mm Leids Zolder Cabaret: 6e kRAntentuin VOOR JOU Cabaret Artistique Première nieuw programma vrijdag de dertiende! Annemarie bang voor zwarte kat DE DRIE OP VAKANTIE CORRESPONDENTIE ZATERDAG 7 OKTOBER 1967 De humor en de stekelige grap zijn de laatste jaren in Nederland ,,in". Niet alleen de erkende grootheden trekken in alle steden van cabaretminnend Ne derland volle zalen, maar ook de kleine gezelschappen hebben niet te klagen over belangstelling. Radio-program- ma s, speciaal aan het Nederlandse ca baret gewijd, trekken honderdduizen den trouwe luisteraars. Satirische tekst schrijvers vinden een goed belegde boterham of worden onregelmatig ge citeerd in een kolom in de ochtend bladen, waarin de laatste ontwikkelin gen van mogelijke schandalen in de cabaretwereld of in de omroepen even tueel vet worden uiteengezet. Iedere stad boven de honderdduizend inwoners in ons land stelt er tegen woordig prijs op een groepje te bezit ten, dat als „cultureel ambassadeur" de gemeente onofficieel op cabaret zaken kan vertegenwoordigen. Ook de Sleutelstad kan zich verheugen in representanten op cabaretgebied. Voor al dankzij de studenten, die binnen of buiten de gezelligheidsverenigingen het initiatief ontwikkelen naast de lood zware lasten der studie een luchtiger taak op zich te nemen tot vermaak van collega's ep de burgerij. Enkele weken geleden mocht de Leidse bevol king kennis maken met de jongste cabaretiers van de stad: het Wiege- waaicabaret. Ook het Leids Studenten Corps stelt er prijs op, dat het binnen de muren van zijn sociëteit kan be schikken over eigen mensen, die de lichte muze op geestige wijze dienen. Deze gezelschappen genieten echter buiten de wallen van de Sleutelstad geen grote bekendheid. Toch is Leiden naast Amsterdam en Utrecht een van de steden, die als een vette stip op de kaart van impressario's en platen-, TV- en radioproducers staan aange geven. Ruim een jaar schitteren in de wereld van het cabaret en het café- chantant de sterren van het Leids Zol der Cabaret: Appie Verwaijen, Ad Vaessen, Annemarie Beulink en Cris van der Klugt. Het Leidse Zolder Cabaret, dat binnen twee jaar omhoog ia geschoten en via de grammofoonplaat, radioprogramma's en TV-optreden ai een ruimer publiek trekt dan het ooit had durven hopen. Volgende week vrydag vindt de première plaata van het tweede programma van deze groep, die al weken Iedere avond trouw repeteert op de zolder, waar alles luldsinstallatle direct wel gaan verko pen", grapt Annemarie Beulink (22). de enige vrouw in de groep, die dit jaar met bassist Ton de Goey (20) en Rob Goudzwaard (27) is uitgebreid. „Tien nieuwe nummers brengen wfl dit Jaar", zegt Apple Verwaijen (24) vanachter zijn piano, waarop hij de nieuwe melodieën uitprobeert. „Toch nemen w(j ook een gedeelte van het oude programma erin op. Dit be vordert de kontaktmogelijkheden met het publiek, dat hierdoor waarschijnlijk gemakkelijker ons herkent en feeling krijgt". Ondertussen schaaft tekstschrij ver Ad Vaessen (25) aan de liedjes en conferences. studie Ten opzichte van het Leids Zolder Ca baret bestaat nog wel eens het misver stand. dat de leden in naam nog wel student zijn, maar in feite het beroep van cabaretier al hebben gekozen. Dit misverstand is misschien gewekt, door dat het groepje dikwijls „en route" is en de radio wel eens een plaatje van hen draalt. Een recent TV-optreden zou dit vermoeden hebben kunnen wekken. Het tegendeel is echter waar: Ad Vaessen studeert Duits, geeft 's morgens aan drie liedjes en conferences, waarin compo nist en tekstdichter mikken op een zeker artistiek niveau. „Geen dikopgelegde grappen verkopen wij: wij eisen van het publiek een zeker niveau. Aan het begin van een voorstel ling eerst even peilen en dan lukt het wei. De laatste tijd treden wij op in volksuniversiteiten, middelbare scholen, ziekenhuizen en kazernes voor officie ren. Een gemengd publiek is echter je café-chantant ware. Het kolderelement in onze liedjes op levenssituaties spreekt de mensen het meeste aan: en daarom komen zij nog eens terug om ze voor een tweede keer te beluisteren en ook om de speciale sfeer in de „Auberge" op te snuiven. De wijn en het kaarslicht zijn de entourage". De leden van het Leids Zolder Caba ret hebben tijdens de vakantie niet stil gezeten: er moesten nieuwe ideëen wor den geboren. Titels als „Wij beginnen bij het begin", „Muziekje", „Vlooien" en „De Dierenwinkel" zeggen misschien niet zo veel. De lijn van het eerste programma wordt echter voortgezet en dit betekent, dat de cabaretfans kunnen rekenen op een spits en luchtig programma van praatjes en koldergedichten. in begonnen: de LAK-zolder van het l'rytaneum aan het Rapenburg. De „Au- lierge Francaine" in de Kloksteeg zal 13 oktober weer het Zolder Cabaret ontvan gen, waar z(j het gehele Jaar door Iedere vrijdagavond optreden. „Het is wel een griezelig idee een pre mière te brengen op de dertiende van de maand, die uitgerekend op vrijdag moet vallen. Als een van ons die dag een zwar te kat tegenkomt, kunnen wij onze ge verschillende scholen les, 's middags studeren en 's avonds repeteren. De pia nist, bassist en drummer studeren rech ten. Voor Ton de Goeij en Appie Verwa ijen nadert het doctoraal examen en het spook van de militaire dienst grijnst ook al om de hoek. Annemarie Beulink studeert culturele anthropologic en heeft plannen om zangles te gaan nemen b(j Bep Ogterop. De rechtenstudie heeft ook Cris van der Klugt (29), met volle ringbaard, in haar greep. gemengd publiek „Vanaf maart 1966 trekken wfl een breder publiek dan studenten. In de „Au berge Francaise" ontvingen wij allerlei mensen. Zelfs uit Den Haag komen auto's met cabaretfans. Het is zelfs op vallend, dat vele mensen na maanden op een vrijdagavond terugkomen om ons een tweede keer te beluisteren", aldus Appie Verwaijen, die het succes van het Leids Zolder Cabaret wijdt aan de spitse „Iedere dag zyn wjj wel één uur bezig, tussen de studie door. Nog een week en dan staan wj) dan. Geen kwestie van duimen, maar gewoon hard werken", verzucht Annemarie Beulink, die als enige vrouw nu vjjf man de baas moet blijven en met sterallures achter de plano een SwIngle-Slngers-effectje zingt. Vrij dag 13 oktober heeft de Sleutelstad weer haar café-chantant terug, waarop andere steden met recht gepast jaloers kunnen Door neef TON Jean Luc, die de hele middag had paardgereden, kwam moe thuis en ging onmiddellijk aan tafel, want hij had afgesproken met zijn Paul en Ka- rel. Paul, Jean-Luc en Karei vormden een onafscheidelijk driemanschap. Zij kenden elkaar al sinds de lagere school en sindsdien was de een niet meer zon der een van de anderen te zien. Met z'n drieën waren ze naar de HBS ge gaan en nu waren ze alle drie voor hun examen geslaagd. En nu zouden hun wegen uit elkaar gaan, want ze hadden alle drie andere toekomstplan nen. Jean-Luc, die technisch was aan gelegd, ging in Delft studeren. Paul, die meer voor de talen voelde, zou aan de universiteit in Lelden gaan stude ren. En Karei, die er niet veel voor voelde nog eens een lange opleiding te volgen, zou een korte cursus jn Am sterdam gaan volgen. Geen van "driéën vonden ze het leuk uit elkaar te gaan en om nog een keer voör het ISatst bij elkaar te zijn hadden ze besloten sa men op vakantie te gaan. Dit was ech ter niet zo gemakkelijk, want ze wil den alle drie iets anders; Jean-Luc wilde gaan zeilen in Zeeland, Paul wilde naar Parijs en Karei zou het liefst een trektocht maken langs de Rijn. Wat moesten ze doen, want ieder een wilde aan zijn idee vasthouden en ze begonnen al ruzie te maken toen de vader van Jean-Luc plotseling op een idee kwam. Hij zag namelijk de moge lijkheid om de drie verschillende ideeën samen te voegen tot een grote vakan tiereis. Jean-Luc's vader, een rijke fa brieksdirecteur, had een groot motor jacht en daarmee zouden ze kunnen weggaan. De drie jongens waren er met de boot al vaak genoeg op uit geweest, zodat er dus geen enkel ge vaar was. Omdat het jacht zeewaardig was konden ze via de Noordzee en het Kanaal over de Seine naar Parijs gaan en dan zouden ze via het Marne-RiJn- kanaal over de Moezel en de Rijn weer terug naar huls komen. De jongens vonden het een prachtig plan, maar ze wisten niet of de ouders van Paul en Karei toestemming zouden geven en bovendien zou het een nogal dure reis worden. Na veel gepraat over en weer kregen de jongens dan toch uiteinde lijk toestemming. Ze waren tenslotte alle drie enigst kind en het was mis schien voor het laatst, dat ze samen weg konden. Om het geld hoefden ze het gelukkig ook niet te laten, want hun vaders waren in goeden doen en gunden hun zoons wel wat extra's nu ze geslaagd waren voor hun eindexa- AY. (VRAAG N 0 S (STEREO) N.V PHONOGRAM (ADVERTENTIE) bleven die dag bij oom Cor en tante Nel en 's avonds werden we thuis ge bracht door oom Cor. Eindelijk waren we na vier weken weer thuis. We be dankten oom Cor voor de fijne vakan tie en gingen naar binnen. Eerst moes ten we alles van a tot z vertellen en gingen toen gelijk naar bed. Mijn vrien dinnetje mocht blijven slapen. Ellen van Beek vertelt ons iets uit: Mijn leventje Het gebeurde toen ik twee jaar was. We gingen eten en we aten appelmoes. Ik kreeg ook een beetje op een bordje. Ik nam een hapje en ik verslikte me. Mama schrok en klopte me op mijn rug. Gelijk klapte ik met mijn handje in het bordje appelmoes, zodat alles vol appelmoes zat. Dat was voor mama niets leuk. Op een andere keer zaten mun zusje Karin en ik samen in een wieg. We kregen ieder een banaan, maar Karin pakte de mijne af. Natuurlijk kreeg ik van mama een andere banaan, maar die pakte Karin ook af. Toen dacht mama: „Nou geef lk er geen meer, dan moet ze hem maar beter vasthouden". Op een dag liepen Karin en ik stie- kum naar de speeltuin. We bleven een poosje spelen en gingen weer terug. We konden voor onze flat niet meer vin den en stonden voor de verkéerde flat. Mama zag ons staan, door het raam. Wij stonden hand in hand te kijken. Toen dacht mijn moeder: „Laat ik er maar gauw naar toe gaan, anders gaan ze huilen". We waren zó bltf, dat moeder er aan kwam, dat we tranen in de ogen kregen. We waren bang dat we verdwaald waren. kwam een prins op een paard, aange reden. Ze vonden elkaar erg lief en trouwden met elkaar. Toen was er groot feest. Alle mensen van het land, mochten op het feest komen. De kinde ren zongen: „Lang zullen de prinses en de prins leven!" en kregen dan heerlijke snoepjes. Het bruidspaar ging in het kasteel wonen. Goede oplossingen kwamen binnen Johan Pots (keurig werk), Anton Blokhuizen (wel goed, maar niet netjes), Antoinette Kallenberg, Irma Gloia, Ingrid Broeders, Marjolein Bey- ersbergen, Hans Duindam, Hans Kal lenberg; Rieneke Barendse, Hans Dub- beldeman, Monique v. d. Westen, An- nemarieke Wingelaar, Jolanda Phllip- po, Robert Overein, Désirée Wernars, Roosje van Krimpen, Ronny van Gle- zen, Marianne van Amsterdam, Karin van Beek, Dorien Lamboo, Hanny van Schagen, Ellen van Beek, Jaap Rigter, Anita Vorst, Mary Eyck, Marlies Bos man, Ton Luycks, Henrlëtte Bakker, Leonneke de Hey; Margriet Bavelaar, Jan Beugelsdyk, Jos Baak; Tilda Bl- zonni, Robert Jordens, Leontien Zwet sloot, Steef Grootes, Johan Sandert, Johnnie Hoogervorst, Rietje Devilee, Paula Buters, Warmond; Rla v. d. Star, Hoogmade; Nellie Kerkvliet, Roelof- arendsveen; Simon Vroonhof, Voor hout; Yvonne Wisse, Lelden; Margriet Bavelaar, Ernle Teernstra, Sassen- heim; N. Bykmeer, Llsse; Cora Smits, Hazerswoode; Bart Teerstra, Sassen- helm; Johan Pots, Lelden; Vincent Montanus en Simon van Kins, Lelden. Dag kinders, volgende week weer verder. Niet ongeduldig worden. TANTE JÓ EN NEEF TON Oplossing van de raadsels 3. autoband, armband, fietsband 4. een handschoen uittrekken 5. zonnebloem Op de wagen liggen 31 pakken. De gelukkige winnaars zijn deze keer Steef Grootes, St.-Antoniusschool 3de klas (h(j komt het boek even bij me halen). Rla v. d. Star, Kerkstrat 64, Hoogmade; Nellie Kerkvliet, Westein de 37, Roelofarendsveen. Nieuwe raadsels Jan: mids Piet: eikinpat Agnes: sonijdrezewre Ineke: geeprevetesl Gerard: star Tilly: aansiret Oplossingen insturen aan: Tante Jo, Krantentuin, Leidse Courant, Papen gracht. Leiden. We verloten weer een mooi boek! Die avond dus hadden Jean-Luc, Paul en Karei afgesproken om alle bij zonderheden voor de reia verder te be spreken. Ze zouden bij Paul thuis ko men. En inderdaad stonden Jean-Luc en Karei om 8. u bij Paul voor de deur. Iedereen verbaasde zich hierover, want Jean-Luc had de nare gewoonte om al tijd een kwartier te laat te komen. Na de koffie gingen ze naar Pauls kamer om alles rustig te kunnen doornemen. Jean-Luc had een hele stapel land en zeekaarten meegenomen en boven dien een platte grond van het jacht, niet dat ze niet wisten hoe het jacht er uit zag, maar voor zo'n lange reis moet je nu eenmaal een heleboel mee nemen en dan moet je alles zo nauw keurig mogelijk indelen. De vader Jean-Luc had speciaal voor deze reis I huurd. een waterreservoir in de boot laten Maar nu komt het leukste. Tante bouwen, want op zo'n lange reis kan Nel wist wie mijn vriendinnetje was je tenslotte niet zonder zoet water. en nu heeft ze stiekum haar ook ge- Vooral wat ze i/iee moesten nemen gaf vraagd om te komen logeren. Dat deed nogal veel pn-blemen, want als je op I ze wat graag en zo kwam mijn vrieu- zee bent, is het meestal fris en heb je 1 dinnetje op een middag naar ons toe. warme kleren nodig, terwijl je, als je ik stond wat verbaasd te kijken en in Parijs bent. niet in een dikke schip- vroeg wat ze kwam doen. Toen ver perstrui kan rondlopen, dus moesten er telde ze het hele verhaal, ook nette pakken meegenomen worden De volgende morgen stonden we Verder maakten de Jongens grote lijs- al om zeven uur op. De koffers stonden ten van wat ze aan etenswaren zouden I al klaar en we begonnen eerst de auto meenemen. Dit was de taak van Karei, schoon te maken. Precies klokslag 8 want hij zou koken op reis. Hierna be- uur reden we weg. Het was prachtig studeerden ze nauwkeurig alle kaar- weer. De koffers werden uitgeladen ten en om half twaalf, toen ze einde- en toen had ik het zó warm, dat ik lijk klaar waren gingen ze naar huls. i mijn badpak aandeed. Mijn vriendinne- Ze konden geen van allen goed slapen, tje deed het ook, Mijn vakantie In de vakantie ben ik met oom Cor en tante Nel een paar weken naar het strand geweest, want oom Cor had I dicht bij de zee een zomerhuisje ge- Leontien Zwetsloot Mijn leventje Ik ben geboren op 26 mei 1959. M(jn namen zijn Leontien Eleonore. Ik woog 8 pond. Ik groeide heel voorspoedig op en wilde al vroeg de wieg en de box uit. Met mijn eerste jaar kon ik al veel woordjes zeggen. Ik kon ook al gauw eten. Ik hield veel van pudding en als mama met de pudding binnen kwam gooide ik mijn bord met eten op de grond. Ook mijn vork en lepel en riep dan: „Ha, puna!" Mama moest er om lachen en papa maakte er een foto van. Toen ik drie jaar was, was ik eens met klei aan het spelen en toen heb ik de hele muur vol klei gesmeerd al lemaal figuren. „Ik kan toveren!" riep ik blij. Gelukkig lachte mama en werd niet boos. Toen ik bijna vier Jaar was, wou ik kraag naar school maar ik mocht pas gaan. toen ik echt vier jaar was. Die eerste dag op de kleuterschool vond ik de fijnste dag van mijn leven, maar later heb ik nog veel fijnere dingen gedaan. Het school feest op de kleuterschool was niet zo leuk als ons schoolfeest op de grote school. In de eerste klas heb ik veel geleerd maar het fijnste vond ik, na schooltijd dansen. In de tweede klas was het bij juffrouw Van Velzen ook leuk. Nu zit ik in de derde klas en leer weer nieuwe vakken zoals: aard rijkskunde, geschiedenis en natuur kunde. Ik vind het fijn om te leren en het is een fijne school. Robert Guerain: Maakte een heel klein verhaaltje over zijn leventje. Robert, lees maar eens goed de opstelletjes die in de krant staan en dan maak je over een poosje nog eens een verhaaltje maar dan wat langer. De egel op appelroof hadden nog maar een week voordat ze weggingen. Maar alles kwam nog op tijd in orde en eindelijk was het dan zover, de dag van het vertrek was aangebroken. „Jullie kunnen beter gaan i Cor. Mijn leventje Mijn naam is Robert Guerain en ik zit in de derde klas, bij juffrouw de Leeuw. Ik vind het heel leuk op school en lk heb veel vriendjes, waarmee ik kan spelen. Na 4 uur ga ik vaak naar het zwembad of vissen bij de speeltuin. Myn vriendje heet Jos Baak. Ik heb thuis 4 broers en 2 zusjes. Dat is wel gezellig. Ik ben de jongste. Nu weet ik niets meer. Marlies Bosman De koning en 4e prinses In Als er iets is, waar een egel dol op is. dan z(jn dat wel appels en peren. Daarom gaat hij graag op appelroof en hoe hij dat doet is werkelijk beziens waardig. Hij gebruikt nameljjk zijn stekels om de oogst naar zijn gezin te brengen. Je moet wel ontzettend veel geluk hebben wil je dit buitengewone schouw spel meemaken. Daarom zijn er slechts een paar verhalen van mensen die deze fruitoogst van de egel gezien hebben. Er is een verhaal dat van een egel ver telt. die tegen de avond bezig was de op de grond gevallen peren van een wilde perenboom op te eten. Toen hij zijn ergste honger gestild had, rolde hij zich door het gras en prikte zo vijf tien kleine vruchten aan zijn stekels. Onmiddellijk toen de egel, die 50 nie ter verder woonde, thuiskwam, maakte hij een gemakkelijk te horen geluid. )c doken 3 jongen op en de egel was al hezig zich te schudden als een natte hond. De peren vlogen haar alle kan ten en de jongen vielen hongerig op de avondmaaltijd aan. Zouden de meeste tuinbezitters het niet leuk vin den om op deze manier van hun fruit bestolen te worden. Ja. dat was een goed idee Na een uurtje zwemmen kwam tante ons roe pen voor het eten. Het was zo fijn, ie dere dag zwemmen en de vier weken veel te vlug om. Op Wordt vervolgd, dag vertrokken we v land stond een kasteel en in dat kasteel woonde een koning. Hij heette koning Biebel. Ook woonde er een prinses. Zij heette prinses Ira Het was een leuke prinses, die tegen Iedereen aardig was, vooral voor de koning. Op een mooie zomerdag wan- heel vroeg. We delde de prinses in het bos. Daar

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10