UW MENING EERSTE VERZORGINGSWINKEL IS MET VEEL ELAN IN ALPHEN-NRD. GESTART PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 TWEEDE WEEKEINDE VAN IJNIE-MIJZIEKFEEST TE LEIDEN DEGRADATIE VOOR "NIEUW LEVEN" Wet tweede (laatste) weekeind van fcet muziekfeest, door de „Algemene Nederlandse Unie van Muziekvereni gingen" in de Gehoorzaal georgani seerd, bracht een kleine dertig, in gro te meerderheid zeer verdienstelijk spelende korpsen, elk met een ver plicht en een keuzewerk, op het be- vlagde podium. Aan ons verzoek, de musicerende vereniging doorlopend kenbaar te doen zijn, is niet voldaan. Wat, gezien de korte tijd, niet zo verwonderlijk is. Laat men er de volgende keer toch wel aan denken; het is niet onbe langrijk te weten, waar het program ma aan toe is. Een aankondiging al léén is niet voldoende. Tot ons genoegen deden er zater dag ook twee „brassbands" mee, uit Wormer en Breukelen. Deze ensem bles, in Engeland algemeen en daar op concoursen streng gereglementeerd, zijn met hun vele cornets a pistons en klankverwante verdere bezetting, zeer homogeen samengesteld. Zo ko men de, anders geaarde, saxofoons Overigens waren er ook prettig speelbare verplichte composities te horen, zoals de niet grootse, wel vlot te „Suite Triplée" van juryvoorzitter Joh. Pala en de „Vaderlandse Rhap- sodie" van het jurylid Van Lijnschoo- ten. Het luidruchtige, handig maar flodderig samengestelde „Man of ma ny parts" van Pi Scheffer is ook mu zikaal niet belangrijk. Zeer waarde vol is daarentegen het „Rondo Fes- tivo" van Karei van Dijck. Vermelding verdienen ook Mendels- sohns (15) oorspronkelijke „Ouvertu re für Harmoniemusik" en 't pittige „Divertimento festivo" van onze mo derne landgenoot Otto Ketting. De En gelse composities (Peter Yorke, F. Cur- zon) met hun vaak wat brei-achtige pathetische klank en programmatische opzet lijken meestal niet geschikt, om er Nederlandse korpsen werkelijk ge lukkig mee te maken. Vele verplichte composities waren van juryleden (Pala, Van Lijnschoo- ten, Moerenhout). Dit achten wij nog altijd ongewenst Reeds het gevoel verzet zich tegen deze dwang, iets van zijn muzikale rechter te moeten spe len. Omgekeerd is het voor een jury lid wel buitengewoon moeilijk, vol- niet in voor. Het zou te wensen zijn, komen objectief tegenover dat ze in Nederland steeds meer de klanking van zijn eigen werk te staan, gebruikelijke fanfare-gezelschappen De publieke belangstelling, buiten gingen vervangen. De saxen kunnen dan in de harmoniekorpsen 'n dank bare taak vervullen. Het was jammer, dat de mooie be wegelijke klank door de keus van de werken niet volkomen was benut. We hoorden, bijvoorbeeld, van „Breuke len" als verplicht werk „Hanselijn", van Van Lijnschooten en als keuze- werk „The Shipbuilders" van Peter Yorke, in feite onvervalst romanti sche ouderwetse programmamuziek. Men moet eerst het verhaal kennen om aan zulke op het gehoor romme lige muziek wat te hebben. Met al hun vakkennis (vooral die van Van Lijnschooten blijkt uit menig ander werk) hebben de componisten toch de muziek onmogelijke dingen willen laten vertellen. De klankentaai heeft een geheel eigen woordenboek, waar in Hanselijn en scheepsbouwer niet voorkomen. Geen voorrang verleend Op de Voorschoterweg ter hoogte van de Rooseveltstraat te Leiden is zaterdagavond omstreeks kwart vóór tien een personenwagen tegen een be stelauto gebotst, die werd bestuurd door de 22-jarige R. v. d. Meij uit Voorschoten. De personenwagen werd gereden door een 28-jarige inwoner van Leiden. Het ongeluk gebeurde, doordat de personenwagen plotseling vanaf de Rooseveltstraat links de Voor schoterweg opreed, en geen voorrang verleende. De chauffeur van de be stelauto moest met snijwonden aan 't linkeronderbeen en boven het linker oog in het Academisch Ziekenhuis wor den opgenomen. Beide voertuigen werden zwaar beschadigd- Bromfietser geslipt In de afgelopen nacht omstreeks één uur is op de Hooigracht de 34- jarige bromfietser A. Arbouw uit Lei den op het natte wegdek geslipt en gevallen. Met een hoofdwond is het slachtoffer naar het Academisch Zie kenhuis overgebracht. De leden van het Kath. Vrouwengilde gaan woensdagavond om acht uur in „De Hoeksteen" onder deskundige lei ding een leuk bloemstukje maken voor de komende feestdagen. Men wordt ver zocht een scherp mesje en minimaal één gulden mee te brengen. Omstreeks kwart vóór twaalf z(jn gisteravond op de kruising Korevaar- straat-Levendaal een bestelauto en eeD personenwagen, die werd bestuurd door een 18-jarige inwoner van Nootdorp, met elkaar ln botsing gekomen. De be stuurder van de personenwagen klaag de over p(Jn in de rug en werd naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Het ongeluk gebeurde, toen de bestelauto vanaf het Levendaal rechtsaf de Kore- vaarstraat wilde Inslaan. Op hetzelfde moment naderde de auto van de Noot dorper, die vanaf de Breestraat de Ko- revaarstraat inreed en enkele wagens Inhaalde. Belde wagens werden bescha digd. Afscheid rector Clir. Lyceum De heer N. J. Zimmerman neemt don derdag 30 november afscheid als rector van het Christelijk Lyceum aan de Schu- bertlaan in verband met zijn vertrek naar Delft. Op die dag zal in de kantine van het Christelijk Lyceum „Dr. W. A. Visser 't Hooft" aan de Kagerstraat van 26.00 tot 18.00 uur een receptie worden gehouden. Leiden, 23 november 1967 Geachte redactie, Zou ik van U een adres mogen heb ben van een bestuurslid van de KVP. Ik heb altijd KVP gestemd, maar ben nooit lid geweest. Ik hoop dat er veel leden bijkomen. Men zou er meer propaganda voor moeten maken, want de meeste mensen wetén niet waar ze zich op moe ten geven. Wilt U het in de krant zetten? Mis schien geven zich meer nieuwe leden op. want in deze t(jd moeten we de KVP versterken. Hoogachtend, M. STEENVOORDEN, 5e BlnneuvestgTacht 1. Lelden De propaganda voor de afdeling Lel den van de Kath. Volkspartij berust op het ogenblik bij: M. D. J. A. Hanssen. v. Swietenstraat 27, tel. 54077, Leiden. de korpsen en hun aanhang om, was de beide dagen groter dan verleden week. Verdachten aangehouden Beatband beroofd van instrumenten De gemeentepolitie van Leiden heeft vannacht en vanmorgen twee inwoners van de Sleutelstad (resp. 23 en 28 jaar oud) aangehouden op verdenking van diefstal van muziekinstrumenten van een beatband. In de nacht van zater dag op zondag was ingebroken in een huis aan de Ververstraat, waar de leden van de beatband hun instrumen tarium ter waarde van 5000.- hadden opgeriagen. De inbrekers hadden zich toegang verschaft door een deur te forceren. Het onderzoek wordt voort gezet. VOORSCHOTEN BUURTVERENIGING VIERDE FEEST Het zal wel aan het lui makende te levisie-kijkkastje gelegen hebben dat op de feestavond van de buurtvereniging .Recht door Recht" op zaterdag Jl. de zaal slechts ruim half bezet was. D# af wezigen hebben echter veel plezier ge mist, daar de toneelgroep Voorschoten twee stukken opvoerde die er wezen mochten. Voor de pauze een moralise rende Vlaamse fabel „Willen doen is ook gedaan", zeer leuk en vroiyk gebracht. Na de pauze „De brief van Don Juan", hier toonde de betrekkelijk Jonge to neelgroep dat er grote (amateur)talen ten onder de leden schuilen. De flitsende dialogen en het flonkerend spel van de dames (vriendinnen van Don Juan) brachten de zaal tot enthousiasme, wat zich uitte in een daverend applaus, me de bedoeld voor het uitstekenle spel van Don Juans knecht, de enige man onder vele dames. Het Fiesta Trio bracht tijdens de pau ze de stemming erin en na het toneel de beentjes van de vloer met hun vlotte, vrolijke muziek. VOORHOUT „Foreholte" hield jaarvergadering Voorzitter J. v.d. Hoeven memoreerde by de opening van de Jaarvergadering van Foreholte, welke werd gehouden in de eigen cantine.dat er ln het voorjaar 1967 sprake was van enige mineurstem ming, omtrent het wel en wee der ver eniging. Uit het verloop van de afgelo pen zomer bhjkt echter dat de Jeugd rustig doorging met successen te boe ken. Ook het rtalnen bleek naar tevre denheid te verlopen, beter dan voorheen. Het eigen clubhuis kon worden uitge breid met een bestuurskamer. Er komt steeds meer gebrek aan een derde veld, vooral ook omdat de zustervereniging handbal nu al meer dan 100 leden telt. De rekening en verantwoording werd vastgesteld met een batig saldo. De be groting 1968 werd vastgesteld. Voorts maakte de voorzitter bekend dat een ontwerp ter tafel lag van de gewyzlg- de statuten en huishoudelijk reglement. Meerdere Jaren was er door meerdere leden reeds op aangedrongen en thaw is het zover. In de eerstvolgende verga dering zullen deze wyziglngen ter vast stelling worden aangeboden. De hoofd leider van de jeugdelftallen, de oud- voetbalier P. van Wouw, kreeg veel lof toegezwaaid voor al z(jn bemoeie nissen met de Jeugd. Als kaacommissie- leden werden benoemd de heren J. Ange- vaoare, C. Warmerdam en A. Deutekom. De rondvraag bracht nog een pittige discussie omtrent het vervoer naar de wedstrijden. LISSE BEDRIJFSKLAVERJAS8EN Koploper Elka bondt de stryd aan tegen Hobaho II en won met 146-126 wat niet wil zeggen dat het zo gemak- keiyk ging als de uitslag doet vermoe den. Het was een gezellige pittige stryd, wat belde teams eer aan deed. Hobaho I-Van Zanten was van meet af aan een nerveus gevecht. De „anders zo rustige Zwartelaners" konden niet in hun spel komen, wat tot gevolg had, dat Van Zanten naar de derde plaats afzakte. PTT. dat De Meulder tegenover zich had, vocht om weg te komen van de onder ste plaats, uitslag (136-122) in hun voordeel. Persoon hield de Vlinder aan het lyntje met 135-134, wat, gezien de plaats op de rangiyst, een uitslag is welke er in zat. Van Steln consolideerde haar positie door van Gemeente met 137-133 te winnen en brak de weg open om volgende week door te stomen naar de derde plaats. Voor de Gemeentenaren komt de rode lantaarn weer ln zicht. Na acht gespeelde wedstryden is de I stand thans als volgt: 1 Elka 1138, 2 Hobaho I 1119, 3 Van Zanten 1105, 4 Van Stein 1101, 5 Hobaho II 1077, 6 Persoon 1072, 7 De Vlinder 1048, 8 De Meulder 1042, Gemeente 1026, 10 PTT 1021 punten. Vrijdag a.s. de volgende ontmoetingen: Gemeente-De Meulderj Van Stein-Persoon; De Vlinder-PTTj Hobaho II-Van Zanten Elka-Hobaho L LEIDSE AGENDA MAANDAG 27 NOVEMBER Pieterskerk 16.15 uur Herden king protest van prof. mr. R. P. Cle- veringa in 1940. Stadhuis 19.30 Gemeenteraad. Microtheater 20.00 uur De Herber gierster. Nieuw Minerva" 20.00 Ned. Ver. Ex-politieke gevangenen. DINSDAG 28 NOVEMBER Gezondheidscentrum, Bernhardkade 5.30 uur Officiële opening. Lalduche Schouwburg 20.00 uur Toneelclub „De Timdelerclub" met „En toen kwam dr. Frost". Stadsgehoorzaal 20.00 uur Residen- tie-orkeat. Ryksniuseum voor Oudheden 20.00 uur Lezing drs. L. P. Louwe. Academiegebouw 20.00 uur Lezing „De ontwikkelingslanden en hun proble- WOENSDAG 29 NOVEMBER Rest. Van der Heyden 16.30 uur Federatie Kath. en Prot.-Chr. Werkge versverbonden. Lezing door burgemees ter mr. G, C. van der Willigen. Leldsche Schouwburg 20.00 uur „Slippers" door toneelgroep „Centrum". Stadsgehoorzaal 20.00 uur Cause rie met films over „Mexico en Guatema la" door Niels Halbertsma. ADVERTENTIE KENNISGEVING De feestdag ter gelegenheid van ons 25-jarlg huwelyksfeest kan dinsdag 28 november a.s. door ziekte geen doorgang vinden. FAMILIE DE GROOT Dorpsstraat 46, Zevenhoven. Officiële ontvangst op stadhuis ST.-NICOLAAS OP BEZOEK IN OEGSTGEESTS WINKELCENTRUM Het was zaterdagmiddag In het Wil- helmlnapark te Oegstgeest bijzonder druk. Tientallen kinderen met „hartjes die vol van verwachting klopten" waren het Gemeentehuis gekomen om er de officiële ontvangst van St.-NIcolaas mee te maken. Op het bordes waren aanwezig: de loco-burgemeester, wet houder M. v. d. Voet, wethouder J. J. Thorn alsmede vele raadsleden Ieder een was in de beste stemming ondanks donU.r. h,rt.jr, (iflukklg h.d S m, nm» mrt k»l„tlg» omenB nimJhet fle „ethoïder „ie, tand *rot, klTrUk. b.tan dr z d kinder,» richtend kinderen uitgedeeld, eod.t de ..fleur hand te drukken. „Werkmans Wils kracht" speelde intussen pittige Sinter klaasliedjes. Wethouder v. d. Voet sprak de bisschop toe: ..Welkom in Oegstgeest Sinterklaas, ik heb er een beetje tegen op gezien, omdat de reconstructie van de Kempenaerstraat nog niet gereali seerd is: ik had het de winkeliers be loofd. Maar ik hoop, dat het 't volgend jaar allemaal geschiedt". St.-Nicolaas, wetende dat belangrijke ln ruime mate aanwezig was. Te 14.30 arriveerde St.-Nicolaas met een drietal Zwarte Pieten. Zij waren gezeten in een open koets, welke ge trokken werd door een tweetal vurige paarden, die de oprit tot vóór het ge meentehuis met gemak „namen". De eerbiedwaardige kindervriend besteeg het bordes om de loco-burgemeester de Burgerlijke Stand Geboren: Marianne Franclna Corne lia Maria dr van S. F. Klein en A J. M. Kriek. Nicole Paola dr van N. P. Lan- gerak en C. E. Fenenga. Erwin zn van J. van den Berg en G. Tlggelman. Kor- nelis David zn van C. J. van Randeraat en A. van Oeveren. Ernst Hendricus Peter zn van P. N. M. Walenkamp en P. M. Zandbergen. Harriette Sophia dr van H. J. Bethe en H. G. Eygendaal. Ellen Petronella Gijsbertha Maria dr van C. M. van Abswoude en P. G. van Maren. Overleden: J. Glasbergen 86 jr, man. J. Grommé 73 jr, man. A. van der Leek, 75 Jr, man. A. F. Schout, 67 Jr, man. P. C. Hoek, 65 jr, man. C. L. van Dam 63 jr, man. J. van Kooperen, 88 jr, man. G. Klopert 70 Jr, vrouw. Gehuwd: C. T. Lancée en S. Mulder. ,J5t.-MatthiasWarmond opent winterseizoen UITMUNTENDE OPVOERING VAN TWEE EEN-ACTERS VAN H. HEIJERMANS De toneelvereniging „St.-Matthlas" Het eerste stuk werd geschreven in gaf zaterdag in ,,'t Trefpunt" haar eerste winterultvoering van dit seizoen. Op het programma stonden twee één- acters van de bekende toneelschrijver Herman Heijermans, dat aangevuld werd met een kleine kapel, gevormd uit de harmonie, die zich de naam heeft gegeven van „Bierkauwers". Heijermans is bij de meeste mensen alleen bekend als de schrijver van het vissersdrama „Op hoop van zegen" en bij sommigen ook nog als schrijver van korte verhaaltjes, die onder de naam van „Falkland)es" zijn uitgege ven. In feite was hy journalist en to neelman, die in bijna al zijn stukken fel van leer trekt tegen de misstanden van zijn tijd. Met name het kapitalisme en de onderdrukking van de arbeiders klasse waren voor de socialist Heijer mans het doelwit van onophoudelijke aanvallen. Van hem werden ditmaal opgevoerd „Brief en Schemer" en „Pitten." SASSENHEIM VER. VAN HUISVROUWEN OPENDE SEIZOEN De byeenkomst van de Vereniging van Huisvrouwen, die vrydagavond in het Bruine Paard werd gehouden, droeg een tweeledig karakter. Het grootste gedeelt werd besteed aan een ledenver gadering met huishoudeiyke zaken, ter- wyi daarna de toneelclub voor het eerst voor het voetlicht trad. De presidente, mevr. Kuilman, begroette in haar ope ningswoord in het byzonder mevr. Baro nesse van Knobelsdorff, de ere-presiden- te en mej. Krop uit Utrecht. Verder me moriseerde zij de vele activiteiten van de vereniging. Door diverse clubs zoals het zangkoor, de toneelclub, de gymnas tiekclub enz. wordt druk geoefend. Van de laatste club heeft mevrouw Overbeke de leiding overgenomen van mevr. Ka- ger. Onder leiding van wachtmeester v. <L Wees hebben 50 dames een verkeera- cursus gevolgd. Voor het ondergaan van de test gaven zich 32 van hen op. Op 8 dec. as. worden de verkeersdiploma's uitgereikt door de burgemeestr. Voor de kegelclub bestaat zoveel animo dat er een wachtiyst moet worden aangelegd. De dames die zich bezig hielden met studie-onderwerpen op sociaal-pedago gisch terrein, werden hiervoor bedankt. Onder leiding van mevrouw Goedbloed wordt een discussie-club gevormd. Ver der zal nog worden getracht een cur sus verzorging kamerplanten en een kookcursus te vormen. De naaicursus zal een vervolg krijgen. De cursus welspre kendheid, die zo'n succes werd, krijgt geen vervolg. Na de huishoudelijke vergadering maak ten een zestal leden van de toneelclub hun debuut, zy brachten een korte span nende éénacter getiteld „Zij kwamen in de avond", te vergelijken met een detec- tive-story. Hieruit biykt dat de dames onder leiding van mevr. Hulsbergen- Henning hard hebben gewerkt om deze avond een goed entrée te maken. Dit is hen zeker gelukt. 1914, de tijd van de oorlogsdreiging en mobilisatie, waar de gewone man de dupe van werd. Tegenover de wijze blinde vrouw zet Heijermans de zien de, die kortzicthig is om het ware in te zien van de aanklacht tegen oorlog voeren met God als hulp. „Pitten" is iets heel anders. Ter ge legenheid van het zilveren jubileum van zijn souffleur schreef Heijermans dit vrolijke werk, dat ons een blik gunt in de keuken van het toneelbe drijf. Hij schreef de rollen voor de diverse spelers van zijn gezelschap en speelde zelf de regisseur. NIEUWE REGISSEUR De bijeenkomst werd geopend door de voorzitter van de vereniging, de heer Th. de Vroomen. Voor het eerste stuk was het jammer, dat hierin op zettelijk wat ingehouden werd ge speeld. Dit stuk eist te worden ge speeld in de trant waarin het werd geschreven. Dat neemt niet weg, dat 't toch op bewonderenswaardige wijze ten tonele werd gebracht. Uit het stuk „Pitten" bleek, dat de afdeling toneel zich geheel heeft verjongd. Het is een voortreffelijke voorstelling geworden met heel goed spel en leuke vondsten van regisseur J- Duijnhoven, Als op volger van de bekende regisseur, de heer G. van Elburg, heeft hij getoond volkomen voor zijn taak berekend te zijn, want alles was tot in de perfectie verzorgd. De reprise, morgenavond, verdient dan ook opnieuw een volle zaal. HOOGMADE VOORLICHTINGSAVOND VROUWENVERENIGINGEN In de zaal van huize Van der Ploeg organiseerde de plaatseiyke vrouwenbe weging van het NKV een voorlichtings avond, waarbij waren uitgenodigd de plaatseiyke Ned. Herv. Vrouwenvereni ging en de R.-K. Vrouwenbeweging van Woubrugge. Voorzitster mevrouw Lieverse-van der Ploeg sprak hierby het welkomstwoord, waarin ook werden betrokken de ver tegenwoordiging van het Bedryfschap Schildersbedrijf uit Ryswijk, welke deze avond de voorlichting verzorgde. Na de vertoning van een kort filmpje, sprak de heer A. van Diermen over schilderswerk en onderhoud, waarbij waardevolle huishoudeiyke tips werden gegeven. Een aanvullend filmpje over lonen en prijzen bracht de tongen Iob. Na een korte koffiepauze sprak de heer J. Velders over verlichting in wo ningen en vertrekken. Er werden vele vragen gesteld en be antwoord. Met een woord van dank aan belde heren voor hun causerie en de goede opkomst der leden staat de voorzitster deze zeer geanimeerde avond. ROELOFARENDSVEEN goed uit te kijken in het verkeer. Ik vind het héél erg als er ongelukken gebeuren". Met de belofte, dat alle kin dertjes hun schoentje mochten zetten hij afscheid van het college om, voorafgegaan door „Werkmans Wils kracht" en de „Wilbert Drummers" een rondgang te maken door Oegstgeest en te zien, of de grote voorraden ge schenken goed waren aangekomen in de winkels van de Kempenaerstraat en de Lange Voort. Nu dat bleek prima ln orde. Voor alle Oegstgeester kinderen hun ouders en alle andere gemeente- ren zyn er mooie surprises by. bij .Huize Duinzicht" hartelijk te zyn toegewuifd bracht St.-Nicolaas nog een apart bezoekje aan het bejaardencen trum „Hofwyck". Concert „Vrienden van het Lied" te Oegstgeest De „Vrienden van het Lied" te Oegst geest geven op zaterdagavond 2 dec. kwart over acht een concert op Lange Voort 44. De solisten Nel Wisse (alt), Rudolf Jansen (piano), Leo Rommerts (bas bariton) en Willem Hlelkema (pla no) geven een uitvoering van het pro gramma „Van medleynman tot musi cal". Gezag in de Democratie Op 25 november j.L ls een gespreks groep Oegstgeest van de party D'6€ gericht. Het ligt in de bedoeling v lopig eenmaal per maand byeen te ko men om van gedachten te wiselen politieke vraagstukken van algemene aard. Zij die hiervoor belangstelling heb ben kunnen zich in verbinding stellen met mr. J. Wessel, Willem de Zwijger- laan 43 Oegstgeest, tel. 52007. De eerst volgende byeenkomst wordt gehouden op dinsdag 12 december te 20.00 uur ten huize van drs. Th. H. ten Berge, Prin- Beatrixlaan 65, tel. 53436. Onder werp: „Gezag in de democratie". Afscheid van directeur Alphens PTT-kantoor Zaterdagmorgen heeft het personeel van het postkantoor te Alphen aan den Ryn ln Intieme kring afscheid genomen van de directeur de heer J. N. M. Pij nenburg, die Alphen gaat verlaten we gens een aanstelling bij de accountants dienst van de posteryen in Den Haag. Namens het personeel was de heer J. Henzen de eerste die het woord richt te tot de scheidende directeur, die hij een byzonder prettige directeur noemde, vooral vanwege zijn omgang met het personeel van het kantoor. Namens het personeel bood spr. een set autobeno digdheden aan, plus een mooie week endtas. De heer J. C. de Bruin uit Ter Aar sprak namens alle kantoorhouders tot het ressort van het Alphense kantoor behorende. Hy noemde de heer Pijnen burg een goed vriend van alle kantoor houders, die uit erkenteiykheid een ge schenk onder couvert aanbood. Namens de bestellers sprak de heer J. A. van Diggelen tot zyn scheidende directeur en verwelkomde daarbij te vens de nieuwe directeur de heer J. A. Jansen en diens echtgenote. Spr. sprak de hoop en het vertrouwen uit, dat met de nieuwe directeur op even prettige wyze zal worden samengewerkt als met de scheidende het geval was. De heer Pynenburg sprak tot slot woorden van dank voor de hartelijke woorden en daarby aangeboden geschen ken, mede namens zijn verloofde en de nieuwe directeur de heer Ja'nsen sprak tot slot de verwachting uit, dat ook hy op een goede samenwerking met het gehele personeel zal mogen rekenen. De scheldende directeur J. N. M. Pij nenburg bekjjkt nietz'n verloofde mej. v. d. Sande, de cadeaus die hij zojuist van het personeel heeft ontvangen. Rechts de nieuwe directeur J. A. Jansen met echtgenote. Boskoopse vrouw door Turk aangerand Een Turkse arbeider uit Waddinxveen heeft zaterdagmiddag te Boskoop onder bedreiging van een mes een vrouweiyke kennis verkracht De Turk was al meer malen by de vrouw over de vloer ge weest omdat hy de echtgenoot van de vrouw op zyn werk in Waddinxveen had leren kennen. Een paar keer had de buitenlander by de Boskoopse koffie ge dronken, maar al gauw bleek, dat de Turk meer belangstelling voor de vrouw dan voor de koffie had. De Boskoper had daarop de Turk de toegang tot zyn huis ontzegd. De Turk was later naar Delft overgeplaatst Zaterdag, toen de Boskoper niet thuis was, kwam de Turk bij de vrouw in Boskoop aanbellen. Met een mes op haar keel dwong hy de vrouw naar de slaap kamer te gaan. Later vluchtte de man de polder in. In het woonoord voor de Turken in Waddinxveen werd hy later gearresteerd. NU HET .EERSTE SCHAAP" OVER DE DAM IS... Ook de kerkeveiling van de parochie „Maria Presentatie' welke thans werd gehouden in het Dorpshuis „De Alke burcht" had een succesvol verloop. Dit ST.-NICOLAAS BIJ DVV-JEUGD zelfs, terwijl niet eens van een overwel digende belangstelling van de zijde der Het was zaterdagmiddag voor de 23e parochianen kon worden gesproken. Ge maal dat Sint met gevolg een bezoek j lukkig zijn er voldoende die het ple- bracht vij de DW-jeugd in het KSA-ge- bouw. Daarnaast mag wel vermeld Gevolggevend aan het verzoek van het gemeentebestuur van Alphen a. d. Ryn heeft de Stichting Winkelcentra Alphen a. d. Rijn-noord, ln samenwer king met de Nederlandsche Midden stands- en Flnanclerlngsmaatschappy voor Bedryfsobjecten n.v. (MBO) te Amsterdam een dochtermaatschappij van de Nederlandsche Middenstands- bank n.v. nu de sterk toenemende vestigingen ln dit nieuwe deel van Al phen de behoefte hieraan sterk deed ge voelen, de bouw van een noodsnper- market ten behoeve van de bewoners aldaar, met bekwame spoel bewerkstel ligd. Het eerste schaap is Inmiddels over de dam. Het ls de heer F. A. Zwetsloot, tot voor kort bedrijfsleider te Woerden, die de grote stap heeft gewaagd. Hjj ls het die de stichting van de noodsnper- market heeft aangedurfd en die het be drijf van nu af aan zal gaan exploi teren, nu het door burgemeester Z. Bruins Slot onder grote belangstelling uit vele kringen uit en van buiten deze gemeente, officieel ls geopend. Dezs door archltct Nic. Klok ontwor pen en door het aannemingsbedrijf E. M. Proper k Zn. uitgevoerde noodwin- kel, die de naam „Super Euromarket" draagt, beslaat een oppervlakte van 234 m2. Zij werd gerealiseerd aan de Dia mantstraat, op korte afstand van de toekomstige definitieve vestiging van de heer Zwetsloot. Hij is door het stich tingsbestuur, met medewerking van het Centraal Instituut voor het Midden- er Kleinbedrijf te Amsterdam, gekozen uit een aantal ondernemers, die zich als ge gadigde voor de vestiging van een permarket ln een van de toekomstige winkelcentra in Alphen-Noord hebben aangemeld. Het genoemde winkelcentrum ls als zodanig het eerste van het totaal var toekomstige winkelvoorzieningen in Al phen-noord: voor de voorbereidingen van deze winkels is in december 1966 de genoemde Stichting opgericht. Het doel van dit samenwerking»- en over legorgaan is de voorbereiding van de bouw van de winkelcentra die in de noordeiyke uitbreiding van Alphen tot stand moeten komen. zleningen; vooreerst wordt gedacht aan drogisterij. Aangezien de selectie procedure hiervoor zo goed als afge rond is, is aanmelding voor deze „nood- drogisterij" niet meer mogelijk. Wel kunnen gegadigden voor alle bran ches zich by het secretariaat van de stichting, p.a. Herengracht 580 te Am sterdam, melden wanneer interesse be staat voor een vestiging in een der toe komstige winkelvoorzieningen in Al phen-Noord. Deze winkels zullen naar een voorlopige opzet worden gespreid over twee winkelcentra en drie buurt centra (totaal ca. 18.000 m2 bedrijfs- oppervlakte), welke voor de ongeveer 35.000 bewoners van dit nieuwe stads deel van Alphen noodzakeiyk zullen zyn. Zodra mogeiyk zal het bestuur meer gedetailleerde gegevens omtrent de opzet en plannng van deze winkel voorzieningen bekend maken. De hier samenwerkende instanties en instellingen huldigen het principe, dat de winkelcentra zodanig gesitueerd be horen te worden, dat zij zo centraal en zo gunstig mogeiyk gelegen zyn binnen hun verzorgingsgebied. De centra mo gen geen afbreuk doen aan de ontwik- kelingsmogeiykheden van oudere win kelconcentraties, gelegen binnen het werkingsgebied, zy moeten worden af gestemd op het consumentenpotentieel in dit gebied. Er dient tegen te worden gewaakt, dat de bij de realisatie van winkelcentra betrokken instellingen bo venmatige winsten maken omdat dit ten koste gaat van de detailhandelsonder nemers en uiteindeiyk ook van de con sument. Men stelt zich op het standpunt, dat de selectie van gegadigden, waarbij voor de beoordeling zo nodig prioriteit kan worden verleend aan de noodzake iyk te verplaatsen bedryven binnen de betreffende gemeente niet uitsluitend be hoort te worden gegrond op financieel- economische maatstaven. Ook op de persoon van de ondernemer en een ge zonde financiële opzet van de nieuwe vestiging behoren tot richtsnoer te die- WONINGBOUWPLANNEN IN HAZERSWOUDE-DORP-ZUID DRUPPEL OP GLOEIENDE PLAAT VAN BEHOEFTE Bezwaren van zijde grondeigenaren Burgemeester en wethouders van Ha- zerswoude zullen de gemeenteraad don derdagavond een bestemmingsplan „Dorp Zuid 1967" voorleggen, waarin in de al- lernoodzakeiykste behoefte wat betreft de volkshuisvesting kan worden voor zien. Het plan omvat honderd woningen, maar vertoont, volgens het college, „een benauwende overeenkomst met het beeld van een druppel op een gloeiende plaat". Anderzijds menen zy, dat de reeds be staande achterstand van de woonruimte voorziening in de gemeente in elk geval zo min mogeiyk zal worden vergroot. Gedeputeerde Staten gaf geen goed keuring aan het bestemmingsplan Dorp- Zuid, partiële herziening 1965. En dat terwyi b. en w. op 13 januari 1966 meld den, dat tussen 1966 en 1971 593 wo ningen dienden te worden gerealiseerd, wilde men voldoen aan de behoefte aan woonruimte. Het uitbreidingsplan bevat- den dat hij deze week. evenals vorige ja ren. een viertal avonden de kleuters van DVV thuis bezoekt. Zaterdagmiddag was tevens de grote zaal van de KSA stamp vol met jongens en meisjes (plm. 650), die eerst afwisselend door Sint werden vermaand of een pluimpje kregen. Voor al de oudere jongens kregen een extra vermaning om de mensen geen overlast te bezorgen. Niettemin werden allen ge- tracteerd. Behalve het zingen van de no dige liedjes, waarby de DSVP-leden, de Zwart en De Rooy, (piano en accordeon) voor muzikale begeleiding zorgden, was er voor de kleintjes een poppenkastvoor stelling. verzorgd door Nard Augustinus uit NoorchMjk, terwyi da groteren kon den genieten van de film „Bomba en de Ivoorjager". Bode Schrama kreeg van Sint een reusachtige speculaaspop mee naar huis. Het bestuur wordt gevormd door de heren P. Houweling en C. J. Winnink- hoff, resp. voorzitter van de Alphense en de katholieke middenstandsvereni gingen ter plaatse, de heren mr. D. Schuitemaker namens de MBO voor noemd. en drs. P. H. J. F. Th. Schnellen kerkeveiling begrijpen, en namens het Ontwikkelingsbureau Win- te bouwmogelijkheden gaarne een klein offer brengen om een i keicentra, beide dochtermaatschappijen eenheden, zodat de geplande uitbreiding. ..koopje" te bemachtigen, dit ten bate van de Ned. Middenstandsbank n.v. welke ongeveer 300 woningen zou om- igen parochiekerk. Over het Mr. D. Schuitemaker is voorzitter vatten, hard nodig was om terzake der van de stichting terwijl de heer C. J.volkshuisvesting enigszins bevredigende Winningshoff secretaris ervan is. Het uitgangspunt van de MBO bij de stichting van genoemde Super-Euro- Market aan de Diamantstraat is ge weest te streven naar een in alle opzich ten adequate en voor het publiek aan trekkelijke noodwinkelvestiging, waar aan een zo uitgebreid mogeiyke voor ziening van de klanten ten grondslag moest liggen. Ook aan de uiterlijke ver schijning is dus, zoals nu te zien en te waarderen is. alle zorg besteed. verloop van een kerkeveiling tussen reeds voldoende geschreven zo dat wij hier thans geen vermelding van deze koopjes behoeven te geven. Door de voorzitter van het actie-comité de heer L. A. N. van Dommelen, werd de avond met een kort woord ingeleid, waarin hy dank bracht aan alle me dewerkers. inzonder ook aan notaris A. H. J. Lohman, alsmede aan de heren van de HBG uit Lisse resp. veilingmees ter J. van Dqk en afslager Hooger- vorst. Deze kerkeveiling, welke o.a. ook actief werd bygewoond door deken Th. van Niekerk, werd door een dank bare pastoor Tweehuysen besloten, waarby deze als eindresultaat een totale opbrengst van ruim 11.500,kon ver malden, Volgend Jaar uitbreiding Het ligt ln de bedoeling van het stich tingsbestuur medio volgend Jaar uit breiding te geven aan deze noodvoor- resultaten te bereiken. Bezwaren van mevrouw H. van Dorp- Qualm c.s. richten zich tegen het ont nemen van de agrarische bestemming aan de te bebouwen gronden. Realise ring van het nieuwe plan b. en w. niet alleen wenseiyk, maar ook een bittere noodzaak. Het algemeen belang is meer gebaat met de verandering van de be stemming dan met het houden daarvan. Tafeltennlsnieuws. Het eerste team van de tafeltennisvereniging Slagvaar dig heeft de competitiewedstrijd tegen RTC met 6-4 verloren. Ch. Klop en J. de Jong scoorden de Hazerswoudse punten. Slagvaardig 3 versloeg SST met 9-1, dank zy de winst van E. van Bennekomgenoodzaakt zag (3), F. Zandbergen (3) en H. Zandber gen (2) en de zege in het dubbelspel. Slagvaardig 5 verloor met 6-4 van Re flex; H. van de Horst redde in deze ont moeting de eer door drie keer te zege vieren en voorts by te dragen in de dub belspelwinst. Slagvaardig 4 verloor met 7-3 van DOCOS 12 en het opvallende was, dat C. Pennlngs, C. Scheer en J. Schoonderwoerd elk een maal wonnen. De meisjes junioren tenslotte speelden 5-5 tegen Treffers, dank zy het goede spel van Betty van Wetten en Betsie v. Teylingen. KOUDEKERK A. D. RUN De nationale vogelshow, georgani seerd door de vereniging van vogel liefhebbers uit Koudekerk en Hazers- woude „Vogelvreugd" is voor de ver eniging succesvol verlopen. Honderden enthousiaste vogelliefhebbers uit alle delen des lands hebben deze vogelshow bezocht en waren vol lof. Ook waren er verschillenden die uit de vele prachtige vogels een exemplaar kochten, zodat er ook nog goede zaken zijn gedaan. Al met al een zeer geslaagde show. De prij zen die door verschillende leden wer den gewonnen waren geschonken door de plaatseiyke middenstand, enkele be dryven en door dagbladen uit Lelden en omstreken. KOUDEKERK HOOFD B. B. de Witte. Dorpsstraat 64, Koudekerk a.d. Ryn. Hy volgt als zodanig de heer C. Stroo op die wegens zyn leeftyd zich mee te stoppen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4