CARNAVAL VAN SLEUTELSTAD i10.000.- KOM LEIDSE KANTONRECHTER SPRAK RECHT IN AANTAL ZWARE ZAKEN WOENSDAG 4 OKTOBER 1967 AT T C] EDTTTES DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 (vervolg van pagina 5) OPERETTE De Drie October-Vereeniging heeft eer ingelegd met de operette „Vikto- ria en haar huzaar" van Paul Abra ham op haar programma. De uitvoe ring hiervan door het operettegezel schap M.V.O. uit Den Haag, in de Leidse Stadsgehoorzaal, heeft name lijk de traditie van een zeer slecht bezette zaal doorbroken. En terecht, want de opvoering die M.V.O., ge steund door het Groot operette-orkest en een balletgroep, op de Leidse plan ken bracht, verdiende de bewonde ring van alle aanwezigen. Dat de veel te lange pauze tussen het eerste en tweede bedrijf 25 minuten duurde, doet hieraan niets af. De uitvoering van de operette werd gedragen door vooral de solise Mary Josée, die de rol van Gravin Viktoria, zowel in zang als in het gesproken woord, zeer goed vertolkte. Naast haar waren Tonny Hazelzet als „O Lia San", Gea Stevens als Riquette en Wiel van Eerd als Janczi, de uitblin kers in het spel. Ook de andere rollen kregen door dit amateurgezelschap een bijzonder goede vertolking. Het orkest, onder leiding van dirigent Fr. W. van der Heijden, begeleidde het geheel met vuur en op gepaste wijze, alleen was het volume bij sommige zangsoli te overheersend. Dit is echter meer te wijten aan het ontbreken van een orkestbak in de Stadsgehoorzaal dan aan het orkest zelf. Het applaus dat (om kwart over twaalf) opklonk was overweldigend en ook zeer verdiend. GEINIG SLOT Max Tailleur, Mieke Telkamp en Pau- lien Jansen hebben gisteravond in de Leidsche Schouwburg ruim tweehon derd Leidenaars een onvergetelijke avond bezorgd. De bekende Amsterdamse Joodse moppentapper heeft zeker voor velen een onvergetelijk slot van de drie oktoberfeesten betekend. Een aaneen schakeling van moppen en Joodse gein, variërend van Sam en Moos, de zesdaag se oorlog van Israël, en een reeks grap pen over pastoors, dominees en rabbijnen. De goed bezette zaal was een schater lach. De zangeressen Mieke Telkamp en Paulien Jansen verzorgden samen of i het allemaal begon. De r.k. gymvereniging afzonderlijk de Intermezzo's. Max had het goedlachte Leidse publiek direct in zijn greep door te stellen, dat hy in het begin zijn gehoor even wilde pel len". Dit „pellen" viel b(jzonder mee, want hij vertelde in het begin zulke geestige verhalen, dat de zaal al dubbel lag, voordat er twee grappen waren ver teld. Slechts zijdelings herinnerde hij aan het echte drie-oktoberfeest, dat echter vanwege de goede stemming toch voel baar aanwezig was. Een luid en lang durig applaus beloonde de onvermoei bare artisten, waaronder de uitstekende pianist Leslie Davis, voor deze genoeg lijke afsluiting van de 393e feestelijke herdenking van Leidens ontzet. De zilveren erepenning van de stad voor 3 October-organlsator Han de Wilde. Maandagavond werd die na de Taptoe door burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen namens het gemeentebestuur overhandigd. Het was een goede start van de 3 October-festivitelten. In „Flora" te Rijnsburg Landbouwattaché in Frankrijk opent bloemenvakexpositie De Nederlandse landbouwattaché in Frankrijk, mr. H. E. R. E. A. Frank, zal woensdag 11 oktober de zestiende bloemenvaktentoonstelling in het vei linggebouw „Flora" te Rijnsburg ope nen. Het tentoonstellingsbestuur heeft hem hiertoe uitgenodigd, omdat het hem als de man beschouwt, die de Nederlandse export van bolbloemen naar Frankrijk in het afgelopen sei zoen zolang mogelijk heeft weten vrij te houden van Franse invoerbeper kingen. Op deze expositie, die van 11 t/m 14 oktober zal duren, zullen er bloemen worden geëxposeerd op een oppervlakte van 2500 m2, waarvan 100 m2 orchideeën. ADVERTENTIE aan prijzen voor de grote poëten en kleine rijmelaars die de beste slot regel maken bij onderstaande ode op de wijn en al het andere goede der aarde dat de slijter voor u on der de kurk heeft. Zeg niet dat u dat niet kunt. On der het genot van een goed glas wijn of een pittig kelkje gedistil leerd vindt u stellig de inspi ratie die ook u tot de prijswinnaars kan doen behoren. Prosit - Wij wensen succes! Er liggen bijna 600 prijzen op uit kering te wachten. Een hoofdprijs van ÏOOO en verder prijzen van 500,250,100, 50, 25 en 10 gulden! (te besteden bij uw slijter) Ook uw inzending zien wij graag tegemoet. vfcut een n i 311 u I "Invullen, uitknippen en in gesloten en met 20 ets postzegel gefrankeerde envelop vóór 1 november 1967 zenden aan: Slijters Publiciteits Bureau, Postbus 1580, Amsterdam. De prijswinnaars ontvangen persoonlijk bericht. De uitslag wordt gepubliceerd in het Slijtersvakblad van januari 1968. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd Mijn slotregel bij dit gedichtje is: Wilt u een cadeau met karakter schenken Verzuim dan niet aan de slijter te denken Of gaat u straks een feestje bouwen (op de stippellijn uw slotregel invullen) En dan nog deze vraag: bij uw slijter hangt tegenwoordig een grote NAAM SLIJTER ADRES SLIJTER:— MIJN EIGEN NAAM IS:_ STRAAT: -PLAATS: Dat het Leidse rechtscollege steeds strenger gaat optreden tegen lieden, die een absoluut gebrek aan verantwoorde lijkheidsgevoel aan de dag legden en het eveneens met de wetsbepalingen niet erg nauw nemen, bleek ook maandag j.l. weer overduidelijk in enkele „zware zaken". Zoals b.v. In de zaak tegen een 37- jarige grondwerker uit Noordwijk, die op de Hogeweg tegen een geparkeerde auto was opgereden en wel met een door hem bestuurde auto, die niet tegen W.A. verzekerd was. Bovendien bleek de grondwerker niet in het bezit te zijn van een rijbewijs. Hulde van collega's en leerlingen MEJ. N. HUSTINX 25 JAAR LERARES AAN VAKSCHOOL VOOR MEISJES Tijdens een zeer geanimeerde bijeen komst ln de recreatiezaal van het In ternaat van de r.k. Vakschool voor Meis jes te Leiden heeft mej. N. J. C. Hus- tinx maandagmiddag op feestelijke wTJ- ze herdacht, dat zij 25 jaar docente is op deze school. Om twee uur was tot haar intentie in de St.-Leonarduskerk aan de Haagweg een H. Mis opgedra gen, waarbij haar 80-jarige moeder ook aanwezig was. Om drie uur kwam zij per wagen aan de school aan het Galge water aan, waar zij allereerst een zang- hulde van leerlingen en collega's in ont vangst mocht nemen. Omdat het feest van de bevrijding van Leidens ontzet snel naderde, en de meis jes graag vrij wilden hebben, werden de leerlingen van mej. Hustinx, lerares ln huishoudelijke zaken, in de gelegenheid gesteld haar het eerst te feliciteren. Twee aan twee brachten zij met een paar versregels en originele cadeaus haar gelukwensen over. „Het ls voor de tweede keer. dat u binnen korte tijd een zilveren feest viert," zo begon de heer A. G. T. Laag land namens het bestuur van de r.k. Vakschool voor Meisies zijn gelukwens. ,.Een enigzins vreemde geheurtenis. die j op een school niet zo dikwijls voorkomt. Nu bent u 25 jaar aan deze school ver- i bonden, die ook door uw werk zo'n goede j faam heeft in Nederland. Het lijkt mii ook een heerlijkheid voor uw leerlingen om door u te worden opgenomen in die vakken, waar zij later als huisvrouw of als lerares zoveel plezier van beleven." aldus de heer Laagland, die vervolgens ook de moeder van de jubilaresse com plimenteerde met haar dochter. Namens het bestuur en de directie bood hij mej. Hustinx, die zichtbaar ontroerd bloemen aan. Het ls voor ons coUega's bijzonder ple zierig met haar samen te werken, want zij is een levend voorbeeld om uit de dagelijkse sleur van het lesgeven los te komen om met frisse moed en weer vol enthousiasme voor de klas te gaan staan. Speciaal wil lk haar ook bedanken voor de twee jaar, dat zij tot volle tevreden heid mede haar leiding heeft gegeven aan onze school. Ik hoop, dat zij nog lang van haar krachten gebruik mag maken om onze leerlingen op te leiden in de voor hen onontbeerlijke vakken. Een warm applaus volgde op haar woorden. Tot slot van de middag bezongen en kele collega's van mej. Hustinx, die oor spronkelijk uit Maastricht komt, haar levensloop. De heer A. G. T. Laagland, bestuurs voorzitter van de rJi. Vakschool voor Meisjes, wenst mej. N. J. C. Hustinx geluk niet haar zilveren jubileum. Voorbeeld i De directrice van de school, mevrouw Th. W. Noordman-Mechelen, nam na een lange theepauze het woord en prees haar collega, die twee jaar lang als adjunctdirectrice haar naaste medewerk ster was, maar om gezondheidsredenen deze functie neergelegd. „Er zijn zoveel facetten van uw persoonlijkheid, die lk zou kunnen belichten, maar ik wil mij beperken. Het is zo opvallend, dat van mej. Hustinx zo'n grote rust uitstraalt. Verdachte had niets tot zijn verdediging in te brengen. „U had drie rfllessen gehad en zou uw vriend, die naast u zat en de auto pas had gekocht wel eens even uitleg gen hoe de versnellingen werkten," las de kantonrechter o.m. in het proces verbaal. De officier zei ln zijn requisitoir, dat dergelijke levensgevaarlijke stunts ab soluut niet konden worden getolereerd. „Doordat lieden, die geen rijbewijs heb ben en dus de nodige rflbekwaamheid missen toch met een auto de weg op gaan zijn er jaarlijks naast enkele dui zenden zwaargewonden, eveneens vele doden te betreuren en hier moet abso luut een einde aan komen," zei hij tot slot nog. Hij eiste dan ook een voor waardelijke hechtenisstraf voor de tyd van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar alsmede een totale geldboete van 300,- subs. 2 maanden. Het vonnis luidde conform. OVER DE KOP Een 20-jarige metselaar uit Leider had geen rijbewijs. Wel een auto. Een tweedehands-koopje, dat op totaal ver sleten achterbanden reed. Op de Ab- spoelweg raakte de metselaar met grote snelheid ln een slip en sloeg over de kop een weiland in. Wonder boven won der kwam hij vrijwel heelhuids uit het wrak te voorschijn. HU verscheen weliswaar voor de balie, maar deed vrijwel z'n mond niet open en had derhalve evengoed verstek kun nen laten gaan. Het rechtscollege had overigens geen moeite met het trekken van de nodige conclusies. „Ook al zijn er ln dit geval gelukkig geen onschuldige slachtoffers gevallen, acht ik een zeer gevoelige cor rectie noodzakelijk" aldus de officier. Hij eiste dan ook een totale geldboete van 275.- subs. 55 dagen en by wyze van „stok-achter-de-deur" een onvoor- waardeiyke ontzegging van het besturen van een motorvoertuig voor de tijd van 6 maanden. Overwegende, dat er hoogstwaarschyn- ïyk wel slachtoffers waren gevallen als er ter plaatse enig verkeer was geweest, vond de kantonrechter de bijkomende I straf nog aan de veel te milde kant. j Hij vonniste derhalve niet alleen met de gevraagde ontzegging, doch even eens met een voorwaardelijke hechtenis- j straf voor de tyd van 2 weken met een proeftyd van 2 jaar. De totale geldboete bracht hij op 150,- subs. 30 dagen. KNEUSJE maakte er een totale boete van 250.- subs. 50 dagen van. „U boft nog, dat uw auto niet in beslag werd genomen", zei hy tot slot nog. GESNEDEN Een 24-jarlge monteur uit Leidschen- dam liet verstek gaan. De twee getuigen niet. zy verklaarden unaniem, dat de monteur op de Veurseweg by een In haalmanoeuvre tot tweemaal toe een ingehaalde auto had „gesneden" en de bestuurders hiervan slechts een aanry- dlng hadden kunnen voorkomen door „op de rem te gaan staan" De monteur was doorgereden, doch kon later worden achterhaald. Hij had, zo las de kanton rechter in het proces-verbaal, niets ge merkt van het ln gevaar brengen van andere weggebruikers. Op grond van de getuigenverklaringen en het feit, dat verdachte al eerder we gens een grove verkeersovertreding werd veroordeeld tot o.a. de Intrekking van zijn rybevoegdheid voor de tijd van één jaar, eiste de officier naast een geld boete van 75,- subs. 15 dagen de on- voorwaardeiyke Intrekking van de ry bevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. De kantonrechter vondlste by verstek geheel conform. DODELIJK ONCEVAL VOOR KANTONRECHTER De Leidse kantonrechter mr. W. de Koning heeft maandag uitspraak gedaan ln de zaak tegen een 61-jarige Inwoner van Sassenheim, die enige tijd geleden op de Teylingerlaan met zyn bromfiets tegen een meisje, dat aan haar moeders hand op het rywielpad wandelde, op reed. Kort na het ongeval overleed het DIAMANTEN ECHTPAAR IN LEIDEN LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 28 sept. tot 4 okt. zijn door de KFC als volgt ge- Camera: Oi. Oi, Oi (18 j.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Dr. Zjivago (14 j.) Dagelijks (ook zondags): 2.15 en 7.30 uur. Luxor: Bertrand in (ont)roerend goed (a.l.) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De jonge Venus (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag en 3 okt.: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer (14 jaar). (Geprolongeerd) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Mini, mini, hip, hip (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Soms wordt een bloem lelijk ge vonden, enkel en alleen omdat ze bloeit in de tuin van een ander. Marktberichten ROTTERDAM. 3 okt. - Vee - Aanvoer totaal 2883. weekaanvoer 4274, slacht- runderen 150, gebrulksvee 715, vette kalveren 250. graskalveren 393. nuchtere kalveren 1101, varkens 4. biggen 22, paarden 7, veulens 12, schapen, lamme ren 191, bokken, geiten 38. 81achtrun- deren: 440-470, 395-425, 350-365, 320- 335; vette kalveren: niet genoteerd, 345, 365, 325-340. 300-325, stieren 400-460, worstkoelen 3000-335, kalf- en melkkoei en 1050-15000, vare koelen 850-1100, vaarzen 725-900. pinken 5000-675, gras- kalveren 280-430, nuchtere kalveren 165- 175, mestkalveren 160-230, schapen 90- 120. lammeren 100-145. Slachtrunderen gewoon, kalm, als gisteren, kalf-, melk koeien Iets ruimer, rustig, pryshoudend; vare koelen: gewoon, stil, niet hoger; vaarzenn, pinken: als vorige week, lui, constant; graskalveren: groter, stroef, gedrukt; vette kalveren: als vorige week .redeiyk, onveranderd; nuchtere kalve ren: iets minder, kalm. gedrukt; scha pen, lammeren: korter, goed, even ho ger. WOERDEN, 4 okt. Kaa» - Aanvoer 52 partyen. Eerste kwal. 3,703,77, 2e kwal. 3,623,69, extra 4,18. Handel TER AAR, 2 okt. Groente Kas- snybonen 1.15-1.40, id. II 95-1.00, snij bonen stek 35-65, witte pronk bonen I 50-60. id. II 25-30, andijvie I 33-46, id. II 9-23. stambonen 75. uien 19-20, na- tuursnijbonen n 35. kroten 20-24, spits kool 6, postelein 42-54, peren: Confe rence 18-19, Gieser Wildeman 36-38, groenekool 8-10, spruiten export 72- 73, B 70-71, C 36, D 35, spruiten bin- nenlartd 15-C8', kronnhc komkommers 28 alles per kg, sla 1 23-35, id. II 11-19, kassla I 24-27, id. II 14-17, bloemkool A I 48. A II 17-33, meloenen 56-86, komkommers export 22-51, id. binnen land 25 alles p. stuk, selderij 10 p. bos, tomaten export A extra 3.40-4.0Ö, A I 3.30-3.60, B etra 3.65-3 90, B I 3.45-3.70, C extra 3.40, C I 3.35. id. binnenland A 2.40-2.50, B 2.50-3.00, C 2.40, bonken 2.60 p. bakje van 6 kilo. RIJNSBURG, 3 okt. Bloemen Freesia's: White Swan 235-315, Golden Yellow 80-235, Troschrysanthen: In dianapolis 180-220, Lyona 150-180, To kio 140-180, Grace 60-100, Lucida 6<L- 100, Pinoccio 65-90, Koens Elite 60-90, Juweeltje 70-85, White Hope 65-85, Lilian Hoek 50-85, Irissen 80-145 alles p. bos, Lelies 80-140 p. tak, Geplozen Chrysanthen: Diplomaat 35-40, Alcx Bedser 25-34, Bornholm 15-30. Migoli 15-26, Am. Anjers: Fara Dibah 18-22, Espérance 18-22, Rode Sim 14-21, Crow- ly Sim 14-21. Dusty 16-19, Witte Sim 12-19, G.J. Sim 16-18, Rose Sim 13-18, Carry Sim 12-17, Anthurium 100-200, Gerbera 14-30, Rozen: Baccara 18-36, Zorina 12-18, Carol 6-8, Garnet 6-7 alles per stuk. kind aan de opgelopen verwondingen. Omdat de verdachte, die nog sterk on der de Indruk leeft van het tragisch gebeuren, een blanco strafregister had diende de zaak niet voor de Haagse rechtbank. De officier van justitie eiste tegen de verdachte, die toegaf met z'n gedachten ergens anders gezeten te heb ben, zodat hy niet tydig meer kon- uit wijken, een boete van 250,- of 50 dagen hechtenis en een onvoorwaarde- ïyke ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van een motorvoertuig (inclusief een bromfiets). De kanton rechter vonniste conform de els. HAAGSE RECHTBANK Ex-vertegenwoordiger verduisterde 17 mille om eigen schuld te delgen De officier van Justitie hy de Haagse rechtbank vond het ln feite onjuist dat een 37-jarlge inwoner van Bodegraven niet gedetineerd was voor het door hem gepleegde feit, want nu volgde de wel zeer onaangename beslissing dat hier alsnog gevangenisstraf dient te worden opgelegd. En niet zo weinig ook, want de officier eiste een Jaar gevangenis straf waarvan vier maanden voorwaar delijk, hetgeen verdachte In huilen deed uitbarsten. De officier kon zich de tegrn- 'I voorstellen, doeh de f< dat uit Katwyk aan het rechtscollege pro beerde te siyten. Hij moest zich ver antwoorden voor het feit, dat hy een zijner vrienden had laten ryden met een auto, die ln vele opzichten ln een zeer ondeugdeiyke staat verkeerde. „Zelfs een leek kon toch merken, dat de stuur inrichting niet deugde en ook zien, dat de banden tot op het canvas versleten waren," zo wees de kantonrechter ver- dachtes excuus radikaal van de hand. De officier was dezelfde mening toege daan en eiste een totale geldboete van 115,- subs. 23 dagen. „Wel wat veel", reageerde verdachte. De rechter vond de geëiste correctie I echter nog wat aan de lage kant en Aldu» het mn, inziens goede ex- nm Vrt|. 24-jar.ge electro-monteur kw„t|„ w v,ur. dachte als vertegenwoordiger van een lerzckerlngsmaatschappU In totaal rond 17.000,had verduisterd, hetgeen ge beurd was In de periode februari-sep- tember. Verdachte had van de maat schappij geldsbedragen ontvangen om die uit te keren voor schade, doch het geld had verdachte ten eigen bate san- Dat kwam. zoals hy aan de rechtbank mededeelde, dat hy zelf een schuld van plm. 22.000,had, die hy op die ma nier wilde weg werken toen hy steeds meer in moeilijkheden geraakte. Doch daardoor maakte hy de zaak er kwader op, zoals de president van de rechtbank sigarettenautomaat was gereden en dese vernielde, een schade van ƒ642,ver oorzakend. Naar de chauffeur voor de Haagse politierechter uiteen zette, was by het achteruit ryden de automaat ge raakt. Nu bleek daar nog heel wat meer aan vast te zitten. Want een en ander vond plaats ln de buurt van de woning van de vader van verdachte. Deze heeft een geschil inzake een overpad, waarvan zo wel de vader als de winkelier gebruik maken. De vader zou er een servituut voor overpad voor bezitten doch het pad was op de bewuste avond versperd door gasflessen. Daarover ontstond een hef tige woordenwisseling waarby verdachte onder de verklaring: „We zullen wel eens zien wie hier de baas ls," ln de auto stapte en achteruit reed met genoemd gevolg. Omdat verdachte volhield niet opzetteiyk tegen de automaat te zijn ge reden besloot de reohter de verdere be handeling van de zaak aan te houden, teneinde nog enkele getuigen te horen. Katwijker krijgt 6 maanden voor roekeloosheid met dodelijke afloop Voor de Haagse rechtbank heeft zich constateerde. Na zyn ontslag had ver dachte geprobeerd op ander wijze ln zyn levensonderhoud te voorzien en daarmee is hij bezig. Wanneer hy thans de gevangenis ln moet, zal dat alles weer verloren gaan en ia het ook moei lijk om de verduisterde gelden terug te betalen. De officier zei voor dit alles wel begrip te hebben, doch de feiten wa ren te ernstig dan dat met een voor- milMIPn straf kan worden volstaan zoals verdachte verzocht. Een nadeel t,% verantwoorden gehad een 33-Jarige dat verdachte niet is gedetineerd ook, dat hy nu geen kosteloze verdedi ger kon krygen. ,,Hy is op vrye voeten eigenlijk meer gedupeerd, dan wanneer hij was ingesloten en althans een deel van de straf had ondergaan," consta teerde de officier. De president merkte op de eis van de officier alleszins rede lijk te achten. De rechtbank zal op 17 oktober vonnis wijzen. Voorhouter reed automaat stuk Een 39-Jarlgo hollenkweker uit Voor hout bestreed, dat hy opzetteiyk met de door hem bestuurde vrachtauto tegen een bouwvakarbeider uit Katwyk, die als bestuurder van een bestelauto onder itw rloed van drank verkeerde. Op de Zwar- teweg reed hy tegen een vangrail ten gevolge waarvan een passagier, een Duitser die met vakantie in Katwyk verbleef uit het voertuig werd geslingerd en gedood. Verdachte zou acht glazen bier cn twee glazen Jenever hebben ge dronken, toen hy met een snelheid van 70 km. over genoemde bochtige weg reed. De officier van justitie eiste twee weken geleden tegen verdachte zes maanden gevangenisstraf en ontzeg ging van de rijbevoegdheid gedurende drie Jaar met aftrek van de tijd waarin het rljbewys reeds ls Ingenomen. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en verdachte veroordeeld overeenkomstig die eis.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3