H SaCeidseSotvïa/iit Nieuwe naam voor UNR TELEVISIE VANAVOND Ossip Zadkine, schepper van Britse De verwoeste stad" overleden boeren vragen verbod paardenrennen „Muzyka epifaniezna klonk voor eerste maal Roofmoordpoging op Haagse vrouw faalt VAGINA 2 DE T.ETDSE COURANT MAANDAG 27 NOVEMBER 1967 Zo helder als koffiedik 11TIE beweert dat vele Nederlanders met politieke interesse het getij willen laten kenteren, zal niet weersproken worden. Maar wie wedt, dat duidelijk is ln welke richting dat getij gaat, loopt met zijn inzet risico. Afgelopen dagen zag Nederland zich geconfronteerd met een aantal verschijn selen, die ons aan het nadenken kunnen zetten. Een steekproef naar de politieke meningsvorming die de grotere partijen (inclusief de Partij van de Arbeid) niets goeds voorspelt; het socialistisch partij congres dat (ondanks enkele nederlagen) Nieuw Links ontegenzeggelijk een ver sterkte positie heeft bezorgd; een uit spraak in de jongerenbeweging van de K.V.P. die de K.V.P.-radicalen deels goed zal doen, maar onderzijds andere radica len enige vrees zal bezorgen dat de wagen straks wel eens bij het punt waar men zou willen komen gaat doorschieten; en dan tenslotte het bericht van een ge prolongeerde „godsvrede" in de K.V.P.- Kamerfractie. En wie beweert nu nog, dat het met onze politiek een dooie boel is? OP de slotzitting van het P.v.d.A.- congres heeft fractievoorzitter drs. Den Uyl de fraaie zin gesproken dat Nieuw Links nu ingelijfd is in de „pluri formiteit van de partij". Wij kunnen helaas niet in het hart van de socialistische politieke leider kijken, maar we kunnen ons voorstellen dat hij toch ook wel even aan het Trojaanse paard moet hebben gedacht. Het bouw beleid van drs. Den Uyls katholieke vriend Bogaers was behalve pluriform ook expansief en de Partij van de Arbeid moet nu maar afwachten, of een pluri formiteit mèt Nieuw Links, met een halve hand reeds aan het stuur, ook expan sief zal maken. De K.V.P.-radicalen althans som migen van hen zullen zich blij ver klaren met de overwinning van het stem- busakkoordprincipe op het socialistisch congres, maar andere radicalen zullen toch niet over het hoofd zien dat op dit punt tijdens het P.v.d.A.-congres dingen gezegd zijn die strijden met hun inten ties; bijvoorbeeld de vriendelijke, maar niet mis te verstane kritiek, dat het program van de radicalen uit de confes sionele groepen onder de naam van „christelijk" wordt gelanceerd. En dan moet men ook niet het feit over het hoofd zien, dat van de socialis tische kant het stembusakkoord een zaak gaat worden van het partijcongres, dus met nieuwe kansen voor Nieuw Links. DRS. Den Uyl is wel zo handig ge weest de onhandige verklaring van voorzitter Tans inzake D '66 grotendeels uit te vlakken. Maar de vraag is, hoe D '66 uiteindelijk over het oordeel van de P.v.d.A gaat denken. Wanneer waar is, dat bij de kiezers de sympathie voor D '66 ondanks het gedeeltelijk falen van Van Mierlo c.s. blijft stijgen, wordt D '66 voor het duo TansDen Uyl wellicht nog een hardere noot om te kraken dan de confessionele partijen. Misschien krijgt de P.v.d.A.-voorzitter zijn eigen „nooit" t.o.v. de huidige K.V.P.-leiding weer vanuit een andere hoek aan zijn eigen adres teruggekaatst. En dan moeten we nog even de onder gang van de oude doorbraakgedachte memoreren. De P.v.d.A. heeft Ruygers en Willems uitgerangeerd; dat bewijst wel duidelijk, dat het thans om een andere doorbraak gaat dan die waarvoor de idealisten van de katholieke werkge meenschap jarenlang hebben gestreden. Zij zullen wel zeggen, dat het niet erg is buiten spel te worden geplaatst wanneer de strijd goeddeels toch gestreden is. Maar voorlopig is heel goed mogelijk dat de groep die de gematigden uit het socialistische partijbestuur gedrongen heeft, gaat aansturen op zodanige wijzi gingen van het politiek bestel dat niet- socialisten het handhaven van een chris- ten-demoCratische partij formatie, hoe vooruitstrevend dan ook, noodzakelij ker zullen vinden dan ooit. De formatie van een grote linkse concentratie zal dan nog op grotere moeilijkheden stuiten dan tot nog toe al werd voorzien. NEEN, de politieke constellatie is uit eindelijk toch weer zo helder als koffiedik. Het beeld heeft zijn verstar ring verloren. Maar is zo bont en onvast geworden, dat er nog tijd nodig zal zijn voor nader beraad en controle, alvorens beslissende stappen worden gezet. Tegen deze achtergrond moet dan ook over een dag of tien de veelbesproken partijraadsvergadering van de Katholieke Volkspartij gaan plaatsvinden. RIJSSEL (AFP) De Unie voor de Nieuwe Republiek (UNR), de Franse gaullstische partij, zal voortaan Unie der Democraten voor de Vijfde Repu bliek heten. liet besluit om de naam te veranderen is zaterdag genomen op het partijcongres dat sinds vrijdag in Rljs- sel wordt gehouden. De naamsverandering is lange tijd te gengehouden dor de oudere aanhangers van het gaulisme ia van de partij- Gaulle de beschaming is van de partij politiek. Het congres heeft zich echter laten leiden door de gedachte dat het gaulisme de persoon De Gaulle moet overleven en dat de partij zich moet ver jongen en een bredere grondslag dient te krijgen. De regering, met name pre mier Pompidou, en een aantal leiders hadden al de wens uitgesproken dat de partij haar basis op democratische grondslag verbreedt. Dit wordt nodig geacht omdat het gaulisme na een bewind van negen jaar zich geplaatst ziet tegenover een krachtige oppositie van links en uiterst links, die aanzien lijk versterkt te voorschijn kwam uit de algemene veriezingen van maart 1967. Newsweek: brief Kosygin voor Johnson NEW YORK (Reuter) Het Ameri kaanse tijdschrift Nwsweek meldt dat president Johnson onlangs een geheime, verzoeningsgezinde brief van premier Kosygin van de Sovjet-unie heeft ontvan gen en dat dit een aanmoediging voor Johnson betekent om te pogen het vol gend voorjaar tot een Amerikaans-Rus sische topconferentie te komen. Kosygin zou in de brief gezegd heb ben dat hij zich zorgen maakt over de huidige betrekkingen tussen de VS en de Sovjet-Unie en dat hij graag verbe tering daarin zou brengen. Kosygin zou inzake het Midden-Oosten Israël niet als „aggressor", gebrandmerkt hebben wat de Russen doorgaans wel plegen te doen. Verder zou de Russische premier in zijn brief zijn steun hebben betuigd aan een van Johnsons vredesvoorstellen voor het Midden-Oosten, namelijk het streven naar een akkoord tussen de gro te mogendheden om het wapenvervoer naar hun bondgenoten in dit gebied te beperken. Het opmerkelijkste t.v.-programma was dit weekeinde „Hoe is Nederland gestemd?" In opdracht nn KRO-tv Is een politieke graadmeting verricht. De nogal onverwachte uitslag daarvan (elders in de krant vindt u er meer over) werd gisteravond bekendgemaakt en door een aantal politici van kantte keningen voorzien. De vorm waarin een en ander gegoten was deed voortreffelijk aan. Daarvoor alle hulde aan samensteller-presenta tor Ad Langebent. Ook aan regisseur Wim van Baarle overigens die liet zien dat het eidofoorscherm er niet al leen is voor regiegrapjes maar dat het soms wel degelijk functioneel gebruikt kan worden. Ons moet daarbij van het hart dat zo'n anderhalf uur lang „moeilijk" programma, met tal van cijfergroepe- ringen die lang niet door iedereen pri ma-vista begrepen kunnen worden, ei genlijk onmogelijke zondagavondkost vormt. We begrijpen dat de KRO de ze duur verkregen resultaten aan een zo groot mogelijk publiek verkopen wilde maar we geloven dat dit artikel niet voor een groot publiek geschikt is. Dat was bepaald wèl het geval met de Nina en Frederikshow, de tweede aflevering van dit muzikale program ma, dat onpretentieus aandoet maar waarin heel veel echt talent verpakt zat en dat door Jos v. d. Valk met vakkundige vaart werd gepresenteerd. We misten alleen de eerste minuten, omdat op het andere net „Een zekere Josefien" nog niet klaar was. Een voor treffelijke Josefien ditmaal. Van de AVRO-zaterdag valt eigenlijk niets te zeggen. „Wie van de drie" toonde duidelijker dan ooit tevoren zgn dubbele-bodemkarakter. De Week endshow heeft dank zij Bob Rooyens een veel beter niveau, waardoor met (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel m (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel name het komische talent van Johnny Kraaykamp veel meer kansen krijgt. Het mag daarbij gezegd worden dat de plezierige aanwezigheid van de mels- kes van het Nationale Ballet veel fleur aanbrengt. Wat de regie voor een uitzending kan doen toonde Jef de Groot met zijn voortreffelijke camerawerk bij de Eu ropese danskampioenschappen. Onbe grijpelijk overigens dat de NTS com mentator Albert van Lingen per woord blijft betalen. De man wordt op zo'n manier gedwongen te blijven door leuteren, terwijl wij veel liever zouden willen luisteren naar het orkest. Het Orkest Malando notabene. Vg. (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel Radioprogramma 19.35 RVU: Lezing, NRU: 20.05 Metropole ork.. .00 Lichte muziek. Afscheidscollege prot 22.20 Bond zonder Naam, Actual., 22.55 Muzikaal klankbeeld. 23.30 Gram., 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298) NCRV: 18.00 Vocaal ensemble. 18.20 Uitzending PSP, 18.30 mod. muziek, 22.15 Boeken, schrij vers en toneel, 22.30 Nieuws. 22.50 Volkslie deren uil Ierland en Hongarije, 23.15 Muzi kale lezing, 23.55 Nieuws. VERONICA (182) 18 00 Veronica's jukebox, 19.00 Rolltng-Stonesshow, 19.15 Joost mag het weten, 20.00 Gram.muz. met o.a. Indonesian Teenagercorner. 71.00 Rhythm and blues hop. hits, 23.00 Lichte muziek, 3 HILVERSUM I (402) AVRO: 7.00 Nieuws, 7.10 Ochtendgymn., 7.20 Gram., 8.00 Nieuws, ziek. 12.27 Land- i NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Niuews in het kort CVK/1KOR 19.07 uur: Kenmerk, informatierubriek NCRV 19.36 uur: De stormridder, t.v.-serie (kleuren televisie) NTS 20.00 uur: Journaaal NCRV 20.20 uur: Hier ein nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Internationaal gezien, magazine 21.35 uur: Europa - gastarbeid, reportage 22.15 uur: Pasfoto in pedalen en manualen, gesprek TELEAC 22.20 uur: Studievoorlichting NTS 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.16 en 23.05 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.03 uur: Vjoeuw, magazine NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Peyton place, t.v.-serie 20.45 uur: Het dorp kwan er, reportage 21.00 uur: Mrs. Miniver, film NTS 23.10 uur: Tweede journaal 23.15 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur: Beeldverhaal van da 10.45 uur: Walter and Connie 11.10 uur: Woorden zeggen meer dan je denkt 11.35 uur: Grote Europeanen 12.00 uur: Sluiting HILVERSUM NRU 20.05—20.35 uur: Concert door het Metropole Orkest 23.30—23.55 uur: Lichte muziek vooi late avond HILVERSUM II NCRV 20.10—20.50 uur: Het grote podium, stereo-concert 23.15—23.55 uur: Vertolker beluisterd, ernstige muziek RADIONIEUWS DIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 19.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM IH: Elk heel uur vanaf 9.00 12.40 Sportrevue, 13.00 Nieuws, actual., NRU: 13.30 De operette, 14.30 Forum over mod. muziek. AVRO: 15.00 Mijn naam ls Cox! detective-hoorspel, 15.37 Mod. muziek, HILVERSUM II (298) NCRV: 7.00 Nieuws, 7.15 Oude muziek, 7.30 Nieuws, actual., 7.45 Krontjongmuzlek, 8.00 Nieuws, 8.15 Gewijde muziek, 8.30 Nieuws, 8.32 Voor de hulsvrouw, 9.15 Mod. muziek. 9.40 Schoolradio, 10.00 Theolog. etherleergang, 10.35 Kamermuziek, actual.), 4.05 Schoolradio, Pizzicato, 17.00 Nieuwe uit de Ned. Aantlller 17.10 Voor de kinderen. HILVERSUM III (240 en 9.00 Nieuws, 9.02 Nederl. artiestenrevue, lO.ixi Nieuws, 10.0B Kllnk-Klaar, zonder nonsens. 12.00 Nieuws, 12.02 Zorro, voor tieners, 13.00 Nieuws, 13.02 Gevar. platenprogr., 15.00 Nws, 15.02 Er-Jee-Em-Drle, 16.00 Nieuws. 16.02 18.00 Mix. Gevar. gram.muziek, (17.00 Nw: VERONICA (192) 6.00 Ook goelemorgen, 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, 11.00 Kookpunt: Hulsvrouwenverzoel 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Van BRUSSEL Ned. (324) 12.00 Lichte muziek. 13.20 Tafelmuzlek, 16.09 Voor /-v rw 11 1 MOND- EN MOND- EN KLAUWZEER PARIJS, (A.F.P.). De Franse beeld houwer Ossip Zadkine ls zaterdagmor gen ln een kliniek ln de Par ij se voorstad Neuilly overleden. Hij had een maagopera tie ondergaan. Hij werd 77 jaar en gold als een van de grootste kunstenaars van deze tijd. Zadkine werd onder andere wereldberoemd door „De verwoeste stad", dat ln 1953 in Rotterdam werd geplaatst. Dit beeldhouwwerk brengt het bombarde ment van Rotterdam in herinnering. Jocelyn Ossip Zadkine werd in 1890 in Rusland geboren. Hij vestigde zich op 20-jarige leeftijd in Parijs, waar hij de Academie voor Beeldende Kunsten bezocht en zich vervolgens in Montparnasse vestig de. Hij woonde daar blakbij Chagall, Sou- tine en Modlgliani. In 1911 exposeerde hij zijn eerste beeldhouwwerk, het hoofd van een jonge man. In 1914 trad Zadkine toe tot het vreem delingenlegioen. Later werd hij afgekeurd, waardoor hij zich weer aan de beeldhouw kunst kon wijden. Hij sloot zich aan bij het kubisme In 1921 werd hij tot Frans- genaturaliseerd. Zijn nieuwe vader land zou een van de meest geliefde onder werpen ln zijn werk worden. In de tweede wereldoorlog vluchtte hij naar de Ver enigde Staten, waar hij verbleef op uit nodiging van president Roosevelt. Na de oorlog keerde Zadkine naar Frankrijk terug In 1950 kreeg hij de prijs voor beeldhouwkunst van de Blennale in Venetië. In mei 1964 werd in Zundert een beel dengroep van de hand van Zadkine, voor stellend de gebroeders Vincent en Theo Gogh, onthuld. Tevens werd toen een door Zadkine ontworpen gedenkpenning met een afbeelding van de gebroeders Van Oogh uitgegeven. Zadkine is ver scheidene malen ln Nederland geweest Hij had hier veel goede vrienden. Zijn stijl was een persoonlijke weer gave van kubisme en surrealisme, zowel barok als poëtisch in zijn ultdrukklngs- vorm en- Een jaar geleden werd hij ernstig ziek. en bij zijn dood woog hij weinig meer dan 40 kilo. Volgende week zou een over zichtstentoonstelling van zijn werk ln de Nationale Bibliotheek in Parijs zijn geopend. Zadkine laat zijn vrouw Valen- tina Prax Zadkine achter, met wie hij op 2 Juli 1920 ln het huwelijk trad. Zij hadden geen kinderen. LONDEN (A.P.) Aan het Britse ministerie van Landbouw is verzocht in bet gehele land paardenrennen te ver bieden om de uitbreiding van de op bijna 1.000 boerderijen heersende mond- en klauwzeerepidemie tegen te gaan. Sinds het uitbreken van deze epidemie, de erg ste, die Engeland ooit heeft gekend, zyn meer dan 173.000 besmette dieren ge slacht. In geheel Schotland, Engeland en Wales zijn bewegingsbeperkingen voor vee af gekondigd om te proberen te voorkomen, dat de ziekte het grootste slachtveegebied in het noorden bereikt. Tot dusverre heeft men haar weten te beperken tot 20 graafschappen van Engeland en Wales. Volksrepubliek Zuid-Jemen uitgeroepen ADEN (AP) Tachtig uur te vroeg is gisteren een nieuwe natie geboren. Door Arabische leuzen en spandoeken is de Volksrepubliek Zuid-Jemen uitge roepen, die donderdag na 128 jaar Brits bestuur officieel onafhankelijk zou wor den. Toen de zondag aanbrak kwamen de Arabieren in Aden en de steden Cra ter, Maalla en Tawahi tot de ontdekking dat de Britse troepen waren vertrokken, en wachtte men niet langer op het of ficiële teken. In Crater, waar de Argyll and Suther land Hooglanders 145 dagen lang de straten hadden beheerst, veranderden de uitgestorven straten plotseling in op gewonden, lachende en juichende men senmassa's, terwijl Arabieren de gevel van een bankgebouw beklommen en de geweldige rood, wit en zwarte vlag van het nationaal bevrijdingsfront over de straat spanden. Het Staatssymfonie Orkest van de Sovjet-Unie ls gisteravond voor het eerst in zijn bestaan in ons land opgetreden. Dirigent was Eugene Svetlanov, soliste de jonge (21) violiste L\ana Isakadze. Beiden kregen een ovationeel applaus van het niet geheel gevulde Concertgebouw te Amsterdam. Het orkest maakt een korte tournee door ons land en zal op zondag 3 december concerteren in het Circustheater in 8cheveningen. Luchttarieven in devaluatielanden gaan omhoog SCHIPHOL (ANP) De IATA, de Internationale organisatie van lucht vaartmaatschappijen, waarbtj de KLM is aangesloten, heeft tijdens een spoedver gadering een oplossing gevonden voor de onevenwichtigheden in de Internationale luchtvaarttarieven, die waren ontstaan na de devaluatie van het pond sterling en ander vatuta. Besloten is de tarieven ln de gedevalueerde valuta zodanig aan te passen dat deze (omgerekend) weer gelijk worden aan de tarieven in nlet- gedevalueerde vatuta. De tarieven in Nederlandse guldens blijven derhalve gewijzigd. Werk van Pool Tadeusz Baird Concertgebou ui- orkest o.l.v. Ernest Bour Huisschilder had geld nodig (Van een onze verslaggevers) DEN HAAG Een 19-jarige hulsschil der uit Voorburg heeft in de nacht van zaterdag op zondag getracht een 67-Jarige prostituee in de Haagse Rozemarijnstraat te vermoorden. Omwonenden hoorden de vrouw schreeuwen. Men ging kijken en vond het slachtoffer met een diepe, hevig bloedende wond aan het hoofd. De politie, die gealarmeerd werd, vond ln de omgeving van de Rozemarijnstraat de bromfiets van de dader en hield de huisschilder korte tijd later aan. De man kwam omstreeks half één bij de prostituee op bezoek. Nadat hij de vrouw had betaald, stak hij haar met een 30 cm lang Jachtmes. De schilder heeft zondag tijdens een verhoor verklaard, dat hij nl geruime tijd plannen had om een prostituee te vermoorden. Op die manier ju hij aan geld kunnen komen voor een reis naar Afrika, omdat hij zich bijzon der voor dieren interesseerde. De pros tituee, die gehuwd ls, woont ln de om geving van de Rozemarijnstraat Een van de omwonenden, die ge schreeuw hoorde, keek uit het raam en zng een man met een groen jasje weg hollen. De eerste politiesurveillanten, die ter plaatse kwamen, vonden bij de vrouw het mes en een overjas. In de jaszak zat het sleuteltje van een bromfiets. Syste matisch gingen andere agenten de buurt af en probeerden het sleuteltje op alle bromfietsen. Op de Paviljoensgracht vond men de juiste brommer. Aan de hand van het verzekeringsplaatje, kwam de politie achter het adres van de dader, die bij zijn ouders Inwoont. Hij werd omstreeks drie uur gearersteerd. De schilder is niet eerder met de politie ln aanraking geweest. De vrouw ls nn het ziekenhuis Zuldwal geopereerd. Haar toestand was vandaag redelijk. De huls schilder ls vermoedelijk in paniek ge vlucht, toen de vrouw begon te gillen, want hij liet het aanwezige geld onaan geroerd achter. De Franse dirigent Ernest Bour, na de dood van Hans Rosbaud in december 1962 belast met de leiding van de Siidwe8tfunk te Baden-Baden, stond zaterdagavond voor het Concertgebouw orkest in de Scheveningse Kurzaal. Hij bracht een zéér gevarieerd pro gramma een jeugdwerk van Mozart, de Symfonie ln Es groot (K.V. 132) door hem in de zomer van 1772 onder het waakzaam oog en kritisch oor van vader Leopold te Salzburg geschreven; de Symfonie in g klein (op. 42) van Albert Roussel, van 1930 daterend, één van de inzendingen voor het gouden jubileum van het Boston Symphony Orchestra in dit jaar; de Epifanische Muziek (1963) van de Pool Tadeusz Baird. die als première ging: voorts het Concert ln Duits paar won danskampioenschaj onbelemmerd uiting HILLEGOM (ANP) De zaterdag avond in Treslong te Hillegom gehouden Europese danskampioenschappen 1967 professionals in Zuidamerikaanse dansen, zijn gewonnen door het Duitse duo R. en M. Trautz, die onlangs in Mel bourne ook het wereldkampioenschap i veroverden. Op de tweede plaats kwam het Engelse paar R. en M. O'Hara, ver volgens kwamen de Duitse W. en E. Opitz-Harich, vierde werd het Franse paar R. en J. Barsi, gevolgd door het Engelse paar G. en D. Hearn, met als hekkesluiters het Nederlandse duo Mar- sel en Radna de Rijk. G groot (1930-1931) van Maurice Ravel, waarin onze landgenoot, de pianist Daniel Wayenberg, solieerde. Om met het laatste te beginnen: Wayenberg bracht dit werk met de spitse intelligentie en de ironische hu mor, die deze muziek behoeft. Hij ging goed voor, maar prikkelde zijn voor beeld tot navolging t We hadden niet de indruk, dat zijn invites in het orkest de nodige en vereiste respons kregen. De muze kon maar niet lichtvoetig worden Roussels Derde Symfonie klonk beter, in de twee eerste delen aanmerkelijk beter zelfs hier hadden dirigent en musici elkaar echt even gevonden. Hier kwam dan ook de luciditeit van ex pressie, die ons vergunde door deze zo knap geconstrueerde, doch tevens zo boeiende, ja fascinerende compositie heen te kijken. Het beste, wat het orkest ons deze avond bracht. Wunt door Bairds Muzyka Epifaniezna voelden we ons aanmerke lijk minder getroffendoch dat lag, als we het wel hebben, meer aan het produkt dan de produktle ervan. Hoe het ons verging 1 Aanvankelijk hadden deze momentopnamen van ly rische gevoelens, met elkaar losjes ver bonden, onze volle aandacht, het im provisatorisch karakter erin zei ons iets. En we vonden, dat de verschillende instrumenten, die daarin solistisch op traden, de cello in de allereerste plaats, soms heel verrassende mededelingen deden. Doch op de duur verslapte onze aandacht maar laten we hier na drukkelijk aan toevoegendat het hier een eerste auditie betrof. Mozarts Jeugdsymfonie, waarmee Ernest Bour de avond inzette, verscheen en verdween. Voor ons gevoel kreeg ze niet de liefdevolle behandeling, die deze muziek behoefde en waar ze, als we het wel hebben, ook recht op had. Al is ze. in de reeks van composities in deze zo vruchtbare zomer van het jaar 1772 ontstaan, wellicht niet de sterkste.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2