Eén week Poolse films in Camera voor K.&Oo en L.A.K. VERHOGING WATERTARIEVEN BRACHT VEEL SPRAAKWATER DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 OKTOBER 1967 hot eerst gepresenteerd iverd op de jaarlijkse feest- In totaal vier premières voor Nederland In de Poolse fllmweek, welke van 13 tot 17 november gehouden wordt wy schreven daar reeds eerder over zullen vier belangwekkende Poolse films hun première voor Nederland be leven. Het zijn „Erolca" van Munk, Samson" van Wajda, „Siberian Lady Macbeth" van Wajda en „Bariera" van Skollmowski. De films ln het kader van de Poolse week worden alle gedraald in het Camera-theater en zijn alleen toe gankelijk voor leden van K. O. en studenten. Een besloten karakter dus, dat mede zijn oorzaak vindt in het feit, dat niet alle films door de keuringsin stanties zijn beoordeeld. De filmweek wordt georganiseerd door de filmsectie van het Leids Academisch Kunstcentrum (LAK), dat in het ver leden ook met veel succes optrad als ganisator en de Italiaanse filmweek. Behalve de reeds genoemde films, die in premiere gaan, worden van de 29- jarlge Poolse regisseur Jerzy Skolimow- skl nog „Rysopis" en „Walkover" ver toond. Op het programma staan verder nog twee werken van A. Wajda, nl. Ashes and the Diamond" en „Canal". Films, die reeds ln Nederlandse biosco pen in roulatie zijn geweest zullen niet vertoond worden. Dit geldt ook ten aan zien van de films, die in het voorpro gramma vertoond worden. Het zijn alle korte films van na 1955, het jaar, waarin de Poolse cinematografie een belangrijke kentering doormaakte en sterk de aan dacht van het buitenland begon te trek- De week wordt officieel op 13 novem ber geopend met een bijeenkomst in de Burgerzaal van het Stadhuis, waarop het woord gevoerd zal worden door de Poolse ambassadeur in Nederland, de heer S. Albrecht, burgemeester Van der Willigen en prof. dr. L. Kukenheim, se cretaris van de senaat van de Leidse universiteit. Naast het dagelijkse programma in het Cameratheater (dagelijks voorstel lingen te 2.30, 19.00, 21.15 en 24.00 uur) wordt In het Academiegebouw met me dewerking van de Poolse ambassade, die op alle punten bflzonder actief mede werkte, een expositie gehouden van Poolse filmaffiches. Prof. dr. D. W. van Bekkum sprak in oratie over „Avonturen met de chimere" Gistermiddag aanvaardde prof. dr. D. In zijn rede merkte prof. Van Bekkum W. van Bakknn, het ambt van bulten- °P. dc tramtplantatle I van weefsels en organen in de genees- gewoon hoogleraar in de experimentele j<unde is om door vervanging van onher- transplantatiebiologie aan de Leidse Unl- stelbaar beschadigde of geheel verloren gegane lichaamsdelen öe oorspronkelijke het Leldsch Unl vend- f - verslteit vanwege telts-Fonds niet het uitspreken van NIEUWE BESTUURSLEDEN BIJ NEV0B0 - AFDELING LEIDEN „Er hebben ongegeneerde stukjes ge-1 ter. Volgend jaar zal de heer Veeger, staan in enkele clubbladen. Zo schreef die zijn werkkring thans in onze stad men. dat de vorige vergadering één heeft, de voorzittershamer overnemen groot toneelspel was geweest, terwijl een van de heer Van Egmond, terwijl de heer ander schroef, dat er een „fris" bestuur Spoormakers de zware taak van competl- moest komen met nieuwe ideeën. De he- tieleider te vervullen krijgt, ren zijn vanavond niet aanwezig, laat Het bestuur werd tenslotte gecomple- staan dat ze kandidaten naar voren heb- teerd door de heer M. Seyn als commis- ben gebracht. Ik vind het schandelijk, j saris, opvolger van de heer De Weyert, maar ik heb ergere dingen meegemaakt, die als blijk van waardering voor zijn Met grote moeite hebben we zelf twee vele werk een boekenbon overhandigd mensen gevonden. Het ls jammer, we1 kreeg. zijn immers een Bond met zo'n 100» Teleurstellend is het echter, dat een leden, maar we moeten doorgaan". jaar lang gewerkt zal worden zonder Met deze woorden opende gisteravond de heer J. van Egmond de afdelingsraad vergadering van de Nevobo, afd. Leiden in rest. in „Zomerzorg". Daarentegen vond hij het verheugend dat men zal kunnen blijven volleyballen ln Leiden onder een eigen bestuur. Direct na de omstreden vergadering van 21 september J.I., die toen zonder resultaat bleef, meldde zich namelijk de heer Spoormakers, die zich lange tijd verdienstelijk heeft gemaakt ln de scheldsrechterscommlssie, aan als twee de competitieleider, terwijl de heer Vee ger. jarenlang bestuurslid ln de afd. Amsterdam, nu in Leiden zijn sporen zal trachten te verdienen als vlce-voorzit- Technische Commissie, daar zich de aftredende heren D. van der Kwaak. Passchier en v. Dam geen kandidaten meldden. Het slot van de vergadering verschil de hemelsbreed met de opening. Be paald verheugend was de wijze waarop het voorstel van de voorzitter, het vor men van een jeugdcommissie, werd ont vangen. Direct werd de pas-gekozen vice-voorzitter. Veeger, bereid gevon den het voorzitterschap op zich te ne men, terwijl ook anderen spontaan hun medewerking toezegden. De jeugdafdeling, 12-16 jarigen, zal dan in september van het volgend Jaar van start gaan. Dubbel jubileum bij Ver. Touiv R. Molenaar en J. G. Velthuyzen, ieder 40 jaar in dienst, koninklijk onderscheiden Gisteren herdachten de heren R. Mo- dan ook een groot genoegen om de beide t r„,«. jubilarissen de ere-medaille in brons ver- lenaar en J. G. \eldhu>zen het fiit, dat honden aan de 0rde van Oranje-Nassau zij 40 jaar ln dienst waren by de N.V. I te mogen opspelden. De bedrijfsleider Vtrailgdr Touwfabrieken te Leiderdorp, der Verelafdeling, de heer I. Vogelen- utrufeu 1 ,,,ar,ata Je, inhil ArtQsinn pvpnppnu Na verwelkomd te zijn door de maat schappelijk werkster, die de echtgenoten een oranje-kleurig boeket bloemen aan bood, werden de jubilarissen met hun dames door de directie, bij wie zich bur gemeester mr. R. M. Gallas had ge voegd ten dlrectiekantore ontvangen. Daarna had ln de kantine van het Ad ministratiekantoor temidden van fami lie en genodigden de officiële huldiging plaats. Gelukwensen en ereteken De directeur, de heer Haanappel sprak als eerste zyn hartelijke gelukwensen uit en vervolgens in het kort de loop baan van de beide jubilarissen de revue passeren. H(j memoreerde, hoe de heer R. Molenaar na enkele jaren in de Spin nerij te hebben gewerkt, uiteindelijk zijn bestemming vond in de Staalkabelfa- brlek, terwijl de heer J. G. Velthuyzen tot 1965 In de Spinnerij bleef en toen om gezondheidsredenen werd overge plaatst naar de N.V. Koperenbuizenfa- brlek afd. Ribbenbuizen. De directeur dankte beide jubilarissen voor hun trouw en plichtsbetrachting, waarmede zy het bedryf zoveel jaren hadden gediend. Na hen nog vele goede jaren te hebben toe gewenst ging de heer H. B. Haanappel over tot de uitreiking van de gebruike- ïyke geschenken, t.w. het Vererend Ge tuigschrift van de Ned. Mij. voor Nijver heid en Handel met het daarbij beho rende zilveren draaginsigne, de gouden V.T.-speld met briljant, een gouden armbandhorloge, alsmede een geschenk onder couvert. Koninkiyke onderscheiding Vervolgens sprak burgemeester mr. R. M. Gallas. Het deed hem genoegen deze keer twee Jubilarissen te mogen huldi gen; te meer. omdat hij als burgemeester van Leiderdorp twee Leidenaars mocht gevaar opleverde. Op bijzonder fraaie toespreken, die ln de afgelopen 40 jaren i wijze wordt hierin nu voorzien. De ver niet hun trouw en standvastigheid van j lichting wordt doorgetrokken tot aan de grote waarde waren geweest voor het ingang van het Panbos, zodat ook het V.T.-concern. Het was de burgemeester I entree daarheen verbeterd ls. zang wenste de jubilarissen eveneens geluk met hun welbesteed arbeidsleven, dat zij mede door de zorg van hun echt genoten op deze wijze hadden kunnen volbrengen. Namens de Ondernemings raad feliciteerde de heer P. Hlllebrand de heren Molenaar en Veldhuyzen. De heer Molenaar mocht daarna namens het Jublleumfonds van de Staalkabelfa- briek een geschenk onder couvert ln ont vangst nemen uit handen van de heer A. Kijk in de Vegte. Namens het Jubi leumfonds van de Spinnery bood de heer W. Kooien de heer Velthuyzen en zijn echtgenote een strijkijzer en een boeket bloemen aan. De heer J. Kleft, bedrijfs leider van de N.V. Koperenbuizenfabrlek afd. Ribbenbuizen overhandigde met en kele harteiyke dankwoorden een per- sooniyk geschenk aan Jubilaris Velthuy zen terwyi de heer P. C. Witte hem na mens alle collega's uit deze afdeling een prachtige gasaansteker ten geschenke gaf. De heer Molenaar sprak mede namens de heer Velthuyzen een woord van dank voor de ontvangen onderscheiding, de vele geschenken en de gesproken woor- Hlerna volgde een receptie, waarop chefs, bazen en collega's de jubilarissen de hand kwamen drukken. toestand zo goed mogelijk te herstellen. Een dergelijke vervanging van vitale or ganen zou de ideale behandelingsmetho de zijn voor vele tot dusverre ongenees lijke ziekten. De problemen, die zich daarbij voor doen, zijn van tweeërlei aard, namelijk operatieve en biologische. De eerste be horen tot het gebied van de vaatchirur- gie en zijn in principe overwonnen. Dit is echter nog niet het geval met de bio logische factoren, die een „aanslaan" en langdurig functioneren van het trans- plantuat beheersen, hoewel reeds klini sche resultaten van betekenis zijn ge boekt, met name op het terrein van de niertransplantatie. By de gewervelde dieren worden, al dus prof. Van Bekkum, „vreemde" weef- seltransplantaten niet getolereerd, zij worden na korte tijd „afgestoten". In do jaren 1940-1950 kwam vast te staali, dat deze afstotingsreactie door dezelfdè processen wordt veroorzaakt, als die welke verantwoordelijk zijn voor de af weer tegen infecties met micro-organis men. Deze reacties noemt men immuno logische reacties, omdat ze tot immuni teit leiden. Twee geheel verschillende richtingen van onderzoek hebben geleid tot een doorbreking van de transplantatie im muniteitsbarrière. De eerste was een uitvloeisel van ra diobiologisch speurwerk, dat erop ge richt Marathonzitting van Voorscholense Raad /"-I I mi i TI fl 1 .1 1 genvoorstel, dat volgens hem de so- Grondverkoop Noord-Holland niet bouwplan c«i« diende dan het (na besloten zitting) aangenomen Een voltallige raad heeft zich gis teren vastgebeten in een 30 punten tellende agenda. De raad sprak zijn grote waardering uit voor het werk van het Bouwfonds Nederlandse Ge meenten. Bouw in de sociale sector is het domein van het BNG, wanneer zij thans 1200 eenheden bouwt buiten de sociale sector gaat zij te ver, maar in Voorschoten is dit niet gebeurd. A.g. de drank en Horeeawet, die op 1 november a.s. in werking zal tre den, kwamen b. en w. nu nog met een onvolkomen voorstel, want het voor stel is niet af en is ook niet in de commissie geweest. Toch om armslag te hebben werd de raad advies gege ven de concept-verordening aan te ne- rften, hetgeen geschiedde. Het voor stel van een aanvullend krediet voor de stichting van dienstwoningen op de alg. begraafplaats werd aangehouden. De prot.-chr. fractie suggereerde deze woning maar niet te bouwen, nu bouw als woningwet- of premiewoningen niet mogelijk is. Er moet nu gebouwd worden in de vrije sector en dat was niet volgens het raadsbesluit van '62. Nu wordt het een kostbare zaak en voor bewoning door de betrokkenen zal een permanente subsidie nodig zijn. Het voorstel werd teruggenomen voor nadere uitwerking. Richtlijnen Van het ministerie waren nieuwe richtlijnen verstrekt voor de over dracht van woningwetwoningen. De gemeente Voorschoten hield er een afwijkende mening op na, die door de raadsleden als juist werd gekenschetst. De PvdA verzocht deze materie terug te nemen voor nadere studie, doch wethouder v. d. Laan was daar geen voorstander van. Er was reeds uit voerig gediscussieerd en de meerder heid van de raad ging akkoord. Een voorstel van de B.P. om een bepaal de garantiesom door de aanvragers te laten storten kon niet de instemming van het college en de raad verwerven. De gemeente houdt de grens aan van f 12.000,Personen boven dit inko men komen niet in aanmerking voor de koop van een woningwetwoning. In plan Adegeest zullen 36 etagewo ningen worden gebouwd door de N.V. Bouw- en Handelmaatschappij Wad- dinxveen. Het bouwplan werd goed gekeurd en de benodigde grond ver kocht. Met de financiële schaderegeling ter opheffing van de gemeenschappelijke regeling Stichting Compostbedrijf De VIietgemeenten ging de raad akkoord. Het kost de gemeente f 10.712,95. Vlietwijk krijgt zijn torenflat, 36 woningen in 9 lagen. Bovendien nog 25 garageboxen en 25 parkeerplaat sen. Dit bouwplan was gewijzigd en leverde de gemeente een geldelijk voordeel op, hoewel grond voor open baar groen geofferd werd. De heer Franken van de KVP suggereerde dit geld te besteden voor recreatie, maar dan niet voor een zandbak of klim- hek, maar voor b.v. speelveldjes, waarop b.v. basketbal gespeeld kan worden, enz. De suggestie werd over genomen door het college. De moge lijkheden zullen worden bezien. Het voorstel tot asfaltering van de Kniplaan werd goedgekeurd. Met de aanneming van het voorstel tot voor bereiding van bestemmingsplannen werd beoogd zeggenschap te krijgen of althans te worden gehoord, waar en hoe de transportleiding voor gas van de Gasunie door Noord Hofland zal gaan lopen. 18 bewoners van woningwetwonin gen hebben de gemeente verzocht in aanmerking te komen voor de koop van het door hen bewoonde pand. De raad hechtte haar goedkeuring aan dit besluit met uitzondering van de PvdA, welke partij afwijzend staat t.o.v. overdracht van gemeentelijk eigen dom aan particulieren. Verhoging watertarieven B. en w. kwamen met een voorstel tot verhoging van de watertarieven. Wilde het college in eerste instantie een bepaalde winst maken, na beraad en gepraat in de commissie waren b. en w. geneigd zo ver te gaan, dat quitte werd gespeeld bij de exploita tie en dal een marge behouden werd om de stijgende kosten op te vangen. Nu kwam de PvdA op deze avond bij monde van de heer Pels met een te- KOSTEN SPORTPARK LEIDERDORP GERAAMD OP 4,5 MILJOEN GULDEN met groei tot 35.000 inwoners Rekening houdend met een bevolkings groei tot pint. 35.000 zielen zat er tn het reereatleplan „Dwarswetering" naast de reeds bestaande sportaccommodaties ln het dorp, behoefte bestaan aan tenminste vijf wedstrydvelden cn drie of vier oefen- velden voor de voetbalsport, een korfbal- veld, een tweede tennispark, een com plete atletiekbaan, twee hockeyvelden en een oefenhoek, plus een veld voor de geneeswijze door de stra- handbalsport. Als handbalveld lingsziekte te vinden. Na een dodelijke dosis straling bleek het mogelijk om de bestraalde dieren in leven te houden door inspuiting van beenmergcellen van an dere dieren. Dit therapeutische effect berust op een transplantatie en uit groei van bloedvormende cellen van de donor ln de bestraalde gastheer, zodat het herstelde dier uit componenten van twee verschillende dieren bestaat vandaar de benaming „stralingschime- De tweede richting van onderzoek concentreerde zich op het jonggeboren dier, waarby de immuniteitsreacties nog niet volledig tot ontwikkeling zijn ge komen. Door behandeling in een vroeg ontwikkelingsstadium is het mogelijk gebleken een specifieke tolerantie te weeg te brengen ten aanzien van vreem de weefsels, die ten dele op chimerisme bleek te berusten. Aan het slot van ztjn rede betoogde prof. Van Bekkum, dat de veranderingen in de experimentele transplantatiebiolo- gie zo snel plaatsvinden, dat de kans groot is, dat de geneeskunde over revo lutionaire nieuwe mogeiykheden zal kun nen beschikken voordat de consequenties van hun toepassing voldoende zyn voor zien. Sommige van deze ontwikkelingen zullen zo ingrijpend kunnen zijn, bijv. een eventuele hersentransplantatie, dat het niet waarschijnlijk is. dat de beslis sing over de toepassing ervan uitsluitend bij de medici zal kunnen berusten. Intensievering van het contact tussen de basiswetenschappen en de kliniek, alsmede confrontatie van het publiek met de vorderingen in de medische re search, worden, aldus prof. Van Bekkum, als de beste middelen gezien voor een adequate voorbereiding op de mogelijk heden van de toekomst. tueel een byveld van de voetbalsport gebruikt kunnen worden. Deze aanbe veling doet de Grontmy N.V. in haar rapport, dat zij onlangs ln opdracht van het Leiderdorpse gemeentebestuur opstelde. In het schetsontwerp, dat de Grontmij aanbood is ook ruimte gereserveerd voor de zgn. dagrecreatie in het zuid-oosten van het gebied aan de Dwarswatering, terwijl tevens gedacht is aan het treffen van voorzieningen voor de hengelsport en roeisport. Verbreding en afsluiting van de Leysloot van Rijnlands boezem water - het Hoogheemraadschap heeft daartegen geen bezwaren - opent vol gens b. en w. en de adviserende instan ties aantrekkelijke perspectieven voor zowel de sportvissers als de recreatie zoekenden. Opgemerkt wordt tevens, dat het gebruik van de Dwarswatering als oefenbaan voor roeien niet onmogelijk is. De daarvoor gewenste voorzieningen - zoals een coachpad op de zuidelijke kade - kunnen op eenvoudige wijze gereali seerd worden, aldus schrijven b. en w. in de recreatienota aan de gemeenteraad. Het verdient echter wel aanbeveling, de Dwarswatering plaatselijk te verbreden. Na het vaststellen van de verschillende wensen voor het recreatiegebied zal in de nabije toekomst vooral gestudeerd moeten worden op de economische haal baarheid van het plan. Het totale plan beslaat een oppervlakte van ongeveer 40 ha en de realiseringskosten - een ge deelte van de grond zal de gemeente cog moeten verwerven - worden geraamd op 4,5 miljoen. In verband ook met de hoge kosten zijn b. en w. van mening, dat de realisering in één faze niet mo gelijk zal zijn. Reden warom aan de Grontmy opdracht is gegeven na te gaan welke faze van het plan ln eerste Instantie voor uitvoering in aanmerking komt. Het ligt in de bedoeling het gebied Dwarswatering, na overleg met de stede- bouwkundige en na het bekend worden van alle vereiste gegevens, op te nemen in een bestemmingsplan. De Culturele Raad en vier sportverenigingen zyn uit genodigd om met het college over de nota betreffende het sportparkplan van ge dachten te wisselen. Straf verlicht Nieuwveense koopman reed na botsing door Een 47-jarige Nieuwveense koopman was door de Haagse politierechter ver oordeeld tot 100,- boete en ontzegging van de rybevoegdheid gedurende vier maanden wegens het doorrijden met een door hem bestuurde auto, na een aanrij ding te hebben veroorzaakt. Op de Speelmanweg hoorde verdachte volgens eigen verklaring wel een tik, doch hij wist niet een aanrijding te heb ben veroorzaakt. Voorbygangers hadden echter het nummer van zyn auto geno teerd en zo kon de man worden opge spoord. De procureur-generaal wees erop, dat dergelyke feiten wel onbehooriyk zijn, doch in verband met het beroep van verdachte wilde hy de ontzegging van de rybevoegdheid voorwaardeiyk maken, doch de geldboete handhaven. Het Hof heeft arrest gewezen en over eenkomstig die eis uitspraak gedaan. •oorstel van b. en w., terwijl het de gemeente nog 1000 gulden meer in de kas zou brengen. Het college had een raming gemaakt en dr. Pels ook. Men ging beide uit van dezelfde cyfers doch kwam toch tot an dere resultaten. De raad vroeg om tijd om even in beraad te gaan. wat dan ook geschiedde. Met alle waardering voor het research voor het werk van dr. Pels ging geen enkel raadslid van de andere fracties mee met zyn voorstel, zy wa ren bevreesd, dat door aanneming van het voorstel Pels het waterverbruik zou afnemen, terwijl heel moeiiyk te bepa len zou zyn, wie nu het meeste water zou gebruiken. Dr. Pels was hierover zeer ontstemd en verweet de raadsleden dat zij afstemden om politieke redenen. Het voorstel van dr. Pels werd eerst ln stem ming gebracht en kreeg alleen de stem men van de PvdA. Daarna werd het voorstel van b. en w. In stemming ge bracht en kreeg de stemmen van de PvdA tegen. De twee volgende voorstellen, inhou- denden hogere vergoedingen voor het gebruik van de gemeenteiyke lokalitei ten en gemeenteiyke gymnastieklokalen kregen de goedkeuring van de raad. Onderwijszaken De onderwijsvoorstellen werden ha merstukken. Zo kreeg de openbare u.l.o. 300,- voor de aanschaf van bijbeltjes, voteerde de raad 12.625.- voor de eer ste inrichting van de openbare kleuter school „De Speeldoos" en 800.000,- voor de bouw van een 14-klasslge school in Noord-Hofland, om althans het col lege van b. en w. armslag te geven om door te gaan met de voorzieningen voor het onderwijs. De bestemming van de lo kalen en plaats is nog niet definitief. De concentratie van de scholen van diverse pluimage werd op prijs gesteld. Verkoop grond ln Noord Hofland met bouwplan. Dit plan werd na een besloten verga dering aangenomen met de stemmen van de heren Westermann en De Vos van Steenwijk (VVD) tegen, de twee andere WD-leden stemden voor. Voorlopig zul len 71 premiewoningen met 16 garages worden gebouwd. De PvdA vroeg inzake dit plan en de ontwikkeling in Noord- Hofland de raadsleden via de commissie te informeren over de gang van zaken. De heer Van Eerde wilde de garages achter de woningen geplaatst en zag graag centrale antennesysteem Inge voerd. De heer De Vos van Steenwyk vond het wel een aantrekkelijk plan. maar omdat dit een deelplan was, kon hy toch zyn stem niet geven. De heer Franken (KVP) betuigde zijn instem ming met het plan. Bezwaar had hy al leen tegen de uniformiteit, doch daar zal nog wel wat aan te doen zyn. Deze woningen bevorderen de doorstroming en zyn als zodanig van groot belang. Wethouder drs. A. F. v. d. Laan deelde mederëtat dit type woning in Voorscho ten nog niet was gebouwd en dat deze woningen voor de verhuur zyn bestemd, wat de doorstroming ten goede zal ko men. Het plaatsen van de garages achter de woningen zal echter moeiiyk zyn; het plan is te ver gevorderd. Doch bij andere projecten zal hierop worden ge werkt. Er komt wel een centraal anten nesysteem. Er zal voldoende afwisseling komen in woningtype. Het voorstel werd aangenomen met 2 stemmen van de WD tegen. VOORSCHOTEN Gevonden voorwerpen in september Damesportemonnee, regenhoed, bood schappentas met inh., pakje inh. galon, regenjas, herenbril, sleutels, worst, kin derdriewieler, meisjeskleding, schooltas, ringetje, lederen jas, rozenkrans, dames polshorloge, pyp, tas inh. gereedschap, badhanddoek, zwembroekje, sierpot, broche, kinderbril, autostep, damesring, totozegels, hangertje, auto-sigaretten- aansteker, wapenarmband, regenbroek, meisjesjack, beurs, stoelzitting, bankbil jetten, kinderschoentjes, damesbrll, trek- passer, pakje inh. Fasso-onderdelen, toi lettasje, motorbril, jongensjack, knalpyp, vulpen, kinderarmbandje met plaatje, le- gertas, herenregenjas, damesrokken, jurk, truien, belichtingsmeter, kinder jasje, studieboeken, touwtas, zak inh. mais, geldsbedrag, hondenhalsband, zak inh. dameskleding, muntbiljet. Terug te bekomen en Inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevonden voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor het doet. ex. natuurk. ingenieur de heer L. J. M. Prins. NIEUW CLUBHUIS VOOR KINDEREN TE ALPHEN De Alpliense Speeltuinvereniging „Kindervreugd" gaat een nieuw club huis bouwen. De gemeente heeft de hiervoor benodigde grond beschikbaar gesteld en de vergunningen voor de bouw zijn reeds gegeven. Niets staat het bestuur van „Kindervreugd" meer in de weg en het wil zo spoedig mo gelijk met de bouw beginnen. Het plan, dat een aanvaardbare en ruime indruk maakt, is ontworpen door de jonge bouwkundige L. Sneeuw die erin geslaagd ls met de middelen die hem ten dienste staan er een fraai KATWIJK De Provinciale weg voor wat betreft j het gedeelte dat door het vliegveld gaat, zal ook van verlichting worden voor zien. Reeds lang was deze wens geuit omdat deze kronkelende weg met daar langs mannen in donker uniform steeds PAUZE LIEVER WAT MEER ROMMEL ,,'s Lands wijs, 's lands eer". In het buitenland houd je je aan de daar gebruikelijke kerkgewoonten en dat zouden we ook willen aanbevelen in het binnenland. Men zondigt tegen de gemeenschapsgedachte, indien men in de kerk een solo-rol gaat vervullen. In kerken met zitters blijve men zit ten. bij de knieiers knielen en bij de staanders staan. In het algemeen is het te verafschuwen in de kerk ook maar enigszins op te willen vallen, hetzij door houdingen van vroomheid of van onvroomheid. Beide zijn een overschatting van zichzelf, ordinaire hoogmoed, aanstellerij en die is nergens getapt, bij O. L. Heer het al lerminst! Wij zouden in de kerken veel meer ongedwongenheid wensen, zoals in zuidelijke landen. „Het is daar maar een rommeltje", gispen de noordelin gen, die, gewoon aan bedehuizen vol gestouwd met banken als een school gebouw, dit beschouwen als rechtlij nige rechtzinnigheid. En nu weer ker ken met keurige rijen stoeltjes als 'n concertzaal. In Italiaanse en Spaanse kerken zijn hier en daar wat banken en stoelen voor de liefhebbers en staanplaats ge noeg! Het geeft een levendiger aan blik. Het is ook architectonisch ver- kwikkelijker. LEIDSE B10SC0PE1S Camera: Gooi 't maar in mijn pet (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjlvago (14 jr.) prolongatie. Dagelijks en zondag 2.15 en 7.30 u. Luxor: Angelique (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Falstaff (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Mijn prinses (18 jr) gepr. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: 7 Guns voor the Mac Gregors. (14 iaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. PUNT II1 !i' I 1Iit'll l 'mi' yll <1. II' Hl ;i" |i| !i» i! i >11.11 |li iii ui i i gebouw van te maken. Uit verkcers- oogpunt zal het nieuwe clubgebouw verrijzen aan de Hugo de Grootstraat in de onmiddellijke omgeving van de kleuterschool. Het geheel zal bestaan uit een zaal, die een lengte krijgt van 16 nieter en een breedte van 6 meter met daar in een verplaatsbaar podium. Dit maakt de grote zaal dan niet al leen geschikt voor repetities en oefe ningen van de verschillende clubs van i Kindervreugd maar ook voor andere j vrije tijdsbesteding als filmvoorstel lingen. kleine uitvoeringen en even-1 tueel dansavonden. Voorts zal het ge- bouw een ruime keuken krijgen, die I tevens geschikt zal zijn voor het hou den van bestuursvergaderingen, een garderobe, bergruimte, een hal en 'n ruimte voor de toezichthouder van de speeltuin. Met de ruim 180 m2 oppervlakte, die het nieuwe gebouw krijgt, hoopt het bestuur niet alleen het clubwerk goed te kunnen laten functioneren maar in de naaste toekomst meer aktiviteiten te kunnen organiseren in eigen huis dan in het verleden het geval was. Met het kapitaaltje dat vergaard is sinds een aantal jaren met het or ganiseren van bazars en oud-papier- aktie enz. acht het bestuur het verant woord tot de bouw van een clubhuis over te gaan. In familieformaat KORRELTJE Hoe snel de tijd voorbijgaat, be merkt men het best als men zijn scheurkalender verwaarloost. Marktberichten LEIDEN, 27 oktober. Vee Fokstie ren 20 500-900 p kg. schoon gew., kalm; melkkoeien 55 925-1550 per stuk, rustig; 315 vette koeien 3.35-4.50 p. kg. sch. gew., redelijk; varekoeien 40 525-1275 per stuk, kalm; vette kalveren 58 3.40- 4.00 p. kg., lev. gew., redelijk; vette schapen 25 100-135 per stuk, vlot; fok schapen 20 125-165 per stuk, willig; vette lammeren 1513 115-160, redelyk; drach tige zeugen 54 325-450 p. st., redelyk; schrammen 113 80-105 per stuk, rede lyk; biggen 450 56-68 per stuk, rustig; geiten 14 15-45 per st. Totaal 2700. Leiden, 27 okt. Kaas Aanvoer 3 partijen Goudse en 3 partyen Leidse. Prij zen per kg.: Goudse le kwal. tot 3.67, Leidse le kwal. tot 4.30. Handel goed. (Door een stoornis gisteren, tot onze spyt, niet in alle edities opgenomen). LEIDEN, 27 oktober. Groente Druiven 67-73; andyvle 11-42; pronkbo- nen 89-101; snybonen 138-329; stambo- nen 104-272; stokbonen 76-270; kroten 9-10; boerenkool 18-25; groene kool 13- 22; prei 16-26; spinazie 35-82; spruiten A 34-41; B 36-39; komkommers 41-110; tomaten A 580-610; B 620-640; C 490- 520; witlof 138-171 alles per 100 kg. Me loenen 14-66; bloemkool 27-88; knolsel derij 15-23; sla 12-22, alles per 100 stuks, peterselie 6-40; radys 8; seledrij 8-9; uien 16-18 per 100 bos. LEEUWARDEN, 27 okt. Kaas Cc -nissienoteringen (in p. kg): Goudse kaas 3.17, Edammer kaas 2.88. Broodkaas 2.89. Handel kalm. KATWIJK a.d. RIJN, 27 oktober - waspeen (p. kist): A-extra 3.60-5.30, Al 2.70-3.40, A2 2.60-4.40, B -extra 5.30-5.80. BI 2.50-5.60, Cl 2.80-3.10, C2 1.20-2.20, breekpeen (per kist) 0.70 -3.80, andijvie 20-39, bleekselderie (p. stuk) 9-10, bloemkool (p. st.) 6 st. per bak; I 94-120, 8 st. p. bak: I 50-80, II 20-46, boerenkool 25-28, groene kool 18-20, komkommers 9-23, prei 23-35. prinsessebonen 80-120, rode kool 7-13, sla 6-17 p: st. tomaten p. bakjé v. 6 kg 2.60-4.00, uien 3.30-4.00, peterselie 8. Aanvoeren: waspeen 194.000 kg, waar van 30.000 kg voor export werd ver kocht; bloemkool 4.400 stuks. Voor f 1000.- aan geld en goederen in Leiderdorp ontvreemd In de afgelopen nacht is een inbraak gepleegd in het woonhuis van de heer Rietveld, Van der Valk Boumanweg te Leiderdorp. De inbrekers kwamen binnen door een raampje aan de achterzyde, dat op een kier stond, te openen. Binnens huis werd veel ravage aangericht, zonder dat er vernielingen werden aangericht. De buit bedroeg 500,- aan contanten en waardevolle goederen zoals een gou den armband, een horloge en een radio toestel met een gezamenlijke waarde van 500,-. Een politieonderzoek is gaande.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4