Grandioze platenstunl öe kRAntentuin Het niet alles goud wat er blinkt i in de show wereld VOOR JOU llaagse MOTIONS The Chantays OP VAKANTIE DE DRIE CORRESPONDENTIE öok Het muziekblad Teenbeat heeft een grote najaarsstunt op het programma staan. Bij de aanvang van het nieuwe seizoen brengt dit „maandblad voor tie ners en twens", zoals het zichzelf graag noemt, een serie langspeelplaten uit van topartiesten. De stunt daarbij is dat de platen de 'abnormaal lage prijs van 7,50 gaan kosten. De eerste verscheen onlangs. In samenwerking met de platenmaat schappij Negram-Delta NV presenteert Teenbeat als eerste het „Motions Song- hoek". Het ls overigens ook de eerste keer in de geschiedenis van de grammo foonplaat dat een muzlektydschrift een dergelijke actie onderneemt. En het klinkt misschien een beetje vreemd, maar wanneer men de plaat gehoord heeft, dan zal men moeten toe geven dat do uitgevers erin geslaagd zijn, iets volkomen nieuws te brengeu. De nummers die worden uitgevoerd zijn zonder meer fijn. Er zijn oude bekende bij en ook nieuwe songs die nog nooit eerder zijn gepresenteerd. Op de ene kant staan o.m. „Same old song", „How can we hang on to a dream", „Why don't you take It". „Ramblln' Rose", „I want MET D£ you I need you" en „Tonight will be stoned". De keerzijde bevat de nummers „Wasted words", „Merci merci", „A reason tot believe", „Susy Baby" en „One million red balloons". De nummers wor den stuk voor stuk op een prima wijze door The Motions vertolkt. Maar wat ei genlijk de grote charme van de plaat bepaalt ls het feit dat In de groeven, anders niets staat nu Interviews staan, anders niet staat nu Interviews staan. En het ls niemand minder dan Joost den Draayer, van Radio Veronica, die met de bandleden Rudy Bennett, Henk Smitskamp, Gerard Romeyn en Sieb Warner en met hun Engelse producer Peter Sterling spreekt. Uit deze ge sprekjes komt men diverse dingen over The Motions te weten. Zo vertelt Rudy Bennett, dat hij zich enorm bekend voelt als zanger en als populair figuur, laat Sieb Warner weten, dat The Rolling Stones volgens hem al tijd maar een beetje achter The Beatles aankomen en vertelt Sieb Warner hoe hij de liedjes schrijft. Op een vraag van JooBt den Draayer of The Motions wel eens iets „slikken", behalve bier, ontkennen zy eenstemmig. Ze gaan zelf», zover te doen alsof ze niet weten wat LSD ls („heeft zeker Iets te maken met Disneyland"). De hoes van de plaat is bijzonder fraai. The Motions staan er heel „lief" op met een konyntje ln de handen en tussen duizenden bloemen. De kleuren zyn mooi en voor iedere liefhebber van beat is het dan ook beslist de moeite waard deze plaat te bezitten. Volgende week: uit Sassenheim IS Lekker de hele dag niets doen, af en toe naar de platenstudio's hobbelen en centen ontvangen van de plaatverkoop. Verder af en toe t.v.-opnames maken om iedereen te laten zien hoe goed je wel bent en om de plaat bekend te maken. Niet te vergeten de geweldige vakantiereizen die je gaat maken, dit heet dan voor de belastingen een tournee maken maar het moet in feite een vakantiereis zijn. Dit is het (be lachelijke) idee dat veel mensen in hun hoofd hebben over het leven van een topartiest. Een alleraardigst voorbeeld van het plotseling toenemende sukses is de groep Procul Harum, deze groep werd plotseling nummer één en kreeg daardoor enorm veel werk te doen, na drie weken was de hele groep overwerkt en geniet nu van het zalige nietsdoen in een zieken huis! Zelfmoordpoging voor je succes, enorm doordouwen en niet denken dat je er al bent. Je gaat een moeliyke en vermoeiende tijd tege moet waarin je haast geen tjjd meer hebt om aan jezelf te denken. Dat is dan het leven van een artiest. Je moet je niet laten bedriegen door de schyn die er omheen is gemaakt, Je moet er door kijken. Als een artiest op vakantie gaat denkt men vaak van „Gut, is die alweer op vakantie". Men vergeet dat deze va- te zien hoe een groep met niet eens kanties dubbel en dwars verdiend zyn. zulke grote kwaliteiten het presteert, om een zaal op zyn kop te zetten. Er zyn ook groepen die haast niet met i act werken, om maar eens wat te ging te organiseren. Zou hy dat doen noemen: C B, z(j hebben meer dan omdat de pop zo geweldig ls. omdat alles genoeg aan die geweldige muziek die ze zo fijn gaat of omdat hy er voor moet maken. Maar je moet maar net die vechten, vechten voor de gunst van het kwaliteiten hebben om zulke muziek te publiek! Maar artiesten mogen niet maken. Want wie muzikaal niet sterk laten merken dat ze het rot vinden en ls, moet slim zyn. zo stapelen de moeiiykheden zich op Daye B had ook alle8 zyn act Maar als je dan zo graag popster wilt ,d Hij heeft een afschuwelijke worden willen wfl Ju 11e graag helpen eQ Qm aan te zlen icht om een goede start ln de richting te met twee gluuroogJea er ln> maar om_ krygen. dat hy ZQ 0ngei0fenjk maf deed op het Zie dat Je een „Image" kunt vormen, podium, gingen zyn platen als broodjes een opvallende „image", dat is heel be- over de toonbank. Dave had echter niet langrljk. Bob Dylan heeft ln twee jaar door dat hij binnen een bepaalde tijd zijn al geen plaat meer gemaakt, maar hy act moest veranderen en dat ls dan ook bleek een zo sterke „Image" te hebben de oorzaak geweest dat hy nu volkomen gevormd dat men hem maar niet kan stll is. Je verveelt nameiyk vlug met vergeten. Dylan maakt absoluut weer dezelfde act als je vader op een niet aan een hit want hy leeft gewoon in het pu- te horen manier kucht, lach je er de eer bliek. ste keer om maar na de tiende keer Dan de muziek: Ga niet de Beatles, begin je Je eraan te storen, zo is het Stones, Kinks en andere topgroepen ook met de act, je moet er steeds veran- imlteren! Je moet duldeiyk werken naar deringen ln aanbrengen, vooral als je een eigen styi. Als Je geen styi hebt gaat veel in dezelfde plaatsen optreedt, men zo vlug zeggen dat je waardeloos bent omdat m ennlet van de door jouw band gespeelde nummers houdt. Je moet ook steeds je repertoir veranderen. Met eigen repertoir heb Je niet de kans dat ze zeggen: „Dat nummer was twee Jaar geleden ADVERTENTIE Hard vechten het nog?". Er zyn zelfs py i auditie aan te vragen. Het Sexy Act groepen die „Hello Josephine" spelen, beste kun je dit door de manager laten doen, want het is moeilijk om je zelf op te gaan blazen. Wees wel voorzichtig met wat je zegt, ga nooit van het stand punt uit dat er nog wel vraag zou zijn om by een of andere platenmaatschappij Na twee keer Dave Dee, Dozy, Beaky, te gaan werken, want dan zetten ze je Mlck and Tlch te hebben bekeken dach- zo aan de kant. Zoek de meest commer- ten wij: Daar heb je het voorbeeld van ciële composities uit en laat deze op de een groep met goede sexy act. Zij zullen plaat zetten. Je moet het van de eerste wel ln het bezit zyn van een zeer han- plaat hebben. Verkoopt deze redeiyk of dlge manager die deze act heeft bedacht, goed, dan laat de platenmaatschappy je Niet dat lk de stijl van DDDBM&T zo nog een plaat opnemen. Heb je eenmaal goed vind, maar het is toch wel leuk om een hit dan moet je keihard vechten nvThönögram Ze hadden afgesproken, om om I zes uur aan de haven bij de boot te zyn. De bagage was al aan boord en Karei en Paul, die zich toch wel een beetje zenuwachtig voelden zo vlak voor de lange reis. waren er al om kwart voor zes. Hun ouders waren meegekomen, om ze uit te zwaaien. Ze wachten nu alleen nog op Jean- Luc. Het was nu al zes uur en Jean- Luc was er nog niet. En het werd kwart over zes en wie kwam er Jean-Luc niet! De jongens begonnen ongerust te worden. Zou er soms iets gebeurd zijn? En juist toen Pauls vader ergens wilde gaan opbellen om na te vragen wat er aan de hand was, zagen de jongens de auto van Jean-Lucs vader in de verte aanko men. Ze hadden een lekke band ge had onderweg. Maar nu was het dan toch zo ver. alles was klaar en ze konden vertrekken. De bezorgde moeders drukten de jongens nog eens op het hart erg voorzichtig te zijn. En na deze vermaningen konden ze weg gaan, op vakantie met een boot. De motor werd gestart, de trosen los gegooid en op weg waren ze, uit gezwaaid door hun ouders. Het was erg druk op het water, al die grote schepen en ze voelden zich in hun kleine motorbootje net alsof ze in een notedop zaten. Maar Jean-Luc kende het water en was een goede roerganger, zodat hij de boot overal netjes tussendoor loodste. Bovendien was- er een goede taak verdeling gemaakt. Paul zpu voor de machines zorgen en het dek schoon maken. Jean-Luc en Karei hadden samen een taak. Jean-Luc stond aan het roer en moest kaartlezen. Karei zou eten koken en de kajuit schoon houden, terwijl hij ook het roer van Jean-Luc overnam als deze moest eten. Nu is zo'n taakverdeling op papier wel erg mooi, maar de jongens wisten van tevoren al dat ze zich er niet aan zouden houden. En geef ze eens ongelijk, ze zijn tenslotte met vakantie. Maar aan het begin van zon reis ls het toch wel fijn, want je weet nog niet precies hoe alles loopt en je bent nog niet gewend. Alles liep dan ook op rolletjes en ze zouden de Noordzee al opvaren toen ze plotse ling een schok voelden. Wat was er Door neef TON gebeurd? Paul en Karei kwamen nieuwsgierig en ook wel een beetje bang het dek op Daar stond Jean- Luc op zichzelf te foeteren. Hij had een boei over het hoofd gezien en ze waren vastgelopen. Karei en Paul stonden een beetje verbouwereerd te kijken, maar Jean-~Luc was direct een en al actie. Hij ging weer achter het roer staan en liet de motor volle kracht achteruit draaien, maar er was geen beweging in te krijgen. De boot zat vast en bleef vastzitten. Wat konden ze doen? Ze hadden geen radio aan boord om hulp te vragen en er was opeens geen boot meer in de verre omtrek te bekennen. Teneinderaad probeerde Jean-Luc 't nog eens. en nog eens en nog eens. Eindeliik na zes keer opnieuw proberen voelden ze oneens 'n schok en los was de boot. Och. wat waren ze opgelucht en wat hadden ze in angst gezeten. Gelukkig konden ze nu weer verder gaan en na een half uurtje waren ze in volle zee. Paul had zich van de zee heel wat anders voorgesteld, maar het was mooi weer en dus was de zee kalm. Door alle opwinding en angst was Karei helemaal vergeten dat hij in het kombuis iets op het vuur had staan en toen hij dan ook weer beneden kwam zag hij niets als een dikke blauwe walm en een stank dat er hing, verschrikkelijk. Wel, dat was dus een goed begin. De 'biéfstuk was helemaal aange brand en de vissen konden zich te goed doen aan een heerliik stukie biefstuk met een lekkere, dikke, zwarte rand. De ioneens vonden het niet zo heel erg. ..Een ongeluk komt zelden al leen," zeiden ze. En dus wierp Paul met nieuwe moed oo de het middageten. Na 'n half uurxje was hij klaar en ging Jean-Luc aflossen, zodat deze kon gaan eten. De stank en walm was nu gelukkig al bijna helemaal verdwe nen en ze vonden allemaal, dat ze in lange tijd niet zo lekker gegeten hadden. Na de maaltijd werkte Jean- Luc het logboek bij. Dit schreef hij „6.45 u. vertrokken Rotterdam, de Zeeuwse wateren voor- bereiding half uurtje Reis uvei uc spoedig. 11.30 u. vastgelopen op een zandbank, na zes keer starten los. Biefstuk aangebrand. Paul kookt overigens uitstekend." (Wordt vervolgd) Antoinette Kallenberg vertelt ons: 3 oktober Wij zijn eerst naar het veld gegaan, daar was de kennis. Daar waren ook een heleboel mensen, vooral mensen met kinderen, want die kinderen wilden graag naar de kermis. Op de kermis was een draaimolen, een tent waar je feesttoeters en feestmutsen kon halen en van alles was er nog. Ik ben in de rups geweest, in de draaimolen en ook nog in 'n vlieg- tuigie. We zaten er met zijn vieren in. Helemaal vooraan zat m'n zusje en daarachter mijn neefje Onno en ik. Ook mijn vader zat er bij, want mijn tante was bang. dat mijn neefje er uit zou vallen. We hebben ook nog een zuurstok gehad, een lange dropstaaf en een ijsje. Toen het half twaalf was, zijn we naar huis gegaan om hutspot te eten en daarna zijn we naar het station gegaan. We stap ten in de trein en gingen naar Den Haag. Door een luidspreker werd afgeroepen dat we in Den Haag wa ren. dus stapten,we uit ;en kw^nien ih cle hall van het ^tatidp. Met een gele bps gingen we naar dë.Bijen- kórf en kregen daar een gebakje mét een glas chocolademelk. We gingen de Bijenkorf weer uit en stapten een sieradenwinkel binnen, waar we een ring kochten voor mijn moeder haar waar ik geweest ben. Hoor maar. Eerst in de draaimolen, toen in de auto'tjes. De vliegtuigen gingen heel hoog. Ik heb ook een lekkere sui kerspin gegeten, 's Middags gingen we naar de optocht kijken. Het wa ren allemaal leuke poppen. Op het laatst schoot er een wagen los en die wagen bleef achter. Er was ook een mooie wagen met een meisje er op, met een hele prachtige jurk aan. Ook waren er pipo's op tandems. Ze had den gekke kleren aan. De één had een trommel, de andere een trompet en allemaal wat. Ze liepen op de maat van de muziekkorpsen. Johnnie Hogervorst 3 oktober We gingen die dag eerst naar de kermis en natuurlijk het eerst naar de draiamolen. Daarna ging ik naar het spookhuis. O wat was het donker daar binnen. Hè, hè', ik was blij dat ik er uit was. We gingen verder en ik ging touwtje trekken. Gelijk had ik een zak knikkers te pakken. Weer verder en ik kwam bij het speren- gooien, drie voor vijftig centen en eindelijk kwam ik bij de botsautb's. Toen gingen we naar huis om te eten en na het eten gingen we naar de optocht kijken. Die was heel leuk, EEN TIEN VOOR OOM TOON Maar wat is dat nu toch. Waar blijft nu onze Oom Toon t Wij hebben overal gezocht. Maar nergens hem gevonden Wel zagen we een verhaal. Ondertekend door neef Ton. Het was wel 'n leuk onthaal. Maar wij missen Oom Toon. Z'n leuke verhalen ied're keer. Zelfs 'n heel lang verhaal. Piet Hein kwam telkens weer. En vertelde ons van zijn streken. Knutselen heeft TJ ons geleerd. en dingen uit te vinden. Maar nu is het omgekeerd. en gaan wij iets voor U maken. Rusten gaat U nu misschien. Dat gunnen wij U van harte. Van ons krijgt U een tien. Voor alles wat U hebt gedaan. Oom Toon onze hartelijke dank. iii Van de hele derde klas. Dit komt vanaf onze bank. Zo direct maar in de krant. Wij wensen U nog vele gelukkige jaren. Tante Jo die blijft toch nog. We zijn nu nog aan het sparen. En dan komt de verrassing. DERDE KLAS SINT ANTHONIUSSCHOOL II Ingrid Broeders. Ronny van Giezen. Antoinette Kallenberg, Yolanda Philippo, Annemarleke Wingelaar, Monique v.d. Westen, Hans Dubbel- g dcman, Rieneke Barendse, Hans Kallenberg, Hans Duindam, Marjolein Beijersbergen, Desirée Wernars, Roosje van Krimpen. Irma Gioia, Ma rianne van Amsterdam. Karin van Beek, Robert Jordens. Dorien Lam- boo. Rober Overain. Rietje, Johnie Hogervorst, Johan Sanders, Steef Grootes, Ulda Bizzoni, Jos Baak. Leontien Zwetsloot, Margriet Bave- laar. Leonneke de Hey, Henriëtte Bakker, Jan Beugelsdyk, Yvonne 8 Wisse, Hanny van Schagen, Mirjam Blekkingh, Ellen van Beek, Jaap j Rigter, /fnita Vorst, Mary Eijck, MarliesBosman, Ton Luykx en H. M. de Leeuw. Yvonne Wisse 3 oktoberfeest Op een morgen toetertde m'n zusje me wakker. Ik keek verbaasd om me heen. Toen dacht ik ineens: „ha, drie oktober" en ik kleedde me vlug aan. Ik rende de trap af. Nadat we brood gegeten hadden, vroeg ik aan moeder of er nog iets te doen was. Ik mocht de tafel afruimen en toen gingen we naar de kermis. Ik stond te trappelen van ongeduld. Eindelijk hadden we de kermis bereikt. Het eerste mocht ik touwtje trekken, toen in de draai molen en later in het spookhuis. Daar was het maar eng hoor. We kregen een suikerspin. Dat was heer lijk. Ook mochten we een envelop trekken, maar ik won geen prijs. We gingen ook ballen-gooien. De eerste keer won ik niks en de tweede keer een klein prijsje, een hartje met zilveren spikkeltjes er op en een poppetje middenin. Met m'n vader ben ik in de rups geweest, later ging mijn moeder met m'n kleine zusje. We kregen ook een zuurstok. We.kwampn langs een tent waar ze oliebolen bakten. „Daar zul le we, er tien van meenemen", zei moeder. Toén'we thuis kwamen, gin gen we hutspot eten en 's avonds paling. Met my'n vader mocht ik 's avonds nog naar de kermis. Wat was dat mooi met al die lichtjes. Ik mocht weer een envelop trekken en won nu een grote pop. Toen gingen we naar huis. Ik moest vlug naar bed, daar had ik zin in. Reken maar hoor! Ellen van Beek kermis Ik ben met m'n vader en moeder naar de kermis geweest. Ik zal het hele verhaal vertellen. We waren onderweg toen we de optocht tegen kwamen. Eerst gingen de politie en rijtuigen voorop. Het waren leuke grote poppen, die in de optocht mee liepen. Toen gingen we verder en kwamen bij de kermis. We gingen het allereerst touwtje trekken. Mijn broertje had een fluit, mijn zusje een diertje en ik een sleutelhanger. Het was erg leuk op de kermis. We kwamen langs fluiten, trompetten en wandelstokken. Mijn vader had een keer geschoten, toen viel er een bloem af. Een mevrouw pakte de roos en gaf hem aan myn vader. We gingen verder. Mijn broertje vroeg om een wandelstok en ik om een fluit, maar die kosten 40 centen en dat vond mijn moeder een beetje duur. Een eindje verder zagen we weer trompetten. „Laten we die eens proberen," zei moeder. Ja, die was mooier en klonk veel harder, mar die kosten dan ook 60 centen. „Hoe sterker, hoe duurder, 't Is toch zo," zei moeder. Het werd tijd om naar huis te gaan. Onderweg kwamen we onze nicht nog tegen. Ze is pas getrouwd, maar komt steeds naar haar moeder terug, omdat haar man over de zeeën vaart en dan is ze toch alleen. Toen we thuis kwamen kregen we paling. M'n zusje Karin lustte ze niet, maar die lust ook niks, zelfs geen boerenkool. Maar wij lusten wel wat. Mijn broertje Bert gooide een graat weg met nog veel vis er aan. Nou dat is toch zonde van de paling en het geld. Vanavond eten we hutspot. Hoi! hoi! hoi! verjaardag. Om vijf uur zijn we naar huis gegaan. Ik vond het leuk, dat ik nog een hoed gekregen had van de juffrouw, maar moeder vond, dat hij mij niet stond en daarom heb ik hem aan mijn zusje gegeven. Ik kreeg toen een andere. Om 11 uur mochten we naar het vuurwerk kijken. Het was erg mooi. Het waren prachtige kleuren: rood, geel, wit, paars en groen. Toen was de fijne dag om en gingen we slapen. Tilda Bizzoni 3 oktober Drie oktober is de fijnste dag van het jaar. Je kan vliegen, draaien en o zo veel. Het fijnste is lekker snoepen en poffertjes eten. Dat is wel niet zo goed voor je tanden, maar toch lekker! Zal ik eens vertellen allemaal poppen en ook veel muziek korpsen. O ja, er kwam een heel leuke clown op het plein. Je moest steeds om hem lachen. Eerst ging hij fluiten. Hoepla!, weg was de fluit in zijn broek. Maar nee hoor, geen fluit te vinden. Hij trok zijn broek uit en daar kwam er een ei uitvallen. Toen kreeg hij een rijksdaalder. Na de optocht ging ik weer naar de kermis en won met speertje- werpen een wandelstok. Het was een mooie 3 oktober geweest. De volgen de morgen hoefde ik pas om kwart voor tien op school te zijn en dat was ook fijn. Weet je wat het toen, 4 oktober, voor een dag was? Het was dierendag.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10