Nieuw bejaardentehuis, kerk, tennisbanen en arboretum MEER DAN EEN HALF MILJOEN KOSTEN (IN SERIEBOUW) PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 TWEE GYMNASTIEKLOKALEN VOOR NOORDWIJKERHOVT Afmetingen In afwijking van het normale serie bouwplan (dat voorziet in een stan- daardmaat van de gymnastiekvloer van 20 bij 10 meter), zal de oppervlakte van de vloer 21 bij 12 meter bedragen, een en ander in overleg met de des kundige van de Ver. v. Ned. Gemeen ten en op aandrang van de Inspectie voor de Lichamelijke Opvoeding en de sport. Deze vergroting is noodzakelijk voor De Zilk om ook de binnensport buiten schoolverband een kans te kunnen geven. Voor het dorp betekent de vergroting een aanpassing aan de In zijn vergadering van 24 oktober jl. voteerde de gemeenteraad van Noord wijkerhout een krediet van 56.000 gulden voor de bouw van twee gymnastiek lokalen in de gemeente en wel een in het dorp zelf en een ln de tot de gemeente Noordwijkerhout behorende buurtschap De Zilk. Reeds vele jaren kampt Noordwijkerhout met een onrustbarend gebrek aan gymnastiekruimte, aldus de toelichting van b. cn w. op het voorstel. Waren het eerst de ver schillende noodzakelykc goedkeuringen, die de bouw van de lokalen in de weg stonden, later was het de financieringspositie van de gemeente, die het onmogelijk maakte tot de bouw over te gaan. Een voor het dorp, een voor De Zilk Door het aantrekken van een vaste geldlening en verkoop van gronden is de financieringspositie echter zodanig verbeterd, dat de voorgenomen bouw van twee gymnastieklokalen kan wor den gefinancierd, zonder dat daarvoor nóg eens een vaste geldlening behoeft te worden aangetrokken. Het ligt in de bedoeling de lokalen te bouwen in het kader van de bouw- stroom „gymnastieklokalen" van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten; ze kunnen worden ingevoegd in de stroom 1967/1968. Het is dan ook de bedoeling dat ze september 1968 klaar zijn. Het voor het dorp bestemde lokaal zal gebouwd worden bij de r.k. jongensschool, dat voor De Zilk op een daartoe gereserveerd terrein bij de kath. meisjesschool. De kosten De geraamde kosten van de standaard- uitvoering, zoals die wordt uitgevoerd in door de Nederlandse Heide-Maat- schappij ontworpen seriebouw, bedra gen per lokaal 250.000.- De twee onderhavige lokalen zullen echter iets groter zijn dan die van de z.g. serie- bouw en deze vergroting kost per lo kaal 30.000.- meer. De twee lokalen zullen dus in totaal een bedrag van 560.000.- vergen. Daarbij is geen rekening gehouden met de voor de lokalen te verwachten jaarlijkse rijksuitkering op grond van de financiële verhoudingswet 1960 ad 28.450.- per lokaal, hetgeen de lasten van de gemeente met betrekking tot de LEIDEN Inrichting Behalve de eigenlijke gymnastiek- en sportzaal bevat het ontwerp een ruimte voor toestellenberging, een voor z.g. buitenberging en een ruimte voor de centrale verwarming. Deze zijn alle geprojecteerd langs de lange zijde van de sportzaal, die zelf een hoogte krijgt van 5^4 meter. In het lagere voorgedeelte bevin den zich de entreehal, waarin toilet ten voor het bezoekende publiek en een werkkast. Vanuit de hal bereikt men de leraarskamer met de daarvoor noodzakelijke accommodatie en twee flinke kleedkamers. Achter de leraars kamer bevindt zich de was- en douche ruimte. Deze is vanuit beide aan weers zijden daarvan gelegen kleedkamers. De wasruimte en de kleedkamers, alsmede de leraarskamer worden ge heel betegeld. De wanden van de overige ruimten bestaan uit schoon metselwerk. Landelijke ruitersport te Lisse „ST. HUBERTUS" ORGANISEERDE CROSS- EN SPR De Landelijke Ruitervereniging „St.- Hubertus" voor de Bollenstreek orga niseerde jl. zaterdag cross- en spring- wedstrijden, waaraan werd deelgeno men door „Kapitein van der Wal" uit Hoofddorp, de „Venneperruiters" uit Nieuw Vennep en „St.-Hubertus" uit Lisse. Bovendien was er een afvaardi ging van de sterkste ruiters uit de Wieringermeer, o.a. de Noordholland se kampioen R. Vermunt. Aan de wed strijden, die deze keer samengesteld waren, was een bijzonder grote deel name. In de zware cross waren 10 deelnemers, lichte cross 23, LMZ sprin gen 11 en B springen 8 deelnemers. Alle wedstrijden werden vlot afge- Ronald Tolman exposeert in Galerie Walenkamp In Galerie Walenkamp in de Nieuw- steeg te Leiden wordt vrijdagavond 10 november om acht uur een expo sitie geopend van tekeningen van Ro nald Tolman. De officiële openings ceremonie wordt verricht door de hoofdredacteur van het blad „Gan- dalf', de heer Dykhuizen. De tentoon stelling is dagelijks geopend van 14.00 tot 18.00 uur en duurt tot 8 december. De verkoop van de tekeningen geniet 25 procent rijkssubsidie. IFWSE 4GENDA DINSDAG 7 NOVEMBER Veertigjarig bestaan St.-Bonaventu- GROFVUIL- OPHAALDIENST Donderdag 9 november Buurt 19: Lage Morsweg, P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catslaan, Gerard Brandstr., Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraat, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat, Storm Buysingstraat, Ca- 1 andstraat, Leemanstraat, Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat, Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. Vrijdag 10 november Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendokstraat, Kanaalwee "Z ïn'nn tvan Hoge Rijndijk tot Van Vollen- I hovenplein), Rijndükstraat, Kanaalstr., i "c™°I5e™uw' Dozystraat, De Goejestraat, Hartman-1, Kath. Vrouwengilde 20.00 uur polttie- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk ke Jv0?dJn.r "e>:den- (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), ..z°(of zo lijkt het) 20.00 uur Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot toneelstuk door de Haagsche Comedle ln Wilhelminabrug). Catharinastr, Rijn- de l; stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Hugo z.v. G. C. de Wit en A. v. d. Niet; Eric Joseph z.v. L. A. v Zandwijk en J. P. M. Laagland; Martina Theodora d.v. A. de Bakker en H. E. Wassenaar; Hendricus z.v. H. v. Zonneveld en N. Pouw; Hendricus Marinus Jacobus z.v. J. v. Buijten en J. Bakels; Edwin z.v. P. A. Kooien en M. C. v. Leeuwen; Edwin Thomas z.v. E. T. Stikkelorum en L. A. Boot; Frank /.v. L. Oostenbrug en N. M. Gronds- ma; Anthony Philip Frederick z.v. S. J. M. Wicks en L. E. Rigorini; Fran- ciscus Marco z.v. F. P. de la Rie en H. P. Horree; Renata Catharina Maria d.v. J. P. M. v. d. Hoeven en S. A. J. v d Berg; Johanna Maria d.v. H. A. Koet en J. M. Mulder; Willem Dirk Cornelis z.v. G. v. Rijn en A. Schuite maker; Linda Catharina Magdalena d.v. C. L. Capel en W. Dekker. Overleden: L. Amersfoort 62 j., m.; C. J. Offringa 22 j.. e.v. A. Treur; R. Duursma 70 j., m.; M. H. Noteboom 72 jaar, m.; C, v. cl. Berg 86 j., m. Gehuwd: W. Zeilstra en D, M van Osnabruggc; J. W. Heyman en II. B. F. Bonga; J. Vogelaar en W. Diemer; W. L. de Jong en J. M. Coster; R. Mee- lenbeek en M, L. Di Stefano. NGWEDSTRIJD werkt, zodat het gehele een goede in druk maakte. De uitslagen waren: Zware cross-lengte pl.m. 2,5 km: 1 A. de Wit, met Soroya, uit Nieuw Vennep, tijd 3,37 min.; 2 P. Meeuwis- met „Rolanda" van „St.-Huber tus", 3.59.2; 3 P. Gehrels met Remon, van „Kapitein van der Wal", Hoofd dorp, 4.07.6. Lichte cross: 1 Jan Kuipers, 2 W. Schrama, 3 K. Elfering, 4 Th. den Boer, 5 P. Rotteveel, 6 Jac. Schrama, allen van „St.-Hubertus". LMZ springen: 1 H. Smit, Wierin germeer; 2 P. Gehrels, „Kapitein var der Wal"; 3 A. de Wit, Nieuw Ven nep. B springen: 1 K. Elfering, „St.-Hu bertus"; 2 L. Heemskerk, „St.-Huber- tus"; 3 mej. A. Slob, van „Kapitein in der Wal". Uit deze uitslag blijkt wel, dat „St. Hubertus" zich in deze wedstrijden de sterkste getoond heeft, hetgeen bereikt is door de speciaal op terreinwedstrij- den gerichte training van de laatste weken. Ondanks het slechte weer van de laatste dagen zijn de wedstrijden bijzonder geslaagd. Alle deelnemers waren tevreden en voldaan, hetgeen wel bleek uit de reacties tijdens de prijsuitreiking in café-rest. „De Beurs" te Lisse. Personeel Panagro (Warmond) feestte met jubilerende moedermaatschappij Bij gelegenheid van het 70-jarig be staan van de N.V. Nationaal Grondbezit, de moedermaatschappij van Panagro. hield de personeelsvereniging van laatst genoemde instelling in het St. Antonius- clubhuis te Leiden, een ontspannings avond, waarbij werd medegedeeld dat ter herdenking van dit feit door Natio naal Grondbezit een bedrag van 1000 gestort in de personeelskas van Panagro, welke mededeling met gejuich werd ontvangen. Hierna werd overgegaan tot afwer king van het voor deze gelegenheid spe ciaal vastgesteld feestprogramma, waar onder verschillende spelen: De uitslagen hiervan waren: Pandoe ren: 1 P. Kolderman; 2 A. Bellekont, 3 A. v. Ruitenburg, 4 P. Kienjet. Brid ge: 1 de hr. en mevr. Blom; 2 de hr. en mevr. Wibier. Kruisjassen: 1 P. Ouwe hand; 2 L. Kerkvliet; 3 Th. Hoogeboom; 4 N. Ouwehand. Klaverjassen 1 T. Ver lint; 2 H. Koenen; 3 C. v.d. Bom; 4 A. v,d. Poel- 5 A. de Water; 6 mevr. v.d. Esthof 7 mevr. C. Wassing 9 me vr. Jagel; 9 P. Ovis; 10 Th. Voogt. De pr(jzen werden door de voorzitter van de personeelsvereniging, de heer J. Bekkering, met 'n toepasselijk woord uitgereikt, wijzende op de goede ver standhouding die er tussen de leden on- deling bestaat. Collecte De ln deze week in deze gemeente gehouden collecte t.b.v. de Nationale Organisatie voor Internatio nale bijstand, de NOVIB, heeft eer drag opgebracht van ruim 600.-. KATWIJK JUDO-EXAMENS Ruim negentig kandidaten namen in de Sportschool Van Leeuwen deel aan de judo-examens. De gele werd behaald door: J. v. d. Berg, R. de Jager, H. de Jong, A. Varkevisser, R. v. d. Velde, M. Grijn, F. Burgerhout, B. van der Niet, C. Heemskerk, J. van Duijn, S. Thijssen, J. Waterreus, H. Ouwehand, K. Seinstra, H. van Beelen, C. van der Bent. Gele band: M. vap der Marei, L. Noort, C. Heemskerk, H. van Schie, D. van Bommel, M. van der Plas, D. Ouwehand, P. Hekman, W. Schaap, D. H. Guijt, L. Dubbeldam, H. Hekman, P. van Duijn, A. Slootbeek, B. van Schie, H- v. d. Does, P. Tameling, H. Corten, S. Kralt, H. Heemskerk, M. van der Plas, J. van Bommel, H. Minnee, R. ten Cate, H. van der Plas en C. van der Plas. Oranje band: C. de Jong, D. Krom hout, A. Vooijs, V. de Vreugd, S. W. Kuijt, L. Stroeve, J. v. d. Wit, P. Kralt. Blauwe slip: C. van Duijn, D. der Plas, P. van Duyvenbode. Groene slip: A. Blom, J. Duindam en Merck- huyzen. Ondertrouwd: L. C. M. Verkley en G. Schwidrowsky, Hamburg. NOORDWIJKSE REDDINGSBRIGADE HERDACHT OUD-REDDER A. VAN KAN Veel activiteiten in afgelopen seizoen Onder voorzitterschap van de heer de Jong hield de Noordwijkse Red dingsbrigade in hotel „De Zeeleeuw" de najaarsvergadering, waarvoor goede be langstelling bestond. In z(jn openingswoord verwelkomde de voorzitter in het bijzonder de ere leden E. de Groot en S. Verloop. Alvo rens over te gaan tot de behandeling van de agenda herdacht spreker het verscheiden van de heer A. J. v. Kan, die niet alleen vanaf de oprichting lid Is geweest van de N.R.B. ntaar ook ja ren lang deel uitmaakte van de be manning van de plaatselijke reddings boot, waarbij hy meermalen zijn leven heeft Ingezet voor zyn naasten. Er werden enkele ogenblikken stilte betracht. Wegens een ongeval Is de'heer Theod. v.d. Berg, voorzitter van de technische commissie, opgenomen in een zieken- inrichting, besloten werd hem een tele gram te zenden met de wens van een spoedige beterschap. De aanwezigen brachten een bedrag bijeen voor het den van bloemen. Bereids had de heer Viool de toezegging gedaan de werk zaamheden van de heer v.d. Berg te zullen waarnemen, waarvoor dank werd gebracht. In het afgelopen seizoen is het ei druk geweest en dank zij de activiteit van de werkende leden zijn meerdere reddingen uitgevoerd waardoor ernstige ongevallen zijn voorkomen. Meermalen in samenwerking met de plaatselijke politie en de mannen van de badinrich tingen. Er zijn twee stranddemonstraties gehouden waarbij prettige contacten tot stand zijn gekomen met de luchtmacht en de T.V. De strandcollectes hebben opgebracht plm. 2500,- Een pracht resultaat met helaas als tegenhanger de grote schade aan de boot en het boten huis door de vliegende storm op 13 ok- TER AAR AANRIJDING Maandagmorgen kwam de 28-jarige mejuffrouw Klein van de Korteraarse- weg op haar fiets in botsing met de melkauto van de heer C. Angenent, waarbij zij gewond werd. Dokter Quar- tel liet haar naar een ziekenhuis te Leiden vervoeren. De politie stelt onderzoek in naar de schuldvraag. Geboren: Claudia J. E. M., d.v- C. J. v. d. Hoorn en J. M. C. v. d. Voorn; Willy, d.v. W. F. H. Vonhout en T. var Eijk; Gerardus L. J., z.v. T. C. Bosman en J. J. A. M. van Egmond; Cornelia W., d.v- J. C. Touw en C. H. W. de Wa genaar; Erik H. C., z.v. C. J. v. d Laan en M. C. P. LindejCornelis J. N., z.v. C- J. Hartveld en M. H. G. Staveren; Cornelia W., d.v. A. v. Gils en C. J. Hijman; Wilhelmina J. M. d.v. J. J. Zwirs en J. E. M. Bosman; Yvonne, d.v. J. A. van Ewijk en P. Hunink. PAUZE tober 1.1. Mededeling werd gedaan dat voortaan in de wintermaanden gezwom- wordt te Wassenaar; 2 uur per week dinsdagavond in 3 ploegen, twee jeugdploegen welke volledig zijn bezet, de laatste groep kunnen nog enkele leden van de N.R.B. worden- ingeschre- Opgave bij Riet Raaphorst en Jo Boot. Het vertrek van de bussen is gesteld op 8.45 uur vanaf de bekende punten. Vermeldenswaard was een schrijven van de familie Schramme uit Hendringen (Duitsland) waarin dank werd gebracht voor de succesvolle redding en de buiten gewone hulp hierbij verstrekt op 13 augustus 1.1. met de wens dat de N.R.B. ook in de toekomst haar zegenrijk werk zal voortzetten. Op 11 november a.s. zal te Leiden de najaarsvergadering van de kust- brigades plaats vinden tot afgevaardigde benoemd de heer Peeters; meerderen zullen hem echter als toehoorder verge zellen. Op 8 november start de herhalings cursus in De Rank, leden van de zeil vereniging, die medewerking hebben toegezegd voor de bewaking van het zuiderstrand, worden in de gelegenheid gesteld op deze avond enige kennis op te doen van het EHBO-werk. Broeder Kobus gaf nog een nadere explicatie over het zwemmen te Wassenaar waar aan ongeveer 250 personen zullen deel nemen, tevens gaf hij enige nuttige wenken inzake de vernieuwing van de EHBO-diploma's als de geldigheidsduur is verstreken. De propaganda-avonden zullen doorgang vinden, terwijl de vol gende instuif-avond in handen werd ge geven van de leden te Noordwijkerhout. 4LPHEN AAN DEN RIJN Jonge inbrekers te Alplten in de kraag gegrepen In de loop van maandag 6 november heeft de Alphense politie een vijftal jongens, in leeftijd variërend van 13, 14 en 15 jaar, aangehouden op ver denking van de onderscheiden in- braakjes van de laatste weken. Na een streng verhoor bekenden zij achter elkaar te hebben ingebroken ir de kantines van de voetbalverenigin gen ARC, Alphia, Alphen, Alphense Boys, alsmede in de Chr. Technische school, het kerkgebouw van de Ver gadering van Gelovigen, en in bouw keten in Alphen-Noord. Hoeveel hun buit in totaal bedroeg kon de politie ons nog bij geen be nadering mededelen. Na de gehele maandag in de cel opgesloten te zijn geweest, zijn de jeugdige delinquenten in de loop van maandagavond door de politie op last van de Officier var Justitie ter beschikking van hun res pectievelijke ouders gesteld. BUITEN HET BOEKJE Het zwaard van de Germaanse god Willi een broer van de oppergod Wodan! hangt nog steeds over „de lage landen bij de zee". Toen Wilgil, een adellijkp Saks, wonend aan de boorden van de Humber in Engeland, in 658 zijn zoontje met een krijgshaf tige naam tooide, heeft hij er geen vermoeden van gehad, dat deze „Willi- brord" zich aan de overkant van de Noordiee onsterfelijke roem zou ver werven en er onsterfelijk zou blijven. Eén van aardige eigenaardigheden van het katholieke christendom is, dat terwijl top-figuren van de geschiedenis gedrukt blijven voortleven in boeken, het een warm-levend kontakt blijft onderhouden met mannen en vrouwen, die op bijzondere wijze hun Heiland zijn nagevolgd. Die Willibrord Wilgilszoon heeft in onze vaderlandse geschiedenis een gro te rol gespeeld. Als eerste aartsbis schop van Utrecht heeft hij onze voor ouders het evangelie verkondigd ten koste van ontberingen en verbijste rende tegenslagen, waarna hij in 739 te Echternach overleed. Iedere Nederlander kent hem uit 't geschiedenisboekje, maar nu komt die aardige eigenaardigheid vele landgenoten zullen vandaag „buiten hun boekje" gaan en hem aanroepen en in persoonlijk kontakt treden met deze dappere man, die een vriend van ons vaderland is gebleven. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 2 tot 8 novem ber zijn als volgt gekeurd: Camera: Chappaqua (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjlvago (14 jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Angelique (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een liefde voor 2 weken (18) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Mijn prinses (18jr). Gepr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: The Happening (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Het beste, dat een groot man ons kan nalaten, is het voorbeeld, dat hij ons gegevep heeft. Ver. Oud-Leerlingen LTS Haagweg 20.00 uur filmavond in schoolgebouw. Kon. Ned. Natuurhistorische Vereni ging 20.00 uur causerie in het Rijksher barium. WOENSDAG 8 NOVEMBER Openi.. „tellenen kieken" 20.00 uur ln De Lakenhal. Postzegel- en veilingbeurs 19.30 uur. Steenschuur 6. RIJPWETERING „DE RIPPERS" EN DE GYMVERENIGING Naar aanleiding van de huis-aan- huis bezorgde formulieren om leden te werven voor de nieuw opgerichte gymnastiekvereniging, worden de leden van de jeugd- en sportvereniging „De Rippers" er op attent gemaakt, zich niet als lid van deze gymvereniging te laten inschrijven. Er is namelijk met 't bestuur van de gymvereniging over eengekomen, dat de leden van „De Rippers", althans het eerste half jaar gymnastiek kunnen krijgen op kosten van hun eigen vereniging, d.w.z. op kosten van de jeugd- en sportvereni ging „De Rippers." Voor verdere bij zonderheden verwijzen wij naar de circulaire, die een dezer dagen bij de leden van „De Rippers" worden thuis bezorgd. Kijkje in de toekomst op burgerzin avond te Boskoop GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN i 26 okt. t/m 1 i 1967 J. M. Derksen en fam., landarbei der, Lage Morsweg 97; H- J. Back hoven-Koot en fam., Aloëlaan 45; C. de Vries en fam., Lammermarkt 64; II. C. van Schilt en fam., ambtenaar Rijkspolitie, Schubertlaan 90; S. O, Odufuye en fam., Hoge Mohtweg lü(i; Sloos en fam., Haverstraat 80 nenvestgracht 17; A. de Jong, juri disch adviseur, Hoge Morsweg 54; B. G. J. E. Hazenberg, Lange Mare 104a; S. Shahasavan Shahbazi, J. P. Coenhof 13; P. C. M. van Erp. lerares NO, Rijnsburgerweg 10; M. M. Huis in 't Veld, Joh. de Wittstraat 28; A. R. Jad- nanansing, Schubertlaan 193; O. P. M. Rijsdijk, landbouwer, Herensteeg 21; R. Cornelisse, Haagweg 210; I. Gruner, Hoge Rijndijk 133; A. Slob, chemicus, Duijkers en fam., hotelhouder, Sehu- Boerhaavelaan 31; J. L. M. Tordoir, bertlaan 195; J. A. M. van Boesschoten en fam., militair, Hoflaan 277; R. A. J. Croes en fam., bedrijfsleider, Joseph Haydnlaan 39; G. Richter, orthope disch instrumentmaker, Herengracht 63; M. van der Straten, Lijsterstraat 26; H. m H. H. Adluni, arbeider polyes- terbedr., Doezastraat 34; C. C. A. M. de Klerk, Korevaarstr. 7a; P. Schmidt, Zoeterwoudsesingel 64; E. A. Buhsina, metaalarbeider. Nw. Beestenmarkt 8; L. H. Zuiderbaan, Steenschuur 10; M. C. L. Raaijmakers, militair, Noordein de 2a; Jonkheer A. C. Quarles van Uf- i'ord, Wolsteeg 2; M. C. J. Hofland, verpleegster, Rijnsburgerweg 10; S. E. J. Krüger, secretaresse, Temminckstr. 45; W. J. M. Nieuwenburg-Simons, Lin destraat 42; J. Zaalberg-van Strien, emballeuse. a/b w.s. ligg. Morssingel; J. R. Stellinga, De Sitterlaan 112; C. Canarini, typograaf, Buys Ballotstraat 23; H. G. van der Meer, Hogewoerd 12; J. C. van Steenbergen, stuurman, Rood- borststraat 8; C. A. Francis, le Bin- Wolsteeg 2; J. S. N. Elvey, natuurkun dige. Rijnsburgerweg 1Ó0; J. E. M. Verberg-van Klink, Mozartstraat 39; J. A. B. Kok, Rijns en Schiekade 109; J. Overduin, Langebrug 48; E. G. Gaar- landt, Groenhovenstraat 9; M. Lainaya, arbeider louwfabr., Nw. Beestenmarkt 8; T. Khazan, Rijnsburgersingel 25; K. P. Vonk, l.l.-verpleegster, Houtlaan 55; J. Koolmees, Flanorpad 2; Z. C. Ouwer- kerk-van Engelen, serveerster, J. van Stolberghof 33; A. van der Kooij, Ho gewoerd 84; H. J. M. Jungschlager, Kennedylaan 80; C. Duyndam, hulp in de huish., Witte Singel 70; J. M. Gij- tenbeek, Van Baerlestraat 10a; F. C. A. van der Helm, De Costastraat 45; C. M. I. van der Sluijs, Atjehstraat 2; B. M. H- Leemans-Zijl, Van Bemmelen- straat 24; J. L. L. Strötbaum, assistente huish., Rijnsburgerweg 10; E. R. W. Edwards, Oostdwarsgracht 14; R. M. Smit, Parkstraat 12; M. Leatemia, ty piste. Janvossensteeg 4; A. P. J. Höp- pener, Kolfmakersteeg 3. Woningnood volgend jaar uit de wereld Het blijkt een goede gedachte ge weest te zijn van het gemeentebestuur om zgn. burgerzinavonden te organi seren teneinde het contact tussen be stuur en bestuurden te leggen, waar voor vooral de nieuwe inwoners van Boskoop worden uilgenodigd. De der de avond die maandagavond in de Loods werd gehouden bracht ook voor langer in Boskoop woonachtigen en kele primeurs in de vorm van de me dedeling, aan de hand van kaarten 'n maquette, dat ten westen van de Mcn- delweg een nieuw bejaardentehuis zal worden gebouwd, terwijl aan de oost zijde tennisbanen zullen worden aan gelegd. Een nieuwe kerk zal worden gebouwd voor de Geref. Gemeente naast de al in aanbouwde zijnde Ulo school. Voorts zal aan het Zwartepad een Arboretum worden aangelegd. In zijn welkomstwoord zei burge meester Van Dedem, dat Boskoop meer en meer een forenzengemeente wordt en dat de nieuwe inwoners, voorname lijk in Snijdelwijk gevestigd, niet bang behoeven te zijn, dat Boskoop zal ver stenen, omdat hier alleen maar mag worden gebouwd op grond die niet voor cultuur geschikt is. Hierdoor blijft Boskoop een groene oase in de steenklomp om ons heen. De heer Ch, Marchant jr. vertoonde hierna een film van gebeurtenissen die de laatste tijd in Boskoop hebben plaatsgevon den, zodat de nieuwe bewoners enig idee van het Boskoopse leven konden krijgen. Na de pauze was er gelegen heid tot het stellen van vragen, waar van een goed gebruik werd gemaakt. Trefpunt Zo vroegen de bewoners van de nieuwe wijk Snijdelwijk naar de mo gelijkheid van een lokaliteit, welke als trefpunt zou kunnen dienen; naar 'n winkelcentrum en dergelijke voor hen belangrijke zaken. Uit de beantwoor ding bleek, dat er reeds plannen be staan in die richting. Zo is het de bedoeling dat er bij de in aanbouw zijnde school in Snijdelwijk een grote aula komt, die als trefpunt kan die nen. Ook de plannen voor een winkel centrum zijn in een vergevorderd sta dium. Op de vraag naar een instruc tief boekje luidde het antwoord, dat dit in overweging zal worden geno men en dat tegen het einde van het jaar een Gids voor Boskoop zal ver schijnen, waarin worden vermeld alle verenigingen die er in Boskoop zijn, wat dus al instruërend kan werken. Wat het zwemmen voor kleine kin deren betreft zijn er reeds plannen voor een verwarmd zwembad en iets verder in de toekomst een overdekt instructiebad. Woningbouw Op de vraag of er in Boskoop nog woningnood is, antwoordde de burge meester, dat er momenteel 132 flats in aanbouw zijn, waarmede de woning nood in Boskoop wel zal zijn opge heven. Daarna kan men verder bou wen naar behoefte. Vanzelfsprekend kwam ook de Boskoopse brug ter spra ke. Dit is een knelpunt voor Boskoop, dat zeer moeilijk is op te lossen. Nu is de hoop gevestigd op de nieuwe rijks weg, die ten zuiden van Boskoop zal komen met een derde overgang (brug) over de Gouwe tussen Boskoop en Waddinxveen. Dan zal het doorgaande verkeer zeker van deze weg gebruik maken, zodat Boskoop zal worden ont last. Tot slot werd de fraaie kleuren film „Het Magisch Vierkant" vertoond. Deze film toont aan, hoe in Boskoop en de andere sierteeltcentra wordt gewerkt om bomen en bloeiende planten te kweken, geschikt voor de zo belangrijke export en beplanten van siertuinen. Tijdens de pauze werd een zeer druk gebruik gemaakt van de mo gelijkheid om aan de hand van de kaarten en tekeningen wat meer van Boskoop en de bestaande plannen, o.a. het sierteeltplan, aan de weet te ko- BOSKOOP Negentigjarig zakenjubileum Op 9 november a.s. zal het negentig jaar geleden zijn dat het cafébedrijf „De Landbouw", aan de Koninginneweg, eigendom werd van de familie De Frankrijker. De heer W. de Frankrijker heropen- ■de op die datum in 1877 het door hem van de heer P. Wijman overgenomen café. Het was destijds gelegen aan het zgn. Achterdijkje, op de grens van Boskoop en Waddinxveen, doch nog juist op Waddinxveens grondgebied dat in 1896 bij de gemeente Boskoop werd gevoegd. Het was toen nog maar een laag houten gebouw, doch onder de bekwame nieuwe leiding floreerde de zaak goed. In de oudejaarsnacht van 1892-1893 werd 't door brand vol komen verwoest. Het werd echter door een nieuw stenen pand vervangen. Na het overlijden van de eigenaar werd het bedrijf door diens weduwe voort gezet tot 1927. Er was geen zoon die het voort wilde zetten, doch de jong ste dochter zorgde dat het familiebezit bleef. Zij huwde met de heer F. J. Janssen, die als timmerman voor een vakkundige uitbreiding zorg droeg. Na diens 25-jarig jubileum was er Het arboretum is in miniatuurvorm al gerealiseerd. Tezijnertijd zullen de bezoekers van Boskoop de Bos kopers zelf in deze bomentuin ir Snijdelwijk ontspanning vinden. weer geen zoon die hem op wilde vol gen en weer zorgde een dochter voor het voortzetten van de traditie. Zij huwde met de heer J. G. Luytjes, die nu al weer 15 jaar de scepter zwaait. Deze heeft het bedrijf inwendig laten moderniseren, zodat het nu eisen van de tijd voldoet, en sedert 1960 is uitgebreid met een slijterij in de Bootslraat. Geboren: Brigitte Angelique. dr. v. D. Westdijk en van F. B. de Pender; Ma rieke, dr. v. A. C. J KuivenlioveD en van G. A. Noordam; Marcel Johan, zn. v. J. Ferweda en van N. G. J. Verwey; Sijtina Jacoba, dr. v. W. Windhorst en en van M. M. van Tilburg. Getrouwd: Johannes Mulleman en Eli sabeth Maria Theresia Korver; Henk Wilfred Edgar Hippolyte en Jacquelina Rosa Veronica Moerings; Pieter Hooft- man en Trudi van Heiningen. Overleden: Geertrui Sanner, wed. v. G. Kant, 84 jaar. '^Mvnr Geboren: Ralmond C. J., z.v. C. van der Meer en L. A. Zoet; Govert D., z.v. W. van Nugteren en A. J. Roeloffs. Ondertrouwd: H. C. M. Kraan en H. Schraven; L. P. F. Willemse PUNT Marktberichten ROTTERDAM, 7 nov. - Vee - Aanvoer totaal 2918, weekaanvoer 4602, slacht- runderen 225, gebruiksvee 711, vette; kal veren 140, graskalveren 354, nuchtere kalveren 1163, varkens 2, lopers 52, paar den 6, veulens 2, schapen of lammeren 227, bokken of geiten 36. Prijzen: slacht- runderen: extra kvv. 325-455,, le kw. 375- 415, 2e kw. 340-365. 3e kw. 320-330; vet te kalveren: -, 380-400, 360-375, 330-360; stieren 400-455, worstkoeien 285-315, kalf- en melkkoeien'1025-1500, vare koei en 750-1075, vaarzen 700-900, pinken 560-650, graskalveren 280-450, nuchtere kalveren 160-170, mestkalveren 125-220. schapen 95-130, lammeren 100-150. Marktoverzicht: aanvoer - handel - prijzen: slachtrunderen iets minder, ma tig, als gisteren, kalf- en melkkoeien: ge woon, kalm, stabiel; vare koeien: iets kleiner, flauw, niet hoger; vaarzen en pinken: iets ruimer, matig, constant; vette kalveren: even meer, willig, iets hoger; nuchtere kalveren: korter, tame lijk, niet lager; schapen en lammeren: iets ruimer, redelijk, goed prijshoudend. BODEGRAVEN, 7 nov. - Kaas - Aan voer 21 partijen. Prijzen: le kwal. 3,70- 3,80, extra kwal. tot 3,97. Handel: rede lijk. TER AAR, 6 november Groente Witlof afwijkend 1 80-120, witlof stek 65, kassnijbonen 250-300, snijbonen stek 50-165, andijvie I 49-60, andijvie n 38- 41, groene kool 22-25, boerekool 21-25, prei 28-32, uien 25, spruiten export A 55-60, B 57, C 30, D 51, spruiten binnen land A 28-53, B 25-27, appelen: Cox Orange 35-41, Golden Delicius 40, Jo nathan 25, alels per kg. Komkommers stek 48. Tomaten export A extra 950, AI 900-920, B extra 880, BI 800, C ex tra 855, Cl 815, CCI 370-375, tomaten binneland A 270-365, B 240-405, C 240- 260 per bakje van 6 kg. RIJNSBURG, 6 novemb. Bloemen - Rozen: Baccara 60-68, Zorina 22-28, Carol 16-22, Garnet 15-21, Anthurium 120-170. Gerbera 34-48. Am. Anjers: Rode Sim 24-30, Farah Dibah 24-28, Es- perance 23-27, Carrv Sim 20-27, Arthur 22-26, Witte Sim 20-26, Keefer 20-25, Dusty Sim 19-24, Orange Triumph 18- 23. C" i. chrysanten; Diplomaat 34-40, Clin aal 34-38, Alex Bedser 26-34, India jolls 23-27, Bornholm 20-25 al les per stuk. Troschrysanten: Tokyo 160-180, Lyona 120-140, Jacob Maris 120-140, Sensation 115-135, Bornholm 110-115, Golden Glint 105-120, Golden Seal 95-120, Indianapolis 90-120, Made- lein 110-15, Rose Chrysant 105-115, Roodkapje 90-15, Alex Bedser 100-105, Carollen 90-105, Sybil 80-105. Super- form 80-105. Irissen 215-270, Prof Blaauw 410-490. Freesia's White Swan 180-265, Golden Yellow 125-215 alles per bos. HAARLEMMERMEER „DIE JAHRESZEITEN" De Chr. gemengde zangverenigingen „Advendo" te Burgerveen. „Looft den leer" te De Kaag en „Excelsior" te Jieuw-Vennep geven morgen, woensdag s avonds kwart voor acht in de Geref. Kerk te Nieuw-Vennep een uitvoering van „Die Jahreszeiten" van Franz Jo- Duivenvoorden; P. C. M. van der Meer 3eph Haydn. Solisten zyn Lize Schoo, so- èn L. C. M. Zaal; A. R. Klootwyk en G. praan, Jan Waayer, tenor en Henry Th. M. Sanders. Blackmon, bas. De orkestrale begelei- Gehuwd: G. P. Duwel en C. M. B. de ding zal geschieden door het Zuid Hol- Prie; C. W. M. Colijn en M. C. van Haas-lands Orkest. Het geheel staat o.l.v. dl- tregt. rigent S. P. Visser.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4