Centrum Vakopleiding Volwassenen biedt velen weer kans in bedrijfsleven IEMC0-LEIDEN IN HET GOUD Lorry met 36 ton basaltblokken kantelt na grondverschuiving VICUS ORIENTIS NA VERRASSENDE ZEGE OP SWIFT TITELKANDIDAAT DINSDAG 10 OKTOBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 AAN DE ROOSEVELTSTRAAT IN LEIDEN Verschillende industriecentra in Leiden scheiden grote woon wijken van de Sleutelstad. Dit is een van de eerste eigenaardig heden van de stad, die iedere bezoeker uit dit land opvalt, wanneer hij met de fiets of per wagen de ,,city" en de buiten wijken van de 3-oktober-stad doorkruist. Het maakt enigszins de charme uit van Leiden, maar het veroorzaakt ook een kleine chaos, waarvan het Leidse verkeer dagelijks de hinderlijke ge volgen ervaart. In Leiden-Zuid-West is de situatie gunstiger. Rondom de Rooseveltstraat zijn er enkele moderne bedrijfs hallen verrezen, waarin vele inwoners van Leiden het prettig werken hebben. Onopvallend tussen de veelsoortige industrieën staat op nummer 43 een fabriekshal, waarin ogenschijnlijk het produktieproces zich langs de geplande banen voortzet. Let men scherper op en heeft men meer hallen doorlopen, dan gaat men meer en meer twijfelen, of het wel een fabriek is» Er werken bankwerkers, bouwvakkers staan te metselen en er wordt ge timmerd, terwijl het wel lijkt, of de directie over een overvloed aan opzichters kan beschikken. Niets is minder waar: Roosevelt straat nummer 45 herbergt het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen voor Leiden en omgeving/In deze fabriek" worden volwassen mannen, die jaren lang een bepaald beroep hebben uitgeoefend en door verschillende oorzaken (economische of sociale) werkloos zijn geraakt, onder kundige leiding herschoold in andere beroepen. HERSCHOLING WERKLOZEN DRINGENDE NOODZAAK Ruim 90 in de leeftijd varië- ontvangen de rend van 18 tot 60 jaar uit Leiden omstreken volgen hier aan de Roose veltstraat een opleiding tot bouwvakker, timmerman, lasser, bankwerker enz. Al leen voor de metaal- of bouwberoepen worden cursussen gegeven, waarin sterk de nadruk wordt gelegd op de zelfwerkzaamheid van de cursist. Het onderwijs wordt Individueel en op zodani ge wijze gegeven, dat iedereen ongeacht vooropleiding direct kan beginnen. Via schema's er zyn weinig theoretische lessen - en tabellen wordt de man 'n op dracht gegeven, die hy binnen een be paalde termyn moet hebben vervuld. Een leraar kykt hem niet de gehele dag op de vingers, maar loopt eventueel in de hallen rond en geeft slechts adviezen, wanneer het hem wordt gevraagd. Fee ling en mogeljjke geschiktheid voor een bepaald soort werk worden de cursist slechts vla het werk bygebracht. Wel heeft een kleine psycho technische en psychologische test de waarnemer, die herschoold wil worden, bijgestaan in zjjn nieuwe beroepskeuze. De praktijk, de adviezen en de be oordeling door de leraren van zijn werk stukken geven de cursist vanzelfspre kend een indruk van zijn geschiktheid voor een toekomstige richting in het be drijfsleven. De duur van de verschillende cursus sen bedraagt 10 k 12 maanden. Dat de herscholers, onder wie ook kantoorper soneel, zo goed mogelijk voor hun nieuwe werkkring moeten worden voorbereid bewijst wel de prikklokken en de ar- beidscontrole, die dus tevens een resul- tatenberekening inhoudt. De cursisten ontvangen afhankelijk van hun leeftijd een vergoeding, die maximaal 134,55 bruto per week kan bedragen, een z.g. loondervingsvergoeding. Na de opleiding een verklaring Dodelijke aanrijding op Hogewaard te Koudekerk a. d. Rijn Jonge Alphenaar op veewagen gereden Door onbekende oorzaak is gisteravond omstreeks kwart over 11 do 19-Jarlge Theo Amsterdam uit Alphen a. d. Rijn met een personenauto op de Hogewaard te Koudekerk a. d. Rijn op een dwars op de weg staande vrachtauto gereden en op slag gedood. De bestuurder van de vrachtwagen (voor veevervoer), de heer J. de J. uit Nieuwkoop, wilde achteruit vanaf de Hogewaard het weiland oprijden. Zijn wagen had de verlichting aan. Op dat moment kwam de jongeman in de rich ting Alphen aanrijden. Waarschijnlijk heeft hij de vrachtauto te laat opge merkt. De linkerkant van de personen auto werd geheel opengescheurd en de Alphenaar. speler in het eerste elftal van v.v. Koudkerk, raakte beklemd tus sen dak en autostoel. Dokter L. v. d. Berg, uit Hazerswoude, die spoedig ter plaatse was, kon slechts de dood consta- het bedrijfsleven en na een jaar of korter in een fabriek te hebben gewerkt kunnen zij via het Centrum voor Vak opleiding voor Volwassenen een diploma verkrijgen als afsluiting van hun her scholing en als bewijs, dat zij over vol doende bekwaamheid beschikken. Samenwerking Over het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen in Leiden zwaait de heer G. H. .Kottelaar de directiestaf en probeert in nauwe samenwerking met zijn staf de beste resultaten te bereiken. „Het aanbod en de vraag in een bedrijfs tak lopen nogal eens uiteen. De laatste maanden willen vele mannen uit de Sleu telstad en omgeving in de metaalsector gaan werken, omdat de vraag daar naar arbeidskrachten' momenteel het grootst is. Met het verminderen van de werk gelegenheid in de bouwwereld loopt van zelfsprekend de belangstelling voor her scholing tot timmerman en bouwvakker Zelfverzekerdheid van de cursisten staat op voorgrond terug", aldus de heer Kottelaar, die ie dereen graag een blik laat werpen in „zijn fabriek", die onder rijkstoezicht staat. Nadruk op praktijk „Wij houden vooral de praktijk sterk in het oog. Daarom werken wij nauw samen met het bedrijfsleven om zo goed mogelijk onze mensen op te leiden, zo dat zy direct een bedrijf ten nutte kunnen ztjn. Het opleidingssysteem is in alle 25 centra, met jaarlijks 2300 cursisten, uni form en wordt steeds aangepast aan de nieuwste ontwikkelingen. Voor vele men sen is het begin van de cursus nogal zwaar: 15 tot 25 valt in de beginfase af en verlaat het gebouw aan de Roose veltstraat. Enkele jaren geleden was dit percentage veel hoger, omdat het aan trekkelijke loon in de verschillende in- dustriën veel cursisten voortijdig weg zoog. Tegenwoordig met de waardevaste en zelfs welvaartvaste loondervingsver goeding is het voor de man veel meer 'n stimulans bij ons te blijven en later als een vakman terug te keren in het be drijfsleven". Gunstige resultaten Dat dit geen loze beweringen zijn be wijzen de cijfers: 85 van de cursisten, ook de ouderen, kunnen na de voltooide opleiding een goede boterham verdienen in de industrie. Ondanks het grijnzende spook van de werkloosheid, die echter in de Randstad Holland minder slacht offers eist dan elders in het land, is de toevloed van werknemers naar de Roo seveltstraat niet onrustbarend. Van het aantal cursisten komt 12 uit de land bouw-, tuinbouw- en bloembollenteelt sector en 15 uit de z.g. „witte-boor- den"-beroepen kantoorpersoneel Ook is er een klein percentage ge handicapten, die niet meer in hun oude beroep kunnen terugkeren en nieuwe mogelijkheden zoeken in het bedrijfsle ven. Zij ontvangen alle medewerking en slagen soms verrassend. Het Centrum voor Vakopleiding voor Volwassenen staat sinds 1957 aan de Van Rooseveltstraat en wordt met de andere 24 centra door het rijk gesubsidieerd. De benodigde bedragen zijn niet gering: in 1965 moest voor één cursist 35,- wor den uitgetrokken; tegenwoordig is dit bedrag al gestegen tot 60,- per dag. Toch wordt ook hier de uiterste effici ëntie beoogd: de bezetting is doorlopend 80 k 100 man, terwijl jaarlijks 60 tot 100 cursisten weer naar het bedrijfsleven te-1 rugvloeien. Juist in deze tjjd, nu vele bedrijven gevoelig zijn voor conjunctuur fluctuaties, is het een kleine weldaad, dat de mogelijkheid bestaat, dat de werknemers, die door allerlei oorzaken werkloos worden, de mogelijkheid wordt geboden zich te herscholen. Op de receptie gaf o.m. gemeen te-architect ir. T. K. J. Koch blijk van belangstelling (links). Voorts op de foto: v.l.n.r. mevrouw NI. O. Beurze-v. d. Berge en het echt paar Van Nlculande. VAR0SSIEAU KOOPT VERFFABRIEK VAN WIJK Varossieau en Cie. N.V. Lakfabrie ken te Alphen a. d. Rijn deelt mede, dat door haar werd overgenomen J. C. van Wijk en Co. te Rotterdam, welke onder neming sinds 1823 in schilderskringen 'n vertrouwde klank is. Het bedrijf van J. C. van Wijk en Co. zal onder dezelfde leiding aan het huidige adres te Rotter dam worden voortgezet. Nader wordt vernomen dat J. C. van Wijk en Co. 35 personeelsleden telt en werkzaam is in de schilderssector, met afzet in hoofdzaak in Nederland en Duitsland. Op den duur zal de produktie van het overgenomen bedrijf worden ge concentreerd bq Varossieau in Alphen, maar de eigen verkoop en de naam van Van Wijk blijven gehandhaafd. De di rectie van Varossieau beschouwt de over neming als een belangrijke versterking van haar schilderssector. Het caravanpark aan de Vliet Naar aanleiding van een publikatie In ons blad van vrijdag jl. over het Vliet- park aan de Vlietweg te Lelden-Zoeter- woude Is ons bij informatie bjj de eige naar, de heer M. A. Laken, gebleken, dat deze berichtgeving wat voorbarig Is, daar de heer Laken nog aan het onder handelen is met de gemeente Leiden. De heer Laken heeft nog op 4 okto ber jl. een onderhoud gehad met de bur gemeester van Leiden. Men heeft de indruk, dat er voor deze zaak een voor beide partijen aanvaard bare oplossing zal komen.. Van tweemanszaak tot grootbedrijf Tijdens een druk bezochte receptie heeft de directie van Iemco gistermid dag veel gelukwensen en geschenken in ontvnngst kunnen nemen by gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van dit be%- drijt. dat in een halve eeuw uitgroeide van een tweemaitszaak tot een der grootste electro-technische bedrijven in ons land. Het personeel van het jubilerende be drijf. dat thans wordt geleid door mevr. M. C. Beurze-v. d. Berge, de echtgenote van een der oprichters, en de heer E. van Nieulande, mede-oprichter, was 's morgens al in restaurant Van der Heij den bijeen geweest om het gouden feest te vieren. Wederzijds waren er hartelijke woorden van dank gewisseld en voor me vrouw Beurze was er een origineel ge schenk, een tweetal tuinbeeldjes voor bij de vijver en de heer Van Nieulande ont ving een Delfts-blauw wandbord. Daar bij voegden zich 's middags vele bloem stukken en cadeaus van relaties. Snelle groei Het bedrijf werd in 1917 gevestigd ln een pand aan de Mare. De gestadige groei van het personeelsbestand maakte verhuizing naar de Nieuwe Rijn 32 nood zakelijk, ruim dertig jaar geleden. Ook hier groeide het bedrijf steeds meer uit, werden verschillende belendende perce len aangekocht en zorgde 'n ingrypende verbouwing in 1965 voor de samenvoe ging daarvan tot een grote verkoop- De komst van hel aardgas betekende nieuwe expansiemogelijkheid voor het be drijf, dat een van de grootste installatie bureaus voor aardgasverwarming in den lande is geworden. Met vertrouwen gaat Iemco Leiden de toekomst tegemoet, be wust van het vertrouwen, dat de klant in het verkoopbureau stelt door de uit zonderlijke service. De storingsdienst voor radio, elektra en TV, waarby zich onlangs die voor aardgasverwarming voegde, is daar een belangrijk onderdeel Uitslag 20 km-loop in Enkhuizen De tijden gisteren vermeld bij de uitslag van deze wedstrijd blijken niet juist te zijn door verkeerde registratie bij aankomst. De juiste tijden zijn: Van Kasteren 1.07.30 uur. Mol 1.07.32, Smits 1.09.48. Vink 1.11.34, Kraan 1.11.51, De Rid der 1.11.59 uur. Gevaart ramt woning Op het terrein van de melkfabriëk „De Landbouw" aan de Rijnsburger- singel te Leiden is gistermorgen om half tien, na een grondverschuiving, een lorry met 36 hazaltblokken met een gewicht van 36 ton omgevallen. De blokken rolden alle richtingen uit en wierpen een schutting aan de Piet Heinstraat omver. Een spelende kleu ter van 3'a jaar werd door het val lend gevaarte getroffen en werd met een klein wondje aan het linkeroog voor onderzoek naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Andere basaltblokken denderden door de ontstane opening de Piet Hein- straat in en botsten tegen een perceel, waarvan de gevel scheurde, de water afvoerpijp lek werd gestoten en twee ramen werden vernield. Een ander blok ramde een caravan, die weer te gen een geparkeerde auto werd ge schoven. De caravan werd aan de lin kerzijde zwaar beschadigd; ook een ruit sneuvelde. Van de personenwa gen werd een koplamp en een gedeel te van het spatbord vernield. Het on geluk gebeurde toen bij het verplaat sen van de lorry de grond ging schui ven. Op het terrein van de melkfa briek waren de blokken nodig om een heistelling te verzwaren. KORFB1LMEUWS Vicus Oriëntis heeft voor een grote verrassing gezorgd door het sterke Swift in eigen huis nog wel te verslaan. Voor de Leidse korfbalclubs is het overigens weer een goed week-end geworden. Met name de eerste klassers deden weer van zich spreken. Overwinningen van De Algemene. Zuiderkwartier en De Danaïden en een verdienstelijk gelijkspel van KNS. terwijl tweedeklasser Crescendo weer het nodige zelfvertrouwen terug kreeg door een goede 33 tegen Achilles. De derdeklasser Noordérkwartier tenslotte laat het na een goede start nu toch wel afweten. Er werd weer verloren. staand onder de paal geen moeite had de stand op 42 te brengen. Phoenix 2De Algemene 2 53. DE DANAÏDEN—OSCR 5—4 De Danaiden heeft weer gewonnen, maar door eigen schuld had het min der kunnen zijn. Met nog twintig min. te spelen en een 42 voorsprong ging de thuisclub het spel „bevriezen," het geen haar bijna noodlottig werd. Het werd 44, maar twee minuten voor het einde wist Casper van Nierop de winnende treffer te plaatsen. OSCR begon goed. Zij opende de score, doch Gerard Nap bracht de partijen weer op gelijke voet. Wederom kwamen de gasten aan de leiding, maar ook nu wist De Danaiden gelijk te maken. Eric Filemon benutte een klein kansje onder de paal hetgeen 22 betekende. Daarmee werd tevens gerust. Na de rust leek De Danaiden gemakkei ijk op de zege af te stevenen. Door Joop Roelofs werd er 32 en toen het door dezelfde speler 42 werd, leek er voor de thuisclub geen vuiltje meer aan de lucht. Het pakte echter anders uit. Hoe het tenslotte werd is reeds boven beschreven. Ons Eibernest 4De Danaiden 2 3 5; De Danaiden 3—ODO 2 5—4. Crescendo hervond zelfvertrouwen SWIFT (A.)VICUS ORIëNTIS Vicus Oriëntis heeft voor een pret tige verrassing gezorgd door 't sterke Swift in eigen huis nog wel te verslaan. Er werd4 maal gescoord terwijl er niet 1 tegentreffer toegestaan werd. Het was overigens een zware wedstrijd, waarin vooral de wind een grote spel breker was. Na tien minuten opende Henny Brakel voor V.O. de score: 01. Daar de verdedigingen de zaak goed in de hand hielden en de reeds ge noemde wind voor beide partijen even eens een tegenstander was, bleef het in de eerste helft by deze ene treffer, terwijl er nog een strafworp werd gemist. In de tweede helft pakten onze stadgenoten de zaken nog beter aan, en overspeelden de thuisclub totaal. Op alle fronten domineerden de Lei- denaars. Na een kwartier werd het door Sjaak Sjardin 02 en na een half uur 03 door Wim Meyer uit een strafworp. Daarmee was de zege wel veilig gesteld. Uit een afstands schot werd het. door laatstgenoemde speler op de valreep nog 04. Een prachtige overwinning die V.O. op slag titelkandidaat maakt. Vicus Oriëntis 2Spangen 2 53. DE ALGEMENE—ODO 4—2 Zoals verwacht mocht worden heeft de Algemene tegen het onderaanstaan- de ODO de zege behaald. Alleszins gemakkelijk is het echter niet gegaan, liet was een moeizame overwinning legen een fel spelende Dordtse ploeg. In de eerste helft had de Algemene ondanks wind tegen toch wel 't beste van het spel. Met name de blauw witte verdediging hield de zaak goed gesloten. Na een kwartier schoot Ruud van Vlie! van afstaad in. waarby het tot de rust zou blijven (10). Na de thee vergrootte dezelfde speler al spoe dig de voorsprong voor zijn club tot 20. Drie minuten later zette Wim van Vliet de Algemene op een veilig lij kende 3—0 voorsprong. Maar net als I de vorige twee wedstrijden toen de j Algemene ook drie doelpunten voor stond en toen met gelijke spelen ge- noegen moest nemen, kon zij ook nu niet doordruken. Terwijl de ODO-ver- j dediging stevig onder druk gezet werd. werd er aan de andere kant gescoord: 3i. Nog geen minuut later werd het zelfs 3—2. Tijdig echter kwam de om mekeer. Wim van Vliet onderscheepte een slecht uitgewerkte bal van ODO in het middenvak. Meteen plaatste hij de bal naar Andrias Molenaar dia vri. IISV—KNS 3—3 Op de valreep heeft KNS de Haagse ploeg HSV op eigen terrein een gelijk spel moeten toestaan. Twee minuten voor tijd wist de thuisclub nog gelijk te maken, waarmee een op dat mo ment zeker lijkende overwinning uit handen werd gegeven. KNS begon overigens goed Reeds na 5 minuten opende Bram Zierikzee de score, ter wijl hij 5 minuten later er 02 van maakte. Dit deed hij door een vrije worp doeltreffend af te straffen. Bij deze stand werd vervolgens aan Leidse zijde een strafworp gemist. Voor rust werd er echter niet meer gescoord. Daar ook in de tweede helft de Leidse aanval povertjes te werk ging. kon HSV gelijk maken. In de derde op stelling ging het weer wat beter in de Leidse gelederen. Door Mary Zie rikzee kwamen onze stadgenoten weer op winst, doch in de laatste minuten werd hel tenslotte nog gelijk: 33. Een uitslag, die de krachtsverhouding wel goed weer gaf. KNS 2—Fortuna 2 5—2. ROZENBURG—ZUIDERKWARTIER 4 5 Zuiderkwartier heeft de lastige uit wedstrijd tegen Rozenburg in winst weten om te zetten. Toch beging ook Zuiderkwartier bijna net de fout die De Algemene al twee wedstrijden de overwinnig gekost heeft, want ook Zuiderkwartier wist een voorsprong vaa drie doelDunten niet vast te hou den. Men liep hard van stapel, zodat het er naar uit ging zien. dat men een grote zege zou gaan behalen. Leny v. d. Revdcn opende na een kwartier spelen de score, door van afstand in te schieten. Vervolgens bracht Henny Devilee door een strafworp de stand op 02. Door invaller Wim Metselaar werd het 5 minuten voor de rust 03. Vlak voor de thee echter scoorde de thuisclub tegen: 13. Meteen na de rust was de voorsprong al weer drie punten, want Jan Selier had met een verre bal succes. Via 24 werd het 25 door Henny Devilee, die een kansje vlak achter de paal goed be nutte. De zege kwam echter nog danig in gevaar, toen de thuisclub de ach terstand reduceerde tot één punt, maar men had nog genoeg adem over om 't offensief te weerstaan. De uitslag werd daardoor 45. BKC 2Zuiderkwartier 2 62. CRESCENDO—ACHILLES 3—3 Crescendo heeft zich goed hersteld van het teleurstellende resultaat van vorige week. Het werd in een gelijk- opgaande strijd 33 tegen het lang niet zwakke Achilles. De gasten liepen hard van stapel. Na twintig minuten leidden zij reeds met 02. Het pleit echter voor Crescendo dat zij zich niet gewonnen gaven. Door Ank van Dam werd het van afstand 12 en door Ignas de Jong werd het uit een mooie doorloopbal gelijk. De wedstrijd stond echter niet op een hoog peil, mede door de harde wind die er op het veld slond. In de derde opstelling wisten beide ploegen het voor de rust niet meer tot treffers te brengen. In de tweede speelhelft hetzelfde spelbeeld als voor de rust. Beide ploegen wogen goed tegen elkaar op, maar ook nu was er van een goede wedstrijd geen sprake. Wederom kwam de Haagse club op winst te staan, doch na 15 min. wist Leny Kok gelijk te maken, waar mee zij naar later zou blijken haar club aan een waardevol punt hielp (33), want in de slotfase hielden de verdedigingen van beide ploegen de zaak uitstekend dicht. NOORDERKWARTIER—EUREKA 0—3 Noorderkwartier is er niet in ge slaagd het vorig seizoen gedegradeer de Eureka een nederlaag toe te bren gen. Men wist zelfs niet tot scoren te komen. Eureka was geroutineerder dan onze .stadgenoten, terwijl zy ook liet maken van doelpunten beter onder de knie hadden. Kansen zijn er wol geweest, maar onzuiver schieten deed i lke kans op succes van de thuisclub verminderen, vooral in de eerste helft. Met de rust leidden de Rotterdammers met 01. In de tweede helft was het na tien minuten reeds 02. Ook de vakverwisseling bracht by Noorder kwartier geen uitkomst en naarmate dè wedstrijd vorderde werd het dui delijk dat de gasten niet veel moeite hoefden to doen om deze voorsprong tot het einde too vast te houden. Tien minuten voor tijd was do strijd defi nitief beslist toen het 03 werd. De schotloosheid ten spijt, was het toch een verdiende, doch leerzame neder laag. Crescendo De overige teams van Crescendo kwamen wisselvallig voor de dag. Het tweede moest met een 6 nederlaag tegen het sterke Vicus Or. 3 genoegen nemen, terwijl het derde van De Algemene 3 met 40 won. Het vierde daarentegen leed een ietwat verrassend grote nederlaag tegen De Alg. 4. De junioren kregen klop van Zuiderkwartier, hetgeen echter wel in de lijn der verwachtingen lag. De B- junioren leden wederom een grote ne derlaag, terwijl de Adsp. A wonnen van Noorderkwartier A. Adsp. B moes ten met 30 het onderspit delven te gen Zuiderkwartier, terwijl de pupil len gelijk speelden tegen Fluks b. UITSLAGEN K.N.K.B. Hoofdklasse: Ons EibernestPSV 10 3; LutoBlauw Wit 47; Stdnfries Deetos 43; ArchipelHKV 52; SamosWesterkwartier 24. Over- gangsklases B: Swift (A)Vicus Or. 04; Het ZuidenDie Haghe 34; BEP—Sperwers 7—0; DetoSpangen 13; RegenboogDKC 54. 1ste kla.: De AlgemeneODO 42; De Danai den—OSCR 54; Rozenburg—Zuider kwartier 4—5; HSV—KNS 3—3. 2e kl. A: OlvmpiaanGKV 54; Ready Swift (M) 5—3; TOV—Trekvogels 7— 6; CrescendoAchilles 33 3e kl. A: NoorderkwartierEureka 03; Hou Stand—Hoogvliet 5—6; Zwervers— BLKV 6—2. LEIDSE KORFBAL BOND Klasse 1: Vicus Or. 4KNS 3 2—5. Madjoe 1De Danaiden 4 10; Vicus Or. 3—Crescendo 2 6—0; De Algemene 3—Crescendo 3 —0. Klasse 2: Crescen do 4De Algemene 4 15; KNS 5De Dan. 5 5—2; Fluks 6—Noorderkw. 2 08; Zuiderkw. 3Madjoe 2 71. Jun. A: Zuiderkw.Crescendo 74; Danaiden 1—9; Trekvogels—Ons Huis 2—1. Jun. BI: Aio—KNS 1—5; Phoe nixDe Algemene 211; Fortuna— DKC 5—2; Noorderkwartier—Fluks scheidsrechter niet opgek. Jun. C: De Algemene BCrescendo B 80; Mad joe ADe Danaiden B 20. hoofdklasse Veaterkwart. 6-10 Jlauw Wit 5-9 tohda 5-8 )na Eibernest 5-5 Vrchlpel 5-5 IKV 5-4 Dectos 5-4 St&nfriea 5-4 Luto 6-4 Samoa 5-3 PSV 5-2 Overgangskl. B: Die Haghe 6-11 Het Zuiden 5-8 Vlo. Oriëntis 6-8 Swift (A) 6-8 Regenboog 6-6 BEP 6-6 Deto 6-5 Sperwers 6-3 Spangen 6-2 DKC 5-1 Derde klasse A: Hoogvliet 5-7 Ondo 4-6 Noorderkwart. 5-5 Eerste klasse: Zuiderkwartier 5-9 De .Algemene 6-9 KNS 6-8 De Danaïden 6-6 Fluks 5-5 HSV 5-4 OSCR 5-3 Rozenburg 5-3 Rozenburg 5-3 ODO 5-1 Tweede klus» Ready Olymplaan Crescendo TOV Trekvogels BKC Achilloa GKV Swift (M) Zwervers Schiedam ELKV Hou Stand

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3