dagdijksYieoede portievlees vlees etenis-, verantwoord eten NIEUWE REEKS DOOR LEIDSE TARIEFSVERHOGINGEN RAAD AANGENOMEN WAARDERING VOOR PLANNEN HOGER ONDERWIJS-SCHOLEN „ST. BERNULPHUS" LEIDEN VIERDE FEEST IN HILLEGOM Twee raadsleden nemen afscheid SPRANKELEND CABARET VAN LEIDSE STUDENTEN IN STADSGEHOORZAAL Stichtse Glashandel (Leiden) opent bedrijf in Katwijk aan Zee LEIDSE BURGERVADER KOOPT EERSTE KINDERPOSTZEGELS „SMECOMA" GAAT DUIZEND DIPLOMA'S UITREIKEN J. P. v. d. Blom „Meerburg" koos nieuw bestuur Binnenkort eigen programma op t.v. PASTOOR BRESSER BEDIEND Motorrijder - met te hoge snelheid - schepte voetganger op Hoge Rijndijk in Zoeterwoude Slachtoffer zwaar verminkt Castellum boekte ruime overwinning DINSDAG 7 NOVEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Een tweede reeks inkomsten- vermeerderende maatregelen is gisteravond door de Leidse raad, onder burgemeester mr. G. C. van der Willigen bijeen, goedgekeurd. Ditmaal waren de leges- en preca- xioverordeningen, markt- en staan geld en de verordening hondenbe lasting aan de beurt. Ook de overige voorstellen van b. en w. kregen het akkoord van de raad. De informatieve nota van het college inzake de industriële werkgelegenheid in Leiden werd de raad nog wat langer in over weging gegeven. Deze nota komt tijdens de volgende vergadering aan de orde. Met de stichting van scholen voor hoger technisch en hoger economisch en administratief onderwijs waren de raadsleden content. De heer Lijten (KVP) zei, dat zijn fractie met be langstelling het meer definitieve rap port tegemoet ziet." Een HTS is voor Leiden geen overbodige luxe", aldus de heer Lijten, die ook de stichting van een school voor h.e.a.o. toejuicht. De heer Gransch (P.v.d.A.) noemde goed onderwijs onmisbaar voor de wel vaart. Wat deze welvaart betreft is Leiden, gelet op de cijfers, een achter gebleven gebied. Ook hij vond een HTS voor Leiden van het allergrootste belang; hetzelfde geldt ook voor het h.e.a.o. Ook de heer Duyverman (VVD) en mevrouw Geelkerken-Brusse (Prot. Chr.) stonden achter de plannen van ?n W. Wethouder Sannes was dank- x voor de positieve reacties van de Lange blokken Bijna 15 miljoen gulden stelde de raad beschikbaar voor het bouwen van 409 etagewoningen met centrale ver warming in het voormalige Oegst- geestse deel van het Morskwartier. De heer Roorda (P.v.d-A.) was blij met deze woningen, maar hij had wel be denkingen tegen de wijze waarop zo dikwijls gebouwd wordt. De lange blok ken langs de weg, zoals de Churchill- laan te zien geeft, vond hij aller minst fraai. Hij hoopte op een meer aantrekkelijke bouw in andere stads uitbreidingen, b.v. in de Merenwijk. De huur van de te bouwen woningen het Morskwartier (161 gulden) vond hij „wat aan de stijve kant." Volgens hem moet de doorstroming aantrekke lijk worden gemaakt. Op een vraag van de heer Roorda gaf wethouder Piena ten antwoord, een deel van het contingent w.w.-- woningen voor 1968 voor de huizen in het Morskwartier gebruikt zal worden. Ook in Leiden zal het volgend jaar het mes in de woningwetsector wor den gezet. Dit betekent 20 pet minder w.w.-woningen. Hiertegenover staat, dat er voor de premiebouw wat meer belangstelling komt, aldus de heer Het maken van kleinere blokken etagewoningen maken volgens wet houder Piena de bouw duurder. Er moet een haalbare prijs gemaakt wor den. Lange blokken zijn efficiënter en leveren bovendien een toeslag op. Overigens zal in de Merenwijk veel variatie van bebouwing in laagbouw, drie-hoog en hogere bouw worden toegepast. Bezorgdheid over huren De heer Piena zei voorts zeer be zorgd te zyn over de huren, die som mige groepen van mensen niet kun nen opbrengen. „De doorstroming raakt eens uitgeput en ik kijk met angst naar de stijging van de huren." In het college zal eventueel meer geld voor de doorstroming nog eens ter sprake worden gebracht. De verhoging van de leges-tarieven ontmoette enkele bedenkingen. Zo wees de heer De Wilde (KVP) erop, dat men voor een woonvergunning meer moet gaan betalen. Hij wilde wel eens weten hoe groot het aantal mensen is dat deze vergunningen via de Sociale Dienst gaat betalen. De heer Van Aken (P.v.d.A.) ging nader in op een aantal details in de nieuwe legesverordening. „Moet nu overal maar geld voor worden betaald?" vroeg hij. Spr. adviseerde met name de groepen woonvergunningen te beper ken. Volgens de heer Van Aken had het college ietwat gemakkelijk met de 40 pet. verhoging gespeeld. „Laat in het vervolg de leges eens met de com missie financiën doornemen," zei de heer Van Aken- Wethouder Harmsen bestreed, dat 't ooilege te gemakkelijk met de leges was omgesprongen. „Dit voorstel is na zorgvuldige overweging ontstaan." Al leen de kosten van de dienst Huisves ting al zijn in de begroting voor 1968 met 10 pet. gestegen. De heer De Wilde hield vast aan de opvatting van zijn fractie, dat de nieuwe belastingvoorstellen en andere tariefsverhogingen bij de begroting 1968 behandeld moeten worden. Hij gaf zijn stem niet aan het voorstel. Zyn fractiegenoot De Bree en de heer Roorda volgden zijn voorbeeld. De KVP'ers De Wilde en De Bree stem den ook tegen de verhoging van de precariorechten. Warenmarkt niet kostendekkend Eveneens aangenomen werd de ver hoging van de tarieven markt- en staangelden. Wel vroeg de heer Gransch naar de tekorten in de ko mende jaren: „de veemarkt moet naar de mening van myn fractie kostendek kend zijn. maar is het niet gewenst, ook de warenmarkt kostendekkend te maken?" Wethouder Harmsen gaf te kennen, dat de nadelige markten-saldi het col lege met zorg vervullen. „Wij streven met ernst naar het kostendekkend ma ken van de markten, ofschoon dit voor de warenmarkt in Leiden niet gevraagd kan worden, gezien het grote belang van deze markt voor de stad. Voor 1968 zal ongeveer 46.000 gulden bij de warenmarkt moeten worden bijgepast. Met de mededeling van de voorzit ter, dat de hondenpenning in aantocht is, werd ook de verhoogde opbrengst per hond aangenomen door de raad, die naar huis ging met het „hippe" affiche Allerleids, dat Voorlichting dit jaar aan alle eerstejaarsstudenten heeft uitgereikt. Pater Sasse van Ysselt nam afscheid als G.A. Per 1 juni fuseerde de Katholieke Bond van Technici met de A.C.I. en per 1 januari 1968 zal de samenstel ling tot de linie van Beambten en Hoger Personeel in totaal omvattende een landelijk ledental van 15.000 een feit behoren te zijn. De afdeling Lei den en Bollenstreek telt meer dan 160 leden. Aan hen werd maandag avond in Treslong te Hillegom een zeer gevarieerd programma voorge schoteld. Om half acht arriveerden de leden van de Leidse afdeling in Treslong, waar in het restaurant de koffie geserveerd werd. Onder hen bevonden zich o.m. de algemeen secretaris van de landelijke bond L. F. Louwrier en de geestelijk adviseur pater Raymond Sasse v. Ys selt o.fsn. Na de koffie begaf men zich naar de gereserveerde plaatsen in de grote zaal voor het bijwonen van een „Piste"-voorstelling. Daar kwam een variété-programma over 't voetlicht, dat er zyn mocht Na een staaltje tijgerdressuur, acrobatiek, slap-stick, dreunde telkens een rate lend applaus op voor de velerlei artis- ten uit binnen- en buitenland. Dat was bijzonder het geval, toen een zeer lieftallige Schone in een doos verdween (met behulp van een Leidse uit het publiek) en ongeschonden zich later aan het geamuseerde publiek voorstelde. Om half tien werden de spotlights van de KRO-televisie-op- name uitgedraaid en begaven de Leid se leden zich naar de „Tulip-zaal", waar zij zich vergastten aan de „Spé cialité de la Maison Treslong": Fon due. De landelijke secretaris, de heer L. F. Louwrier, was één der woord voerders tijdens de maaltijd. Spreker herinnerde aan de voorge nomen fusie, waardoor binnen afzien bare tijd geen bedrijfsbonden meer deel. uit maken van het Nederlands Katholiek Vakverbond (NKV). Doel bewust streeft men naar een Beamb ten-concentratie in verband met de eigen problematiek der beambten. „Hoewel gebaseerd op christelijke grondslag, kan men als niet-katholiek de gelederen van onze bond komen versterken', zei de heer Louwrier. Momenteel is in discussie of men bij het NKV aangesloten blijft. Dat zal na 18 december als de NKV-ver- bondsraad bijeenkomt nader wor den gepreciseerd. Later tijdens „La Fondue" nam de Leidse afdelingsvoorzitter, de heer B. J. van der Linden, het woord. Hij huldigde de geestelijk adviseur pater Raymond Sasse van Yselt o.f.m. die zovele jaren de bewoners van de Sleutelstad van zijn waardevolle ad viezen liet profiteren. Het speet spre ker dat de sterke banden tussen G.A. en de Leidse afdeling moesten wor den verbroken, daar de pater thans als „semi-pastoor" te Hoogmade en het rayon Woubrugge werkzaam is. Het bleef gisteravond niet bij woor den alleen: uit handen van de afde lingsvoorzitter mocht de scheidende een couvert met (metalen) inhoud in ontvangst nemen voor het aan schaffen van nieuw fotomateriaal. Pa ter Van Ysselt heeft zyn hart o.m. verpand aan de fotografeerkunst. De scheidende dankte de leden van „zijn technici" voor de belangstelling, steun en vriendschap in zo ruime mate te Leiden ondervonden en betrok daarbij het zeer actieve Leidse afdelingsbe stuur. Daarna bleef men zeer geanimeerd bijeen tijdens het dansen tot na de kleine uurtjes, waarbij het Treslong- Dansorkest voor de muziek zorgde. Burgemeester Van der Willigen deed gisteravond in de raad mededeling van het vertrek als raadslid van de heer B. de Kier, lid van de Prot. Christe lijke fractie. De heer De Kier zal met ingang van 1 januari as. niet meer in de raad terugkeren in verband met drukke werkzaamheden. De heer De Kier heeft 18 jaar zitting in de Leidse raad gehad. De volgende op de PgaL Chr. lijst is dr. J. W. Ilekkelman. Naar verluidt is ook drs. G. J. de Bruyn van de PSP-fractie door werk zaamheden verhinderd nog langer zijn raadsactiviteiten voort te zetten. Na zyn vertrek zal de heer De Bruyn worden opgevolgd door de heer W. Meijers. JUBILEUMFEEST ST. RONAVENTURALYCEUM ADVERTENTIE Gistermiddag werd door de N.V. Stlcht- sche Glashandel aan de Jan Evertsen- laan 4 te Katwijk aan Zee een nieuw bedrijfspand geopend. De opening werd bijgewoond door de onder-directeur van gemeentewerken, de heer J. Meljvogel, het personeel en vele andere genodigden. De directeur van het bedrijf, de heer H. Gort heette de aanwezigen hartelijk I welkom. In zijn openingswoord werd I naar voren gebracht, dat het pand in Leiden niet groot genoeg was. Het nieuw geopende gebouw omvat 1000 m2 en ls voorzien van hijskranen, waardoor een en ander gemakkelijk gelost en ge laden kan worden. De keuze was op Katwijk gevallen, omdat hier 'n stuk grond reeds in bezit was van deze glas handel. Bovendien beschikt men thans over een ruime parkeergelegenheid, wat eveneens noodzakelijk is. Ook is reke ning gehouden dat met grotere trailers in en uit het gebouw kan worden gere den. Door de direktie werd er ook re kening mee gehouden, dat in Katwijk nog geen glashandel aanwezig was. In verband met het feit. dat het een snel groeiende gemeente is, is het zeer zeker van groot belang, dat deze glashandel in Kaswljk werd geplaatst. Vervolgens sprak de bedrijfsleider, de heer W. Sanders enkele woorden, waar- In hij de dank bracht aan de verschil lende genodigden, in het bijzonder aan het adres van de architect, de heer Ir. Jonkman, die namens het architecten bureau Jonkman en Van Dorp te Lel den aanwezig was. Verder bracht spr. dank aan de aannemers en onderaan nemers, maar ook voor de prettige sa menwerking met het bouwteam. ADVERTENTIE In het actieve leven van deze tijd la dat 'n gezond advies. Vlees houdt fit, de eiwitten In vlees zijn onontbeerlijk voor een goede conditie, voor vitaliteit. Boven dien, vlees Ie goed voor de lijn. Kortom OPLEIDING IN nodigt U uit haar assi stente te raadplegen van WOENSDAG 8 NOV. T/M VRIJDAG 10 NOV. over de verzorging van Uw huid en de nieuw ste toepassingen van een „harmoniërende make-up" Parfumerie Onder voorzitterschap van de heer drs. A. L. Dirksen, kwam gisteravond in buitengewone algemene vergadering, in de kantine van de voetbalvereniging Meerburg, de sportvereniging Meerburg bijeen. Een van de eerste punten die de vergadering te behandelen kreeg, was het kiezen van een nieuw bestuur. Het oude bestuur was gedwongen af te tre den omdat velen de tyd ontbrak om de zaken te behartigen, zoals van hen ver wacht mocht worden. Zij meenden dat een nieuw bestuur de hechte band bin nen de sportvereniging beter kan be houden door mensen die meer aktivi- teiten kunnen geven. Tot voorzitter werd door de vergadering gekozen de heer A. R. v.d. Heydena Verder werden in het bestuur gekozen de heren P. P. J. v. Zijp en C. T. H. Borsboom. Tot af gevaardigden in het bestuur van de verenigingen werden gekozen C. C. J. Zandbergen, J. A. W. v.d. Meer en mevr. G. de Groot-Overdevest. Het bestuur van de wandelsportvereniging „Zwieten" had, naar hetgeen uit een Ingekomen stuk bleek, geen interesse meer om on der supervisie van het hoofdbestuur te functioneren. Het bestuur zal nader kon- takt opnemen met de wandelsport. De heer v.d. Heyden dankte de scheldende voorzitter voor het vele werk in het be lang van de sport in Zoeterwoude Rijn dijk verricht. Hij hoopte voorts veel con structief werk te kunnen verrichten in het belang van alle Meerburg sport verenigingen. De heer Dirksen wenste In zyn slotwoord de verenigingen toe dat hun wensen ten aanzien van een tweede voetbalveld, een nieuwe kantine en een nieuw gymnastieklokaal, spoedig gerealiseerd mogen worden. Op aterdagavond 11 november wordt in Roomburg-hockeykantine te Leiden een grote jazzavond gehouden, 't Trio Wim v. d. Hoorn en het quintet Ton v. Gooi verlenen hun medewerking. De avond staat onder auspiciën van FB 14 Jazz Society Leiden. Aan de hoogste klassen van het jubilerende St.-Bonaventuralyceum Ie Leiden werd gisteravond in de Stads gehoorzaal een voorstelling aangebo den van het Nieuw Leids Studenten Cabaret. Deze groep is in Leiden nog maar weinig bekend en zeker ten onrechte. Binnenkort zal het NLSC meer bekendheid krijgen- Op 23 vember treedt de groep n.l. in eigen programma op voor de televisie (eerste net om kwart over acht) onder de gelegenheidsnaam „Cabaret Sca bam." Omstreeks dezelfde tijd zal eer langspeelplaat met nummers van het NLSC worden uitgebracht. Succes dus voor de studenten Floris de Graaf (medicijnen), die alle i mers schrijft, Walthera van Lennep (rechten), Jan Maarten Wit (medicij nen), die alle composities voor cïi begeleiding op zijn naam heeft staan. Rob de Winter (psychologie), bassist, en Willem van Meeuwen (drs. rech ten), drummer. In bepaald opzicht is verwantschap met het Leids Zolder Cabaret merkbaar, hoewel het NLSC in andere opzichten onvergelijkbaar is met het LZC. Relatie met publiek De voorstelling van gisteravond was duidelijk aangepast aan het publiek, •mee al spoedig een relatie tot stand kwam door namen van docenten de teksten te verweven. Nummers als Arie, Poezen, Mug, keizer Christo- bal, Blonde Haar werden met spran kelende frisheid door Floris de Graaf Het tijdelijke postkantoor aan de Gerestraat had vanmorgen vroeg nog maar net haar poorten en loketten geopend, toen burgemeester mr. G. C. van der Willigen van Lelden en zfjn echtgenote de hal betraden om als eerste burgers van de Sleutelstad een serie kinderpostzegels 1967 te kopen. Leerlingen van de gemeentelijke bedrljfstechnische school hadden een frisse houten stand opgetrokken, waarin de komende maanden dames vrijwillig enkele uren zullen besteden om de kinderpostzegelactie 1967 te doen slagen. De voorzitter van het Leidse comité van de Ktnderpostzegelactle, mr. H. R. Goudsmit, verwelkomde de burgervader en echtgenote en overhandigde .aan mevrouw De Jong een cheque van 5500,ten bate van een speelruimte in het gebouw van het Medisch Opvoedkundig Bureau aan de Rljnsburger- weg. Dit bedrag was reeds een voorschot van de opbrengst van de kinder zegels, waarvan de verkoop vandaag in Nederland is gestart. Namens het bestuur van het Medisch Opvoedkundig Bureau te Lelden bedankte dokter J. G. Bazuin mr. Goudsmit voor de bijzonder welkome financiële bedrage ten bate van een belangrijk onderdeel van het werk. METAALNIJVERHEID De economische en technische ont wikkelingen in de metaalnijverheid vragen steeds meer goede vakmensen. De Stichting Vakopleiding Smecoma te Baarn, een door het bedrijfsleven in de metaalnijverheid in het leven ge roepen opleidingsinstituut, verzorgt reeds bijna 20 jaar de opleiding tot vakman in het midden- en kleinbe drijf, waarbij zowel de Rijksoverheid als het bedrijfsleven belangrijke finan ciële bijdragen leveren. Deze bedrijfs opleidingen worden in twee delen ge splitst n.l. Ie. een tweejarige primaire opleiding tot Adspirant na een voor opleiding op de lagere technische school! 2e. een tweejarige voortgezette opleiding tot Gezel, resp. Monteur. Bei de delen worden door Smecoma af gesloten respectievelijk met een prak tijkdiploma en een theorie-examen. Is men voor beide delen geslaagd dan ontvangt men het Adspirant- of het Gezel-, resp. Monteurs-diploma. Ook dit jaar zyn weer vele kandi daten geëxamineerd die onder auspi ciën van Smecoma hun opleiding heb ben ontvangen. Bijna 1000 kandidaten komen in aanmerking voor een Adspi rant of Gezel- respectievelijk Monteurs diploma. Op zaterdag 18 november a.s. zal de diploma-uitreiking voor Zuid- Holland plaatsvinden in Café-rest. „Engels." Stationsplein 45 te Rotter dam, aanvang 14.00 uur. Tot de ge slaagden behoren o.m.: H. Ammeraal, Noordwijk aan Zee; J. G. P. van Dijk, Voorschoten; P. S. v. d. Heiden, Ha- zerswoude; J. M. van Koert, Nieuw koop; H. J van Mulligen, Voorschoten: Th. J. M. Pont. Hazerswoude; A. Wa- gensveld. Bodegraven; C. M. Wortman, Alphen aan den Rijn; F. H. Stolwijk, Bodegraven; C. M. de Wit, Boskoop: W. C. M. M. Donders, Leiden. VOORHOUT Pastoor L. J. Bresser, die enige Weken geleden in het St. Elisabeth-ziekenhuls te Leiden een galblaas-operatie onder ging. Is gisteravond te 7 uur In de pas torie bediend door de deken van Noord- wijk. Daarna Is de patiënt opnieuw over gebracht mat ha* St. Ell—hath stekan- huia. VOOR DE LEIDSE KANTONRECHTER Het „ongeval-van-de-week" stond ditmaal op naam van een 21-jarige chauf feur uit Nieuwe Wetering, die ln de late avond van 1 auguntun jl. op de Hoge Rynd(jk onder Zoeterwoude als motorryder een byzonder slechte beurt maakte. Hy stoof nameiyk niet alleen met een snelheid van naar schatting 90 km/u over genoemde Ryndyk, doch reed daarhy tevens een overstekende voetganger aan. De botsing kwam dermate herig aan. dat de voetganger een bekken- en pols- breuk opliep en een deel van een onderbeen door de motor ter plaatse als het ware werd geamputeerd. l'lt de getuigenverklaringen w.o. die van het slachtoffer en de politie, kwam onder meer nog naar voren, dat het zicht ter plaatse zeer goed Is, het motor rijwiel slecht was verlicht en de voetganger werd gegrepen terwyi hy de weg al byna was overgestoken. Gezien de getuigenverklaringen achtte de kantonrechter het feit, dat vexdachte zowel veel te hard als roekeloos had gereden wel degeiyk bewezen. Hy von niste t.a.v. de geldboeten en éénmaal de geëiste ontzegging conform. Inzake de overschrijding van de maximale toege stane snelheid stelde hy de ontzegging der rijbevoegdheid ditmaal nog voor waardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Verdachte voerde o.m. tot zyn ver weer aan, dat hij „slechts' 70 km per u. reed en dat hy de voetganger niet had zien .oversteken, omdat deze waarschijn- lijk vlak vóór de auto overstak en die auto het uitzicht dus belemmerde. „U verklaarde destijds tegen de poli tie, dat U niet wist hoe hard U precies reed, omdat Uw snelheidsmeter defect was en volgens de getuigen was er op het fatale moment geen verkeer op de weg, dus ook geen ultzichtbelemmerende auto", zo diende de kantonrechter, mr. W. de Koning, verdachte van repliek. In zijn requisitoir zei de officier, mr. J. A. J. v.d. Bruggen, dat hij lange tijd had overwogen hier een rechtbankzaak te maken, doch zijn oordeel ln het voordeel van verdachte had laten uit vallen. Hij achtte het feit, dat verdachte zowel roekeloos hard, slecht oplettend als met een slechte verlichting had ge reden overduidelijk bewezen en achtte mede gezien de gevolgen ervan (het slachtoffer Is voor zyn leven lang ver minkt) een gevoelige correctie op zijn plaats. Hy eiste dan ook twee geld boeten van 100 subs. 40 dagen alsmede tweemal de onvoorwaardelijke ontzeg ging van verdachtes bevoegdheid tot 't besturen van een motorvoertuig voor de tyd van zes maanden. een uitvoerig pleidooi gaf verdach tes raadsman te kennen, dat niet afdoen de werd bewezen dat zijn cliënt alle schuld droeg, weshalve hy de strafmaat dus veel te hoog vond. MET AUTO TEGEN BOOM GESLIPT Ken 24-jarige arheldnanall»! uit Sas- senhelm slipte met zyn auto uit een bocht op de l'arklaan ter plaatse en ramde tengevolge hiervan een forse „U reed kcnnclyk veel te hard", ver onderstelde de kuntonrechter. Verdachte ontkende dit ten stelligste. „Ik reed hooguit 50 km per uur. doch het wegdek was nogal glad. vermoede- lijk door een olievlek". De officier wees verdachte erop, dat hij zich diende aan te passen bij de plaatseiyke omstandigheden en zich er niet op kon beroepen de maximum toe- heel gest&ne snelheid niet te hebben over- I ua* schreden. Gezien het gevaar, dat ver dachte voor weggebruikers had opge leverd, eiste hy zowel een geldboete van 100 subs. 20 dagen als bij wyze van waarschuwing de voorwaardeiyke Intrekt klng der rijbevoegdheid voor rle tyd van 6 maanden met een proeftyd van 2 jaar. „Ik reed heus erg voorzichtig", aldus verdachtes laatste woord. „Dan moet ik ernstig aan uw stuur kunst twyfelen". kwam de kantonrech ter tot de conclusie. Hy liet verdachtes rijbewys ditmaal nog bulten het geding. BROMFIETSER GAF GEEN VOORRANG Een 20-jarige timmerman uit Voor schoten reed op een Late septemberavond met zijn bromfiets vanaf de Leldseweg plotseling linksaf de Badhuisstraat In en verleende daarby geen voorrang aan een auto. Hy kon geen redeiyke ver klaring van zyn fout geven. „U had nogal wat bier gedronken en was daardoor biykbaar overmoedig ge worden", veronderstelde de rechter. Verdachte wist het echt niet. De getui gen daarentegen wel. Die zeiden althans: „Hy sloeg Ineens linksaf en was kenne lijk niet geheel „brandschoon". „Verdachte mag nog van geluk spre ken, dat hy er zo goed ls afgekomen", zei de officier o.m. in zyn requisitoir, dat zowel een geldboete van 75.- subs. 15 dagen als de voorwaardeiyke ontzegging tot het besturen van een mo torvoertuig voor de tyd van 6 maanden Inhield. Het vonnis werd 60 suba. 12 dagen en de geëiste voorwaardeiyke ontzegging. REMLEIDING BLEEK DOORGEROEST Ken 23-jarige bloemist uit llaarlem- •rmrer inttste op de 1'rovlnclale weg der Sassenheim met zyn bestelwagen een een personenauto op al» gevolg n het feit, dat de remmen plotseling Ilgerden. Een deskundig onderzoek uit, dat de remleiding vrywel ge- va» doorgeroest en hierdoor 'n lek Omdat hier sprake was van 'n grove nalatigheid Inzake een geregeld onder houd van de vitale onderdelen der be stelauto, eiste de officier een geldboete van 100 subs. 20 dagen en een voor- svaardeiykc ontzegging van verdachtes rybevoegheld voor de tyd van 6 maan den met een proeftyd van 2 jaar. „Een onredelijk zware straf, meende verdachte. De kantonrechter liet het dit maal nog by een geldboete van 75 subs. 15 dagen en de gevraagde voor- waardelljke ontzegging. en Jan Maarten Wit ten tonele ge voerd. Een sketch over de schooltyd kreeg hoorbare herkenning van het schoolgaande publiek. In dit nummer kwamen de kwaliteiten van Walthera van Lennep het best tot uitdrukking. De muzikale begeleiding was ronduit voortreffelijk. Na afloop waren er bloemen voor het gehele gezelschap. Vanmiddag is tot besluit van de feestelijkheden in het kader van de jubileumviering in het Luxortheater een filmvertoning gegeven van „The great race" en vanavond wordt een hip baet feest georganiseerd in de fietsenkclder van het schoolgebouw voor de hoogste klassen. Volleybal Het bezoekende Leidse Kangeroes 3 is niet in staat geweest om het Castel lum 1 (heren) moeilijk te maken. Mede door de terugkeer van Ton v d Bos kwamen de Alphenaren tegen hun zwakke tegenstanders tot snel spel met sublieme combinaties. Reeds in de eerste set kwam het krachtever- schil duidelijk tot uitdrukking. Harde smashes van Arie de Jong en Rens de Groot, alsmede goed blokkeren, leverde een 15-6 setwinst op. De Lei- denaren konden door onzuivere set ups en zwak verdpdigen niet tot goed aan va lsspel komen en moesten ook de laatste twee sets met 15-7, 15-7 uit handen geven: 30. Het tweede herenteam verspeelde door een nederlaag tegen DSS 1 de gedoelde eerste plaats in de eerste klas. In de eerste set kon Castellum dank zy gevarieerder aanvalsspel de winst nog binnen halen. Slecht blok keren en minder goed samenspel wa ren de belangrijkste oorzaken voor verhes van de volgende drie sets met 9-15, 7-15 en 9-15. Na de overwinning van vorige week stelden de dames van Castellum te leur door een gelijkspel in de thuis wedstrijd tegen Rijnsburg 1. De Rljns- burg-dames, die 3 invalster* hadden, begonnen zwak, en zonder dat Castel lum zelf tot grootse prestaties kwam. nam het gemakelijk een 20 voor sprong. Herstel van de Rijnsburg-da mes werd Castellum noodlottig. Het stoppen van de aanval leverde veel problemen op, terwijl de eigen aanval of niet hard genoeg was, of te onzui ver. Met 11-15 en 9-15 werd de 22 eindstand bereikt van een overigens matige wedstrijd. LEIDERDORP I.E1DERDORPSE BRIDGECLUB Uitjlag van da 12e cn 13e ronde van de Parencompetitie. Groep Rood: 1 Echtpaar Van Kla veren 1310 (168); 2 Loof-Witkamp 1298 (182); 3 Tijssen-De Winter 1292 (159); 4 Gerlich-Van Leeuwen 1267 (182); 5 Echtpaar Danz 1263 (182); 6 Dames Juns-Van Zónneveld 1238 (169); 7 Echtpaar Rompes 1205 (154)- 8 Blom-Schippers 1204 (163); 9 Dnn?' De Vries 1197 (143); 10 Jans-Pouw 1159 (145); 11 Echtpaar Lenaers 1153 (157); 12 Echtpaar Kiel 1142 (159); 13 Van der Bijl-Van der Koog 1141 (152), 14 Dames Van Gelder-De Jong 1126 (154); 15 Karstens-Karstens 1116 (178); 16 Schutte-Vogelenzang 1071 (124); 17 Echtpaar Vos 1066 (158); 18 Echtpaar Zwanenburg 1064 (151). Groep Zwart: 1 Echtpaar Frinten 1358 (174); 2 Van Berge Henegouwcn- Duyker 1340 (156); 3 Echtpaar Wea sels 1323 (164); 4 Dames Schutte- Zwarts 1278 (230); 5 Echtpaar Groea- beek 1258 (192); 6/7 Dames Hooger- vorst-Zandbergen 1251 (205) en De Koning-Van Zonneveld 1251 (164); 8 Echtpaar Verduyn 1230 (159); 9 Echt paar Van der Pool 1185 (154); 10 Mevr. Van der Bijl- Heer Van der Bijl 1174 (173); 11 Hoogervorst-Van derVliet 1162 (125); 12 Beek-Bosse 1151 (156); 13 Mevr. Van der Kom mer-Heer Van der Kommer 1127 (140); 14 Dames Van den Brink-Van Schcndel 1111 (118); 15 Echtpaar Stokhuyzcn 1096 (153); 16 Dames De Graaff-Onrust 1090 (139); 17 Veld- huyzen-Van Vliet 1057 (141); 18 Echt paar Wcnnink 870 (137). De tussen haakje- geplaatst» ge tallen geven de score van donder dagavond j.L aan.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3