Tijdelijk ƒ100.- terug voor uw oude radio HAAGSE RECHTSZAAL VOOR KORT GEDING UITVERKOCHT 6V4 pet LENING 1967 van erge Henegouwen Vrijdagprïjzen zijn r»VROOM DREESMANN Eenzijdig bezuinigen bij Defensie gevaarlijk Uit kleinbedrijf 8000 aanvragen om hulp jonge medewerksters Algemene Bank Nederland GROOT f 250.000.000 bij aankoop van deze prachtige GRUNDIG CONCERT RADIO mei FM, midden en lange goli. Superfhon luidspreker. Aansluitingen voor platenspeler, bandrecorder en extra luidspreker. Edelhouten kast, donker gepolitoerd ot mat nolenhout. Afmetingen 55-31-22 cm. AALMARKT 12-15 TEL. 21782 prijs 348.- af inruil 100.- U betaalt slechts f248. DONDERDAG 19 OKTOBER 1967 DE LE1DSE COURANT Fauteuil Teakkleurig hout met moderne meubelstoffen in di- verse kleuren. Hoog model 1 87? I Laag model 12e etage 70.- Zaanlandse klok Notenhout, massief koperwerk. Uitstekend 8-daags precisie- uurwerk en helder klinkende bel- slag. Een jaar gar. Groot model. Klein model- - Parterre' W V." Braadpan extra zware kwali teit geëmailleerd plaatstaal. Een zeer speciale aanbieding met een volledige kwaliteitsgarantie. 26 cm. g 50 24 cm. '50 3e etage in lederen étui. (Luxe uitvoering) met: 2 spel 54 geplastifi ceerde speelkaarten. Bridge blok met pot lood. Een welkome tijdpassering voorde lange winteravond^ Part.Breestr 3. Tinneroy o.a. voor tienerjurk jes en pantalons. kin derkleding etc. Pool- vast en pletvrij. In veel najaarstinten. 70 cm. breed. p.m. Herenvest metsuède voorpan den. Geheel ge voerd. Rugpond en mouwen 100°/o wol. gebreid. Mannelijk model in 2 kleuren bruin. Alle maten Banketstaaf met heerlijke spijs- vulling. In hygiëni sche verpakking. Ter kennismaking. nu 3 maten inzwart.bruin. roode.d. g 95 Damesmatenin vele kleuren. 50 sterke broché stof Lange maag banden voorsluiting. Soepel elastiek in de rug. In wit. (Ook gro tere maten). 25 ALLEEN GELOIO VRIJDAG 20 OKTOBER A.S. 5s Onxt migaiijntn Ie Atpfien 45.- 0.8 6.7 Damesjack in Terlenka met war mé'Borg'voering.ook in de capuchon. Het jack is aan twee kan ten draagbaar. In 5 mooie, warme win- tertinten: Maten 38- 46. Schilderiilijstjes Maillots Comoleet met carton In wot-mouss 45.- Lijstje Parterre 2.' .nylon versteviging. Sterke kwaliteit. Alle rnodetlnten. Maat 2 75 Maat 6 g *95 Maat 10 p 25 Parterre 3» 1e etage JUMPING AMSTERDAM Vijfenzeventig ruiters in RAI AMSTERDAM Door de voor-olym pische spelen in Mexico heeft Jumping Amsterdam, dat op 27, 28 en 29 oktober :oor de tiende maal in het RAI-gebouw Amsterdam wordt gehouden, enige veertjes moeten laten. De afwezigheid de Fransman d'Oriola en de jonge Duitser Schridde moet op het conto van iet sportgebeuren in Mexico City worden geschreven. Maar desondanks heeft Jumping Amsterdam weer een veld bij- gekregen, dat het groeiende aantal lefhebbers van deze spectaculaire tak sport nu reeds zijn enige seances d bijna uitverkocht ongetwijfeld naar de piste zal trekken. Niet minder dan honderd vijfenveer- g paarden, bereden door vijfenzeventig niters, zullen tijdens dit evenement in de ring komen. Daarvan zijn vijfenzestig nternationale paarden (met zevenen- wintig ruiters), zestig nationale paar- ien (zevenendertig ruiters) en twintig paarden in de afdeling jeugd nationaal met twaalf ruiters. In dit veld komen sterren aan de start als de Braziliaan Pessoa en zijn twee leerlingen voor de Olympische Spelen van Mexico, Simoes in Fernandez, de Duitsers Schockemöhle, Wiltfang, Mayer, Kloes en Gocgel, de Fransen Chabrol, Chantrel, Deuquet en Charles Moizard, de Ier Seamus Hayes, de Brit George Hobs en de Nederlanders Toon Ebben, Jan Maathuis, Gerrit Maat- i, Josje Ernst, Hans Brugman, Tjeerd Velstra en Harrie Wouters van de Ou- ienweyer. Voorts rijden voor België Her- ïalsteens, Velge en Bouchart, voor Ier- Iand mevrouw Diana Conolly Carrew, roor Zuid-Afrika Bob Grayston en voor Australië mevrouw Graco. Proces zaligverklaring Pius XII en Joannes XXIII begint vandaag ROME (DPA) In Rome zal van daag het proces ter zaligverklaring de Pausen Pius XII en Joannes XXIII officieel beginnen. Voor de eer ste faze van het proces is het betrokken bisdom in dit geval het bisdom Rome bevoegd. Zaligverklarings processen duren doorgaans jaren. Staking Bata nationale zaak Luide roep om herziening ondernemersrecht (Van onze correspondent) BEST Ongeacht de afloop van het kort geding dat de Bata tegen drie Nederlandse vakbonden heeft aangespan nen staat nu al vast, dat dc staking in Best een nationale belangstelling voor de herziening van het ondernemersrecht heeft losgeslagen. Zelfs al zou het kort geding, dat aanstaande maandag voor dc rechtbank in Den Haag dient in het nadeel van de vakbonden uitvallen, dan nog zal het effect van de al negen dagen durende staking blijven doorwerken. Daar zijn de stakingsleiders van over tuigd. Immers, zo stellen zij, ook al verliezen wij het proces, het geroep om herziening van het ondememings- en stakingsrecht zal luider blijven klinken dan ooit. Als er onder de huidige omstandigheden bij de Bata niet gestaakt mag worden, wanneer mag het dan nog wel in Nederland, vra gen zij De belangstelling voor het kort geding is zo groot, dat nu reeds alle beschikbare plaatsen in de Haagse rechtszaal zijn volgeboekt. Niet alleen verslaggevers van pers, radio en televisie zullen in grote getale opkomen, maai- ook tal van juris ten. die in hun praktijk Ie maken hebben met arbeidsrecht. Tijdens de tweede stakingsvergadering die gistermiddag in het stampvolle jeugd huis te Best werd gehouden, hebben de vakbondleiders Reijnders en Geurts ver klaard het volste vertrouwen te hebben in de goede afloop van het kort geding. De zaal reageerde hierop met een dave rend applaus. Het is overigens nog een open vraag of mr. A. H. Lycklama, die in verband met de ziekte van de president van de Haagse rechtbank de zaak zal be handelen het Bata-conflict urgent genoeg acht voor een kort geding. De betrokken vakbondsbesturen zijn evenwel dinsdag reeds met hun juridi- sche adviseurs het overleg begonnen over I Wieraa, voeren. Mi-. Van der Flier zal maandag als verdediger optreden van Sint-Willi- brordus en van de christelijke bedrijfs groepencentrale. Mogelijk zal hij ook het verweer voeren namens de Algemene Be- dnjfsgroepencentrale. Onrechtmatig Zoals bekend beschouwt de Bata het uitroepen van de staking door de vak bonden als een onrechtmatige daad die wegens „het aanzetten tot wanprestatie" in strijd zou zijn met de C.A.O.-bepalin- gen. De schoenfabriek heeft een dwang som van 100.000 per dag bedongen in dien de vakbonden hun stakingsoproep na het rechterlijk vonnis zullen hand haven. Hangende het kort geding hebben de vakbondsleiders gistel-middag bij voorbaat maar vast meegedeeld, dat de staking ook volgende week zal worden voortgezet. De stakers betuigden hiermee op luide wijze hun instemming. Volgende week maandagmiddag om vijf uur wordt ln Best de derde stakings vergadering gehouden waarop het verloop van het kort geding zal worden bespro ken. Stakingsleider A. Geurts, die de sta kers ontraadde naar Den Haag te reizen om het kort geding bij te wonen (dit in verband met het gebrek aan plaatsruimte in de rechtszaal) zei niet te verwachten dat er maandag al een uitspraak zal ko men. Hij zei zich gesteund te voelen door de stroom van brieven en telegrammen met adhesiebetuigingen, die nog dagelijks blijft toestromen uit alle delen van het land. Een juist binnengekomen telegram van de 2000 leden tellende afdeling van St.-Willibrordus te Maastricht werd dooi de vergadering met gejuich beantwoord. Zwaar offer De stemming onder de stakers in Best, die vol lof zijn over de publiciteit die aan hun problemen gegeven wordt, is prima. Ook al zullen ze weldra de financiële ge volgen van de staking die in vele gevallen Tweede-Kamrrcommissie waarschuwt Oppassen voor uitholling (Van i parlementaire redactie de drie krijgsmachtonderdelen verricht kah worden. Of Nederland meer eenheden dan totnutoe ter beschikking van het V.N.- vredesleger zal stellen, hangt van de Verenigde Naties zelf af. Nederland is er in principe toe bereid. Of er afzon derlijke training voor het V.N.-vredes- leger moet komen, kan niet direct be antwoord worden. Zweden heeft al voor gesteld de beschikbaar gestelde een heden gezamenlijk te laten oefenen. De onderzoek het verweer dat de vakbonden zullen gaan DEN HAAG Op rond 1400 van de ongeveer 8000 aanvragen voor hulp bij bedrijfsbeëindiging via het ontwikke- lings- en saneringsfonds voor het mid den- en kleinbedrijf zal aan liet eind van dit jaar een beslissing zijn genomen. Men streeft ernaar de behandeling der aanvragen zoveel mogelijk te bespoedi gen. Er kan echter niet met zekerheid worden aangegeven, wanneer alle 8000 aanvragen afgehandeld zullen zijn. Dit heeft staatssecretaris Van Son (Economische Zaken) medegedeeld in antwoord op vragen van het Tweede- Kamerlid Kremer (C.P.N.). Er wordt inmiddels aan gewerkt om het onderzoekapparaat van de borgstel lingsfondsen. die bij de behandeling van de aanvragen zijn ingeschakeld, uit te breiden. Er, is voorts een regeling ge troffen waardoor ondernemers, die daar om vragen, hun zaak mogen sluiten voordat over hun aanvraag bij het ont- wikkelings- en saneringsfonds is beslist. Bij het verlenen van de toestemming, die daarvoor nodig is, wijst men er wel op, dat de liquidatie van het bedrijf ge heel op eigen risico geschiedt en dat die toestemming niet betekent dat men bij voorbaat kan rekenen op toewijzing van de aanvrage. De staatssecretaris deelt desgevraagd nog mee, dat uit een overzicht van 360 afgehandelde gevallen blijkt, dat de re gionale commissie over 219 een positief advies gaf en over 141 een negatief advies. Dat het voor het fonds beschik bare bedrag voor 1967 met een half mil joen gulden is verminderd is een gevolg van het feit. dat het uitgetrokken be drag van zes miljoen gulden dit jaar niet kan worden uitgegeven vanwege de relatief lange behandelingstermijn van de aanvragen. DEN HAAG De Tweede-Kamer commissie voor Defensie heeft gisteren gewaarschuwd tegen een te eenzijdige bezuiniging op defensie. Zuinigheid is ver. Naties stelt"hiernaar goed, aldus het socialistische Kamerlid in. - zij mag niet tot uitholling het defensief potentieel leiden. De P.v.d.A.-Illotie vraag of defensie voorrang mor4 aan kwaliteit of aankwantiteit gens hem gemakkelijk te beantwoorden. „Beter is het i Zoals te voorzien was kwam de socia- list Wierde 's avonds met een motie ovei aantal kleinere I bezuinigingen op de exploitutiereke- schepen een goede marine te hebben dan grote schepen die niet doelmatig zijn. Beter is ook een kleiner aantal eenheden werkelijk paraat te houden dan meer eenheden die voor een deel paraat zijn". In de openbare vergadering van gis teren meende de Kamercommissie dat er wel behoorlijk bezuinigd kan worden door een zo groot mogelijke integratie van verschillende diensten bij de drie krijgsmachtonderdelen na te streven. De K.V.P.-er Jansen noemde er een aan tal: het administratief apparaat, de me dische diensten, de drie staven, verschil lende inspecties, de hogere vorming van officieren van de drie onderdelen. Minister Den Toom was het ermee eens. dat waar integratie mogelijk is. deze doorgevoerd moet worden. Minster en staatssecretaris zijn er trouwens voortdurend mee bezig, zei hij. Er ge beurt al veel samen, we onderzoeken wat nog meer gezamenlijk kan gedaan wor den. Aan de integratie van de hogere vorming voor landmacht, luchtmacht en marine-officieren wordt al gewerkt. Een commissie automatisering, onder leiding van oud-secretaris Peijnenburg onder zoekt wat op dit gebied gezamenlijk door ning van Defensie. Bovendien had zijn fractiegenoot Peschar vorige weck in zijn schaduwbegroting, ingediend tijdens de algemene beschouwingen, al 80 miljoen gulden opgenomen als bezuinigingen op de exploitatie van 1968. In zijn motie vroeg de heer Wierda daarom de regering enkele oudere grote schepen uit de vaart te nemen, de parate eenheden te verkleinen maar wel vol ledig paraat te maken, de onderhouds kosten bij de luchtmacht en de marint te bevriezen op 1967, het loodswezen kos- tendenkkend te maken en verschillende taken, die niet direct tot het terrein Defensie behoren, af te stoten. De motie komt tijdens de plenaire zitting over begroting van Defensie op 26 oktober stemming. De staatssecretaris Haex deelde n mee, dat alle Centuriontanks bij de pa rate eenheden vervangen moeten worden en dat een aantal van deze Centurions naar de mobilisabele eenheden overgehe veld worden. De nieuwe tanks moeten vijf jaar betaald worden met per jaar een bedrag van ongeveer 120 miljoen gulden. Maar de kosten ervan moeten binnen het defensieplafond blijven kunnen niet als extra-kosten worden aangemerkt zwaar op de gezinnen gaat drukken, gaan I voelen. Maandag J.L hebben de vakbon- den reeds pensiongelden uitbetaald aan de 140 Turkse arbeiders. Vrijdag zullen de stakingskassen een aanvulling geven op de lonen die de Bata nog moet uit betalen aan arbeiders die niet tot de zo genaamde rubbergroep behoren. Zij hebben namelijk nog geld van de Bata tegoed over een aantal gewerkte dagen. Over de stakingsdagen zullen de vakbonden 80 procent van het normale loon uitbetalen aan degenen die per 1 januari J.l. lid waren van de bond. De later ingeschreven leden krijgen 70 pro cent van het loon uitbetaald. Aangezien de lonen van veel werk nemers erg laag zijn moet de staking voor velen van hen derhalve een zwaar offer betekenen. Toch tonen de stakers zich vastbesloten door te gaan „tot het bittere einde". KOERSEN NOOTDORP Flinke happen van Dooyeweerd en Wagenaar (Van onze paardesportniedewerker NOOTDORP De entralnenients van Dooyeweerd en Wagenaar hebben glste- op een winderig Nootdorp wel de grootste happen uit de prjjzenpot geno- Burnley Quick kwam er weer eens tot n overwinning. In de finale van de seriedraverij hield hij de kop stevig in handen, ondanks voortdurende bedrei ging wan Carrière die in de serie aan het begin van de middag ruim voor Burn ley was gebleven. Eveneens de volle winst behaalde de jonge Wagenaar met Bernardino en ook hier was het verschil klein, want Ber- nardine kreeg pas helemaal op het eind AUegonda's Juweel, leidster van het pril le begin af. Overigens was de beste kilo- metertfld voor Xerxes, het oude vosje uit het noorden dat hier tot 1.22.2 kwam. Pech had Eddi Scotch. Die lag voor in en ieek het in zijn koers te zullen halen toen hij een lekke band kreeg. voor Ellen Tlnga een tikje ge luk, want die won toen voor de, ondanks het hobbelende vrachtje, dapper door zettende Eddi. De totalisatoromzet van meer dan 140.000 bewees weer dat Nootdorp een behoorlijke aantrekkingskracht heeft. Prijs van 's-Gravendcel le serie over Ififiu m: 1 Carrière (J. Verhoeve) km-tijd 1.25.1, 2. Bermuda. 3. Burnley Quick, toto winn 7.20. pl 1.40 1.50 1.80. koppel 11.90. cov 4.60, trio f 235.50. 2e sei 1.27.5, J! Winn 4.30, pl 1.40 2.20 3.40, Kopp H.Stl, COV 4.DU. Finale: 1. Burnley Quick (J. WaRcnaar Jr) 1.26.1. 2. Carrlere. 3. Angellne B, toto winn 3.20, pl 1.70 2.— 7.70. kopp 6.-. COV 3.90. Prijs van Mookhoek over 2040 vn: 1. Fair Play (J van Dooyeweerd) 1.33.—. 2. Edel van Wij vragen voor administratieve werkzaamheden. Mulo of gelijkwaardige opleiding Is gewenst Type-diploma strekt tot aanbeveling. Wij bieden: goede salariëring, jaarlijkse salarisverhoging (tot 21 jaar halfjaarlijks), 6% vakantietoeslag, tantième, huwelijke- spaarregeling. Sollicitaties te richten aan de directie Breestraat 81, Lelden* Persoonlijk bezoek na telefonische afspraak (01710) 25544. 's-Gravenhof. 3. Prijs 2.50. pl 140 lemuidcn c kopp 4,50, COV 4.Kil. Prijs van Strijenso toto winn 2.10, pl cov 4 60. ver 3420 m: 1. F.Uen 2. F.ddlc scotch. 3 STAAT DER NEDERLANDEN uitgegeven krachtens de Leningwet 1966 (Stb. nr. 334) en de Leningwet 1967 (Stb. nr. 383) KOERS VAN UITGIFTE wordt na sluiting van de inschrijving vastgesteld. De koers zal niet beneden 9872 °/o liggen. Schuldbewijzen aan toonder groot nominaal f1000 en f 100. Schuldregisterinschrijvingen groot ten minste f 100.000. LOOPTIJD TEN HOOGSTE 25 JAREN Aflossing in 15 jaarlijkse termijnen, afwisselend 7%. 6% en 7% per jaar, zodat telkens in drie opeenvolgen de jaren 20% van de lening wordt afgelost. Eerste aflossing op 16 november 1978; vervroegde gedeelte lijke of algehele aflossing op of na 16 november 1977 te allen tijde voorbehouden. JAARCOUPONS PER 16 NOVEMBER INSCHRIJVING OP 26 OKTOBER 1967 VAN 9-15 UUR bij het Agentschap van het Ministerie van Financiën te Amsterdam, uitsluitend door bemiddeling van de leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam, de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam of van de Bond voor den Geld- en Effecten handel in de Provincie te 's-Gravenhage. Aanvragen tot inschrijving moeten zo tijdig worden op gegeven. dat zij door de Bank of Commissionair op de inschrijvingsdag vóór 15 uur kunnen worden inge diend bij het Agentschap. STORTING B Weer een aan bulling van: Nu kopen en in januari betalen soiuler rente of kosten GRUNDIG type RF 122

Leidse Courant | 1967 | | pagina 11