Tijdelijk postkantoor Gerestraat herbergt modernste snufjes Grootste PTT-paviljoen van Nederland Maandagmorgen in gebruik UVS - DE MUSSCHEN Herziening bestemmingsplan Sassenheim voorziet in bouw van motel ZATERDAG 14 OKTOBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA A Met het kopen van een postzegel aan loket 1 van mej. Th. Eduard heeft burgemeester mr G-C. van der Willigen van Leiden gistermiddag onder grote belangstelling van verschillende PTT- functionarissen het tijdelijke postkantoor aan de Gerestraat ge opend. Fotografen legden dit voor Leiden historische feit vast, waar mee nu eindelijk een begin kan worden gemaakt aan het al uit de dertiger jaren stammende plan het postkantoor aan de Breestraat te vervangen. Binnen vijf jaar verwacht de direceur van het post kantoor te Leiden, de heer E. J. Bongers, dat op de plaats, waar het oude gebouw staat, een geheel vernieuwd complex zal zijn verrezen. Tot en vanmorgen is het PTT-kantoor aan de Boom- markt en sociëteit „Minerva" in gebruik geweest. De inwoners van de Sleutelstad kunnen maandagmorgen om half negen niet alleen een bewonderende blik werpen in het glazen kantoor, dat ingeklemd is tussen de Gerestraat, 4e Binnenvestgracht en de Kraaienstraat, maar ook op een snelle en niet-tijdrovende wijze hun pakjes afleveren, postzegels kopen en betalingen verrichten. De Leidse burgerij zal in dit nieuwe tijdelijke gebouw, dat mis schien toch wel ruim 10 jaar in bedrijf zal blijven, op de meest efficiente en prettige wijze op haar postwenken kunnen worden bediend. Andere gemeenten kunnen niet ten onrechte met enige jalouzie naar dit tijdelijk onderdak van de PTT-afdeling Leiden opzien, dat ruim 750.000 gulden heeft gekost. SNELLE SERVICE VERZEKERD Interieur De bezoeker komt binnen vla een groot voorportaal, dat dag en nacht geopend. Er bevinden zich daar de postloketten, zegelautomaten een lefooncel en een grote bus voor pak jes. Ook overdag kan de Leidenaar hier terecht; vooral de automaten zijn bijzonder handig. Links van dit por taal ligt de hal met dertien loketten, Burgemeester kocht eerste postzegel j waar volgens berekening ruim 800.000 handelingen zullen worden verricht door de loketbediendes. In het midden gedeelte van het gebouw zijn de kan toren van de directie, de chefs en de administratie gehuisvest. Ook een smaakvol ingerichte kantine ligt in dit gedeelte. Zeer gunstig is het - ook voor het personeel - dat er vóór het postkantoor een ruime parkeergelegen heid is. Aan de Kraaienstraat - even wijdig aan de lokettenhal is de expe ditie gevestigd, waar alle post, ook die van Noordwyk, Katwijk, het Merenge- beid, Leimuiden. Noordwijkerhout, Ha- zerswoude en Koudekerk wordt gesor teerd en binnenkomt. Uur X Zondagnacht om 0.00 uur wordt het postkantoor aan de Gerestraat in ge bruik genomen: vanuit de expeditiehal zullen de eerste stukken worden verzon den en zal de binnenkomende post den gesorteerd. Tot vanmorgen kon men nog in het oude postkantoor te recht Gisteravond zijn al enkele af delingen verhuisd. Wel staan er in het moderne pand allemaal nieuwe meube len; ook zullen enkele apparaten den vernieuwd. Maandagmorgen om half negen gaan de poorten aan de Gerestraat open, wordt er weer een bladzijde omgesla gen van de rjjke historie van Leiden en is de eerste stap gezet naar de af braak van de toch wel zeer aparte behuizing van het Post- en Telegraaf kantoor in Leiden. Het zal echter nog wel enige tijd duren voordat de sloper zyn moker zal laten vallen op het leeg staande pand naast sociëteit „Minerva" want allereerst moeten de aanbestedin gen nog los komen. De hal voor de 18 loketten - het was gisteren de dertiende - was gistermid dag omgetoverd in een fleurige foyer, waar de vele genodigden, directie en personeelsleden bijeen waren om de opening van dit „PTT-aquarium" met gepaste luister te vieren. Zelfs de „klan ten" waren niet vergeten: in de loop van de middag had de PTT-directie enkele inwoners van Leiden, die vóór de loketten in het kantoor aan de Bree straat stonden te wachten, uitgeno digd de officiële opening van het ty- deiyke pand by te wonen. De heer A. wd. Rovaart, adjunct-directeur van hei postkantoor te Leiden leidde de zes sprekers in. De plaatsvervangend hoofddirecteur der Postertjen Centrale Directie der. PTT te Den Haag drs. Ph. Leenman, was speciaal uitgenodigd om zijn visie te geven op het postwezen in Leiden. Na een filosofische benadering van het begrip tyd en de daaraan inherente ontwikkeling van het postwezen schet ste hij - zeker tot verrassing van de burgervader - de historie vanaf de 17e eeuw aangaande de postdiensten in de Sleutelstad. Aan een ernstig woord kon de heer Leenman echter niet ont komen en wees op de vele lasten en de miljoenenverliezen, die de PTT jaarlyks, plus de nodige kritiek, moet verwer ken. „Het is te hopen, dat de door zichtige structuur van dit glazen ge bouw ook het karakter van de PTT moge weerspiegelen", aldus de plaats vervangend hoofddirecteur, die vervol- LEIDSE AGENDA ZATERDAG 14 OKTOBER Stationsplein 12.50 uur Vertrek ex cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging naar Katwyk. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Coupe Mondiale 1967 accordeon. Witte Huis, Oegstgecst 14.00-17.30 uur Schaaksociëteil Palamedes. St. Petruszaal 14.00 uur Aquarium filmvertoning „De Natuurvriend". Stadhuis 14.00 Prijsuitreiking aan «Kunst Genoegen" (winnaar Amster dams Jordaan Festival). Officiële opening Galerie v. d. Vlist 21.00 uur Botermarkt. ZONDAG 15 OKTOBER Hartebrugkerk 9.00 uur Vierde lus trum Stedelijke R.K. Vrouwenbeweging. Oud-katholieke kerk, Cronestelnkade 10.00 uur Plechtige opening. Sh-Bonaventuralyceum 10.00 uur Kapitteldag Franciscaanse lekenbewe ging. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Coupe Mondiale 1967 accordeon. gens een pleidooi hield voor de moge lijke bereidheid van het publiek om eventueel in de toekomst de post aan het begin van de straat af te halen. „Toch zal het dienstbetoon van de PTT één blijven en ik wens de direktie van dit mooie gebouw bijzonder veel geluk". Uitstel na uitstel De directeur van het postkantoor, de heer E, J. Bongers, vermelde de his torische achtergronden van het wel en wee tijdens de steeds uitgestelde plan nen voor de verbouwing van het kan toor aan de Breestraat. „Dan was het weer de crisistijd, de oorlog, of men besloot de financiële PTT-kraan dicht te draaien, zodat er steeds geduld moest worden beoefend. Pas in 1964 konden wij aan b. en w. het verzoek richten om op dit terrein een tijdelijk bedrijf te mogen vestigen. In die tijd waren wij in het oude pand al enkele keren door de vloer gezakt en waren er soms ge deelten van het plafond naar beneden gekomen. Eind vorig jaar schrokken wij weer hevig, toen werd meegedeeld, dat er in de financiën moest worden besnoeid. Toch kunnen wij ons nu ge lukkig prijzen, dat nu het grootste pa viljoen er staat, dat ooit door de PTT in gebruik is genomen", aldus de di recteur van het Leidse postkantoor, die de vele aanwezigen nog verraste met enkele frappante cijfers over het aantal verwerkte poststukken. Tot slot van zijn interessante toespraak bedankte hij alle medewerkers, die hun krachten hebben gewijd aan de tot standkoming van dit kantoor. Burgemeester Van der Willigen hield het kort: hij sprak de wens uit, dat er spoedig in de Breestraat een nieuw kantoor mag worden geopend. Mr. H. A. C. Branderhorst, secretaris van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rynland, tevens bestuurslid van de PTT-kamer voor Zuid-Holland, bracht zyn gelukwensen op geestige wijze over. Namens het personeel te Leiden en de onder Leiden resorteren- de postinrichtingen boden resp. de he ren B. A. IJ. Verhoeve en A. de Jong de directie bloembakken en drie fraaie wandversieringen voor de kantine aan. Historie Zoals de directeur al naar voren bracht heeft het veel voeten in de aar de gehad, voordat met de bouw van deze aanwinst voor de PTT-Leiden kon worden begonnen. Op 10 februari van dit jaar kon de eerst spade in de grond worden gezet. Op 25 april stonden de schotten van het gebouw omhoog- het kantoor is „prefab" geleverd en kan, indien nodig, gemakkelijk worden afge broken en verplaatst. Op 30 juni stond het gehele gebouw overeind. Buiten het PTT-bedryf waren de N.V. Jan Kuipers Staal- en Houtbouw Industrie, de Er gon Industrie uit Leiden, het aanne mersbedrijf Kwakkel en de firma Se- venhulsen A Co bolde uit Nunspeet aangetrokken om dit glazen gebouw in korte tyd op te trekken. Het ia in de Herman de Wolff 40 jaar bij „Ex Animo" Herman de Wolff is dit jaar 40 jaar als dirigent verbonden aan de Chris telijke Oratorium Vereniging „Ex Animo." Ter gelegenheid van dit uit zonderlijke jubileum zal de vereniging, die zich onder leiding van Herman de Wolff een zeer goede naam verwierf o.m. met de op hoog peil staande jaarlijkse uitvoeringen van de Mat- theus Passion een jubileumconcert geven. Onder leiding van de man, wiens naam 40 jaar aan „Ex Animo" ver bonden is geweest, zullen op 1 novem ber in de Stadsgehoorzaal de Cantate 140 van Joh. S. Bach, de Nelson Messe van J. Haydn en het Te Deum van A. Bruckner worden uitgevoerd. Mede werking zal worden verleend door de solisten Angèle Geerts, Aafje Heynis, Chris van Woerkom, Max van Egmond, Rienk Jiskoot. De begeleiding zal wor den verzorgd door het Zuid-Hollands Orkest. Na het concert, dat om 8 uur begint, zal de jubilerende dirigent recipiëren. Sólglytt naar Köningswinter Vandaag is het varende Sólglytt van uit Düsseldorf naar Köningswinter ver trokken. waar men morgen de zondag hoopt door te brengen. De vaartocht naar Düseldorf kenmerkte zich gisteren aanvankelijk door regenachtig weer; later brak de zon echter weer door en toen men in Düsseldorf aankwam, was het zulk prettig weer. dat vele op varenden al of niet in de invalide wagen gingen „passagieren." De stem- ming aan boord is uitstekend. Zuster Cor zorgde gisteren met haar mond-1 harmonica voor veel vrolijkheid. I GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen wer den de navolgende percelen geveild t.o.v. notaris M. P. Kaptein te Lelden: Bak huis Roosenboomstraat 35, gemijnd op ƒ22.800,- door dhr Boomama; Bakhuis Roosenboomstraat 27 op 15.000,- door dhr Klein; Bakhula Roosenboomatr. 17 I op 13.700,- door H. v. Duuren q.q.: Wit te Rozenstraat 16b op 12.600,- door P. i Moerman q.q. Morsweg 49/51 op 4407,- door dhr Coster q.q.; Rijnzlchtstraat 15 op ƒ2614,- door dhr Kühn q.q.; Catha- rinastraat 1 op ƒ2500,- door dhr ZTrk- zee; Schagensteeg 21 op 895<V door dhr Paddenburg. Nieuw hoofd van Chr. Lom-school Tot hoofd van de in het voorjaar van 1968 in Leiden te openen chr. L.O.M.-school (school voor kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden), uitgaande van het chr. orthopaedago- gisch instituut voor Leiden en Omge ving, is benoemd de heer A. Boeker, thans onderwijzer aan de Oranje-Nas- sauschool te Nijkerk. In afwachting van nieuwbouw, waar voor de plannen gereed zijn, zal de school tijdelijk worden gevestigd in de ter beschikking komende gemeente lijke hulpschool aan de Madoerastraat. Bridgeeompetitie „De Sleutels" Stand in de huishoudelijke pareu-com petitie van de bridgeclub „De Sleutels" na de tweede ronde. Groep A: 1. v. d. Burg-de Jong 300; 2. echtp. De Vrind 256; 3/4 Jonson-Rip en Bloemhoff-de Jong 249; 5. dms Stig- ter-v. d. Ende 242; 6. Vrijenhoek-v. Hel- vert 240; 7/8. Kuyt-Eldering en Biesot- v. Weizen 234; 9. v. Ravenswaay-Engels 229; 10. echtp. Tijssen 228; 11. Klinken berg-Smitenaar 210; 12. dms Sier-van zyi 203. M.S. 240. Groep B: 1. de Vriea-Lodder 283; 2. v. d. Bergh-Wessellng 270; 3. echp. Jan sen 257; 4. Kammeraat-v. Kempen 247; 5/6/7. Rompes-Pries, mevr. Derogee- Bernhard en Kooyman-Hemmers 238; 8. mevr. Vrijenhoek-Gevers 236: 9. echtp. Holleman 231; 10. De Vrles-Selier 228; 11. Dek-Goedhard 218: 12. dames Bern- hard-Bon 190. M.S. 240. Groep C: 1. Middelham-Beugelsdijk 359; 2. Rodenbutg-Wesseling 336; 3. Breeburg-Bieg8traten 331; 4. Zwetsloot- Liern 328; 5/6. Poot-Lansbergen en Se- lier-Duiser 305: 7. v. d. Helden-Nyweide 304 8. mevr. Vroom-Foppen 292; 9. De Vries-Oudshoorn 284; 10. Robers-Lepe- laar 277; 11. mevr. Winkler Prins-Rlel 260; 12. De Koning-Snijders 246; 13. echtp. v. Kempen 212; 14. dms Blan- ken-Nouwens 193. M.S. 288. BENOEMINGEN BIJ DE LEIDSE UNIVERSITEIT Bij onderscheiden besluiten van Cura- j toren der Leidse Universiteit zijn be- noemd: Drs. R. S. P. Beekes, voor het tijdvak in 1 augustus 1967 tot 1 augustus 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de faculteit der Lette ren (Griekse taal- en letterkunde). Drs. J. 4. Bunk, voor het tijdvak van 1 september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappelijk ambtenaar le klas- in tijdelijke dienst bij de FySIsche Chemie in. Drs. K. 4. van Damme, voor het tljd- ik van 1 juli 1967 tot 1 juli 1968 tot wetenschappelijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Ra- diopathologie en Stralenbescherming; Ir, A. J. M. Deerenlierg, voor het tijd vak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Werkgroep Kos mische Straling; 4. F. R. Harms, voor het tijdvak van 1 september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Thorax-chirur- gie: Dr. D. F. Nyhoff, wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst by de Organische Chemie, met Ingang van V Juli 1967 ln vaste dienst. H. Pieterse arts, voor het tydvak van 1 augustus 1967 tot 1 augustus 1968 tot wetenschappeiyk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Psychiatrie; J. J. van Zanten, arts, voor het tyd vak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappeiyk ambtenaar le klasse in tijdeiyke dienst by de Long ziekten. DRIE PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT D. E. Vogel. Aan de Leidse Univer siteit promoveerde gisteren de heer D. E. Vogel, werkzaam bij de afdeling Petrologie, Mineralogie en Kristallo grafie van het Geologisch en Minera- logisch Institute, tot doctor in de Wis kunde en Natuurwetenschappen op 'n proefschrift, getiteld „Petrology of an eclogite- and pyrigarnite-bearing po- lymetamorphic rock complex at Cabo Ortegal, N. W. Spain." Promotor was prof. dr. E. den Tex. De heer Vogel werd geboren te 's-Gravenhage en woont thans te Leiden. A. S. de Graaf. De heer A. S. de Graaf, hoofd van de Neurologische Af deling van het Sentralsykehuset in Tromso (Noorwegen), promoveerde tot doctor in de Geneeskunde op 'n proef schrift, getiteld „Anatomical Aspects of the Cetacean Brain Stem". Promo- tor was prof. dr. W. J. C. Verhaart Voor het onderzoek werd subsidie verleend door de Nederlandse Orga nisatie voor Zuiver Wetenschappelijk Onderzoek (Z.W.O.). De heer De Graaf werd geboren te Vlaardingen en woont thans te Trosmo in Noorwegen. R. J. J. van Heijningen. De heer R. J. J. van Heijnnigen. wetenschappelijk medewerker bij de Stichting voor Fun damenteel Onderzoek der Materie (F.O.M.), promoveerde tot doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschap pen op een proefschrift, getiteld „Dif fusion in binary gaseous mixtures." Promotor was prof. dr. J. J. M. Been akker. Voor het onderzoek werd sub sidie verleend door de Nederlandse Organisatie voor Zuiver Wetenschap pelijk Onderzoek (Z.W.O.). De heer Van Heijningen, geboren te 's-Gra venhage en thans wonende te IJsel- stein, is werkzaam bij het Kamerlingh Onnes Laboratorium van de Leidse Universiteit. Leidsche Postduiven Club Kam pioenschappen 1967. Kampioen generaal: J. van Alphen Sr. 1995.08; kampioen Vi tesse: W. v. d. Nieuwendyk 967.50; kam pioen fond: H. van Riet 418.76; kam pioen totaal oude duiven: J. van Alphen Sr., 1248.77; kampioen jonge duiven: J. van Alphen Sr. 747.31; kampioen na- vluchten: J. van Alphen Sr. 686.96. Winnaars wisselbekers: Corbeil: H. van Riet; jonge duiven: J. van Alphen Sr. Schenker A. Krol. Navluchten: J. van Alphen Sr. (definitief). Schenker P. Schenkeveld. Klaverjasbekerr W. v. d. Nieuwendyk. ADVBBTBNTIB ZONDAG tM UUR Oecumenische bijeenkomst over oorlog en vrede te Noordwijk Ter nadere bezinning op de proble matiek van oorlog en vrede belegt 't Convent van Kerken vrijdagavond 20 oktober om acht uur een voor ieder toegankelijke bijeenkomst in de zaal van de rooms-katholieke kerk aan de Nieuwe Zeeweg. Het gesprek zal worden ingeleid door de heer J. Reugebrink uit Lei derdorp. buitengewoon lector aan de Leidse Universiteit, onder het motto: „Gerechtigheid verhoogt een volk." HU derdorp, buitengewoon lector aan de tegenstelling zuid-noord, dat wil zeg gen arme en rijke landen. Zo mogelijk zullen als uitvloeisel van deze avond kringen worden gevormd, die de door de interkerkelijke vredeseweek naar voren gekomen vraagstukken de ko mende winter verder onder de loep gaan nemen. Intussen is door het Convent van Kerken huis-aan-huis de vredeskrant bezorgd. Deze krant bevat oriënteren de lectuur voor het gesprek op de vredesavond. Wie breder geïnformeerd wil zijn, kan een documentatiemap be stellen op het adres Vredesweek 19b7. Parkweg 20a t« Voorburg. Deze map kost 4.50. VOORSCHOTEN Geboren: Pleternella TL d.v. Belshulzen M. en v.d. TM. E.; Astrid W. M. d.v. Terheyden C. J. en ile Wit G. A. H. Leendert W. z.v. Meyer C. M. en van Waardhuizen M. C.; Christel J. G. d.v. v.d. Honing Y. J. en Schaafsma J. I. Ondertrouwd: Fransen Jan A. M. 38 jr. en v. Vliet J. C. M. 36 jr. v.d. Hoogt R. W. 54 Jr. te Lelden en Noordermeer C. 44 Jr. v. Ruiven N. 18 Jr. en Tol Th. A. 18 Jr. te Leiden; Vodegel M. 27 Jr. Alkmaar en Beaupaln Ch. 23 Jr. Belli- sario Darlo 24 jr. Rome en Mlnderhoud Gerdina C. J. 23 jr. Gehuwd: v. Louwezyn K. 27 Jr. Amster dam met Den Engelsman J. 22 Jaar. Schiphorst Diederik B. 22 jr. Leiden met v. As Maria J. 22 Jaar. Maat Wil lem A. 21 Jr. met Verkuyi Maria C. Th. 19 jaar Amsterdam. Van Elk Cornells P. 20 Jr. Wassenaar met Meyer Mar- garetha A. E. 20 jr. Heualng Paulus W. 24 jaar Ryawflk met Langver Adriana M. 22 Jaar. Overleden: Grooea Francois Em 11 90 WASSENAAR AANBESTEDING Op donderdag 2 en vrydag 3 novem ber a.s. zullen namens b. en w. enkele werkzaamheden worden aanbesteed. Op 2 november te half elf respectie velijk; het vernieuwen van de riolering in de'Molenstraat, de Molenweg en een gedeelte van de Gravestraat met by ko mende werken en het maken van een pompput met afvoerlelding ten behoe ve van de riolering van de Papeweg en de Vinkei aan. Op 3 november te half elf het aanleggen van de Paedsstraat en een gedeelte van de Fabriciualaan met bykomende werken. In mei Jl. heeft de raad besloten de eigenaren van een perceel, gelegen ten zuidoosten van do Oostdorperweg tot onteigening te doen dagvaarden. De raad machtigde het college tot het aan bieden van een vergoeding van 66.000,- voor die percelen. Latere besprekingen hebben tot overeenstemming met de eigenaren over een vergoeding van 69- dulzend gulden geleld. B. en w. vragen de raad nu goedkeuring voor het verho gen van het aanbod van 66.000,tot 69.000,—. BUIT 1300 GULDEN BIJ INBRAAK TE SASSENHEIM Dezer dagen werd weer ingebroken ln een benzine-pompstation, nu aan de Leldsevaart. Een deur werd geforceerd waardoor men kon binnenkomen. Uit een geldkistje en een kluis werd een vrij aanzleniyk bedrag ontvreemd (on geveer 1300.-). De aanwezigheid van een hond vormde voor de Inbrekers geen beletsel, waaruit af te lelden is dat het hier ingewyden betreft. Geslaagd Aan de Ryksunlversitelt te Utrecht ls geslaagd voor het doet. ex. tandheelkunde de heer Th. J. Haver. Tafeltennis Zorgen De Treffers voor verrassing? Alle ere- en hoofdklassers uit Lel den en omgeving spelen vandaag uit wedstrijden. In de ereklasse bindt de Treffers de strijd aan tegen Swift. De Deventenaren zyn op papier iets sterker, maar de Veenders kunnen voor een verrassing zorgen. Scylla 1 staat vanavond voor het Europa Cupduel, terwijl de reserves op bezoek gaan bij het Rotterdamse Xerxes met als inzet het leiderschap in hoofdklasse B. Gezien de overrom pelende start in deze competitie ia Scylla 2 de favoriet. In Nijmegen speelt Do cos tegen Ons Vermaak. Een (kleine) overwinning moet voor de Leidenaars een haalbare zaak zijn. zodat zij zich in de kopgroep kunnen handhaven. Het nog ongesla gen Noordwykse TOV ontmoet in de hoofdstad AMVJ 2. Tussen beide ploe gen lijkt weinig krachtsverschil te zyn, waardoor eon puntenverdeling hier 't waarschijnlijkst is. Indeling wintercompetitie voor waterpoloteams De kring Gouwe-Rijnstreek heeft de volgende indeling voor de wintercom petitie waterspolo samengesteld: Heren I: AZC 1 (Alphen a/d RUn; Sleutelstad 1 (Leiden); BZ&PC 1 (Bo degraven); Woerden 1; De Gouwe 1 (Waddinxveen); De Zijl 1 Leiden)t GZC 2 (Gouda). Heren II: AZC 2; Sleutelstad S; BZ &PC 2; De Gouwe 2; De Zjjl 2; LZC 2 (Leiden); BZC 1 (Bergambacht). Heren III: AZC 3; Donk 1 (Gouda); SZ&PC 1 (Schoonhoven); OZV 1 (Oudewater); Boskoop 1; GZC 3; Woetden 2; GZC 4. Heren IV: Sleutelstad 3; De Zijl 3; LZC 3; De Gouwe 3; LGB 1 (Leiden); LWV 1 (Leiden); DKD 1 (Leiderdorp). Heren V: AZC 4; BZ&PC 4; Woer den 3; De Gouwe 4; Boskoop 2; ZPS 1 (Stolwijk). Dames I: GZC 2; Donk 1; Sleutelstad 1; ZPS 1; De Zyl 1; LZC 1 De Gouwe 1. Dames II: BZ&PC 1; Donk 2; OZV 1; Woerden 1; BZ&PC 2; Boskoop 1. Meisjes I: GZC a; Donk a; BZ&PC »t AZC; LZC; OZV; De Zijl. Meisjes II: ZPS; BZC; Boskoop; GZC b; Donk b; BZ&PC b; De Gouwe. Jongens I A: LZC a; GZC a; De Zijl a; BZ&PC a; AZC; De Gouwe. Jongens I B: ZPS; BZ&PC b; Woer den; OZV; GZC b; Boskoop a. Jongens- II: De Zijl b; Boskoop b; LZC b; Sleutelstad; Berkenwoude en BZ&PC. In de Overdekte aan de Haarlemmer straat vinden vanavond de eerste wed strijden plaats: 20.30: LZC 1De Zijl 1 (dames I); 20.50: Sleutelstad 2 BZC 1 (heren II); 21.10: AZC 3— OZV (heren III); AZC 1—De Zijl 1 (heren I). VAN EN OVER UVS doel: W. Sloos; achter: M. Balkhoven, A. Koren, B. Lardé en W. v. d. Kaay; midden: M. Kantebeen en J. Leget; voor: S. ®*ske. Lj- Holl, G. Désar en J. Verver. Roodenburg doel: M. Keereweer; achter: B. de Jonge, C. Pennenburg, I. van Weerlee en H. Rodenburg; mid den: H. de Klerk en G. Dubbeldeman; voor: Rietkerken, S. den Os, A. Ooyea- dijk en J. van Weerlee. LFC doel: L. den Hoed; achtert H. v. d. Berg, D. Sira, L. de Jong en W. Blom; midden: P. van Laarhoven en P. de Jong; voor: R. de Wit, EL Dreef, H. v. d. Starp en P. Gubler. HAZERSWOUDE „En Toenvrolijkt voetbalpauzes op Zondagsmiddags in de pauze van de thuiswedstrijden van de voetbalvereni gingen „St.-Bernardus" te Hazerawon- de-Ryndjjk proberen de leden van de groep „EN TOEN" de voetbalsuppor ters er warm voor te maken hen voor een optreden te engageren. Vla de ge luidsversterker klinkt dan ,,EN TOEN" verzorgt voor u een amusant program- „Ons repertoire omvat c&boret, sket ches, dansmuziek, conférence, ja, ook beat". Manager Kuun de Boer (19) wierp de vyf leden van de groep afgelopen zo mer. om het maar eens oneerbiedig te zeggen, voor de leeuwen: voor leden van het Groenendyks Vrouwengilde én voor de leden van de voetbalvereniging „St.-Bernardus". Kritisch als de door teevee verwende Nederlander ls, schéén het een mislukking te worden. „Maar al met al werd het een enorm succes", aldus de jonge Hazerswoudse manager. Sinds die warme zomer la het met „En Toen" voor de wind gegaan. Bas gi tarist en zanger Theo Wessellngh (23)1 „We traden al op op een peraoneelsavond ln Alphen aan den Ryn, ln het Brabantse Zevenbergen, ln Voorschoten en ln Bo degraven. Intussen hebben we al weer verzoeken gekregen om ln efgen ge meente te spelen". „En Toen", bestaande uit Theo Wes sellngh, basgitaar en zang (23), Nel Zwartjes, alaggitaar en zang (21), Leid se Tonny Devllee, klarinet en zang (20), ex-Baker Street Jazz Band-lid Therèse Verkley, elektronisch orgel (18) en Jan Wessellngh, drums (16), wil overigens hoger reiken. „We zyn al ln contact met een heel bekend componist, die onze nummers gaat schryvcn", aldus Kuun de Boer. „Binnenkort hopen we hier ln Ha- zerswoude op te treden met een Duitse gastspeler, een professional ja". „En Toen", waarvan de leden gezameniyk de teksten schryven, hoopt ln elk geval een hogere vlucht te nemen. Het Hazers woudse gezelschap hoopt dit doel onder meer te bereiken, door deel te nemen aan Treslongs talentenparade. „Je moet natuuriyk zo veclzydig mogeiyk worden" zo besluit Kuun do Boer. We wensen hen heel veel succes! Ondanks „steekhoudende bezwaren" van burgemeester en wethouders V. V. S. B.-NIEUWS VVSB 1 speelt zondag tegen SJZ ln Zoeterwoude om 14.30 uur in de volgen de opstelling: doel: Th. Bader; achter: Th. v. Dam, Th. Oostdam, Th. Conyn en Hans Heemskerk; midden: B. v.d. Ploeg en L. v. Wouw; voort A. Oostdam, G. Rotteveel, GL r.d. Burg en 4. van B. en w. van Sassenheim zullen de raad een herzieningsplan 1967 voorleg-» geu dat betrekking heeft op: a. een perceel welland nabij de Haar lemmertrekvaart; b. een perceel weiland naby Huis Ter c. een perceel welland aan de zuidwest zijde van de Warmonderweg; d. een wijziging van de bebouwings voorschriften, behorende by „uitbrei dingsplan Sassenheim, herziening 1962". De herziening is een gevolg van het op 2 oktober 1963 door gedeputeerde sta ten onthouden van goedkeuring aan ge deelten van het herzieningsplan 1962 en de totstandkoming van het streekplan, waardoor een bestemming op het herzie ningsplan 1960 - motel - automatisch In concreto gaat het dus thans om een plan, waarby tegemoet wordt gekomen aan de verlangens van de provincie. Het ontwerp-plan heeft gedurende de wetteiyks termijn voor een leder tar In zage gelegen; ook de vereiste publicaties zijn geschied. Tegen het ontwerp ia één bezwaarschrift irigediend, te weten van de heer A. van der Valk tc Voorschoten. Appellant Is ln zijn bezwaarschrift ont vankelijk, aangezien dit tijdig is inge diend. „Motel" B. en w. achten het bezwaarschrift ge grond en stellen de raad voor de vroe gere beatemlng tot motel, neergelegd in het „uitbreidingsplan Sassenheim, her ziening 1960" te doen herleven. Tot goed begrip van deze kwestie wy- zen zy er echter op dat op het moment, waarop de bouwaanvraag voor het motel werd Ingediend er voor het onderhavige perceel geen bestemlngsplan bestond. De beslissing op de aanvraag la toen aange houden op grond van het ontbreken van de voor de bouw noodzakeiyke ryksgoed- keuring. Het In strfld zyn van het bouw plan met het streekplan In geren welgo- rlngsgrond voor een bouwaanvraag (ln tegenstelling tot een bestemmingsplan ls het streekplan niet een de burgers bin dend plan), zodat de enige wetteiyke mo gelijkheid om de realisering vnn het bouwplan tegen te gaan bestond In het door de minister bezwaar maken tegen de voorgenomen bouw op grond van ar tikel 29, lid 3 van de wet, houdende voor lopige regeling Inzake het Nationale Plan en streekplannen. Nu het ministe riële beschiking op formele gronden door de Kroon ls vernietigd en de ryksgoed— keurlng voor de bouw Inmiddels ls ver leend, is het afgeven van een bouwver gunning niet langer te weigeren. Alhoewel b. en w. met de minister en rijkswaterstaat van oordeel zyn, dat de bezwaren tegen een motel ter plaatse steekhoudend zyn, zou het van weinig realiteitszin getuigen de bestemming .agrarische doeleinden met bebouwing categorie I" te handhaven. De bouw van het motel gaat Immers toch door! Samenvattend stellen zy voor het „be stemmingsplan Sassenheim, herziening 1967" vast te stellen, overeenkomstig de stukken, echter met dien verstande, dat do bestemming wordt gewyzlgd in

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5