fDaCcidóeGotl/YOtlt Tom Pauka en Piet Kaart bekroond Sociale verzekering Panggabean beschuldigt Nederland Premier De Jong: B.B. geen nutteloze zaak Kwart van politie door vrouwelijk schoon beïnvloed TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DB LEEDSE COURANT DINSDAG 21 NOVEMBER 1967 D '66 legt zich vast MEEST interessante punt van de alge mene ledenvergadering die D '66 afge lopen weekend in Helmond heeft gehou den, vinden wij de beslissing om de algemene ledenvergadering steeds te laten beslissen over een politiek minimumpro gram dat ook het minimum zal zijn voor de eisen die de partij gaat stellen bij eventuele deelneming aan een regering. Terecht heeft de heer Van Mierlo gepoogd op dit punt de boot, een beetje af te houden, omdat zo'n bindend pro gram de onderhandelingspositie van D '66 op kritieke momenten beslissend kan hin deren. Het aandeel van D '66 bij een kabinetsformatie wordt dan een zaak, waarbij de politieke leider van de partij aan de hand moet lopen van zijn alge mene ledenvergadering. ImmerB, wanneer hij bij de onderhandelingen een veer moet laten, zal hij niet bij zijn fractie maar bij het hoogste partijorgaan te raden moeten gaan. Hier komt tevens weer een zwak punt aan het licht van de theorie van de K V.P.-radlcalen op het punt van het stembusakkoord. Zo'n akkoord kan dan immers niets meer of minder zijn dan een minimumprogram waarmee samen werkende partijen ln zee zouden willen gaan. Alle andere punten worden alleen maar franje, waarmee bij de verkiezingen zelf niets te versieren zal zijn en die de kiezers als regel dan ook wel kun nen vergeten, zodra blijkt dat ze niet stroken met de franje van andere deel nemers aan het stembusakkoord HET la oud-minister-president dr. Drees geweest die kortgeleden eraan herin nerde, hoe ln landen waarvan de radicalen mi 't politiek systeem Idealiseren, 'n rege ring ln het zadel zich soms genoodzaakt ziet plannen totaal anders uit te voeren dan ze. staande in de stijgbeugel voor nemens was en dikwijls ook beloofd heeft Wie met bindende minimumprograms wil werken, en zeker met een stembus- akkoord. kan dit naar onze smaak dan ook ten opzichte van de kiezers alleen verantwoord doen. indien hij op het moment van het formuleren van zo'n pro gram. beschikt over zeer betrouwbare gegevens terzake van de politieke econo mische en financiële toestand die hij na de verkiezingen zal aantreffen. Anders zullen de kiezers in Nederland zich na verklezlngen-nieuwe-stljl even bedrogen voelen als vele aanhangers van Labour of Amerikaanse Democraten na de jongste verkiezingssuccessen van hun partij ln Oroot-Brittannlë of de Verenigde Staten Toch voelen wij ons tot de gedachte van een concreet program aangetrokken; onze voorliefde daarvoor hebben we trouwens al bij herhaling uitgesproken. We hopen immers, dat de politieke partijen in welk politiek bestel dan ook met een kort. bondig en duidelijk program bij de kiezers zullen komen; een pro gram dat voornamelijk gericht Is op hoofdpunten van het in de komende jaren te voeren beleid. Dit program moet ln de praktijk een betekenis hebben die zeer dicht bij die van een minimumprogram aanligt zodat de kiezers, volgens de wetten van de logica, een Inzicht krijgen ln de voor de hand liggende oplossing bij de komende kabinetsformatie. Wanneer die minimum programs van twee of meer partijen elkaar zeer dicht benaderen, dan kan het niet anders of de voormannen van die partijen zullen tijdens de verkiezings campagne van een voorkeur moeten blijk geven. Maar omwille van de politieke duidelijk heid zullen deze minimumprograms dan ook moeten stoelen op betrouwbare in zichten terzake van de toestand die een formateur op het moment van zijn forma- tlearbeld zal aantreden. Want een mini mumprogram dat praktisch toch voor een groot deel niet te realiseren valt. heeft iets weg van sprookjes vertellen. MOETEN partijen en politici zich op het punt van dit minimumprogram dan zo vast leggen, als D '66 begeert? Principieel lijkt dit aantrekkelijk, maar de praktische moeilijkheid is. dat de kabi netsformatie na een lastige verkiezings uitslag een ware lijdensweg kan worden. Daarom zou het uitspreken van een voor keur tijdens de verkiezingscampagne een nuttige zaak zijn. Blijvend binnen de grenzen die deze voorkeur stelt, "zouden politieke leiders tussen verkiezingen en hun flat bij kabi netsformatie een royale vrijheid moeten behouden, omdat ze dan handelen con form een voornemen waarvan de kiezers op de hoogte waren. Noopt de gang van zaken bij een kabinetsformatie hen evenwel tot het In slaan van heel andere wegen, dan zouden ze bij medewerking aan een parlementair kabinet niet alleen maar moeten afgaan op de inzichten van de fractie. Het komt ons voor dat het mogelijk is om de inzichten van de meest bewuste kiezers de partijleden dus tot gel ding te laten komen zonder dat men de kettingen zo kort en stevig maakt, als D '66 noodzakelijk blijkt te vinden. En het stimuleert ons allemaal tegelijkertijd om van de urgentieprograms vóór de verkiezingen een serieuze, eerlijke zaak te maken. Rare vraag rEN de redactie van het N.K.V.-blad Ruim Zicht de minister-president ln een Interview vroeg of hij zich als een soort „tussen-Paus" beschouwt, had ze zelf het antwoord op de vraag kunnen formuleren. In de eerste plaats heeft de heer De Jong zowel binnen als bulten de Kamer al meermalen laten blijken, dat hij niet wenst te dienen als een soort van overgangsgebied tussen „nacht van Schmelzer" en „dag van de christen radicalen". En ten tweede zou het van de minister-president tactisch een blunder zijn om. als hij Inderdaad slechts als leidsman van een overgangs kabinet zou moeten dienen, daarvan openlijk melding maakte. Program en optreden van het kabinet-De Jong maken dus de vraag of de heer De Jong alleen maar een „tuésen-Paus" ls, derhalve overbodig. Niet overbodig, maar gewoon raar vinden we een andere vraag ln het In terview: of de werknemers van V.V.D.- mInister Polak wel Iets te verwachten hebben op het gebied van de herziening van het ondernemingsrecht. Immers de herziening van het onder nemingsrecht is nadrukkelijk aan gekondigd als een belangrijk punt van kabinetsbeleid en dan heeft de eerst verantwoordelijke minister zich te richten op de uitgangspunten van dat beleid. Toen een socialistische minister resi deerde op Sociale of Economische Zaken was het onzinnig om te vragen of bij hun beleid het vrije bedrijfsleven wel Iets goeds te verwachten had; toen ministers van K.V.P. of protestants-christelijke huize de portefeuille van Onderwijs be heerden. ls er nooit werkelijk sprake geweest van een achterstelling van het openbaar onderwijs; wanneer prof. Polak de herziening van het onderne mingsrecht op de lange baan zou schuiven of met een armetierig wetje voor de dag komt, zullen bewindslieden als dr. Klompé, dr. Veringa en de heer Roolvlnk, om er enkele te noemen, be slist ervoor passen zoiets met de vlag van kabinetsbeleid te laten dekken. Trouwens de minister-president heeft tegenover Ruim Zicht betoogd: „Het ka binet zal de werknemers beslist niet blij maken met een dode mus". (ADVERTENTIE) (Vervolg van de voorpagina Vakantieuitkering De minister heeft hieraan toegevoegd, dat hij niet afwijzend staat tegenover de introductie van een vakantieuitkering in de A.O.W. en A.W.W. De kosten van een dergelijke uitkering van 2,4 of 6 pro cent zouden neerkomen op premieverho ging met circa 0,2 tot 0,4 of 0,6 procent. Over de kinderbijslag voor het eerste kind herhaalt de bewindsman, dat hij door deze af te schaffen, de totale pre miedruk zou kunnen verlagen. Hij zou de bijslag voor het eerste kind eerst willen bevriezen (dus niet meer verhogen tegelijk met de loonsverhogingen) en daarna In zes jaar willen afschaffen, zeer geleidelijk dus. Door deze afschaffing kan de premie voor de kinderbijslag van loontrekkenden met circa 1,7 procent worden verlaagd, wat de minister zo belangrijk vindt, dat hij op dit punt een intermi-advies heeft gevraagd. Werkloosheid Reeds eerder heeft de minister de S.E.R. advies gevraagd over zijn ge dachte, werklozen die geen ander werk willen aanvaarden, omdat het loon daar lager ligt dan het vorige loon was, soms zelfs lager dan de werkloosheidsuitkering ls, uit het werkloosheidsfonds een aan vullende uitkering te geven. Men kan, aldus de minister, van een werknemer niet in redelijkheid verlangen, dat hij slechter betaald werk aanvaardt. Boven dien bestaat de vrees bij werknemers, dat zij, als zij opnieuw werkloos zouden worden, een uitkering ontvangen op basis van dat lagere loon. AJs men een suppletieregeling treft, zo meent de minister, bespaart het fonds geld en dat zou weer aanleiding kunnen zijn de maximumduur van de uitkering te ver lengen. In dit verband heeft minister Roolvlnk meegedeeld, dat hij een wetsontwerp in bewerking heeft, waardoor het mogelijk wordt, dat het werkloosheldsfonds aan werknemers het loon van de opzeg termijn en de achterstallige vakantie- uitkering betaalt als hun onderneming failliet gaat en er voor lonen geen geld meer is. Snoep verstandig eet 'n appel m DJAKARTA (AP) In Djakarta ls bekendgemaakt dat de waarnemende opperbevelhebber van het Indonesische leger generaal Panggabeans Nederland verantwoordelijk stelt voor de aanwe zigheid van een „vrije Papoea-organi satie" in West-Irian. Volgens het persbureau Antara zou Panggabean op een persconferentie heb ben gezegd: „Als er een vrije Papoea organisatie in West-Irian is, is dit te wij ten aan de Nederlanders, die geen af stand wilden doen van het Indonesië, zoals dat er uitzag na de proclamatie van 17 augustus 1945 en onder allerlei voorwendselen West-Irian behielden en het pas aan Indonesië teruggaven na de overeenkomst van New York in 1963". Panggabean zei overtuigd te zijn dat de vrije Papoea-organisatie door onverantwoordelijke mensen was ge sticht die in opdracht handelden van bui tenlandse mogendheden. (Van onze omroep correspondent) HILVERSUM. In aanwezigheid ran talrijke prominenten uit de omroep wereld, zijn gistermiddag In Hilversum de door de stichting „Prtjs der Kritiek" ingestelde onderscheidingen uitgereikt aan de heren Plet Kaart en Tom Pauka. Plet Kaart kreeg als zevende ln de rij van de winnaars de ..Nlpkowschljf" toe gekend voor zijn fllmjournalistieke arbeid voor de KRO-rubrlek „Brand punt". De Jury overwoog bij de toeken ning, „dat het filmen voor t.v. heel wat anders ls dan het juist hanteren en met krachtige hand transporteren van het gereedschap of het louter regis treren op aanwijzing van regisseur of reporter". Goede man aan camara Piet Kaart heeft volgens het juryrap port meer dan eens aangetoond hoe de een meer met de camera kan doen dan de ander. Zijn werk onderscheidt zich door eigen stijl en een opmerkelijk gevoel voor details. Duidelijke voorbeelden waren de mars naar Alabama, de begrafenis van Sjastri en de woelige samenscholing van wanhopige werknemers op het ter rein van de failliete firma Van Heijst. Voorts de tragiek van een Soekarno in bretels. Dit rake portret van een man wiens einde naderde, kwam op beklem mende wijze naar Nederland, doordat Kaart de ex-president, geheel overeen komstig de vasthoudendheid van de verslaggevers, bijna hinderlijk bleef volgen. Piet Kaart heeft aangetoond dat een goede man aan de camera het halve werk doet. Modern radiowerk Met de zilveren Reissmicrofoon onder scheiden VARA-medewerker Tom Pauka valt op door zijn modern radiowerk. In een tijd, waarin ons land bruiste van activiteiten, aldus de Jury, belegde Pauka zijn forums „,zin tegen zin". Hierbij wist hij telkens een groep zeer deskundige discussianten om de micro foon te verzamelen. Zij bestreden el- kaars meningen over partij vernieuwing en andere zaken, waardoor deze kwes tie ln het middelpunt van de belang stelling werden geplaatst- De Jury werd ook getroffen door zijn documentaires over de Oktoberrevolutie met als werk terrein Rusland. Duitsland en Neder land. Voorts werden vermeld zijn coproduktie over de Utrechtse politie en de serie „het einde der tijden ls nabij". Breed lachend, met onderscheiding links V.AJt.A.'s Tom Pauka, rechts Piet Kaart van K.R.O.'s Brandpunt. Met inachtneming van de eigen om- roepprincipes slaagde Pauka er steeds weer ln. zijn luisteraars te overtuigen van de noodzaak, zich ln diverse vraag stukken te verdiepen. „Wenken"van '61 nog steeds juist (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Wat staat ln de ln 1961 verspreide B.B.-brochure „Wenken voor de bescherming van uw gezin en uzelf" ls ln algemene zin nog steeds juist. Men zal echter nagaan of de brochure herziening behoeft n.a.v. de resultaten van de nog ln gang zijnde landelijke inventarisatie van schullge- legenheid in woningen en grote gebou- Dit heeft minister-president De Jong meegedeeld in antwoord op vragen het Tweede-Kamerlid dr. Schuljt (KVP) over het nut van de civiele verdediging. Premier De Jong ontkent desge vraagd dat Amerika de inspanning de civiele verdediging als nutteloos heeft stopgezet of verminderd, zoals de Hagenaar won eerste prijs in fotowedstrijd AMSTERDAM (ANP) In het Vlc- toriahotel ln Amsterdam zijn gistermid dag door de Stichting ter Bevordering van de Amateurfotografie de jaarlijkse prijzen uitgereikt aan de winnaars de nationale foto- en filmwedstrijd, die dit jaar als titel had „De toerist". De eerste prijs ln groep één (jonge ren tot 21 jaar) voor zwartwit en kleu renfoto's, bestaande uit een vergulde plaquette, een waardebon van 200 gul den en een NLM-vllegreis naar een be stemming ter keuze, werd door de jury toegekend aan Rob van Beets uit Den Haag. De heer A. A. J. van de Ven uit Maastricht ontving de eerste prijs 100 gulden en een reis per boot voor twe personen In groep twee (21 jaar en oi der). De eerste prijs voor kleurendia' (alle leeftijden) 200 gulden ging nae de heer M. Kooij. De heer J. Meertens uit Geleen, die een komische kleuren film inzond met zijn vrouw als hoofd rolspeelster, ontving de eerste prijs ad- 250 gulden voor zijn Inzending. In totaal werden ruim 3500 foto's en dia's en 45 films, waarvan 25 met ge luid, Ingezonden. Het gemiddelde peil van de films was volgens de jury beter dan vorige jaren. In de fotosector was het opmerkelijk, dat de jongeren bete re resultaten bereikten. Van alle inzen dingen was 30 procent afkomstig jongeren beneden de 21 Jaar. (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel m Universitair nieuws LEIDEN Geslaagd ADVERTENTIE Sportieve aktieve mensen hebben graag King bij de hand. Want King pepermunt geeft in 'n wip nieuwe frisse energie Groningse hoogleraar prof. Smith on langs heeft beweerd. De Nederlandse regering heeft voorts nimmer ontkend dat ons land in geval van een massale nucleaire aanval geheel kan worden ver nietigd. Maar zij acht het wel onwaar schijnlijk dat een eventuele kernoorlog ten opzichte van Nederland een massale vorm zou aannemen. Bij beperkte nu cleaire oorlogshandelingen nemen de overlevingskansen en de mogelijkheden van bescherming toe naarmate de af stand tot een kernbomexplosie groter ls. De civiele verdediging is onder meer bedoeld om op te treden ln en vanuit de niet direct getroffen gebieden. Premier De Jong ontkent voorts, dat het natuurkundig laboratorium van de Groningse universiteit ooit gevraagd zou hebben naar de veronderstellingen, waarvan de organisatie Bescherming Bevolking uitgaat. Ook heeft hij „ge gronde twijfel" dat aan de universiteit van Michigan (V.S.) de meest waar schijnlijke vorm van een atoomaanval op Amerika is onderzocht. De eerder genoemde prof. Smith heeft de overheidsvoorlichting over deze za ken „misdadig" genoemd. Daarover zegt premier De Jong, dat hij Iedere aantijging van de integriteit van de overheidsvoorlichting betreurt. „In ern stig te nemen gevallen, die het gevaar inhouden, dat het vertrouwen van de bevolking in de overheidsvoorlichting zou kunnen worden aangetast, dienen de gevolgen inderdaad te worden opgevan gen", zegt premier De Jong desge vraagd. In het geval van prof. Smith vindt premier De Jong dat niet nodig. ROTTERDAM (ANP) Om een dui delijk Inzicht te krijgen in de verstand houding tussen verkeersdeelnemers en politiemannen In het verkeer heeft dr. U. Umbach, politlepsycholoog te MUn- chen, twee onderzoeken uitgevoerd. Hierbij is gebleken, dat 25 procent van de ondervraagde politiemensen vrouwen anders behandelen dan mannen, zodat het geslacht van de tegenpartij een be paalde invloed uitoefent op het geven van een terechtwijzing. Dr. Umbach vertelde dit in het Rot terdamse Hlltonhotel, waar de tiende door de ANWB georganiseerde politie- leergang werd gehouden. Dr. Umbach voegde aan zijn uitspraak toe, dat het volgens dc uitspraak van de ambtenaren echter geen effect zal hebben wanneer vrouwen proberen door hun vrouwelijk heid voordeel te behalen. De mogelijk heid van de beïnvloeding door vrou welijke charmes werd door 97 p roe ent van de ondervraagden verworpen. Over het algemeen wensen de ambte naren een zo groot mogelijke mate van beoordelingsvrijheid. Ten aanzien van de werkelijke situatie verlangen zij ech ter een binding aan concrete voorschrif- De functionarissen zijn vóór hoffelijk heid. alhoewel de behoefte om in het ge val van een werkelijke of vermeende provocatie met gelijke munt te betalen heel groot Is. Veertig procent van de ambtenaren constateren vaak een schrikreactie bij de verkeersdeelnemers tegen wie ze moeten optreden. Uit deze gegevens kan men zonder moeite concluderen, dat de verhouding politie en weggebruikers over het alge- beter is dan men uit de berichtge ving ln de pers kan opmaken. De amb tenaren voelen op grond van hun eigen ervaring geen sterke behoefte aan scho ling op dit gebied. Slechts drie procent de ondervraagde deelnemers meen de op dit punt nog iets te kunnen leren. Slechts vijf procent van de ondervraag de verkeersdeelnemers allen hadden terechtwijzing gekregen had het optreden van de politie onplezierig ge- Tweeduuster: vreemdeling onder de mensen is de titel van een nieuwe aflevering van „Tweeduuster", die de NTS vanavond uitzendt. Die vreemdeling is Oude Ben, die zich bij de kinderen nogal populair heeft gemaakt, want als zij er om vragen kan hij zichzelf echt in een monster veranderen. In het bijzonder is de elfjarige Jenny, een verlamd meisje, erg gesteld op deze wonderlijke man, die over nog meer bijzondere gaven blijkt te be schikken... De rol van Oude Ben wordt gespeeld door J. Pat. O' Mally, die van Jenny door Susan Gordon. Ned. II, 22.00 uur. Nina Simone bij Boy Edgar Toen Nina Simone op 19 augustus ln het Kurhaus met het orkest van Boy Edgar optrad kenmerkte haar concert zich ln de ongedwongen wijze waarop zij de muziek aan het publiek ten gehore bracht. Ze nam de tijd ervoor muzikale aanwijzingen te geven voordat ze een nieuw nummer inzette. Het publiek sterk meelevend accep teerde deze vorm van concerteren, om dat er nu eens afgeweken werd van de normale gang van zaken bij een jazz concert. Nina Slinone, die haar muziek vaak met een Afrikaans timbre zingt, heeft een felle afkeer van de discrimi- natie van de neger. Ook in haar songs I ls dit te beluisteren onder meer in „Mr. 1 Backlash" en „Mississippi goddamn". Een van de hoogtepunten van het con cert was een spontaan bluesduet tussen haar en altsaxofonist Plet Noord ijk, die deel uit maakt van Boy's Big Band, waarmee Nlna Simone goed bleek te kunnen samenwerken. Het publiek dat Nlna Simone in de Kurzaal ont moette had, zoals zij zei, al haar ver wachtingen overtroffen. Onder haar aanhang bevindt zich wonderlijk genoeg een groot aantal tieners, getuige haar langspeelplaten, die een plaats hebben gekregen tussen beat- ldolen. Vanavond brengt de AVRO „Nlna meets Boy" ln een vijftig minu ten durend programma. (Nederland I, 21.05) Discussie over serie „De Bezetting" De NTS zendt vanavond een uur durende gedachtenwisseling uit over de programma's 10 tot en met 14 van de serie „De Bezetting". Deze programma's hadden achtereenvol gens tot onderwerp het geestelijk verzet, de geheime verbindingen met Londen, de aprll-mel-staklngen van 1943 en de hulp aan onderduikers. Deelnemers aan het gesprek zijn mr. P. L. d' Aulnis de Bourouill, dr. J. J. Buskes, prof. dr. L. de Jong, mr. P. J. Teunissen en Han Lammers. Voor zitter Is dr. J. A. H. J. S. Bruin Slot. Ned. II. 22.35 uur. DUBBELSPION: ,De zaak van het weggelopen jongetje" „De zaak van het weggelopen Jon getje" is een geval waarmee Alexan der Scott en Kelly Robinson hun han den vol hebben In de aflevering van het serieprogramma „Dubbelspion", die de NTS vanavond uitzendt. Alan, het dertienjarige zoontje van een geleerde, wordt door zijn vader verwaarloosd. Hij heeft het duurste speelgoed om mee te spelen, maar mist één ding: de vriendschap en de aandacht van zijn vader. Ten einde raad gaat hij er vandoor met een zeer geheimzinnig instrument, dat zijn va der heeft ontworpen. Het is voor Scott en Robinson niet moeilijk de jongen te vinden, maar dan beginnen de moei lijkheden pas goed, want er blijken nog andere geheime agenten te zijn, die het op Alan en zijn kostbare in strument hebben voorzien. De rol van Alan wordt in dit programma, dat ook in kleur kan worden ontvan gen vertolkt door Ronnie Howard. Ned. II, 20.20 uur. UGBLl" Piet Kaart, de Brandpuntfilmer die gis teren de Zilveren Nipkovschijf in ont vangst nam als waardering voor zgn uitnemend t.v.-werk, zei na die uitrei king ongeveer: „Een t.v.-reportage die uitsluitend bestaat uit een reek» gefilmde interviews ls géén goede re portage". We konden die mening nog gisteravond toetsen aan VARA's Achter het Nieuws, geheel gewijd aan de zelf moord in Nederland. Een om meer dan één reden voortreffelijk programma, op één aspect na: het feit dat het geheel uit gefilmde interviews bestond. Dat werkte gaandeweg wat eentonig, maar het had ook een kwalijke kant die we moeilijk konden waarderen: de geïnterviewden mensen die ooit een zelfmoordpoging deden kwamen daar openlijk voor de camera's van vertéllen. Zij traden dus ten aanzien van hun huidige omgeving en mét hun huidige levensgenoten uit de anonimi teit met een feit dat misschien een schaduw op hun toekomst kan werpen. Zij wisten weliswaar dat zij dit deden, maar de vraag blijft of zij de volle draagwijdte daarvan hebben kunnen doorzien. Afgezien daarvan echter een goed werkstuk dat met grote kiesheid was aangepakt en duidelijk de terreur had om het verschijnsel als zodanig tegen te gaan. Dat bleek uit de mening van allen die vroeger een poging waagden: *U waren thans stuk voor stuk biy dat het toen niet gelukt was. Dat bleek ook nit de discussie met twee deskun digen die vooral benadrukten dat elke zelfmoord of poging daartoe iets te ma ken heeft met een maatschappelijk fa len en de omgeving van het slacht offer. Op „II" begon Wim lbo een KRO- •erie over cabaretgrootheden van wel eer, ditmaal gewijd aan Jean Louis Pisuisse. Behalve feiten en herinne ringen van diens leven en geweld dadige dood waren er ook veel, soms wat ól te korte, fragmenten uit zijn cabaretrepertoire. Die werden heel aantrekkelijk gepresenteerd door een aantal van de voortreffelijke jonge cabaretkrachten die ons land momen teel rijk is. Het gebeurde bovendien in een moderne vorm, vooral wat bet ritme van de muziek betreft. Wij vonden dit een voordeel, lbo streefde er niet naar alles zo authentiek mogelijk te laten klinken. Wat h(j heeft aangetoond was heel goed en hoe „mo dern" Pisulsses repertoire toen (de fatale gebeurtenis was in 1927) al was. En tevens hoe het pionierswerk van Pisuisse nu, veertig jaar later, rijke vrucht blijkt af te werpen, gezien het peil waarop de cabaretjeugd van van daag zich beweegt en tevens gezien de grote belangstelling die er is voor het genre waarmee hij ln zekere zin begon. Vg. (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel m NEDERLAND I STER-reclameuitzen - dingen om 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.07 uur: De Danny Kave Show NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Indonesië, documen taire 21.05 uur: Nina meets Boy, muziekprogramma 21.55 uur: Televlzier, actualitei tenrubriek HILVERSUM I AVRO: 20.05—21.05 uur: Tot uw orders, pro gramma voor militai- NRU: 22.5523.55 uur: Signaal, moderne NSMH: 22.20 uur: Het heeft meer met ons te maken dan Je denkt, gesprek NTS: 22.30 uur: Tweede Journaal 22.35 uur: De bezetting ter discus sie, gesprek 23.25 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER-reclameuitzen- dingen om 20.16 en 22.26 uur) NT8: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Kees Brasse presen teert 19.10 uur: Van gewest tot gewest, actualiteiten HILVERSUM II KRO: 20.00—20.55 uur: Stereoconcert door het Omroeporkest 23.00—23.30 uur: Context, magazine 19.30 uuro De 21ste eeuw, tv-serie 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dubbelspion, tv-serie (KLEUREN TELEVISIE) 21.10 uur: Eldofoor, schakel- programma 22.00 uur: Tweeduuster. tv-serie 22.30 uur: Tweede Journaal 22.35 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I VARA: 17.00 uur: Liedjes uit „Ja zuster, nee zuster", kinder programma Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 8.30, Nalatenschap Maugham geveild LONDEN (RTR) Boeken, antiek en enkele schilderijen uit de verzameling van de schrijver William Somerset Maugham hebben maandag op een vei ling bij Sotheby ruim 300.000 gulden op gebracht. De voorwerpen kwamen uit de villa aan de Franse Riviera, waar Somerset Maugham twe* jaar geleden op 91-Jarige leeftijd overleed. De verzameling was grotendeels ei gendom van de voornaamste erfgenaam van de schrijver, Alan Searle, die der tig jaar lang zijn secretaris en vriend was. De rest behoorde toe aan Barbara Back, een schrijfster en Journaliste, die meer dan 35 Jaar met Somerset Maug ham gecorrespondeerd heeft. De schrij ver bracht het grootste deel van zijn schilderijenverzameling vijf jaar geleden ln veiling. Deze verkoping bracht onge veer fl.24U.0U0 gulden op. Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (102) AVRO: 18.00 Nieuws actual.. 18.25 Romantische muziek, 19.0 Actuele zaken. 19.30 Nieuws: NRU19.3 MHMjM Klompé; AVRO: 19.4 HILVERSUM II (298) 18.00 Amiisemi Ing Boerenpartij. lus" 19.45 Omroeporkest: klass. 20.55 Lezing (Rusland nu) 21.15 Radio-Kai - Cultureel progr.. 22.30 Ni igende kerk. 23.00 Context. 23 30 orkest, 22.45 DeLIS Lledjesprograi WOENSDAG HILVERSUM I (402) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn., 7.23 Gram., 8.00 Nieuws, 8.10 Actual., 8.20 Gram., (8.30 Voor de vrouw), 9.00 Gram., 9.40 Schoolradio, 10.00 Gram., 10.50 Voor de kleuters, 11.00 Nieuws, 11.02 Voor de vrouw, 11.40 Orgelconcert. 12.00 Londens Symfonie-orkest, 12.22 Land- en tuinbouw, 12.30 Instrumentaal sextet. 13.00 Nieuws, actual.. 13.25 Filmmuziek. 13.49 Ge sproken portret. H.00 Voor de kinderen, 15.00 Uod. liederen, 15J0 Voor de kinderen, 16.00 Mod. liederen. 15.20 Kamermuziek, 15.30 Omroeporkest. 16.00 Nieuws. 16.02 Operette muziek. 16.50 Vara's Popshow met dan»- orkest. 17.20 Voor de Jeugd. HILVERSUM II (298) - NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Kamermuziek. 7.30 Nieuws, actual.. 7.*5 Klass. dansen. 8.00 Nws; TROS: 8.10 Gram ilksmuziek uit Roemenië. 9.45 Voor dc 10.30 Voor de vrouw, nusementsprogr., 11.50 -progr.. mme kleuters, 1 ll.oo Nleu Actual.; KRO: 12.01 Land- NCR V: 2.30 P tual Berzcaba, 15.30 Operettemelo- Jeugd. 16.00 Nli 17 00 Volksmuziek: Slavische lied. Cabaret. 17.30 Lichte orkestmuziek. 17.50 Overheidsvoorlichting: Informaties over onze sociale verzekering. HILVERSUM III (240 en FM-kan.) NCRV: 9 00 Nieuws, 9.02 Lichte vocale muziekjes. 10.00 Nieuws. 10.02 Nieuwe langspeelplaten: NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Operetteklanken, 11.30 Muziek uit alle windstreken. 12.30 Musl- calfragmenten; AVRO: 13.00 Nieuws. 13.02 Actual.. 13.05 Vrolijk platenprogr., 14.00 Nws. 17.00 Nieuws, platenprogr. v VERONICA (192) 6.00 Ook goelemorgen, 9.00 Muziek terwijl u werkt. 10.00 Koffletild, 11.00 Kookpunt: Huisvrouwenverzoekprogr 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Cowboymur.. 14.30 Gevar. progr., 18.00 Woensdagmiddag- speciaal, 17.00 Teenager Muziek Exprt Nederl. (324) 12.00 Nieuws. 12 •.acme muziek, 12.20 Tafelmuzlek, 14.03 weerv- se amusementsmuziek. 14.20 Koorliederen. 14.30 Voor de Jeugd. 14.50 Gemengd koor. 16.03 Koorzang, 15.15 Voor de kinderen. 16.09

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2