonder rijbewijs etalage binnengereden Het had heel wat moeite gekost om de autobestuurder op te sporen, die met zijn auto de etalageruit van een winkel in de Jan Vossensteeg te Lei den aan diggels had gereden. Uiteindelijk bleek het een 26-jarige zaadkweker uit Leiden te zijn die de vernieling had aangericht, toen hij met te grote snelheid genoemde straat reed en er vervolgens vandoor gegaan. Het kwam er niet uit, of in hoeverre de acht glazen bier op die gebeurtenis van invloed waren weest, daarvoor had de politie a dachte te laat kunnen aanhouden de officier van justitie bij de Haagse politierechter wilde daarom het onder invloed van drank verkerend 'n auto- Hockey Ook tegen Amersfoort kon Leiden weer niet tot winst komen. Ook nu waren de Leidenaars weer duidelijk iets beter en sneller dan de gasten en kregen zij tal van goede kansen, doch misten zij weer een doeltreffend afronder van de aanvallen. Aan de andere kant waren de Amersfoortse tegenacties bijzonder snel en gevaar lijk van opzet, waardoor de Leidse verdediging, die geen hechte indruk maakte, vaak met moeite redding kon brengen. Al met al was de stand bij rust nog dubbelblank. Na de hervatting drukte Amersfoort ineens sterk door en kon Schuring mede door een verdedigingsfout de stand op 0-1 brengen. Leidse pogingen om de stand weer in evenwicht té brengen faalden steeds weer om meer genoemde reden, en toen Van Nouw- huis in de 20ste minuut met een fraaie push de Amersfoortse voorsprong tot 0-2 kon opvoeren, speelde Leiden prak- ti^cji wper een verloren partij. Wel ondernam zij direct daarna een tegen actie waaruit Goekoop na een uit stekende solorush de achterstand tot 1-2 reduceerde, doch hierbij bleef het met de Leidse doeltreffende produk- tiviteit. Daar het Roomburgerveld werd af- keirrd, trokken de Slseaanse heren naar Uithoorn om aldaar de strijd tegen Qui Vive aan te binden. Een strijd, die vrij goed hockey opleverde en door de Leidse heren voornamelijk verloren ging, om dat zij tegen de geroutineerde en snelle Uithoornse verdedigers ditmaal de goede afronder8 van de aanvallen misten. Aan de andere zijde waren de uitvallen van Qui Vive bijzonder gevaarlijk en vormde o.a. de snelle rechtsbuiten Quérin een voortdurende bedreiging voor de Leidse verdediging. In de 15e minuut opende de Uithoornse mldvoor Berges de score, doch Gljs Groenewegen kon enkele mi nuten later uit een strafcorner de gelijk maker produceren. Even voor rust zou Siseo de leiding hebben genomen indien de rake push van Ben Ramakers niet wegens „sticks" was afgekeurd. Al vrij spoedig na de hervatting bracht linksbuiten Lips de stand op 2-1 en ook al deden de Leidse aanval lers nog zo hun best, tot een nieuw te gendoelpunt kwam het niet. Een we derom goed opgezette uitval van Qui Vive stelde Quérien in de gelegenheid de voorsprong tot 3 1 op te voeren en even vóór tijd bepaalde Berges de eind stand op 4 1. om een tegendoelpunt te scoren. In de nog resterende speeltijd kon Lei den zich handhaven en dus, zij 't uit eindelijk nog met moeite, twee kost bare punten in de wacht slepen. Volleybal Tegenvaller van Kangeroes Na het uitstekende spel van Kange roes van afgelopen zaterdag tegen Blok keer 2 viel het gisteravond in de thuis wedstrijd tegen Juliana uit Schiedam allemaal wat tegen. Juliana, eveneens laag geklasseerd In de hoofdklasse, startte bijzonder sterk en dit bracht de Schiedammers in dc le set al spoedig een 37 voorsprong. Prachtige smashes van Hans Oude man deden de kansen toen voor Kan geroes keren, 77 en 128, maar te gen het elndschot van Juliana waren Koos Taconis c.s. toch machteloos: 12-15. Uitstekend blokkeren van Juliana bracht de stand in de 2e set al spoedig op 16 voor de Schiedammers. Diverse goede molenwiek smashes van Frans Pasman en wederom goed werk van Hans Ouaeman legden toen echter de basis voor een ruime 157 setzege voor Kangeroes. De Schiedammers hadden vooral in de 2e set hun ogen goed gebruikt, want direct vanaf het begin van de 3e set legde Juliana de nadruk op plaatsballen in het achterveld, hét zwakke punt in de Kangeroes-verdedlging. Via 37 en 710 kwam Juliana zodoende op een 914 voorsprong. Hans Oudeman werd in deze fase van de strijd enkele malen goed gelanceerd en dit bracht de stand op 1314. Het was daarom dubbel jam mer dat dezelfde speler een flitsende smash door het midden juist buiten de lijn sloeg, hetgeen een 1315 set winst voor Juliana betekende. Een moe deloos Kangeroes kon in de 4e set geen vuist meer maken, waardoor Juliana heel gemakkelijk tot 1—14 kon uit lopen. Een opleving van Kangeroes deed de kansen nog even keren, maar hoe wel de Leidenaars nog 15 minuten stand hielden, konden zij de nederlaag niet meer ontlopen: 315 en een 13 ne derlaag. school te Leiden zal het nieuwe centrum, dat ook be schikt over uitstekende sanitaire voorzieningen, beheren, besturen maar laten vervallen. Doch er bleef genoeg over, want verdachte bleek niet in het bezit te zijn rijbewijs en de auto was van zijn broer. De schade aan de ruit bedroeg 215. en uiteraard was ook de auto geha vend. De officier eiste een week ge vangenisstraf voor het doorrijden na de aanrijding. Voorts 150.- boete en voorwaardelijk een week gevangenis straf voor de aanrijding. De rechter veroordeelde dienovereenkomstig. AFSLUITING VAN GEDEELTE OUDE VEST Woensdag 6 december a.s. wordt de Oude Vest tussen de Jan Vossenbrug en de Korte Mare afgesloten voor alle door gaand verkeer. Deze maatregel houdt verband met de aanleg van een nood- uitlaat naast de Jan Vossenbrug. Eveneens met ingang van 6 december wordt het gedeelte van de Oude Vest tussen de Jan Vossenbrug en de Oost- dwarsgracht weer vrijgegeven voor het verkeer. Driemanschappen voor bestuursfuncties van D'66 afdeling Leiden Op maandagavond 11 dec. houdt de afdeling Lelden van D '66 een algemene ledenvergadering in restaurant „Nieuw Minerva". Tijdens deze bijeenkomst zal het bestuur worden aangevuld in ver band met het recente aftreden van en kele leden van het bestuur. Ieder lid van de afd. Leiden van D '66, die eventueel ln aanmerking wil komen voor een be stuursfunctie kan dit bekend maken. Het ligt in de bedoeling van het huidige (waarnemend) bestuur driemanschappen te vormen voor de functies van voorzit ter, secretaris en penningmeester. Om de gewenste doorstroming te effectueren zal elk jaar van ieder driemanschap één bestuurslid aftreden. Meisje op zebrapad aangereden Kleuter veroorzaakt ongeluk Op de Van der erffstraat te Leiden is gistermiddag om tien over twaalf de 63-jarige mevrouw A. Koeman uit de Sleutelstad afkomstig van haar flets gevallen. Het ongeluk gebeurde, door dat zij plotseling wilde remmen om een 5-jarige kleuter te ontwijken, die onverwachts de straat overstak. Met kneuzingen aan de knieën moest zij naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. Burgerlijke Stand Geboren: Martin, zn. van D. A, 't Riet en J. I. Rysdam; Petrus Wilhel mus, zn. van P. W. van Eijgen en S. Slingerland; Jacqueline Petronella Ma ria, dr. van J. H. M. Lubbe en J. C. M. van Paassen; Dirk Maarten, zn. van J. C. van Egmond en L. Schuitemaker; Jan, zn. van C. Verhoef en J. v. Duijvenbode; Cornells, zn. v. C. Verhoef en J. van Duijvenbode: Cornelis, zn. v. W. Heems kerk en J van der Marei; Willem, zn. van W. Heemskerk en J. van der Marei; Ingrid, dr. van J. J. den Os en C. G. Tijsterman; Jannetje, dr van J. Schild J. Holswilder; Nancy Henriëtte, dr. P. Kruaeman en N. A. Haze voet; Danielle, dr. van S. A. G. J. Witteveen E. M. Elsbach; Hendrika Erica. dr. v.' Kromhout en H. Lepelaar; Arnold Cornelis, zn. van A. C. Mantel en L. de Leen; Adriaan Hendrik, zn. van W. M. Scheffer en C. J. T. Jansen; Christine Jolanda, dr. v. LJ. Heemskerk en C. W. Brouwer; Cornelia Wilhelmina. dr. van zebrapad op het stationsplein j A. M. Nieuwenburg en D. T. Sanders; - kwart Jacqueline Elvira, dr. v. A. E. N. San té Leiden is gistermiddag drie de 15-jarige voetgangster A. j ,iers t MYRA—DAMES 1 i Ook de dames konden het in Amstel veen niet tot winst brengen. Myra, dat vorige week van koploper Alliance won, speelde ook nu van meet af duidelijk op winst en slaagde hierin dus vol komen. In de 15e minuut werd het door Jetske Nève 10, doch uit een van de Slseaanse tegenaanvallen kon José Kriek de ruststand op 1 1 brengen. Na de hervatting kon de zich overigens voortreffelijk werende Leidse verdedi- ging, doelvrouwe Rla Stuifzand incluis,, niet verhinderen, dat Jetske Nève vrij spoedig voor een Amstelveense voor sprong van 2—1 kon zorgen en Bep Raaasen deze uiteindelijk tot 3—1 op voerde. Heren 2 won met 0—3 van Groen Geel en was dus het enige team dat de „Slseaanse eer" hoog hield. De overige wedstrijden werden af gelast. LEIDEN (daines)HDM met vol elan ten strydé tegen HDM, dat in de eerste helft totaal niet op gewassen bleek te zijn tegen het hoge tempo van de Leidse aanvalsters. Reeds na 2 minuten opende mej. Mens de score en nog voor rust zorgden de dames Van Ham en Goekoop (straf corner) voor een Haagse achterstand van 3-0. Na rust had HDM haar opstelling gewijzigd, hetgeen een duidelijk merk bare verbetering van de aanvalskracht bleek te zijn. Vrü spoedig bracht mej. Anema de stand op 3-1 en dankte Lei den het aan haar vrü hechte verdedi ging, dat eerst 10 minuten voor tijd mej. Bakker er pas in slaagde weder- Volleybal Moeiteloze zege Kangeroes-dames Ook in de uitwedstrijd tegen het Haarlemse die Raecke 2 bleven de Kan geroes dames ongeslagen. Met 1015 815, en 9 15 behaalden Ans Vriellnk c.s. een duidelijke 03 overwinning. Vooral aanvallend schoten de Haarlemse dames zoveel tekort, dat Kangeroes zon der al te veel moeite naar de overwin ning kon doordrukken. Het reserve he renteam van Kangeroes daarentegen kreeg van het Beverwljkse Tyfoon een ongenadig pak slaag te incasseren. Met 15—10; 15—3 en 15—1 ging Kangeroes 2 met 30 kansloos ten onder. Het Waayer uit Leidschendam aangereden door een personenwagen, die werd be stuurd door een inwoner van de Sleu telstad. Met een hersenschudding en j bloedende hoofdwonden moest zij naar j het Academisch Ziekenhuis worden ver goed te hebben opgelet. N Sintemaartensdijk. i A. E. Gehuwd: R. C. V. van Schie M. Droogh. Overleden: C C. van Venetië. 80 jaar, wed van W. F. Stijger; R. C. F. de Jong. 10 dagen, zoon: B. O. Pierlot, 54 jaar, vrouw; A van der Zeeuw, 71 jaar, echtgenote van J. H. IJzerman. Als dankbetuiging voor de opbrengst van de MJVA-aktie ln het dekenaat Noordwjjk (rond ƒ11.000) ontvingen wij het volgende schrijven: Yarapos, 27 okt. 1967 Beste vrienden. Gisteren hadden we Vormen hier. Het was een hele drukte en ik was blij toen alles achter de rug was. Heel wat bereldng had er aan vast gezeten. Ik was moe dat kan ik u vertellen. Toen de bisschop weg was en alles wat maal geworden was keek ik de post ln dio de bisschop meegebracht had. En daar viel het eerst de brief van de MIVA ine in handen. Dat gaf, laat ik eerlyk zeggen, opnieuw opwinding. En ik moet ook eerlijk zeggen dat ik meteen alle vermoeidheid vergat. Wat een bericht, de auto komt er. Ik had er steeds op gehoopt en toen ik brieven kreeg myn familie dat er in het dekenaat Noordwljk veel reklame was gemaakt en de familie schreef dat te oordelen naar de opbrengst van de collectes dachten dat de wagen er wel zou komen gaf me dat ai veel hoop. Toch komt bericht dan toch opeens plotselng. Ik kan u niet zeggen hoe dankbaar ik de MIVA ben en allen die meegeholpen hebben om bet tot een succes te maken. De parochie breidt zich steeds meei uit. Niet in afstanden, die biyven geluk kig dezelfde, maar er komen steeds meei mensen hier wonen. Velen van hen vooi korte tijd, sommigen voor langer. Maar het vraagt enorm veel contact houden, telkens zie je weer nieuwe huizen te voorschijn komen en dan moet je vlug bij zijn om uit te zoeken wat v mensen het zijn. Slangeheet Het komt nogal eens voor dat m sen, vooral 's avonds, komen vragen of ik iemand naar het ziekenhuis kan bren gen, zwaar ziek of een ongeluk of eer slangebeet. Het gebeurde een half jaar geleden dat tegen negen uur 's avonds een vrouw, moeder van zeven kinderen, bij me kwam. gebeten door een slang. Ik durfde het nauwelijks aan het oude wagentje te gaan. Maar ik dacht nu ja als het ook helemaal in de soep gaat, maar dit moedertje kan ge red blijven is het tenslotte toch wel waard al moet lk dan verder helemaal zonder wagen doen. Het was maar goed dat ik het gedaan had. De volgende dag was het been van het vrouwtje vreselijk gezwollen en ze was bar ziek, maar zt kwam er goed doorheen. Een paar da gen later kwam ze me bedanken. Zulke gevallen komen ook voor. Telefoon is hier niet. Overdag kan ik radioverbin ding krijgen met Wewak maar dat is alleen van 8 tot 12 uur en van 2 tot half zes. Maar vaak in de namiddag erg on duidelijk, zodat ze niet weten waarover je het hebt Kan tegen een stootje Ik kan u verder vertellen dat ik ge middeld tien H.H. Missen heb per week. Elke dag hier op de statie met de mid delbare school. En elke week ergens an ders nog op een van de buitenstaties. Dat nu met de nieuwe auto heel wat regelmatiger kunnen worden. Want tot toe gebeurde het dat ik de mensen liet weten dan en dan kom ik, maar dan liet de oude kar më iri de steek en kon lk niet zo gauw ander transport krijgen. Dan zaten de mensen voor niets te wachten. Een volgende keer heb je dan niet-meespelen van Nanne Wempe (een feestje was voor deze speler belangrij ker) en Piet van Zwieten had de stem ming in het Leidse team zodanig ge drukt. dat er nauwelijks van middel matig spel sprake was. De derby WS LUSV is geëindigd in een ruime 30 overwinning voor WS. De Leidse stu denten, die hun goede vorm van het vorige seizoen nog steeds niet hebben gevonden, konden vooral in de eerste set geen antwoord vinden op het ge varieerde aanvalsspel van WS, hetgeen resulteerde in een 15—5 setzege voor de WS'ers. In de 2e en 3e set kwam LUSV tot veel beter spel, maar een set zege zat ef beslist niet in. Met 1511 en 15—10 sloot WS deze wedstrijd met 30 winnend af. Op vrijdag 8 en zaterdag 9 dec. orga niseert de postduiververeniging „Het Oosten" een tentoonstelling in de zaal van de speeltuinvereniging „Ooster kwartier" (Borneostraat, Kooi). Een groot aantal duiven, verdeeld over ver schillende klassen, zijn dan te bezichti gen. Als grote sensatie bonnenverkoop van prominente liefhebbers uit Leiden en omgeving, zoals van P. Mooten, H. Mooten, M. de Lange, gebr. v. d. Krogt, Sassenheim, gebr. van Zelouren, Aals meer en vele anderen. De zaal is geopend vrijdag van 1922 uur, zaterdag van 10—17 uur. PI.in. 2 uur vérkoop van de bonnen. 'T'ER VERSTEVIGING van het con- vakkundig schaven van Sempri lact tussen Leicis Studenten Corps endo's directeur André Press en de Leidse burgerij worden de laatste de orkestleden tot jaren door het Studenten Muziek- tolking gezelschap Sempre Crescendo 1831 opgericht z.g. burgerij-vont ten geqeven. Dit gebeurt jaarlijks Cres- uitstekende ver-treffelijke uitvoering. Steeds bleef de n ?s l' deze Ricercare (een uit- opgei-oepen spanning behouden. Vooral Franse late romantiek) I het Menuetto en de Finale werden een boeiende symfonische aangelegenheid. De uitvoerenden oogstten terecht Postduivententoonstelling 'De Alph ense Vriendenclub' De Postduivenvereniging „De Al phense Vriendenclub" heeft zaterdag in het ijsclubgebouw haar jaarlijkse tentoonstelling van postduiven gehou den. De leden hadden 230 duiven voor de expositie ingezonden. Aan 't einde van de deskundige beoordeling van de keurmeester, de heer L. Kulik uit Gou da, die als zodanig ruim 30 jaar op treedt, dat de heer R. W. Verkade voor de tweede maal hokkampioen was. Voor deze groep kon elke lief hebber vier duiven inzenden: 1 oude doffer, een oude duivin. een jonge doffer en een jonge duivin. De heer Kulik was over het alge meen zeer tevreden over de kwaliteit en de gezondheid der duiven. De prijs voor de mooiste (schoonste) duif werd gewonnen door de heer P. Groenendijk. De gehele collectie was ingedeeld in acht klassen. De gedetailleerde uitslag was als volgt: Klas 1: oude doffer, bevlogen boven 400 km: 1 P. Groenendijk. 2 R. W. Ver- kade. 3 M. D. Groenevelt, 4 N. Groe nendijk. 5 comb. G. en P. Klas 2; oude duivinnen. bevlogen tot 400 km: 1 P. Groenendijk, 2 C. A. Godthelp, 3 combinatie G. en S.; 4 C. A. Godthelp. Klas 3: oude doffers, bevlogen tot 400 km: 1 N. Groenendijk, 2 C. A. Godthelp, 3 P. Bruijnes, 4 A. Groene- veldt, 5 M. O. Groeneveldt, Klas 4: oude duivinnen, bevlogen tot 400 km: 1 combinatie G. en S. 2 M. D. Groeneveldt, 3 R. W. Verkade, 4 J. Domburg. Klas 5: jonge doffers: 1 C. A. Godt help. 2 comb. G. en S„ 3 P. Domburg 4 W Boone. 5 T. Groenendijk. 6 J. Domburg. 7 C. A. Godthelp, 8 A Groeneveldt. 9 R. W. Verkade. 10 N. Groenendijk, j Klas 6: jonge duivinnen: 1 R w Verkade. 2 W. Boone, 3 B. C Rom- bouts, 4 comb. G. en S„ 5 A. Groenen dijk, 6 A. Groeneveldt. 7 N. Groenen dijk, 8 J. Domburg. 9 K. Vergunst, 10 D. v. Eijk. Klas 7: late jonge doffers: 1 M. D Groeneveldt. jonge duivinnen: 1 J. als gevolg minder mensen. De Toyota is een robuuste wagen die speciaal voor slechte wegen gemaakt is en dus tegen een stootje kan. En ik ben dan ook zeker dat ik nu regelmatig de allermeeste plaatsen zal kunnen bereiken. Momenteel wordt de weg naar Wewak verbreed en opnieuw verhard en ver schillende zijwegen die Juist voor my van belang .zijn worden door de mensen ook opgeknapt omdat ze zien dat het gewichtig is als er meer verkeer over de grote weg gaat komen. U weet de missionaris heeft de naam een bedelaar te zyn. Dat kan wel zijn in landen als Europa en daar schaam ik me niet voor. Maar als je hier werkt en je moet steeds bedelen om vervoer, aan mensen vragen of ze misschien even een omweg kunnen maken, (en hoe je dan terug moet is nog weer een vraag) dan zult u begrypen wat een wagen voor m|j be tekent. Ik hoop nog een heel tijdje mee te kunnen, maar lk ben over de vijftig en na een paar zware operaties gaat het niet allemaal meer zo als 20 jaar geleden. Een paar maanden geleden was Ik weer een paar dagen In het ziekenhuis met een acute migraine. Zoiets had Ik nog nooit gehad en het was geen lolle tje. De oorzaak was oververmoeidheid. Nog eens ik kan u niet zeggen hoe dankbaar ik ben. Ik zou aan het schrij ven kunnen biyven en misschien in her halingen vervallen. Het komt van de opwinding. Daarom eindig ik maar. Met de beste wensen voor de MIVA en alle gevers. W.g. C. J. MEYER ROELOFARENDSVEEN Bridgeclub „Roelofarendsveen" In café Wagenaar werd de 7e ronde van de onderlinge competitie vai. bridgeclub Roelofarendsveen gespeeld. De uitslag werd met tussen de totaal stand: 1 Heren Koek en Straver 216 (1279); 2 Turk en Klein 199 (1275); 3 Echtpaar van der Meer 187 (1133); 4 Van Haastrecht en Warmerdam 180 (968); 5 Gebr. van Klink 176 (1285); 6 Keulemans en Van Berkel 176 (1140); 7 Dames Ram se ram en H oogenboom 168 (1039); 8 Dames Koek en Straver 167 (1086); 9 Gebr. Koek 161 (1238); 10 Huigsloot en Bakker 159 (1223); 11 Dr. Heynen en Caspar 151 (1048); 12 Echtpaar van Veen 151 (1039); 13 Ramsaran en Kras 150 (1133); 14 Da mes van Berkel en van der Meer 147 (967); 15 Koek en v. Klink 132 (1067). TER AAR Dammen. De Ter Aarse Damvereni ging Nooit Gedacht speelde een compe titiewedstrijd tegen Samen Sterk uit Ha- zerswoude, waarvan de uitslag een over weldigende overwinning van Nooit Ge dacht is geworden, nameiyk 17-3. Persoonlijk werden de volgende suk- issen behaald: P. Zwaan NG-P. Kerk vliet SS III 2-0; W. v. d. Starren-N. Lomans 2-0; W. Snaterse-A. J. v. d. Poel 2-0; K. Groen in 't Woud-A. Dors- 1-1; Ant. Hartveld-H. Lomans 2-0; Nic. Kalshoven-L. Dorsman 0-2; W. van Vliet-C. Kraan 2-0; D. van Leeuwen-A. Lourier 2-0; J. v. d. Starren-W. Roden burg 2-0; B. de Bruyn-J. Lourier 2-0. Klaverjassen. Er was weer veel be langstelling bij de klaverjaswedstryd in de kantine van de voetbalvereniging Al- :n er werden weer veel punten ge haald. H. Bader 7243; J. Koeleman 7236; A. v. Tol 6863; P. Borst 6574; A. Schouten 6545; J. Veerman 6533; Nic. Alphense politie greep in bij St.-Nicolaasactie Middenstanders overtraden wet op de kansspelen De Alphense politie heeft op aan gifte van gedupeerden proces-verbaal opgemaakt tegen een groep van mid denstanders, die met een door haar gevoerde Sint-Nicolaasactie de Wet op de kansspelen heeft overtreden. De actie bestond in het samen stellen van een slagzin met bij koop warenverpakte letters. De prijsbeha lende letter „u" bevond zich in twin- tigvoud bij de koopwaren. Slaagde men erin de slagzin samen te stellen, dan kon men door middel van een trekking van een enveloppe uit een bundel te weten komen of men een prijs, dan wel een niet had. De moeilijkheid, die aanleiding was voor een aantal inwoners van Zwam- merdam om de politie in de zaak te mengen schuilde in het feit, dat de twintig letters „U" genummerd waren. Degenen, die de U met een 1, 2, 3 enz. troffen, meenden de eerste, tweede, derde enz. prijs te hebben. De eerste prijs was een yskast; er waren radio's, kinderfietsen enz. als prijzen beschik baar. De politie heeft alle prijzen in beslag genomen. De desbetreffende winkeliers hebben intussen een „com missie van drie wijze mannen" in het leven geroepen om hun houding naar buiten te redden. Nachtelijke herderstocht te Boskoop Onder auspiciën van de Prov. Kern- stam Zuid-Holland van de R.-K. Padvin ders c.q. is aan de kernstam Shainbrila te Boskoop, de organisatie opgedragen van een nachttocht op 16-17 dec. a.s. be- naamd Herderstocht 1967. Jongeren tus sen 17 en 25 jaar kunnen aan deze tocht deelnemen. Een magnifiek parcours is uitgezet waarvoor als oriënteringspun- ten vuren zullen branden. Samenkomst is in het R.-K. Verenigingsgebouw te Boskoop om 12.00 uur middernacht. Na het vertonen van de film „Warum slnd Sie gegen Uns" volgt een korte inleiding vangt de tocht (er wordt gewandeld in groepjes) naar het eerste vuur aan. Om ongeveer 4 uur in de morgen van de 17de dec. worden de deelnemers in Bos koop terug verwacht. Dan zal een H. Mis worden opgedragen waarna gezameniyk ontbyt. Een „bandje" zal voor muziek zorg dragen opdat de laatste resten van de slaap zullen worden verdreven. In verband met het bespreken van bussen de deelnemers uit andere plaatsen is het wenseiyk zich o spoedig mogeiyk (voor 9 dec. a.s.) op te geven bij de organisatoren het „Cen trum voor Katholiek Jeugdwerk" in Z.- Holland, J. van Nassaustraat 7, Den Haag, tel. 070-244488. AUTO VLOOG IN BRAND De driewielige polyester auto van de heer H. v. L.. wonende Zuidwijk te Bos koop, was bij het starten in brand ge raakt. Het polyester was een welkome prooi voor het vuur zodat het voertuig spoedig brandde als een fakkel. Tenein de het vuur, dat gevaar opleverde voor de naaste omgeving te doven werd de auto langs de weg lopende wetering ingeduwd. garage Kok een moeiiyk karwei, de restanten uit de 6 meter brede 2 meter diepe wetering te halen. Toen Pieterse 6519 A. van Weizen 6514; L. v. dit eenmaal was geschied bleek i d. Laan 6500; B. Ubink 6474; J. Touw de auto maar weinig meer over zodat het 6467; A. de Jong 6451; mevr. Bader- overbiyfsel voor de ophaaldienst voor Zoet 6410. 'grof vuil bestemd werd. inspireerde. Van het paradepaardje der Napels 1 R. W. Verkade. 2 T. Groe- Hokkla' nendijk. Mooiste oude doffer klein gedeelte van deze burgery tets aan deze contacten kunnen doen. Het was voor het merendeel publiek uit universitaire kringen zelf. Niettemin hebben wij in de Stadsge hoorzaal een programma met veel orkestrale glans kunnen beluisteren. „Sempre Crescendo" is met recht een symfonie-orkest, dat er zijn mag en dat niet alleen door de uitgedijde omvang. Opmerkelyk is de prima ont wikkelde strijkersbezetting, die by- voorbeeld in Hendrik Andriessens Ricercare een mooie volle klankscha kering bereikte. Een waardevolle vrucht van serieus musiceren, niet in de laatste plaats te danken aan het certante voor twee fluiten en orkest, die pretentieus beroeps-collegae naar j C. A. Godthelp; mooiste jonge duivin Zonnige muziek, van een extra accent I de kroon steken, voorzien door het concerteren van de twee solisten Saskia Wijker en Dick j Een uitsmijter als grapje: liet Vyf Arentz, ere-lid van Sempre, die een Pijlen-lied, in 1877 door F. W. van gedegen eenheid aan de dag legden. Styrum gecomponeerd als lied „bij Er werd door beiden licht en speels hel banier van het Corps". Het Vyf uit de Cantate „Dir Seele des Weltalls" van Mozart, een soort boven natuurlijke ode, die door het koor stoer en melodieus gestalte kreeg. Om de één of andere reden werd er vlot gebisseerd. Inderdaad, mannenzang kèn indrukwekkend zijn. horen opgewekt en vrolijk in de ty pische sfeer van de „vaderlandse wij zen" die geweven zijn rond Hollands vlag en de Brielse watergeuzen. Het was allemaal ferm en waardig, be halve de gekscherende „tussenspelen". Vanzelfsprekend werd het lied her haald. T.P. R. W Verkade. ZWAAR HERSENLETSEL Op de Veurseweg werd gisteren om 17.40 uur een bromfietser, C. W. D. L. uit Voorschoten, op het fietspad aan gereden door een vrachtwagen, een „dieplader", die vanuit een uitrit plot seling de weg opreed. De chauffeur ne geerde daarbij de waarschuwingen van zijn collega's. De ongelukkige brom fietser liep by deze aanrijding zwaar i hersenletsel op en moest derhalve over- i gebracht worden naar het Academisch Ziekenhuis. Zyn bromfiets werd aan de voorzijde zwaar beschadigd. In het gemeentearchief van Lelden is aanwezig het koopmansarchief van Daniël v. d. Meulen, politikus-koopman, in Antwerpen geboren en in 1600 op 46-jarige leeftijd te Leiden aan de pest overleden. Het vermeldt o.a., dat Van der Meulen regelmatig berichten werden toegezonden, uit Frankfort, over de ontwikkelingen der gebeurtenissen in Frankrijk, voorts uit Duitsland, Italië, Oostenrijk, Turkije en nog tal van andere landen. Hieruit blijkt, dat Daniël v. d. Meulen een Internationaal correspondentie bureau heeft gehad. Was dit in de zestiende eeuw een opwindende gebeur tenis, ook thans wordt al het nieuws zo wijd de wereld strekt tot in uw eigen straat in Lelden verzameld en door De Leidse Courant voor nog geen gulden per week dageiyks by U thuisgebracht. Daarbij een keur van artikelen, uitgebreide advertentierubrieken, een gretig gelezen sportkrant en ons wekeiyks byvoegsel „Finale". Breng op deze voortreffelijke krant een nieuwe abonnee aan. Het is heus niet moeilijk bij familie, vrienden en kennissen de aandacht op deze volwassen krant te vestigen. Als bijzondere reklame ontvangt u voor iedere abonnee, die u op deze voortreffelijke krant aanbrengt 2 SPEL L.C.-SPEELKAARTEN. De nieuwe abonnee ontvangt de KRANT 14 DAGEN GRATIS. Zend nog heden onderstaande bon in. BON l I Ondergetekende: Naam: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: INaam: Straat: I Woonplaats: J wenst te betalen: Ix) per maand f 4.20 x) per kwartaal 12.55 £x) Doorhalen wat niet verlangd wordt.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4