RAIFFEISENBANK Den Haag huldigt Hendrik Andriessen wie waar wanneer waarom TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND PAGINA 2 DE LEUDSE COURANT VRIJDAG 20 OKTOBER 1967 Begrijpelijke onrust bij ambtenaren GEEN minister zal zich erom verwon deren, dat er onder het overheids personeel onrust Is ontstaan over de plannen om een aantal administratieve rijksdiensten naar de provincie te ver plaatsen. Ook bij de publieke opinie buiten de betrokkenen past begrip. Wat zou de reactie by voorbeeld in Eindhoven zijn wanneer de PhiIIpsdirectie verordende dat binnen een paar jaar grote onder delen van het concern naar de Veluwe moesten verhuizen, of in Hilversum wan neer NTS en NRU besloten hadden om het nieuwe grote studiocomplex ln West- Brabant te bouwen? Voor vele ambtenaren betekent de re geringsbeslissing een persoonlijk offer; de streekgebondenheid is bij menig Ne derlander groter dan gemakshalve wel eens verondersteld wordt. Er zijn nota bene zelfs ministers en staatssecretarls- sem geweest, die er lang over hebben moeten doen om te beslissen dat hun gezin ln Den Haag of omgeving zou gaan Er zal dan ook in meer dan minimale mate geprobeerd worden om door over plaatsing naar andere rijksdiensten in het westen te kunnen blijven wonen. Op die manier krijgt de overheid dan het meevallertje dat de overplaatsing van diensten elders een directe vermeerde ring van de werkgelegenheid zal gaan betekenen. Die meevaller is wel nodig, want wan neer de operatie „Den Haag uit" past ln het regeringsbeleid ten aanzien van de ruimtelijke ordening, dan sal het ln het eerste stadium toch ook een operatie zijn die veel geld gaat kosten. We ge loven dat wat de persoonlijke kosten betreft de ambtenarenorganlsaties te recht zullen proberen voor hun leden het onderste uit de kan te krijgen. LOS van de, ook voor ons niet licht wegende persoonlijke motieven der be trokkenen blijven we de operatie „Den Haag uit" een merkwaardige zaak vin den. We hebben zo'n idee dat het kabi net-De Jong de kwestie ln een gefor ceerd tempo gaat aanpakken, omdat de pogingen van vorige regeringen om de ruimtelijke ordening en vergroting van werkgelegenheid ln de provincie door in dustrialisatie en spreiding van belang rijke diensten in het particuliere be drijfsleven mislukt zijn. Net als in Parijs, Londen, Brussel en New York laat men uiteindelijk de voor delen van vestiging ln West-Nederland toch zwaarder wegen dan de onmisken bare nadelen. Wij voelen ons niet onmiddellijk ge drongen om in paniek te geraken, wan neer de Haagse agglomeratie een paar duizend ambtenarengezinnen zou verlie zen. Omdat het bloed kruipt waar het niet gaan kan, zullen de vrijkomende ge bouwen en huizen toch spoedig weer be zet worden. Wanneer de overheid rich ting oost, zuid of noord dirigeert, zal bij het particulier bedrijfsleven de lust om het nogeens westwaarts te beproberen alleen maar toenemen. Den Haag zelf zal uiteindelijk wellicht wat minder in gezetenen gaan tellen, maar de agglome ratie blijft even dicht bevolkt. De ruim telijke ordening zal op die manier ver geet ook de expansie in Amsterdam en Rotterdam niet aan één kant de povere wat geholpen zijn; maar aan de andere kant oven zwaar blijven druk- En dan blijft de vorige week reeds dor ons gestelde' vraag, die we hier vol ledigheidshalve nog eens herhalen: wa ren werkgelegenheid en ruimtelijke orde ning niet meer gebaat bij een ander spreldiingsbeleld dan het kabinet thans op zyn boog heeft gezet? NU lijkt het immers erop. dat de over heid de mialukking van haar beleid in de afgelopen drie Jaar erkennen moet en als doekje voor het bloeden wat klei ne schrijftafeltjes gaat afsplitsen van de éne grote schrijftafel die Den Haag heet. Blijft het bij de nu bekendgemaakte maatregelen, dan ls het nog minder dan een druppel op de gloeiende plaat en mag men zich met recht gaan afvragen waarom de overheid daarvoor zoveel van haar personeelsleden en diverse instan ties tegen zich in het harnas gaat Jagen. Heeft de overheid echter in dezelfde richting plannen van veel verder strek kende aard. dan handelt minister Beer- nlnk als de eerste vertrouwensman van het totale overheidspersoneel onverant woord wanneer hij bij de nu reeds ont stane deining plannen achterhoudt. Bekijkt men de situatie nog eens in haar geheel, dan moet de conclusie toch wel zijn: heeft de regering zich hier vol doende bezonnen vóór ze begonnen ls De pijn die ze veroorzaakt, ls in elk geval groter dan ze kennelijk heeft ver- Goede beslissing van minister Klompé EEN goed idee van de regering om de kwestie van de vermakelijkheids belasting bij de kop te pakken. Het ongezonde van deze fiscale heffing is ln vele gevallen, dat de overheid later in de vorm van subsidie teruggeeft, wat de fiscus eerst door een heffing op het bedrag van entreegelden heft. Een om slachtige en onzinnige weg die binnenkort terecht afgesloten gaat worden. Dat het meest concreet financieel soelaas aan het filmbedrijf in het voor uitzicht wordt gesteld over 14 maan den ls begrijpelijk, omdat het film bedrijf ln Nederland de grootste finan ciële zorgen kent en bij het overheids- subsldiebeleld niet als „moeders lieve ling" behandeld werd. Maar ook het toneel, muziek, sport, revue, circus en de showbusiness zullen eerlang van de maatregel profiteren. Dat zal velen deugd doen en biedt de cultu rele instellingen, amusementsbedrijven en sportorganisaties een wat beter perspec tief. Maar de burger moet wel bedenken dat hij de man blijft die de rekening betalen moet. Want de gemeentelijke vermake lijkheidsbelasting gaat verdwijnen om dat bioscopen, theaters e.d. hun tarieven niet zullen gaan verlagen. Straks zit dus in de hogere reinigings rechten, de straatbelasting en de andere heffingen van B. en W. een stukje geld van het bioscoopkaartje, het schouw burgabonnement en het entreebiljet voor ADO. Holland Sport of UVS. Niettemin blijft het besluit de zaak eens aan te pakken een' goede beslissing. Afwachtende P.v.d.A. r.GENOVER de gebeurtenissen ln de Katholieke Volkspartij staat socialis tenleider drs. Den Uyl voorzichtig en af wachtend. Hij heeft er begrip voor dat de „radicalen" binnen de K.V.P.-fractle niet ln het openbaar van hun afwijkend standpunt blijk geven en zich ervoor, hoe den om een scheuring in hun partij te forceren. De voorzichtige houding van drs. Den Uyl valt niet alleen te loven, maar ook heel goed te begrijpen. In zijn eigen partij, en misschien zelfs wel in zijn fractie, zitten ook socialisten die met dp officiële partijlijn verre van gelukkig zijn Als drs. Den Uyl nu een vrijbrief voor de christen-radicalen opeist, zal hij die met goed fatsoen aan Nieuw Links en andere oppositiegroepen binnen de Partij van de Arbeid niet kunnen weigeren. Overigens zetten we toch nog twee vraagtekens bij het betoog dat drs. Den Uyl deze week in zijn zendtijd voor poli tieke partijen onder de televisieschijn werpers heeft afgestoken. Ten eerste bij de opmerking dat de af wachtende houding van de christen-radi calen niet te lang mag duren, omdat zp anders hun plicht ten overstaan van de kiezers zouden verzaken. Welke kiezers'' Indien de heer Den Uyl bedoelt kiezers die in 1971 een christen-radicaal beleid wensen, gaan we met zijn opmerking akkoord, Maar bedoelt hij de kiezers van 1967, dan slaat drs. Den Uyl de plank mis. Die wisten van de concrete bedoelin gen der christen- en K.V.P.-radlcalen niets af. En de Kamerleden van K.V.P.-. A.R.- en C.H.U.-huize die „radicaal" denken, zijn in de volksvertegenwoordi ging gekozen op basis van een program, waarvan drs. Den Uyl vanuit politiek- tactisch standpunt gezien mogelijk tot zijn spijt niet kan bewijzen en feitelijk ook niet meer met stelligheid beweert, dat het door de ministers van het kabinet- De Jong en door de regering als zodanig over het hoofd wordt gezien. Ons tweede vraagteken betreft de op merkingen dat In een eventueel op te richten progressieve concentratie en de eventueel daaruit groeiende partij ook plaats moet zijn voor groepen als Nieuw Links en de pacifisten omdat ze hoe wel niet als meerderheid een nuttige rol zouden kunnen vervullen. Dèt wordt dan wei een merkwaardige positie voor die groepen. Echt iets om de politieke ruide!ijkheld te bevorderen. President De Gaulle en zijn politieke ouderdom OFFICIËLE Franse woordvoerders hebben ten stelligste ontkend, dat president De Gaulle zou lijden aan ader verkalking. Dat is een verheugende mededeling, want het is een groot goed als men, gezond van geest, een hoge ouderdom bereikt. Een van de verschijnselen van voort schrijdende ouderdom en de daarmee gepaard gaande verkalking van het vatenstelsel ls, dat men zich zeer wel herinnert wat .er vroeger allemaal ge beurd is, maar vergeet wat men weinige ogenblikken tevoren gezegd of gedaan heeft. President De Gaulle weet nog zeer wel hoe groot en machtig Frankrijk was ln de dagen van bijvoorbeeld Lodewijk XIV. maar vergeet dat het Europa van thans wel enige veranderingen heeft onder gaan. Wat dat betreft vertoont hij nog steeds politieke ouderdomsverschyn- selen. Maar dat wisten we al jaren. ADVERTENTIE Zilveren penning na feestconcert Den Haag is niet achter ge bleven in de rij der velen die Hen drik Andriessen bij zijn 75ste ver jaardag eren. De nog altijd vitale componist kreeg donderdag in de Sint-Jacobuskerk een feestelijk concert met eigen werk aangebo den. Daarna vond in de pastorie aan de Willemstraat een huldiging plaats, waarbij burgemeester Kolf schoten Hendrik Andriessen eerde met de legpenning van de gemeen te 's-Gravenhage. De heer Kolfschoten releveerde, dat Hendrik Andriessen als componist en di recteur van het Koninklijk Conservato rium een belangrijk deel zan zijn leven in de regeringsstad heeft doorgebracht 's-Gravenhage is voor Andriessen aan leiding geweest tot het componeren van enkele belangrijke werken: het Ricer- Omstreden film van Sjöman in première STOCKHOLM. Vilgot Sjöman. de ge baarde leerling van regisseur Ingmar Bergman, ls er weer ln geslaagd ln het geharde Zweden opzien te baren met een seksueel openhartige film. Over weinig films zelfs over SJÖmans „491" is al voor de première zoveel te doen geweest als over Vilgot Sjömans laatste „Jag aer nyflken - gul" („Ik ben nieuwsgie rig - geel"). De film ls door de censuur gekomen zonder dat er de schaar ln ls gezet, on danks bezwaren van de voorzitter van de censuurraad. De meerderheid van de raad keerde zich echter tegen de voorzitter en keurde de film goed voor boven de 15 Jaar. De censor had bezwaar tegen een aantal onverbloemde llefdesscenes. die zich af spelen op onwaarschijnlijke plaatsen als de dikste holle elk van Zweden. Politieke bezwaren tekende hij aan tegen een scene waarbij voor de Amerikaanse ambassade wordt gedemonstreerd met de kreet „V.S. moord" en een waarbij de hoofdrolspeel ster met een mes de ogen uit een portret van generaal Franco snijdt. De censor kwam bezorgd met bevriende-staatshoofd- overwegingen aandragen die op zijn raad blijkbaar weinig indruk maakten Na de première ln de tweede grootste steden waren de critici het er vorige week over eens dat er nu geen sexbarrières meer bestaan. Men vond dat de censuur zich nu meer dan ooit overleefd had. De film draalt om een jong meisje, ge speeld door Lena Nyman. die ook ln vorige omstreden Sjömanfllm ..491" optrad. Zij is een nieuwsgierig typetje dat snedige vragen aan autoriteiten en voorbijgangers stelt. In dergelijke korte scenes komen onder anderen minister van Communicatie Olof Palme en vakbondsleiders voor. De kritiek was van mening dat Sjöman de eerste serieuze politieke film van Zwe den heeft gemaakt, een duidelijk links georiënteerde. De regisseur, die assistent van Ingmar Bergman was voordat hij enige Jaren geleden voor zichzelf begon, heeft binnen een maand een vervolg be loofd: „Nyflken - blaa" (Nieuwsgierig - blauw). (ADVERTENTIE) wordt Bird Girl op het Eembrandtsplein? Wilt heeft Moboetoe tooh tegen de Belgen? fk blijf je ale vrouwen de lakens uitdelen? ontwaakt men niet meer uit een slaapkuur? zien de hippies er zo oosters uit? PANORAMA geeft antwoord op de vragen van de week zo boeiend is nu LOSSE NUMMERS 60 CENT RUIM 5000.VERKOOPPUNTEN care en de Vierde Symfonie; daarnaast heeft de Johan Wagenaarstichtlng hem voor zijn totale oeuvre bekroond. Namens vrienden en bewonderaars complimenteerde hierna Cor Backers de heer en mevrouw Andriessen; als ge schenk konden verschillende door An driessen begeerde boeken worden aan geboden, waaronder werk van Marcel Proust en Chateaubriand. Onder de velen die hierna Hendrik Andriessen persoon lijk kwamen gelukwensen, zagen we onder meer mr. J. Klaasesz commissaris der koningin in Zuid-Holland; deken mgr. W. A. E. Bokeloh en de voorzitter van het Holland Festival, mr. H. J. Rei- nink. Concert in Parkstraatkerk Het concert in de Parkstraatkerk had als aardige opzet werk te laten horen uit diverse periodes van Andriessens leven: te beginnen met een orgeltoccata uit 1917 en eindigend met een dit jaar pas gereedgekomen cantate voor bariton, orgel, gemengd koor en koperblazers. De opzet was aardig, maar de uit werking belangrijker als chronologische leidraad dan als verantwoord beeld van Andriessens muzikale betekenis. Want er zijn tientallen werken van Hendrik Andriessen die belangrijker zijn dan het gisteravond gebodene; dit overigens met alle respect voor de vele uitvoerenden. De drie liederen uit de jaren 1920 1930 die weer heel mooi door Elisabeth Cooymans werden gezongen, halen het niet als men ze vergelijkt met bijvoor beeld een „Magna res est amor"; de vier concertetudes voor orgel uit 1953, die Jan Schmitz alle gelegenheid gaven zijn techniek te etaleren, tonen Andriessen niet als orgelcomponist op zijn best en de al genoemde cantate is beslist minder dan bijvoorbeeld het „Veni Creator" dat Andriessen enkele jaren terug voor het Residentiekoor componeerde. De beste kwaliteit van het feestprogramma lag feitelijk nog in het bekende „Te Deum" anno 1943 en het gevoelige lied voor mezzo „La vierge midi" op tekst van Claudel uit 1959. Instrumentaal werd medewerking ver leend door zeven koperblazers van de Koninklijke Militaire Kapel (uitstekend op dreef) terwijl Cor Backers voor de kooronderdelen een combinatie van zijn Haags Vocaal Ensemble en Dordrechts Katholiek Kamerkoor dirigeerde. Het vo lume van dit ensemble was voor An driessens merendeels hymnische muziek en de gloed van het koper wel eens wat mager. In de cantate solieerde de bari ton Meinard Kraak, net iets te veel vibrerend. Cor Backers leidde het geheel met veel enthousiasme. Het begin van het concert was een door hem gecomponeerd „Haec Dies" als intrada; voor koor. blazers en orgel. De stijl hiervan lag dicht bij die van Andriessen zelf. Protesten bij VPRO over t.v.-reportage (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Er is bij de VPRO- televisie een groot aantal protesten binnengekomen op de door Leo Kool samengestelde t.v.-reprotage „Israël ert de Arabieren", die maandagavond j.l. is uitgezonden. Naar aanleiding van deze produktie zal in het VPRO-programma volgende week woensdagavond om half acht op Nederland 2 een discussiegroep het onderwerp bespreken. Radioreclame rond 't nieuws HILVERSUM (ANP) De Nederland se Radio Unie en de Stichting Ether reclame (STER) hebben overeenstem ming bereikt inzake de zendtijd voor de radioreclame. De reclame zal voor lopig uitsluitend geplaatst worden ln blokken van 60 seconden voor en na een 15-tal nieuwsbulletins. Rond deze 13 nieuwsbulletins zullen de zesentwin tig minuten bruto radioreclame per dag kunnen worden uitgezonden. Daar de minister van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk voor het komende jaar een maximum van ,48 minuten per dag heeft goedgevonden, bestaat de mogelijkheid van een uit breiding der voorlopig overeengeko men zesentwintig minuten als de ont wikkeling dat wenselijk zou maken. Getracht zal worden de informatie voor het adverterend bedrijfsleven als mede de interne organisatie van de radioreclame bij NRU en STER nog dit jaar te voltooien, zodat na de jaar wisseling de radioreclame op gang zal kunnen komen. Berend Boudewijn vervangt Joop Simons (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM In verband met de ziekte van Joop Simons zal de presen tatie van de nieuwe YARA-quIz „Per seconde wijzer", worden verzorgd door Berend Boudewijn. Berend Boudewijn is enkele Jaren in dienst van de VARA-televisle geweest en heeft o.m. samen met Ellen Blazer een aantal seizoenen het bekende pro gramma „Uit" geproduceerd. Hij is tegenwoordig directeur en artis tiek leider van de toneelgroep „Are na-Nieuwe Komedie" in Den Haag. Henk Elsink doet bod op „De Koopermoolen" AMSTERDAM (ANP) De Neder landse cabaretier Henk Elsink heeft een bod van 150.000 gulden gedaan op zijn eigen theater-restaurant „De Koo permoolen", dat op 23 augustus j.l. door de Amsterdamse rechtbank fail- leit werd verklaard. Inmiddels is het theater-restaurant onder dezelfde naam voort blijven bestaan. Het theater-res taurant was eigendom van de gelijk namige naamloze vennootschap, die door een minder gelukkig beheer van de zakelijke leiding in financiële moei lijkheden was geraakt. De N.V. „De Koopermoolen" ging failliet, het thea ter-restaurant werd met inventaris en goodwill ter verkoop aangeboden. Thans heeft de eaberetier zelf voldoen de financiële middelen gevonden om een bod uit te brengen op het theater, dat door hem vorig Jaar werd opgericht. Tijdens I de Raiffeïsen-spaarweek is het sparen extra aantrekkelijk spaarbank en alle bankzaken In Achter het nieuws werd gisteravond aandacht gewijd aan de daags tevoren ln Den Haag belegde vergadering van ambtenaren die verontrust zijn over de komende verplaatsing van rijksdiensten naar Apeldoorn en Heerlen. Die aan dacht was niet helemaal serieus ge richt; er werd wat gekscherend gedaan over het feit dat de protesterenden zo „keurig" deden en men wekte daar door de Indruk dat het feit waartegen geprotesteerd werd niet zo heel serieus genomen hoeft te worden. We geloven graag dat dit geen voorop gezette bedoeling was. Maar we had den toch ook graag gezien dat Achter het nieuws of een der rubrieken van de collegaomroepen eens wat dieper in deze zaak dook. Want er zitten aan deze voorgenomen „Arbeitseinsatz" van duizenden „Randstedelingen" heel wat meer sociale en puurmenselijke proble men vast dan die welke gisteren wer den aangesneden. Problemen waarvan het nog lang niet vaststaat of ze door Nederlands grootste werkgeefster de overheid voldoende zijn doordacht toen ze haar principebeslissing nam om een aantal diensten, mét menselijke inventaris, te gaan verplaatsen. Die hopelijk nog komende, dieper dui kende, reportage zou dan tevens moe ten vastleggen tot welk een stijging de overheidsuitgaven door deze zeer kost bare, want grote investering vragen de, verhuizing zou lelden in een tijd dat de roep om verlaging dier uitga ven, al dan niet gemeend, alom weer klinkt. Tot nog toe heeft de overheid zelf over deze materie vrijwel niets aan voorlichting gedaan. Ook dat Is een feit waar door de t.v. nog niet op gewezen werd. Oók ln Aohter het nieuws: een beklem mende reportage over de toestand ln Griekenland. Die kon goed dienen als inleiding op het later via het 2de net uitgezonden programma over de Griek se componist Theodorakis, gevangene van het generaalsbewlnd. Uit dit pro gramma was overigens de politiek na genoeg geweerd. Theodorakis kwam er als een goed componist in naar voren, die de nederigheid bezit zijn klank on dergeschikt te maken aan de tekst. De muziek werd er niet minder belangrijk door; integendeel, door de heel melo- disohe vocale partij af te zetten tegen een sterk-ritmische begeleiding werd een wonderlijk twee-eenheid van mu ziek en tekst bereikt die ook artistiek grote bevrediging schonk. De liederen werden heel sterk vertolkt door Christine Ctlnne. De altijd lelijke ondertiteling was overbodig door Ron nie Potsdammers presentatie, die tel kens ook de volledige tekst omvatte. Loet Steenbergen regisseerde fraai In een decor dat naar onze smaak wat soberder had kunnen zijn. Maar als ge heel lind deze uitzending toeh het ka rakter van een klein, niet licht te ver geten, t.v.-eveiiement. Op „II" zagen we tevoren Gamma, de wetenschappelijke rubriek van KRO- t.v. die een enigszins gewijzigde opzet heeft gekregen. Over het geheel geno men waren we er niet enthousiast over. Voor de leek biedt de rubriek te wei nig; vooral te weinig te zien. En de vakman kent de meeste dingen wel uit zijn literatuur. Die zal bovendien niet de moeite nemen om zo'n heterogeen geval uit te kijken voor die paar mi nuten die hem vakmatig wèl interes seren. We geloven dat „Gamma" beter zou slagen als ze Iets meer populair en vooral veel meer beeldend zich tel kens aan één onderwerp, of aan enkele samenhangende onderwerpen zou hou den. De rubriek is te duidelijk selectief gericht dan dat ze zichzelf telkens in een grot aantal selecties kan opdelen. Vg. nieuwe t.v.-serie Vanavond wordt de eerste aflevering uitgezonden over het leven van Fran cois Vidocq, de beruchte uitbreker en meestervermommer. Hij presteerde het tien jaar lang op de vlucht te blijven voor de politie en later zelf hoofd te worden van de thans nog be staande opsporingsdienst de Briga de de Süreté. Hij schreef gedenk schriften, die door honderdduizenden mensen rijn gelezen. Deze boeken droegen ertoe bij, dat hij algemeen werd beschouwd als een nieuw soort held: de detective. Francois, zoon van een bakker in Atrecht, had voordat hij 21 jaar was al de nodige avontu ren beleefd in Frankrijk, België en Nederland. Hij had vele duels uitgevochten, vele meisjes bemind en vele betrekkingen gehad. In 1796 kwam hij in Rijsel in de gevangenis, ontsnapte, maar was even snel weer gepakt. Francois zag echter iedere keer kans te ontsnap pen. Hij had geen grote misdaad be gaan, slechts het vervalsen van offi ciële documenten. Maar wie dit deed, wist, dat verbanning naar het bango zijn deel zou zijn. Tien jaren vluch- r ten werd hem tenslotte te veel. In 1809 werd hij tipgever van de politie k en in 1812 kreeg hij zijn eigen Brlga- 1 de de Süreté. De eerste aflevering is I getiteld: „De eeuwige vluchteling", t Vidocq wordt gespeeld door de be- f kende Franse acteur Bernard Noël. Ned. H, «0.20 uur. Internationaal gezien; over dieren en karikaturen Wat aanvankelijk werd begonnen als „Rendez-vous Paris" en het afgelo pen seizoen werd uitgezonden als „In- I tematdonaal rendez-vous" zal thans als „Internationaal gezien" op het scherm worden gebracht. Correspon denten in Frankrijk (Yvan Delord), Tsjecho-Slowakije (Jean-Louis Gerrit sen), Rusland (Vladimir Majatski), Engeland (John Peereboom) en de Verenigde Staten (Peter Schroder) zullen meewerken. In dit magazine worden vooral onderwerpen als amu- sement, sport, kunst en dergelijke on- I dergebracht. Ook zal waar mogelijk een gedeelte van hun bijdragen be- j staan uit het televisie-oeuvre van het land, waarin zij werken. Enkele onderwerpen uit het eerste I programma: in de Franse bijdrage onder meer een optreden van Marie I Laforet en een interview met de sur- B realistische caricaturist Maurice Hen- B ri, uit Amerika komt een programma fl over het vervoer van dieren bestemd B voor dierentuinen. In dit onderdeel komt de heer Zeehandelaar (een ïïe- derlander) voor de camera's. Ned. II, 20.45 uur. (STER- reciame-uitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws ln het kort AVRO: 19.07 uur: The Thunderblrds, t.v.-serie (lkeuren- televisie NTS: 20.00 uur: Journaal AVRO: 20.20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.50 uur: Seth Gaaikema, 21.30 uur: Voor de vuist weg kleurentelvisie NTS: 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II (STER- redame-uitzendingen om 20.16 en 22.16 uu;) NTS: 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Die van hiernaast, tv-serie 19.33 uur: Open oog, weekendinformaties 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Vidocq, tv-serie 20.45 uur: Internationaal rendez-vous, magazine 21.30 uur: Farce majeure, cabaret 21.50 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 22.10 uur: Urker Mannenkoor, muziekprogramma NTS: 22.20 uur: Tweede journaal Pre-Olympische Spelen, reportage 22.55 uur: Sluiting Televisie morgen NORLAND I (STER- reclamtv uitzendingen om 15.31 en 15.57 uur) 13.30 uur: 13.0 uur: Automatisering 14.00 uur: Polemologie 14.30 uur: Russische les 15.00 uur: Sluiting NTS: 15.30 uur: Nieuws in het kort 15.34 uur: Weekjoumaal voor gehoorgestoorden KRO: 16.00 uur: Klokke vier, familie programma 17.00 uur: En nu... wij, jeugdprogramma 17.30 uur: Sluiting HILVERSUM I VARA: 21.0022.30 uur: Stereoconcert door Radio Phllharmonisch Orkest 22.5523.55 uur: Prettig weekend, amusementsprogr. HILVERSUM II NCRV: 21.00—21.30 uur: Het huis met de dwergen, hoorspel TROS: 22.40—23.55 uur: All-ln, amusements programma Radionieuw.sdicn.st HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.30, 12.80. 18.80, 22.30, 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma -eldpanorama, 19.50 Gèvt Gevar. progr., 10.30 Sores van Dorus: licht progr., 10.86 Gram.; 11.00 Nieuws; 11.02 Gram.; 11.25 Oosteuropese kroniek. 11.45 Walsorkest. md—Nleuw-Zeeland, istrumentaal trio. 17 30 Radloweckjoumaal II. VERS UW ii (298 m> - NCRV: 7.00 Nws. 15 Gram., 7.30 Nieuws, actual.. 7.45 Gram.. 00 Nieuws, «,10 Gewijde muziek. 8.30 Nws, KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DJInn: gevar. progr. NRU: 12.00 Nieuws. 12.02 Lichte muziek NCRV: 13.00 Nieuws. 13.02 Ramblers Radi< Reprises. 13.30 Zuldzee-serenade, 14.00 Nws 14.02 T(w)lenerama. ïs.oo Nieuws, 15.02 Halte 12.15 Hits a gogo, 13.00 Teenager muzlek- 16.00 Tips v.d. top. express. 14.00 Ned. top BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.1. .55 Buitenlands pei 13.15 Gevar. prog 17.35 Negrospirituals en gospelsongs.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2