Bent u een vrouw die gedwee met de mode meeloopt. Of? RADIATORENPRODUKTIE N.D.S.M. GECOMBINEERD Méér variatie in gloednieuwe V/ïfiA mode Bijstand vaak toch toegewezen DINSDAG 10 OKTOBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 Veha (Van Heijst)-Nedo Amsterdam Afzetregeling met Yeha in België i In verband niet een storing in de beursticker vandaag geen note ringen. De Veha radlatorenfabriek te Wierden (de door de NDSM van J. B. van Heijst overgenomen vestiging; en de Nedo Radlatorenfabriek te Amsterdam zftn thans samengevoegd in de Verenigde Apparaten- en Rndiatorenfabrieken Veha- Nedo, gevestigd te Amsterdam. Zij vor men als zodanig een onderdeel van het NDSM-concern, zo Is in een communiqué meegedeeld. Met goedkeuring van curatoren in het faillissement van de N V. J. B. van Heijst en Zonen te Den Haag is met de N.V. Veha-België te Grobbendonk een rege ling getroffen, waarbij de Verenigde Ap paraten- en Radiatorenfabrieken Veha- Nedo zullen optreden als importeurs van de door de Belgische Vehafabrlek ver vaardigde paneelradiatoren. De Belgische Vehafabriek zal Vehapaneelradiatoren blijven verkopen in België. Luxemburg en Frankrijk en daarnaast voor die lan den als Importeur optreden voor Veha- en Nedokolomradiatoren en voor Nedo- paneelradlatoren. Daarmee ls de voortzetting van de pro- duktie van Veharadlatoren naast die van Nedoradiatoren gewaarborgd en kan ook bij de Belgische Vehafabriek de pro- duktie worden gecontinueerd. Naast handhaving van de werkgelegen heid voor het personeel van de Belgische fabriek worden daarmee uiteindelijk ook zowel de belangen van de afnemers van Veharadiatoren als die van crediteuren zo goed mogelijk gediend, zo meent de NDSM. Koersen bankpapier Eng. 9.96—10 82.5583.05 Pes. Liturgische kalender WOENSDAG 11 oktober: Moeder schap van de H. Maagd Maria. Mis Ecce Virgo. Credo. Prefatie van O.L. Vrouw. Wit. REGEN of geen REGEN DE BILT. Langs de noordflank van een uitgebreid hogedruk- gebied, dat zich boven Zuidwest- Europa handhaafde, trok maan dag een oceaandepressie over Engeland naar het Bkagerak. Een K.NM.l. g/ei„ig DEELT Y mede: verandering bijbehorend, koufront strekte zich van Zu,id-Wales langs de Wadden- kust naar N oor d-D uitstand uit. Dit front veroorzaakte in het noorden van ons land plataselijk wat regen of motregen. Aan de voorzijde stroomde met matige tot vrij krachtige, zuidwestelijke winden zachte en vochtige lucht over ons land met middagtempe- raturen tot achttien graden. Boven de oceaan trekt ten zuiden van Groenland een in betekenis toe nemend lagedrukgebied in ooste lijke richting. Afgezien van enige toename van de zuidwestelijke wind zal de invloed ervan bij ons niet merkbaar zijn. Er worden dan ook geen grote veranderingen in het heersende weertype ver wacht. Het zal dus morgen op nieuw zioaar bewolkt en vrij zacht zijn met slechts hier en daar wat lichte regen of motregen. 1256 Met een vrolijk handgebaar nam Jacob van Uylen afscheid van vrouwe Julia. Sroidje Verholen zat al naast hem in de karos en Kobus, de trouwe dienaar, zat warm ingepakt op de bok. „Weest niet bevreesd, lieve!", riep heer Jacob opgeruimd. „Nog''vóór het donker is, zijn wij terug met kogels en fruit, snaphanen en vuursteengeweren! Ik breng onze zoons mee en als het kan ook nog enkele stoere matrozen van de Albatros! Laat Sjjmen Knoet maar opkomen. Ik zal hem een lesje geven, dat hem heugt!" Toen klakte Kobus met zijn tong en even later reed de karos al door het stille, winterse woud. Het was intussen opgehouden met sneeuwen en de wielen van de koets trokken een diep spoor in de witte wade, die beemden en bossen bedekteMaar eenmaal op weg, betrok het nobele gelaat van Jacob de Rechtvaardige. „Mijn lieve Julia laat zich geen knollen voor citroenen verkopen", zei hij ernstig. „Ik trachtte haar wat moed in te spreken en dat hebt ge natuurlijk wel gemerkt. Maar het hielp geen zier. Doch nu even wat anders, seigneur Verholen. Ziet ëe dit dikke boek? Het is mijn kostbafe familiekroniek. W eest zo goed, seigneur Verholen, en breng dit boek naar de haven, waar ge de snelle clipper Albatros vindt. Het is mijn schip en het vaart vandaag de haven van Gravendrecht binnen met een kostbare lading uit de West. Mjjn oudste zoon, Gozewijn van Uylen, is kapitein van dat schip. Stel hem dit boek ter hand en groet hem namens zijn vader BIGCLES: OBJECTIEF BOOMERANG SGSK.E EN W1SK.E: HET MINI MIERENNEST ..ncrifiHmmitm Hemel f Sus (nWi$/rt?emr! met Lurex. Div. kleuren. 40 t/m 48 Of bepaalt u toevallig zelf hoeveel cm. boven de knie (of er onder) en wélke kleur deze herfst de uwe is. In dat geval nodigen we u graag uit onze laatste kollektie Elvi japonnen (ontworpen met het oog op de vrouw van 35) aan uw eigen opvatting te toetsen bij Lampe Modehuis. Gespreide betaling mogelijk via Lampe-kredietservioe. „Portefeuille' controleert menselijke verrichtingen UTRECHT (ANP) Een instrument ter groote van een dikke portefeuille en met een gewicht van ongeveer een pond is in staat allerlei lichamelijke en men tale activiteiten tijdens normale bezig heden In bedrijf, op kantoor, in huishou ding en bij de sport te registreren. Het zal bij de gezondheidszorg een belang rijke rol gaan spelen. Het Instrument ls ontwikkeld in het medlsch-fyslsch Insti tuut TNO in Utrecht en werkt op af standen van 50 tot 500 meter vormge- Er ls nu een zes-kanalensysteem ge reed gekomen, waardoor voortaan elek trocardiogrammen, elektromyogrammen, de foto-elektrisch opgenomen polsgolf, de lichaamstemperatuur en het adem halingssignaal gelijktijdig kunnen wor den overgebracht. Deze verbeterde ver sie van 't TNO-instrument is te zien op de tentoonstelling „Het instrument", die morgen in de Jaarbeurshallen in Utrecht wordt geopend. TNO meent, dat het met deze instrumenten te verkrijgen in zicht in de menselijke verrichtingen er toe zal kunnen bijdragen machines en gereedschappen aan de wijze van wer ken aan te passen, de taakverdeling te verbeteren en de juiste plaats voor de juiste man te vinden. Zo kan men on derzoeken, of er bij de normale uitvoe ring van een dagtaak geen overbelas ting optreedt en of de taak wel zo goed mogelijk in onderdelen over de tijd ls verdeeld. Hetzelfde geldt voor diver se takken van sport, waar men al enige tijd gebruik maakt van deze fysiologi sche telemetrie. Het medisch-fysische instuituut TNO In Utrecht heeft ook een instrument ont wikkeld, waarmee de hartslag van een ongeboren kind en van de aanstaande moeder onafhanelijk van elkaar kunnen worden gemeten. Tot nu toe moesten de omstandigheden van het kind in de baarmoeder op het gezicht, gehoor of gevoel worden beoordeeld. Ook is ontwikkeld een onderzoekauto, allerlei gegevens worden allerlei gegevens over het ge drag van de automobilist in het verkeer worden verzameld. De stuurwegingen, de reactie van de automobilist, de oog stand en andere gegevens worden ver kregen, zoals de reactiesnelheid maar ook bijvoorbeeld de bereidheid om in een zijspiegel te kijken. DEN HAAG (A.N.P.). Een gezin bestaat uit man, vrouw en twee minderjarige kinderen, van wie er een een netto-inkomen van 42,60 per week heeft. De man verdient gemiddeld 110,- per week, terwijl hij daarnaast aan kinderbijslag 6,42 per week ontvangt. H(j vraagt bijstand in de kosten van aanschaffing van een automatisch wasapparaat, kleding en in de betaling van schulden tot een bedrag van 643,-. Aanvragen en daarop volgende bezwaarschriften wor den achtereenvolgens door B. en W. en Gedeputeerde Staten afgewezen. De kroon, van oordeel dat het Inkomen van apellant ln het algemeen toereikend was, acht desondanks termen aan wezig alsnog een eenmalige bijstand toe te kennen van 500,-. Dit staat te lezen ln een door het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk uitgegeven Een ander geval betreft een gezin, bestaande uit moeder en twee kinderen van zeven en vjjf Jaar, wonende ln een caravan van 4 x 1,75 meter ln een woonwagenkamp. Een aanvraeg tot by- stand voor de aanschaffing van een woonwagenkamp. Een aanvrage tot bij gewezen en ln tweede Instantie door Gedeputeerde Staten toegewezen. Een beroep van B. en W. by do kroon wordt ongegrond verklaard, zodat het gezin zyn woonwagen krygt. Voorts besliste de kroon, dat de echt genote van een patiënt ln een psychia trische inrichting bystand krygt in de kosten van verpleging nadat B. en W, en Gedeputeerde Staten deze geweigerd hadden, zy waren van mening, dat de vrouw over voldoende middelen beschikt (zy heeft een huis ln eigendom). Een gezin van vyr personen krygt, overeenkomstig een uitspraak van de kroon, een Aanvullende bystand boven de werkloosheidsuitkering over een pe riode van ruim drie maanden van 242,50. B. en W. en Gedeputeerde Staten hadden afwyzend beschikt. Tenslotte Is een aanvraag tot bijstand, strekkende tot vergoeding van de kosten van fyslo-therapeutlsche be handeling van leerlingen van een mytyl school door do kroon ontvankeiyk ver- Wcst-Bcrlijn in première Succesvolle première van „Die Soldaten" BERLIJN (A.P.) Rolf Hochhuths nieuwe toneelstuk ..Die Soldaten" is en thousiast ontvangen door het publiek dst de première In West-ISrrliJn gisteravond bijwoonde. De auteur en de spelers kre gen een ovationeel applaus na afloop, al werd er ook hier en daar In de zaal ge floten en boe-geroepen. Na ,.De Stellvertreter", waarin de fi guur van Paus Plus XII de weinig aan trekkelijke hoofdrol speelt, heeft Hoch- huth met zijn nieuwe stuk Winston Churchill op een wijze uitgebeeld, die niet aller goedkeuring of bewondering zal kunnen wegdragen. Hochhuth verkon digt in „Die Soldaten" de stelling, dat er in de oorlog geen helden zijn. Tot op het laatste moment zijn in do opvoering wijzigingen aangebracht. In Engeland blijft het stuk verboden, tenzij schriftelijke toestemming voor op voering kan worden gerkregen van de familie van Churchill. Wellicht zal het komen tot een reeks van opvoeringen voor besloten ..Theaterclubs". Een Ame rikaanse produktle van het stuk. dat zeker een even controversieel kassucces belooft te worden als „Der Stellvertre ter", Is gepland voor 1968.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 9