Connie van Berden: EMS-JAARSTUKKEN AANVAARD NA URENLANGE DISCUSSIE Tien extra- Forsytes „In de showbusiness moet je altijd weereen blad voor je mond nemen „Platenboycot belachelijk Stroom van kritiek en verwijten Zwolsman: advies wijze mannen bindend TELEVISIE VANAVOND 6.95 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 24 NOVEMBER 1967 fZnrnntia emr.r.ht O Garantie smaakt naar meer DOUW'ONDER NEMERS Kennelijk 13 door ervaring wijzer geworden overwegen allerlei activiteiten om de kopers van huizen in redelijke mate te vrijwaren tegen het risico van een slecht afgeleverd produkt. De bij de Raad van Bouwondernemers aangesloten patroons bonden overwegen zelfs te komen tot het opstellen van een register van er kende bouwondernemers, tot wel regis ter aannemers slechts toegelaten worden, wanneer ze aan strenge eisen van toela ting voldoen. Komt het tot zo'n register dan zullen alle woningen die door de aangesloten ondernemers gebouwd worden, regel matig door inspecteurs op kwaliteit wor den gecontroleerd, zodat dan tijdens de bouw een betere garantie tegen gebreken geschapen is. In de eerste plaats hoopt de Raad van Bouwondernemers in Nederland bij belanghebbenden en autoriteiten voldoende aanmoediging voor het garantie-instituut te kunnen krijgen. De kans hierop lijkt ons wel aanwezig, wanneer maar blijkt dat de bouwonder nemers met hun register alleen beogen tot een beoordeling qua kwaliteit te ko men ten gerieve van de cliënt en niet om (ADVERTENTIE) 1WIAAR wanneer de kopers van huizen, als alles lukt, zo'n prachtige garan tie krijgen voor de aflevering van een goed produkt, dan gaat deze wellicht naar meer smaken. Dan zou een volgen de stap bijvoorbeeld kunnen zijn, dat de eigenaars van huurhuizen ook gaan ken met een register dat garandeert, dat de verhuurde huizen een redelijke kwa liteit hebben. Want van de éne kant staat wel goed als vast, dat van vele huurwoningen ook buiten de gesubsidieerde sector de huren nog een aantal jaren zullen blijven stijgen. Anderzijds zien we niet gebeuren, dat in de meeste streken van ons land via een geliberaliseerd beleid en een voldoende aanbod van vrije huurwoningen het onderhoud van die woningen onder concurrentiedruk wel beter zal worden. Misschien kan derhalve de bond van hulseigenaren overneming van het initia tief van de bouwondernemers overwegen. Een reële vrees blijft dan jammer ge noeg wel, dat er in dat geval heel wat eigenaren buiten het register zullen blijven. En die krijgen de prijs voor hun slecht beleid dan pas gepresenteerd, wanneer de huurders weer door een ver zadigde markt de gelegenheid krijgen om slechte huurwoningen leeg te laten staan. Beschamend zwijgen QP een contactdag waarbij de Stichting Vrouwelijke Religieuzen betrokken was, hebben de religieuzen het verwijt te incasseren gekregen dat ze bij de nieuwe beweging in de Kerk vrijwel geen inbreng hebben gehad. De karmelieter pater dr. Van Galen sprak in dit ver band over een „beschamend zwijgen" en de onmacht van de religieuzen „om zich bijtijds tot de noden van de wereld te wenden". Waarbij graag toch een paar kant tekeningen. Elk initiatief om de religieu zen nader bij de heroriëntering en modernisering van het leven in de Kerk te betrekken juichen we toe. Dat in het verleden in sommige opzichten religieu zen (en ook priesters) tot het blijven van „achtergebleven groep" zijn gedoemd, valt ernstig te betreuren. Vergeten we ook niet, dat in het ver leden religieuzen en priesters zich tot de noden van de wereld hebben gewend, toen buiten hen maar weinig mensen daarvoor aandacht hadden, in elk geval vrijwel elk initiatief achterwege lieten. Missie en zending, charitas en hulp in nood zijn hiervoor niet de enige voor- En wanneer religieuzen soms tot het beschamende toe gezwegen hebben, dan mag ook niet verzwegen worden dat in andere gevallen door priesters en reli gieuzen wel eens te weinig gezwegen Niet altijd gaat op dat spreken zilver en zwijgen goud is. Maar dat wil nog niet zeggen, dat spreken onder alle omstan digheden een daad is waarvan de wereld (en de religieuzen!) beter worden. Jarring begint onder slecht gesternte l"hE rede van president Nasser van Egypte laat aan duidelijkheid niets te wensen over: Egypte bereidt zich voor op de volgende veldslag tegen Israël en blijft iedere vorm van erkenning van de staat Israël afwijzen. Mocht het Suez- kanaal weer open gaan, dan zullen er toch geen Israëlische schepen door mo gen varen. Kort gezegd: de staat van oorlog met Israël blijft bestaan. Het standpunt van Israël is eveneens duidelijk: geen sprake van het terugtrek ken van troepen uit de veroverde gebie-1 den. Onderhandelingen? Uitstekend, maar de troepen blijven waar zij zijn, zolang er onderhandeld wordt. Met deze elementen heeft de nieuwe vertegenwoordiger van secretaris-gene raal Oe Thant, de Zweed Jarring, te ma ken. Voor Cairo is een politieke oplos sing alleen maar interessant, als deze het terugtrekken van de Israëlische troepen inhoudt. Israël denkt er niet over al zijn troeven neer te leggen, nog voor het kaartspel begonnen is. De missie van Jarring begint onder slecht gesternte. j. (^ADVERTENTIE) - Temptation De cocktail „Temptation" won in 1954 de Eerste Prijs op het Nationaal Cock tail Concours. Als U een extra lekkere cocktail wilt proeven, moet U „Temp tation" eens proberen. V» glas Plmpeltjens likeur Vi glas Oognac Gautier en M glas Citroensap of Lemon Squash. Goed schudden of roeren. Elke goedgesorteerde slijter heeft niet alleen hele en halve flessen, maar ook maatjesflessen Plmpeltjens Likeur en Gognac Gautier. Voor heel weinig geld geniet U van een vermaarde cocktail. 1 Zeemanscentra De Stichting Zee manswelzijn Nederland, het landelijke beleids- en financieringsorgaan voor de sociale zeemanszorg, heeft besloten gel delijke steun in uitzicht te stellen voor de oprichting van zeemanshuizen in het IJmondgebied (Velsen-Beverwijk) en in de kanaalzone Zeeuws-Vlaanderen (Terneuzen). Ook de subsidiëring van het informatiecentrum voor Nederlandse zeevarenden te New York zal nu een proefneming van twee jaar succesvol is gebleken worden voortgezet. (Van een onzer redacteuren) BUSSUM „Als je zo impulsief bent als ik, is het soms heel moeilijk om je in te houden, als er iets gebeurt wat je niet bevalt. Het is in de showbiz nog steeds zo, dat je een blad voor je mond moet nemen. Anders is het met de carrière gedaan. Soms wil ik wel eens gewoon zeggen, wat ik op mijn hart heb. Maar gelukkig gaat dan altijd op tijd dat waarschuwingslampje in mijn achterhoofd branden. De mensen, die ik voor het hoofd zou stoten, kun je in de toekomst immers wel eens broodnodig hebben en dan geven ze natuurlijk niet thuis". Aan het woord is Connie van Bergen, Bussums huisvrouwtje, sinds jaar en dag onverbrekelijk verbonden met de muzikale top, waarop onze vaderlandse zangeressen door hitsuccessen en geslaagde zaaloptredens balanceren. „Eigenlijk mag ik helemaal niet kla gen, want het loopt de laatste tijd allemaal, zoals ik het zou willen. Al leen dat geval met die plaat „Ode to Billy Joe", die men weigert te draalen, omdat hij handelt over zelfmoord. Belachelijk. Temeer als je bedenkt, dat het derde net d_' plaat wél draait. Ted de Braak en Henk Bouman hebben het verzoek van de K.R.O.-directle gewoon naast zich neergelegd en draaien hem regelmatig. Alleen de N.C.R.V. heeft een definitieve boycot uitgesproken, waaraan geen moedertje lief kan helpen. Misschien verandert het, wanneer de V.P.R.O. dat televisie programma heeft uitgezonden". TWISTWEDSTRIJD Bijna acht Jaar heeft Connie moeten strijden voor haar huidige succes. „Alles begon eigenlijk toen ik in '59 inschreef voor een twistwedstrijd in Amsterdam. Dat kon ik toen makke lijk doen, omdat ik een studie volgde voor balletdanseres. De prijswinnares moest ook een liedje zingen. Nadat ik aldus als zangeres had gedebuteerd met „But nor for me" raadde men mij aan daarmee door te gaan". Dat was aan geen dovemansoren gezegd. Connie trok de stoute schoenen aan en zong enkele jaartjes bij verschillende or kesten. „Toen kreeg ik uiteraard nog geen gage, maar dat kon me niet sche len. Financieel werd het pas aantrek kelijk, toen John Kristell me voor zijn orkest vroeg in de plaats van Pat Berns, die naar Amerika vertrok. Twee jaar zwierf ik met hem door Neder land en nam voor Phonogram een aan tal plaatjes op, zoals „Slapeloze nach ten" en „Salty dog", waarop ik bege leid werd door de New Orleans Syn- copaters. En dan noem ik alleen nog maar de twee bekendste". Haar suc cesvolle optreden in de Knokkeploeg van twee jaar terug met Jan Arntz, Liesbeth List, Greetje Kauffeld en Suzie gaf haar naam de grote be kendheid, waarop zij nu kan bogen. TE WEINIG AANDACHT „Ja, toen ging alles van een leien dakje. Eerst kreeg ik een trip van drie weken door Polen aangeboden, gevolgd door een los engagement bij het or kest van Edmundo Ross. Ook tv-uit- zendingen schenen toen zomaar uit de lucht te kunnen vallen. Zo gauw je succes hebt, gaat alles. Alleen met de platen was er iets mis. Ik merkte, dat ik een van de velen was uit de Phon- gramstal en zodoende te weinig aan dacht kreeg om me op dat gebied ook ...jjfj KW. a te kunnen ontplooien. En dus ging ik omzien naar een andere maatschappij, waar ik zelf ook een stem in het mu zikale kapittel mocht hebben. Binnen kort komt er nu een verschrikkelijk fijne elpee uit met begeleiding van Oike Cicero, een ongelooflijk knappe pianist a la Peter Nero. Naar mijn smaak zelfs nog beter. Met hem ga ik ook een tv-uitzending maken. Ja en dan is er natuurlijk ook nog mijn nieuwe single, die speciaal geschreven wordt door twee zeer goede compo- (Van een onzer verslaggevers) SCHEVENINGEN Het heeft, gis termiddag en gisteravond heel wat voe ten in de aarde gehad op de vergadlring van de Exploitatie Maatschappij Scheve- nlngen (EMS) voor dat die aandeelhou ders, die de in totaal ruim acht uur du rende bijeenkomst hadden uitgezeten, tenslotte me een zeer ruime meerderheid hun goedkeuring aan de jaarstukken hadden gegeven. Het was vooral hij het begin een rumoerige en verwarrende hij- eenkomst, waarbij de aandeelhouders zich niet altijd vriendelijk opstelden, met name ten opzichte van de heer R. Zwols man, president-commissaris van de ven nootschap, die de vergadering leidde. Veel verontwaardiging bestond voor het laat verschijnen© van de jaarstukken, waardoor de aandeelhouders vergadering niet zoals de statuten vorschrijven In september kon worden gehouden. Hiervoor moest de vergadering dispen satie verlenen en juist dit agendapunt vormde de inleiding tot vele discussies, waarbj) soms voor de heer Zwolsman be paald onvriendelijke woorden werden ge- xegd. De heer Zwolsman verklaarde bij de opening het te -betreueren dat de aan deelhoudersvergadering niet op tijd kon worden gehouden en dat het uitbrengen van het jaarverslag vet raging had on dervonden. Onder gelach van aandeel houders beloofde hij dat dit de laatate maal was geweest. De heer Zwolsman betoogde dat de vennootschap een moei lijke hijd heeft doorgemaakt. Algemeen financieel-economische om standigheden hebben geleld tot een krap te op de geld- en kapitaalmarkt. Een commissie is tot de conclusie gekomen dat omwisseling van aandelen E.M.S. in obligaties Centrale Administratiemaat schappij niet wenselijk is. Deze commis sie gaat, zo deelde de heer Zwolsman mede, ook een advies uitbrengen over de toekomstige ontwikkeling en de struc tuur van het concern. Een essentieel deel van de taak van de commissie is ook te onderzoeken op en op welke wijze de outside aandeelhouders desgewenst hun risico kunnen beperken. Aangezien dit onderzoek nog ls afgesloten kon de heer Zwolsman hieromtrent geen nadere ge gevens verstrekken. Ook zal de commis sie verslag uitbrengen over de verhou ding E.M.S. en Zwolsmangroep. De heer Zwolsman wilde onderlinge vervlechting voorkomen. Vervolgens kwam als agendapunt 2 dispensatiekwestie aan de orde. Mr. Po lak uit Amsterdam vond dit voorstel een misplaatste poging om het beleid over te hevelen op de aandeelhouders. Hij meende dat het wel mogelijk was geweest om de jaarstukken op tijd uit te brengen. „U moet zelf het risico van dit beleid dragen", aldus mr. Polak. De heer Zwolsman bestreed dit. „Uw acties tegen de E.M.S. hebben ons ook veel tijd gekost", zo pareerde hfl. Een door enkele aandeelhouders ge steunde motie om het agendapunt te schrappen, werd later ingetrokken. De heer Zwolsman stond er op, dat het agendapunt in stemming zou worden ge bracht. Met 226.008 stemmen voor en 38.976 stemmen tegen werd de dispen satie tenslotte verleend. Vervolgens kwam de vaststelling aan de orde van het verslag over hef boek jaar 1966 en de verlies, en winstreke ning. De voorzitter van de Vereniging Effectenbescherming, Ir. G. E. Mathjj-1 sen, deelde mee, dat vergelijking met cijfer* van vorige jaren niet mogelijk I was omdat de lioeklngsgrondslag her-1 linaldelijk gewijzigd I*. „Wat is dc waar de van deze cijfers", zo vroeg hU zich af. Hij niisle een duidelijke toelichting en noemde het onrustbarend, dat re een vermogensvermindering van ruim 29 min gulden U opgetreden, waarvan 16 milj. gulden overgebracht Is van reserve naar voorziening en met als motief vordering van de Zwolsmangroep van 16.6 mllj. gulden. „Dit geeft een griezelige indruk I van de boekhouding en van het beheer", aldus ir. Mal hijsen. Vele aandeelhouders voerden hlema het woord. Een greep uit de opmerkingen: „We worden aardig ln de lure gelegd", „We zitten voor spek en bonen", „Een onzindelijk geschil tussen de E.M.S.- en de Zwolsmangroep", „De aandeelhouders vergadering is een schertsvertoning", „Een eigenaardig verslaggeving in het jaarverslag", „Meer openheid jegens de aandeelhouders", „Rein, neem maar mee naar huls en maak Je huiswerk over", en „Een slecht kladschrift". Op Hotel Continental in Parijs heeft de Zwolsmangroep een eerste concrete bieding gekregen. De onderhandelingen zullen hierover spoedig worden voortgezet. De exploitatie van het hotel ls gunstiger dan voorheen. Als enkele lopende trans acties waaronder die van dit hotel kun nen worden afgerond, dan is het vol gens de heer Zwolsman niet onmoge lijk, dat over 1967 een geringe winst wordt gemaakt. Dividend zal echter niet worden uitgekeerd omdat eerst de reserves op een behoorlijk peil moeten worden gebracht. In het algemeen zijn de resultaten niet ongunstiger dan de in het jaarverslag daarover uitgesproken vooruitzichten. Na een schorsing van drie kwartier betoogde de heer Zwolsman in de avond vergadering dat de ontwikkeling van het onroerend goed het belangrijkste doel van de E.M.S. blijft. Hij toonde zich erg gelukkig met de commissie van wijze mannen, die zal trachten de zaak weer gezond te maken. De heer Zwolsman achtte het nodig dat klaarheid komt in het optreden van de meerderheidsaan deelhouder. „Als de commissie meent, dat ik misbruik heb gemaakt van deze positie", aldus de heer Zwolsman, „dan is het voor mij onmogelijk om door te gaan. Spoedig weet u of ik met recht voor u zit of dat ik heen moet gaan, om dat ik niet eerlijk en onfatsoenlijk zou zijn geweest. Straks weet u ook of ik in de beklaagdenbank moet zitten". De heer Zwolsman zei overigens het advies van de commissie met vertrouwen tegemoet te zien. HU verklaarde zich be reid dit als een bindend advies te accep teren. „Als er fouten >Un gemaakt", al dus de heer Zwolsman, „beu ik daar al leen voor verantwoordelUk. Dat ia een dwaze situatie, maar de ontwikkelingen hebben hiertoe geleid". Vervolgens pleit te de heer Zwolsman voor een goedkeu, ring van het Jaarverslag opdat de rust in de vennootschap weer (erug zou keren en aan de toekomst kan worden gewerkt. Voorgesteld werd dat de stemming bij acclamatie zou geschieden, maar enkele aandeelhouders konden zich hiermee niet verenigen, waarop weer tot hoofdelijke stemming moest worden overgegaan. Vele aandeelhouders verlieten hierop de zaal, omdat zij niet op dit lange, tijd rovende werk wilden wachten. Na de stemming bleek dat het jaarverslag was aanvaard. De vergadering, die inclusief de pauzes ruim achteneenhalf uur had geduurd, werd daarna gesloten. De vorige Hoepla had in een bepaald onderdeel niets om het iyf. Van de af levering van gisteren kunnen we in totaal hetzelfde zeggen, zU het dat alle textiel zat waar het behoort te zitten. Het VPRO-magazine was een flauwe aangelegenheid. Zelfs de treingesprek- jes met land- en zeestrqdkrachten waren het er vrüzinnig tegenaan- gegooidc bier niet waard. Jan Cremer deed exclusief onbeschoft en de ten gehore gebrachte anti-muziek klonk als anti-muziek hoort te klinken. Een ongenoegelijk begin van de VPRO'se t.v.-avond, die ons ook verder weinig vreugde bereidde. Want het Nieuw Leids Cabaret was in zijn pseudo volwassenheid nogal kinder achtig. En driemaal Nel Oosthoul interview, voordracht, hoofdrol in t.v.- spel was net teveel. De interviewer was bovendien tè kennelijk vriend-des- huizes om aan dat gesprek veel objec tieve waarde toe te kennen. Dat was eigenlUk jammer. Want Nel Oosthout heeft een artistieke staat van dienst die niet weg te cUferen valt. Haar voordracht de monoloog „Noem mU geen nikker" was qua inhoud tè bedacht en ook te geënga geerd geschreven. Toch waardeerden wU haar prestatie al was die niet hele maal vlekkeloos. Enige echt-aardige onderdeel van de VPRO Een mens is maar een mens. Netty Rosenfeld had er een gesprek in met een Rotterdamse antiuair die on gezouten, maar ook slim-zakelijk, ver telde van levensloop, handel en wandel. Vf. nisten uit Engeland: Roger Cook Roger Greenway, beter bekend als David and Jonathan. Het moet dus super-commercieel worden". FREELANCE-BASIS Connie is nu vijf jaar getrouwd. „Het is geweldig. Mijn man bemoeit zich nooit met mijn carrière. Hij gaat ge woon van het standpunt uit, dat ik dat helemaal zelf moet doen. Uiter aard zijn er wel eens strubbelingen, want nu ik zoveel werk heb komt mijn huishouden op het tweede plan. Je zou kunnen zeggen, dat ik op freelance basis huisvrouw ben. Als er kinderen komen wordt het natuurlijk allemaal anders. Dan ga ik niet meer optreden, want dat kan niet goed zijn voor een kind. Wat tv- en radiowerk zal ik wél blijven doen, dat kost niet zoveel tijd. Maar het overige gaat allemaal van de baan. Bovendien zal tóch eens de tijd van afscheid komen en die kun je beter vóór zijn „PER SECONDE WIJZER" Onderwijzer keert terug in quiz (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Naar wU vernemen zal de Naardense onderwUzer, de heer Van der Veer, die dezer dagen in de quiz „Per seconde wUzer" de laatste op dracht niet goed uitvoerde, weer terug keren in de t.v.-quiz op zaterdag 2 december a.s. De programmaleiding van de VARA is van mening dat quiz-master Berend Boudewijn bij de laatste opdracht de heer Van der Veer in de war heeft gebracht door te zeggen dat alle bordjes verkeerd hingen, hetgeen niet juist was, want het bordje met de taal Swahilli hing al goed onder het land Kenya alvorens de opdracht moest worden uitgevoerd. Tv-onderzoek naar aanhang chr.-radicalen (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. De jonge Utrechtse verklezings-aocioloog drs. Marcel van Dam. stelt in opdracht van de NCRV ren onderzoek in naar de aanhang van de christen-radicalen, zowel onder de grote confessionele partijen als de andere politieke groeperingen. Vrijdagavond 1 december zal In het t v.-actualiteitenpro- gramraa „Hier en nu" de uitslag van dit onderzoek uorden bekendgemaakt. De NTS zal op dezelfde avond aan het einde van het programma op Nederland I zowel de uitslagen van de gemeente raadsverkiezingen in Helmond, als een analyse van de verschuivingen binnen de partijen door drs. M. van Dam uit zenden Overigens heeft de Utrechtse socioloog zich al een voorspelling ge waagd over de resultaten in Helmond. Daarbij aou volgens hem D '66 een winst van 15 pet. boeken, de KVP een verlies van 5 pet., de PvdA een kiein stemmenverlies evenals de AR de CHU zou gelijk blijven terwijl de PSP een verlies van circa 4 pet- te Incasseren fcrtJtf. Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip STER (Reclameuitzendingen om 19.08, 19.56 en 20.16 NTS 18.55 uuri Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws ln het kort TROS 19.07 uuri Rin-Tin-Tin, t.T.-seri« 19.32 uurt Mr. Terrific, t.v.-serie (kleurentelevisie) NTS 20.00 uur: Journaal TROS 20.20 uur; Kleine mensen hebben reportage 20.45 uur: Carrousel amusementsprogr. 21.55 uur: Hom over Hom, gesprek NTS 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting HILVERSUM I VPRO 20.00—20.50 uuri Hebt u mijn pop ook gezien, luisterspel VARA 22.55—23.55 uur: Prettig weekend, platenprogramm a NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.16 en 22.25 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Die van hiernaast, 19.33 uur: Open oog, rubriek 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uurt De verloofden, 20.45 uurt Brandpunt, actualiteitenrubriek 21.35 uur: Bonanza, t.v.-serie (kleurentelevisie) NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting HILVERSUM II NCRV 21.00—21.50 uur: Van mens tot mens, luisterspel TROS 22.40—23.55 uur: All-in, amusements programma Televisie morgen NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 15.31 n 15.57 uur) om 15.31 en 15.57 uur) TELEAC 13.30 uur: Doorbouwen in de winter (4) 14.00 uur: Polemologie (10) 14.30 uur: Russische les (10) 15.00 uur: Sluiting NTS 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.34 uur: Journaal voor gehoorgestoorden AVRO 16.00 uur: Rlkkie en Slingertje, kinderprogramma 16.35 uur: Ed en Ebbeltje, vertelling 17.05 uur: Techniek je vriend of je vijand, Jeugdprogr. 17.30 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 8.00, 11.00. 13.00, 1 18.00, 19.30, 22.30, 2 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30, 1 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma (ADVERTENTIE) HILVERSUM I (402meter) VPRO18 OU Nieuws. 18.15 Commentaar op Informatie. 18.20 De Vrije Gedachte: Het Atheïsme, le zing. VPRO: 18.30 Hee, programma voor onvolwassenen. 19.00 Jazz-rondo. 19.20 De toe komst van ons onderwijs, lezing. 19.30 Nws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20.00 Hebt U mijn pop ook gezien?, hoorspel. 20.55 Mens en media, lezing, lezing. VARA: 21.00 Reportages Congres van de Partij van de Arbeid en lichte grammofoonmuzlek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 22.55 Licht gevarieerd platenprogramma. 23.55—24.00 HILVERSUM II (298 meter) NCRV: 18.00 Marlnierskapel der Koninklijke Marine. 18.20 Uitzending van de Katholieke Volkspartij. Kaarten op tafel. Een uitzending over po litieke zaken, die de aandacht verdienen. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.45 Actuali teiten. i9.oo Voor tieners en twens. 19.40 Wereldpanorama. 19.50 Uit: licht muziek programma. 20.55 De NCRV als onmogelijke zaak. toespraak. 21.00 Van mens tot mens, hoorspel. 21.50 Stereo: Tango-orkest. TROS: Sint vervult harte wensen Heren pyjamajasjes ALLE MATEN gevarieerd programma. MU55^24toÓ<0Nbeuws VERONICA (192) 18.00 Veronica's Jukebox. 19.00 Gevar. progr., 19.15 Hits van morgen en overmorgen. 20.00 Cowboymuzlek. 21.00 oor alle Spaans sprekende mensen, 21.30 JL zaterdae. 22.30-2.00 Gram.muz. BRUSSEL NED (324 meter) Nieuws 18 03 X°?r de soldaten. 18.28 Paardesportultsiagén. 18.30 Orkestmuziek. 18.35 Tips voor het ver keer. 18.40 Orkestmuziek. 18.45 Sportkroniek. HAARLEMMMERSTRAAT 172 - 174 179 18.52 Taalwenken. 18.56 Zang, 19.00 Nieuws, weerbericht, radiokroniek en weerpraatje. 19.40 Lichte muziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Muzlekwedstrljd. 20.30 Amuse mentsprogramma. 22.00 Nieuws en berich ten. 22.15 Dansmuziek. 23.40—23.45 Nieuws. HERENSTRAAT 9 M I D Z A ZATERDAG HILVERSUM I 402 meter) - VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu zlek. VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (9.35—9.40 Water standen). 10.30 Een nieuw geluid: Jonge artiesten met Instrumentaal kwartet. 11/00 Nieuws 11.02 Stereo: Licht instrumentaal i11,25 A*rUtoanse kroniek. 11.45 salon orkest met zangsollst. 12.15 vrar uiid" enel"tulnbou "'p MededellnSen nalen) - KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Djinn: ge varieerd programma. (10.00 en 11.00 Nieuws). NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Klein chanson. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.02 Ramblers Radio Reprises. 13.30 Zuldzeeserenade. 14.00 Nieuws 14.02 T(w)leneramaprogramma voor tie ners en twens. 15.00 Nieuws. 15.02 Halte: Programma voor twintigers. 15.30 Country tualltelten. 16.05 Licht platenprogramma. 17.00 grammofoonmuzlek. van het 2-jaarllJks Congres van deP°Parth Xf?. «Arbeid 'n Amsterdam. 13.00 Nieuws. 13.10 VARA-Varla. 13.15 Tijd voor teenagers JJ1^1,aat; Programma voor twintigers. 14.40 Radio Jazzmagazlne. NRU: 15.00 Is de toekomst economisch haalbaar?, lezing. 15.30 J,?®r Ja?z,: gesprekken. 16.00 Nieuws. 16.02 Volksmuziek uit Bulgarije. VARA: 16.30 Operaconcert (opn). 17.10 Orgelconcert: amu- sementonuzlek. 17.30 Radloweekjoumaal. VERONICA (192) 7.00 Schoon schip: opge ruimd programma v. d. zaterdagmorgen, 12.00 Hits a gogo. 13.00 Teenager Muzlek- express; 14 00 Nederlandse Top 40, 16.00 Tips BRUSSEL NED (324 meter) 12.00 Nieuws. 12.03 Hallo met Henk. 12.40 Weerbericht, mededel ln gene programma overzicht en SOS- berlchten voor de schippers. 12.45 Lichte muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 HILVERSUM II (298 meter) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 viool en plano (gr): klassieke muziek. 7.30 Nieuws. 7.32 Actualiteiten. 7.45 Planorecital (gr): Klas- 8 eke muziek. 8.00 Nieuws. 8.10 gewijde mu ziek (gr). 8.30 Nieuws. 8.32 Voor de huls vrouw. 9.15 Muzalek: gevarieerd muziek programma en kunstkroniek. 11.00 Nieuws. iLu,^PiU.SfiaLt5^kom8tkunde vnn de kerken, lezing. 11.15 Sollstenkamer: muzikaal vraae- ra?™ 12 00 Slereo: Country and Er,XDrlM,„<Kr)' 1215 Marktberich ten. 12.17 Overheidsvoorlichting: De politie nu. 12.27 Mededelingen voor land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Nieuws en weerbericht. 13.15 Radiomatinee. (14.00, 15.00 Nieuws). 17.00 Nieuws, weerbe richt. 13.15 Radiomatinee. (14.00, 15.00 Nieuws). !2'?ü ^.leuv^' weerbericht en mededelingen. 17.10 Noord en Zuid. 17.55 Jazz en pet zie. Mr. B. Schmitz hoofd KRO-tv L0ndln»gr~nnn: ,7™ rj£rU* °ver mlssle f?"dl"g- NRU. 13.00 Openbaar Kunstbezit. i-r„fX,?'K^VH:MV'p,ïkPl-«rwï2P smr:"A™™."1, (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM. Mr, B. Schmitz la be noemd tot hoofd van de K.R.O.-televisie- dienst. In deze functie volgt hU de heer Voor iie gesprek2cen' K*tO: 17.30 HILVERSUM ill (240 meter en FM-ka- van de raad van beheer van de Neder landse Televisie Stichting. Mr. Schmlu is sinds I960 bU de K.R O. werkzaam. (Van onze omroepcorrespondent) Vanaf 1963 was hy plaatsvervangend hoofd van de televisiedlenst. De heer B. Brans is door het dagelijks bestuur van de KRO. benoemd tot hoofd van de radiodienst van de K.R.O. Hij nam deze functie waar sinds febr. 1966. De heer Brans trad ln 1962 bij de K.RO. in dienst als radioverslaggever ADVERTENTIE ut «rtnn-ieievisie heeft besloten ook de tweede reeks afleveringen van de BBC-serle „The Forsyte Saga" aan te kopen en vrnef januari op het scherm te brengen. ZU komt hiermee tegemoet aan de wens van veie kUkers. De eerste serie van „Hie Forsyte Saga" j bestond uit zesentwintig afleveringen. De VARA kortte déze serie in tot zestien avonden. De laatste daarvan valt op tweede kerstdag. De nieuw aangekoch te serie bevat nog eens tien afleveringen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2