Raad van Oegstgeest had lange adem SUBSIDIENOTA HARD TE KRAKEN NOOT DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 13 OKTOBER 1967 De raad van Oegstgeest heeft er 7.1 oh gisteravond bepaald niet met ,,'n Jantje van Leiden" afgemaakt. Men beschikte zelfs nog over voldoende uithoudingsver mogen om vannacht om v||f over half één In comité te gaan. De agenda was ove rigens niet zo lang maar de behandeling van de subsidie-nota vergde geruime tyd. De lieren Dorgelo (VVD), drs. De Graaf (PvdA) en Dvomver (PC) alsmede mevr. gaven *ii algemene beschouwing op de nota, gekoppeld i aantal vragen betreffende het subsidiebeleid. De verordening „houdende alge- bestemmingsplan niet kon uitvoeren toegezegde Rodrigo te winnen. ,.Het is echter on doenlijk" voor de overheid om te hande len in strjjd met de eigen voorschriften." Rondvraag Mr. J. Boestjes (PvdA) zag in del Mevr «ouverneur-v. Deene vestigde aanleg van aardgasleldlngen nog 'n an- I fJe aandacht op te hoog struikgewas in der bezwaar opduiken nl. ze moeten zo tuinen op hoeken van kruispunten en aangelegd zijn dat ze bestemmingsplan- ,net name de heer Femmlnck (VVD) nen niet beknotten of in gevaar bren- gooide ..de knuppel in het midden gen. Hij kende een gemeente die een standshok" door te informeren naar de M-(je De ^olglytt" varend over Duitse grens PAUZE HET GESCHENK Het mooist denkbare geschenk is ka- l Een enthousiaste directeur Tesink tholiek te zijn. Dat weegt tegen geen an het verpleeghuis Solglytt belde ons I goud op. Om niet de indruk te hebben, dat het I regels i In deze financiële kom blekei moeite van 't ..vissen" waard subsidies" werd artikel-gewijze doorg» i genoeg „stekelbaarsjes" rond te zwemmen die de waren. Het resulteerde In het wjjzlgen dactie, bestaande uit het toevoegen van woorden en het laten vervallei bodige zinsneden. gisteravond op vanuit Santen, 15 km voor Wesel, waar de zestig varende Solglytttianen gisteravond omstreeks zes uur waren aangekomen. Voor de thuisblijvers was het een tocht om ja loers op te zijn: de zon liet de hele dag geen verstek gaan en vele patiën ten hebben heerlijk liggen zonnen op het bovendek. gisteroch- i benepen waardering i bij verteld, dat we. van degelijk katholie ken huize, toch neutraal en nogal vrij zinnig zijn opgevoed. Dientengevolge hebben we van jongsaf aan de mening van andersdenkenden - gelovig of on gelovig - hooggeacht en er begrip voor gehad, dat anderen Anders over de le- ragen dachten, en bleven denken Bedenkingen tegen Gasunie Alle fractievoorzitters waren ver heugd over het totstandkomen van de nota en verordening. Ir. Dorgelo ver klaarde namens de VVD dat gemeente lijke controle op zijn plaats is bij sub sidiëring maar bepleitte een zo ruim mogelijk particulier initiatief. Het is verheugend dat een poging gedaan wordt orde te scheppen in de subsidiechaos. De VVD kon op vele punten met de nota instemmen. Ir. Dorgelo vroeg zich af of men nu inderdaad vaste normen had gekregen. ..Een duidelke vaste lijn valt in de subsidieregeling niet te be speuren." Aflopend karakter „Zijn b. en w. van oordeel dat het mo gelijk en wenselijk is in verband met de welvaartsstijging een Aantal subsidies een aflopend karakter te geven? Zijn er geen verenigingen of instellingen die hun contributie of bijdrage kunnen ver hogen?" TWEE LEIDSE SUPERMARKTEN MAANDAG DICHT Twee Lcidse supermarktbedrijven, de Coöperatie aan de Stationsweg en De Vries aan de Haarlemmerstraat zullen maandagmorgen gesloten zijn in plaats van dinsdagmiddag. Zjj willen hiermee een proefproces uitlokken. De eigen machtige verschuiving is volgens de winkelsluitingswet niet toegestaan, I San& maar naar de mening van vele wlnke- j voorzichtigheid zal worden gehanteerd' liers is sluiting op maandagmorgen veel I gunstiger dan op dinsdagmiddag. AARDGAS De verkoop is maandagmorgen Drs. De Graaf (PvdA) vond het leemte dat een passende definitie van subsidie ontbrak. Zijn fractie zag dit woord graag scherp omlijnd geformu leerd hetgeen in de toekomst verwar ring rond dit begrip zou kunnen voor komen. Verder zag hij naast de directe financiële bijdragen nog andere subsi- dievormen. De bepalingen wilde spre ker verder uitgebreid zien met punten a.g. sociale spreiding, de mogelijkheid om bij het verlenen van zeer grote sub sidies aan bepaalde instellingen een ge delegeerde in 't bestuur ervan te doen opnemen, tevens na te gaan of de sa menwerking tussen verenigingen van 'n bepaald subsidiebeleid te stimuleren is, met als voorbeeld de goede verstand houding tussen de kruisverenigingen. Ook vond hij dat de Sportraad meer bij subsidiëring diende te worden betrok- Niet geheel bevredigend De heer Brouwer (PC) stelde dat het lang geduurd "had voor de nota ver schenen was. Hij vond over het alge meen de nota een legalisering van wat b. en w. altijd al gedaan hadden. Uit de praktijk zal moeten blijken wat ge wijzigd dient te worden. Wij gaan voor lopig akkoord met 'n levensduur van de verordening van twee Jaar en daarna 'm opnieuw beraden." De heer Brouwer vervatte dit later in een voorstel, dat haalbaar bleek te zijn. Mevrouw Gouverneur-v. Deene sprak namens de KVP woorden van in- stemming. ..Vanwege de grote gedif ferentieerdheid is het moeilijk om 'n vaste Hjn te bepalen." i Nadut alle haken en ogen zoveel mo gelijk waren bekeken (de PvdA-fractie kwant by monde van drs. De Graaf nog met een „definitie" van subsidie, welke by stemming werd verworpen) ging men akkoord. Wethouder J. Thorn verklaar de dat het artikel, inhoudende het ver krijgen van inlichtingen omtrent de zaken bjj de aanvragers met ging op grond van de toezegging van de voorzitter de bezwaren van de raad kenbaar te zullen maken. Woningbouw Met de bouw van 32 flatwoningen door de Woningbouwver. „Buitenlust" aan de Gerberalaan en de grondverkoop ging men uiteindelijk met het voorstel van b. en w. mee. Wethouder v.d. Voet deed de gehele geschiedenis rond de totstandkoming van dit plan nog eens uit de doeken. De heer Stapel (VVD) achtte zich echter over de kosten nog niet volledig ingelicht met name over de centrale verwarming welke in deze flats, die als woningwetwoningen 160 gulden per maand aan huur kosten, wordt aangebracht. Meerdere vragen deed de voorzitter besluiten de bekend- deling in besloten zitting voort te zet ten. Na de her/atting van de openbare vergadering bleek ir. Stapel zich niet met het voorstel te kunnen verenigen. Beroepschrift Het beroepschrift inzake uitbreiding van een pand aan de Karei Doorman- laan 1 ten name van dr. F. A. Rodrigo en gericht tegen een afwijzende be schikking op zijn verzoek om uitbrei ding werd ongegrond verklaard. De heer v.d. Voort en mevr. Gouverneur-van Deene (KVP), de heren Kamsteeg (PC) ir. Dorgelo (VVD) trachtten alsnog met aanhaling van art. 20 van de we- deropbouwwet het pleit voor de heer voorzitter overgedragen aan wethouder v.d. Voet die antwoordde dat de ge meente destijds aanvragen had gedaan voor de bouw van de 3e openbare school, reconstructie van de Kempenaarstraat en bouw van een opslagloods op het terrein van gemeentewerken. Met be trekking tot de De Kempenaarstraat kan nog niet begonnen worden want Den Haag „zit de urgentie te bepa len". De voorzitter en vice-voorzitter van de winkaliersvereniging „Oegst geest Actief" namen hier op de tribune kennis van. aangezien reeds meerdere malen de indruk gawekt is dat de re constructie van het 2e gedeelte van ge noemde winkelstraat vóór 15 november zou zijn gerealiseerd kwam dit bij O.A. hard aan. Vijver v>an Duinzicht Na een bespreking met vertegenwoor digers van Huize Duinzicht, zo delen b. en w. mede, kwam vast te staan dat men niet bereid is eigendom aan de gemeente over te dragen en deze te voe gen bjj het Bos van Wyckerslooth. Tevens werd besloten niet tot uitdie ping van de vijver over te gaan. Over dit laatste ontstond met het oog op de functie van de vijver voor bluswater by brand enige discussie. Een eerder gedaan verzoek van Duinzicht om een tegemoetkoming van 3.000,m.b.t. het uitbaggeren werd vorige maand verworpen. Deze zaak zal nu echter door b. en w. opnieuw bekeken worden naar aanleiding van vragen gesteld in de raad. matig, het personeel geeft over het algemeen de voorkeur aan een vrye halve dag op maandagmorgen en boven dien Is de dinsdagmiddag heslist niet te onderschatten als verkoopmiddag. Nieuwe rectoren aan Leidse Chr. E'yeta Voor de christeiyke lycea aan de Ka- gerstraat en de Schubertlaan zijn nieuwe rectoren benoemd. De heer D. J. Steen kamp te Emmeloord zal met ingang van 1 februari 1968 aan de Kagerstraat dr. Bolhuis opvolgen. Met ingang van 1 december wordt de heer J. W. Rotteveel uit Leiden de opvolger van de heer N. J. Zimmerman aan het lyceum aan de Schubertlaan. De heer Steenkamp is rector van de christeiyke scholenge meenschap voor atheneum, havo en ma vo te Emmeloord. De heer Rotteveel is conrector aan 't lyceum, waarvan straks het rectoraat zal worden toevertrouwd. De raad had nogal wat bedenkingen tegen de Gasunie alvorens men b. en w. machtigde de verklaring en vergunning voor levering van gas en het leggen van gasledlngen te tekenen. „Ia de veiligheid gewaarborgd?" vroeg ir. Stapel (VVD) zich af, „door de monopoliepositie ran de Gasunie is de Invoering van aardgas wat al te vlug geschied. Ook in Oegstgeest gaan bomen dood. Als wil nu eens niet ak koord gaan wat gebeurt er dan?" vroeg spreker. Wethouder Van der Voet beaamde dat er in Oegstgeest inderdaad op 'n tweetal plaatsen bomen doodgingen doch dat de Stedeiyke Gas- en Licht fabrieken direct hadden ingegrepen. JEUGDHUIS HERENSINGEL-PAROCHIE GLIJDT OVER EEN SCHUINE VLOER Het jeugdcomité van de parochie O.L. Vr. Hemelvaart en St. Jozef start zon dag 15 oktober a.s. met het nieuwe winterseizoen. Na alle H.H. Missen zal aan de uit gangen van de kerk aan de parochianen een circulaire worden uitgereikt. Daarin staan vermeld alle aktiviteiten van onze diverse jeugdgroepen die in de parochie werkzaam zyn. Voor alle groepen kun nen zich nieuwe leden aanmelden en vooral de gidsen, kabouters en jongens- gilde hebben nog heel wat versterking Ook de collecte van a.s. zondag in de kerk zal voor onze jeugd zijn. Deze collecte zal gehouden worden door de leden van het jeugdcomité in samen werking met de leidsters en leiders van onze groepen. In deze tijd, nu er reeds zoveel ge vraagd wordt voor belangrijke instel lingen, heeft het comité lang geaarzeld met het aanvragen van deze collecte aan de pastoor. Maar de overtuiging, dat het juist in deze tijd zo nodig is, dat de jeugd wordt opgevangen in een gezellige omgeving heeft by het comité de doorslag ge- INTEGRATIE VAN DE NIEUWE MUZIEK BETOOG VAN BRUNO MADERNA BLEEK NIET DOELTREFFEND Haagse politierechter Student leende fiets en kreeg vrijspraak Op de avond, dat een Lelds studenten cabaretgezelschap een uitvoering gaf, bleek op het laatste ogenblik, dat men verzuimd had voor enkele medewerk ster-» bloemen te halen. Een student rende weg naar het station, waar hy hoopte een bloemen tent aan te treffen. Daar aangekomen ontdekte hy dat deze gesloten was. ALS OUVERTURE op een drietal aan hedendaagse muziek gewijde concerten, door K. en O. en 't Leids Academisch Kunstcentrum weer geza menlijk georganiseerd, sprak gister avond de bekende dirigent en com ponist Bruo Maderna in de filmzaal van het Academiegebouw. Aan be langstelling ontbrak het zeker niet, zoals verwacht kon worden, gezien Maderna's grote populariteit in ons land. Misschien was het belangrijkste winstpunt van deze avond het feit, dat we op veel intiemere wijze kennis konden maken met Maderna's joviale, idealistische persoonlijkheid. Voor het overige bleef Maderna's betoog omtrent de noodzakelijke in tegratie van de nieuwe muziek In grote haast pakte hy een onbeheerd i f^eraue van ae meu itaand rltwl.l t.neiodt naar rrn kioak 1 klassieke repertoire ZO vug an alge- dat tot een werkelijke gedach- tenwisseling nauwelijks aanleiding licht, zodat in de tunnel een politieman staand rijwiel teneinde by het ziekenhuis te gaan. ™*~n donker en hy voerde geen ienv^J »i nr,nnm-,,nn werd gegeven. Daar kwam dan nog otiiHflnt otoonri» hioiri onir hüi bij. da' zÜn Duits voor een groot deel in vorkoord»» HrhHmr rpprt Tnpn kwan onverstaanbaar WBB en dat de akoestiek a li aga kwam I in de filmzaal deze verstaanbaarheid uit dat ht) ue fieta had weggenomen en i 0„gunsti8 beïnvloedde, nu had de student zich terzake diefstal van een rijwiel voor de Haagse politie- We begrepen in elk geval uit zijn rechter te verantwoorden. Hy putte zich uit om duidelijk te ma ken, dat er geen sprake was van dief- Door Eendracht Verbonden woorden, dat in vroegere tijd» eigentijdse muziek bijna altijd te ver staan was en dat de gedachte, dat oude muziek waardevol en misschien beter kon zijn, een produkt is ge weest van de 19e eeuw. Zonder de altijd durende actualiteit van de grote meesters van het verleden in twijfel te trekken meende de spreker, dat het onze taak is voor actuele muziek open te staan omdat we onszelf anders tekort zouden doen. I}E DISCUSSIE, die volgde na het U genot van de op zeer voordelige voorwaarden aangeboden koffie, bleef helaas steken in al even vage als on doeltreffende uitspraken waarbij op nieuw het Duits geen ideaal medium bleek te zijn. Maderna is er in elk geval van overtuigd, dat goede heden daagse muziek ook altijd zal worden begrepen, dat weerstanden tijdelijk zullen bliiken te zijn en dat de kunste naar in deze wereld een schone taak heeft. Op technische problemen, zoals de disereoantie tussen moderne composi tiemethoden (seialiteit, aleatoriek enz.) en het bevattingsvermogen der con certbezoekers werd niet ingegaan het- gen ook wel bezwaarlijk zou zijn geweest in dit lekengezelschap. Toch kunnen de communicatieproblemen van deze tijd alleen vanuit dergeliike technische gezichtspunten worden be grepen. Onze conclusie was dan ook. dal een voordracht als deze, hoe sym pathiek ook, geen zoden aan de dijk zet. De in de genoemde serie volgende drie concerten (in de Lakenhal) zullen daartoe wellicht beter in staat zijn. ezigen dankte de heer Wij beschikken momenteel in de v. Hogendorpstraat over een gebouw met twee zalen welke voorlopig de nodige ruimte bieden aan onze jeugd, maar deze zaken moeten hoognodig worden opgeknapt, wat in deze tijd een belang rijke uitgave vraagt. Schuim In het gebouw is vroeger een wasserij geweest, daardoor zijn de stenen vloeren schuin geplaatst om het water via een goot weg te laten lopen, en het is juist die schuine vloer die vervangen moet worden een rechte, daar anders on- mogeiyk de biljarts, tennistafels enz. waterpas geplaatst kunnen worden. Ook moet voor de winter een nieuwe verwarming komen, aangezien de hui dige kachels niet meer toereikend zijn om het gebouw voldoende te verwarmen. Ook ons meubilair zoals tafels en stoelen is dringend aan een vernieuwing toe. Dit zijn slechts enkelen van de nog vele wensen die het comité heeft om van het jeugdgebouw een gezellig tehuis te maken waar uw kinderen graag komen. Helpt u ons dan ook met een royale gift op de collecteschaal zondag in de kerk. Een aktie voor dit doel is ons reeds toe gezegd, en wel door de personeelsvereni ging van de Leidse Apparaten Fabriek. Deze vereniging houdt op vrydag 10 november een Klaverjas-avond in de kantine aan de Os- en Paardenlaan. Deze klaverjas-avond is toegankelijk voor alle parochianen die graag klaver jassen. De opbrengst van deze avond komt geheel ten goede van onze jeugd. Wij hopen dan ook vele parochianen op deze avond te mogen ontmoeten. Het is voor u een gezellige avond en door een goede opbrengst, aan onze jeugd een gezellig tehuis. R.K. Jeugdcomité, par. Herensingel G. de Winter, penningm. BRAND IN FIETSTAS 'n 84-jarige Leidenaar is woensdagmid dag kwart over één in zijn woning aan de Oranjegracht onwel geworden door kolendamp, ontstaan door een lek in de schoorsteen. Nadat de man door de EHD was behandeld werd hem door de brandweer verteld dat hij voorlopig niet mag stoken. Op 10 oktober is een autoradio ontvreemd uit een auto. die stond geparkeerd op de b-weg van Rijks weg 4A. De waarde van de radio be draagt ƒ198,— Uit een auto in een garage aan de Kaardesteeg is een kist je gereedschap gestolen ter waarde van 250.De buit omvat onder meer een aantal schroevendraaiers. Gistermid dag tien voor half drie raakten op de Rijnsburgerweg drie auto's betrokken bij een kettingbotsing, toen twee van de drie stopten en de derde van achteren een flinke duw gaf, zodat nummer twee tegen nummer een schoof en plaat- schade aanrichtte. Twee van de be stuurders waren afkomstig uit Katwijk, de derde was een Noordwyker. Het bleef bij vernieling van de carosserie van de drie auto's, persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. De 54- jarige mevr. J. Roman uit Leiden viel woensdagmorgen 9.30 u op 't Pieters kerkhof tijdens liet zemen van ramen van een trap en kwam met haar hoofd op de vensterbank terecht.. Ze kreeg een bloedende wond aan haar lip en pijn in haar borst. Vermoedelyk liep ze ook een hersenschudding op. Ze werd naar ht Academisch Ziekenhuis over gebracht door de EHD. In een tuinhuisje achter een wo ning aan de Schelpenkade is gister middag omstreeks één uur een fietstas in brand gevlogen. In de tas zat een plastic regenjas, die tengevolge van de hitte ging smeulen. Het brandje, dat door de brandweer snel kon wor den gedoofd, is vermoedelijk ontstaan door een achteloos weggeworpen siga- tend weggevaren van Wijk bij Duur- Dit begrip is de laatste jaren gemeen stede, waarna tussen 10 en 12 uur goed geworden, gelukkig, en in de ver groenten e.d. werden ingeslagen in rukking over die „ontdekking" is veel ret. Arnhem. Het passeren van de douane bij Emmerik bracht de opvarenden de nodige afwisseling en kapitein Schui- lenburg en zijn vrouw deden alles om het de opvarenden zo prettig mogelijk te maken aan boord. Vandaag hoopte men door te varen naar Düsseldorf. A. DE BRUIN 25 JAAR BIJ GEMEENTE Op zondag 15 oktober a.s. hoopt de Leidse brugwachter 1ste klasse A. de Bruin, te herdenken dat hij voor 25 jaar in gemeentedienst trad. waarvan ongeveer 5 jaar bij de politie en sinds juni 1947 bij de Markt- en Haven dienst. Om gezondheidsredenen heeft de heer De Bruin van een officiële huldiging moeten afzien. Maar wie hem op maandag 16 oktober met die dag wil komen gelukwensen, is van harte welkom op de Sitterlaan 7 te Leiden. Zwemdiploma's „De Overdekte" Een aantal dames behaalden gister avond in de Overdekte aan de Haar lemmerstraat een zwemdiploma. Zij deden dit op een speciaal „volwasse nen-uur" van de Leidse Golfbrekers. Voor het diploma A slaagden: mej. Molenkamp, mej. Ammerlaan, mevr. Ammerlaan. mevr. Hulsbos, mej. Van Benten, mevr. v. d. Berg, mevr. v. d. Drift. mej. Stuifzand, mevr. v. d. Salm en mevr. Hulsbos. Mevr. v. d. Loo legde met goed ge volg het examen voor het diploma B af. BEROEP VAN „RHIJNVREUGD" TE OEGSTGEEST VOOR RAAD VAN STATE BENZINESTATION IN „GROENE ZONE" zyds de waardering getaand voor het I mooiste geschenk dat een mens kan ontvangen. Een geschenk, niet om er zich op te verhoovaardigen of zich beter I te achten, maar om er dagelijks van te genieten. Iets kostbaars te bezitten en het te verslonzen is slordig. LEIDSE BIOSCOPEN De filVns in de week van 12 - 18 okt. zijn als volgt gekeurd: Camera: Dagboek van een kamermeisje (volwassenen). Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. j Zondag 2.30, 4.45.7 .00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 jaar) prol. Dagelijks (ook zondags) 2.15 en 7.30 u. Luxor: Sexy gang (str. volw.) Dagelijks; 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Liefdeslabyrinth (volw.). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer (14 jaar), prolongatie. Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en. 9.15 uur. Rex: De terugkeer van de zeven (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT Gisteren heeft de Raad van State beroep op de Kroon van de N.V. „Rhijnvreugd" te Oegstgeest in behan deling genomen. Dit beroep was inge steld tegen een beschikking van de minister van Volkshuisvesting ruimtelijke ordening, die bezwaar maakte tegen de vestiging van 'n ben zinestation op een terrein nabij het Groene Kerkje en het Mar. Electr. Bedrijf, begrensd door Rijksweg 4, Vinkenweg en Haarlemmerstraatweg. Dit was door de N.V. aangekocht „on der vigeur van het Bestemmingsplan Oegstgeest: bestemd tot „groene zone". OVERWEGING VAN MINISTER De minister overwoog, dat in ontwerp streekplan Rijnstreek-west in 't onderwerpelijke gebied wegen zijn geprojecteerd. Alleen die werken worden hier toegestaan, die nodig zijn voor de verkeersfunctie. Verder zijn het bestemmingsplan van de gemeen te de terreinen bestemd voor groene ruimten. Het voorgenomen werk zou de realisering van de kruising vai rijksweg no. 4 met de ontworpen pro vinciale weg no. 4 op onaanvaardbare wijze belemmeren. Procuratiehouder N. van Ginkel 40 jaar bij Grofsmederij AD INTERIM. uctL er geen sprnite was van uiei- •tal. hoogstens gebruiken van de fiets Uitslag tUlIlWedStrijd Van en dat doen studenten wel vaker. c J Volgens verdachte zou hy de fiets de bloemen te hebben verkregen, w op dezelfde plaats hebben teruggezet, doch daar geloofde de Officier van Just- De I radii ie getrouw heeft liet bestuur titie niets van. i van de Leidse Tuinders- en Bloemisten- „Dat doet nooit iemand die een fiets vereniging „Door Eendracht Verbonden" gebruikt, dat heb ik in de praktijk al i" de afgelopen zomermaanden voor de vaker ervaren", zo verklaarde hij. by deze vereniging aangesloten voor-, Wegens diefstal vorderde de Officier achter- of volkstuinbezltters weer onder- i Namens de 75,- boete. Mr. de Clerck bestreed dat Unge tulnwedstrijden georganiseerd. i Van der Pompe K. en O. N; hier kon worden gesproken van het wet- Ook nu werden hier en daar voortref-1 L.A.K. ontving Bruno Maderna boven- teiyk „zich toeëigenen" en concludeerde j feiyke prestaties geleverd en liepen de J dien een boekwerk, tot vrijspraak. Dp rechter was het daar- j resultaten van de tuiniers weinig punten mee eens en sprak verdachte vry. uiteen. „Maar voortaan geen fietsen meer j wegnemen", adviseerde hy. Na rijp beraad kwam de jury tot de I j navolgende uitslagen. Achtertuinen: le l?ï reir I DTIAV i PriJzen: c- Dreef 80 pnt. (wisselbeker): I r L/ILoJIL LAJ I lU/IN j W. J. Habraken, 77 pnt. (wisselplaquet- „Daar hebt u heel wat voor op het te^ D- H- Kuivenhoven 75 pnt; D. van ■pel gezet", zo constateerde de Haagse Bommel 74 pnt.: 2e pryzen: G. den Daas politierechter in de zaak tegen een 43- 1,1 A af~°* jarige expeditieknecht uit Leiden, die te recht stond omdat hy een flesje lotion had gestolen. „En lk wist eigeniyk niet eens wat ik «rmee moest doen", bekende verdachte. Doch de politierechter stelde vast, dat by het betreffende bedryf toch al veel werd gestolen en men dus uiteraard ie dereen die betrapt wordt niet alleen ont slaat, doch ook de politie er aan te pas Het ontslag had voor de verdachte al financieel nadeel gebracht en daar wilde de offiier wel rekening mee houden en cook, dat de waarde van het gestolene niet groot was. De eis luidde daarom 80,- boete. De rechter veroordeelde tot 60,- boete. Schadevrije NZH- chauffeurs (Leiden) Vandaag is het veertig jaar geleden, dat de naam van de oudste procura tiehouder van de N.V. Kon. Ned. Grof smederij, de heer N. van Ginkel, voor het eerst op de loonlijsten van de ven nootschap prijkte. De heer Van Gin- was toen al een maand of zes in dienst van de onderneming, maar had tot die datum geen salaris genoten; vader, de toenmalige directeur N. C. F. van Ginkel, had niet een be paald zacht bedje voor hem gespreid, maar vond het kennelijk gewenst dal hij eerst liet zien, wat hij waard was. Dit is de jubilaris echter goed af gegaan; ongeveer zes jaar later werd hem reeds zij het onder de wat vreemd aandoende benaming van Chef de Bureau de algehele leiding van de kettingfabricage toevertrouwd, en op 28 mei 1937 werd hij tot procura tiehouder benoemd. Omstreeks tien jaar later ging de heer Van Ginkel over naar de com merciële afdeling en niet lang daarna werd hij belast met de leiding van de verkoop van ankers.en kettingen. Op dit gebied, ankers en kettingen kan de heer Van Ginkel tot een van de weinig talrijke Nederlandse experts worden gerekend en ten behoeve van de normalisatie van deze produkten werd meermalen, zowel in nationaal als internationaal verband, een beroep op hem gedaan. Aan het jubileum is vandaag uiter aard, uitgebreid aandacht geschonken. De heer Van Ginkel werd eerst he denmorgen te zijnen huize gehuldigd door de directeur van het bedrijf, ir. M. C. de Jong. die de verdiensten van de heer Van Ginkel voor de „Grof" opsomde en als stoffelijk blijk van de grote waardering het cadeau van de directie, een bedrag onder couvert, aanbood. Tijdens de bijeenkomst van intimi werd ook het woord gevoerd door de directe chef van de heer Van Ginkel, ir. J. v. d. Hoek, die nog eens vele dierbare herinneringen van „vroe ger" opriep. Al reeds eerder werd de jubilerende procuratiehouder door het personeel gehuldigd. Bij deze gelegen heid werd hem door zijn naaste mede werker. de heer A. Ouwehand, het ca deau van het personeel overhandigd: een diaprojector met scherm en sta tief. Hedenmiddag van 4 lot 5.30 uur zou tenslotte in iest. „In den Vergulden Turk" door de directie een receptie voor vrienden en relaties worden aan geboden. BROMFIETSER RIJDT TEGEN VERKEERSBORD Door onbekende oorzaak is gisteren avond op het fietspad langs de Kanaal- de «-jarige bromtieuer A. Spek alle artsen die de weekebddieDs- ^'derdorp in aanraking gekomen i nnnnn niet een verkeersbord. Tengevolge ten waarnemen, telefoon 22222 bellen u. ONGEOORLOOFD Namens „Rhijnvreugd" werd door mr. J. v. d. Plas aangevoerd, dat de minister op ongeoorloofde wijze ge bruik heeft gemaakt van onwettelijke bevoegdheden. Een vergunning als de ze wordt in deze gemeente regelmatig verleend. Aangezien de gemeente op dit verzoek niets liet horen, heeft ap pelante zich tot Gedeputeerde Staten gewend. B. en w. hebben alles gedaan om deA zaak te vertragen. Ook het verzoek aan Gedeputeerde heeft geen 'effect gesorteerd. Daarna is het ont- werp-streekplan ter visie gelegd, heeft de minister kunnen constateren dank zij de vertragingsactie van b. en w. Het staat naar de mening van de N.V. „Rhijnvreugd" ook allerminst vast, dat de bouw van het benzine station in strijd zou zijn met het ont- werpstreekplan, dat immers nog moet worden gedetailleerd. Zij vroeg aan de Kroon de beschikking van de minister te vernietigen en b. en w. van Oegst geest te herinneren aan hun verplich tingen ingevolge de Hinderwet. LICHTE VERWONDINGEN Op hetzelfde ogenblik dat een bestuur ster van een personenauto gistermiddag 17.15 uur op rijksweg 4 een haar rijdende vrachtwagen met aanhang wilde Inhalen bemerkte ze tot haar schrik dat de bestuurder van deze auto op hetzelfde idee was gekomen. De per sonenauto die daardoor knel geraakte, im op de middenberm, maakte daar halve draai naar links en botste ten slotte op de vangrail. De vrouw, A. H. T. S. uit Lisse, liep daarbij lichte verwon dingen op aan hoofd, benen en schouder Dn naar huis vervoerd worden. Korfbalprogiwses VICUS 0RIENTIS WACHT EEN NIEUWE KRACHTPROEF Medische diensten DOKTERSDIENSTEN LEIDEN 72 pnt; M. Mejjers 71 pnt.; A. Streef- 1n de 'naaaden Juli en augustus zagen land 71 pnt.; C. J. van Meel. Th. G. Buis, L. Slechtenhorst, allen 69 pnt.; 3e prij zen: H. Crama 67% pnt.; J. B. Koren hof 66% pnt. Voortuinen: lste prijs W. J. Habraken 73 pnt.; 2e pryzen: D. van Bommel 71 pnt.; D. H. Kuivenhoven 69% pnt.; 3de prijs: B. J. Limburg 56 pnt. Volkstuinen: lste prys: S. Kins 75% pnt.: 2de prijs: mevr. D. Koudijzer-Re- nes 72 pnt.; P. J. Rombout 70 pnt.; D. C. de Haas 69% pnt.; J. H. Goossens 69 pnt.; 3e pryzen: A. Hofman 68 pnt.; A. Rozendaal 67 pnt.; 4e pryzen: L. Slech tenhorst en Th. Verbiest belde 63% pnt.; H. H. Dongelmans en A. Zaalberg, belda 61% pnt.; 5de prijs:H. F. Nederberger 58% pnt. niet minder dan veertig chauffeurs i de NZH kans om aan hun schadevrije jaren weer één toe te voegen. Uit het Leidse rayon kwam de heer F. Stikkelorum van elf op twaalf schadevrije jaren, de heren L. H. van der Linden en F. A. van Oosten, eveneens uit Lelden, kwamen op elf, de Leidena- ren W. C. Henzen en P. G. Kraan kregen het insigne met de lauwertakken, het geen wil zeggen, dat zij tien jaar hun bussen zonderschrammen door het ver keer hebben gemanoeuvreerd. Op de erelijsten stegen verder nog de volgende Leidse chauffeurs: I. de Vink (9 jaar), J. Rijnsburger (8 jaar), W. C. van Elk, N. Hollebeek, J. J. de Looff, A. J. Lauweret m H. C, i. van der Weyden (7 jaar). Tot zaterdag 12.00 1 raadplegenr Apotheken Lelden: Centraal Apo theek, Breestraat 74, telefoon 20552. Op zaterdag 14 oktober is in Lelden, voor spoeldeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur bovendien geopend: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Apotheek R. van Breest Smallenburg is de gehele week geopend. De Oegatgeestse Apotheek is op zondag 15 oktober geslo ten van 8 uur tot 24 uur. Apotheek Voor schoten is op zondag 15 oktober geslo ten van 8 uur tot 22 uur. Leiderdorp: dkt. G. A. de Bruyne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Oegstgeest: doktr E. W. F. van Wal- chren, Oranjelaan 29, tel. 52130. Groen en Wit-Gele Kruist w. d. Velden, tel. 54982, b.g.g. 22222. i moest met huis worden opgenomen LEIDSE AGENDA Met uitzondering dat vrijaf heeft, komen alle Leidse korfbalclubs in het veld. Vicus Oriëntis, dal j.l. zondag een schitterende prestatie leverde door 't sterke Swift in eigen huis te bedwin gen, komt komende zondag wederom voor een grote krachtproef te staan. Het uit de hoofdklasse gedegradeerde Het Zuiden komt dan in de Leidse Hout op bezoek en dat betekent, dat er volop van spanning en goed korf bal te genieten zal zijn. Het veld er naast vormt het strijdperk voor we derom een Leidse derby. t.w. KNS- Fluks. waarbij o.i. de thuisclub lichte lijk favoriet is. De Danaiden gaat op bezoek bij ODO, dat op eigen terrein altijd moeilijk te overwinnen is. Wij houden het op een gelijkspel. Zuider kwartier moet de zege thuis kunnen houden in de match tegen HSV. Cres cendo. dat zich geplaagd ziet door veel blessures, gaat naar Trekvogels, dat het na een sterk begin nu laat afweten. Misschien dat er voor onze stadgenoten daarom meer dan draw inzit. Wij zijn benieuwd. Óok derdeklasser Noorderkwartier kampt met een inzinking, met name de zui verheid van het schot liet de laatste .vedstrijc j Hopelijk is dat zondag verdwenen, i anders zien wij het somber in voor i de Leidenaars. K.N.K.B. ZATERDAG 14 OKTOBER Stationsplein 12.50 uur Vertrek cursie Kon. Ned. Natuurhistorische Ver eniging naar Katwijk. Stadsgehoorzaal 20.00 Mondiale 1967 accordeon. Witte Huis. Oegstgeest 14.00-17.30 uur Schaaksociëteit Palamedes. St. Petruszaal 14.00 uur Aquarium- Eerste "klasse: ODO-De Danaiden, filmvertoning „De Natuurvriend". OSCR-Rozenburg, Zuiderkwartier- Stadhuis 14.00 Prijsuitreiking aan| HSV, KNS-Fluks Kunat A Genoegen" I winnaar Ametar-1 Tweede klasse A: GKV-Ready, Swift- TOV (14/10l Trekvogela-Creacendo, Achillea-BKC. Hoofdklasse: Ons Eibernest-Luto, Blauw Wit-Stanfries, Deetos-Archi pel. Samos-HKV, Westerkwartier- Rohda. Coupe Overgangsklasse B: Swift (A)-Regeh- boog, Vicus Oriëntis-Het Zuiden, Die Haghe-BEP, Sperwers-Deto, Spangen-DKC. Slechthorend slachtoffer KORRELTJE De mens bedriegt zichzelf zó dik wijls, dat het niet te verwonderen is, dat hij ook anderen bedriegt. Marktberichten LEIDEN, 13 ökt. - Kaas - Aanvoer 2 partijen Goudse en geen partyen Leidse Leidse. Pryzenn: Goudse extra kwal. tot 3,85. Handel kalm. LEIDEN, 13 okt. - Vee - Stieren 27, melkkoeien 80, vette koeien 270, vare koeien 30, graskalveren 13, vette kalve ren 91, nuchtere kalveren 2, vette scha pen 50. fokschapen 70. vette lammeren 2449,, drachtige zeugen 29, schrammen 77, biggen 508, geiten 9, totaal 3705, fokstieren 600-800-1000, slachtstieren 4.00-4.20-4.40; melkkoeien 925-1225-1550, vette koeien 3.35-4.00-4.50; vare koeien 525-925-1275; vette kalveren 3.10-3.50- 3.85; vette schapen 105-120-130, fok schapen 125-140-160, vette lammeren 115 -135-155, drachtige zeugen 350-400-450, schrammen 80-95-105, biggen 58-64-70, geiten 15-30-55; slachtstieren: rustig, melkkoeien: rustig; vette koeien; rede ly k, afloop flauw; vare koeien: kalm; vette kalveren: vlot; vette schapen: goed fokschapen: redelijk; vette lammeren: matig tot stroef; zeugen: zeer matig; schrammen; zeer maiig; biggen: zeer matig; geiten; rustig. GOUDA, 12 okt. - Kaas - Aanvoer 75 partijen. Pryzen: le kwal. 3.70-3.78; 2e kwal. 3.55-3.69, extra kwal. 3.79-4.18. Handel kalm. t J i Derde klasse A: Noorderkwartier- Zwervers, Ondo-Schiedam (14/10), ELK V-Hoogvliet. L.K.B. Klasse 1: Crescendo 2-De Algemene 3, Crescendo 3-Fluks 5 (14'10), Vicus Or. 4-Madjoe 1 f 14,10), KNS 3-Vi- cus Or. 3 (14 10). Klasse 2: KNS 5-Crescendo 4. De Al gemene 4-Zuiderkw. 3, Fluks 6-De Dan. 5. Madjoe 2-Noorderkw. 2 (14/ 10). Junioren A: Fortuna-Cresc., Ons Huis- Zuiderkw., Hoogvliet-Ons Eibernest, DKC-Trekvogels. Junioren BI: De Algemene-Vicus Or., ALO-Fortuna, Phoenix-Noorderkw., Fluks-DKC 14/10) Junioren C: Cresc. B-Zuiderkw. B. Adspiranten. Klasse 1: De Dan B- Noorderkw. A, De Algemene A- Fluks A. Klasse 2: Cresc. B-Vicus Or., Zuider kwartier B-KNS A. Klasse 3: Fluks B-De Dan. C, Noorder kwartier B-De Algemene B. Klasse 4: Madjoe B-De Dan. D, Fluks C-Zuiderkw. D. Pupillen A: Ons Eiland a-Vicus Or. a, Fluks a-De Algemene a. De Dan. a- Noorderkw. a. Pupillen B: Fiks a-Fluks b, KNS a- Madjoe a. Cresc. a-Zuiderkw. a. Pupillen C: Zuiderkw. b-Noorderkw. b, Warmond a-Ons Eiland a, Vicus Or. b-Fiks b. Crescendo De blessure, die Ma rianne Luysterberg zondag j.l. opliep, blijkt niet van ernstige aard te zijn. Ook Wim Mulder is weer van de par- r de ontbrekende zesde heer. Kees Cornelissen, is nog steeds niet hersteld, wordt nog bekend gemaakt, zodat de opstelling wordt: Dames: Joke Schouten, Lenny Kok, Ank v. Dam, Marian Luysterberg, Corry Cornelissen, Els Cornelissen. Heren: Frans Cornelissen, Jan Hen- sing, Ignas de Jong, Wim Mulder, Aad Schouten, N.N.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4