£etdóe Sou^ant Ontslag en lawaai buren waren te veel Felle concurrentie tussen Hollywood en Amerikaanse t.v. KRO brengt Nina en Frederik TELEVISIE VANAVOND PAGINA 2 DB LEIDSE COURANT ZATERDAG 28 OKTOBER 1967 Burgemeesters benoemingen MINISTER Beernlnk en vla zijn per soon In enkele gevallen het hele kabinet staan voor de niet zo heel aan gename taak om binnenkort te moeten voorzien ln de burgemeestersvacature van een aantal grotere gemeenten. We noemen ons beperkend tot de allervoornaamste Hilversum, Maas tricht, Nijmegen, Haarlem, Den Haag... Reeds gonst het van geruchten en van namen Vooral omdat er bij de benoe ming enige inspraak erkend ls, wordt de belangstelling in een wat grotere kring levendig dan vroeger het geval was. OPVALLEND is, dat tegenwoordig zodra de burgemeestersfunctie in een wat grotere gemeente open valt. meer gedacht wordt aan figuren die weinig of geen ervaring hebben in het besturen van een gemeente, dan aan burgemeesters die in een wat kleinere gemeente ervaring hebben opgedaan en zich daarbij als bekwame krachten hebben leren kennen. We pleiten beslist niet erover, dat ln de grotere steden de burgemeesterszetel altijd moet worden Ingenomen door een man met een lange staat van dienst in andere gemeenten. Wel zouden we het Jammer vinden, dat een natuurlijke promotie bij het besturen van een ge meente een plafond krijgt zo in de buurt van 50.000 inwoners, een plafond dat dan nog maar bij uitzondering kan worden doorbroken. EEN functie in het kabinet, een aantal Jaren Kamerlidmaatschap of een soortgelijke politieke functie garanderen geen grotere geschiktheid dan de persoon van burgemeesters die door een wat lager niveau landelijk minder in de publiciteit zijn getreden, maar die als burgemeester vaak onder moeilijke om standigheden uitstekend werk hebben Hun promotie moeten minister en kabinet zeker niet uitsluiten. Lectuurverbod OPHEFFING van het lectuurverbod dat voor bepaalde publlciteltsorga- nen in het militaire bedrijf gold, ls een begrijpelijke maatregel. Ten eerste uit praktische overwegingen omdat het effectueren van het verbod praktisch uitgesloten was en ten tweede min of meer principieel. Slechts bij wijze van hoge uitzondering moet de overheid of haar vertegenwoordiger censuur uit oefenen. Al ware het alleen maar om dat anders de schijn gewekt wordt dat die overheid voor andere bladen en drukwerk zich wel mede verantwoorde lijk stelt. Een grote meerderheid van de Neder landse bevolking zal onderschrijven dat een flinke portie van wat er aan perio dieken verschijnt rommel is en dat de verantwoordelijke uitgevers de geeste lijke volksgezondheid en/of de democra tie een dienst zouden bewijzen door liever vandaag dan morgen failliet te gaan en aldus gedwongen te worden hun zinloze en amorele werk te staken. Maar ln de tijd waarin de geestelijke vrijheid eindelijk haar plaats aan de eer ste lessenaar gekregen heeft, moet de burger individueel verantwoordelijkheid dragen en niet in zulke zaken als lec tuur benutten handelen en laten onder dwang van de overheid. Bovendien, de ervaring heeft geleerd: pornografie en andersoortig ondermij nende lectuur groeien juist bijzonder hard tegen de verdrukking in. De beste manier om de jonge gene ratie wegwijs te helpen in wat positief en negatief is, is een begeleide openheid. Helaas schiet de oudere generatie uit gesproken in de begeleidende taak vaak te kort. Er wordt te veel verboden en te weinig duidelijk gemaakt. „Cursief" kijkt schuin tegen de dingen aan Zaterdagavond 28 oktober om 22 uur zendt de KRO-radio de eerste afleve ring uit van een nieuw programma, „Cursief", dat als ondertitel mee kreeg: „een programma dat schuin tegen de dingen aankijkt". Voor dit programma worden de teksten ge schreven door Kees Fens, Michel van der Plas, Herman van Run, Willem Snitker en Henk Suer. „Cursief" wordt gepresenteerd door Netty Rosenfeld, Simone Rooskens, Luc Lutz en Felix Huizinga. Dora Paulsen draagt zorg voor wat men „zing-zeggertjes" zou kunnen noemen. Gerard Hulshof re gisseert dit KRO-radioprogramma. „The high Chaparral" nieuwe westernserie Zaterdag 28 oktober presenteert de AVRO-televisie de eerste aflevering van een nieuwe spannende westernse rie (in kleur) getiteld „The high Cha parral". „The high Chaparral" is het verhaal van de familie Cannon. Zij zoeken hun toekomst in Arizona, ten westen van Tucson, waar zij hun ranch bouwen, De Apachen, onder aanvoering van hun opperhoofd Chosise, pogen door aan vallen hun plan te verijdelen. Ook stro pers en Mexicaanse bandieten maken het hun niet gemakkelijk. Big John Cannon's eerste vrouw, Analle wordt door de Apachen vermoord. Zijn broer Buck ziet geen kans een eind te maken aan de voortdurende diefstallen van vee door bandieten. Ten einde raad gaat John Cannon dan 'n overeenkomst aan met de vader van de schone Victo ria Montoya, een machtig man in deze streek. Hij huwt haar om samen met Montoyade aanvallen beter te kunnen weerstaan. De serie speelt in het jaar 1870. De rol van John Cannon wordt gespeeld door Leif Erickson. De regie van „The high Chaparral" een pro- duktie van David Dortort is in han den van William F. Claxton. Zaterdag Ned I. 21.40 uur. Veel Nederlanders zeggen „ja tegen satire op t.v. AMSTERDAM (ANP) Een enquête over de vraag of er al dan niet een satirisch t.v.-programma dient te zijn, heeft aangetoond dat in 36 procent van de Nederlandse gezinnen men vóór een satirisch programma op de televisie is, 20 procent staat neutraal en 44 procent vindt zo'n programma niet nodig. Dit deelde de STRO, de Satirische Tele visie/Radio Omroep in oprichting, mee. Deze uitkomst zou, omgerekend in ab solute cijfers, betekenen dat 1.152.000 gezinnen vóór een satirisch programma zijn en 224.000 gezinnen lid zouden willen worden van een satirische om- Hot voorlopig bestuur van de STRO voelt zich aan de vele voorstemmers verplicht de plannen voor oprichting van een satirische omroep door te UTRECHT (A.N.P.). Het was de 21-jarige Utrechtse monteur G. B. op die bewuste 27ste september allemaal te veel. Eerst kreeg hU in Den Haag van de Van HeUstdirectie (zUn werkgever) te horen dat er ontslagen zouden vallen en bU zijn thuiskomst waren de buren voor de zoveelste maal flink lawaai aan het Televisiefilms nu ook in bioscopen (Van onze correspondent) NEW YORK Er Is een fikse herrie ontbrand tussen de voornaamste Ame rikaanse tv-maatschappljen, CBS, ABC en NBC en de filmmakers van Holly wood. De president van de Motion pic ture association of America, de voor malige assistent van president Johnson op het Witte Huis, Jack Valcnti, heeft Sportreportages op radio en tv (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM In het NTS-sportpro- gramma, dat zondag 29 oktober van 19.30 uur tot 20.25 uur op Nederland I wordt uitgezonden, zal onder voorbe houd van wijzigingen meer aandacht worden besteed aan: de voetbalwed strijden SpartaAjax in Rotterdam en VolendamFeljenoord in Volendam, de hockey-interlandwedstrijd Neder landPakistan in Amstelveen, de turn-interlandwedstrijden Nederland Oostenrijk in de nieuwe sporthal in Sneek, „Jumping Amsterdam", het paardesportevenement in de nieuwe RAI. In het NRU-sportprogramma „Langs de Lijn" op zondag (14.3017 uur, Hilversum I en 18.05—18.30 uur, Hil versum II) wordt rechtstreeks verslag gedaan van de voetbalwedstrijden Spar taAjax, VolendamFeljenoord, F.C. TwenteADO en Hermes DVSDe Graafschap, nabeschouwingen hoort men van de wedstrijden Sittardla Telstar, HaarlemFC Den Bosch en PECZwolse Boys, verslagen van Jumping Amsterdam, de wereldkam pioenschappen biljarten in Marseille en voorts nieuws over korfbal en hockey. Tv-documentaire kunst en de oktoberrevolutie Ter gelegenheid van het feit dat vijf tig jaar geleden de oktoberrevolutie uitbrak, zendt de VARA-televisie zon dag 29 oktober een documentaire uit, die een speciaal facet van deze grote revolutie belicht, namelijk de ontwik keling van de kunst. Er zijn weinig perioden in de we reldgeschiedenis te vinden, waarin kunstenaars en volk, in hun streven naar een betere wereld, een inniger bondgenootschap hebben gesloten dan tijdens de Russische revolutie. Allen werden bezeten door één gedachte: een wapen te zijn in de strijd tegen bourgeoisie, tegen de westelijke mach ten die de revolutie wilden vernietigen. De titel van deze documentaire luidt dan ook „Mijn pen als wapen", een strofe van de grote dichter van de re volutie, Vladimir Majakovski. De golf van sociale en artistieke creativiteit eiste nieuwe vormen van expressie. Op alle gebieden van de kunst brak een vernieuwing door, die de basis legde voor een modern Europees kunstbesef. Tien jaar duurde deze roes van artis tieke scheppingsdrang. Met de komst van Stalin kwam een einde aan de creatieve vrijheid. Deze produktie van de Westduitse televisie werd voor Ne derland bewerkt door Henk de By en Charles B. Timmer. (Zondag Ned.II, 20.30 uur) T.v.-hoogtepunten van „Jumping Amsterdam" (Van onze omroepcorrespondent) Zondagmiddag a.s. zendt de NTS van 17.00 tot 18.00 uur op Nederland I een reportage uit van „Jumping Amster- I dam", het jaarlijks terugkerende hip pische evenement ln het nieuwe RAI- gebouw in Amsterdam, waaraan inter nationaal vermaarde ruiters en s zones deelnemen. In deze uitzending ziet men hoogtepun ten van het traditionele jachtspring- concours om de grote prijs van Am sterdam. Verslaggever is Aad van Leeuwen en de cameraregie berust bij Jan Leijendekker. bij het ministerie van Justitie in Washington een klacht ingediend tegen de televisiemaatschappijen, die thans begonnen met zijn eigengemaakte films in de bioscopen voor vertoning aan te bieden. ABC- en CBS-tv zouden reeds 300 mil joen gulden hebben belegd in het ver vaardigen van films, die in bioscopen zouden gaan draaien. De Hollywoodstu- dio's van Warner Bros, MGM, Para mount, Columbia Pictures, United Ar tist and Twentieth Century Foe vre zen geruïneerd te zullen worden, wan neer de tv-maatschappijen de vrije hand zouden krijgen om op de bioscoop- markt met Hollywood te gaan concur reren. De bond van Amerikaanse bios coopeigenaren daarentegen heeft een re solutie aangenomen, waarin het initia tief van de televisiemaatschappijen wordt toegejuicht. In de bioscoopwereld zit men dikwijls met prolongaties opgescheept, omdat Hollywood niet tijdig zorgt voor vol doende nieuwe films, die een aantrek kelijke keus bieden aan het bioscoop- gaand publiek. tDe Californische filmproducenten be schouwen de tv-films in bioscopen in strijd met anti-trustwetten. Het ministe rie van Justitie weigerde tot dusverre commentaar, doch heeft professor Ro bert W. Crandall opdracht gegeven uit te zoeken wat de positie van de huidige wetgeving ten aanzien van dit vraag stuk is. CBS heeft reeds Hollywood- sterren, als Jack Lemon and Doris Day gecontracteerd om een serie films te vervaardigen, ter waarde van 80 mil joen gulden. ABC stelt zich voor dit jaar 10 tot 12 films te maken ter waar de van 90 miljoen gulden. Claire Bloom, Brigitte Bardot en Sean Connery zul len voor ABC optreden. Sidney Poitier zal in „Por the love of Ivy" spelen, eveneens voor ABC-film. Tot dusverre produceren de televisiemaatschappijen meer films dan Hollywood. In 1966, bij voorbeeld, vervaardigde Hollywood 149 films, terwijl de tv-maatschappijen met 156 films uit de bus kwamen. Films worden steeds populairder op Ameri kaanse televisie, en een film over de „Beatles" werd dezer dagen door NBC op spltsuurtijd uitgezonden en duurde twee uur. Vanwege de enorme vraag naar dit soort vermaak op tijden dat de tv de grootste kijkdichtheid heeft. tADVERTENTIE ...om zéker te zijn! brand-. Inbraak-, Is het u ook opgevallen dat het de laatste dagen ineens goed gaat met de programmacoördinatie tussen beide t.v.- netten? Eindelijk schijnt er in Hilver sum iemand met do vuist op tafel ge slagen te hebben met een „Nou moet dat gedonder maar eens uit zijn". Sinds dien is het vrijwel elke avond mogelijk om één of zelfs meermalen te „wisselen" zonder dat men daarvoor een halve uit zending moet mislopen. Hulde aan die man van die vuist! Al wisselend zagen we gisteren achter eenvolgens Fenklup, het oude VARA- tienermeggezlen. Er was een beetje aan gesleuteld maar voor de vastgelopen formule was nog geen goed vervolg ge vonden. Er was natuurlijk veel biet, een nieuwe presentratrice, die het wel leren zal, en o.m. de Kllsjeemannetjes, die niet meer plat praatten en, gisteren al thans, ook niet leuk. Ook nog op I: Achter bet Nieuws met als interessantste bijdrage een gesprek met de Groningse hoogleraar prof. Delfgaauw die uitlegde waarom „John son-moordenaar" geen verboden kreet kan zijn en dat meende te kunnen aan tonen aan dé hand van het volkenrech telijke uitgangspunt zoals dat indertijd werd gehanteerd tijdens het proces tegen nazikopstukken ln Neurenberg. Jammer dat hem géén „tegenspeler" gegeven werd. Dat zou een nog wel boeiender gesprek hebben betekend. Op „II" zagen we ln Brandpunt t.v.- kanttekeningen bij de kroningsplechtig- hedenpraal in Teheran. We kregen de indruk dat de Brandpuntploeg naar Perzië was gegaan met de vooropgezette bedoeling om een reportage, in deze kritische zin te maken. Er we kregen tevens de indruk dat zonder die voorop gezette bedoeling er wellicht iets heel andere uit de t.v.-bu(l)s gekomen zou zijn. Zo'n „duur" feest, mag dat in een ont wikkelingsgebied? Een moeilijke vraag, waarbij men aan de hand van elk ont wikkelingsgebied monarchie, republiek of dictatuur kan aantonen dat juist die landen behoefte hebben aan natio naal zelfbesef. Dat kost geld, dat niet perse verspild hoeft te zijn geloven we. De ontwikkelingsgang van Perzië in de laatste decennia HJkt een stevige lijn omhoog te zijn. Nog lang geen eind punt, maar aan die tendens heeft de huidige sjah een geduchte steen bij gedragen. Wij gunnen hem die prale rige kroningsfeesten. Ook omdat we ge loven dat de Perzen net zo graag feest vieren als alle andere wereldburgers die, al feestend, trots op eigen nationale prestatie wil zijn. Brandpunt bood vervolgens een. voor beeldig forumgesprek over de vestiging van een medische faculteit in Zuid- Nederland. Over de merites van de voorstanders van Tilburg, Eindhoven of Maastricht willen we niet oordelen. Op tijd (nog steeds dank zij de vuist!) konden we op „I" Mies en Scène zien. Ons favoriete programma dat weer heel veel te bieden had. Uitschieter Jan Wolkers over de Amsterdamse proza prijs, Gerard Cox, Ed v. d. Elskens kostelijke STER-i'llm en vooral de „satirische voorbeelden" die aan de STRO-mannen werden voorgelegd. Als die een voorproefje zijn van de satire die Achter het Nieuws straks gaat be drijven staat ons iets te wachten waar we al te lang van verstoken zijn geweest. Vg. Medio maart waren Nlna en Frederik baron en baronesse Van Pallandt voor het eerst sedert ruim 2% Jaar beroepshalve in Nederland, om voor de KRO-televisle in vier dagen drie te levisieshows van elk een uur op te ne men, waarvan de eerste zondag zal worden uitgezonden. De laatste keer dat Nina en Frederik in Nederland waren, was ter gelegenheid van het Grand Gala du Disque. Voor de opna men van deze drie shows, die werden geregisseerd door Jos van de Valk en Tineke Roelfen, waren drie televisie studio's vrijgemaakt. Behalve Nina en Frederik werkte aan deze opnamen een aantal binnen- en buitenlandse gasten mee onder wie de New Orleans Syncopaters, de George Mitchell Singers, Ronnie To- ber, de uit Engeland afkomstige Lary Adler, de Tsjechische zangeres Judi- ta ,de mime-speler Skai K. Ophir uit Israël, Lenny the Lion, Karin Kent en Albert Vogel. cessen zoals „That's my song", „There but for fortune", „Mes Enfants", „Daddy what is" en ..Baby it's cold outside". In deze eerste show de andere twee worden uitgezonden op zondagavond 26 november en zondag avond 24 december treden behalve Nina en Frederik op: Lenny the Lion, Judita, Shai K. Ophir, Ronnie Tober en de George Mitchell Singers. Het or kest staat onder leiding van Jackie Buiterman. (Zoodag Nod. L 20.30 mm* De NVSH zal zich onder geen be ding laten afhouden van de benut ting van de door minister Marga zp genereus toebedeelde zendtijd. De NVSH ls met de andere om- roepdwergen in een moeilijke positie gemanoeuvreerd door de weigering van KRO en VARA medewerking te verlenen bU het tot stand komen van de mini- programma's. Beide omroepen ver boden hun employés leta voor de dwergen te doen, hoewel enkele regisseurs al verbintenissen hadden aangegaan. „We zullen onze zend tijd verkrijgen", zei voorzitster M. Zeldenrust-Noordanus", al moe ten we er dag en nacht voor wer ken". Zo ziet u maar. voorgelicht zél er worden Geheim (code)-telegram: AVRO - KRO - NCRV - VARA - stop - VPRO - TROS - NTS - stop - CVK - IKOR - RKK - stop - SOCUTERA - TELEAC - stop - NVSH - BZN - HIRO - MH - CSC - stop - DvG - OW - stop - stop - stop-* sto-o-o-o-o-o-pü! Alstublieft, lieve minister Marga, het is niet om aén te zien. Kleurentelevisie is een héérlijk be zit, zoals vanavond, als de AVRO de bokswedstrijd PattersonQuarry uitzendt. Vooral inschakelen als u levensecht bloed wilt zien, of een blauw oog in natuurlijke kleuren. Veel genoegen! Welk gevecht de AVRO ook zal uitzenden, niet de strijd die van middag in Hilversum over het hoofd van Siebe van der Zee heen wordt uitgevochten. Siebe en zijn twintig mille lijken slechts aan leiding te zijn voor de machts strijd welke in de boezem van het logge omroeplichaam dat de AVRO is, woedt tussen de RTN-vertegen- woordigers en de oude AVRO- aanhang. De RTN'ers Matser. Van den Bergh en Van der Weele willen een forse slem in het kapittel; een forse rechtsklinkende stem, wel te verstaan. De AVRO wil zich zelf blijven: één, algemeen en nationaal. (Het klinkt als een geloofsbelijde nis). Daar komt nog bij dat voor zitter mr. Slotemaker driftig in troebel water zit te vissen. Aan de controverse in het AVRO-be- stuur waarin o.a. de heer Sidney van den Bergh als luidruchtig „toehoorder" wil hij gebruik ma ken om zijn eigen positie te ver stevigen. Het ken zijn det de RTN- groep, als htJ zijn zin niet krijgt, aanstuurt op een breuk. Weer een omroep erbij; de AVRO terugge zakt naar de riskante 400.000-leden- grens. Maar dan is er nog altijd Televizier; het familieblad dat zo veel omroepzaken in zijn pagina's doet. Het kon wel eens zijn, dat dit blad, c.q. zijn directeur de breeduit lachende derde is. -A- Wie ook nog lacht (al is het mis schien een béétje zuur) is ons aller Siebe. HU heeft alleen maar baat bü de machtsstrüd in de bestuur lijke boezem. Om tegenover de pers te zeggen dat „Barbertje moet hangen": is wel een beetje hypo criet: zeker met zo'n lading beste boter op het hoofd. De Nieuwe Linie, die een pagina groot artikel aan Siebe en deszelfs dwalingen wüdt is dan ook van mening: „Barbertje moet helemaal niet hangen. Siebe moet hangen". De stapel brieven die de VPRO naar aanleiding van „Hoepla" heeft ontvangen, valt in het niet bij het aantal dat de postbus binnengleed na de multitest „Wereld op wielen" in augustus j.l. Duizenden brieven met aanvragen om herhaling, om de resultaten, om alleen maar te zeg gen dat men het een fijn program ma vond. En er waren ook brieven bij met vragen als: Meneer, -welke auto zou ik nou kopen, een DAF-je of een Renault? Maar daar zo schrijft de VPRO-gids kan na tuurlijk geen enkele omroepvereni ging aan beginnen. (Dan zit je wéér zo in de Siebe-affaires). Voetballiefhebbers zullen woensdag 1 november de t.v. waarschUnlUk laten voor wat zij is. De wedstrijd NederlandJoego-Slavië wordt na melijk in zUn geheel door de NRU uitgezonden; de NTS vertoont slechts enkele flitsen. In de verslag geverscabine van het Feüenoord- stadion te Rotterdam zitten Wim Iloogendoorn en Dick van Rijn. Theo Komen loopt met een zender tje op de rug langs de IUn om van daar zUn bevindingen door te ge- 4r Enkele honderden bejaarden heb ben de afgelopen weken Mia Smelt (van het inmiddels oo' al bejaarde programma „Moeders wil is wet") van advies gediend om een titel te vinden voor het bejaardenpro gramma dat de KRO-radio elke maandagmorgen uitzendt. De keuze is gevallen op de naam „Van Piep tot Stok", suggestie van mevrouw Stok uit Haarlem. V De ..Forsyte Sage" slaal in Neder land enorm aan. Niet alleen wordt de VARA bedolven onder brieven van kijkers die de belevenissen van Soames, Irene etc. etc. het summum van t.v.-genot vinden; ook in de boekhandel ondervindt men een levendige vraag naar het gclpk- namige bock van Galsworthy. Het succes van de t.v.-serie was voor de BBC aanleiding om dc volledige serie nog eens te herhalen op het eerste net. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 NTS 18.55 uur: Plpo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.07 uur: Voor lezen een tien, voorleeswedstrijd NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Wie van de drie, quiz 20.50 uur: Weekendshow, amusementsprogr. 21.40 uur: High Chaparral, HILVERSUM I VARA 20.4521.55 uur: Van elf uur 's avonds, hoorspel 23.05—23.55 uur: Bis, programma hoogtepunten t.v.-serie (kleuren televisie) 22.30 uur: Televizier, actualiteitenrubriek NTS 22.50 uur: Tweede journaal AVRO 23.00 uur: Boksen (kleuren televisie) 24.00 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.16 en 22.16 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort HILVERSUM II KRO 20.00—21.00 uur: Nordringtour 1967, ernstige muziek 22.45—23.55 uur: Goal, muzikaal- sportprogramma NCRV 19.03 uur: Het oordeel der geschiedenis, docu mentaire NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Parallelle wereld, 21.15 uur: Postbus 1000, familieprogramma 22.00 uur: Variaties en fuga, muziekprogramma 22.11 uur: Evangelie NTS 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 NEDERLAND TELEAC 14.00 uur: Automatisering 14.30 uur: Doordouwen ln de winter 15.00 uur: Russische les NTS 15.30 uur: Monitor, familieprogramma 17.00 uur: Jumping Amsterdam, paardenrennen 18.00 uur: Sluiting 18.55 uur: Pipo de clown CVK/IKOR 19.00 uur: Woord voor woord, bij bel vertelling HILVERSUM Muzikaal onthaal NRU 14.30—16.30 uur: Concerten op de zondagmiddag AVRO 20.30—21.40 uur: Rits, amusements programma 23.20—23.55 uur: 19.05 uur Barricade, gesprek NT8 19.30 uur: 20.25 uu:r Journaal KRO 20.30 uur: De Nlna en Frederik show 21.35 uur: Bericht over Luther, documentaire NTS 22.15 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting NEDERLAND II HILVERSUM II KRO 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn (1), sportreportages KRO 21.00—21.40 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Axel Nort, t.v.-serie VARA 19.30 uur: Bespied, documentaire NTS 20.00 uur: Journaal VARA 20.05 uur: Een zekere Josefien, 20.30 uur: Mijn pen als wapen, documentaire 21.35 uur: Bruce Forsyth, amusementsprogr. NTS 22.20 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Sluiting Zondagavondtheater, luisterspel 22.45—23.55 uur: Audio, muzikaal infor- matief programma RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 8.00, 13.00, 17.50, 19.30. 22.30,1 23.55 HILVERSUM II: 8.00. 10.00. 13.00, 19.00, 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HEDENAVOND I (402) VARA: 18.00 Nieuws Lichte muziek. 18.45 Verzoekplaten progr., 19.30 Nieuws, 19.35 Artlstle' HILVERSUM I BIS. 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298) - KRO: 18.30 Nieuws, actual., 19.05 De bisschoppensynode. 19.10 Meisjes, 19.30 Sjook: voor twintigers, 20.00 Lichte rnuz.. 21.00 Verzoekplaten. 21.50 Lezing (Wegen door de wildernis), 22.00 Cabaret, 22.30 Nieuws, 22.45 Goal...!: Muzikaal sport- progr. (commentaren, reportages). 23.55 Nws. VERONICA (192 m) - 18.00 Jukebox, 19.00 Joost mag i weten, 20.00 Weekend surprises, 22.00 Italiaans progr.. 22.30 Cliff- en Elvis- show, 23.00 Voetje van de vloer. 0.00 Alle remmen los. 1.00 2.00 Doe de week de deui uit BRUSSEL NED. (324 meter) - 18.00 nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.38 Paardensport- uitslagen. 18.30 Franse les. 18.32 Lichte mu ziek. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Taalwenken 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, weerbe richt en radiokroniek. 19.40 Show Flash. 20.00 Nord-Ring 1967: Lichte muziek. 21.00 getoetst. AVRu: 12.00 Muzikaal ontnaai. c naai met o.a. Dat andere Duitsland, wereld, lezing. 13.30 Radar, radio-period 14.00 Stereo: Moderne orkestwerken NRU: 14.30 Radio Filharmonisch orkest solist: klassiek muziek. In de pauze: 15. 15.40 Tot beter begrip, een cursus muzl itereo: Radio Filharmou tlassleke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actua- lleiten. 22.50 Franse chansons. 23.20 Lichte irkestmuztek. 23.55—24.00 Nieuws, HILVERSUM H (298 meter)— KRO: 8.UU irogramma. 8.55 Inleiding hoogmis. u.Oli Ioogmls. 10.00 Nieuws en waterstanden. 10.15 ladlokoor, kamerorkest en solisten: oude ge- vljde muziek. 10.45 Strip - 2: literaire kro- nuzlek. 11.50 Buitenlands commentaar 4CRV12.00 Kerkorgelconcerl (gr): klassieke de muziek. IKOR: 18.30 Kinderen ln dc ere dienst, lezing. 18 45 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Klassieke gewijde muziek. 19.30 Geboortepljnen van de refor matie (5) lezing. 19.45 Stereo: Moderne orkest- suite (gr). 20.10 Geestelijke liederen. KRO: 20.30 Licht platenprogramma. 21.00 De Wacht- llefheb- >ers. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 meter en FM-kana- en) AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 Pyamlssio: 15.02 Athene-Rabat-Belirrado. Sport. 17.05—18.00 I VERONICA (192 m 8.30 Vlaams progr draalen, 10.00 Koffietijd. 11.00 Gevar. 12.00 Sportjournaal, 13.00 Gevar. progr., 13.15 Oud en nieuw, 15.00 Uit de koers, 16.30 Sport uit zee, 17.00 Zondag-mlddag-speclaal, 18.00 In de gilde taverne. 18 15 Jukebox, 19.00 Joost Ungen, programma-overzicht en SOS-berlch- ten voor de schippers. 13.20 Voor de soldaten 14.00 Nieuws. 14.03 Opera en Belcanto. 15.00 Sport en lichte muziek met tips voor auto- thollek-godsdienstlge uitzending. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.J0 Wij worden Europeeér. ziek. 23.40—23.45 Nieuws. MAANDAG HILVERSUM 1 (402 meter) VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmu- zlclc. (7.30—7 35 Van de voorpagina). VPRO: 7.55 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws. 8.10 Ac tualiteiten. B.20 Voor vrij? Losl actualiteiten- j show en verzoekplaten.' (9.35 Waterstanden). NRU: 11.00 Nieuws. 11.02 Moderne orkestwer ken (gr). VPRO: 12.00 Blauwe maandag, ge varieerd pragramma. 12.27 Mededelingen voor land- en tuinbouw. 12.30 Stereo: Muzikale aanwinsten. 12.50 Tien voor één. praatje. 13.00 13.10 Informatie: ontwikkelingshulp. Ie, praatje. 13.25 Stere t Harrv Bannink' prograr ntmoetlngen i Nederlandse componis - ziek. 17.30 I I dei (298 meter) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badi- nerlc: licht klassiek platenprogramma. (7.30 Nieuws, 7.32 Actualiteiten). 7.55 Overweging 8.00 Nieuws 8.10 Badlnerle: licht klassiek platenprogramma. 8.30 Nieuws 8.32 Voor dc hulsvrouw. (9 25 Conclllepostbus). NRU: 10.00 zieken 11.30 Van Pief 'nelbuVfel. ^3.30* s\e'rco I guenots (gr). 15.00 Gods- I NRU: 15.30 Zoeklicht spaardag I9u7. Eer uitzending Sociale Zaken en Volksgezond- held. gepresenteerd dooi Jan Jager en Claude Bellonl. NCRV: 17.30 Voor de kleuters. 17.45 HILVERSUM Ilf (240 meier en FM-kana- len) - NCRV: 9.00 Nieuws. 9-02 Lichte mu ziek (gr). 10.00 Nieuws. 10.02 Plezierige pop morgen zegt Eddy Becker. 9.00 Muziek wijl u werkt, verzoekplatenprogramma i de bedrijven. 10.00 Koffietijd met Tim 11.00 Kookpunt, Hulsvrouwenverzoekpla programma door Gerard de Vries; 12.00 ziek bij de lunch door Jan van Veen. Hle De agenda 14.00 Met Tineke een plaatje NED (324 meter) - 12.00 Nieuw) 12.03 Landbouwkronlek 12.15 Lichte muziek 12.40 Weerbericht, mededelingen, programma overzicht en SOS-berlchten voor de schip pers. 12.48 Lichte muziek. 12.55 Buitenland persoverzlchst. 13.00 Nieuw, weerbericht er beursberichten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nws 14.03 Schoolradio. 15.30 Lichte muziek. 16.k Nieuws. 16 03 Beurberlchten 16.09 Program ma voor de zieken. 17.00 Nieuws, weerbe richt en mededelingen. 17.15

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2