Vraag naar personeel in gewest Leiden hoger Rustperiode niet best voor het moreel van Lugdunum Th.J.v.d. Heijden LEIDS „VREDESAPPÈL" IN VREDESWEEK 1967 MEDISCHE DIENSTEN LAG „AD SANCTOS" zelfst. werkend kok serveerster NET MEISJE ADVERTEREN „DOET" VERKOPEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 WERKLOOSHEIDSCIJFERS WEER GESTEGEN ADVERTENTIE De ontwikkeling in het gewest Leiden had gedurende de maand sep tember een vrij gunstig verloop. Weliswaar steeg het aanbod van mannelijke arbeidskrachten in totaal met 56 (er zijn nu 600 werklozen in het gewest). Er viel een daling te constateren van het aantal werk lozen in de bouw- en metaalnijverheid. De stijging van het aanbod kon geheel voor rekening worden gebracht van de seizoen-invloed en de voortgaande selectie door het bedrijfsleven van minder-geschikte ar beidskrachten. Vooral in de Horeca-sector en het vervoerswezen zijn tientallen ontslagen gevallen. Opvallend is echter, dat de totale vraag naar mannelijke arbeidskrachten 45 hoger was dan in augustus. Het aantal openstaande personeelsaanvragen bedroeg vorige maand 540. Bijzonder hoopvol is de verhoogde vraag in de metaalsector. Enkele industrieën in de Sleutelstad hebben al plannen voor uitbreidingen, waardoor de personeelsbezetting groter zal moeten worden. Ook de jeugdwerkloosheid nam verder in betekenis af. Het totaal aantal werk lozen, de vrouwen inbegrepen, in het district Leiden bedraagt 745. MINDER JEUGDIGEN ZONDER WERK De jeugdwerkloosheid nam af. ge tuige het feit, dat aan het einde van j de maand nog slechts 39 jeugdigen tot 19 jaar stonden ingeschreven tegen 62 eind augustus. Eenzelfde tendens viel op te merken met betrekking tot ingeschrevenen tot de leeftijd van 25 Jaar: deze maand in totaal 149, eind augustus 184 ingeschreven werk zoekenden. Over het algemeen zijn er voor Jeugdige werkzoekenden ruim vol doende arbeidsplaatsen aanwezig, want tegenover een aanbod van 39 jeugdigen tot 19 jaar stond een vraag naar 287, een stijging met 10 in ver gelijking met de vorige maand. De totale vraag naar mannelijke arbeidskrachten lag 45 hoger dan vo rige maand waarbij deze stijging ver deeld was over bouw en hout 11), metaal 10), textiel 9), visserij 10) en losse arbeiders 31). Al leen de vraag naar kantoorpersoneel liep terug, voornamelijk door plaat sing van jeugdige krachten. Naar beroepsgroepen gezien was de daling van het aanbod in de bouw sector op zich verheugend (- 13). Als oorzaak kan het in uitvoering nemen van diverse nieuwe objecten worden aangegeven. Dit betekent echter niet dat de vooruitzichten voor de komende maanden daarmee belangrijk gunsti ger zijn geworden. Meerdere bouw- objecten hebben een aflopend karak ter en gevoegd bij de over het alge meen geringe orderportefeuille ver wacht het Gewestelijk Arbeidsbureau te Leiden een komende stijging van het aanbod. De daling van de afge lopen maand had voornamelijk be- ADVERTENTIE Temptation Lie cocktail „Temptation" won in 1954 cK Eerste Prija op het Nationaal Cocktail Concours. Ala U een extra lekkere cock tail wilt proeven, moet U „Temptation" eena proberen. glas Plmpeltjens likeur, gla» Cog nac Gautler en ^4 glaa Citroenaap of Lemon Squaah. Goed schudden of roeren, alike goed-geaorteerde slijter heeft nle\. alleen hele en halve fleaaen, maar ook maatjeafleajes Plmpeltjens Likeur en Cognac Gautier. Voor heel weinig geld geniet U van een vermaarde cocktail. G.A.B. VERWACHT MEER WERKLOZEN IN DE BOUW Metaalsector gunstig De ontwikkeling van de werkgele genheid in de metaalsector is gunstig. Er was deze maand een sterke daling van het aanbod (- 28), terwijl de vraag op hetzelfde peil kon worden gehandhaafd. Bonafide vakkrachten kunnen nog steeds worden geplaatst, terwijl ook de vooruitzichten voor on geschoold personeel in de metaalnij verheid zich in gunstige zin ontwik kelen. Verschillende bedrijven heb ben nl. het voornemen hun productie uit te breiden en zullen in de komen de maanden een beroep op de arbeids markt gaan doen, voornamelijk voor ongeschoolde krachten. De stijging van het totale aantal werklozen in het gewest komt voor rekening van de horecasector 21) door afloop van het seizoen, terwijl om dezelfde reden het aanbod van verkeerspersoneel (-f 14, chauffeurs) toenam. Vermindering van de seizoen bedrijvigheid veroorzaakte ook een groter aanbod van handelspersoneel 14) en van losse arbeiders (even eens -f 14). Het aanbod van kantoorpersoneel, voornamelijk oudere arbeidskrachten, nam toe als gevolg van diverse per soonlijke factoren, waarbij dient op gemerkt dat mede op grond van de huidige vraagconstellatie voor deze categorie werkzoekenden weinig mo gelijkheden tot herplaatsing op korte termijn aanwezig zijn. Vrouwen De stijging van het aanbod van vrouwelijke arbeidskrachten van 114 naar 145 werd veroorzaakt door de horecasector (-f- 8) en door een rui mer aanbod van kantoorpersoneel (+22), over het algemeen van ou dere leeftijd. De vraag naar kantoor- krachten daalde (-22). voornamelijk als gevolg van de plaatsing van jeug digen. Alhoewel de vraag naar huis houdelijk personeel toenam 12) bleef het aanbod vrijwel constant. Ook in deze sector blijkt de leeftijd gecombineerd met andere persoon lijke factoren, een vlotte bemiddeling te bemoeilijken. (ADVERTENTIE) lid van de Nederl. Vereniging van Rechtskundige Adviseurs HOGE RIJNDIJK 103A LEIDEIN TELEFOON 23405 R.K. KERK THANS LID VAN LEIDSE OECUMENISCHE RAAD Van 8 tot 15 oktober wordt in het hele land op interkerkelijke basis de Vredesweek 1967 gehouden. In Lel den wordt door de Oecumenische Raad bijzondere aandacht aan deze week besteed. In deze Raad zijn vertegenwoordigd de Doopsgezinde Broederschap,de Evangelisch Lutherse Kerk, de Gere formeerde Kerk, de Ned. Hervormde Kerk, de Oud-Katholieke en Rooms- Katholieke Kerk en de Remonstrantse Broederschap. Werden tot voor kort oecumenische activiteiten ln Leiden ontwikkeld door de Oecumenische Leiden Voor alle artsen die de weekenddienst waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheken Leiden: Haven Apotheek, Haven 18, teL 20085. Op zaterdag 7 oktober is in Leiden, des morgens van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende gevallen boven dien geopend: apotheek Reyst, Steen straat 35, teL 20136. De zaterdag-, zon dag-, avond- en nachtdienst van apo theek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek en Apotheek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Alkemade en Lelmuiden dkt. J. A. Brinkhorst, Dr. Stapensealaan 6, Leimuiden. teL 01721-269 en dkt. R. H. C. Glansbeek, Peeklaan 22, tel. 01713-511. Alphen aan den Rijn zaterdag dkt. A. Zwartendijk, Stationsstraat 5, teL 2472. Apotheek Somberg, Wilhel- minalaan 67, tot 13 uur, daarna apo theek Allart, Raadhuisstraat 206; zon dag dkt. W. Cornet, Kievitstraat 48, teL 3697. Bodegraven dkt. C. van Beek, Vijverlaan, teL 2268 en zr. P. Bos. Vosholstr., tel. 2566. Apotheek Rond, Kleiweg te Gouda. Dierenarts G. Hof land, Vijverlaan, tel. 3798. Boskoop dkt Bom, tel. 2136. Wijkverpleging zr. Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hlllegom dkt. J. G. van Andel. Van den Endelaan 123, tel. 5417. Tandarts H. Hoek, Grachtweg 2. Lis- se, tel. 02530-3126. Apotheek Muyzert, Hoofdstraat 198, Sassenheim. Katwijk aan den Rijn dkt. E. E. v. d. Laan, teL 4370. Apotheek Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee dkt. A. F. Bey- derwelle, tel. 2182. Koudekerk aan den Rijn zr. Van Leeuwen. Dorpsstraat 50, Koudekerk. teL 01714-505. Ook voor Leiderdorp. Hazerswoude (R.D.) en Zoeterwoude (H.R.). Bij ongevallen aan de Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen, Woubrugge - dkt A M. van Dongen, Nieuw veen, teL 01723-101 en zr. Eys. tel. 01723-144, b.g.g. 01725-777. Leidschendam dkt J. H. Uhl, Pa trijslaan 74, teL 3039. Tandarts alleen Wit-Gele Kruis, W. Pijperlaan 49, tel. voor spoedgevallen, tel. 070-543035. 4161. Ziekenauto bij rijkspolitie tel. 3923. Leiderdorp dkt. L. v. d. Berg, Busken Huetstraat 22, Hazerewoude. tel. 01714-344. Llsse apotheek en tandarts on der Hlllegom. Dkt J. M. van Dijk, Noord' rtg 6, teL 3134. Lwijk dkt H. KsujrK Wiel 2030. Wit-Gele Kruis, tel. 2338, Groene Kruis 2907. Apotheek alleen aan Zee, zaterdags gewone dienst zondag van 12.00 tot 13.00 uur en van 17 tot 18 u. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Oegstgeest dkt J. B. Hugenholtz, Wilhelminapark 2, Oegstgeest, telef. 51390. Groene en Wit-Gele Kruis zr. De Groot, teL 54500, b.g.g. 22222. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, teL 7199. Voorhout en Warmond dkt Lem pers, Julianalaan 82, teL 6140. Wijk verpleging zr. Meyssen, Jac. van Bei eren weg 1, Voorhout, teL 02532-7796. Voorschoten Dkt J. M. Abarbanel, Chopinlaan 32, tel. 3875. Tandarts: T. R. Sprey, Voorstraat 36 (spoedgevallen melden om 9.30 u.). Wijkzuster: Zr. Wegman, Oranjekade 7, teL 2041. Wassenaar de artsen A. F. F. Janse, Kerkstr. 42, teL 3005. en M. H. v. Tolingen, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Apotheekdienst: Wassenaarse Apotheek, Schouwweg 32, teL 2402. Tandartsendienst (zaterdag en zondag van 18-18.30 u.) P. C. T. A. Brederode, v. Z. v. Nyeveltstr. 112, tel. 3116. Zwammerdam dkt. P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, 01725-308. VOLLEYBAL VERLIES VOOR LUSV LUSV was in zijn eerste wedstrijd tegen het reserveteam van HVS uit Haarlem geen schim van het kam pioensteam van vorig seizoen. In de eerste plaats ontbrak het bij de Leid- se studenten aan een goede pass, ter wijl ook de set-ups meermalen veel te wensen overlieten. Na één training en in een op twee plaatsen gewijzigde opstelling was het uiteraard voor de LUSV'ers onmogelijk om tot 'n hecht teamverband te komen. De Haarlem mers speelden een zeer behoorlijk spelletje met een sterke aanval en wonnen verdiend met 30. Setstan den: 2-15, 10-15 en 9-15. De opstelling van LUSV was: Jan v. d. Ven, Bart Ruys, Peter Molhoek, Harry de Leeuw, Hans Rietdijk en Piet Petit Goede inzet (Zaandam) somber uit Mei 6-15 ver loren Alice Ryabsrgan o,«. de ls set Raad, in samenwerking met het deke naat Leiden, thans is de Rooms-Ka- tholieke Kerk te Leiden officieel tot de Raad toegetreden als volwaardig lid. Kanselboodschap Allereerst zal aanstaande zondag in alle Leidse kerken een kanselbood schap worden voorgelezen over het thema Vrede, dat in de Kerken cen traal is gesteld. Als slot van de Vre desweek zal in de kerken naar aan leiding van het vredesthema worden gepreekt Dit gebeurt op zondag 15 oktober. Hoogtepunt in deze week mag wel worden genoemd het „Vredesappèl", dat vrijdag 13 oktober in de Pieters kerk aanvang 8 uur 's avonds plaats vindt Het zal geen kerkdienst zijn, maar een bijeenkomst, tijdens welke inleidingen worden gehouden, gevolgd door een discussie. Als inleiders treden op kapelaan L. H. Oudejans uit Gouda, die spreekt over Vrede als bijbels aspect", en mr. A. W. Kist van het vormingscentrum Oud Poelgeest, die het begrip vrede zal toetsen aan de internationale si tuatie: „Volken en vrede". Na een pauze zal gelegenheid zijn om met de sprekers in discussie te treden. In de kerk zal dan tevens de Vredeskrant 1967 worden uitgereikt. Lezingen De Leidse Oecumenische Raad wil het niet bij deze Vredesweek alleen laten. Vaun half januari tot half fe bruari wil men een cyclus van lezin gen organiseren bij wijze van door werken van de Vredesweek. De ver schillende facetten van het thema Vrede zullen dan belicht worden. Vanuit universitaire kringen wordt woensdagavond 11 oktober in het groot-auditorium van het Academie gebouw door dr. K. Stryd een inlei ding gehouden over vrede. Aanvang 19.00 uur. De bijeenkomst is voor iedereen toegankelijk. Na afloop, maar ook donderdag- en vrijdagavond dis cussie in groepen. maar in de 2e set ging he't veel beter, hetgeen resulteerde in een 15-10 zege. Tot 1-3 liep Mivo in de 3e set uit, voordat Argos 2 er eindelijk wat aan ging (of beter gezegd kon) doen. Het werd 8-13, maar twee prachtige smas hes van mej. v. Brussel van Mivo bracht de Zaandamse ploeg de 8-15 set zege. In de 5e set heeft het bijzon der gespannen. Eerst leidde Argos 2 met 11-5, maar in een prachtige rush stootte Mivo door naar een 11-14 voorsprong. Argos 2 kwam vooral door goed spel van Joke Patutschnik (aan val) en Ada van Polanen (verdedi ging) uitstekend terug, 15-14, maar tenslotte nok Mivo met 15-17 ver diend aan het langste eind. ZOETERWOUDE In de afgelopen periode werden de volgende voorwerpen als verloren gemeld rode houten halsketting, polshorloge „Fo- reato", portemonnee met Inhoud, porte feuille Inhoudende 100.- en papleren, zwart lederen etui Inhoudende balpointa, schaar e.d., fietstas met overall en brood trommel, zwart lederen tas Inhoudende make up en portemonnee met 50,-. GEVONDEN l 2 muntbiljetten A 2.50, nylon fuik, portemonnee met Belgische francs en Hollands geld. Inlichtingen zfjn te verkregen op het politiebureau aan de Noordbuurtseweg. Official dealer LEIDSE AUTOBOXEN- GARAGE N.V. Van OldenbarneveldtstTaat 37 Telefoon 54909 DERTIG DIPLOMA'S UITGEREIKT AAN GESLAAGDEN AANNEMERSCURSUS Op Leidseweg Voorschoten Auto schept bromfiets, passagiere gewond Op de Leidseweg te Voorschoten heeft gisteravond een personenauto, die in de richting van „De Vink" reed, een bromfiets geschept. Daarbij liep de duo-passagiere een gecompliceerde open beenbreuk op. Het slachtoffer is in het St. Elisabeth-ziekenhuis te Lei den opgenomen. Het ongeluk gebeurde, toen de auto, bestuurd door H. A. V. uit Voorscho ten, de voor hem rijdende bromfiets, die werd bestuurd door een inwoner van Voorschoten, wilde passeren. Op dit moment sloeg de bromfietser plot seling zonder te waarschuwen links af. De automobilist kon het voertuig niet meer ontwijken. SISEO-NIEUWS In tegenstelling tot het eerste dames team, dat ln de nieuwe competitie om welke reden dan ook tot dusver nog niet in haar oude vorm steekt, speelt het eer ste herenteam een toonaangevende rol in haar afdeling. Met 8 punten uit vier wedstrijden staat Heren 1 nu alleen aan de kop, gevolgd door Cartouche, Sou burg en Qui Vive, die met 5 punten ge zamenlijk de tweede plaats delen. Geen wonder dus, dat ln het Siseaanse kamp de belangstelling ditmaal in 't bijzonder gericht is op de nog komende resultaten, die Heren 1 zal kunnen boeken. Morgen moeten zij aantreden tegen hekkeslulter ZuidwtJck en kan. indien de tegenstan ders niet al te veel worden onderschat, de kans op een kampioenschap dus we derom vergroten. Het volledige Siseaan se wedstrijdprogramma ziet er als volgt uit: Ever Swift 1-Dames 1 (12 uur); Da mes 2-Leiden 4 (12 uur); Dames 3-Hudi- to 7 (13.30 uur); Zuidwijck 1-Heren 1 (11.30 uur); Heren 2-Dordrecht 5 (15 uur); DDM 7-Heren 3 (14.30 uur) - Kie viten O-Meisjes A (13.30 uur); Zuidwijck A-Jongens A (10 uur). Voor de twee eerste teams zijn opge steld: Dames 1: Ria Stuifzand, Joke Beekman, Ank v.d. Putten, Joke Aalders, N.N., José Kriek, N.N., Els de Vrind, Carla v.d. Meer, Joke de Vrind, Emy v. Brussel. Heren 1: Frans v. Adrichem, Carel Kollman, Peter Gerris, Hans Smiet. Gijs Groenewegen, Ben v. Adrichem. Ben Ramakers, Lex v. Loof, Rudy van Soest, Bert v. Brussel en Jacques Gerris. Nagekomen familiebericht Bedroefd maar dankbaar dat wij hem zo lang hebben mogen hou den, geven wij U kennis daE kort na zijn 83ste verjaardag, in volle overgave en gesterkt door het Sa crament der Zieken, van ons is heengegaan, mijn lieve man en on ze zorgzame Vader, behuwdvader en onze lieve opa NIOOLAA8 LEONARDUS BAKKER echtgenoot van Petronella Koek Roelofarend» vee n P. Bakker-Koek A. C. de Koning-Bakker E. M. de Koning M. C. v. Leeuwen-Bakker P. C. v. Leeuwen J. C. v.d. Meer-Bakker P. W. v.d. Meer S. H. de Koning-Bakker J. C. de Koning B. P. v.d. Meer-Bakker Th. P. v.d. Meer J. Th. Bakker J. H. Bakker-v. Zeyl H. B. G. Bakker A. P. Bakker-Wesselman J. J. Bakker N. M. Bakker-Hulsebosch Rijswijk: G. A. Klein-Bakker P. Klein Roelofarendsveen: G. L. Bakker G. E. Th. Bakker-Wesselman N. M. J. Bakker R. M. A. Bakker-Loos Kleinkinderen en achterkleinkinderen. De plechtige Eucharistieviering voor zijn zielerust wordt gehouden op dinsdag 10 oktober a.s. te 10.30 u. In de parochiekerk van St. Pe trusbanden te Roelofarendsveen, waarna de bijzetting ln familie graf op het parochiekerkhof al- Rozenkransbldden: hedenavond 19.30 uur in de kerk. zondagavond tijden» het lof om 19.00 u. Maan dagavond 19.30 uur een H. Mis voor de dierbare overledene. Goed resultaat van avoudopleiding Dertig cursisten van de vakoplei ding aannemer, uitgaande van de Stichting Raad vna Bestuur Bouw- VAN EN OVER DE CLUBS UVS: Tegen Papendrecht komt UVS als volgt uit: doel: Sloos; achter: M. Balkhoven, H. Rol, B. Lardé en H. Plezier; midden: M. Kantebeen en J. Leget; voor: S. Teske, L. Holl, G. Désar en A. Koren. Roodenburg: Op Leiden-Noord treedt Roodenburg tegen EBOH in de vol gende samenstelling aan: doel: M. Keereweer; achter: B. de Jonge, C. Pennenburg, I. van Weerlee en P. Dubbeldeman; midden: H. de Klerk en J. van Weerlee; voor: A. Ooyendijk, S. den Os, R. de Roo en E. de Jonge. LFC: Voor de uitwedstrijd tegen RKAW luidt de opstelling: doel: L. den Hoed; achter: H. v. d. Berg, D. Sira, L. de Jong en H. Sira; midden: P. van Laarhoven en P. de Jong; voor: R. de Wit, H. Dreef, H. v. d. Starp en P. Gubler. bedrijf, ontvingen gisteravond in de Stadsgehoorzaal te Leiden het diplo ma uit handen van de heer C. J. Piena, wethouder van openbare werken in de gemeente Leiden. De geslaagden, die in gezelschap van echtgenoten, verloofden en familie leden naar de diploma-uitreiking wa ren gekomen, werden door de wethou der van harte gelukgewenst. Voor hen ligt een goede toekomst open, niet alleen in het aannemersvak. De heer E. P. Bakels. ing., hoofd van de af deling opleiding en examens van de stichting, lichtte toe, dat volgens enquête onder gediplomeerden, ca. 50 procent in het bedrijf van de vader stapt, 12 procent een nieuw bedrijf begint en de rest een nevenfunctie in het bouwbedrijf gaat vervullen, hetzij als opzichter, hetzij in het nijverheids onderwijs. Directeur W. J. van Zijp sprak een woord van dank aan allen, die zich voor de cursus hebben ingezet, waar bij de heren Bakels en J. de Jong, landelijk inspecteur voor de vakoplei dingen aannemer, een bijzonder woord van waardering kregen. Hij memo reerde de verbetering van de huis vesting, dit jaar gevonden in de chr. l.t.s. aan de Johan Wagenaarlaan. Voorts dankte hij de regionale com missie van toezicht onder voorzitter schap van de heer A. Verdoes. De cursisten spoorde hij aan te beginnen met een vervolgcursus. Geschenken De rij van sprekers werd gesloten door de heren P. G. Rielsma, namens de drie aannemersbonden, en de heer C. Ponse, oud-leraar, thans 70 jaar en nog vol belangstelling voor de cur sus, waarin hij sinds de oprichting aandeel heeft gehad. Twee cursisten dankten bestuur en leraren en boden mevr. Van Zijp bloemen aan en de heer Van Zijp en collega's boeken- bonnen. De heer Van Zijp overhan digde in aansluiting hierop 'n boeket bloemen aan mevr. Piena. De lijst van de geslaagden luidt als volgt: Afdeling B. en U.: J. v. Beelen, Katwyk; J. P. Bekker, Katwijk a/d Rijn; p. J. M. Borst, Rijpwetering; B. W. v. Buuren, Leiden; A. Eykelboom, Alphen a/d Rijn; S. C. den Haan, Rijnsburg; C. Hoek, Katwijk a/d Rijn; H. J. C. Hoogenboom, Wassenaar; A. Imthorn, Katwijk aan Zee; J. J. M. Jansen, Rijpwetering; J.M. Kerkvliet, Valkenburg (Z.-H.); G. Kruger, Kat wijk a/d Rijn; J. Meyvogel, Katwijk aan Zee; L. Mulckhuyse, Bodegraven: S. C. Mulder, Bodegraven; J. J. Pieter- se, Noorden; L.Q. v. Santen, Leid schendam; Th. J. Schrijvers, Voor schoten; A. Sirre, Wassenaar; P. Van kevisser, Katwijk aan Zee; J. A. M. Veer, Sassenheim; IJ. Vreugd, Katwijk aan Zee; A. v.d. Wiel, Noordwijk aan Zee; P. Wischmeyer, Rijnsburg; J. v. d. Zwet, Leiden; L. J. P. v. d. Zwet, Noor- Afdeling G.W.W.: J. v. Duin, Kat wijk aan Zee; C. Nell, Wassenaar; P. A. Oudenes, Alphen a/d Rijn; H. Vis ser, Voorburg. Aan de Pieter Bothstraat krijgt de Leidse voetbalsupporter dan morgen eindelijk weer de gelegen heid om „topvoetbal" te gaan zien. Na er enige weken van verstoken te zijn geweest, wordt hem door Roodenburg een thuiswedstrijd voorgeschoteld. Het Dordtse EB OH, de voormalige betaalde club, die zich in korte tijd heeft weten op te werken tot het „amateur- walhalla" is de gast op Leiden- Noord. Na het verrassende resul taat, dat de blauwzwarters vorige week in Rotterdam tegen Neptunus boekten verwachten we een grote publieke belangstelling. Bijzonder benieuwd zijn we naar de verrichtingen van UVS in de uitwedstrijd tegen Papendrecht. Trainer Kantebeen, en niet alleen hij, verlangt doelpunten van zijn voorhoedespelers, die in de voor gaande wedstrijden zo teleurge steld hebben. In Hillegom is men allesbehalve tevreden met de verrichtingen van de gelijknamige voetbalclub. Het onverwachte succes in de openlngs- wëdstrijd tegen het Amsterdamse JOS lieten de Hillegommers vol gen door louter nederlagen, waar door zij inmiddels afgedaald zijn tot de laatste plaats. Deze wordt gedeeld met SDW. de tegenstan der waartegen de blauwwitten morgen moeten aantreden. Na een verplichte rust van twee weken hervat Lugdunum morgen de competitie met een uitwedstrijd tegen Oranjeplein. Dat wordt dan de derde wedstrijd voor de „Kik kers", die allesbehalve tevreden zijn met de handelswijze van de competitieleider. Hans Bavelaar, 30 jaar, die zijn tiende seizoen voor de groenwitten speelt, waar van twee maal als aanvoerder, zegt hierover: „We hebben intussen vriend schappelijk gespeeld, zoals vorige week tegen DOCOS Je blijft dus voetballen, maar het is toch niet ideaal De mentaliteit, die bij ons goed te noemen is, gaat er door achteruit De jongens gaan opzien tegen de grote puntenachterstand die is ontstaan op Bodegraven en Ona Maar liefst zeven punten We kunnen inlopen tot drie punten, maar dat lijkt me toch wel wat te optimistisch. De supporters hadden meer van ons verwacht, nadat we vorig seizoen het kampioenschap maar juist misten Ik geloof, dat ook de omgeving waar wij momen teel spelen niet bevordelijk werkt Er is wel het een en ander verbe terd. Vroeger was het altijd zo, dat wanneer het maar even geregend had, onze velden direct afgekeurd moesten worden. Nu gebeurt dat niet zo gauw meer en zelfs komt het voor dat wanneer wedstrijden van UVS geen doorgang vinden onze velden nog bespeelbaar zijn. Maar voor het overige is het niet best. Dat blijkt ook wel uit het aantal spelers, 4at de laatste jaren met spelers die doorgaan tot het uiterste. Het is altijd moeilijk om tegen hen te spelen. Ze spelen in een hoog tempo en zijn altijd net iets eerder bij de bal dan jij. Ik heb zevenmaal tegen Roodenburg gespeeld en de mentaliteit was steeds prima". ORANJEPLEIN-LUGDUNUM „Een zware tegenstander. We hebben er goed voor getraind en een gelijkspel moet er wel inzit ten. Wat we dit seizoen gaan doen? Ik hoop dat we bij de eerste vier eindigen. Technisch zijn we de sterkste, maar we treffen vaak te genstanders die bijzonder hard spelen en vooral de jongeren wil len dan nog wel eens opzij gaan. We hebben overigens 'n fijn elftal, waarin de jonge spelers goed in het spel betrokken worden. Nee, het kampioenschap gaat dit jaar naar ONA". is weggegaan: zo'n 75 man, die, merkwaardigerwijs, vooral naar LDWS gingen. *t Woonwagenkamp naast onze accommodatie heeft geen beste invloed en bovendien zitten we erg afgelegen. We zul len het er echter voorlopig moeten uithouden, want de eerste jaren is nog geen verandering te ver wachten". Wat denkt Hans Bavelaar van de wedstrijden van morgen? SDW-HILLEGOM „Enkele jaren geleden hebben wij tegen Hillegom gespeeld. Ik meen dat we toen juist verloren. Dat was in dat jaar dat Hillegom kampioen werd en in de tijd dat deze ploeg versterkt werd door te rugkerende profs. Het is een fijn elftal om tegen te voetballen met een behoorlijk techniek. De laatste tijd doen ze het helaas wat min der, maar tegen SDW zie ik ze toch minstens wel gelijk spelen". PAPENDRECHT-UVS „Dat wordt moeilijk voor UVS. Ik vind het wel de betere ploeg in Leiden, maar behalve dan die eerste wedstrijd hebben ze tot nog toe niet best gespeeld. De spelers zyn te gauw aangeslagen en ik zie ze dan ook niet winnen van Papen drecht. Een kleine nederlaag". ROODENBURG-EBOH „Er zit wel een kans in voor Roodenburg. Een echte vechtploeg eerste klasse B Papendrecht-UVS Roodenburg-EBOH tweede klasse A Blauw Zwart-Laakkwartier RKAW-LFC derde klasse A Lisse-RKDEO van Nispen-Bodegraven Oranj eplein-Lugdunum vierde klasse A Concordia-SJC DOCOS-Warmunda W SB -Tey lingen DOSR-SJZ vierde klasse C Hoek van Holland-Alphia LEIDSE VOETBALBOND eerste klasse Alphense B.-Stompwijkse B. St. Bernardus-ZLC Rouwkoop-SVLV Foreholte-UDO Oranje Groen-Rijpweterlng tweede klasse WOA-Unitas L. LDWS-Weteringse Boys VNA-VNL KRV-Leidse Boys MMO-Meerburg GOUDSE VOETBALBOND eerste klasse Zwervers-N ieu wkoop Haastrecht-GDS Nic. Boys-WSE NSV-Ammerstol Oudewater-RVC Zelhem in de Gelderse Achterhoek, nieuwe stenen bungalows te huur met warm en koud str. water, douche. Modern Ingericht Het gehele jaar geopend. „Bungalowpark TOTENBULTEN" te Zelhem. Tel. 08342513 (Gld.). TTr»#>nchrr*^L- Rustipe vakantie ln Zuid-Limburg nueilMirOUK voor najaar en winter. Goede verzorging. Stromend water enc.v. Prijs 9,- p. p. p. d. Pension Peskens de Jong. Hoofd straat 240242, telefoon 044482409. LEIDEN OEGSTGEEST WASSENAAR Mare 60 Rhijngeesterstr.weg Kerkstr. 92 Tel. 26618 Tel. 52426 Tel. 8717 begrafenissen crematies - transporten Mortuarium Lelden, Mare 69; Wassenaar, Kerkstraat 92 GEVRAAGD jaarbetrekking teL 01751 - 2910 HUIZE DEN DEYL Rijksstraatweg 89 WASSENAAR voor winkel bfl bakkerij VAN KLINK BERICHT VAN INZET van de navolgende onroeren de goederen te Leiden: Bakhuis Rozeboomstraat 35' 21.500,-: Bakhuis Roze boomstraat 27 13.600,-; Bakhuis Rozeboomstraat 17 13.400,-; Witte Rozen straat 16b 11.400,-; Mors- weg 49-51 4.400,-; Rfln- zichtstraat 15 2.600,-; Ca- tharinaatraat 1 2.400,-5 Schagensteeg 21 2.350.- Afslag vrijdag 13 okt. '67 te 19 uur in Notarishuis, Hogewoerd 144, Leiden. Notaris M. P. Kaptein ANTON LADAN LACE DJNO'Jlf 28 LEIDEN

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4