©e£<2idóeSdiificwit THEODORAKIS' MUZIEK: SCHREEUW OM VRIJHEID VOOR LAND EN VOLK „Gouden handdruk voor Siebe v. d. Zee? Composities in Griekenland taboe Liederen vanavond op Ned. II Plaat voor afwezige Griekse ambassadeur LAKEN FLANEL 2.85 3.25 Invoering van A. W.Z. geschiedt in 2 fazen Ter wille van lagere premie Situatie steeds verwarder PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 19 OKTOBER 1967 Bindingen voor de verkiezingen (slot) A LVORENS op de aard van bindingen vóór de dag van de stembus in te gaan, herhalen we eerst in het kort nog eens een overtuiging die we in deze kolom vaker hebben uitgesproken: zo enigszins mogelQk zal de K.V.P. en zal ook de eventuele christen-democratische party of federatie vóór de verkiezingen bekend moeten maken welke regerings combinatie ze na de verkiezingen be geert en mogeiyk wil maken. En dan mag die uitspraak zich niet beperken tot algemeenheden als: we'gaan samen werken met de party die bij de kabinets formatie bereid is zo ver mogelijk met ons mee te gaan bij het realiseren van het K.V.P.-program. Anders gezegd: wy zyn ervoor, dat de K.V.P-leiding tydens de weken die Kamerverkiezingen onmiddeliyk vooraf gaan tegenover de kiezers openiyk ver klaart of ze van plan is na de verkie zingen samen te werken met de Party van de Arbeid, met de liberalen of mis schien wel uitsluitend met een der klei nere partyen in het geval dat een chris ten-democratische combinatie mikt op een uitslag die niet ver van de absolute meerderheid zou komen af te liggen. Dan moet omtrent de hoofdpunten van het te voeren beleid vanzelfsprekend met de begeerde partner(s) overeenstemming bestaan, niet alleen inzoverre dat die punten als de meest urgente zaken erkend worden, maar ook hoe men van plan is ze te realiseren. Dit veronder stelt dus op het moment van de te slui ten overeenkomst een redeiyke kennis omtrent het na de verkiezingen aan te treffen begrotingsbeeld. Een grote han dicap is in het verleden dat de nieuwe regering pas in het formatiestadium daarvan voldoende kennis kreeg, zo niet pas daarna. Denken we bijvoorbeeld alleen maar aan de financiële moeiiyk- heden waarmee dr. Vondeling zich geconfronteerd zag, toen het kabinet- Cals een paar weken in het zadel zat. VOOR een overeenkomst, een akkoord In principe, zyn we dus te vinden. Maar onze voorkeur gaat bepaald niet uit naar een akkoord dat zo goed als alles vastlegt en dat de kiezer in feite slechtt de keuze laat om óf te stemmen voor de concept-coalitie óf op een van de partyen die daardoor naar de oppositie verwezen worden. We voelen weinig voor een by voor baat aangewezen minister-president, nog minder voor een compleet of bijna com pleet aspirantkabinet. We kunnen erin komen, dat de samenwerkende partyen van elkaar weten op wie er straks even tueel gerekend kan worden en tevens op wier ministerschap hoge prijs wordt ge steld. Maar de kiezers moeten het recht en de rryheid behouden onx yi* bron stem op een bepaald» party hun voor keur te laten biyken en dan wel zo dat hiermee bij de kabinetsformatie nog rekening gehouden wordt. Met een „all ln"-akkoord vóór de ver kiezingen vereenvoudigt men het patroon voor de kiezers wel, maar men maakt het allerminst beter. Het wordt dan echt lood om oud yzer of men om even de voorkeur van de K.V.P.-radlcalen aan te houden by de verkiezingen op de christeiyke ïyst, op de socialisten of op D '66 stemt. Sterker nog: wanneer by voorbeeld de kiezers om welke reden dan ook in aan- zieniykc mate één van die partijen extra willen versterken of willen verzwakken, heeft dat wel invloed op de samenstel ling van de Kamer, maar noch op de regeringsformatie, noch op het re geringsprogram. Dat komt misschien pas vier jaar later aan de orde, wan neer het tenminste geen aanleiding geeft tot vroegtijdige spanning en conflicten in het Jonge politieke bondgenootschap. DE binding die wy op het oog hebben is dan ook van een minder vérgaande aard dan die sommige K.V.P.- radicalen begeren. We vinden bovendien dat men over het „hoe" en „met wie" van zo'n binding pas moet gaan praten tegen de tyd van de parlementaire ver kiezingen. En dit niet alleen omdat op het moment binnen veel Nederlandse politieke partyen de zaak volledig in beweging is. In het geval van de christeiyke par tyen geloven we dat het noodzakelijk is eerst af te wachten in welke mate hun toenadering zich voltrekt en voor welk een program zy borg zouden kunnen staan. Omtrent de door de groep Bogaers-Jurgens begeerde, partners zou men toch zeker eerst moeten weten in welke richting de Party van de Arbeid zich gaat bewegen en wat de toekomst is van D '66. We bekennen graag in dit opzicht beslist niet by voorbaat pessi mistisch te zyn, maar we vinden het ge- vaariyk en onverstandig om nu al vlaggen uit te steken, tervrijl men over enige jaren misschien zou moeten con stateren dat het beter is die weer half stok te hangen. We concluderen: voor de K.V.P. moet de tijd van minister Roolvinks historie makende „lood-om-oud-ijzer"-theorie principieel en concreet voorby zijn. Maar men moet nu niet beslissen ook niet in theoretische zinover een vorm van bindingen waarvan men later spijt zal hebben en die alleen een politieke duide lijkheid kan opleveren met even grote risico's als de onduldeUjkheid waarover de laatste tientallen Jaren .terecht geklaagd is. Wie dit risico toch wil nemen, kan beter regelrecht aansturen op een tweepartijenstelsel. De komende gene ratie zal dan wel uitmaken, of zy en de natie ons daarvoor dankbaar moeten zyn. Maar wij vrezen dat het antwoord te zijner tyd sterk ontkennend zal uit- Hilversum in perikelen OP zichzelf is de beslissing van V.A.R.A.-topman RengeJing om over een paar maanden zyn tydi:av«nde functie van programmacommissaris van de N.T.S. neer te leggen, redeiyk en begrypeiyk. De heer Rengeling heeft al lang met dit byitje moeten hakken en als belangrijk V.A.R.A.-functlonarls kan hy stellen, dat zijn eigen omroepvereniging recht heeft op meer aandacht. Maar 't besluit van de heer Rengeling zet Hilversum toch wel danig in de perikelen, omdat er met de start van het nieuwe bestel vlak vóór de deur meteen een gat geslagen wordt in het belangrijkste orgaan van de N.O.S.: het straks uit zeven man bestaande dageiyks bestuur. Want wie moet daarin nu programma- commissaris voor de televisie gaan worden Informeel is men steeds ervan uitgegaan, dat deze post evenals zyn tegenhanger bij de radio door een vertegenwoordiger van de omroep organisaties zou worden bezet. De top van zeven moet straks bestaan uit drie leden uit de kring van de omroep organisaties. twee leden namens de cul turele organisaties en twee (inclusief de voorzitter) namens de kroon. Omdat een aantal van deze portefeuilles thans goed beheerd worden, zyn lngrypende verschuivingen niet wenselijk, omdat de commissarissen voor het radio- en televisieprogramma veel ervaring moe ten hebben van deze media, ligt voor de hand, dat de gegadigde hiervoor eerst in de kring van de omroeporganisaties worden gezocht De suggestie in enkele bladen om een voorzitter te zoeken, die tevens het televisieprogramma voor zyn rekening zou nemen, is verwerpeiyk; de voorzitter van de N.O.S. krijgt straks zijn handen al vol met h*t coördineren van het beleid en andere typisch op hem gerichte taken. Nu zal het niet gemakkeiyk zyn om voor de heer Rengeling een goed op volger in de kring van de omroep organisaties te vinden. De K.R.O. en N.C.R.Vv hebben al bekwame krachten afgestaan voor de posten radio programma (mr. Wagenaar) en tech nisch apparaat (de heer v. d. Veen); de A.V.R.O. heeft een man. die het medium televisie goed kent (de heer Van der Zee), evenals de V.P.R.O. de heer Van Houten heeft, maar aan beider prestige is de laatste weken vanuit hun eigen kring èn door de publieke opinie nogal getornd. Een kandltatuur vanuit de Tros lijkt op dit moment heilzaam noch waarschynlijk. Tenzij de V.A.R.A. zelf met een andere man die dan toch niet ver onder het formaat van de heer Rengeling mag liggen weet te komen, zal het toch ergens tot een verschuiving moeten komen, hetzy door een andere verdeling van portefeuilles, hetzy door het aanwijzen van nieuwe mensen in de Hilversumse top, wat ove rigens ook niet zonder portefeuille- wisseling, maar misschien een wat minder ingerypende, gepaard zal kunnen gaan. Twee nog onzekere posten maken het spel in Hilversum nog meer speculatief: ten eerste of de kroon straks de heer Schüttenhelm al dan niet zal benoemen tot voorzitter van de N.O.S. en ten tweede wie de extra-man of -vrouw gaat worden, die straks uit de kring van de door de culturele organisaties aan gewezen bestuursleden een post in het dageiyks bestuur van de N.O.S. moet gaan bezetten. Deze onzekere factoren kunnen van Invloed zyn op de andere te nemen beslissingen. Voorlopig beschouwen we de Invloed echter alleen maar theoretisch. Want de opvolger van de heer Rengeling zal al klaar moeten staan vóór de invoering van de N.O.S. geëffectueerd is. Ergens 1b het nu dubbel Jammer, dat men daar mee in Den Haag en Hilversum niet meer haast heeft gemaakt. DEN HAAG Op 21 april van dit Jaar namen In Griekenland een aantal generaals de macht In handen en ver loor de Griekse staat haar zy het voordien niet altyd even fraaie de mocratische karakter. Griekenland werd een politiestaat, met concentra tiekampen en censuur. Een land dat langzaam vooruitging, holt nu achter uit. Twee dagen na de staatsgreep schreef de Griekse componist Mikis Theodorakis (42) 'n manifest dat langs slinkse wegen Nederland bereikte en waarin o.m. stond: „De vernietigers van de grondwet, de verkrachters van de democratie, de vijanden van de vry- heid, de verraders van de natie, die geloofden dat ons niet te onderwer pen volk met geweld op de knieën kon den krygen, kunnen er zeker van zyn, dat zy binnenkort zullen beven voor de woede van het gigantische Griekse volk. Er zal dan geen plekje in Grien kenland zijn dat hen kan verbergen. In het land waar de democratie geboren werd, sterft de tirannie". Gevaariyke woorden voor de Griekse militaire machthebbers; gevaariyke woorden ook voor de schrijver, Mikis Theodorakis. Er zyn in Griekenland mensen voor minder geladen uitdruk kingen in de gevangenis gegooid. (Zon der enige vorm van proces uiteraard). Theodorakis is ook gearresteerd; hij was een van vele duizenden die op Pa- Loet Steenbergen, die vanavond het KRO-programma met liederen van Theodo rakis regisseert, heeft vanmorgen een poging gedaan de Griekse ambassadeur in ons land een grammofoonplaat aan te bieden met liederen van de componist Mikis Theodorakis, die momenteel in Griekenland gevangen zit. De heer Steen bergen werd weliswaar in de hal van de Griekse ambassade ontvangen, maar kreeg onmiddellijk daarna te horen, dat de ambassadeur niet aanwezig was. De door hem meegebrachte plaat kon hij achterlaten. Op de grammofoonplaat, uitgebracht door Negram, staan de allerlaatste naar het buitenland gesmokkelde vrijheidsliederen van de Griekse componist. Een ervan heet Lefteria. Theodorakis heeft de wereld gevraagd dit lied te gebruiken om de aandacht te vestigen op hetgeen thans in Griekenland geschiedt. Opgenomen as ook Alyssida, het lied dat gehaat wordt door het Griekse regime en streng ver boden ls. Loet Steenbergen, lid van het comité Vry Griekenland, heeft de plaat niet aangeboden namens dit comité. „Ik heb dit gedaan op eigen lnltatdetf. Want de aantasting van de vrUheld zoals in Griekenland kan ook in ons land gebeuren. En daarom wil ik hier zo veel mogelijk tegen protesteren." De liederen op de plaat worden gezongen door Christina Cünne. Vanmiddag zal de plaat officieel worden uitgebracht. takos' zwarte ïyst stonden. Aanvanke lijk wist hij zich verborgen te houden; enkele maanden na de staatsgreep viel hy toch in handen van de politie. In het buitenland ia krachtig geprotes teerd tegen zijn arrestatie; in Grieken land zelf durft men geen woord van protest laten horen, zelfs niet tegen over zijn buurman, die wel een mede werker van de geheime politie zijn Waarom is Patakos zo gebeten óp de componist die wy hier tot voor kort allen kenden als de schepper van de muziek bij de film „Zorba de Griek"? Omdat Theodorakis sterk links geënga geerd is. En links (progressiefbete kent momenteel in Griekenland hetzelf de als communistisch. En communisten zyn 8taatsgevaariyk zegt Patakos. Dus de gevangenis in. Partizaan Tydens de Duitse bezetting was Theo dorakis een actief verzetsstrijder. In de Griekse burgeroorlog vocht hy aan de kant van de partizanen. Lange tijd bracht hij door in concentratiekampen en leefde vele jaren als balling dn Pa rijs, waar hy ook zijn muzikale oplei ding had genoten. Na zyn terugkeer in Griekenland (1960) componeerde hy de ene liederencyclus na de andere; soms op eigen teksten, soms op teksten van bevriende (en ook sterk links ge richte) dichters. Zijn muziek slaat bij de Grieken direct aan; zij is speels, volks, traditioneel en toch nieuw. Theo dorakis werd poppulair. Dat kwam hem uitstekend van pas; hij kon er gebruik van maken om zyn idealen uit le dragen. Maar linkse idealen zyn voor de Griekse generaals taboe. De componist werd gevangengenomen en zijn muziek werd in het gehele land verboden. Maar ook vóór de staats greep werd al een strenge censuur toe gepast op radiouitzendingen waarin muziek van Theodorakis ten gehore 1 zou worden gebracht. Zó groot achtte men de invloed van deze componist op het Griekse volk. T.v.-programma De Mathausencyclus van de dichter Kambanellis die de KRO-t.v. van avond om. via Ned. n uitzendt is door Theodorakis in 1966 op muziek gezet. Sindsdien werden deze liederen in Griekenland gezongen. De cyclus vier gedichten, met als centraal thema de belevenissen in het Duitse concen tratiekamp Mathausen, de dagen vóór en na de bevrijding bestaat niet uit sombere muziekwerken; integendeel. Men krijgt de indruk dat de melodieën juist opgewekt klinken. Dit komt ge heel overeen met de Griekse volksaard. De Griek zingt bij alle voorkomende gelegenheden, tragische gebeurtenissen zowel ads feesten: muziek ontbreekt nooit. Door de muziek verliest het alle daagse zyn karakter, wordt het uitge tild boven het eigen niveau. Het leed wordt gelouterd, het feest wordt nóg feesteiyker. En omdat Theodorakis dit begreep en in zijn composities uit drukte, werd hy gearresteerd. Vrijheid Na de staatsgreep werd een compositie MIKIS THEODORAKIS - tirannie sterft van Theodorakis uit Griekenland ge smokkeld. De toen mog vrye componist vroeg de wereld op deze melodie een passende tekst te maken. De tekst werd in Nederland onder de titel vrijheid' geschreven door de in Utrecht wonende Griekse dichteres Dimitra Sideris. Loet Steenbergen, die Theodorakis al van 1960 af kent en vele malen met hem sprak, heeft de t.v.-regie van dit pro gramma. Hy vertelde dat de Mathau- eenliederen in het Grieks worden ge zongen omdat het niet mogeiyk was binnen zeer korte tijd een redelijk goe de vertaling te maken. De bestaande vertaling van Lennaert Nijgh voor de langspeelplaat van Llesbeth List, heeft weinig te maken met de wezenlijke in houd van de liederen. (ADVERTENTIE MOOIE KWALITEIT NATUURLIJK B IJ i Hoorbui merstroat 172- 174- 179 HERENSTRAAT 9 MIDZA 55 Wetenschap in „Gamma" 55 In het KRO-televisieprogramma Gam ma sal een filmreportage te zien zijn, die werd gemaakt in het analytisch- chcmisch laboratorium te Utrecht, waar dr. H. D. Nelson onderzoekingen heeft verricht aan de gaschromato- graaf waarmee men uiterst fijne op lossingen in het water kan bepalen. Heden overleed, tot onze diepe droefheid, na een kortstondige ziekte, doch geheel onverwacht, voorzien van het H. Oliesel, onze dierbare vader, behuwd- en groot vader, broer, zwager en oom GERARDUS WILHELMUS PAUëLSEN weduwnaar van C. A. Wlnnubet in de leeftyd van 71 jaar. zyn zeer bedroefde familieleden: Nieuwkoop: p. W. WAHLE-Pauëlsen A. A. M. WAHLE ANNY W. M. C. STOFBERGEN - Pauëlsen H. M. STOFBERGEN J. H. M. KOOT-Pauëlsen J. Q. H. KOOT GERARD en kleinkind De H. Uitvaartdienst wordt ge houden maandag 23 oktober in de parochiekerk van OJLj. Vrouw Hemelvaart. De plechtige H. Mia van Requiem tal plaats hebben om 10.30 uur, waarna de begrafenis op het rJt. kerkhof aldaar. 1 januari en 1 april 1968 (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Om de premiestijging ingevolge de algemene wet byzondere ziektekosten (AAV.Z.) tot 0,4 procent te kunnen beperken wil de regering per 1 januari as. deze wet gedeelteiyk in voeren, nameiyk voorzover het gaat om de verpleging van gehandloapte kinderen en de opname van patiënt»* ln psychia trische Inrichtingen. Drie maanden later, op I april 1968, wil de regering de ge hele wet van kracht doen worden. Ook sanatoriumverpleglng en zlekenhnlsver- pleging na het eerste Jaar van ziek zyn zullen er dan onder vallen. Dit is door minister Roolvink (Soc. Za ken) medegedeeld ln een nieuw monde ling overleg met de Tweede-Kamercom missie voor sociale zaken en volksge zondheid. Mea moet er volgens minister Rool vink rekening mee houden dat de A.W.Z.-premie in 1969 zeker 0,7 procent zal moeten gaan bedragen. Zou men de gehele wet reeds op 1 januari 1968 in voeren dan zou terstond een premieper centage van 0,5 procent nodig zijn ge- Er is voorzien ln een jaarlijkse rijks-1 bijdrage van 475 miljoen gulden tot 1972, in welk bedrag reeds rekening gehou-1 den is met een loonstyging van circa 19 1 procent. In 1972 zal de rijksbydrage dan opgetrokken moeten worden aan het dan geldende loonpeil. Inmiddels heeft minister Roolvink aan de Ziekenfondsraad verzocht het spoed een advies uit te brengen over de even tuele Instelling van een centrale admi nistratie voor de uitvoering van de A.W.Z, Na het aanbrengen van de Jong ste wijzigingen in het ontwerp zal de A.WZ. volgende week dinsdag door de Tweede Kamer in openbare behandeling worden genomen. Kunsthandel Llernur, Zeestraat 63 Den Haag, exposeert van 21 oktober tot 10 november schilderijen en teke ningen van Dick van Noort en Loek van Noort-Boode, (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Het wordt er bij de AVRO/RTN niet duidelijker op. Zaterdag 21 oktober zou het conflict door de gewesteiyke afgevaardigden in een officieuze vergadering worden besproken. Naar verluidt zal deze by eenkomst nu geen door gang vinden. De AVRO-leiding heeft voor 21 oktober een (officiële) algemene bestuursvergadering uitgeschreven om het hele conflict door te praten. AVRO- voorzittcr mi-. Slotemaker, wiens positie wankelde doordat h(J zloh met de RTN- afgevaaTdigden voor het ontslag van Siebe van der Zee uitsprak, schijnt zich te hebben gerevancheerd door zich achter de sterkste (AVRO) groep te scharen. De agenda voor de vergadering is nog niet vastgesteld. Uit AVRO-kringen ver nemen wü. dat de R.T.N.-afgevaardigaen het zeer waarschijnlijk op een breuk zullen laten aankomen. En tenslotte worden de geruchten sterker, dat men aan het spelletje wei-weg, niet-weg een einde wil maken, door Siebe van der Zee met „een gouden handdruk" te laten vertrekken. Dat is bij de AVRO niet ongewoon, want destijds is zoiets in de affaire met mr. Den Daas ook gebeurd. Deze kreeg toen drie jaar salaris en vond zeer kort na zijn vertrek een adequate werkkring bö het Holland Festival. Zoeken naar nieuwe structuur Zoals wij al schreven is de affaire Van der Zee uitgegroeid tot een machts strijd tussen de oude AVRO-kern en de RTN-afgevaardigden. Zou het de laat- sten lukken het ontslag van de heer Van der Zee te bewerkstelligen, dan is de kans groot dat zij een eigen man naar voren schuiven om de opengeval len plaats ln te nemen en zo een ster kere (rechtse) invloed op Nederlands grootste omroep te krijgen. Er worden al namen genoemd van Leo Pagano (ex-K.RO., Televiziermedewerker en hoofd van de afdeling voorlichting van de Internationale Kamer voor Handels bevordering) en van de heer Ben Kor sten, geruchtmakend public-relations- man ln Den Haag. Om definitief een einde te maken aan de vele rellen die het gezicht van de AVRO de laatste jaren hebben ontsierd, zou moeten worden gezocht naar een volledig nieuwe structuur van deze om roep. Het ls ronduit belachelijk dait ge westelijke bestuurders met een ïystje van twintig (20) handtekeningen in spraak kunnen lcrygen in het hoogste bestuurscollege. Er is een kans op ver nieuwing als de dictatoriale secretaris, mr. Wassenbergh (79) met Ingang van 1 januari '68 ontslag moet nemen. Deze Van de hernomen AVRO-reeks Lite raire Ontmoetingen zagen we gisteren de tweede aflevering. Een goed pro gramma deze ontmoeting met Alfred Kossmann, waarbij bleek, dat de sa menstellers Adriaan v. d. Veen, tevens presentator, en Rense Royaards. te vens regisseur, de rubriek een eigen gezicht vermogen te geven. Beter dan Gompertz het destijds deed? We zou den het niet durven zeggen, maar in elk geval volgens een wat vrijere for mule die meer variatiemogelijkheden lijkt te bieden. Dat programma van gisteren toonde een duidelijke lijn ondanks, of mis schien wel door, die goed-geredigeerde variaties. Want behalve als gespreks partners van Adriaan v. d. Veen trad Kossmann ook in monologen (filmisch geïllustreerd met rake beelden) naar voren en zelfs als interviewer, onder meer met eigen vrouw, tweelingbroer en kunstvriend Elenbaas. Het werd er een levendige uitzending door waarbij zowel de persoon als de artiest Kossmann scherp getekend wer den. Ook diens werk waarover t. d. Veen zeer kritisch vragen stelde zon der er twijfel aan te laten bestaan hoe hoog hij dit werk schatte. Haast jammer dat Gompertz destijds al zo veel prominenten heeft „afgewacht", waardoor het Adriaan v. d. Veen op den duur niet gemakkelijk zal worden om de reeks steeds op het niveau te houden waar deze tweede aflevering al topfunctionaris wordt algemeen be schouwd als de man die al vele oppo santen en vernieuwers monddood heeft gemaakt. Maar de oude AVRO-kern is beducht voor het feit dat ook deze sleutelpositie straks door de RTN-afgevaardigden zal worden opgeëist. Kenmerk krijgt late editie Met ingang van vanavond starten de gezamenlijke kerkelijke zendgemach tigden (CVK-IKOR-RKK) met een speciale late Kenmerkeditie, eens per maand, op Nederland 2. De vroege we kelijkse Kenmerkultzendingen op maandagavond zullen meer nog dan voorheen, worden toegespitst op de ac tuele informatie. In Kenmerk-laat zal de redactie op aantal onderwerpen dieper kunnen in gaan. Actuele stromingen binnen maat schappij en Kerk, belangrijke ontwik kelingen in de theologie, gesprekken met invloedrijke kerkelijke leiders en vooraanstaande christenen en informa tie over nieuwe literatuur op gods dienstig gebied zullen de inhoud van Kenmerk-laat bepalen. En elke keer zal 'n belangrijke gast ln de studio STER (Reclameuitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA 19.07 uur: Met de „Grand Prix" mee, reportage (kleurentelevisie) NTS 20.°0 uur- VARA 20.20 uur: AChter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Simon Carmiggelt leest voor uit eigen 20.50 uur: De Forsythe Saga, HILVERSUM I AVRO 20.30—21.30 uur: Slotconcert Koningin Elisabethwedstrijd te Brussel 21.30—22.30 uur: Een echo uit het dal, hoorspel 22.55—23.55 uur: Marilyn Tyler, NTS 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen Om 20.16 en 22.26 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Van gewest tot gewest, •actualiteiten 19.45 uur: Openbaar kunstbezit 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: De verloofden, 20.50 uur: HILVERSUM II NCRV 20.30—22.20 uur: Stekker, amusements programma 23.00—23.55 uur: Studio 2300, ontspanningsmagazine 21.25 uur: Mikis Theodorakis, muziekprogramma CVK/IKOR 21.56 uur: Kenmerk-laat, actualiteiten NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting Televisie morgen "."Herland I NTS/NOT 10.20 uur Kinderen in andere landen 10.45 uur: Meisjesberoepen 11.10 uur: Hulp aan kinderen in de ontwikkelings gebieden 11.35 uur: Walter and Connie 12.00 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30. 12.30, 18.30, 22.30. 23.55 wezlg zijn voor een vraaggesprek. In dit eerste programma is deze gast Ernst BI och, winnaar van de vredes prijs van de Duitse boekhandel. Het in terview wordt ingeleid door professor Gallewaart. Eveneens zal aandacht worden ge schonken aan de nieuwste theologische publikatles op de Buchmesse, die be gin deze week in Frankfurt werd ge houden. Voor de decemberudtzending is een reportage gepland over de be langrijkste Amerikaanse „God-is-dood"- theologen. (Ned. II, 21.56 uur). (ADVERTENTIE) Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nws, actual., J8.20 Zendtijd PvdA. 18.30 Gevarieerd programma, 19.30 Nieuws; IKOR: 19.35 Radio catechese, AVRO: 20.05 Kunstkroniek, 20.30 Seml-klass. muziek, 21.30 Een echo uit het dal, hoorspel, 22.30 Nieuws, actual., 22.55 NCRV: 18.00 fanfare-orkest, ..JP 1 Muziek van het Leger des pectrum, 19.30 Kerkorgelocncert, Koorzang t VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Beatleshow, 19.15 Hits voor morgen en over morgen, 20.00 't Hart aan de tropen verpand, 22.00 Muziek uit zee, 23.00—1.00 Hondewacht. BRUSSEL Nederlands (324 m) 18.00 Nws, 18.03 Voor de soldaten, 18.32 Lichte muziek, 20.00 Wee nee muziek, 20.30 Hoorspf Hedendaagse muziek, 22.00 Nieuws. 12.27 Land- en tulnbou' -*20 Lezing VARA: 13.30 luzlek, menten; NRU: 14.30 Vliegende blaadjes, 14.51 Voor-Olymp. hockey toernooiNederland— West-Dultsland, 15.35 Kijk op Nederland. 15.45 Gram.; VPRO: 16.00 Nieuws, 16.02 Voor thuiszittenden, 16.30 Voor de kinderen. 16.45 Concert. 17.40 Informatie: achtergronden cn uws), 8.30 Nws, 8.32 Voor de hulsvrouw, Schoolradio, 10.00 Gram., 11.00 Nieuws, programma. 11.02 Voor de z (12.23 I-and- cn tuinboL actual.), 14.00 Schoolradio. 14.30 Gevarieerde 12.30 Nieuws luzlek; TROS: 15.00 Moderne orkest werker. 15.30 Voor oudere luisteraars, 16.00 Nieuws, actual., 16.08 Fllmkronlek, 16.30 Gram. voor 17.18 Jazztrio 1 Sport; NRU: 17.45 Olymp. hockeytoern Ons kent ons, 13.30 Gevar. gram. muz.; TROS: 14.00 Nieuws, actual, en nieuwe gram- mofoonpl.; AVRO: 15.00 Nieuws, 15.02 Lichte 16.00 Nieuws, 16.02 Opcrette-varia, - 17.05—18.00 Zingende 17.00 Nieuws VERONICA (192 werkt, 10.00 Koffietijd, Muzl Matinee, 15.00 Cram., l. BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.00 Nws, 12.03 Lichte muziek, 13.20 Tafelmuzlek, 15.30 Lichte muziek, 16.09 Lichte rr--~'-'- Orkestmuziek. 17.43 Koorzang.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2