LICHTVOETIG SPEL ROND DE WERKELIJKHEID EN ILLUSIE Pluimveevereniging „Lisse en Omstreken" gaat haar gouden bestaan vieren HET EERSTE INTERNATIONALE PERSBUREAU WAS LEIDSE PRIMEUR PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 8 NOVEMBER 1967 Pirandello's „Zo is het (of zo lijkt het floor de Haagse Comedie: Werkelijkheid of Illusie? Het centrale thema van vele toneelstukken van de Italiaanse schrijver I.ulgi Pirandello werd gisteravond door leden van de Haagse Comedie onder regie van Joris Diels op Indringende wtyae In de Leldsche Schouw burg ten tonele gevoerd. Ter gelegenheid van de honderdste geboortedag van deze bekende schrijver, wiens invloed rich ver bulten Italië uitstrekt, heeft de Haagse Comedie enkele stukken van Pirandello op het repertoire genomen. Op scherpe en geestige wijze weet hy de toeschouwer te betrekken in een spel rond waarheid en schijn. Het uit 1917 daterende „Zo is het (of zo RJkt het)" speelt met de be grippen realiteit en waarheid. Ida Wasserman en Ko van Djjk waren de toets stenen van het „bourgeois-begrlp" vande werkelijkheid zoals die zich voordoet In het milieu van gezeten burgers in een provinciale stad In Italië. De geestig «pelende Eric v. Ingen, ais de „huls-fllosoof" Laniberto Uaudlsi, hield zyn nieuws gierige hulsgenoten en zelfs zichzelf een spiegel voor, waarin zij zichzelf, maar ook de werkelijkheid zien afspiegelen. meedeelt, dat haar schoonzoon ernstig geestesziek is en daarom in zjjn waan moet worden gelaten. Enkele ogenblik ken later komt de heer Ponza de huls genoten verrassen met het bericht, dat z(J geen acht moeten slaan op mevrouw Frola's uitlatingen: het arme mens ls krankzinnig door de dood van haar dochter. De verwarring stijgt ten top. Alleen Laudlsi houdt het hoofd koel en zaait twijfels over de ware inhoud van de schijnbaar!?) tegenstrijdige mede delingen. Ook nadere verklaringen van de twee somber zwart geklede figuran ten over realiteit en illusie roepen vraagtekens op, die door de „zekere" antwoorden van de heren Agazzi en Si- relll (Kees Coolen) van het toneel wor- worden geveegd. Ook de van nieuwsgier IDA WASSERMAN IN GLANSROL De Intrige van „Zo is het (of zo Rjkt het)" ls heel eenvoudig: de vrienden van de familie Agazzi, typerend gespeeld door Anne-Marie-Heyllgers en Leo de Hartogh, maken zich druk over de schijnbaar!?) vreemde gedragingen van de heer Ponza (Co van D(Jk), die zijn schoonmoeder, mevrouw Frola niet toe staat haar dochter te bezoeken. De rod delpraatjes hebben al een hoogtepunt bereikt wanneer mevrouw Frola op be zoek komt en in droevige bewoordingen rlgheid trippelende dames kunnen niet voldoende worden bevredigd. Het leuke mimische spel van Do van Stek en Georgette Hagendoorn vormen een uit stekend tegenwicht tegen de ernstige passages, wanneer de verwarrende hoofdpersonen ten tonele verschijnen. Vooral Ida Wasserman, als de angstige schoonmoeder, laat diepe indruk na. Verwisselbaar Het thema van de verwisselbaarheid van waarheid en schijn en de onmoge lijkheid om tot het wezen van anderen door te dringen komt op spitse wijze over naar de toeschouwer, die nu eens bevrijdend moet lachen om dan op een ander moment verstrikt te raken in de schijnbare betekenis van de cryptische woorden van mevrouw Frola en de heer Ponza. Aan de verwarring komt geen einde: ook niet op het eind van het stuk, wanneer mevrouw Ponza in het wit ge kleed ten huize van de heer Aggazzl verschijnt en de nieuwsgierigen met nog meer twijfels achterlaat. Geen happy end, maar een paradox, die volgens Pi randello het menselijk leven beheerst. Door de wisselende stemmingen en span ningen wordt soms de sfeer van een thriller opgeroepen, maar de ontwikke lingen blijven rond één punt draaien: waarheid of schijn. J. v.d. W. Burgerlijke Stand Geboren: Erik Cornells zn van G. G. D. Blokhuis en W. J. Veenhulzen. Ro bert Frederik zn van R. Roessingh van Iterson en G. v. Werkhoven. Monique Helena Margaretha dr van M. Groenen dijk en I. C. J. M. van Leeuwen. Anton zn van W. Sira en J. van der Vlies. Cor nelia Janna dr van J. van Duijn en C. de Jong. Ingrid Emmerentia dr van J. H. Steenbergen en E. de Wekker. Ju dith Martine dr van B. J. Eradus en M. E. de Water. Cinderella Deborah dr van T. B. F. Ouwehand en A. A. van Amstel. Monique Yvonne Maria dr van P. J. M. Diepstraten en E. G. A. de Krijger. Mi randa Hlllegonda Maria dr van J. B. Glasbergen en T. A. M. Koot. Linda Erika Maria dr van J. Koeman en M. Dee. Marco Dignus zn van D. J. H. Kaf fa en H. J. Buchly. Alexandra Marryette dr van J. v. Duyvenboden en A. v. Rijn. Overleden: H. J. van der Est, 57 jr, wed. van A. van Duijvenbode. J. Haas noot 84 jr, man. J. Bronsgeest, 76 jr, man. J. F, C. Stolper, 76 jr. man. H. M. Lagendijk 56 jr, echtgenote van L. Zou- tewelle. J. Eikerbout, 91 jr, man. M. Ouwerkerk, 91 jr, weduwe van N. Smit- tenaar. J. Verhoog 78 Jr. man. A. Mul der, 81 Jr. man. J. P. de Lange. 61 jr, man. C. W. van Aalst 44 jr, man. J. K. Bierenbroodspot 78 jr, man. AGENDA wnsF javNBA WOENSDAG 8 NOVEMBER Opening expositie „Fabrieken kieken" 19.30 uur. Museum „De Lakenhal". Postzegel- en veilingbeurs 19.30 uur. Steenschuur 6. DONDERDAG 9 NOVEMBER Modeshow 15.00 en 20.00 u. Stads gehoorzaal t.g.v. 50-jarig bestaan Leid- sche Vereeniging van Industrieëlen. Lezing over „Rijk en Arm" 20.00 uur, Snouck Hurgronjehuis, door prof. Première Leidsch Studenten Toneel 20.15 uur Leidse Schouwbur, met „Caligula". Cursus bloemschikken Kon. Ned. Mij voor Tuinbouw en Plantkunde 19.00 uur, Gebouw Leger des Heils. VRIJDAG 10 NOVEMBER Afscheid rector Christelijk Lyceum 16.00 uur schoolgebouw Kagerstraat. Feestavond personeelsver. Fasson n.v. 20.00 uur, Stadsgehoorzaal. Opening expositie 20.00 uur, Gale rie Walenkamp, Nieuwsteeg. Ledenvergadering „Door Eendracht Verbonden" 20.00 uur Gebouw Chr. Belangen, Oude Singel. ZATERDAG 11 NOVEMBER Bromfiets- en wandeltocht 13.30 u. Start fabriek Royal McBee, Roosevelt- straat. DR. VAN SW0L OPENDE ZWEMSEIZ0EN VOOR INVALIDEN VAN DUIN- EN BOLLENSTREEK EERSTE LUSTRUM AFGESLOTEN Dinsdagavond was er grote bedrij vigheid in het zwembad van het Bad hotel „Zeerust" in Noordwijk, welk zwembad door de directie, de familie Droogh. belangeloos voor de zwem- cursussen van de invaliden ter be schikking wordt gesteld. Onder de aanwezigen merkten wij op de wet houders van Noordwijk, de heren Den Otter en Sedelaar, burgemeester G. A. Stolwijk en weth. J. Huigsloot van Voorhout, voorts verschillende ge neesheren uit de Bollen- en Duin- Het was de heer J. J. van Roode uit Hillegom die allen een \yelkom toeriep, waarbij hij zich speciaal wendde tot de directie van het Bad hotel. Hij wees er op, dat die avond het eerste lustrum gevierd werd van het zwemmen voor lichamelijk gehan dicapten. Tijdens de eerste 5 jaren hebben niet minder dan 15 gehandi capten het diploma van geoefend NoordwijIter hout verwijdert zomerhuisjes bij Corneliabrug Gemeentewerken van Noordwjjker- hout is begonnen met de afbraak van een aantal zomerhuisjes, staande achter de vuilnisbelt by de Corneliabrug. De huis jes staan op grond die eigendom is van de heer A. de Zoeten uit Amsterdam. De gemeente heeft de heer De Zoeten tot viermaal toe aangezegd de huisjes te doen afbreken, omdat ze in strijd wet de voorschriften waren gebouwd. De ge meente verkeerde in de veronderstelling dat de eigenaar van de huisjes door de heer De Zoeten waren ingelicht en daar om ging de gemeente thans tot afbraak over, temeer daar de heer De Zoeten nog steeds niets van zich had laten horen. Intussen heeft de afbraak grote ver ontwaardiging gewekt b(j de eigenaars van de bouwsels „omdat deze van niets wisten" door de nalatigheid van de heer De Zoeten. Een van hen heeft gedreigd met een proces tegen het gemeentebe- zwemmcr en sommigen reeds het B- diploma zwemmen weten te behalen, welk diploma uitgereikt wordt na een zwemexamen onder rijkstoezicht. Hij bood de directie van Zeerust een mooi geschenk aan. Voorts richtte hij zich in het bij zonder tot de leidster van de zwem- cursus, mevr. Van Tilburgh en haar assistenten onder aanbieding van bloe men. Tenslotte kwam hij tot Dr. Van Swol, die zo spontaan deze avond weer wilde openen. Hij bood dr. Van Swol een enorme collectie bloembol len aan, geschonken door verschillen de firma's. Hij nodigde hierna dr. Van Swol uit deze eerste zwemavond van het eerste lustrum te willen openen, waaraan deze gaarne wilde voldoen. Doch hij gevoelde zich eerst gedwon gen mevr. Van Tilburgh, de leidster, hartelijk te huldigen voor haar trouw en liefde voor de gehandicapten die zich de zwemkunst willen eigen ma ken, waarvoor veel geduld en toewij ding nodig is. Hij bood mevr. Van Tilburgh een mooie Walt Disney lang speelplaat aan. Voor de taaie volharding van de heer J. J. van Roode en zijn bestuur had dr. Van Swol de grootste waar dering. Prettig is het te constateren, dat zovelen het deze mensen mogelijk maken deze zwemlessen te volgen. Ook de autobezitters dankte hij harte lijk voor hun onbaatzuchtige mede werking. Hierna wierp dr. Van Swol een grote bal in het zwembad en ver klaarde deze lustrumviering voor ge opend. Het was verbazingwekkend hoe de gehandicapten zich te water begaven en oefeningen uitvoerden on der leiding van mevr. Van Tilburgh en haar assistenten. LEIDSCHENDAM Bromfietser zwaar gewond Gisteren slipte, vermoedelijk omdat hij een paaltje raakte, op het rijwielpad bij de Zijdesingel, de 27-jarige N. R. uit Leidschendam met zijn bromfiets waar door hij op het wegdek smakte en be wusteloos bleef liggen. Zijn duo-passa- giere de 18-jarige mej. A. A. L. uit Leidschendam vloog van de brommer werd aan een knie gewond. Met zware hersenschudding en hoofdwonden werd de heer R. en ook mej. L. naar het ziekenhuis St.-Antoniushove te Voor burg vervoerd. PAUZE MODERN EN NA-MODERN Soms word je zét van het gezeur over het nieuwe mensbeeld. Dit mensbeeld ls ontstaan onder invloed van de „mens-we tenschappen" en door verruiming van de gezichtseinder ten gevolge van de technische beheersing van de natuur en de sprong in het heelal. Het moderne mensbeeld heeft geen behoefte meer aan God en leeft zielsgelukkig voort totaal onverschillig of er nu wel een God be staat. Uit het grote land, waar sinds een halve eeuw een god-loze rein-kul- tuur is gepleegd en dat technisch onder de haantjes de voorste staat, komen ech ter andere geluiden. Het godsbesef wil er, ondanks overreding en dwang, maar niet uit en verspreidt zich opnieuw als een besmetting van die reinkultuur van het nieuwe mensbeeld. Het is te voor zien, dat b(j een uitdijing van een soort computer-bestaan en dat zit er vol gens de technologen wel in de „na- moderne" mens nog dieper dan de vroeg- gere zich van de hachelijke leegte van zyn mens-zijn bewust wordt en nog die per zal beseffen, dat zijn waardigheid berust in God, en nergens anders. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2 tot 8 novem ber zijn als volgt gekeurd: Camera: Chappaqua (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Angelique (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: .2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een liefde voor 2 weken (18) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Mijn prinses (18jr). Gepr. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: The Happening (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Mislukte autodiefstallen Tussen half zeven en half twaalf gisteravond is op drie verschillende parkeerterreinen in Leiden getracht een auto te stelen. Op de Lammeren- markt, Het Vrouwenkerkhof en de Transvaalkade werden ruitjes gefor ceerd of kapotgeslagen en pogingen gedaan de wagen te doen starten. Dit is echter niet gelukt. Uit de drie wa gens werd niets ontvreemd- In de afgelopen nacht is ingebroken in de Kooiparkschool. Men klom door een ingeslagen ruit naar binnen cn onderzocht de kamer van het hoofd der schooL Uit een kistje met telefoon- gelden werd 30- ontvreemd. In het Leidse Volkshuis wordt met medewerking van werkgemeenschap „De Ratel" vrijdagavond van 7-10 uur cn zaterdagmiddag van 1-5 uur een Vlooienmarkt gehouden om geld by- een te brengen voor een verbeterde geluidsinstallatie in de grote zaal van hel Volkshuis. Toegang gratis. Leidse Universiteit Dr. J. Nauta benoemd tot hoogleraar te Rotterdam Dr. J. Nauta thans gewoon lector in de hartchirurgie aan de Rijksuniversi teit te Leiden, is benoemd tot gewoon hoogleraar in de thoraxchirurgie aan de Medische Faculteit Rotterdam. Dr. Nauta begon in 1940 te Leiden zyn studie die echter wegens oorlogs omstandigheden onderbroken werd. In 1950 behaalde hij zijn artsexamen te loeiden en hij promoveerde in 1955 rum laude op zijn dissertatie „Een studie van het afsluitingsmechanisme tussen de slokdarm en de maag". (Pro motor: prof. dr. A. G. Brom). Van 1950-1956 volgde dr. Nauta zijn opleiding tot chirurg aan het Acade misch Ziekenhuis te Leiden, waarna hy werd aangesteld bij de afdeling thoraxchirurgie onder leiding van prof- dr. A. G. Brom. Sinds 1958 is dr. Nauta consulent voor hartchirurgie van de gemeente Rotterdam en enige parti culiere ziekenhuizen aldaar. In 1965 werd dr. Nauta benoemd tot lector voor thoraxchirurgie aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Hij maakte in opdracht van deze universiteit rei zen in Europa, naar de Verenigde Sta ten van Amerika, Canada en Nieuw- Zeeland. in verband met de bestude ring van de hartchirurgie. Thans zijn zyn onderzoekingen voornamelijk ge richt op de transplantatie van hart kleppen. Nieuwe school voor Mytyl-kinderen In de omgeving van Annakliniek, aan de Blauwe-Vogelweg, kwam onlangs dit nieuwe complex voor de Mytylschool tot stand. BUna zestig gehandicapte kin deren kunnen ln dit schoolcomplex on derwijs ontvangen. Volgende week donderdag zal het offi- ceel in gebruik worden gesteld door prof. Muntendam. De stichtlngskosten van de nieuwe school bedroegen ln totaal rond de 8 miljoen. By de (vaak kostbare) voorzie ningen, die nodig warën voor een goede begeleiding van het gehandicapte kind, behoort ook een Instructiebad. De school staat onder leiding van mejuffrouw J. M. Hilar! us. In het gemeentearchief van Leiden is aanwezig het koopmansarchief van Daniël v. d. Meulen, polltlkus-koopman, ln Antwerpen geboren en in 1600 op 46-jarige leeftijd te Lelden aan de pest overleden. Het vermeldt o.a., dat Van der Meulen regelmatig berichten werden toegezonden, uit Frankfort, over de ontwikkelingen der gebeurtenissen in Frankryk, voorts uit Duitsland, Italië, Oostenryk, Turkije en nog tal van andere landen. Heruit biykt, dat Daniël v. d. Meulen een internationaal correspondentie bureau heeft gehad. Was dit in de zestiende eeuw een opwindende gebeur tenis, ook thans wordt al het nieuws zo wyd de wereld strekt tot ln uw eigen straat ln Leiden verzameld en door De Leidse Courant voor nog geen gulden per week dageiyks by U thuisgebracht. Daarbij een keur van artikelen, uitgebreide advertentierubrieken, een gretig gelezen sportkrant en ons wekeiyks byvoegsel „Finale". Breng op deze voortreffeiyke krant een nieuwe abonnee aan. Het Is heus niet moeiiyk by familie, vrienden en kennissen de aandacht op deze volwassen krant te vestigen. Als bijzondere reklame ontvangt u voor iedere abonnee, die u op deze voortreffelijke krant aanbrengt 2 SPEL L.C.-SPEELKAARTEN. De nieuwe abonnee ontvangt de KRANT 14 DAGEN GRATIS. Zend nog heden onderstaande bon in. I"™ T,™ """""■"I Ondergetekende: Naam: Straat: Woonplaats: geeft als nieuwe abonnee op: Woonplaats: wenst te betalen: Ix) per maand f 4,20 x) per kwartaal ƒ12,55 gx) Doorhalen, wat niet verlangd wordt. In januari grote jubileum-tentoonstelling Een zeer verheugend feit doet zich ln Lisse voor met de Pluimvee- Konijnensportvereniging „Lisse Omstreken", welke vereniging steeds maar door biyft groeien. De laatste ja ren wordt door deze vereniging onder de leiding van de heer N. J. Dol als zitter een grote activiteit ontwikkeld. Sinds enkele jaren wordt trouw iedere maand een vergadering van de dieren fokkers gehouden en op iedere vergade ring zyn er een aantal nieuwe leden, welke tot de vereniging wensen te wor den toegelaten. De naam „Lisse en Omstreken" wordt wel heel breed opge vat, want de vereniging telt niet alleen leden uit Lisse en de direct daaraan grenzende dorpen, maar tot buiten de bollenstreek staan dierenfokkers ais le den geboekt, zelfs tot de Rynstreek toe, het verste lid (een dame!) woont ln Bo degraven! De vereniging telt trouwens meerdere dames onder haar leden! In het najaar van 1917 is men tot op richting van de vereniging gekomen. Jammer genoeg zijn de notulenboeken in de oorlogsjaren verloren geraakt maar de oudere leden weten nog wel het een en ander van de eerste jaren te vertellen. De huidige voorzitter is zelf al 43 jaar lid van de vereniging, dus met het gehele ontwikkelingsproces vojkomen bekend, terwijl ook de heer K. J. Smits, er al bijna 40 jaren op heeft zitten en enkele jaren geleden om zijn verdiensten voor de vereniging tot erelid werd benoemd. De heer Smits is nog steeds trouw lid. dient de vereniging met zijn adviezen en is op alle tentoonstellingen een flinke hulp als leider van de voedercommissie' Zyn vrouw mag hierbij niet vergeten worden, daar zij altyd voor de prijzen van de verloting zorgde, onlangs gehuldigd ls. Eernte voorzitter De eerste voorzitter was de heer W. F. Daudey, by velen nog bekend als een groot fokker van het konynenras Witte Weeners. Door verhuizing en leeftyd moest hy het leiderschap opgeven en trad de heer N. J. Dol ln zyn plaats, die met grote deskundigheid, als landeiyk keur meester, de vereniging tot grote bloei wist te brengen. Zijn causerieën zyn waardevol en. men luistert naar hem! Aan zijn kwaliteiten als voorzitter heeft de vereniging de grote bloei te danken! Ook niet onvermeld mag biyven, dat onder auspiciën van de vereniging een wekeiykse veiling van konynen en pluim vee werd gehouden, eerst in het gebouw „De kleine vereniging" ln de Wagen dwarsstraat en later in het HBG-gebouw te Lisse. Tydens de oorlog werd het veilen gestaakt en na de oorlog bleek er geen behoefte meer te bestaan aan een dergiyke veiling. De eerste levensjaren, tot de oorlogs jaren, waren er bekende dierenfokkers, waarvan de toenmalige voorzitter W. F. Daudey. M. Kaak, A. Pollé, A. Komys, P. Scheepmaker Sr. en vele anderen. Het was de gemeente-secretaris uit die dagen, wyien de heer J. C. de Haan, die byzonder veel sympathie had voor de dierenfokkers. Ook burgemeester Mr. Th. M. J. de Graaf koestert grote sympathie en noemde deze vereniging op een-der laatste tentoonstelling welke hij opende, een pracht-vrye-tyd-beste- ding van de eerste orde. Bij de grote tentoonstellingen worden de hogere j klassen der scholen steeds uitgenodigd en het toetreden van jongere leden ls dlkwyi8 een gevolg hiervan! De grote tentoonstéllingen zyn lande- ïyk bekend geworden en trekken zeer veel inzendingen van dieren in de hoog ste klassen. Reeds in de eerste jaren wa ren er tentoonstellingen van 1700 tot 1800 dieren, het is zelfs een keer voor gekomen. dat onder leiding van de heer A. de Wit een tentoonstelling met 4300 dieren werd gehouden. Na de oorlog Na de oorlog ls er hard aangepakt het door de oorlog geleden verlies a „dierenmateriaal" werd spoedig weer gehaald, terwyi aan de kwaliteit nog hard gewerkt wordt. De najaars-tafel- keuringen zijn nu byna een tentoonstel ling op zichzelf en zeer leerzaam voor de fokkers! Het bestuur heeft in het 50-jarig be staan slechts twee voorzitters gehad, n.l. de heren W. F. Daudey en N. J. Dol Naast de heer Dol zitten thans in het bsetuur de heren K. van der Spek, se cretaris J. B. Nederpelt, 2e secr. en N. J. By de foto van links naar rechts: N. J. Dol, voorzitter; N. J. Ne derpelt, penningmeester; J. B. Ne derpelt Jr., secr.-pennlngmeester Gouden Jubileum Tentoonstelling; K. P. van der Spek, secretaris. Nederpelt, penningmeester. Een grote aanwinst voor de vereniging is het eigen clubblad „De Grendel" waarin waarde volle artikelen van bekende keurmeesters verschynen. Het dagelijks bestuur wordt bijgestaan door de bestuursleden Q. van der Ploeg, G. den Hollander, J. v. Diest, J. Ruigrok en A. de Rhode, zy hebben allen een naam in de fokkerswereld! Het gouden jubileum gaat men in ja nuari a.s. naast een herdenking vieren met een grote nationale tentoonstelling. De heren J. B. Nederpelt en N. J. Dol Jr. zyn al maanden bezig met de voor bereidingen. Een grote stroom prachtige prijzen zyn door vele bedryven en instel lingen reeds toegezegd. Het zal een ten toonstelling worden welke alle voorby- gaande zal overtreffen. PUNT 'Jr Een natuurwonder Te veel gas kost receptioniste uit Boskoop f 350,. Een Boskoopse receptioniste hoorde zich door de Alphense kantonrechter een boete opleggen van f 350,om dat zij te hard had gereden en daar door op de Boskoopseweg uit de bocht was gevlogen. De officier van justitie was zeer scherp in zijn requisitoir. Het zal wel meer gebeuren in uw beroep dat er een glaasje wordt gedronken maar het heeft nu toch maar zeer wei nig gescheeld of er was een dode of zwaargewonde te betreuren geweest en dan was u in het huis van bewaring terecht gekomen, aldus de officier. Als waarschuwing eiste deze een geld boete van f 250,en een voorwaarde lijke ontzegging van de rijbevoegdheid voor de tijd van acht maanden met :n proeftijd van drie jaar. Verdachte was na een feestje in Am sterdam, waar zij drie glazen sherry had gedronken met een geleende auto op weg naar huis en zoals vermeld door te hoge snelheid uit de bocht ge vlogen. Wonder boven wonder bleef zij en de naast haar zittende vriend ongedeerd, doch de auto werd zwaar beschadigd. De vader, die zijn dochter nog wilde verdedigen, merkte op, dat zijn dochter hem pas na een paar da gen van het ongeluk heeft durven ver tellen en toen zei, dat zij was geschrok ken van het bord waarop de maximum snelheid van 50 km wordt aangege ven. Door het plotseling te hard rem men was zij in een slip geraakt. Dit bevestigt, aldus de officier, alleen maar dat zij te hard heeft gereden. De kan tonrechter liet de ontzegging van de rijbevoegdheid vallen, doch verhoogde de geldboete. W.PHEN AAN DEN RIJN Pater Kroese in televisie-interview Op 15 november a.s. zal in Rotter dam een televisieopname worden ge maakt. waarbij pater drs. Alfons Kroe se (OCD) van het Diepgangcentrum te Hazerswoude-Groenendijk zal wor den geïnterviewd. Ter sprake zal on der meer komen de door de medewer kers van het Diepgangcentrum geor ganiseerde cursus „Religieuzen op zoek naar een eigentijdse levenshou ding". Veertienhonderd religieuzen uit het bisdom Rotterdam nemen aan de ze cursus deel. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat tijdens deze opname tevens aandacht zal worden besteed aan de drie weken durende oriëntatie reis, die pater drs. Kroese onlangs maakte in de Verenigde Staten. Op 28 november volgt een opname voor het KRO-radioprogramma „Kruis punt", dat op 3 december in de ether komt. Medewerkers van het Diepgang centrum zullen dan onder andere aan dacht besteden aan genoemde cursus voor religieuzen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4