Koninklijk brons voor W. Kranenburg uit Leiderdorp GROFVUIL- OPHAALDIENST. Inbrekers namen leerboeken voor politie mee als buit Tennisteams van Steeds Vooruit stelden erg teleur PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 9 OKTOBER 1967 Veertig jaar bij Fa. v.d. Velden de Jong V K Montessori-kleutersehool in Aert van Nes-flat te Oegstgeest feestelijk geopend Adjudant Koerten In de raadszaal van het gemeentehuis van Leiderdorp heeft burgemeester mr. R. M. Gallas vanmorgen aan de heer VV Kranenburg uit Leiderdorp de bronzen medaille, die verhonden is aan de Orde van Oranje Nassau, overhandigd. De heer \V. Kranenburg herdenkt vandaag, dat hy veertig jaar geleden in dienst kwam den en De Jong. De jubilaris staat in bij bet aannnemersbedryf Fa. v. d. Yel- Leiderdorp bekend om zyn vele activitei ten In het gemeenschapsleven. Sinds 1941 Is h|j Ud van de vrywillige brandweer. Burgemeester Gallas bracht onder de aandacht van de aanwezigen, waaronder de kinderen en kleinkinderen van de jubilaris, dat 8 oktober een belangrijke W. A. M. Hcijdeman t Na een langdurige ziekte overleed, nog geheel onverwacht, in de vroege zondagmorgen de heer W. A. M. Heij- deman, in de leeftijd van 81 jaar. De heer Heijdeman heeft zich in zijn jonge jaren beijverd voor het jeugd werk als mede-oprichter van het St- Antoniusjpatronaat. Te zamen met pa- Ier A. van Lubeek werd het jeugd werk begonnen in het Vincentius- gebouw aan de Hoogl. Kerkgracht. Daarna werd een pand betrokken aan de Haarlemmerstraat, waar thans de fröbelschool is gevestigd, vervolgens werd intrek genomen in het Militair Tehuis aan de Mare. Na de aankoop van eon oud fabriekspand in de Haze- windsteeg werd een geheel nieuw ge bouw opgetrokken, waar thans het Antonius-clubhuis is gevestigd. Velen zullen zich nog de toneelavonden her inneren die onder zijn leiding werden gegeven, alsmede de „schaapjesactie", die voor de nodige financiën moest Bij de oprichting van de R.K. H.B.S. In Leiden heeft de overledene zich grote verdiensten verworven; tot de oorlog van 1940 vervulde hfj de functie van secretaris-penningmeester. Ook voor de parochie van de H. Leo nardus heeft hij zich zeer beijverd; gedurende 30 jaar was hij secretaris van het kerkbestuur. Dinsdagavond te 7 uur is er een Eucharistieviering in de Leonardus- kerk, terwijl woensdagmorgen te 10 uur de plechtige uitvaartdienst gehou den zal worden. datum in het leven van de heer Kranen burg is. Op 8 oktober 1912 zag hrj het levenslicht en 15 jaar later kwam hij op 8 oktober (1927) als leerling-metselaar bij de firma V. d. Velden en De Jong. „Veertig jaar zijn verlopen, een gene ratie op zichzelf', aldus de burgervader. „U zult het wel kunnen beamen, dat, wanneer u terugkijkt, het allemaal snel is gegaan. Er Is in die jaren meer in Ne derland veranderd dan in een paar eeuw en. In al die veertig jaar is toch in uw leven een bepaalde draad te ontdekken: U bent altijd uw werk trouw geweest. Overal heeft u gewerkt en het ïykt my een apart gevoel, dat er by uw arbeid in de bouw altyd iets verrees uit het niets. Ook als brandweerman heeft u veel voor Leiderdorp betekend. Namens het gemeentebestuur wil ik u dank zeg gen voor al hetgeen u voor ons gedaan heeft. Het is mij dan ook een grote eer u mee te delen, dat het Hare Majesteit heeft behaagd u een koninklijke onder scheiding te verlenen", aldus de burge meester, die vervolgens het brons op speldde. Vervolgens dankte de heer P. de Jong namens zijn firma zyn trouwe werknemer en verraste de heer Kranenburg met 'n geschenk onder couvert en de draagme- dallle voor de koninkiyke onderschei ding. Namens de brandweer van Leider dorp betrok de heer W. F. Buitendyk de jubilaris en zijn echtgenote in de hulde. Een doos gesorteerde sigaren en bloe men waren de stoffeiyke blijken van een welgemeende dank. Ds. J. P. Honnef be trok als laatste spreker de heer Kranen burg in de algemene hulde. In bewogen bewoordingen bedankte hierna de jubi laris alle sprekers en vertelde speciaal op verzoek van de burgemeester zijn le vensloop in het kort in de bouwwereld. Eerste paal voor winkelcentrum De wethouder van Openbare Werken, de heer C. J. Piena, zal op donderdag 12 oktober om 11.30 uur de eerste paal slaan voor de bouw van een winkel centrum met 15 woningen aan de Zaan- straat in de Meerburgerpolder ln Leiden. Aan de Technische Hogeschool te Delft zyn geslaagd de volgende Leide- naars: E. E. Kukenheim (prop. natuurk. ing.), H. W. M. Bots iprop. civ. ing.), W. A. P. Lincewicz (id.). Dinsdag 10 oktober Buurt 2: Aaltje Noordewierlaan. Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan. Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat. Churchill-iaan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusslraat, Van ütonstraat, Kooihof. Blankenburgstraat. Julius .Röntgen- VrljdaJ ,3 „klober straat, Sweelincklaan, Eduard weg (lien huizen), Klikspaanweg, Da Zaterdagochtend is op feestelijke wijze een nieuwe Montessori kleuterschool, be staande uit een drietal lokalen en gele gen in het sousterrain van het flatge bouw aan de Aert van Neslaan, in ge bruik genomen. Eén dezer dagen is thans nog in gebruik ten behoeve van het kath. Montessori-kJeuteronderwys In afwachting op de totstandkoming van Lie groepscommandant van de rijks- een nieuwe kath. school. Een samenwer- politie te Oegstgeest, adj. A. Koerten, matrastraat tot Soembastraat). Soem- king, die op hoge prys wordt gesteld, zo- gaat 1 november na 85 jaar in Oegst- bastraat, Balistraat, Timorstraat. Ring- als uil de speeeh van de voorzitter van gt.est politiewerk te hehl»en verricht, kade, Bonairestraal, Arubastraat, Su- he( R.K. schoolbestuur, mr. F. W. >1. v. wegens het bereiken der 60-jarlge leef- •straat, Anlillenstraal Curasao- d. Ven duidelijk naar voren kwam. tijd niet pensioen. te Oegstgeest gaat met pensioen straat Mozartstraat. Bernard Zweers- Haagweg (6eheell, mj„dljk, straat SweelincklaanEduard vBn- Dijkhoflaan, Volkenburgseweg. Haag- numstraat, Brucknerstraat Debussy- huizen) Klikspaanweg, Da straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- Co,Kta,traat Gene5tetatraat, Nico- laa» Beetsstraat. Potgieterlaan, Tollens- plantaoen. Céaar Franckatraat. s,raati Schimmelstraat, Oltmanstraat, Donderdag 12 oktober Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Buurt 3: Lage Rijndijk, Voorstraat, Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- saintkade, Staringkade. KRAKERS AKTIEF TIJDENS WEEKEINDE Rond het afgelopen weekeinde zyn weer een aantal inbraken gepleegd op verschillende plaatsen in de Sleutel stad. In de meeste gevallen bleef het bij een gebroken ruit. In de Laat de Kanterstraat echter, waar in de nacht van vrydag op zaterdag werd Ingebro ken, in een woonhuis, verdween een antieke gouden damesring ter waarde van 800,zes pakjes sigaretten en een zwartleren damesportemonnaie met een inhoud van 6, Toegang werd verschaft via een brandgang, uitkomend op een open slaande deur, waarin een gat werd ge- In dezelfde nacht werd ingebroken in een huis aan de Witte Singel. Een ruit van de keukendeur werd ingesla gen en uit de keuken een doosje met 66,aan huishoudgeld ontvreemd. Inbraken in een pakhuis aan de Prin sengracht. een garage aan de Uiterste gracht en vier woonhuizen aan Hout laan en Rynsburgerweg leverden geen buit op. Waarschijniyk werd alleen naar geld gezocht, want waardevolle goede ren werden met rust gelaten. In de woonhuizen werd overal hetzelfde pro cédé gevolgd: het inslaan van een ruit in de keukendeur. ^3 GEMEENTELIJKE BELASTINGEN IN LEIDEN EN DUINSTREEKGEMEENTEN In de momorie van toelichting op de begroting voor 1968 van dë gemeente Oegstgeest geven b. en w. een overzicht van de belastingen in een aantal omringende gemeenten om aan te tonen, dat het tarievenpeil in Oegstgeest alleszins redelijk is. Dit vergelijkende overzicht uit de toelichting geeft een aardig beeld van de verschillen tussen de betreffende gemeenten uit dezelfde streek. opc. luxe Gemeente straatbel. rioolbel. reiniging pers. bel. hond Leiderdorp Voorschoten wordt Leidschendam Wassenaar wordt Voorburg Valkenburg Katwijk Noord wijk Noord w ijkerhout Rijnsburg Warmond Voorhout lliUegom wordt Oegat geest 15,6 15,6 p.p. ƒ18.— 150 15 20,-a 60.-p p, 20 35,- p.p. 50,- 15 f 25,-40.-p p ƒ18.— ƒ24.— 15.- 15.— ƒ20,- ƒ11 ƒ24.— 25.— 25.— ƒ20.— 30,— 20.— 20.— 35,— 10.— 20.— Waar in vorenstaand overzicht het woord „wordt" ls gebruikt betreft ■ulks voorstellen over het Jaar 1968. Bij de reinigingsrechten is het tarief ▼oor de eerste emmer aangegeven. De 14-jarige Leidse J. Gommans werd zaterdagmiddag omstreeks twee uur op het trottoir langs de Oude Rijn geraakt door de buitenspiegel van een bestelauto, die met de rechterwielen over het trottoir reed. Het meisje moest met een wond aan de bovenlip naar het Academisch Ziekenhuis wor den vervoerd. De 17-jarige A. v. d. Krogt uit Zoeterwoude botste zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur op de Breestraat met zijn fiets tegen een plotseling ge opend portier van een rechts stilstaan de auto en liep tengevolge hiervan en kele gekneusde ribben op. KAPITTEL FANCI8CAANSE De Franciscaanse Lekenorde en Door- tochtgroepen. Federatie Leiden, houdt op zondag 15 oktober een grote kapitteldag In het St.-Bonaventura-lyceum. De inlei ding tot de discussie zal worden gehou den door pater S. Wessels o.f.m. over „Hoe Christus te vinden in Zijn Kerk", s Middags zal er dan een lezing metI lichtbeelden worden gehouden over As- sislë, waarna H. Eucharistie-vierlng. In de loon van het weekeinde is ook een kraak gepleegd in het brugwach tershuisje op de Schryversbrug. Na een ruit vernield te hebben verschaften de daders zich toegang en namen enkele leerboeken voor p o 1 i t- 1 e»a m b- tenarenen een plastichoes voor een bromfiets mee. penkastvoorstelling by in de Montessori school aan de Louise de Colignylaan. verzorgd door mevr. Kastelein en de heer Doorman. Daarna begaf men zich, be geleid door een aantal Wilbertdrummers en Majorettes naar het flatgebouw. De ingebruikstelling van de schooi werd verricht door de inspectrice van het kleuteronderwijs mej. G. M. C. Ge- lauff. Zij maakte een opening in een papieren „deur" waarna haar vanuit het ontstane gat door een meisje bloemen werden overhandigd. „Erg belangryk voor het kind is zich bemind en geaccep teerd te weten. Het is één van de grond slagen om zich thuis te voelen in het latere leven", aldus mej. Gelauff. Wet houder J. J. Thorn (onderwijs en finan ciën) sprak zyn verheugenis uit over de totstandkoming van de fraaie school. De voorzitter van het R.K. schoolbe stuur was blij dat men voorlopig kon inwonen en zag dit als een bewys van goede samenwerking. De voorzitter i het Montessorl-onderwjjs, dr. G. i Wengen, voerde eveneens het woord ten besluite werden aan de hoofdleidster mej. P. J. Hoogendijk en haar mede werkster mevr. E. B. Speekman bloe men aangeboden. Beslissing ligt bij gemeentebestuur TOCH NOG ONZEKERHEID OVER MOTEL IN SASSENHEIM Er zal iu Sassenheim alleen dan een l de Warmonderweg in Sassenheim een motel verrijzen, wanneer het gemeen- motel wil bouwen. Tegen deze beschik- tebestuur van Sassenheim een bouw- king had de heer Van der Valk beroep nister van Volkshuisvesting en Ruim telijke Ordening door de Kroon ver nietigd. waarbij bezwaar werd ge maakt tegen de plannen van de heer A. v. d. Valk uit Voorschoten, die aan LEIDSE AGENDA MAANDAG 9 OKTOBER Iemco N.V., Nieuwe Rijn 13.00 uur receptie t.g.v. 50-jarig bestaan. Stadhuis 17.00 uur Installatie „Commissie voor de bedrijfstechnische school voor individueel technisch on derwijs. Zaal Maria-Gijzensteeg 20.00 uur ledenvergadering Aquarium- en Ter- rariumhoudersvereniging „De Natuur vriend". Petruskerk 20.00 uur Cursus Nieuwe Katechismus. Zaal Maria-Gijzensteeg 20.00 uur Cursus Nieuwe Katechismus. DINSDAG 10 OKTOBER Stadsgehoorzaal 20.00 uur Resi dentie-Orkest o.l.v. Bruno Maderna. Gebouw G.G. en G.D.. Roodenbur- gerstraat 20.00 uur Cursus Kath. EHBO. Romanuszaal 20.00 uur Cursus Nieuwe Katechismus. Leonarduszaal 20.00 uur Cursus Nieuwe Katechismus. over een bouwvergunning gaat de bouw van het motel ondanks de ministeriële bedenkingen toch door. De minister had. aldus de Kroon, de heer Van der Valk niet „onver wijld". zoals de wet voorschrijft, ge waarschuwd, dat hij tegen het voor nemen van de motelbouw bezwaar zou maken. Er was een termijn van om streeks drie maanden verlopen vóór deze waarschuwing kwam. De Kroon zegt, dat welke betekenis ook gegeven dient te worden aan het begrip „on verwijld" een tijdsverloop van nage noeg drie maanden in redelijkheid niet als zodanig kan worden aange- Motief van het bezwaar van de minister was, dat hij het plan voor de bouw van het motel in strijd achtte met het streekplan voor het bollen- gebied. Bovendien achtte hij de bouw van het motel op het in geding zijnde terrein uit verkeersoverwegingen vol strekt onaanvaardbaar, omdat de aan sluiting van de Warmonderweg op rijksweg no. 4 niet is berekend op de vestiging van het motel. Burgemeester baron J. van Knobels- dorff van Sassenheim wilde op deze kwestie nog geen commentaar geven. De heer A. v. d. Valk was voor reactie niet bereikbaar in verband met va- afscheidsgeschenk wil aanbieden. Giften en bijdragen kunnen worden gestort op postrekening 141504 ten name vai heer N. van Weizen, Piet Heinlaan 82. Over de afscheidsbyeenkomst zullen t.z.t. nadere mededelingen volgen. Geslaagd. Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor prop. ex. natuurk. ing. de heer F. R. Potjer. LEIDERDORP MET OPZET GESNEDEN Een geval van opzettelijk snijden deed zich gisteravond om 7 uur voor op de Persant Snoepweg tussen de Leiderdorpse Brug en de garage van Kamsteeg waar een personenauto plot seling afgesneden werd door een Re nault R4, met jeugdige knapen als in zittenden. De bestuurster, mevrouw B. S. uit Leiderdorp werd onder luid getoeter ingehaald. Haar auto liep aan de voor zijde schade op, maar zelf bleef zij ongedeerd. De Renault, waarvan de bestuurder doorgereden is, liep aan de achterzijde schade op. De politie stelt een onderzoek in. VOORSCHOTEN Geslaagd - Aan de Technische Hoge school te Delft is geslaagd voor het prop. ex. civ. ing. de heer R. P. Rom- Gehuwd: Gerard Verboon 3-12-T5, ver tegenwoordiger, en IsaA J. Bos, ll-9-'25, zonder beroep. Alexander du Prle 28-2- '43, electrisch lasser, te Leiden, en Olga Derks, 2-7-42, jeugdleidster. Hendrikus J. Scholten, ll-ll-'43, gemeente-ambte naar, te 's-Gravenhage, en Caroline J. Kreukniet, 8-3-'42, groepsleidster. Char les M. Arnoldus 27-7-'43, boekhouder, te Leiden, en Johanna E. H. C. Karemans, 9-4-'45, cassière. Cornelis van Waard. 4-4-'34, constructie-bankwerker en Eli sabeth A. F. Vermond, 17-9-'40, werk ster. SASSENHEIM INBRAKEN Vorige week werd enkele malen in onze gemeente Ingebroken. De eerste vond plaats begin vorige week in een chemische fabriek aan de Industriekade. Hier werd 's nachts toegang verschaft via een kepotgeslagen ruit aan de ach- terzyde, waarna de toegang tot het kan toor werd geforceerd. Er werd een grote ravage en vernielingen aangericht, maar behoudens een klein bedrag uit een fris drank-automaat werd niets vermist. De tweede inbraak was m het benzine pompstation aan Ryksweg 4, in de nacht van donderdag op vrijdag. Ook hier werd vla een kapotgeslagen ruit aan de acht- magazijn werden allerlei materialen en een gereedschapskist meegenomen. De overige buit bestond uit een paar hon derd gulden. TWEE BURGERAVONDEN IN VOORSCHOTEN WARMOND Voor „nieuwe" en „oude" bewoners DF. RUISVOORN VISTE TE LISSE 6 gewonnen en 6 verloren, Dan»es I startte met verlies. Leny van Wissen en Marlies Broxtennan wisten slechts 1 partij te winnen van de admes van DOCOS. Uitslag 7—3. Dames II en III wonnen met 7—3 en 82 van resp. DVC en Rustenburg. Bij i dames II bleven Wil Sikking en Ant. Gisteren werd er gevist in de ringvaart Koek ongeslagen. Ciska Sikking eu An- bij Lisse. De vangst was slecht. Er werd' aelies Koek wisten bij dames lil onge- 2481 gram vis op de schaal gebracht. I slagen te biyven, terwijl Phlly Waas- Uitslag: Th. J. Voskuil 483 gram. 2 Jac. dorp 1 x tot winst kwam. Voskuil 352 gr. (grootste blei), 3 N. j Heren 1 bleef iu de eerste wedstryd Wibats 7 de baas. Nora Broxterman was voor de Wib^ts-mannen te sterk en scoorde 3 x. Nol Sikking was goed voor 2 punten eu Ton Voort kwam 1 x tot winst. Uitslag 3 7. Team II startte ook bijzonder goed en won met 64 van DSB 2. Joop v.d. Zwet bleef ongeslagen terwijl Louis Rilzen en Jan d. Pile ieder Het gemeentebestuur van Voorscho ten gaat van het standpunt uit, dat een gemeente voor haar inwoners eerst dan een goede en harmonieuze woon gemeenschap kan zijn, indien zij een samenleving vormt, waarin de burger contacten vindt, welke voor hem waar- I devol en veelaf zelfs onontbeerlijk zijn. Bovendien zullen de verschillende le- I vensuitingen in een plaatselijke ge- erste competitiewedstrijden zyn j meenschap, zoals deze zich manifes- geweldig goed verlopen. Er wet -,eert in hel kerkelijk leven, in ver den 12 wedstrijden gespeeld, er weiden st hil|ende verenigingen, welke de be- kvlstei Dorrepaal 280, 4 A. Kyk ln de Vegti 195. 5 P. Kijk In de Vegte 183, 6 .1, Sul- leveld 180. 7 G. Voskuil 150, 8 P. Ouds hoorn 125, 9 W. van Welzeu 125 gram, 10 P. den Dubbelden 91 gram. Burgerlijke Stand Geboren: Reinoud M„ z.v. M. F. H. Zee en D. E. L. Wahban HiJul; Patricia, d.v. J, F. R. M. Veling en H. J, T. Koetsier; Lodewijk, z.v. D, van Slar- kenburg en N. Roor; Johnny M.. z.v. A. G. de Vries en D. Weisc; Adriana M.. d.v. H. E. J. Kortekaas en Y. lei- Schiphorst; Jacob, z.v. J. van Ileus- den en F. Zandbergen: Edward, z.v. M. I winning uil de bus 9 1. Nel van Rijn Gordijn en H. J. M. Lankmaar; Gei- eI1 Joke Versluijs bleven ongeslagen; bert. z.v. G. C Mulder en G. C Sam- Annerniek Broxterman kwam 2 x tot pion; Gerard P.. z.v. G. van der Bent i winst. en L. van der Plas; Klaas. z.v. S. Post- Meisjes II verloor. Hier was het Els ma en W. van Oei; Hendrikus J.. z.v.1 van Rijswijk die het enigste tegenpunt B. C. Oostdara en J. C. J. Elftgeest; wist te scoren Petrus R.. z.v. J. Groenendijk en A. i Jongens I verloor i» Rijswijk van M. A. Drijfhout; Dirk J., z.v. A. Mo- Sta H./TSB met 7—3. Hans v. Wissen Heren III deed het minder goed, zij verloren met 9 1 van Sparkler. Team IV verloor eveneeus, alleeu Jan d. Vroomen kwam 2 x tot winst bij NSSS uitslag 8 2. Heren V wist bij TTCS geen tegen punt te scoren. Zij verloren met 10 0. ijes I kwam met 'n groot: laar en D. H. Hopman; Anna P P. J. A. Volwater en S. van de Groep: Mireille, d.v. L. Schalker en N. E. Overleden: A. Schipper. 3 weken, dochter; A. Wedemeijer, 46 jaar, man; P. van der Gijp, 70 jaar, echtgenote van G. P. E. Weijer. Gehuwd: A. de Marie en E M. G. Brasker; K. Gordijn en G. Lubbert. Corné Elburg kw tot Het 2e jongensteam kwam met 4—6 uit de bus. Jaap de Groot 3 x winst, Paul Duinhoven en Lode Schrama ieder 1 x. Er is vanavond geen Seniorentraining i.v.in. 4 competitiewedstrijden. Voor de junioren Ie er voortaan hele maal geen training meer op maandag- oefening van muziek, toneelspel of 'i tak van sport ten doel hebben, dan wel sociale en maatschappelijke be langen behartigen, eerst dan tot bloei kunnen komen en hun taak op be hoorlijk niveau vervullen, wanneer zij de belangstelling genieten van de ge hele of althans het grootste deel van de burgerij en ieder in zijn eigen in teressesfeer aan deze uitingen deel- Het is het streven van het gemeen tebestuur al deze plaatselijke cultu rele en maatschappelijk levensuitin gen zo mogelijk te stimuleren en zo nodig daaraan sleun ie verlenen. Daarom vindt hel gemeentebestuur hel van grole beetkenis, dat de nieuwe bewoners van de verschillende facetten van het plaatselijk leven kennis ne men om hen in hun eigen sfeer con tacten te laten leggen, zodat zij zich zo spoedig mogelijk in Voorscholen „thuis" voelen. Periodiek belegt het gemeentebestuur daarom burgeravon den. waarop men kennis kan maken met de leden van het college van b. en w. en met de representanten van het plaatselijk maatschappelijk leven. De nieuwe burgers kunnen dan nade re inlichtingen krijgen over hun we woonplaats i en vraagstukken. Zo is er hedenavond in het Cultu reel Centrum een burgeravond voor de ingezetenen, die zich in de periode van 1 januari 1967 tol en mei 31 aug. in Voorschoten hebben gevestigd. Op deze avond spreekt de burgemeester over het gemeentelijk bestuursbeleid. Wethouder drs. A. F. v, d. Laan van Openbare werken houdt een causerie over de ontwikkeling van Voorscho ten en wethouder dr. M. S. Kamminga zal de aangelegenheden van zijn por tefeuille van financiën, nutsbedrijven, middenstandsaangelegenheden, enz. bespraken. Wethouder W. Ieetra zal spreken over Onderwijs, Culturele Za ken, Volksgezondheid, recreatie, enz. De Voorschotense Amateurclub zal op deze avond de film vertonen, weer gevende verschillende facetten van het leven in Voorschoten. Nieuw voor Voorschoten is de bur geravond voor de autochtone bevol king, di® reeds lang te Voorschoten woont Voor deze bewoners, die ook wel eens kennis willen nemen van de problematiek van de gemeente, wordt nu ook een burgeravond belegt en wel op maandag 16 oktober. Opgeroepen worden dan de bewoners van de Schoolstraat, de Tramstraat Treub- straat. Voorstraat en Koningin Julia- nalaan. Op deze avond zal in het bij zonder gesproken worden over de mid denstandsaangelegenheden, omdat hier de meeste winkels zijn gevestigd. Ook deze inwoners krijgen de film van de Amateurclub te zien en het geheel zal muzikaal worden omlijst door de pia nist Theo Wisse. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Mannelijk - vrouwelijk (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 j.) (Geprolongeerd) Dagelijks (ook zondags): 2.15 en 7.30 uur. Luxor: Bertrand in (ont)roerend goed (a.l.) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: De jonge Venus (18 j.) (Geprolongeerd) Dagelyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer (14 jaar). (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: 's Nachts langs het strand (volw.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45", 7.00 en 9.15 uur. PUNT „En toch geloof ik, dat de palmboom aan deze kant van het eiland beter tot zijn recht zou komen!" KORRELTJE Marktberichten AMSTERDAM. 9 okt. Vee Aan voer 287 runderen, prijs 3.35-4.65; 84 varkens, prijs 2.60-2.66. Handelj vlot ROTTERDAM, 9 okt. - Vee - Aanvoer totaal 1633, slachtrunderen 1229, var kens 404, slachtrunderen 435-465, 385- 420, 345-360, 320-335; varkens: geen not. 208-212, 200-208, 195-200: stieren 400-455, worstkoeien 295-330, slachtzeu- gen 165-170, zware varkens 180-185, sL runderen: groter, kalm, iets lagervar kens: even meer, redelijk, niet hoger. RIJNSBURG, 1 okt. Bloemen Freesia's: White Swan 215-3.40, GoL den Yellow 85-185, Irissen 85-160, Tros- chrysanthen: Lyona 200-240, Tokio 180» 220, Escorte 115-150, Koene's Elite 100- 145, Gemengd 100-125, Grace 100-125, Davine 100-125, Juweeltje 100-115, Pi- noccio 90-115, White Hope 85-115, Lu- cida 60-110, Golden Orphy 65-100 al les per bos, Geplozèh chrysanthen: Bornholm 30-40, Diplomaat 30-39, Alex Bedser 25-35, Migoli 20-33, Breitner 20-30, Am. Anjers: Carry Sim 20-30, Fara Dibah 23-28, G.J. Sim 22-26, As- peranto 20-27, Dusly 18-24, Witte Sim 20-23, Rose Sim 18-23, Rode Sim 18-22, Arthur 17-21, Rozen: Baccara 20-40, Zorina 14-20, Carol 10-12, Garnet 8-10, Anthurium 100-200, Gerbera 20-36 al les per stuk. ANWB breidt uit in Voorschoten De ANWB, die op zijn hoofdkantoor met ruimtegebrek kampt, zal 19 okto ber een nieuw gebouw aan de Pape laan in Voorschoten in gebruik nemen, waarin enige afdelingen van de bond worden ondergebracht, die een „fa brieksmatig" karakter hebben. De be treffende afdelingen zijn de huisdruk kerij, het centrale magazijn en de tekenkamer, in totaal omvattend veer tig man. De ruimte, die in het hoofd kantoor aan de Wassenaarseweg in Den Haag is vrijgekomen, komt en kele afdelingen ten goede, terwijl men bovendien nu de beschikking heeft over enige reserveruimte. Burgemeester De Kool verricht de opening na een toespraak van de voor zitter van de ANWB. ir. F. H. van dei- Linde van Sprankhuizen. De N.V. Dura bouwde het door architect Van der Meirakker ontworpen gelijkvloerse ge bouw. dat 100 meter lang, 40 meter breed en 5 meter hoog is. ZOETERWOUDE Morgenavond tweede kerkeveiling te Zoeterwoude Zoeterwoude slaat aan de vooravond van de tweede kerkeveiling. Vorig jaar vond deze voor de eerste keer plaats voor de paroctile van Sint-Jans Ont hoofding. Nu deze Is samengevoegd met de parochie van de II. Kruisverheffing is een groter aantal katholieken direct hij dil evenement liet rokken, liet doel is bijzonder belangryk: versteviging van het bouwfonds voor de nieuw te bouwen kerk welke noodzakelijk Is geu door de Ingrijpende wijziging in <li atie le Zoeterwoude. Uit de catalogus blijkt dat ntrekkelijke veiling- veiling vangt nummers zijn. Tot de belangrijkste be- I horen o.m. een vurenhouten verdie- e: uui ij epjngtrap eeu bijzondere-antieke-kap- stok. eeu zonnebed en een naaimachine. Er is echter ook een grote verscheiden heid aan kleinere artikelen, zoals wol, boeken. tafellakens, timmergereed schap, aardewerk en sierkussens. Ook levensmiddelen zijn er veel geschonken. Naast de bekende pakketten o.m. ijs taarten. gebak, krentenbrood, fruit, ook in ruime mate aanwezig zijn. Voor de geschonken tortelduiven en parkie ten hebben de organisatoren een pas sende behuizing aangekocht zodat men deze als een sieraad voor de woning mee naar huis kan nemen. De catalo gus is met haar 295 nummers, vele ar tikelen zijn samengevoegd, nog niet compleet. Nog steeds komen artikelen binnen. Het „Elck wat wils" geldt wel heel bijzonder voor deze kerkeveiling. Een bezoek aan het Don Boscohuis is de moeite zeker waard al was het al leen maar om de „two man show" van de veilingmeeter en afslager mee te maken. Koopjeszoekers horen op een kerkeveiling niet thuis maar wie op een uiterst plezierige wijze een heel goede zaak wil steunen en een inte- iltu- I ressante koop wil doen kan in het Don Boscohuis terecht. De zaal is om zeven open om de goederen te bezichtigen. i 7.30 i Het eerste concours waaraan de drumband VIOS heeft deelgenomen is bijzonder succesvol geweest. Zaterdag middag werd in Helloo een eerste prijs behaald met 348 punten. Met dit hoge totaal was de Zoeterwoudse drumband te sterk voor alle overige deelnemende korpsen. Een hart onder de riem van aardappelen, eieren en de onvolprezen deze vereniging in haar prille, zelf- boereukazeu. Opvallend is de grote hoe- j standige. bestaan en de vrucht van in- veelheid drank met meer of minder tensief repeteren o.l.v. tamboermaitre W. K. van Bohemen. Ondanks de inge vallen duisternis werd na de terugkeer in Zoeterwoude een rondgang gemaakt waarbij de bevolking spontaan uiting gaf van haar waardering. alcohol. Ook diensten zoals beid en 'n avond oppas ontbreken niet. Er zyn ook talrijke dieren o.m. konijnen, krielkippen, marmotten en een bokje geschonken. Vlees sn gevogelte zal er

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4