9 9 SeCddóeSou/ÏOnt NTS-sport gehandicapt door tekort PTT-straalzenders Zes miljoen kijkers bij Real-Ajax anders dan andere nCA (19, m) ,80( PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 10 OKTOBER 1967 Oproep aan Frankrijk VANUIT de Europese Beweging in Nederland is onder verantwoordelijk heid van het maandblad Nieuw Europa, een oproep aan de Franse regering gedaan. Kort en bondig streeft dew oproep naar een wijziging in Frankrijks houding ten opzichte van de aanvrage van verschillende landen Groot-Brit- tannië in de eerste plaats om volwaar dig lid te mogen worden van de Europese Gemeenschappen, de gemeenschappelije markt zeer in het bijzonder. Alle diplomatieke verklaringen uit Parijs ten spijt is het een feit, dat dc tegenwoordige Franse regering deze solli citaties dwarsboomt. Precies zoals In de vijftiger Jaren een meerderheid in het Franse parleqjent de totstandkoming van een Europese verdedigingsgemeenschap heeft gedwarsboomd en precies zoals de Franse regering nu weer een eigen weg bewandelt met betrekking tot de reorgani satie van de Noord-Atlantische Verdrags organisatie. De oproep raakt dan ook de problema tiek in de kern wanneer ze stelt: We zijn ervan overtuigd (als Europeanen) voor een historische keuze te staan. Van tweeën één. Of wel ons werk sinds 1950 zal het succes hebben, waarop wij steeds hebben gehoopt. Of wel de ontwikkeling van de laatste twintig Jaar heeft ons er slechts toe gebracht ons af te sluiten naar het voorbeeld van het verouderde natio nalisme van vóór de oorlog. De eerste keuze opent voor ons de weg naar de toe komst; de tweede houdt een terugkeer in naar een tragisch verleden...". onderstellen dat president De Gaulle of zijn premier en minister voor Buitenland se Zaken van deze oproep uit Den Haag een slapelozen nacht zullen krijgen. De kopstukken van de huidige Franse repu bliek hebben wel voor betere, politieke. En toch heeft deze oproep sin. Wan neer ze op grote schaal in de Franse ge meenschap bekend zou worden zeker, omdat er nu al ln Frankrijk velen zijn die vrezen, dat de weg waarlang» De Gaulle hen leidt, eerlang zal blijken een doodlopende te zijn. Zinvol is de oproep tevens, omdat er ook bulten Frankrijk nog vele Europese burgers zijn, die de houding van de Fran se president vergoelijken en billijken, bijvoorbeeld onder het motto dat Parijs terecht ervoor past zijn nationale belan gen in de waagschaal te stellen voor on zekere Inter- en bovennationale mogelijk- Men vergeet dan te gemakkelijk, dat president De Gaulle, zij het met andere bedoelingen zich even weinig aantrekt van de bedoeling van de Europese ver dragen. als de Griekse regering bijvoor beeld doet met betrekking tot de rechten van de mens. Te velen zijn geneigd om deze verminking van de bedoelingen der Europese integratie voor lief te nemen. land wel eens bij toetreding tot de E.E.G. en andere gemeenschappen omwille van eigen belangen bijzondere-regelingen zou gaan vragen. Maar de fout is, dat De Gaulle over uitbreiding van de E.E.O. ln feite niet serieus praten wil. Waaróm niet? Alle drogredenen ten spijt geloveil we. dat in de oproep van Nieuw Europa een spijker recht op zijn kop geslagen wordt met de opmerking: Frankrijk kijkt weer naar de weg van het verouderde natio nalisme, of in het gunstige geval wil het op twee paarden tegelijk zitten. Dit gaat nu eenmaal niet. En het allerergste is, dat als het toch geprobeerd wordt en de rit mislukt, niet Frankrijk de meest gedupeerde is, maar Europa. Het Europa waarvan de econo mische. politieke, sociale en culturele sa menwerking een levensbelang is voor de samenleving van vandaag en vooral voor die van morgen. Voortgaande oorlog in Midden-Oosten DE toestand in het Midden-Oosten geeft weinig reden tot optimisme. Do regeringswijzigingen in Jordanië en de reorganisatie van 't leger na het bezoek van koning Hoessein aan Rusland en het rapport van opperrabbijn Unterman over de vervolging van joden in sommi ge Arabische landen geven voldoende voedsel aan deze veronderstelling. Jordanië is het land dat het meeste te lijden heeft gehad van de oorlog. Het verloor een vruchtbaar stuk grondge bied (wat er overbleef ie goeddeels woestijn), kreeg opnieuw een stroom van vluchtelingen te verwerken, zag zijn luchtmacht in rook opgaan en zijn bes te troepen gedecimeerd. Herwinnen van het verloren gebied met alle beschikba re middelen staat no 1 op de Jordaanse verlanglijst en alleen Rusland is in staat om hieraan geheel of gedeeltelijk tegemoet te komen. Dit houdt in dat het alternatief: tot een overeenkomst ko men met Israël met althans een gedeel telijke teruggave, als niet ter zake doen de wordt beschouwd. Ook Cairo heeft tot dusverre geen neiging vertoond om met Israël tot een vergelijk te komen. Het Suezkanaal wordt van voorlopige, meer en meer permanente demarcatielijn, waar zich met de regelmaat van een klok inciden ten zullen blijven voordoen. In Egypte worden genadeloos die officieren ver volgd of aan de dijk gezet, die al dan niet terecht verantwoordelijk worden beschouwd voor de nederlaag tegen Is raël. Dit betekent dat andere officie ren in hun plaats zullen komen, zich niet meer zo licht door Israël la- Geleden nederlagen leiden allicht tot rancune gevoel ens. De gedachte aan ge noegdoening is ongetwijfeld in de Ara bische landen zeer levend. De joodse ge meenschappen in die landen zijn daar van klaarblijkelijk het slachtoffer aan het worden. Het rapport van opperrab bijn Unterman duidt daarop, al zal men rekening moeten houden met de omstan digheid, dait de bronnen waaruit de op perrabbijn put, tamelijk eenzijdig zijn. Tot dusverre hebben landen als Egypte een duidelijk verschil gemaakt tussen de staat Israël en de joodse godsdienst, die sommige Egyptische onderdanen be lijden. Mocht dit niet meer het geval zijn, dat is dat een betreurenswaardige ontwikkeling, die duidt op een grotere afkeer van Israël. Onder deze omstandigheden kan men niet aan de indruk ontkomen, dat ei steeds een langjarige oorlog Israël— Arabische landen aan de gang is, a in tot dusverre drie veldslagen hebben plaats gehad. De vraag is nu maar of en wanneer er nog een vierde komt. Het antwoord hierop zal goeddeels afhangen van de Sovjet-Unie, dat méér ,als gevolg van de gunstige omstandigheden dan door toedoen van zijn diplomatieke ac tiviteiten zijn positie in het Midden-Oos ten aan het versterken is. KLACHT VAN BOB SPAAK (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Bob Spaak, de dyna mische leider van „NTS-sport" heeft vorige week zondagavond op het scherm verteld, dat men slechts één voetbalwedstrijd (TwenteNEC) kon vertonen, omdat er niet meer straal zenders beschikbaar waren. Deze klacht dateert niet van vandaag of gis teren. Reeds een jaar geleden toen „Monitor" op zondagmiddag startte, bleek het meermalen onmogelijk om twee PTT-straalzenders ter beschikking te krijgen voor een beeldverbinding I met Hilversum. De PTT verklaarde toen. dat men wegens gebrek aan mankracht op zondag niet meer dan twee straalzenders kon uitzetten. Een van de zenders werd meestal gebruikt voor een tv-reportage van een kerk dienst en de andere kon dan bij een voetbalwedstrijd worden geplaatst. Hadden de sportmensen In zo verre geluk, dat toevallig in de gemeente van waaruit de kerkdienst werd gere- layeerd, ook 's middags een belangrij ke sportontmoetlng plaatsvond, dan kon men van dezelfde straalverbinding gebruik maken. Reeds toen heeft de NTS meermalen bij de PTT aangedrongen op het be schikbaar stellen van meer straalver bindingen. Ondanks alle toezeggingen blijkt in 't nieuwe sportseizoen, dat er ln feite maar weinig veranderd is. Dit technisch tekort aan PTT-hulpmiddelen kan uiteraard met worden verhaald op de kerken. Het zou belachelijk zijn als bijvoorbeeld zendgemachtigden als IKOR, CVK en RKK met hun uitzen dingen rekening zouden moeten houden met de sportevenementen, waarnaar zo'n slordig miljoen Nederlanders gre tig kijken. Een programma als „Woord voor woord" heeft toch al moeten wij ken omdat Pipo per se ook op zondag diende te worden uitgezonden. Filméquipes Als NTS-sport niet over de nodige faciliteiten bij de PTT kan beschikken, om zondagsavonds een verantwoorde en actuele sportrubriek te vertonen, dan dient de NTS-leiding daarin mét of zónder steun van de PTT zo spoedig mogelijk verandering te brengen. Tot nu toe werd elke zondag een beroep gedaan op verscheidene filmequipes. maar deze methode van werken heeft vaak bijzonder veel bezwaren. Een ci neast, die een wedstrijd in het oosten, zuiden of noorden des lands filmt, (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel Een „Centrum" in gevaar /\P een onverwachte manier is het Cen- U trum voor Staatkundige Vorming, de bron van menig voor de politiek van katholieken belangrijke studie, in de pu bliciteit gekomen, anders dan het zelf publiciteit begeert. Via een bescheiden, niet straf georganiseerd en meestal toch goed lopend apparaat, heeft het Centrum enkele tientallen jaren over talrijke be langrijke maatschappelijke en meer be- perkt-polltieke vraagstukken studies la ten maken. Meestal werden die studies via een rapport geplubliceerd en dat was dan een bijdrage tot opinievorming die het Centrum begeerde. Nu is het Centrum in de publiciteit, omdat zijn bestaan in gevaar dreigt te komen. Vanwege het geldgebrek bij de Katholieke Volkspartij. De verhouding tussen Centrum en politieke partij is een eigenaardige, deels idealistische maar deels ook zeer praktische geweest. De Katholieke Volkspartij leverde een groot deel van het bedrag dat het Centrum nodig had om tc kunnen draaien; het Centrum leverde zijn rapporten die goed deels in het bijzonder bij de katholieke partij van pas kwamen, omdat men daar geen eigen wetenschappelijke apparaat bezat. Wie meewerkte aan Centrumrapporten behoefde geen lid van de K.V.P. te zijn; wel was er 'n soort van agreement dat de leiding van het Centrum verplichtte het subsidiebedrag niet zo te benutten, dat munitie tegen de K.V.P. met haar eigen geld werd aangemaakt. Een heel redelijk agreement, dat gelukkig de zelfstandige positie van het Centrum nooit ernstig in gevaar heeft gebracht. Waarvoor hulde zowel aan het Centrum als aan de Ka tholieke Volkspartij. Maar de tijden veranderen en zij bren gen op dit moment het voortbestaan van het Centrum toch wel ln gevaar. Directe aanleiding is de financiële perikelen waarin de K.V.P. verzeild geraakt is; pe rikelen die zullen blijven voortduren, zo lang er omtrent de verdere toekomst van de politieke organisatie van het katho- ADVERTENTIE voor Wbrillen* NU 18 EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extra's) VOORDELIGER DAN OOIT BOTERMARKT 1 LEIDEN TEL. 01710-25036 lleke volksdeel geen bestendige beslis singen zijn gevallen. Maar naast het financiële probleem is er ook een politiek probleem. De liefde voor het Centrum ls op de Maurltskade een beetje aan het luwen, nu een aan tal belangrijke figuren van het Centrum- directeur-Kamerlid drs. Jan Aarden ln de eerste plaats zich ln de discussie over de katholieke partij niet zo hebben opgesteld als de meerderheidsmening ln het bstuur op dit moment schijnt te wil len. Dat men zich over en weer dan vlug op gevoelige tenen getrapt voelt, is ook niet zo onbegrijpelijk. Stel u maar eens voor. dat de dr. Wiardl Beckmanstichtlng op de proppen zou komen met een aan tal rapporten die wind in de zeilen van Nieuw Links betekenen! Maar in het belang van het belangrij ke werk dat het Centrum verricht heeft en vooralsnog zal kunnen blijven ver richten is het van groot gewicht dat men de problemen in hun juiste proporties blijft zien. De financiële zorgen van de K.V.P. zijn een reële zaak. De politik vergrote afstand tussen Centrum en par tij eveneens Wanneer men ervan overtuigd is dat het Centrum moet blijven bestaan en bij gebrek aan een ander apparaat lijkt ons dit zowel voor partij als fractie een levensbelang zal men naar middelen moeten zoeken om het werk op een wat andere basis te kunnen voortzetten. On geacht de richting waarin straks de op lossing van het stnictuurprobleem van de politieke organisatie der Nederlandse katholieken gezocht zal worden We nemen aan dat de K.V.P. of haar opvolgster altijd bij het bestaan van het Centrum geïnteresseerd zal blijven, maar niet meer als de voornaamste bankier zal willen en kunnen optreden. Dan moet de basis van het Centrum verbreed worden. Hier nangekomen denken we dan even terug aan het brede fundament, waarop destijds verschillende studies in Welvaart. Welzijn m Geluk (met als promotores drs. Veldkamp, dr. Ponsioen en drs. Schmelzer) mikte. Er heeft ai een flink stuk integratie van het openbare leven der katholieke Nederlanders in de maat schappij als geheel plaats gevonden, maar er blijven voorlopig toch nog diverse eigen taken over. Taken waarvoor een instituut uls het Centrum uiterst nuttige bijdragen zou kunnen leveren. Ongeacht de verdere lotgevallen van de K.V.P. Receptie jubileum Odd Fellows Het bestuur van de Charitas Loge nr. 24 der Independent Order of Odd Fel lows recipleert zaterdag 4 nob ember In het Logegebouw aan heit Namauplein 27 ln Den Haag bij gelegenheid van lijn vijftigjarig bestaan. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De televisiereportage van de voetbalwedstrijd AJaxTeai Madrid op woensdagavond 20 septem ber j.l. had een kijkdichtheid van 78 procent, hetgeen overeenkomst met ca, 6 miljoen personen van 15 jaar en ou der. De waardering bedroeg 78 vooi de eerste helft en 75 voor de tweede helft. De belangstelling was relatief groot onder mannelijke kijkers en bi, personen in dc middelbare locftijds groepen. Ook personen uit de lageri opleidingsniveaus en tclevislebezitteri In de drie grote steden vertoonden eer relatief hoge kijkdichtheid. De belangstelling was voor deze match groter dan die voor de thuiswed strijd van Ajax tegen Liverpol op 7 december van het vorige verpool op 7 december van het vorige jaar, toen de match door 72 procent van de televisiekijkers werd gevolgd. De waardering voor die wedstrijd was echter met gemiddeld 80 hoger, waar aan de uitslagen van beide wedstrijden wel niet vreemd zullen zijn geweest. Gelet op de kijkdichtjeid van de uitwed strijd van Ajax tegen Liverpool (bijna 90 procent) is het waarschijnlijk, dat straks de reportage van de uitwedstrijd in Madrid een nog grotere belangstel ling zal ondervinden dan de thuiswed strijd van Ajax enkele weken geleden. Een direct verslag van deze wedstrijd via de radio werd gevolgd door ca 17 procent van de Nederlandse bevolking van 16 jaar of ouder, ofwel ongeveer anderhalf miljoen personen. Het groot ste deel van deze luisteraars (ca 75 procent) volgden de wedstrijd echter ook via de televisie, zodat dit radiover slag voor velen dus gediend heeft als 'n commentaar bij de televisierepora- ge: een verschijnsel dat zich, in vrijwel gelijke verhoudingen, ook bij andere voetbalwedstrijden, die via beide me dia worden verslagen, pleegt voor te België tekent conventie tegen piratenzenders BRUSSEL (ANP) In de Belgische staatscourant van vandaag ls de on langs bekrachtigde Europese conventie tegen piratenzenders afgekondigd. De conventie wordt op 19 oktober aan staande van kracht voor België en voor Denemarken en Zweden die haar reeds hadden bekrachtigd. De conventie, die ln het kader van de Raad van Europa is ontworpen, ver plicht de deelnemende landen maatre gelen te treffen om exploitatie van pi ratenzender» en medewerking om ze in stand te houden, strafbaar te stel len. Daarbij wordt niet alleen gedacht aan de exploitanten zelf, doch ook aan degenen die deze zenders bevoorraden of die reclame-uitzendingen beet ellen. moet herhaaldelijk tijdens de rust het voetbalterrein verlaten, ook al heeft hij geen doelpunt op het celluloid staan. De verre reis per auto naar Hilversum, wordt vooral op zondag nog bezwaarlijker door het intensieve verkeer en de vele obstakels langs de wegen. Herhaaldelijk komen dan ook de sportfilms op het laatste nippertje in Hilversum aan en ze moeten met kunst- en vliegwerk ontwikkeld en ge monteerd worden. Dat de kwaliteit van de filmreportages er aanmerkelijk on der lijdt behoeft geen verwondering te wekken. Het Cesnasportvliegtuigje van de (NTS kan vooral in de winter met zijn slechte meteorologische omstandighe den, vaak niet worden gebruikt. Bo vendien moet de vlieger voor het don ker de thuishaven hebben bereikt, omdat zijn toestel niet geschikt is landingen in de duisternis. De aankoop van een groter tweemotorig en meer instrumenten voorzien toestel kost echter minstens drie ton. Allebei schuld Als hier dus wekelijks op de zondagen sprake is van een tekort aan facilitei ten dan moet men In alle objectievi- teit de schuld zowel bij de PTT als bij de NTS zoeken. De Haagse PTT-lei- ding heeft ondanks de vele moeilijkhe den van vorig seizoen kennelijk haar equipement niet voldoende uitgebreid. Maar ook de NTS gaat in deze niet geheel vrijuit. Reeds jarenlang door de journalisten gevraagd wi de technische dienst nu overging tot de aankoop van enige auto's met biele beeldapperatuur. Zonder tussen komst van de PTT kan men hiermee voetbal- en andere sportevenementen op de ampex vastleggen en dit mate riaal via de overal in Nederland ver spreide steunzenders naar Hilversum uitzenden. Buitenlandse tv-organisaties en spe ciaal onze oosterburen beschikken al jarenlang over deze beeldbandequipes. Een andere tekortkoming vinden wij, dat de NTS nog steeds niet in het be zit ls van een „rijdende tv-camera". Toen bijvoorbeeld in Heerlen bij de wereldkampioenschappen op de weg een tv-reportage tijdens de rit zelf. moest worden gegeven, deed men een beroep op de BRT, die al lang over deze apparatuur beschikt, daarmee uitstekend tv-werk verricht en er grote ervaring mee heeft opgedaan. Het schijnt dat zo'n „roving eye" inmid dels in het buitenland is besteld. Deze bestellingen werden de NTS onmoge lijk gemaakt door de vele spoedeisende objecten als nieuwbouw, ingebruikne ming tweede net, kleurentelevisie en kleurenreportagetretn, die miljoenen vergden en hoger op de prioriteiten lijst stonden. Het ware echter te wensen, dat zowel de leiding bij de PTT als NTS op zo kort mogelijk termijn probeert het ge brek aan technische faciliteiten op te heffen. En dan zeker niet alleen ter- wille van uitzending van sportprogram ma's, die de algemene interesse de kijkers hebben, maar ook ten be hoeve van andere zendgemachtigden, die tot nu toe stiefmoederlijk werden bedeeld, omdat de technische hulpmid delen ontbreken. Mr. Langemeijer in „Eidofoor" Eenmaal per vier weken zal de NTS in „Eidofoor" onderdeel van NTS-programma „Dag dinsdag" - kijker in contact brengen met landgenoot, die een opvallende inbreng heeft in de Nederlandse samenleving. Vanavond zal dat zijn mr. G. E. Lan gemeijer, procureur-generaal bij de Hoge Raad. Mr. Langemeijer zal zich bevinden in zijn werkkamer in het gebouw van d« ?Hoge Raad in Den Haag, zijn ge sprekspartner Joop van Tijn in studio Bellevue in Amsterdam. De hoofdper sonen van deze gesprekken worden ge zocht in alle gebieden, die een belang rijk facet uitmaken van de Nederland se samenleving. (Nederland II, 21.10 uur) NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 19.03, 19.56 en 20.16 NTS 18.30 uur: Samenvatting kamer debatten 18.55 uur: Pipo de clown 19.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 19.07 uur: Twien, tienerprogr. NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Hier en nu, actualiteitenrubriek 20.45 uur De Lucy Show, t.v.-serie (kleuren televisie) 21.10 uur: Europa, documentaire 22.00 uur: La Péri, ballet 22.20 uur: Er zit nog PIT in, gesprek 22.25 uur: Uitzending Stichting Socutera NTS 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Samenvatting kamer debatten 23.15 uu:r Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingcn om 20.16 en 22.26 uur) NTS 18.55 uur: Pipo de clpwn 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Kees Brusse presenteert 19.10 uur: Van gewest tot gewest, actualiteiten 19.30 uur: De 21ste eeuw, informatief progr. 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De dubbelspion, t.v.-serie (kleuren televisie) 21.10 uur: Eidofoor, schakel- pramma 22.00 uur: Tweeduuster t.v.-serie 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting Tjelevisie morgen NEDERLAND I KRO 17.00 uur: Vrij!!, jeugdprogr. 17.35 uur Sluiting HILVERSUM AVRO 20.00—21.00 uur: Nogdringtour 1967, muziekprogramma NRU 22.55—23.55 uur: Muziek van deze eeuv (2), ernstige muziek HILVERSUM II KRO 20.00—21.40 uur: Concert door het Utrechts Symfonie Orkest 23.00—23.30 uur: Context .magazine RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM H: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 18.30, 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 ADVERTENTIE Snoep verstandig eet'n appel Positie v. d. Zee niet meer wankel? (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De positie van de heer Siebe van der Zee, directeur van het televisiebedrijf van de AVRO, schijnt niet meer zo wankel te zyn als men na de affaire-Van He^st aanvankelijk ver onderstelde. In omroepkringen heerst de overtuiging dat ook de AVRO zijn eigen gezicht probeert te redden. Hoe wel in het bestuursrapport de reeds be kende feiten nog eens zijn nagetrokken, acht een kleine meerderheid van het dagelijks bestuur een ontslag van de heer Van der Zee niet noodzakelijk en zeker niet in het belang van de AVRO. Zou de heer Van der Zee wel worden ontslagen dan zou voor de AVRO nog moeilijker ^bedrijfssituatie kunnen ontstaan als dehr Van der Zee in be roep gaat bij een rechterlijke instantie. Het is algemeen bekend, dat nog veel meer radio- en televisiefiguren in de omroepwereld het niet zo nauw geno men hebben met de C.A.O. en wel met artikel 44 dat beloningen ln welke i dan ook uitdrukkelijk verbiedt. Tegen dpze achtergrond zal het algemeen be stuur van de AVRO, dat ook de aan- stelllngsbevoegdheid voor de directie leden bezit, zaterdag een uitspraak moeten doen. De leden van het dagelijks bestuur maken ook deel uit van dit' college en kunnen hier him opvattin gen kenbaar maken. (ADVERTENTIE) caballero Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nws, actual.. 18.25 Licht programma uit Parijs, 19.30 Nieuws, 19.35 Hoi aan je woord, 20.00 Lichte muziek, 21.01 eumerorkest, 21.20 Jazz-spectrum Irlsch progr., fiMftrij' actual.; NRU: 22.55 Muziek van deze eeuw, 23.55 Nieuws. HILVERSUM n (298 m) 18.00 Metropole orkest, 18.20 Zendtijd Boeren Partij, 18.30 Nieuws, actual., 19.05 De bisschoppensynode in Rome, 19.10 Licht ensemble, 19.40 Conci- llepostbus, 19.45 Zoekend geloven. 20.00 Klass. en mod. muziek. 21 40 Mod. en klass. piano muziek, 22.00 Cultureel progT., 22.30 Nieuws, 22.45 De zingende kerk, 23.00 Context, 23.30 Lledjesprogr., 23.55 Nieuws. I USA, 20.00 Nashville- i show-blslness, 22.00 Jazzjourn., 23.00 Nons-top-hlts, 23.301.00 Muziek a slow-gt BRUSSEL Nederlands (324 m) 18.00 Nieuw; 18.03 Voor de soldaten. 18.32 Lichte muziek 19.40 Weense muziek, 20.00 Lichte muz.. 21.1 Nieuws en berichten. WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.00 Nwi ochtendgymn., 7.23 Gram., 8.00 Nieuws e 0.50 Voor de kleuter Strijkkwartet, 12.01 mble. 12.22 Land- er zang, 15.35 Klass. en mod. muziek. 16.00 Nws. 16.02 Operette. 16.50 Dansorkest, 17.20 Spelen HILVERSUM n (298 m) NCRV: 7.00 Nws. 7.15 Gram.. 7.30 Nieuws, actual., 7.45 KUsa, dansen; TROS: 8.00 Nieuws, 8.10 Gram.muz.. 8.30 Nieuws, actual.. 8.35 Gram. muziek. 9.15 volksmuziek uit Hongarije. 9.45 Voor de lass, muziek. 10.30 Gevar. v, 11.00 Nieuws. 11.02 Amu- ÏO Actual.; KRO: 12.00 Ge- ial., 13.15 Nieuws en com- iorspel, 15.40'ort klei progr. v. d. vr sementeprogr., varleerd progr 12.30 Nieuws, Beumer b Co., 'olksmuz., 17.15 Cabaret, de jeugd, 17.0( FM-kanalen) - Kate; AVRO: 13.00 Nieuws, actual., I3.0t> vronjK piaien- programma, 15.00 Nieuws. 15.02 Arbeidsvita minen. 16.00 Nieuws. 16.02 Poptopnonstop (platenprogr.). 17.00 Nieuws, 17.02 Actual., 17.05—18.00 Zingende Bougie: platenprogr. voor automobilisten. VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, ii.no KookDunt. 12.00 Muziek bij de lunch, 4.30 Gevar. progr.. (ADVERTENTIE) Snoep verstandig eet 'n appel 9 ïonHl»p«Jw «n TV-Ktour GuMo do Moor/ 25 STUKS I.B* EEN lAUflENS PftQDUKT De KRO had gisteravond louter lieve programma's. Eerst de Ria Valk Show die. kennelijk naar het voorbeeld van Biblioteca di Studio Uno, omgezet is in een serie sprookjes. Dat is niet eens zo'n gek idee, maar die sprookjes moeten dan wel heel duidelijk een parodistische inslag krijgen. Dat was gisteren lang niet altijd het geval. Waar het wél gebeurde, met name bij Sylvia de Leur en Ronnie Bierman, en af en toe ook bij Ria zelf, was het resultaat rondweg grappig. Maar regisseur Nico Hiltrop liet Henk Molenberg spelen op dezelfde wijze als i deze dat óók deed in een niet zo best geslaagde serie voor de jeugd. En zoet gevooisde Jacco van Renesse deed of hij helemaal geloofde in zijn Prince- Charming-rol. En natuurlijk hebben wc „Hoepla" gezien, het vrijzinnig-protestantse pro gramma op „II", waarover zoveel voor- publiciteit was geweest. Ten opzichte van de eerste keer was er vooruitgang. Sommige onderdelen zouden zó bij be vriende omroepen passen. De KNIL- militairen bij Brandpunt, jodelende Olga bü de TROS. het meisje dat leven wilde in Achter het Nieuws en Clinge Doorenbos natuurlijk in de Vuist van De beatklanken met beeldstorings verschijnselen waren, geloven we, wél exclusief Hoepla. En alleen bij de VPRO kon natuurlijk Phil; zo bloot, bloter kon het niet. Opzet van een en ander was kennelijk provocatief, want gemakshalve werd het adres erbij ge projecteerd waar men protesteren kon. We zijn benieuwd of er inderdaad protesten zullen komen; het zal wel meevallen, geloven wc. Want Phil zat er nogal schamel bij. Onze reactie was: kind, trek wat aan dan lijk je nog wat misschien. Vg.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2