Groene ruimte in vrijhouden van Midden-Z-Holland teveel bebouwing TEGEN UITBREIDING KLEINE KERNEN GOUDEN ERE PENNING VAN GEMEENTE LEIDEN VOOR LEIDSCHE VER. VAN INDUSTRIEELEN MICR0K0RFBALSEIZ0EN BEGINT A.S. ZATERDAG Derby van Smash 2 LBV 1 eindigde onbeslist jl WOENSDAG 15 NOVEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 GED. STATEN HOUDEN VAST AAN TAAKOPVATTING: Gedeputeerde Staten van Zuld-Hol- land hebben In een memorie van beant woording van de Provinciale Staten iun erkentelijkheid uitgesproken voor Ie door zeer vele leden (commissie van -apporteurs bad hiervan een verslag uitgebracht) geuite waardering voor 't werk, dat voor de totstandkoming van het streekplan „Ryn en Gouwe" Is ver richt. G.S. geven in antwoorden op vra gen te kennen, dat in afwijking van de aanvankelijke demografische prognoses de bevolking ln de Haagse ag glomeratie op basis van de natuurlijke aanwas ca. 850.000 personen zal bedra gen, hetgeen bij handhaving van de aatgestelde plancapaciteit van 776.000 nvvoners, een overloop van ca. 74.000 nnoners betekent. Voor de Leldse agglomeratie ia, ge zien de kleinere omvang van het gebied, de invloed van de lagere prognoses veel geringer. De volgens de oude prognose 1980 berekende overcapaciteit van 10.000 kan worden verhoogd tot 35.000 37.000 personen. Van het bevolkingsoverschot uit de Haagse agglomeratie kunnen zich dan 30.000 a 35.000 inwoners vestigen in de Leidse agglomeratie en de rest in Rijn ta Gouwe. Ook wanneer rekening gehouden wordt met een vestiging van forensen uit Rotterdam, Leiden en Utrecht gaat dus de herziene overcapaciteit voor ca. 75.000 inwoners in Rijn en Gouwe boven de in dat geval bestaande behoefte aan restlgingsmogelljkheid van buiten af. Dat heeft tot gevolg dat de plancapaci teit niet in 1980 maar enkele jaren la- r bereikt zal kunnen worden. Op basis van de jongste gegevens voor te verwachten geboortecijfers zal het lantal Inwoners van Rjjn en Gouwe ten gevolge van de natuurlijke groei, dus zonder enige migratie, toenemen tot on geveer 250.000 personen in het jaar 2000. G.S. menen, dat hun beleid er in principe op gericht zal moeten zijn om (en zodanige vestigingsgelegenheid te bieden aan personen uit de Haagse, Leid ie en Rotterdamse agglomeratie, dat de rest van de beschikbare ruimte gereser veerd kan blijven voor de latere natuur lijke groei van de eigen bevolking. De prognose van 16 miljoen inwoners I ta het jaar 2000, welke niet van het l Cintraal Bureau voor de Statistiek, maar j va een particuliere onderzoeker af- f iomstlg ls, is aan (jje zeer lage kant. G. Kleine kernen Tot dusverre kunnen G.S. de groei van de kleine kernen slechts beperken door middel van hun goedkeuringsbeleld met betrekking tot de gemeentelijke be stemmingsplannen. Daaraan zal ook het streven naar een geschakeerder aanbod van woonvor men binnen de grotere stedelijke kernen moeten bijdragen. De huidige groei van de kleine gemeenten wordt voornamelijk veroorzaakt door het aanbod van veelal relatief goedkope eengezins woningen. Wanneer daarvoor een alter- natlef kan worden geboden in de ste den, waar bovendien betere voorzienin gen op allerlei gebied voorhanden zijn, zal dat remmend werken op de vlucht uit de stad en daarmede op de groei van deae kleine gemeenten. Teneinde dit mede te bewerken, voor ziet het streekplan bewust in de groei van Alphen en in veel mindere mate j - van Bodegraven. „Hoewel de bevoor- dering van de bevolkingsspreiding naar andere delen van het land inderdaad -niet i in eerste instantie onze taak is, moet I het wèl tot onze taak worden gerekend tr voor te waken dat het groene gebied in Midden Zuid-Holland teveel door be bouwing wordt aangetast", aldus G.S. Voor wat de kerntjes Aarlanderveen, Nleuwerbrug en Zwammerdam be treft, blijven G.S. het eens met het daar omtrent gestelde in het advies van de Zoals daar gesteld vormen de voorge- I'rovlnclale Planologische Commissie "telde uitbreidingen een bedreiging van het open gebied, omdat deze moeilijk i aan het omringende land kunnen wor den aangepast. Voorts werken zij foren- "Isme ln de hand, omdat de ter plaatse Keboden werkgelegenheid met deze uit breidingen geen geiyke tred kan houden. De bouw van nieuwe woningen kan dan ook alleen aan de orde worden ge steld in verband met sanering en niet in verband met gezinsverdunning. Naar de mening van G.S. moet voor deze kerntjes de oplossing voor wat de voorzieningen en de opvang van de be volkingsgroei betreft, worden gezocht in de omliggende grotere dorpen als Alphen aan den Rijn, Bodegraven en Woerden, een zich geleidelijk geheel oriënteren op Behoud open ruimte G.S. zijn van mening, dat de in het ontwerp-streekplan gekozen uitgangs punten zeker ,,de werkelijkheid van de open ruimte staande houden". Wel bestaat er tussen de Tweede Nota over de ruimtelijke ordening en het ont werp-streekplan een nuance-verschil in opvatting over de groei van Alphen aan den Rijn, Bodegraven en Woer den, waarbij het streekplan aan deze steden een wat grotere groei toedenkt. G.S. zyn namelijk van mening, dat het voor het behoud van de open ruimte beter is de bevolking in een relatief klein aantal steden op te van gen, dan toe te staan, dat zij zich in dorpen en verspreide bebouwing Bovendien is de in het streekplan en in nog sterkere mate de Tweede Nota voor deze streek voor ziene infrastructuur van dien aard, dat deze als het ware automatisch een groei van Alphen aan den Rijn en in mindere mate van Woerden en ook van Bodegraven bevordert. G.S. achten het een tegenstrijdigheid in de Nota dat zij rondom Alphen aan den Rijn een infrastructuur van hoge kwa liteit projecteert, doch die gemeente daarvan niet wil doen profiteren. Met betrekking tot de ontwikkeling van verzorgingskernen kan gesproken worden van een streven naar priori teiten. Deze worden bepaald door de rangorde van de verzorgingskernen, waarin men kan onderscheiden na tionale hoofdkernen, regionale hoofd kernen. grote regionale centra, kleine regionale centra en plattelandscentra. In deze rangorde zijn Gouda en Al phen aan den Rijn als grote regionale centra en Woerden als een klein re gionaal centrum te beschouwen. Dat aan deze gemeenten een hogere priori teit is toegekend dan aan Bodegraven houdt, behalve met planologische fac toren, verband met het in deze ge meenten reeds aanwezige verzorgings- apoaraat. Het verheugt G.S., dat een aantal leden der Staten van mening is, dat in dit streekplan aan de landbouw niet te veel beperkingen worden op gelegd. Luchtverontreiniging Hoewel ook G.S. verontrust zijn over de luchtverontreiniging in ons land, achten zij de kans, dat schade door luchtverontreiniging aan met na me de Boskoopse cultures zal worden toegebracht, niet verontrustend groot. Daarnaast moet het niet uitgesloten worden geacht, dat maatregelen tot stand zullen komen, waardoor voor de tuinbouw (de invloed van) het prijsverschil tussen aardgas en zware olie zal worden weggenomen. By sto ken met aardgas zou de luchtveront reiniging tot een minimum worden beperkt. G.S. zullen prioriteit toekennen aan het verkorte rywielpadenplan. Voor wat het streekplangebied betreft, voorziet dit plan in de aanleg van rijwielpad no. 7 van Boskoop naar Bodegraven en van rijwielpad no. 17 van Reeuwijk naar Woerden. Groengordel De aanleg van een groengordel langs het ontworpen zoetwaterkanaal is een kwestie die bij de uitwerking van het streekplan aan de orde komt. G.S. de len mee. dat het ontwerpen van een dergelijke groenstrook inderdaad wordt overwogen. Het streekplan geeft slechts een glo bale living van het zoetwaterkanaal aan. Bij de nadere uitwerking zullen de eventuele ongunstige doorsnijdin gen van landbouwgronden tot een mi nimum moeten worden beperkt. GS. verwachten, dat het scheep vaartverkeer over de Oude Rijn door EXAMENS LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd: Kand. ex. A Wisk. en Nat. de heer A. van Selms (Leiden). Kand. ex. D Wisk. en Nat. de heer B. M. Balk (Leiden). Kand. ex- G Wisk. en Nat. de heren J. F. Veenstra (Lei den), A. R. Stotijn (Rijswijk), C. Jongeneel (Leiden), J. W E. van Dijk •Leiden) en mej. J. G. M. Hessing •Leiden). Kand. ex. F Wisk. en Nat. de heren Th. Vreugdehil (Loosduinen) pn D. Knetsch (Leiden). Kand. ex. K Wisk. en Nat. de heer H. J. Bos 'Leiden). Kand. ex. I Wisk. en Nat. mej. C. A- v. d. Kley (Leiderdorp). Doet. ex. wiskunde de heer H. Kieft (Leiden). Doet. ex. geologie de heer R- O. Felius (Leiden). ZOETERWOUDE Bazar Op vrijdag 17 november '5. wordt in „Ons Huis" een bazar georganiseerd ten bate van het te bouwen jeugdcentrum en schulddel ging van de restauratie van de her vormde kerk. Aanvang 14.30 uur. Op donderdagavond om 20.30 wordt een huisvlijttentoonstelling gehouden. De ze werkstukken worden ook op de bazar verkocht. Ook zal op donderdag avond de trekking van de verloting Plaats hebben. Spreekuur burgemeester Morgen, donderdag, is de burgemeester verhin derd spreekuur te houden. Lei«lenlorpse Bridgeclub De uitslagen van de 14e en 15e ronde van de Parencompetitie luiden als volgt: Groep Rood: 1 Echtp. Van Klaveren 1469 (169); 2 Loof-Witkamp 1468 (170); 3 Tijssen-De Winter 1440 (148); 4 Echtpaar Danz 1439 (176); 5 Ger- lich-Van Leeuwen 1411 (144); 6 Da mes Jans-Van Zonneveld 1398 (160); 7 Echtp. Rompes 1371 (166); 8 Blom- Schippers 1347 143) 9 Danz-De Vries 1328 (131); 10 Jans-Pouw 1323 (164); 11 Echtpaar Kiel 1312 (170); 12 Van der Bijl-Van der Koog 1306 (151); 13 Echtpaar Lenaers 1304 (151); 14 Karstens-Karstens 1286 (170); 15 Van Gelder-De Jong 1282 (156); 16 Schut- te-Vogelenzang 1246 (175); 17 Echt paar Zwanenburg 1228 (164); 18 Echtpaar Vos 1225 (149). Groep Zwart: 1 Echtpaar Wessels 1546 (223); 2 Van Berge Henegou- wen-Duyker 1538 (198); 9 Echtpaar Vrinten 1537 (179); 4 Dames Schutte- Zwarts 1443 (165); 5 De Koning-Van Zonneveld 1442 (191); 6 Echtpaar Zandbergen 1433 (182); 7 Echtpaar Groesbeek 1426 (168): 8 Echtpaar Verduyn 1378 (148); 9 Beek-Bosse 1342 (191); 10 Echtpaar Van der Pool 1327 (142); 11 Hoogervorst-Van der Vliet 1321 (159); 12 Mevr. Van der Bijl- de heer Van der Bijl 1318 (144); 13/14 Dames De Graaf-Onrust 1258 (168); Mevr. Van der Kommer-de heer Van der Kommer 1258 (131); 15 Echtpaar Stokhuyzen 1251 (155); 16 Mevr- Van den Brink-Van Schendel 1238 (127); 17 Veldhuyzen-Van Vliet 1195 (138); 18 Echtpaar Wenink 938 (68). de kom van Alphen aan den Rijn in de toekomst zeker zal toenemen. Aan gezien alsdan de Oude Rijn ter plaatse niet breed genoeg meer zal zijn, is op de streekplankaart een omlegging van dit gedeelte van de vaarweg aange geven. De aanleg daarvan zal echter naar verwachting niet gedurende de streekplanperiode aan de orde behoe ven te komen. Spoorwegverbinding Een directe spoorwegverbinding op dit moment tussen Alphen aan den Rijn en Den Haag zou alleen moge lijk zijn met kopmaken in Leiden. In de toekomst zal wellicht gebruik ge maakt kunnen worden van de directe verbinding via Zoetermeer of Moor drecht, zoals die op de streekplan- kaart is aangegeven. Inderdaad hebben de Spoorwegen toestemming gevraagd voor het be ëindigen van het personenvervoer op onder meer het traject Alphen- Gouda. G.S. hebben de minister van Verkeer en Waterstaat verzocht deze toestemming niet te verlenen, daar xij deze opheffing in strijd achten met de algemeen wenselijk geachte bevordering van het openbaar ver voer op eigen baan en bovendien ver wacht mag worden dat de ontwikke ling van de Gouwestreek de rentabi liteit van deze lijn zal verbeteren. Dit zal zeker het geval zijn,, wan- Gewestelijke biljartfinale De finale om het Gewestelijk disr trictskampioenschap biljarten 5e klasse libre klein biljart, zal gehouden wor den op 17, 18 en 19 november in het clublokaal van de b.v. 't Soldaatje te Voorhout. Voor deze eindstrijd wisten zich de volgende spelers te plaatsen: R. Eland, distr. Bollenstreek, moy. 1.29; J. Coelet, distr. Delft, moy. 1.31; A. Thesingh, distr. Gouda. moy. 1.24; M. M. Bartels, distr. Den Haag, moy. 1.22; H. de Jong. distr. Krimpenerwaard. moy 1.16; A. Vrolijk, distr. Veen- en Rijnstreek, moy. 1.07; F. H. v. d. Velde, distr. Rotterdam, moy. 1.32; A. v. d. Roest, distr. Schiedam, moy. 1.35; H. v. Troyen, distr. Dordrecht, moy. 1.2" leer de aangegeven verbindingen met de lijnen naar Rotterdam en Den Haag tot stand zullen worden ge bracht. Binnenste ringlijn Ook G.S. zijn van oordeel, dat de aanleg van de binnenste spoorweg- ringlijn: Den Haag - Zoetermeer - Moordrecht - Wadinxveen - Boskoop - Alphen aan den Rijn - Leiden - Den Haag noodzakelijk is. Een dergelijke lijn, aldus G.S., zal echter niet kunnen dienen ter vervanging van het gepro jecteerde wegennet, maar hoogstens een aanvuling daar op kunnen zijn. WASSENAAR Wassenaarse VVV verkoop geschenkenbonnen De WV Wassenaar heeft het ini tiatief genomen om in navolging van andere VVV's, o.m. in Hengelo, Breda, Zaandam, Amersfoort en En schede geschenkbonnen te gaan uit geven, die bij een groot aantal deel nemende winkeliers kunnen worden verzilverd. De geschenkbonnen kun nen vanaf a-s. donderdag worden ge kocht aan het VVV-kantoor en bij alle plaatselijke banken en zijn verkrijg baar voor elk gewenst bedrag. De bonnen blijven twee jaar geldig en kunnen worden besteed bij de deel nemende middenstandsbedrijven. Op het ogenblik hebben zich 38 bed rij- OP GROND VAN VERDIENSTEN VOOR DE GEMEENSCHAP In de zaal „De Grote Pers" van het Stedelijk Museum „De Lakenhal" heeft burgemeester mr. G. C. van der WilUgen gisterenmiddag aan de jubilerende Leidse Vereeniging van Industrieëlen de ere-penning in goud van de gemeente Leiden uitgereikt. Ruim 160 industriëlen en genodigden, waaronder d«wet houders mevrouw N. A. de Haan-Groen en echtgenoot, en de heer C J Piena, waren in deze historische ruimte aanwezig om de ..industriemiddag die ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Leidsche Vereeniging van In dustrieëlen was georganiseerd, bij te wonen. Prof. dr. W. Brand, hoogleraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden, dr. R. Eijsink, lid van G.S. van Zuid-Hol- land en ir. W. Bakker, lid van de Raad van Bestuur van de Kon. Ned. Hoog oven hielden vervolgens inleidingen over resp. „Het beeld V|B A- industrieel in onze samenleving", „Overheid samenleving". Na deze lezingen, waaraan in uitgebreid aandacht is geschonken, vond eei om als hij een woordje moet zeggen, niet over zichzelf te gaan spreken", aldus ir. A. Sitsen, voorzitter van de vereniging, die de sprekers inleidde. „Het zal tegenwoordig wel moeilijk zyn iemand te vinden die zal ontken nen dat de industrie er is en zal blij ven. Ook meen ik te mogen stellen, dat er heel weinig verschil van me ning bestaat over de noodzaak van de industrie en industriële ontwikkeling in onze samenleving. Toch is het opvallend, dat de pu- de Nederlandse industrie", en „Industrie en De Leidse Courant" van gisteren druk bezochte receptie plaats. Kritische geluiden over negatieve rol publiciteitsmedia Leidens eerste burger wenste aan het begin van de bijeenkomst namens het gemeentebestuur de jubilerende vereniging geluk. „Het is toeval, dat juist in deze dagen de gemeenteraad zich veelvuldig buigt over de indus trienota, die door b. en w. is uitge geven. Gelukkig klinkt daar een op timistisch geluid in door, want het rapport eindigt met de conclusie, dat Leiden in de toekomst een secundair j welvaartsgebied zal zijn." Dat de Sleu- j telstad op industrieel gebied tijdig haar bakens heeft kunnen verzetten, bewijzen, volgens mr. Van der Willi- j gen, de hoogtepunten in de 14e en 17e eeuw, toen de stad een ongekende welvaart kende. „In 1975 hopen wij het 400-jarig bestaan van de Leidse I industrie te vieren. Ik hoop. dat ook de Leidsche Vereeniging van Indus trieëlen tijdig de bakens weet te ver zetten en ik wens haar in de komende 50 jaar alle goeds toe. Ook bij ons is het streven merkbaar naar openheid en overleg. Ook het gemeentebestuur staat hiervoor open." Vervolgens las de burgemeester het besluit van b. en w. voor, waarin op grond van verdiensten voor de ge meenschap de ere-penning van de ge meente Leiden aan de vereniging werd uitgereikt. Ir. A. Sitsen, voorzitter van de LVI. was bijzonder „verguld" met deze ere-penning en vond het een grote eer, dat de vereniging waardig was gekeurd deze onderscheiding te heb ben mogen ontvangen. „Een 'noblesse oblige' verplicht ons om in de komende 50 jaar hard te werken om in aanmer king te komen voor een diamanten ere-penning", aldus de heer Sitsen. KLACHT „Wanneer iemand zijn vijftigste ver jaardag viert, zegt men dat hij Abra ham gezien heeft. Mijn interpretatie aan dit gezegde gevende, zou ik wil- len dat de ontmoeting met deze aarts vader de 50-jarige de wijsheid geeft bliciteit die de industrie in het alge meen in de moderne media, pers, radio en televisie in vele gevallen onge vraagd en dus gratis krygt zo vaak tendeert naar het negatieve. Het is om die reden, dat wij ons gelukkig prijzen een drietal sprekers van gezag uit de kringen van de we tenschap, de overheid en de industrie zelf bereid te hebben gevonden om in korte schetsen iets voor u te tekenen van het belang van de industrie voor onze gemeenschap, datgene wat de overheid kan en nog zal moeten doen om de industrie te helpen haar taak in deze gemeenschap naar behoren te vervullen en iets van hetgeen de in dustrie hier zelf nog aan behoort te doen", aldus ir. Sitsen. ven als deelnemers aangemeld. Daar onder vindt men winkels van allerlei aard, maar bijvoorbeeld ook een twee tal restaurants. Het VW-bestuur verwacht, dat de invoering van de geschenkbon ook in Wassenaar een succes zal worden. Ter gelegenheid van dit nieuwe initiatief wordt gedurende twee weken een gra tis wedstrijd gehouden. In de etalages van alle deelnemers vindt men een letter. Als alle letters in de juiste volgorde 'op een wedstrijdformulier worden ingevuld ontstaat een slagzin. Vijf geschenkbonnen van tien gulden zijn beschikbaar voor de winnaars van deze wedstryd. Concert door Excelsior De mu ziekvereniging Excelsior heeft besloten in plaats van het jaarlijkse concert in februari voortaan twee concerten per jaar te geven voor de donateurs en andere muziekliefhebbers. Het concert zal plaats vinden op dinsdagavond 21 november a.s in het Jeroenhuis in de Kerkstraat. Onder leiding van dirigent M. Brilleman zal een gevarieerd pro gramma worden uitgevoerd. KVC-ACHILLES (heren) Het begint er langzamerhand zeer somber voor de Katwijkse heren uit te zien. want weer hebben ze het niet kunnen bolwerken. Weer was de ne derlaag minimaal, maar de punten tel len nu eenmaal! Na een matte eerste set ontspon zich een levendig duel. Met werkelijk fraaie aanvallen, vaak door het midden, moest Achilles een achterstand toestaan. Maar de Haag se ploeg wist zeer sterk terug te ko men, waarbij de Katwijkers de meest onnozele fouten maakten. Er was dus een vyfde set nodig om uit te maken, wie er met de overwinning zou gaan strijken. Achilles veroverde een voor sprong. maar KVC kwam terug, dank zij goed serveren van P. Guyt. Het werd 15-15. Twee keiharde smashes van R. v. Nierop (die de hele wed strijd niet te blokkeren was geweest) kwamen in het blok van Achilles en dat betekende de nederlaag voor KVC (2-3). PVC—KVC (dames) De dames van KVC zijn kennelijk in de „winning mood", want ook nu werd er weer gewonnen en wel van PVC. De Katwijkse dames hebben er echter vyf sets over moeten doen, maar de overwinning was verdiend. Zowel verdedigend als aanvallend wa ren de dames beter, en dat betekende de vijfde overwinning in successie! Hopelijk gaan de Katwijkse dames op deze wijze door en dat ze niet, zoals vorig jaar, plotseling terugzakken! HAZERSWOUDE Fasson biedt Hazerswoude werk voor 100 man Fasson Nederland N.V. hoopt begin volgend Jaar het fabriekscomplex in de Hazerswoudse buurtschap Groe nendijk in gebruik te nemen. De fa briekshallen worden onder architec tuur van het Lissesse bureau Paarde- kooper en Barnhoorn gebouwd door het Hazerswoudse aannemingsbedrijf F. de Boer. Fasson Nederland N.V.. een Ameri kaans bedrijf, zal in Hazerswoude de vervaardiging van zelfklevende ma terialen ter hand nemen in een be drijf, waar in eerste instantie honderd personen te werk zullen worden ge steld Het ligt in de bedoeling, dat in de toekomst een grote uitbreiding zal plaats vinden, want hiervoor is een terein van ongeveer 12000 vier kante meter beschikbaar De thans in aanbouw zijnde fabriek heeft een op pervlakte van ongeveer 5100 m2. ADVERTENTIE 'N FORD CORSAIR comfortabel, snel, zuinig en Niet duur!! Gratis proefrit bQ: Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. Lammenschanspleln 6 Lelden Zaterdagmiddag neemt het mlcrokorf- balselzoen voor Leiden en omgeving een aanvang. Op het programma staan des middags wedstrijden voor adsplranten en 's avonds wedstrijden voor junioren, 't Is overigens een schuchter begin, want de wedstrijden voor de competitie van de KNVB en de LKB-promotieklasse vallen ln de maanden december, januari en februari. De toestemming van B. en W. van Lisse om de hal ook op de za terdagavonden te gebruiken, heeft het aantal mogelijkheden voor de LKB aan zienlijk vermeerderd, waardoor nu slechts de pupillen wedstrijden in Rijnsburg moeten spelen. De KNKB-competltie voor Lelden en omgeving gaat op 2 december van start met de wedstrijden Vlcus Oriëntis-Koog Zaandijk, De Algemene-Zulderkwartier. Waren er vorige seizoen competitiewed strijden voor Hoofdklasse en overgangs klasse». dit Jaar Is het aantal klassen uitgebreid met de eerste klasse en de reserve eerste klasse, zodat naast Vlcus Or. en De Danaïden, die beide reeds in de overgangsklasse speelden, nu ook de eerste klassers De Algemene, Fluks, KNS en Zuiderkwartier microcompeti tiewedstrijden te spelen krijgen, alsmede de reserveploegen van Vlcus Or. Fluks en KNS. De ploegen die nog niet aan de KNVB-competitie deelnemen, komen uit de zgn. promotieklasse. De winnaar hiervan zal volgend Jaar uitkomen ln de KNKB-competitle. De indeling van de Leidse ploegen ls nu als volgt DKC. Koog Zaandijk, Roda, Sperwers en Vlcus Oriëntis. Eerste klasse A: De Algemene, Fluks, HSV, KNS, PAMS en Zuiderkwartier. Res. Eerste klasse A: Fluks 2, HSV 2. KNS 2. Ons Eibernest 3, Ready 2 «n Vicus Oriëntis 2. Promotie klasse LKB: Afdeling A: De Algemene 2, De Dana ïden 3, Fluks 3 en Noorderkwartier 1. Afdeling B: Crescendo 1, De Dan. 2, Madjoe 1 en Zuiderkwartier 2. De Algemene, Crescendo, De Dan., Fluks. KNS, Noorderkw., Vlcus Or., en Zulderkw. Allen A. Junioren C: De Alg. B; Crescendo B; De Dan. B; Madjoe A en Zulderkw. B. Badmmtoncompetitie Burgemeester mr. G. C. van der Willi gen reikt aan ir. A. Sitsen, voorzitter van de Leidsche Vereeniging van In dustrieëlen, de ere-penning in goud uit van de gemeente Leiden. Het eerst»- t«-an\ van Smash en het eerste en tweede team van Veglo, uit komend In de landelijke Badmlnton- kompetitle, hadden een rustige week en konden zich zodoende nog eens extra voorbereiden op de komende zware wed strijden. Alleen de I)lstrietskom(x-tltle werd de afgelopen week verspeeld. De I.eldse teams Smnsh 2. LBV I, Veglo S, Racketeers 3 en de Leidse Shutteliers 2 kwamen In hun wedstrijden tot sterk uiteenlopende resultaten. Dit keer ontmoetten twee Leidse teams elkaar ln de tweede klasae C. nl. LBV 1 en Smash 2. Deze wedstryd eindigde ln een gelijkspel. In het eerste heren-enkel kwam de heer J. Schipper van de LBV uit tegen S. Hartwljk, waarbij laatstgenoemde door een zeer sterk spel wist te overwinnen met de cijfers van 515 en 9 15. Een enerve rende partij was verder het tweede heren enkel van B. Regeer, die kwam te staan tegenover D. Westerop, waarbij zowel Regeer als Westerop vochten om de punten. Na twee seta wist de heer D. Westerop tenslotte in de derde set na een verlenging van 1417 de stand op 20 te brengen ln het voordeel van Smash. Daarna werden de rollen om gedraaid, want belde dames I. Koolstra en M. Wassenaar wonnen door een be tere speltechniek ruimschoots van hun tegenstanders M. de Rooy en v. Pleterse met 11—4, 11—4 en 11—0 en 11— 3.In het eerste gemengd-dubbel wisten mej. v. Pleterse en de heer S. Hartwljk na drie sets deze party in hun voordeel te spelen met uiteenlopende cyfers van 156, 1015 en 515. In het tweede gemengd-dubbel waren het mej. M. Was senaar en de heer J. Schipper die hun tegenstanders M. de Rooy en D. Wes terop tot een nederlaag wisten te dwin gen. zodat het voorlopige resultaat 33 werd. Het heren-dubbel ging over in handen van Smash, doch het dames- dubbel wtsten de speelster van de LBV op hun naam te brengen. Een uiteinde lijk resultaat van 44 was hier op zyn Smash S speelde een uitwedstryd te gen de Haagse badmintonvereniging en behaalde een prachtige eindzeg»- van 8-0. Het waren hier vooral ook de dames E. Smit en mevr. v. Spadon die met grote puntenverschillen wonnen van hun tegenstanders. Vooral ln het eerste da mes-enkel speelde mej. E. Smit een goede party tfgen mej. v.d. Wout met 11-8 en 11-4. Ook mevr. E. v. Spadon kwam goed voor de dag tegen mevr. Boch en speelde byna alle punten ln handen van Smash met de cyfers van 11—1, 11—1. Smash 4 behaalde ook een mooie zege op hun tegenstanders Velo 3 met de be vredigende cyfers van 62. In zyn eerste heren-enkel wist de heer De Rooy syn tegenstander tot een nederlaag van 150 en 152 te dwingen. Verder speelde ook de tweede heer C. Dlrks tegen Schotsen een sublieme party en deze tweede he ren-enkel resulteerde dan ook In de puntenverschillen van 155 en 153. De enige verliespartyen waren die van de De Leidse Shutteliers speelde afge lopen week tegen stadgenoot Racke teers 3 waarbij ook hier weer de punten verdeeld moesten worden door een ge- Ujkspel. Opmerkelijk was hier de sterkte van de heren van de Racketeers, doch ditzelfde gold ook voor de dames van de Leidse Shutteliers, die alle dames- partyen wonnen. In het tweede heren enkel kwam B, Oudshoorn uit tegen Vermond, waarby eerstgenoemde deze party in handen van zyn team wist te spelen met de punten 3 - 15 en 415. Mej. Cattln overwon met grote punten verschillen van haar tegenstander J. v. bMUwen met ll—5 en 11—1. ,In het heren-dubbel zegevierden belde' heren van de Racketeers, doch ln de laatste party, het dames-dubbel, brachten belde dames van de Leidse Shutteliers de eind stand op 44. Veglo 3 leed afgelopen zondag in alle linies verlies tegen het zeer sterke Pa- nanche uit Den Haag. Hterby moet wor den opgemerkt, dat de spelers van Pa- nanche uitermate goed getraind waren en dat de heren B-spelers waren. Veglo 4 moest het opnemen tegen de Rotterdamse badmintonvereniging Elan 1, waarby het vierde team van Veglo met een goede uitslag van 7—1 uit de strijd kwam. Beide purtyen speelde dit keer in een vreemde zaal, zodat dit nog voor de een noch voor de ander enig voordeel gaf. De heer C. Jadnanaslng speelde op voortreffelyke wijze zyn he- hen-enkel tegen L. van Wijnen en dit resulteerde dan ook In de uitslag van 155 en 1510. In het eerste dames- enkel speelde mej. H. Tramper tegen de sterke tegenstander N. de Haan, waar by eerstgenoemde op het nippertje na verlenging de eerste set In verlies over liet gaan, zodat dit de enige verllespartlj van het 4e team van Veglo werd. Mej. Y. Bol won met een ruim verschil van mej. T. Engelange rnct 116 en 11 -3 Verder ging het eerste gemengd dubbel van mej. H. Tramper en de heer R. Zecha. die hun party na drie sets als gewonnen kon beschouwen. Tot slot ging het heren-dubbel en tevens het da mes-dubbel zonder al te veel moeite over ln winst. Veglo 5 speelde als laatste tegen Step by Step en kon ook deze keer weer een overwinning behalen van maar liefst 8-0. Tot nu toe heeft dit team alle wedstrij den gewonnen en een kleine kans voor promotie zit er misschien wel ln.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3