ALGEMENE DOOR CONCURRENT ZUIDERKWARTIER GEKLOPT Kampioenswedstrijden van R.K. Federatie Muziek- bonden een zuidelijke zaak MAANDAG 4 DECEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 VIJF VAN DE ZES TITELS NAAR LIMBURG HET AFGELOPEN weekeinde Hebben18 ge selecteerde fanfare- en harmohiegezelschap- pen van de r.k. federatie van diocesane muziek- - bonden in Nederland te Leiden gestreden om de kampioenstitels in de afdelingen fanfare en har monie. Hoe uitstekend de overige deelnemers zich ook hebben geweerd, het is zaterdag en zondag - in de Sleutelstad bijna een geheel Limburgse' affaire geworden. Van de zes kampioenstitels gingen, er met veel overtuiging 5 naar Limburgse gezelschappen. Er waren 9 Limburgse korpsen. Het was voor de noorderlingen om een beetje be duusd van te worden, maar het enthousiasme in de bijna geheel gevulde Stadsgehoorzaal was spontaan en hartelijk. rjAT DE DERTIG dapperen van „Juliana" uit Stompwijk zich temidden van ze veël pres taties op hoog niveau konden handhaven is een woord van lof waard. Onder leiding van dirigent A. Hilkhuijzen uit Den Haag, die ook de Leidse Politie Muziekkapel onder zijii hoede heeft, maak ten vooral (althans bij ons) een goede indruk met „The Explores" van Peter Yorke, een keuzewerk, dat door dejury met 153 punten werd gehono reerd. „Juliana" behaalde door het totaal punten- aantal nog een beste tiende plaats onder de 18 uitverkoren korpsen. JEUGD HEEFT OOK HIER EEN TOEKOMST EN TAAK Fanfare „Juliana" uit Stompwijk tij dens het optreden in de Stadsgehoor il gistermiddag. De kampioenen 1967 zijn: in de afdeling uitmuntendheid fan fare „Excelsior" te Zeilberg (N.B.); in de ere-afdeling fanfare Sainte Ma rie uit Gracht-Spekholzerheide; in de afdeling superieur fanfare won de Kon. Erk. Fanfare Eendracht te Nieu- wenhagerheide de titel met lof van de jury. De Kon. Erk. Harmonie Eu terpe te Venray ging in de afd. uit muntendheid harmonie met de eer strijken en in de ere-afdeling harmo nie werden de hoogste lauweren ver overd door de harmonie St. Caecilia te Mechelen. De meeste punten van hele concours werden behaald door de Kon. Erk. Harmonie Lentekrahs te Linne (336), die met machtige slot akkoorden uit de dramatische ouver ture Epaminondas van G. de Roeck het laatste Limburgse woord in deze uitstekend verlopen kampioenswed strijden had. Na een slotwoord, ging het Wilhelmus bijna verloren in een orkaan van zuidelijke feestvreugde. De deelnemende besturen werden zaterdagmiddag op het Leidse Stad huis door burgemeester mr: G. C. van der Willigen ontvangen. „Wij zijn blij met uw komst naar Leiden, want over musiceren kan nooit genoeg vreugde worden uitgesproken", zei burgemeester Van der Willigen, die de Stadsgehoorzaal als een „zeer geschikte zaal" in het vooruitzicht stelde. „Eve nementen als deze kunnen wij in Leiden eigenlijk nooit missen. Het is mede een overheidstaak, dat de vrije tijd zo veel mogelijk inhoud krijgt", aldus mr. Van der Willigen. Federatie bloeit Dr. J. C. M. Sweens, algemeen voor zitter van de federatie, herinnerde in zijn Wederwoord o.m. aan de fatale stadhuisbrand in 1929, toen hij in Lei den studeerde. „Ik sta verstomd van "hèt herstel-- Bij de Vink vonden wij in dagen de resten van de schoolgeldkaar- ten terug De heer Sweens ver telde verder, dat de federatie op het ogenblik ruim 800 aangesloten vereni gingen telt en dat zich dit jaar 3000 leerlingen hebben aangemeld. In de Stadsgehoorzaal begonnen daan- na de eerste uitvoeringen, die al gauw de aandacht op de Limburgse orkesten vestigden. De eerste deelnemer was meteen al raak. De Fanfare Excelsior te Zeüberg won het kampioenschap in de afd. uit muntendheid fanfare. In dezelfde af deling speelde de fanfare St. Gabriel te Hoensbroek een sterk gekleurde ouverture Jean Saels van R. Janssens. Het mooi gemelodieerde keuzewerk was Rondo Festivo van Karei van Wyck, dat een werkelijk excellente vertolking kreeg, sterk ritmisch en genuanceerd voorgedragen. De fanfare Sainte Marie uit Spekholzerheide veroverde de kam pioenstitel in de ere-afdeling met een joyeus en beheerst geblazen Gallions Reach van Peter Yorke, gevolgd door A. Handelian suite van Denis Wright, waarin de zuiverheid wedyverde met levendigheid en uitdrukkingsvermogen. Zaterdagavond sloot de Kon. Erk. Fanfare „Eendracht" uit Nieuwenha- gerheide de rij en bracht de titel in de superieure afdeling op haar naam met lof van de jury. Verplichte zowel als vrije compositie stonden op een bijzon der hoog peil. De Klerk en Boedjjn luisterden mee Speciaal voor de componist Jos de Klerk, die zondagmiddag en -avond in het gezelschap van Gerard Boedtjn wezig was, speelde de Kon. Erk. Har monie Euterpe uit Venray zondagmid dag na het vrije werk Second suite van G. Holst, De Klerks Jubiloso con alle- grezza. De. harmonie oogstte niet alleen de dankbaarheid en bewondering :van de componist, maar ook de kampioens titel. Uit Beesel was de harmonie St. Gertrudis naar Leiden afgevaardigd. Ook deze muzikanten maakten voortreffelijke indruk, vooreerst in het verplichte werk Symfonische Schets Boedijn met veel briljant muzikaal ver toon, maar ook in de Highroad Impres sions van Pi Scheffer. Burgemeester Van der Willigen kwam een deel va middag de uitvoeringen bijwonen. Een grootse indruk maakten de 58 gepluimde leden van St. Caeciliauit Mechelen, het grootste korps dat op trad. In hun vertolking maakte Le pe tit monde de Cathy van P. Desprey ier verzorgde beurt. Stompwyks „Juliana" kreeg van jury 154,5 pnt. voor de uitvoering van het verplichte werk Valse Scherzo van Paul Gilson. Er werd nogal aan „ge trokken". Naar onze smaak ging het Dr. J. C. M. Sweens (rechts), alge meen voorzitter van de R.K. Federatie van Dioc. Muziekbonden, dankt bur gemeester mr G. C. van der Willigen voor de hartetlijke ontvangst, die plaatsvond in de koffiekamer van stadhuis. veel beter in The Explorers van Yorke. ras van een duidelijk herstel sprake, werk, dat dirigent en muzikanten kennelijk beter lag. Niettemin kwamen de juryleden niet verder dan 153 pnt. het optreden van gisteravond in de afdeling superieur harmonie bleek, men de beste wijn tot het laatste had bewaard. Twee Limburgse vereni gingen hadden hierin een voortreffelijk aandeel. De harmonie St. Caecilia uit Maasbracht deed allen al de oren spit- bij de uitvoering van het verplichte werk Psyche et Eros van César Franck, prachtig gedragen melodisch ge dicht, een waagstuk voor de meeste muziekgezelschappen, maar gisteravond met veel vrucht ten gehore gebracht. Peter Schmoll van Von Weber was het vrije werk, dat een uitbundig applaus de aanwezigen, onder wie wethou der S. Menken, kreeg. Symfonische Psyche Franck kreeg de volle symfonische armte en homogeniteit van de Kon. Erk. Harmonie Lentekrans uit Linne. De juryleden, J. H. Claessens, adj.-di- Vecteur van het Brabants conservato rium te Tilburg, Eduard Flipse, oud dirigent van het Rotterdams Philhar- monisch Orkest en J. P. Laro, kapitein directeur van de Marinierskapel, be dachten deze uitvoering met maar liefst 169,5 punt. i Ook het keuzewerk, de ou verture Epaminondas van De Roeck, werd gespeeld met een opvallend' mooie klankkleur. Rond half elf keerden de meeste bussen huiswaarts; er moest door de Limburgers heel wat worden gevierd lit voor hen zo glorieus verlopen festival, dat uitstekend werd georgani seerd door de R.K. Bond van Muziek gezelschappen in Zuid-Holland. We hebben deze twee dagen tech nisch hoogstaand spel te horen gekre gen, praktisch bij alle deelnemende korpsen, maar ook de dirigenten heb ben met hun artisticiteit en fijnzinnige opvattingen veel eer ingelegd. Verheu- was het jeugdige element in de gezelschappen, waardoor hun toekomst wel verzekerd is. UITSLAGEN Afdeling uitmuntendheid fanfare „Ex- :elsior" uit Zeilberg met 307,5 punten kreeg de kampioenswimpel. „St. Ga briel" uit Hoensbroek behaalde 304,5 pUntën. In de ere-afdeling fanfare ging dë kampioenswimpel naar „Sainte Marie" uit Gracht-Kerkrade met 307,5 punten; „St. Willibrordus" uit Neerkant behaal de 303 punten. In de afdeling superieur fanfare ging de kampioenswimpel naar „Eendracht" uit Nieuwenhagerweide met 333 punten en lof der jury, „Kunst na Arbeid" kreeg 294 punten, „Eendracht" uit Wau- bach 312 punten en „Muzieklust" uit Obdam 301,5 punten. Afdeling uitmuntendheid harmonie: Kon. Erk. Harmonie „St. Michael", St. Michelsgestel, 300 punten; Kon. Erk. Harmonie „Euterpe", Venray, 319,5 kampioen. Ere-afdeling harmonie: harmonie „St. Gertrudis", Beesel, 312; harmonie „St. Caecilia", Mechelen, 316,5 en kampioen. Afdeling superieur fanfare: fanfare „Juliana", Stompwijk, 307,5; fanfare „Irene", Grootebroek, 304. In deze af deling is „Eendracht" uit Nieuwenha gerweide in Limburg 'definitief kam pioen. Afdeling superieur harmonie: Kon. Erk. Harmonie „Cecilia", Breda, 324 met lof der jury; Harmonie „St. Cecilia", Maas- bracht, 304,5; R.K. Gildenbondsharmo nie, Boxtel, 315; Kon. Erk. Harmonie „Lentekrans", Linne, 336 .met lof der jury, kampioen en tevens hoogste tal punten van het hele OOK VOGELS OP TENTOONSTELLING VAN PLUIMVEE IN WASSENAAR De provinciale tentoonstelling, die de Pluimveevereniging Wassenaar in het afgelopen weekend in het Jeroen- huis organiseerde, was de 35ë van de- 42-jarige vereniging. Voor 't eerst ren er niet alleen hoenders, konij- en sier- en postduiven te bewon deren, maar ook kleur- en zangkana ries en tropische vogels. De vereni ging is namelijk in het afgelopen jaar uitgebreid met een afdeling voor vo gelliefhebbers en deze nog jonge af deling toonde op deze tentoonstelling voor het eerst iets van de liefhebberij van haar leden. Vrijdagavond werd de expositie, in tegenwoordigheid van de burgemees ter en zijn echtgenote, geopend door de erevoorzitter van de vereniging, de heer E. C. A. Rijpstra, die op 't ogen blik het voorzitterschap waarneemt, sinds het overlijden van voorzitter H. A. Jonigeneel. Uiteraard werd de over leden voorzitter, die zo grote verdien sten had voor de vereniging, op dè openingsavond herdacht. In de grote zaal van het Jeroenhuis waren hoenders en konij op het podium hadden de kooien postduiven een plaats gevonden en de nieuwe attractie van'de expositie. De vogels waren in de foyèr opge steld. Alle ingezonden dieren werden door ervaren keurmeesters aan 'n be oordeling onderworpen. Aan de hand van de keuringsresultaten werden de vele prijzen toegekend. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN Grote hoenders: mooiste hen der tentoonstelling D. de Bruin; mooiste haan: K. v. Loe. Mooiste hen der dwerghoenders: A. J. v. Rees; mooiste hoen der dwerg- hoenders: A. G. v. Tol. Konijnen: mooiste konijn der ten toonstelling: kleurdwerg van combi natie De Bruin-Haspers. Mooiste der grote rassen: Vlaamse reis van Tj. de Wit. Mooiste der middenrassen: rode Niouw^Zeelander r« k K. Kal* Mooiste der kleine rassen: C. Nowee. Mooiste der tékeningrassen: G. A. K. Knyneniburg. Mooiset voedster jong, eigen fok: kleine chinchille van J. van Egmond. Mooiste cavia: K. v. Loe. Duiven: mooiste doffer: J. v. Dissel; mooiste duif: J. v. Dissel. Mooiste post duif: A. P. Stok. Kleurkanaries: 1 F. A. J. Alofs met oranje rood-bruin; 2 J. W. Lammers met zilver is. pastel; 3 zalmkleurig J. W. Lammers; 4 rose ivoor J. W. Lammers. Tropische vogels: 1 paar blauwfa- zanten van E. van Egmond; 2 biohenow astrilde van T. C: Róèleveld. Mooiste vlucht: kleurkanaries van J. v. Noord, De keuringsuitslag van de zangkana ries was nog niet vastgesteld. Fietser botst tegen lantaarnpaal Bij de kruising Zoeterwoudseweg Vijf Meilaan te Leiden is gistermorgen om kwart over tien een 16-jarige fiet ser uit de Sleutelstad afkomstig, met te grote snelheid door de bocht gegaan, Hierdoor botste hij tegen een papier mand op, die aan een lantaarnpaal was bevestigd. De jongen werd voordat hij de kruising naderde door een bromfiet ser voortgetrokken, vandaar die hoge snelheid. Met een hersenschudding en kneuzingen in het gelaat werd het slachtoffer naar huis overgebracht. Voertuig en mand werden beschadigd. Vrouw valt van trap Zaterdagmorgen is in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan de 37-jarige bewoonster van een stenen trap geval len. Zy brak hierbij haar beide boven benen. Per ambulance is zij naar het S DUeabethziekenhuin overgebracht» veranderingen in de Kerken", Voor 16e maal in Sassenheim DECEMER-EXPOSITIE VAN ,DE BLAUWBAND" WAS GROOT SUCCES Tijdens het afgelopen weekeinde hield de Postduivenvereniging „De Blauwband" weer de traditionele (16e) december-expositie. Door het grote aantal inzendingen, niet minder dan 400, werd deze expositie, voorafgegaan door een keuring, een groot succes. De keurmeesters, de heren L. P. Kulik en F. A. van Staalduinen, uit Gouda en Bergschenhoek, hadden dan ook geen gemakkelijke taak. De 15 jeugdleden, die enkele weken geleden deelnamen een speciale jeugdwedstrijd en At. v. d. Kwast 6e werd, waren op deze expositie met een aparte col lectie aanwezig. Zaterdagavond werd er een grote verloting gehouden ten bate van het clublokaal waaraan de vereniging zo dringend behoefte heeft. Onder de velen, the blijk van belangstelling ga- was o.a. wethouder Mazee, zelf ook liefhebber van de duivensport. was met dankbaarheid dat het bestuur er gewag van maakte dat voor de vijfde keer het magazijn van War- Co., dat als expositieruimte zo uitstekend voldoet, belangeloos ter be schikking werd gesteld. Uitslagen keuring: Gewonnen ere-prijzen: De mooiste collectie: W. v. d. Zwart, wisselbeker (voor de 10e maal). Mooiste collectie én na: G. A- Rewijk. Mooiste col lectie op twee na: Gebr. v. d. Krogt. Mooiste collectie op drie na: J. Wowijs. ier na: H. Spaargaren. De mooiste collectie-jeugd: 1 J. Kruik; 2 J. Mohl- V 3 A. v. d. Kwast. Prijs kooi vier tallen: 1 W. v. d- Zwart; 2 G. Mens. 3 G. Ammerlaan. Klas 1 Oud onbevlo gen doffer: 1 W. v. d. Zwart (mooiste doffer)2 B. Waring; 3 J. Kruik. Klas 2 onbevlogen duivinnen: 1 W. v. d. Zwart; 2 G. Ammerlaan; 3 A. v. d. Kwast. Klas 3 Oud tot 500 km: Dof fers: 1 P. v. d. Kraan; 2 B. de Boer; 3 G. Mens. Klas 4 Oud tot 500 km: Dui- en: 1 P. Wolvers (mooiste oude duivin); 2 A. van Dam; 3 W. v. d. Zwart. Klas 5 Oud bóven 500 km Dof fers: 1 J. Wowijs; 2 J. Mohlman; 3 H. Spaargaren. Klas 6 boven 500 km Duivinnen: 1 H. Spaargaren; 2 J. Wo wijs. Klas 7 Oud éénjarige doffers: 1 G. A. Rewijk; 2 idem; 3 H. Spaargaren. Klas 8 Oud éénjarige duivinnen: 1 Gebr. v. d. Krogt; 2 W. v. d- Zwart; 3 G. A. Rewijk. Klas 9 onbevlogen dof- 10 Jong onbevlogen duivinnen: 1 Gebr. v. d. Krogt; 2 H. v. d. Lans; 3 J. Wowijs. Klas 11 Jong tot 150 km: 1 P. van Itterzon; 2 L. Slikkerveer; 3 G. Mens. Klas 12 Jong tot 150 km duivin nen: 1 W. v. d. Zwart; 2 G. A. Rewijk; 3 G. A. Rewijk. Klas 13 Jong boven 150 km Doffers: 1 A. v. d. Kwast; 2 J. Kruik; 3 H. Spaargaren. Klas 14: Jong boven 150 km Duivinnen: 1 W. v. d. Zwart (mooiste jonge duivin); 2 H. Langelaan; 3 Gebr. v. d; Krogt. Klas 15 Late jonge doffers met minstens 2 oude pennen: 1 W. v. d. Zwart; 2 J. Kruik; 3 G. A. Rewijk. Klas 16 Late jonige duivinnen met minstens 2 oude pennen: 1 W. v. d. Zwart; 2 G. A. Rewijk; 3 W. v. d. Zwart. - ST.-NICOLAASFEEST s de grote zaal het KSA-gebouw weer gevuld met een blijde kinderschaar, ditmaal van de Speeltuin „Beatrix", voor het Sin terklaasfeest. Voordat Sint met zijn twee Pieten binnenkwam was er gi taar- en accordeonmuziek van DSVP- leden. Bij debegroeting van de Sint noemde voorzitter Hogervorst als spe ciale wens van de vereniging een eigen clubgebouw. Verder richtte hij zich tot de ouders van de speeltuinjeugd met het verzoek om hulp bij het. onder houdswerk. Onder het motto „Voor 't kind, door het kind", werd er een leuk kindercabaret met aardige schetsjes gebracht door jongens en meisjes van de vereniging o.l.v. het bestuurslid W. v. d. Ploeg. Portefeuille met 2000 gulden ontvreemd In de nacht van zaterdag op zondag heeft een insluiper, die via de daken een huis aan de Haarlemmerstraat te Lei den aan de achterzijde is binnengedron gen, uit een jasje, die over een stoel hing, een portefèuille met 2000 gulden meege nomen. Ook werden er twee pakjes si garetten ontvreemd. De gestolen voor werpen behoren toe aan een winkelier uit Leiden. CURSUS OVER PROBLEMEN ONTWIKKELINGSLANDEN AAN LEIDSE UNIVERSITEIT Van 13 Januari tot en met 11 mei vol gend jaar zal aan de Leidse Universiteit op de zaterdagochtenden een leergang over „De problematiek der ontwikke lingslanden" worden gegeven, die in sa menwerking met de universiteit is ge- organiserd door de Stichting der Neder landse Universiteiten en Hogescholen voor Intern. Samenwerking (NUFFIC). Tijdens deze cursus, die „Ontwikke lingshulp in dubbel perspectief" tot cen traal thema heeft, zullen worden behan deld het begrip ontwikkeling, ontwikke ling als staathuishouding, als ecologisch, als staatsvormend en als geleid en ge ïntegreerd proces, ontwikkelingshulp op medisch, educatief, sociaal en econo misch terrein en de houding van het Westen enerzijds en die van de Derde' Wereld anderzijds ten aanzien van de ontwikkelingshulp. De leergang is toe gankelijk voor studenten van alle stu dierichtingen, die zich ten minste, in hun derde studiejaar bevinden, en voor zo ver mogelijk, voor andere belangstellen den van een naar het oordeel van de docentenraad vergelijkbaar niveau van opleiding. Het inschrijfgeld bedraagt voor studenten 10,—, voor niet-studen- ten ƒ25,Men kan zich voor deelne ming aanmelden bfj de NUFFIC, Molen straat 27, Den Haag, tel. 070-630550, waar tevens een programmaboekje ver krijgbaar is. Aan het einde van de cur sus wordt, indien men de gehele leer gang heeft gevolgd, een certificaat af gegeven. Oprichting supportersvereniging van WSB Opnieuw, en nu met meer inzet, wordt het ernst met een supporters vereniging WSB. Het is toch al te gek, zo menen een aantal enthousiaste en van de runner- up van de vierde klas, dat deze ploeg en met hen de hele vereniging WSB het moet stellen zonder de morele en daadwerkelijke, steun van een Bavo- legioen. Daarom hebben de heren W. Vink, Corn, van Dam, P. Duivenvoorden en Piet Broekhof het initiatief genomen om een supporters-vereniging WSB op te richten. Zij roepen alle belangstellenden op de oprichtingsvergadering vrijdag avond a.s. te 20.15 uur in de WSB- kantine aan de Zeesrtaat bij te wonen. NIEUWS VAN DE KORFBALVELDEN In het afgelopen week-end zijn er enkele belangrijke resultaten uit de bus gekomen. Zo bracht leider in de le klas Zuiderkwartier concurent De Algemene de eerste nederlaag toe. KNS kon, zij het op afstand, Zuider kwartier blijven volgen door stadge note De Danaïden met forse cijfers te verslaan. In de Overgangsklasse B boekte Vicus een grote- overwinning op Sperwers. In de eerste klasse kwam Fluks wat uit de gevarenzöne door een nuttige zege op 'Rozènburg. In de der de klasse A won Noorderkwartier de ingelaste wedstrijd tegen Hou Stand. Vicus-Sperwers Zoals verwacht heeft Vicus de wed strijd tegen Sperwers gewonnen. De thuisclub ging vlot van start. Reeds na 6 minuten had Sjaak Sjardin twee keer de korf gevonden. En daar bleef het niet bij. Vicus ging door en na 10 minuten schoot Wim Meyer van af stand raak. Met de rust was al 5-1 door doelpunten van Mattie Baart en Flip van Meygaarden. Na de hervat ting kon Sperwers wat beter party ge ven. Na een tegenpunt van de Rotter dammers maakte Hennie Brakel er 6-2 van. 3 minuten later trof Diet Wol- ters de korf 7-2. Het einde kwam met 8-3 door een doelpunt van Flip van Meygaarden. Sperwers 2-Vicus 2 4-4. rartier-De Algeméne Zuiderkwartier is er in geslaagd con current De Algemene na een meer spannende dan mooie wedstrijd de eer ste nederlaag toe te brengen. De thuis club was net iets gelukkiger dan de blauw-witten. Het begin was voor de thuisclub. Nadat de gasten enkele mooie kansen gemist hadden, schoot Gijs Kloos van ver in 1-0. Van krachts verschil was geen sprake. Na 28 mi nuten had Hennie Devilee met een ver schot succes (2-0). Daarna kwam De tien minuten was de stand weer ge lijk. Eerst benutte Andries Molenaar op handige wijze een kleine kans onder de korf en even later schoot Wim van Vliet van achter de paal in 2-2. Toch zou Zuiderkwartier met de rust een voorsprong hebben, want meteen na de wisseling doorboorde Frits v.d. Riet de korf 3-2. Na de hervatting maakte Wim van Iterson na acht minuten ge- ïyk 3-3. Deze stand bleef lange tyd gehandhaafd, omdat beide verdedigin gen domineerden. Na 12' minuten miste de thuisclub een strafworp. Dat deed ook De Algemene, op een moment dat de gasten sterk in de meerderheid wa ren. Tien minuten voor tyd benutte Hennie Devilee wel een strafworp 4-3. De Algemene aanval zag echter geen kans meer deze achterstand weg te werken en zodoende kwam het einde met 4-3 voor Zuiderkwartier. Hierdoor staat De Algemene nu al 5 punten ach ter en kan al zo goed als uitgeschakeld K.N.S.-De Danaïden De Danaïden heeft het in de derby tegen het hoger geplaatste KNS lelijk laten liggen. KNS trad met Wim Ouds hoorn in plaats van de geblesseerde Bram Zierikzêe. KNS ging goed van start. Reeds na 5 minuten keken de gasten al tegen een 2-0 achterstand aan door doelpunten van Wim Brakel en mevr. Schreuder. Casper van Nie- rop had voor de Danaïden met een doorloopbal succes. Na 20 minuten maakte Hans Kluts er 3-1 van. Toch zouden de bezoekers -gelijk komen. Joop Roelofs en Gerard Nap brachten de stand op 3-3. Bij de rust leidde de thuisclub weer. Wim van Brakel en Co Favier zorgden voor een 5-3 rust stand. Na de hervatting maakte Wim St.-Nicolaasgeschenk voor minder-validen van personeelsleden van HCW en NEM Vrijdagavond jl. vond in de grote kantine van de HCW en NEM aan de Zoeterwoudseweg een St.-Nicolaas- feest plaats, aangeboden door perso neelsvereniging BSB, sociaal fonds, HCW en personeelsfonds NEM aan de nazorg-werkplaatsen hier ter stede. Na de openinig door de heer C. Pauw overhandigde deze f700.aan de di recteur nazorg-werkplaats, de heer Tierof, ten behoeve van de ontspan ning en recreatie van de minder-vali den. Zichtbaar onder de indruk Van wat hier door het gezamenlijk personeel der beide bedrijven voor de minder- validen is gedaan, dankte hij allen met gevoelvolle woorden voor deze spontane geste. Daarna betrad de heer G. v. Kal keren het podium, om deze avond als conferencier te Leiden, wat, gezien de reacties, z ZOETERWOUDE Cursus L.T.B. Morgen, dinsdag avond, zal er geen cursus zijn i.v.m. het St.-Nicolaasfeest. Dinsdag 12 december komt dr. H. B. Visser spreken over ,De Met guitaren, mondharmonica's en voortreffelijke zang brachten de „Mondorico's" en de beatband „The Blue Bits" enkele zeer geslaagde songs tren gehore, wat een storm van applaus ontlokte.- Na. het bezoek van St.-Nicolaas en zwarte Piet, die o.a. de heer Van Dyk in het zonnetje zette, vanwege zijn steeds toegewijde zorg voor het aqua rium ën zijn inhoud. De grote verrassing was de carna valsvereniging „De Cascavieten" met zijn hofkapel uit Alphen a.d. Rijn. Wat Prins Carnaval en page, de Raad van Elf en de aantrekkelijke danse ressen dezeavond voor het voetlicht brachten, was voortreffelijk. ONDERSCHEIDING Met zuiderlyk temperament en zwier brachten zij alle aanwezigen in een uitbundige feeststemming. De stem ming werd nog verhoogd toen Prins Cascar III de heer G. v. Kalkeren en C. Pauw een hoge carnavalsorde uit reikte voor hun jarenlange en belang loze medewerking aan de ontspanning voor hun medemens, wat de aanwezi gen van harte' onderstreepte. Al met al een avond die niet licht vergeten zal worden. De heer Tierolf bedankte tenslotte alle medewerkenden voor deze bijzon der geslaagde avond. Oudshoorn èr zelfs 6-3 van. Toen an dries Riesenkamp met een goed benut te strafworp de stand op 7-3 bracht de strijd beslist. Na een tegen doelpunt van Erik Filemon bepaalden Mary Zierikzee en Co Favier de eind stand op 9-4. Het was een verdiende overwinning voor de oranje-witten, die op 5 punten achterstand van Zuider kwartier büjven. KNS heeft echter een wedsryd minder gespeeld. Trekvogels 2-Danaïden 2 5-6; Danaïden 3-Zwervers 2 1-1. Fluks-Rozenburg Fluks heeft na een slechte wedstrijd het Rotterdamse Rozenburg de baas kunnen bUjven. Er werd zeer slecht ge schoten en zodoende werd het maar 2-0. Ruud Niesslng had al meteen suc ces en toen even later Corry Planje er 2-0 van maakte leek Fluks op een ruime overwinning af te stevenen. Maar zoals gezegd kwam er in deze stand geen verandering meer door het zeer slechte schot van belde ploegen. Zowel Fluks als Rozenburg misten een strafworp. Door deze zege heeft Fluks twee zeer nuttige punten binnen ge haald en onze stadgenoten staan nu geiyk met de Rotterdammers. Fluks 2- Ons Eibernest 3 1-7- HKV 4-Fluks 3 0-2; Fluks 4-BKC 2 5-3. Crescendo Het eerste had vrijaf; Het tweede won met 6-1 van Fluks 5; De wed strijd van het derde werd afgelast. Het Noorderkwartler-Hou Stand Noorderkwartier heeft na een snelle wedstrijd voor de tweede maal het Haagse Hou Stand geklopt. Na een kwartier had mevr. Nieuwenburg suc ces. Na een half uur was het weer geiyk 1-1. By de rust keek de thuis club zelfs tegen een achterstand aan 1-2. Vyf minuten na de hervatting bracht C. Nieuwenburg de ploegen op geiyke voet 2-2. Daarna hebben beide ploegen een half uur vergeefs gepro beerd een beslissing te forceren. Dat gelukte Ed Molloy pas een kwartier voor tyd. Met deze 3-2 stand in het voordeel van onze stadgenoten kwam ook het einde. Door deze zege heeft Noorderkwartier zich verder van de gevarenzöne gewerkt en heeft een vei lige voorsprong op de onderstaande ploegen. De uitslagen zyn: Hoofdklasse: Deetos-Rohda 4-2; Archipel-Ons Eiber nest 4-10; Blauw Wit-Samos8-2; St&nfries-Luto 2-7. Overgangsklasse Bx Regenboog-Die Haghe 3-5; Vicus- Sperwers 8-3; Swift (A)-Spangen 5-3; Het Zuiden-DKC 7-1; BEP-DETO 3-3. le klasse zuid-west: Z'kwartier-De Al- £em. 4-3, KNS-De Dan. 9-4, Fluks- Rozenburg 2-0, OSCR-ODO 6-4. Zuid-west 2A: Trekvogels-Olympiaan 6-3; Achilles-Ready 1-4, BKC-TOV 6-4. Zuid-west 3A: Ondo-Eureka 4-5, ELKV-Schiedam 2-4, N'kwartier-Hou Stand 3-2. L.KJ1. le klas: De Alg. 3-Dan. 4 3-5, Fluks 5- Crescendo 2 1-6, 2e klas- N'kwartier 2- KNS 4 4-2, Fluks 6-De Dan. 5 0-8; De Alg. 4-Cresc. 4 4-3. Jun. A: Dan.Trekv. 2-2, Z'kwartier- Hoogvliet 8-0, DKC-Cresc. 2-3, Fortu- na-Ons Huis 5-4. Jun. B: Vicus-Alo DKO 12-<\ Fluks-N'kwartier 5-2»

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3