HOLLAND IS NIET GOED VOOR IMAGE Wisselende resultaten Leidse badmintonteams Sjoukje schittert als goede fee .WOENSDAG 8 NOVEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT Verschillen al duidelijk in LSB-competitie In de eerste klasse van de LSB be ginnen zich reeds na 2 ronden 'n kop groep en een staart te vormen. Philidor2 versloeg met een voorlo pige 7-1 stand Noordwijk 1 en LSG 2 bleef met Leithen 1 duidelijk Bodegraven 1, dat in de eerste ron de vrij had. versloeg Alphen 1. Stand voorlopig 5%-3%. Stand eerste klasse: LSG 2 4 match- punten, Philidor2 4 m.p., Bodegraven 1 2 uit 1, Alphen 1 2, LSG 3 0 uit 1, Noordwijk 1 0, Leithen 1 0. De uitslagen van de wedstrijden in de andere klasse waren: Klasse 2B: Hazreswoude-LSG4 9Klasse 3B: Roelofarendsveen-VTL 5^-4V{« Klasse 3C: Reed-Philidor 5 ltf-8 Vt, Koudekerk-Alphen 4 7-3. Klasse 3D: Revanche-Bodegraven 2 8-2. Kampioenschap Leidse Schaakb. Jacob Kort heeft zich in de eerste ronde van het LSB kampioenschap pen niet laten verrassen door het 15- jarige schaaktalent T. Soesilo Martojo uit Noordwijk. Wel bracht de jeugdige zwartspeler in een Konings-Indische partij een interessant loperoffer, maar de geroutineerde LSG'er neutraliseer de het initiatief en won toch nog vrij gemakkelijk. Jeugdkampioen E. de Vries won in fraai positionele stijl van P. de Jong. Oud-jeugdkampioen v. Loon heeft tegen good-old Demmendal ergens de winst gemist. Remise. M. Stam, die in een tientalwedstrijd voor Philidor nog nooit verloren heeft, gaf ook W. Donker geen schijn van kans. De uitgestelde partij tussen H. van Halderen en S. Martoio is maandag gespeeld en staat voor v. Halderen, die een kwaliteit meer heeft gewon nen, hoewel 't technisch nog veel pro blemen kan geven. Jacob Kort won in de tweede ronde zijn vooruitgespeelde partij tegen P. de Jong vrij gemakkelijk. Ad van den Berg aan de kop in VASCA-toernooi Door een overwinning op D. v. d Lijn is Ad v.d. Berg met 5 y, uit 6 ge lijk gekomen met de internationale meesters Langeweg, prof. Barendregt en de Nederlandse kampioen Hans Ree. Vrijdag treedt hij, evenals enkele weken geleden, met zwart aan tegen de Nederlandse kampioen. Of de Phi- lidorkampioen een even goede partij ral spelen als in de tiental-wedstrijd, waarin Ree ternauwernood met re mise ontsnapte, zal moeten worden af gewacht. Het wordt trouwens een zwaar weekend, want zaterdag zal hij in de wedstrijd tegen het Amsterdam se ASC tegen de vorige Nederlandse kampioen Lod. Prins moeten aantrep R. A. G. de Graaf behaalde een ge makkelijke overwinning, maar zal in de komende partij tegen Bakker ge noeg moeite hebben om met 'n over winning 5 punten en een redelijke plaats in de A-groep te verwerven. De zevende ronde zal ook voor J. Pi ket, M. D. Etmans en A. J. W. Kohl- beck de laatste kans betekenen om zich in de A-groep te plaatsen. Deze spe lers staan op 3y, p. en 4^ p. zal vol doende blijken. J. J. Piket verloor on nodig in zijn lijfvariant van het Ko- nings-Indisch, waaruit het gif de laat ste jaren wel verdwenen is. M. D. Et- mans won door niet opkomen van zyn tegenstander. Kohlbeck kreeg reeds na 7 zetten een pion, maar zette daarna vrij nonchalant voort en kon pas in de eindfase het volle punt binnen halen. Uitslagen afd. Leiden-NeVoBo De uitslagen in de vierde competi- tieweek waren: Heren le klas: WS3-Donar2 sch. n.o., WS4-DV01 1-3, De Valken 1- R'burg 1 0-3, Castell. 2-DSS 1 1-3, Cas- tellum 1-Kangeroes 3 3-0, R'burg 2- Donar 1 0-3. Heren 2e klas: LUSV 3-LUSV 2 3-1, GGV 1-DAC 1 sch. n. o., Catena 1-WW 1 sch. n. o., Raaphorst 1-DSS 2 2-2, Blijf Fit 1-Leythen 1 0-3, SUES 1-Cas- tellum3 2-2. Heren 3e klas: DOG 1-Donar 3 2-2, Armada 1-LUSV 4 sch. n. o., Leython 2- Catena2 2-2, Meerburg 1-De Valken 2 3-1, DVO 2-WS 5 1-3. Heren 4e klas A: Kangeroes 4-Raap- horst3 3-0, DAC 2-R'burg 6 3-1, Raap horst 2-De Valken 3 3-0, DSS 3-Castell. 4 3-0, Leython 4-Castëll. 6 2-2, WW 2- Advendo 1 0-3, DVO 3-WS 6 0-3. Heren 4e klas B: Donar 4-WW 3 3-0, Advendo 2-SUES 2 3-0, Augusti- nus 1-GGV 2 0-3, Castell. 5-De Vinnen 2 0-3, In Up Go 1-LUSV 5 (LUSV n.o.), R'burg 4-Catena 3 (Catena n.o.), R'burg 5-Meerburg 2 3-0. Dames le klas: DAC 1-DVO 1 3-0. Kangeroes 2-LUSV1 0-3, Castellum- R'burg 1 2-2, De Valken 1-WVV 1 3-0. R'burg 2-Argos 3 0-3. Dames 2e klas: Donar 1-DAC 2 3-0, SUES 1-Castell. 2 0-3, Nw. Brunh. 2- DAC 3 3-0, De Valken 2-R'burg 3 2-2. Dames 3e klas: Donar 2-DAC 4 3-0. Leython 2-Armada 2 3-0, Catena I-Ar mada 1 2-2, De Vinnen 2-GGV 1 0-3. Castell. 3-Argos5 3-1. Dames 4e klas: In Up Go 1-Castell. 4 3-0. Catena 2-WW 2 0-3. DSS 1-Raap- horst 2 0-3, Meerburg 1-In Up Go 2 3-1. Wereldrecord 4 x 100 in wisselslag LEIPZIG Een Oostduitse ploeg heeft gisteren in Leipzig een geslaagde aanval gedaan op het wereldrecord 4 x 100 meter wisselslag heren. De ploeg, bestaande uit Roland Matthes (wereld recordhouder op de rugslag), Egon Henninger (schoolslag), Günther Gre- gor (vlinderslag) en de drievoudige Eu ropese kampioen Frank Wiegand (vrije s'ag), maakte een tijd van 3 min. 56,5 >ee. Tijdens de universitaire .spelen in Tokio had de Amerikaanse ploeg be staande uit Hickcox, Merten, Russell en Walsh het wereldrecord gebracht op 3.57.3. Het eerste t«ara van Veglo stuitte afgelopen zondag op een onverwachte tegenstand van ABCD uit Delft en kon hierdoor op het nippertje een gelijk spel behalen. Veglo 2 won met overtuigende cijfers van Excelsior en verder speelde het derde team tegen zijn stadgenoot Racketeers 1, waarbij eerst genoemde met 53 overwon. Ook Smash 2 kwam tegen een ander Leids team uit, nL Veglo 4, waarbij Smash 2 een kleine nederlaag van 53 kreeg toegedeeld. Het eerste team van de Racketeers wist tenslotte tegen het sterke P.M. Rijswijk gelijk te spelen. Veglo 1 speelde afgelopen zondag middag in een uitwedstrijd tegen de Delftse badmintonvereniging ABCD 1, waarbij uiteindelijk de punten onder ling verdeeld moesten worden. In het eerste heren-enkel wist de heer N. Fea al gauw zyn partij in winst om te zetten met de cijfers van 15-5 en 15-9, doch in het tweede enkel moest de heer E. Guérin zijn partij toch nog in drie games uitspelen, waarbij opgemerkt moet worden,' dat hij deze keer niet in vorm was. De beide da mes H. v. Balgooy en H. Omtzigt kre gen bijzonder veel tegenstand van de tegenpartij en beiden lieten dan ook hun dames-enkel overgaan in verlies. In het eerste gemengd-dubel onder vonden mevr. v. Balgooy en de heer E. Guérin onverwacht veel tegenstand, waarbij mevr. v. Balgooy in de kri tieke fase de situatie redde in de 3e fame. Ook het tweede gemengd-dub el van mej. H. Omtzigt en de heer N. Fea was bijzonder spannend en konden na drie games met verlenging tenslotte overwinnen van R. Roessen en M. Rethans met de cijfers van 14-17 15-7 en 17-14. Het herendub- bel werd winst voor Veglo, doch het damesdubel moesten zij prijs geven aan de tegenpartij. Veglo 2 kwam in een thuiswedstrijd t tegen het Haagse Excelsior 1, waarbij het team van Veglo een uit stekende wedstrijd ten beste gaf. De heer T. Wong speelde in zijn eerste heren-enkel tegen C. van Wijk en wist met grote puntenverschillen te overwinnen. Een goede partij speelde ook mevr. T. van Houten, die in haar eerste damesenkel haar sterke tegen stander A. Blaas versloeg met 11-4 en 11-3. Mevr. M. Wong moest haar 2e dames-enkel in winst voor de tegen partij laten gaan met 7-11, 7-11. Een enerverende partij was ook het heren- dubbel van M. van Balgooy en J. Gué rin, die door een goede speltechniek van de tegenstanders, gedwongen wer den deze partij in drie games uit te spelen met 15-9, 11-15 en 15-5. Als laatste speelden beide dames Y. van Echten en T. van Houten een zeer spannende wedstrijd tegen D. Stee- vens en A Blaas, waarbij ondanks en kele misverstanden, vele ogenblikken van goéd spel was te zien. In het eer ste en tweede game waren de cijfers 16-18 en 15-7, waarbij zij in het derde en beslissende game na een achter stand van 12-14 toch nog zegevierden en Veglo 2 hierdoor een eindzege van —1 behaalde. Racketeers 1 speelde met 35 tegen stadgenoot Veglo 3, waarbij vele span nende momenten in deze wedstrijd naar voren kwamen. Hierbij moet vooral het eerste gemengd-dubbel genoemd wor den, waarin mej. E. Opdam en de heer J. Pison van de Racketeers, mej. M. Tramper en de heer J. van Werkum tegenover zich kregen. In deze partij gingen de punten over en weer, waarbij de eerste en tweede game overging in 156 en 815, waarna het team van Veglo tenslotte deze partij in hun voor deel wisten te beslissen met een punten- verschil in het derde game van 815. Ook het heren-dubbel van resp. F. van Houten-J. Pison tegen B. v. Leeuwar- den-J. v. Werkum leverden een boeiende strijdo p, die in de derde game in winst voor Veglo werd omgezet. In de laatste party kwamen de dames A. v.d. Poel- E. Opdam uit tegen M. Tramper-O. van Werkum, waarbij vooral in de eerste set goed spel geleverd werd van beide kan ten, en deze party ging na nog twee sets over in handen van de Racketeers met een uitslag van 1617, 15—7 en 15—12. Racketeers speelde verder nog tegen P. M. Rijswijk, waar by hij een geiykspel van 44 wist te behalen. Een goede party speelde de heer F. van Houten tegen N. Gulliens, waarby eerstgenoem- KRING GOUWE-RIJNSTREEK Voorstel De Zijl niet door Leidse clubs gesteund In hotel Toor te Alphen werd een bui tengewone ledenvergadering van de kring Gouwe-Rynstreek gehouden, naar aanleiding van de buitengewone leden vergadering welke de KNZB voor 18 no vember heeft belegd. Nadat voorzitter A. de Bruin de ver gadering had geopend, werd de heer J. de Jong van SZ&PC tot penningmeester gekozen verklaard, terwyi de agenda voor de KNZB-vergadering ook weinig problemen opleverde. Ter sprake zullen komen de voorstellen van de reorgani satie-commissie, waarover de heer Haf kamp van het Bondsbestuur van de KNZ B het met de heer De Bruin eens was: „Gezien de lange tyd van voorbereiding volkomen onbevredigend". Een voorstel van de Zyi, dat door het kringbestuur was opgenomen, bracht de meeste problemen op deze avond. Het betreft hier het in het leven roepen van een jubileumfonds, waaruit jubile rende verenigingen een vast bedrag zul len krygen uitgekeerd. Vooral van de Leidse verenigingen Sleutelstad en LZC ontmoette dit plan veel tegenwerking, daar men stelde dat het geven van een cadeau bij een jubileum een spontane ge legenheid moet zijn. Het voorstel werd tenslotte met 36 stemmen voor en 27 te gen aanvaard. De afgevaardigde van de zwemvereni- ging Katwyk nam de gelegenheid te j baat het kringbestuur te wyzen op de hoge tarieven voor het nieuwe Sport- fondsenbad in zyn woonplaats, terwyi het zijn vereniging ook onmogeiyk wordt gemaakt nog langer les te geven voor de diploma's A en B. Zowel het bestuur van de kring, als de heer Hafkamp namens het Bondsbestuur zegden toe te trachten een geschiktere regeling tot stand te doen brengen. de zyn enkel-spel won met drie sets van 17—15, 12—15 en tenslotte met 15—11. Ook de dames wisten in deze wedstryd goed party te geven. AVOO 1 won afgelopen zondag met 53 van Alphen. In het eerste heren enkel Het de heer v. Tongeren zyn party met een klein verlies overgaan in han den van P. Barken met 215, 15—12 en 1015. De heer R. Hanson speelde zyn tweede heren-enkel op overtuigende wyze in handen van zyn vereniging. Een enerverende party was ook het dames- dubbel van mej. F. Kukler en M. v.d. Maat, die toch nog deze party op het kantje verloor na drie sets. L.B.V. 1 kwam in Rotterdam uit te gen Elan 1 en kwam met een 53 over winning uit de bus. De heer B. Regeer wist op uitstekende wyze zyn eerste heren-enkel te winnen in twee sets van L. v. wynen met de cyfers 156 en 158. In het eerste dames-enkel zag mej. I. Koolstra haar party na ver lenging in de derde set in verlies over gaan met 911, 115 en 1211. In het tweede dames-dubbel wist mej. M. Wassenaar de stand op 22 te brengen door goed spel. Als laatste party zorg den de dames I. Koolstra en M. Wasse naar ervoor hun dames-dubbel door goed samenspel in het voordeel van de L.B.V. te brengen, zodat dit eerste team met deze overwinning tevreden huiswaarts kon keren. Smash 2 kwam te staan tegenover zyn stadgenoot Veglo 4, waarby laatst genoemde een eindresultaat van 53 behaalde. Spannende wedstrijden waren vooral het eerste gemengd-dubbel en het heren-dubbel. In de laatste party wisten beide dames Y. Bol en H. Tramper van Veglo met 1215 en 315 te overwin nen van M. de Rooy en V. Pieterse, zo dat een geiykspel uitbleef, doch Smash 2 komt nogmaals uit tegen Veglo 4, waar uit tenslotte zal blijken wie als 9terkste uit de strijd zal komen. Leidse namen op prestatielijst van de KNZB Door de KNZB is een overzicht gepu bliceerd van de snelste tijden welke de afgelopen maanden werden gevestigd, door jeugd-zwemmers en zwemsters. Op de 100 meter schoolslag meisjes tot 14 jaar staat het LGB-zwemstertje Nelleke van der Geyn hoog genoteerd: haar 1.26.° is goed voor een derde plaats. Bert Soet (LZC) staat met 1.03.1 op de 100 meter vrije slag als zesde geklasseerd; by de jongens tot 16 jaar. Effectvolle Holiday on Ice (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Sjoukje Dykstra, die in haar rol van Assepoesters goede fee als een uit de kluiten gewassen pla fondengel in de nok van de RAI ben gelt. Ziedaar een van de verrassingen waarvan het wemelt in het uitgekiende showwerk, dat tot en met 19 november in Amsterdam en vervolgens in Rotter dam de beentjes van de schaatsvloer De Amerikaanse ijsrevue Holiday on Ice zoekt het behalve in de gebruikelijke acrobatiek, zwier en clownerie steeds meer in effect, zo bleek gisteravond tijdens de première. Dat men daarbij op glad ijs is, waarop de Amerikaanse smaak gemakkelijk een slippertje maakt was eveneens duidelijk. De zeer realis tische ophangscene, waarmee een para frase op de avonturen Van Marco Polo wordt afgesloten, zal menigeen te ver gaan zeker als hij dacht, zijn kinde ren een onbekommerde middag te bezor gen. In Zuid-Amerika schijnt dit onder deel voor een doorslaand kassucces te hebben gezorgd, maar ja, daar plegen ze ook iets minder zorgvuldig met men senlevens om te gaan dan hier. Dat het ook anders kan, bewees de manier, waarop het sprookje van Asse poester op het ys werd gebracht: lekke re slapstick en poëtische romantiek, alles in een voortreffelijke aankleding. Op vallende nummers bracht verder Werner Müller, eerst op schaatsstelten, vervol gens met zijn schaatsende chimpansees. Het artistieke gehalte werd vooral op peil gehouden door de uitgebalanceerde danskunst van broer en zus Roman-Ro- manova, de veelvoudige kampioenen uit Praag. Tenslotte natuuriyk Sjoukje. die hier geen kwaad kan doen, zelfs niet als ze valt, zoals bij de première het geval was. Zij heeft nog steeds haar olym pische vaart en techniek. Dit en haar duidelijk bygepolijste sterallure maken haar tot een spectaculair onderdeel van een spectaculaire show. Wie slikt niet? KORTRIJK Een Nederlander vijf Belgische beroepsrenners hebben in België een boete van 2000 frank gekre gen zijn vlei i stimuleren- schorst wegens gebruik de middelen. De gestraften zijn Jean Boonen. Willy Monty, Juiien Martens, Cees van Es pen (Ned.), Willy Vanneste en Georges van Coningsloo. Ronde van Mexico MEXICO CITY De Columbiaan Alva- ro Pachon heeft gisteren de leidersposi tie inede Ronde van Mexico overgeno men van z'n landgenoot Rodriguez.HU won de etappe van 202 km van Iguala naar Toluca ha 'n solo van meer dan 100 km met een voorsprong vin bijna drie minuten op de Rus Yuri Dimltriev en meer dan zes minuten op het peloton. René Pijnen, de best geklasseerde Ne derlander zakte van de tweede naar de vierde plaats in de algemene rangschik king. Celtic mist ook nog sporttitel LONDEN De spelers van Celtic Glasgow, van wie er zaterdag vier van het veld zUn gestuurd tydens de be- slisslngswedstrUd in Montevideo tegen 't ArgentUnse Racing, is de titel „Sport man van het jaar" onthouden. Celtic werd gediskwalificeerd krach tens de bepaling, dat naar de titel slechts zy kunnen meedingen „die het meest hebben bijgedragen tot het internationale sportprestige van Groot-Brittannië". De titel werd toegekend aan de motorrenner Mike Hailwood. Het is de gewoonte, dat de titel aan een individuele sportbeoefenaar wordt toegekend. Vorig jaar is men hiervan afgeweken en ging de titel naar het Engelse voetbalelftal, dat de Wereld beker won. Dit jaar had Celtic als ploeg èn de afzonderlijke spelers veel meer stemmen gekregen dan een van de andere kandidaten. De voorzitter van Celtic, Bob Kelly, heeft intussen aangekondigd, dat hij een grondig onderzoek zal laten instellen naar het gedrag van de spelers in Montevideo. Resultaten koersen Hilversum Ssvlgnyprljs over 2020 m le afd.: 1. Acro baat (Van der Toet) 1.13.— I. Zephyr Scotch. J. Caesar Julia H. toto wlnn 17.10, pl 2.7(1 1.40, koppel 13.70, eov. 3.30. Santcnayprl]s over 2000 m: 1. Edward Vo- I lann (C. Wortel) 1.26.10, 2. Comboy Heny VS, 3. Bea Klnley, toto wlnn 4.30, pl 1.70 4.0« 3.00, koppel 16.90, cov 31.80, trio 1432.60. Savlgnyprljs over 2020 m 2e afd.: 1. Beach comber (J. Vóórhaar) geen tijd. 2 Blauwe Reiger S, 3 Zlngaro, toto wlnn 7.20, pl 2.00 gele 1 Flageyprljs reiger S. (M. Vergay) 1.36.8. 2. Pullgnyprljs over 2400 m: 1. Fantasie DIJs) 1.28.1. 2. Benjamin Olivier. 3. Bubb; Six. toto wlnn 3.30. pl 1.40 1.40 2.50, koppe All Stars beste Amerikaanse amateurploeg (Van onze sportredactie) DEN HAAG. Het ge brek aan een kern van sterke spelers, die op de voorbereid wed- De 15-Jarige LZC-zwemmer Bert Soet is door de KNZB uitgenodigd voor de regionale zwemtraining welke te Rys- wljk zal worden gehouden. Soet, die uit verkoren werd voor zyn prestaties op de vrye slag, zal zich hier bevinden in het gezelschap van nog 27 dames en heren uit de kringen Rotterdam en Den Haag. strijden op wereldniveau, heeft er onder meer toe geleid dat de Verenigde Staten in 1950. 1958 en 1962 nederlagen moesten incasseren op de wereld kampioenschappen basket ball. Het is de laatste jaren een groot probleem om over veelbelovende amateur sportlieden te kunnen be schikken, die aan inter nationale toernooien kun nen deelnemen, vooral omdat de amateurs uit de rijen van de studenten moeten komen, die niet in staat zijn om zich volledig aan hun sport te wijden. Een Amerikaanse olie maatschappij geeft jonge spelers de gelegenheid zich goed voor te bereiden in de pre-olympische periode en hun techniek en routine Een aantal studenten, dat zojuist de universiteit heeft verlaten en voldeed aan de hoge eisen, speelt onder de naam All Stars een jaar over de gehele wereld wedstrijden en de monstratiepartijen. Deze week is de 'ploeg in Neder land om drie wedstrijden te spelen tegen Landlust, Flamingo's en het Neder landse team, dat onder de naam Springbokken speel de. Landlust en de Spring bokken (6782) verloren beide. De All Stars worden ge- coached door de vermaar de Amerikaan Jim Mc Gregor, een basketball kenner van de eerste orde. Meer dan twintig jaar treedt hij op als coach. Hij Introduceerde deze paar centimeter groter dan je tegenstander van twee meter kan ook eer. paar treffers schelen. De All Stars hebben in Jeff Richg (no. 10) so'n sport in Kongo <?n was trainer van de nationale ploegen van Peru. Grie kenland. Zweden. Italië en Oostenrijk. In korte tijd hebben de All Stars al een byzon- dere reputatie gevestigd. Van de 84 tot nu toe ge speelde wedstrijden wer den er 81 gewonnen. Zelfs Europees kampioen Rus land moest eraan geloven. Men is algemeen van mening dat All Stars de beste Amerikaanse ama teurploeg is sinds de Olymp. Spelen te Rome. De ploeg bestaat uit: Ri- cardo Duarte (2.01 meter en 95 kilo), George Dalzell (1.91 en 88), Les PoweU (1.91 en 77), Jef Richy (2.00 en 90), Larry Holman (1.90 en 82), Gary Palladlno (1.80 en 77) en Tom Wynn (1.96 en 100). Weer verlies voor volleybalploegen ISTANBOEL Dc Nederlandse vol leybalteams hebben bij de Europese kampioenschappen in Turkije gisteren twee nederlagen geleden. De dames verloren in de flnalegroep met 81 van Bulgarije: 8—15, 15—11, 4—15, 1015. De heren verloren in het troosttoernool met 3—2 van Albanië (10—15, 15—5, 15—10, 6—15, 9—15). De Russische dames werden kam pioen door een kleine zege van 30 15—7, 15—10, 15—10) op Polen. De overige uitslagen luiden: heren fl nalegroep: PolenJtalic 30; Rusland Joego-Slavië 30; Tsjecho-Slowakije Hongarije 32. Achtste-zestiende plaats: Bulgarije België 30; IsraëlZweden 30. Dames: finalepoule: Tsjecho-Slowa- kljeHongarije 31; Oost-Duitsland Israël 30. De eindstand bij de dames luidt: i. Rusland 7 7 o h 21—0 4. Oost-Dultsl 7 4 .1 11" 1.7—10 Taveri stopt niet motorrennen ZURICH De 38-jarige Zwitser Lul- gl Taveri heeft bealoten met motorren nen (e sloppen omdat de Japanse mo- torenfahriek Honda hem geen contract voor het komende aelioen wilde geven. Taveri begon in 1947 zijn carrière in de motorsport als passagier in de mo tor met zijspan van zijn broer Hans. Hoogtepunten voor hem waren de be haalde wereldkampioenschappen ln i 1962, 1964 en 1966 tal de 125cc-klasse. Bee-Gees niet op hippv happvbeurs (Van e trtlaggeve Contractbreuk toegegeven Eind vorige week werd Paul Acket op gebeld door Dave Adams van Nems Enterprises Ltd. (de onderneming van wijlen Brian Epstein), die hem in op dracht van Bee-Gee«manuger Robert Stlgwood meedeelde, dat dc Bee Oees niét naar Nederland zouden komen, alle contractuele verplichtingen ten spijt. Paul Acket kon ln plaats van de Bee Gees een andere topgroep krijgen tegen de zelfde voorwaarden als voor de Bee Gees ROTTERDAM De Hippy Happy Beurs", die vanaf vrijdagavond onder auspiciën van het Beurscentrum Rotterdam in de Ahoyhallen wordt ge houden, krijgt een gerechtelijk staartje. De Australische topgroep „The Bee Gees", die door het Theaterbureau Paul Acket gecontracteerd was, zal zaterdagavond niet optreden, omdat naar de manager in een telefoon gesprek meedeelde „Holland momenteel schadelijk zou zijn voor hun internationale image". De Kinks zullen als plaatsvervangers optreden. golden. Genoemd werd in dit verband de „Foundations" een groep, die mo menteel in Engeland furore maakt, maar in Nederland vrijwel onbekend is, Dave Adams geeftin het door' Paul Acket op dc band opgenomen telefoóhge- sprek tot driemaal toe, dat er sprake is van een contractbreuk. „Maar", zo zegt hU „de Bee Gees zullen in de toekomst nog groter worden dan de Beatles ooit geweest zijn. Zij staan met Massachu setts momenteel in vrijwel elk land nummer één ZU treden alleen nog op voor zalen, waar twintig- tot dertigdui zend man ln kunnen. Holland aandoen op dit moment zou van slechte invloed kunnen zijn op hun image." Na het telefoongesprek ondernam Paul Acket direct de nodige stappen bij het ministerie, hetgeen tot gevolg heeft, dnt de Bee Oees nooit meer ln Nederland kunnen optreden, omdat er géén werk vergunning meer zal worden verstrekt. „Een schier onbegrijpelijke zaak", zegt woordvoerder Peter de Wit, „toen ik ze in Engeland contracteerde was men blij, dat ze ln Holland konden optreden. Nems Enterprises Ltd. was aelfs aeer In genomen, dat ze voor de NCRV teven* een kleurenshow konden opnemen. Het succes van Massachusetts is hen duide lijk naar het hoofd gestegen". In plaats van de Bee Oees sullen nu zaterdagavond de Klnks op de Bühne verschijnen. Momenteel staat dezs groep weer hoog genoteerd met de laatste single „Autumn Almanac". Het geplan de optreden van Pink Floyd op zondag avond is verschoven naar maandag, om dat de groep een teer lucratieve aan bieding uit Amerika wilde aannemen. De zondagavond wordt nu gevuld door onder anderen Keith West („Teenage ope ra") en zijn begeleidingsgroep Tomor row. 's Middags zal de „Soft Machine", eveneens uit Engeland, een show verzor- Liverpool nam revanche op continent LIVERPOOL Liverpool, dat vorig Jaar door AJax hardhandig buiten het toernooi van de Europese beker voor landskampioenen werd geplaatst, heeft gisteravond voor 50.000 verhitte suppor ters revanche genomen op „het conti nent". De Duitse kampioen München 1860 ging in het spektakel van de Spion kop met 80 ten onder. In de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van het toernooi om de Jaarbeursbeker. De Britten stonden bij de rust reeds met 30 voor door doelpunten van St.- John (6e minuut), Hateley (8) en een strafschop van Smith (44). Na de her vatting waren Hunt (tweemaal), Calla- ghan (tweemaal) en Thompson succes vol. De returnwedstrijd die weinig meer te betekenen zal hebben, wordt op 14 november gespeeld. Dc Britten opereerden van de eerste tot de laat ste minuut op de Duitse helft. Vooral de vleugel Callaghan-Thompson was on stuitbaar voor de trage Duitse achter hoede. LI verpol-manager Bill Shankly maakte dankbaar gebruik van tactische adviezen van Greenwood, de manager van West Ham United Deze ploeg stond twee Jaar geleden tegenover de Duitsers in de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekcrwin- Oosterbaaii militair judokampioe» OSTENDF. In de finale voor alle klassen van de internationale militaire judokaniploensfhappen In Ostende heeft de Nederlander Oosterbaan de Wewt- duitser Peters verklagen. Oosterbaan hod de Canadees Molloy verslagen In de halve finale, terwijl Pe ters won van de Westduitser Gruneisen. In de finale van de lichtgewlchlklu*- •erde de Fransman Pylypin de .,1.sin.ui ryiy|iin ae titel op zijn landgenoot Trtgon. In de halve finale had Pylypin de Westduit ser Schmidt en Trigon dc Nederlander De Weerd uitgeschakeld. Cooper behield tit*l LONDEN Henry Cooper heeft gis teren voor 10. Ooo toeschouwers In de Londense Wembleyhal zijn titel Brits kampioen ln het zwaargewicht met suc ces verdedigd tegen Bllly Walker. De scheidsrechter staakte het gevecht na zes ronden wegens een oogblessure van de uitdager. Walker had op dat moment twee van de vijf ronden op zijn naam staan en had de titelhouder enkele ma len in moeilijkheden gebracht. Zaalhandbalcompetitie HVL sterker met Peter Korver Dit weekend zal de zaalhandbalcom petitie van start gaan, waarby niet min der dan acht Leidse teams tussen de lynen van de velden ln de Haagse Hout- rusthailen zullen komen. De heren vun HVL zullen ln de eerste klasse van het district uitkomen tegen de Schutters. De I.eldenaars zUn Walter Görtz kwyt geraakt, maar moeten toch tot goede prestaties kunnen komen. LZC begint z(jn optreden ln de eerste klasse van de afdeling met een wedstryd tegen de reserves van Qulntus. Versterkt na de overkomst van oud-international Peter Korver moet ook deze ontmoeting In "n Leidse zege eindigen, al zal Wulter Görtz in afwachting van overschryvlng de wedstryden voorlopig nog bekyken van de reservebank. Compleet programma: zaterdag 11 no vember: CWP 1-HVL 1 dames <20.20 u.i; Operatie 3-HVL 2 heren (21.20 u.); HVL 3-Foreholte 1 heren <21.20 uur); Zondag 12 november: HVL I-Schut ters 1 heren (15 uur): LZC 1-Qulntus 2 heren <21 uur); HVS-LZC meisjes Juni oren (13.10 uur); Kwiek Sport 3-LZC 2 heren (21 uur); E.H.K.-LZ.C. heren Ju nioren (20 uur). Verbon bokst aehtst* profpartij ROTTERDAM In gebouw „Odeon" ln Rotterdam worden maandagavond 13 november bokswedstrijden gehouden. Z waarwei tergewicht Joop Verbon bokst zijn achtste profpartlj tegen de Frans man Michel Petit, een strijd over acht ronden. Het programma wordt aange vuld met amateurpartijen, waarin o.m. uitkomen de Rotterdammers Wlm en Karei Jansen, Beens en Van Diggelen en de Hagenaars T. te Paske, Hamud en Tukker.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7