Amsterdam zien door een haag journalisten Record aantal jeugdwerklozen Vitale Mary Tyler Moore: ,Stuntje' Gestegen tot bijna 20.000 Dzoe is weer in vrijheid ANTWERPSE HAVEN VOL MET ZWARE OLIE Provo contra BONN WEIGERT NOG IEDER COMMENTAAR OP AFFAIRE SCHNEZ B. en W. van Amsterdam Ambtenaar onbekend met verhuizing van rijksdiensten Creutzberg zag werk van Simavi in Suriname DONDERDAG 5 OKTOBER 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van een onzer verslag gevers) Voor een Amerikaanse, die in zo kort mogelijke tijd Nederland wil doen is een tacht door de Am sterdamse grachten een „must". Mary Tyler Moore één dag in Nederland ontkwam er niet aan, maar of zij veel gezien heeft onderweg valt te betwijfelen. Mary in Nederland nog slechts bekend als de vrouw van Dick van Dyke in diens televisieserie heeft moeten ervaren wat het zeggen wil, dat Nederland min stens anderhalf jaar op„ Amerika achter loopt. Belegerd 3oor jour nalisten en fotografen stond zij er zelf eigenlijk veroaasd van. „De televisieserie liep anderhalf jaar geleden af en ik heb nu een filmcontract bij Universal Inter national voor zeven jaar. Voor mij is de rol van Laura verleden tijd, hier in Nederland blijkbaar niet. Het is net of ik de klok te rugzet." Naar Nederland gekomen omdat haar eerste film „Modern Mielie" daar in roulatie is gegaan, bleek dat men haar hier toch nog altijd in de eerste plaats als de vrouw van Dick van Dyke wilde zien en niet als de Miss Dorothy uit de filmmusical. Maar plooibaar als zij is. paste zij zich snel bij de situatie aan. Want Mary Taylor Moore is een ster zonder sterallures, onmiddellijk bereid om mee te werken aan dat gene wat men van haar verwacht. En dat was gisteren niet weinig. Op Schiphol was zij al meteen ln een Voor Nederland nog altijd mevrouwDick van Dyke dure Japanse kimono gehuld ten behoeve van de fotografen. Haar lunch Hep ze er niet door mis, maar wel arriveerde zij met een flinke vertraging bij het Anne Frankhuis een van de weinige eigen wensen, die zij op haar programma had staan. „In Amerika hebben we zoveel over Anne Frank gehoord en door film en televisie gezien dat ik bij mijn bezoek aan Nederland er beslist heen wilde" vertelt Mary. Men had een kwartier voor haar bezoek aan het Anne Frankhuis uitgetrokken maar daarbij geen rekening gehouden met de televi sieploeg, die onder aanvoering van Wil lem O. Duys haar op de voet volgde. Van het Anne Frakhuis zou een boot tocht door de Amsterdamse grachten ge maakt worden om dan tegen half vijf bij het Hilton Hotel te arriveren, waar haar een persconferentie te wachten stond. Het liep allemaal anders. De kapitein van de boot had het snel uitgerekend. Als ze om half vier aan boord stapte kon hij nog net via Het werd geen half vier,, maar veel later. Weer achtervolgd door de nim mer aflatende televisie-honden van Wil len O. Duys stapte zij tien voor vier de loopplank op. Nóg was de heer Duys niet met zijn zeven televisieminuten klaar en toen hij eindelijk zover was werd Mary Tyler Moore enkele banken naar voren gehaald als prooi voor enkele hongerig wachtende Journalisten. Menige boom van een, vent zou bij al deze be drijvigheid rond zijn persoontje bezwe ken zijn. Niet de in minirok gestoken Mary Tyler Moore, wier jeugdig figuur tje niet het bestaan van een elf jaai oude zoon zou doen vermoeden. Vriendelijk glimlachend stond zij de persmensen, die haar uitzicht op de Am sterdamse grachten belemmerden te woord. Over haar tegenspeelster in „Modern Millie" Julie Andrews, die zij als een voortreffelijk collega had leren kennen, heel anders dan op de film en met een geweldig gevoel voor humor. Over haar hobbies: lezen en balletdan- sen. Over haar favoriete scène ln de „Millie"-film: tapdansend in de lift Sprookje Op de achtergrond zal „meneer Tyler Moore" Grant Tinker er wat verloren bij. Maar met een vrouw als Mary zal hij dat wel gewend zijn. „Spelen voor de film is anders, veel moeilijker" ver telde Mary, „je mist het publiek, dat altijd bij de televisieultaendingen zit". En daarmee was dan meteen 't sprookje de wereld uitgeholpen, dat bij Ameri kaanse televisieshows het „lachend pu bliek" ut een blikje komt. „Ze lachen soms zo hard, dat ze het gelach moeten wegdraaien omdat je anders niets van de tekst verstaat". '„Millie" is Mary Tyler Moores eerste filmervaring, twee andere films met haar liggen op een premièredatum te wach ten. Gisteravond nog zou zij naar Lon den terugkeren om 13 oktober na de Britse première van „Millie" naar Amerika terug te keren waar nieuw filmwerk haar wacht. „Ik ben er dol op" zegt ze enthousiast en verklaart, dat filmkomedies haar voorkeur hebben. De boot heeft inmiddels de aanlegstei ger van het Hiltonhotel bereikt, waar weer een horde fotografen wacht Het regent een beetje, maar Mary Tyler Moore weigert de haar gedienstig toege stoken paraplu. Haar kort geknipte don kere haar kan wel tegen een paar drup peltjes, vindt ze. Opgewekt alsof zij al geen vermoeiende dag achter de rug had, huppelt zij de treden naar de hotelin gang op. Boven wacht haar een nieuw legertje journalisten met een nieuwe voorraad vragen. Zij ziet er niet tegen op. Het lijkt wel of zij de hele wereld aankan. Niet de televisieploeg echter, die zichtbare tekenen van vermoeidheid gaat vertonen, dit razende tempo niet meer kan bijbenen en duidelijk achter raakt. In het Hiltonhotel ontmoette Mary Tyler Moore ook „onze" Toon Hermans, met wie zij van gedachten wisselde over showbusiness en Broadway. Oververmoeid, maar dolgelukkig lacht Jaeperina de Jong naar haar publiek, gisteravond in de Schouw burg te Enschede, waar de eerste van een aantal vooruitvoeringen werd gegeven van de musical De StuntHaar optreden hing enkele dagen aan een zijden draadje omdat Jasperina plotseling ziek werd, maar na een penicillinekuur bleek zij gisteren toch in staat om op te treden. De officiële première van De Stunt vindt over enkele maanden in Amsterdam plaats. (Van een onzer verslaggevers DEN HAAG Eind augustus waren er bijna twintigduizend werklozen in de leeftijdsklasse van 14 tot 24 jaar. Per centsgewijs is dat hoger dan in de laat ste tien Jaar ooit het geval is geweest. In de groep van 14 tot 18 jaar waren 7700 jongens zonder werk, dat Is 3,7 procent van de afhankelijke mannelij ke beroepsbevolking van die leeftijd. In de leeftijdsklasse 19 tot 24 jaar wa ren eind augustus 12.100 mannen werk loos, hetgeen overeenkomt met 2,4 pro cent van de beroepsbevolking in deze Een en ander blijkt uit een antwoord van minister Roolvink op vragen van het Tweede-Kamerlid Kleisterlee. Uit het antwoord van de bewindsman van Sociale Zaken blijkt voorts, dat de Jeugdwerkloosheid het sterkst is in Drente, Limburg, Overijssel en Noord- Brabant en dat de westelijke provincies het minst met jeugdwerkloosheid te kampen hebben. In het algemeen heb ben zij die een hogere opleiding heb ben voltooid meer moeite bij het vin den van een betrekking dan jongens die een lagere opleiding hebben gevolgd. Gerekend naar beroepsgroepen komen er, in vergelijking' met de ouderen, vrij SAIGON (A.P.) Troeong Dinh Dzoe, die in de Zuldvietnamese presidents verkiezingen tweede werd, is vandaag, na zes dagen verhoor in het hoofdbureau van de nationale politie, op vrije voeten Het is nog niet bekend of een klacht tegen Dzoe is ingediend. Zijn volgelingen zeggen, dat Dzoe aangehouden werd, om dat hij felle kritiek op de regering heeft en omdat de regering hem wilde missen bij het debat in de nationale vergadering over de geldigheid van de in september gehouden verkiezingen. Maandag heeft de nationale vergade ring de zege van luitenant-generaal Nguyen Van Thieu bij de presidentsver kiezingen na een debat van 'drie dagen geldig bevonden. Drie miljoen liter uit lekke tanker veel werkloze jeugdige metaalarbeiders en handels- en kantoorbedienden voor. Overigens is de situatie zo, dat de ar beidsmarkt voor de jongeren gunstiger is dan voor de ouderen. Naar werkne mers in de leeftijd van 14 tot 18 jaar is tweemaal zoveel vraag als er werklozen zijn. Voor de mannen van 19 Jaar en ouder is de openstaande vraag echter niet veel hoger dan de helft van het aantal werklozen. Het probleem is ech ter, dat juist in de provincies waar de werkloosheid het grootst ls, de vraag naar jeugdig personeel het kleinst is. In de westelijke provincies is de vraag het grootst. Minister Roolvink conclu deert dan ook, dat de Jeugdwerkloos heid kleiner zou worden als de mobili teit onder de jeugd zou stijgen. De mi nister heeft de Tweede Kamer een no ta toegezegd met maatregelen ter be strijding van de jeugdwerkloosheid. BRUSSEL (ANP) Een deel i door een grote hoeveelheid zwi even ten noorden van de stad a ,n het Antwerpse havengebied is vervuild geraakt e olie, die uit een tank van de Essoraffinadwij s ontsnapt. Eergisternaoht werd ontdekt, dat een tank, die onlangs ln gebruik was genomen en drie miljoen liter bevatte, een lek vertoonde. Aanvankelijk hoopte men de vloed te kunnen bedwingen door de olie op te vangen in de beschermende wal rondom 'de tank en tevens door de tank snel leeg te pompen. Gisteren echter bleek de olie zich een weg te banen naar de havendokken. De brandweer trof onmiddellijk uitgebreide maatregelen om het brandgevaar tegen te gaan. De vlam van een nabijgelegen raffinaderij werd gedooid en het aangrenzende vijfde bavendok, waar acht zee schepen en ongeveer vijftig lichters lagen, werd ontruimd. Honderden arbeiders r,ijn de gehele dag bezig geweest om de oliestroom ln te dammen en de aangrenzende Scheldelaan te reinigen. De olie verspreidde een geur, die kilometers ver ln de omtrek merkbaar was. ONGEVALLEN AARDGAS NEMEN AF DEN HAAG (ANP) „Het aantal dodelijke ongevallen als gevolg van aard- en stadsgas blijkt reeds sinds 1952 een geleidelijke (en recentelijk zelfs sterk) dalende tendens te vertonen. Over een mogelijk toenemende onrust onder de bevolking wegens het aardgas is niets bekend. Het feit, dat volgens CBS-» cijfers in de loop van dit jaar ca. 90 procent van alle nieuw gekochte kachels en haarden op gas werkt, wijst eerder in het tegenovergestelde." Aldus heeft een woordvoerder van het VEG-gasinstituut desgevraagd ver klaard naar aanleiding van recente on gevallen o.a. ln Apeldoorn op 26 sep tember en naar aanleiding van o.m. het feit, dat het Tweede-Kamerlid voor de CHU, de heer Bührmann, schriftelijke vragen richtte aan de minister van Eco nomische Zaken, waarin hij voornoemde onrust bij de bevolking meende te sig naleren. Als blijk van de dalende tendens werd een overzicht verstrekt over de jaren 1952 tot en met 1966. Begonnen werd met 1952, omdat toen het aardgas zijn opmars met de aansluitingen in Coe- vorden begon, terwijl uit statistisch oog punt gewerkt werd met cijfers over tel kens een periode van drie volle kalen derjaren. Het overzicht is dan aldus: gemiddeld resp. aantal ongevallen en aantal doden per jaar: 19521954: 200 en 43; 1955—1957: 195 en 41; 1958—1960: 155 en 32; 1961—1963: 124 en 28; 1964—1966: 114 en 15 Als topjaar voor dodelijke ongevallen gold 1954 met 50 doden en voor ongeval len in het algemeen het jaar 1956 met 224 ongevallen. In deze gegevens zijn de gevallen van zelfmoord niet opge nomen. De dalende cijfers vallen boven dien samen met sterk gestegen gasge- Bonn niet achter protest tegen Grieks regime BONN (Reuter) West-Duitsland be treurt de politieke situatie in Grieken land maar zal zich niet scharen achter het protest dat de Scandinavische landen en Nederland onlangs bij de Raad van Europa tegen het totalitaire bewind al daar indienden. De staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, die dit woensdag in de Bondsdag verklaarde, zei dat Bonn een eventuele actie zal overwegen als het protest in de Raad van Europa ter dis cussie wordt gesteld. Nederlander op post Brunssum mogelijk AMSTERDAM (.ANP) -- Tijdens de gisteren gehouden vergadering van de gemeenteraad van Amsterdam is het tot een „treffen" gekomen tussen het provo- gemeenteraadslid Schimmelpennink en de wethouder voor jeugdzaken, de heer Verhey (CPN). Provo-vertegenwoordl- ger Schinunelpennink stelde dat het rus tig geworden was in Amsterdam, maar dat de Jeugd tekenen van onrust begon te geven omdat er feitelijk niets Is ge daan om tegemoet te komen aan de oorzaken van de eerdere onrust. Hij meent dat deze ontstaan is doordat men zloh niet betrokken kon voelen bij wat er gebeurd en als protest tegen het automatisme en het gebrek aan ruimte voor initiatieven. „Er groeit, weer een ontstemming", aldus het provoraadslid. Wethouder Verheö ging hier tegen in. „Het nieuwe college van B. en W.", zo meent hij, „heeft de strijd aangebonden tegen misverstanden en verstarring maar ook tegen de bewuste pogingen rellen te maken. B. en W. zijn bereid om op rede lijke wijze ruimte te geven. De onrede lijkheid was aan de kant van de provo's en hun geestverwanten", zo zei de wet houder. Uitvoerig somde hij op wat er ls gedaan voor de verruiming van de mogelijkheden om sport te beoefenen en welke faciliteiten de provo's zoal hebben gekregen. „Er ls vertrouwen gevraagd en gegeven, maar het is niet waar ge maakt", zo zei hij. „Er ontstaat ateeds meer contact tussenen gemeentebestuur en burgerij en ik vrees dat hier pogingen worden gedaan de zaken weer te vertroe- Enkele provo-ach tig© toehoorders op de publieke tribune poogden o.a. door het in brandsteken van een staafje wierook en door interrupties de beraadslagingen te onderbreken maar burgemeester Sam- kalden hield de touwtjes zeer strak. De Haagse kunstschilder Jan Roede exposeert tot 28 oktober in het Amster damse AMVJ-gebouw, Vondelstraat 4. (Van onze correspondent Jan Bouwer) BONN „Voor wij niet precies weten wat de Nederlanders In casu het rijksbureau voor oorlogsdocumentatie over generaal Schnec te seggen hebben, geven wij hierop geen commentaar", al dus een woordvoerder van het mlnsterie van Defensie in Bona naar aanleiding van de berichten uit Nederland dat de Westdultse autoriteiten het verleden van de generaal „nooit grondig genoeg" «ou den hebben onderzocht. Generaal Albert Schnex (56) is door het ministerie van Defensie voorgesteld tot opvolger van generaal Johann Adolf graf von KieLmansegg als bevélhebber van de NAVO-landstrijdkrachten Euro pa Midden in Brunssum. „Voor ons", aldus deze woordvoerder „is de situatie nog altijd zo dat tegen de generaal niets voorhanden is, dat hem voor deze post ongeschikt zou maken". Generaal Schnez werd op 19 Juni aan opperbevelhebber Lemnitzer voorgesteld als opvolger van de Westduits© vice-ad- miraal Gerd Jeechonnek (Inspecteur van de Westdultse mariniers geworden) als bevelhebber Baltap, de bewaking van de Oostzeetoegangen in Denemarken. Generaal Lemnitzer liet na 3 maan den het ministerie van Defensie ln Bonn weten dat hij voor deze benoeming niet veel voelt, omdat generaal Schnez dan na zes maanden alweer naar Bruns sum zou worden overgeplaatst op een moment derhalve dat hij zich in zijn taak net een beetje zou hebben inge werkt. Generaal Lemnitzer verlangde een meer permanente bezetting van de- BONDEN ONTSTEMD (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het ambtenarenoverleg Is zeer ontstemd over de wijte, waarop de rijksambtenaren kennis krijgen van de overplaatsingen van rijksdiensten. De ontstemming heeft «ich thans toege spitst op de voorgenomen verhuising van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds naar Heerlen. „De regering la nu wel heel kordaat met haar plannen, maar waarom niet even kordaat met haar inlichtingen aan de ambtenaren self", aldus ren woordvoerder van de ARKA Als gevolg van de decentralisatie van de rijksdiensten en de overplaatsing van het pensioenfonds in het bijzonder, zijn de ambtenarenbonden zeer ongerust ge worden over de gang van zaken. Zij zijn er vooral boo© over, omdat het personeel van het fonds officieel niet ingelicht i© en d© berichten van buitenaf moet ho- den zijn aan zulke overplaatsingen", al dus de ARKA. „In het nabije verleden hebben zich zelfs al moeilijkheden voor gedaan met de verhuizing van de minis teries van Sociale Zaken en van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk naar respectievelijk Leldschendam en Rijs wijk. Laat staan een verhuizing naar Zuid-Limburg voor een groot aantal per soneelsleden, die een groot deel van hun leven in het westen gewoond heeft. De ambtenaren hebben er recht op zo tijdig mogelijk op de hoogte gesteld te worden van de decentralisatieplannen." Dit geldt straks opnieuw voor de ver huizing van het Centraal Bureau voor de Statistiek, waar eveneens honderden ambtenaren werken. Oorspronkelijk zou deze dienst naar Voorburg overgeplaatst worden. Dit schijnt van de baan te zijn. Dus waarschijnlijk opnieuw een verhui- zlng-op-afstand. „Ook daarvan is het ambtenarenoverleg, laat staan het perso neel van het CBS nog niet op de hoogte". De ontstemming heeft zich gisteren ml toegespitst in het overleg met minister Becmink, waar de eerste mededelingen over de kabinetsbeslissing gedaan wer den. De bonden hebben hun leden thans zelf ingelicht over de plannen die het ka binet heeft. ze Baltappost, die voor een Westdultse opperofficier is gereserveerd. De post ln Brunssum is eveneens ja renlang bezet geweest door de Duitse opp e roffic i e ren Het commando Europa-Midden ls het bqogste dat een Westduitse officier in de NAVO kan bereiken. De eerste NAVO-bevelhebber Europa- Midden was nog een Franse officier, dat was nog in 1949 bij de stichting van de NAVO, toen er nog geen Duits leger Op onze vraag naar de mogelijkheid of deze post eventueel door een Neder landse opper-officier zou kunnen worden bezet, antwoordde ons de woordvoerder dat dit theoretisch zeker mogelijk ls. Geen van de NAVO-posten is „afge huurd" door bepaalde landen. De Weetduitse minister van Defensie dr. Gerhard Schröder, die nog herstel lende is van zijn hartaanval enkele we ken geleden, wordt van de gang van za ken op de hoogte gehouden. (Van onze filmredactie) DEN HAAG In opdracht van Simavi heeft de cineast Peter Creutz berg een film gemaakt van het medische werk dat deze instelling ln Suriname verricht. Het resultaat, sober van opzet en magnifiek van kleur, is bedoeld als propaganda, bijvoorbeeld op middelbare scholen, voor het omvangrijke werk dat Simavi in deze gebieden verricht. Sober van opzet: Peter Creutzberg gnat zich beslist niet te buiten aan allerlei sentimentaliteiten. waaraan films als deze licht aanleiding kunnen geven. Hij geeft het leven van alledag weer van de indianen en bosnegers, die in kleine groepen, doorgaans langs de oevers van de vele rivieren, her en der in het zeer dun bevolkte gebied ge vestigd z(jn. In dat leven van alledag liggen de grote en de kleine vreugde, de grote en de kleine tegenslagen, de grote en kleine lichamelijke kwalen be sloten. Ziekte en dood liggen er vlak naast hartverwarmende levensvreugde. Afdoende en vooral snelle medische hulp doen de balans naar het laatste overslaan. De tijden van dagenlange reizen per korjaal door bijkans onver- komelijke stroomversnellingen hebben plaatsgemaakt of behoren plaats te ma ken voor het vliegtuig, dat de medicus dan wel de zieke binnen het uur brengt waar hij zijn moet, waar het voordien een werk van dagen was met alle tries te gevolgen van dien. Aan dit thema heeft Peter Creutzberg de hand gehou den: achter de hulp aan Iedere zieke moet een efficiënte en kostbare organi satie staan, die reikt „tot het laatste dorp", wat de titel van de film is. Hij heeft duidelijk gemaakt dat Simavi be zig is deze kostbare organisatie op te bouwen tot redding van vele levens. De première van deze film had plaats ln het diaconeasenhuls van Bronovo en werd bijgewoond door de gevolmachtigde minister van Suriname dr. O. Einaar. Woody Guthrie overleden NEW YORK (AP) Woody Guthrie, een van de beroemdste folksongrrs van Amerika, die de ballade „Thin land Ik your land" schreef, ls gisteren op 55- Jarige leeftijd overleden. Guthrie begon zijn carrière ln de cri sisjaren van '30. Hij componeerde meer dan 1.000 liedjes, die voor een groot deel echter werden opgenomen ln de Amerikaanse folklore zonder de compo nist veel op te leveren. Bekende werken van Guthrie zijn „ijp long, it's been good to know you", „Blo wing <k>wn this Old dustry road", „Key- ben James" en „hard traveling". Guthrie werkte vaak samen met folk- zanger Pete Seeger. Passiespelen Tegelen in gevaar TEGELEN (KNP) Als er geen fi nanciële hulp van bulten komt. «al moeten worden gestopt met de Passie spelen van Tegelen. De Stichting Pas siespelen Tegelen ls namelijk door het installeren van een kostbare overkap ping dit jaar en door het dalend aantal bezoekers niet in staat tot een sluitende exploitatiebegroting te komen. Het bestuur doet nu een beroep op verschillende instanties, bedrijven en particulieren ln Nederland ln te schrij ven voor een renteloze obligatielening. Als tegemoetkoming krijgen de even tuele geldschieters voor 500 gulden obli gaties 10 toegangskaarten per seizoen, dat de Passiespelen worden opgevoerd, en voor 1000 gulden 25 vrijkaarten. Ook ligt het ln het voornemen het openluchttheater tijdens de Jaren dat geen Passiespelen worden opgevoerd voor andere culturele manifestaties, bij eenkomsten en dergelijke te gebruiken. Het bestuur meent dat de Passiespelen Tegelen de mensen ook ln deze tijd nog wel degelijk iets te zeggen hebben. Dit zou blijken uit de antwoorden op een gehouden enquête en ook uit het gro te aantal jeugdige bezoekers. Wekelijks zijn de spelen hert afgelopen seizoen door- 3000 mensen bezocht, een aantal, dait echter te weinig la om de exploita tiekosten op te vangen. Danny Kaye in ons land voor Israclactie AMSTERDAM (ANP) De speciale actie ten behoeve van Israël, die h(j het begin van de zesdaagse oorlog ook In ons land werd ontketend en die tot nog toe in Nederland ruim vijftien miljoen gulden opbracht, «al op 5 november aan staande worden afgesloten met een op trede» van Danny Kaye In de Doelen In Rotterdam. I>e .Vl-Jurige komiek zal dan lief ion leden tellende militaire Israë lische jeugdorkest Gadna op karikatu- ristlsche wijze dirigeren. Deze show wordt thans door Kaye ln Israël voorbereid Z(J zal in niet minder dan twintig steden in de gehele wereld alleen niet ln de Verenigde Staten - worden gebracht ten bate van de col lectieve Israël Actie. Danny Kaye, die een buitengewoon grote sociale belangstelling heeft men denke slechts aan zijn Inspanningen voor UNICEF wil op deze wijze nog een bijdrage leveren voor Israël. Immers ook al >n de Junidagen van dit Jaar trok Danny Kaye naar Israël om daar op te treden voor soldaten en gewonden. In de tournee met het Jeugdorkest derft Kaye naar schatting een honora rium van ln totaal anderhalf miljoen gulden. Maar omdat Ik zo intens geloof ln de Jeugd heb Ik mijn diensten ter beschikking gesteld van het Keren Haye. sod (Collectieve Israël Actie)aldus Kaye.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 9