Reconstructie gedeelten Prov.weg nr. 16 onder Voorschoten en Leidschendam Ned. Genootschap tot Reclassering betrok nieuw kantoor aan Langegracht Hebben Turkse arbeiders werkelijk schuld? Legertje „rijp-voor-de-sloop-autobezitters" voor de Leidse kantonrechter DE GRUWELIJKE MOORD TE RAAMSDONK DE LEIDSE COURANT DINSDAG 26 SEPTEMBER 1967 AANLEG PROVINCIALE WEG 16 BIS LANGS SPOORLIJN DEN HAAG-LEIDEN Reeds eerder hebben prov. staten van Zuid-Holland onder bepaalde voorwaar den een bedrage verleend van 50% in de kosten van de verbetering van de tra verse door de gemeente Voorschoten van de weg Rijswljk-de Vink (weg no. 16 van het provinciaal wegenplan). Deze bedrage betreft het nog bij de provincie In beheer en onderhoud zijnde gedeelte van de Veurseweg tussen de grens van de bebouwde kom (ter hoogte van het l^aantje van Van Wissen) en de Pape laan en het tot 1 juli 1962 bij de provin Leidschendam Tussen de gemeente Leidschendam en de provincie is overleg gevoerd omtrent enige vrnagstukken, verband houdende met de aanleg van provinciale weg no. 16 bis langs de spoorbaan Den Haag-Lei den. Deze onderhandelingen betroffen de verdeling tussen de gemeente en de pro vincie van de kosten van: de te maken 11-jarige jongen te Noordwijk dodelijk verongelukt Gisteren vond op de Hogeweg te Ten aanzien van het eerste punt heb ben G. S. met burgemeester en wethou ders van Leidschendam in beginsel over- eenstemmlng bereikt op de volpende ba-verkeersongeval plaats, sis: de aanlegkosten van de oprit c.a. ten zuidoosten van de spooriyn Den waarbij de 11-jarige Gerard van Schie uit de Offemweg om het leven is ge komen. aansluiting van het Prinsensingel-tracé I Jut8t ten zuidoosten van deze spoorlijn Haag-Lelden komen ten laste van de ge meente; de aanlegkosten van de ont sluitingswegen voor de recreatieve groen stroken, die ten zuidoosten van de D« Jonge" kwam van het land vlnelale weg no. 16 bis zullen ontstaan, «etste achter een oudere broer aan. die komen eveneens ten laste van de ge- °P de brommer was. Vermoedelijk is hij meente; de gemeente en de provincie daarbij iets naar links uitgeweken met dragen elk 50% bij In de kosten van het het gevolg, dat de knaap tegen een juist te maken viaduct over de spoorlijn Den naderende personenauto, bestuurd^ door Haag-Leiden en over een vtrbindingsweg IÉT' |Wj Mij i het 16 bis met bekomende werken, waar- 1 bouw van dit viaduct opgestelde globale geval, cle in onderhoud geweest zynde gedeelte onder een viaduct over de spoorbaan Den i ram'ng beloopt een bedrag van 2 mil- van de Leidseweg tussen het burgemees- Haag-Leiden: de reconstructie van pro- J°*n! de gemeente en de provincie beta- ter Vernèdepark (tegenover de Bach- vinciale weg no. 16 en van de aanleg van len 50% van de kosten voor de nood- laan) en de Zilverfabriek (tegenover de een weg op het voormalige trambaan- i zakelijke verhoging van de hoogspan- Krimkade), thans bij de gemeente in tracé, voorzover betreft het gedeelte tus- hingsmasten van de N. Electriclteits- onderhoud. Er is toen uitgegaan van een sen de grens met de gemeente Voorburg bedrijf Zuid-Holland, staande ter weers- globale raming van de verbeteringskos- het punt ter hoogte van het park Ro- zijden van het geprojecteerde viaduct ten van 2.500.000.Uit een vanwege zenrust; en de overneming door de ge- over de spoorbaan: de totale kosten hier- de gemeente Voorschoten In februari '66 meente van de bestaande weg no. 16. door de N. V. voornoemd op nader opgemaakte kostenbegrotlng. biykt, dat de reconstructie van de beide wegvakken een bedrag van 3.292.000, zal vergen. Burgemeester en wethouders van Voorschoten hebben niet alleen ver zocht de bijdrage in de hogere kosten toe te kennen, maar tevens met het oog op de uit deze stijging van de kosten voor de gemeente voortvloeiende zwaardere las ten het bydragepercentage te verhogen tot 75. G. S. zijn bij nadere overweging van oordeel, dat er aanleiding is aan dit verzoek te voldoen. Zolang de nieuwe provinciale weg no. 16 bis nog niet ls aangelegd, zal de verkeeratraverse door de bebouwde kom van Voorschoten, waartoe de hierboven bedoelde wegge deelten behoren, al het doorgaande keer, dat op de traverse ls aangewi moeten blijven verwerken. De nieuwe weg zal op een later tijdstip dan in 1964 werd aangenomen, namelijk op zijn 200.000,250.000,geraamd. Rumoer in Haarlemmermeer Wanneer men de berichten in ver- alleen in Abbenes zijn om te werken, te schillende bladen leeat over de rumoerig-1 eten en te slapen! En natuurlijk hoort heid in Abbenes. krijgt men uit die be-daar óók bij: goed geld verdienen! Wie richtgeving ongetwijfeld de indruk, dat zou dat niet als hij de kans krijgt Een de momenteel in Abbenes vertoevende ingezetene verklaarde: het is 's avonds Turkse art>eiders, in dienst van de olie- thuiskomen, opknappen, eten. een poosje maatschappij, de schuldigen zijn van de rustig zitten onder het roken vroegst ln 1974 gereedkomen. Op grond j rustverstoring in de buurtschap. Hetsigaretje, soms even een pilsje of i het vorenstaande stellen G. S. in overeenstemming met het gunstige advies van de vaste commissie van ad vies en bijstand voor verkeer, de provin ciale bijdrage in de reconstructie van de eerdergenoemde weggedeelten te verho gen van 50% tot 75% alsmede om deze verhoogde bijdrage tevens over het hoger geraamde bedrag van de kosten toe te kennen. Kinderpostzegel-actie start 4 oktober in Leiden en omgeving werd daar zelfs dwang achter gezet. De hoofdbewoners van de duplexwoningen ontvingen volgens de publicatie een brief waarin tenslotte gezegd werd, dat de bewoners gewezen wordt op de moge lijkheid van verbreking van het huur contract. Wij vernemen thans echter van ver schillende zijden, dat de hoofdoorzaak niet te zoeken is by de Turkse arbeiders, maar bij sommige bewoners van huizen in Abbenes zélf Het Bestuur van de Stichting Dorpshuiswerk betreurt de pu blicatie over de Turkse arbeiders, daar in bijgevallen door ingezetenen van Ab benes, die zélf óók Turken als pension gasten in huis hebben. Men vindt het zeer beslist onjuist en ook onbillijk, om de Turken het is eveneens onjuist om deze men- i nu met zwarte kool te tekenen! Wy scholen weer komen bellen, en met vernamen zelfs van een ingezetene van groot genoegen uw bestellingen op- Abbenes, die zélf drie Turken in de v-w.- v,-.. kost heeft, dat deze mensen zich in alia nemen. Voor het fehele land bef.nl de „p^ted keurig 'gidrègen en blflkbaj actie op 3 oktober: Hier in Leiden en omgeving gaat dat niet, maar zuilen de Inwoners van Leiden - Leiderdorp - Zoeterwoude - Oegsteest en Voor schoten de volijverige jeugd 4 oktober zien verschijnen. lijkt er op. dat men maar het liefst zou frisdrank en dan onder de wol willen, dat de Turken zo spoedig moge- volgende dag weer hard te werken. Geen Hjk Abbenes weer verlaten en de rust onvertogen woord wordt van deze zal keren. Van overheidswege sen gehoord! Nog een goede week, en de actie voor Kinderpostzegels 1967 gaat van hier de schuld te zoeken start. Dan zullen de kinderen van véél Met nadruk wordt verklaard, dat het in een bepaalde omgeving van Abbenes reeds lang onrustig is. Zelfs al. toen er nog van geen Turken sprake Men trekke dus zelf de conclusie! Men wilde in Abbenes op eeriyke wijze de eer en goede naam van de Turkse gastarbeiders opkomen. Het comité Lelden onder de bezielende leiding van de nieuwe voorzitter mr. H. R. Goudsmit, zal proberen met aller me dewerking de opbrengst wéér groter te laten zijn. In 1966 werden er in Lelden voor 14.058,75 aan Kinderpostzegels verkocht 1600,- méér dan in 1965). Vanaf 1958 tot en met 1966 werd voor ruim 9 miljoen gulden uitgekeerd aan bouwsubsidies voor kindertehuizen. Dan nog de vele kleinere bedragen. Lei den kreeg van de opbrengst van 1966 16.360.- verdeeld over diverse vereni gingen, werkzaam voor kinderen, ook een zeer mooi bedrag. Provincie koopt Molenpad in Driemanspolder te Stompwijk Ln het kader van het besluit van uw vergadering van 12 december 1962 waar bij G. S. werden gemachtigd ten laste van een daartoe beschikbaar gesteld krediet onroerende goederen aan te ko pen ten behoeve van of in verband met recreatieve doeleinden, hebben G. S. een perceel grond (pad en kade) in Stomp- wflk aangekocht ter grootte van ca. 90 are tegen een prijs van 18.000,ex clusief bijkomende kosten. Dit perceel grenst aan het complex van de drie molens inde Driemanspolder, hetwelk de provincie in 1958 heeft verworven. De huidige aankoop betekent een welkome afronding van het provinciaal holt ter ^>t 'j'uèên rondVet Grote deelname aan Na-Braassem De watersportvereniging Braasse- mermeer organiseert zaterdag 30 sep tember en zondag 1 oktober de tradi tionele Na-Braassem. De belangstel ling voor deze wedstrijd is evenals andere jaren weer bijzonder groot. Gevaren zal worden in twintig klas sen. waarin nagenoeg alle vaderlandse grootheden vertegenwoordigd zijn. De wedstrijden beginnen zaterdagmiddag om 13 uur. 's-Zondags wordt gestart om 10 uur. Fundamenten van oude overhaal te Woubrugge bij graafwerk blootgelegd Voor de plaatsing van de grote olie tank, behorend bij de onlangs aange legde centrale verwarming in 't raad huis, stootte men bij graafwerk voor het gemeentelokaal onverwachts op deze muur te verwijderep. Burgemeester J. CT van Wageningeh deelde op de jongste raadszitting me de, dat het hier naar alle waarschijn lijkheid een onderdeel betreft van een z.g. overhaal, gebouwd eind 15de of begin 16de eeuw. Hierdoor konden schepen vanuit de Woudwetering in de inmiddels al lang gedempte Woud- sevaart varen, die leidde naar het ook al eeuwen geleden verdwenen dorpje Jacobswoude. Thans loopt hier de Kruisweg in oostelijke richting. Iets noordelijker, ergens onder de Raadhuisstraat, moet de andere kade muur nog liggen. Tevens werd nog wat gebroken aardewerk van minder goede kwaliteit opgegraven, waar schijnlijk tijdens de wachttijden door I de schippers overboord geworpen. Leidse inbrekers te Alphen gearresteerd Dank zij de oplettendheid van een Alphense inwoner kon de politie twee Leidenaars arresteren, die omstreeks 12.15 uur in de nacht van maandag op dinsdag by de Soc. Werkplaats aan de Eikenlaan electriciteitskabels hadden ontvreemd ter waarde van circa 500,-. Het zijn de 22-jarige M. T. v. d. H. (ge huwd) en de 18-jarlge P. D. H. Zij wer den omstreeks half zes in de morgen j van dinsdag gearresteerd en in het poli- tibureau ingesloten. Haagse joyrijders te Noordwijk aangehouden De Noordwykae politie heeft drie jon gelui van 18 en 19 jaar aangehouden wel ke met een te 's-Gravenhage weggeno men auto een plezierrit hadden gemaakt. Op het kruispunt Gooweg-Van de Mor telstraat slipte de wagen, doordat met te grote snelheid de bocht werd genomen, waardoor de auto in een tuin terecht j kwam. De bestuurder en zijn beide j vrienden kozen het hazenpad, doch wer den later tussen Noordwijk en Katwyk door een patrouillerende hoofdagent aan- getrofen en overgebracht naar het poli-1 tie-bureau. Zij zyn aan de politie te Den j Haag overgegeven. Het Nederlands Genootschap tot Reclassering afde ling Lelden nam gistermiddag officieel een nieuw kan toorgebouw aan de Langegracht In gebruik. Hiermede is een eind gekomen aan jarenlange voorlopige huls vesting aan het Plantsoen. Het nieuwe bureau zal wor den geleid door de heer C. Jongewaard, aan wie de directe zorg inzake de reclassering is toevertrouwd van de kantons Leiden en Alphen. De heer J. van Duyvendyk. zenuwarts, voorzitter van de afdeling Leiden, verwelkomde ln zyn toespraak aller eerst de wethouder van sociale zaken, de heer S. Men ken, als vertegenwoordiger van het college van b. en w. „Het genootschap heeft het college van b. en w. in zeker opzicht nodig", aldus de heer Van Duyvendyk, „maar van de andere kant is het gemeentebestuur weer gebaat b!j een goed functionerende reclassering. Het reclasse- ringsgeheel, zowel de algemene als de katholieke en prot.chr. verenigingen, doet naar eer en geweten haar werk, hetgeen niet zonder belang voor het gemeentebe stuur kan zijn". Voorts begroette hy mr. J. W. Ten Napel, directeur van Sociale Zaken Lelden, de heer W. J. H. 4 Bouma, secretaris van de Reclasseringsraad in het arron- dissement Den Haag, de heer M. van Engelen, adjunct- ij het Genootschap, en vertegenwoordigers directeur de katholieke en prot.chr. zusterorganisaties, van j het Leger des Hells, het bureau tegen het alcoholisme t en Humanltas. Een byzonder woord van dank richtte de voorzitter tot de heer C. D. W. Blansjaar, aannemer, die J met zyn zoon W. C. D. Blansjaar de metamorfose van pakhuis tot modern kantoorgebouw tot stand hadden ge- bracht. Een woord van dank ging ook uit naar mej. A. M. Kruidhof, die gedurende vijf jaar gastvrouwe van J het bureau is geweest tijdens de „Plantsoen-periode". Tot slot bood de heer Van Duyvendijk namens de Leid- se afdeling aan de heer Jongewaard een wandklok aan ter completering van het Interieur. Op de foto v.l.n.r. oud-voorzitter prof. mr. J. M. van i Bemmelen, zoon en vader Blansjaar, directeur Jonge- waard (broer van de vermaarde Leen-„Gerrit" van Ja zuster, nee zuster) en voorzitter Van Duyvendyk. Finale schoolvoetbal bij SVLV BLAUWE TORNADO'S WINNEN „KLEINE CUP" MET PENALTIES Dankzij de welwillende medewerking van het SVLV-bestuur konden jl. vrydag „De Blauwe Tornado's" en „St. Jan- Baptist" de strijd aanbinden voor d kwartfinale van de „Kleine Europa-cup' De Tornado's uit Voorschoten hadden een licht overwicht rse Jannen vochten voor elke meter grond en hun uitval len Waren levensgevaarlijk. Het warer de Tornado's, die het eerst succes had den, toen rechtsbuiten Aad Zonneveld een harde voorzet gaf, die zo ongeluk kig op het hoofd van Frans v.d. Stap terechtkwam, dat deze hiermee, zijn eigen doelman volkomen verraste 1-0. Nu kwamen de Tornado's nog meer op zetten maar verder dan een prachtig schot op de paal van Peter van Steijn kwamen ze niet. Bij een uitval vai Jan Baptist werd een corner geforceerd hieruit wist Hans Zandberg met eer fraaie kopbal keeper Lamboo te pas- ren 1-1. Na rust hetzelfde beeld maar doel punten kwamen er niet meer en onder hevige spanning floot scheidsrechter W. \d. Waerden voor het einde. Nu moes- Zonder rijbewijs en verzekering in „wrak op wielen" plaatse; zowel de molens als het daar- Tijdens de zitting van de Leidse Kantonrechter, mr. W. de Koning, met als officier van justitie mr. J. A. J. v. d. Bruggen, was het grote nog dagelijks toenemende legertje van „rijp-voor-de-sloop-autobezitters" gis teren weer opvallend goed vertegen woordigd. Opvallend was ook het aan tal onder hen. dat niet ter zitting ver scheen. hetgeen overigens voor het rechtscollege geen beletsel vormde om bij verstek enkele zware straffen op te leggen. Hierbij trad de zaak tegen een 36-jarige inwoonster van Leiden het meest op de voorgrond. Zij reed b|) behorende pad en de naastliggende rljbewijs norh op-wielen", doch bezat daarbij verzekering tegen wettelijke aansprakelijkheid. Zij gaf kaden zijn nu ln één hand. De molens s|jn nu dua over eigen grond bereikbaar dVsVijds" hij hïlr'"'ainhóuding "op "de geworden; de provincie ral ongewenst H Kijnduk frif dat zU a, hijna gebruik van deze grond kunnen voorkei- <|rir ,aar me| di, vfhlk,| zondcr r|j. men. In het onderhavige pertI behoett hcwijs en WA vrriekering „langs de om het aan de recreatie dienstbaar te wee zat maken nauwelijks iets te worden geïn vesteerd. Volstaan kan worden met open stelling ervan ten dienste van voet gangers al dan niet hengelaars. Dronken snelheidsmaniak uit Hazerswoude te Noordwijk ingerekend De officier kwam dan ook tot de conclusie, dat deze verdachte het wel heel erg bont had gemaakt. Hij eiste l dan ook vier geldboeten van respec- tievelijk 100.-. 50.-, 100.- en 150 - subs. 80 dagen, één week voorwaar- delijke heehtenisstraf met een proef- i lijd van 2 jaar alsmede de vernietiging van het in beslag genomen vehikel. Alvorens vonnis te wijzen onthulde de kantonrechter nog. dat de echtge noot van verdachte destijds tegen ver- Gisteravond zag een Noordwykse po- balisant had gezegd: „Ik heb maling litlepatrouille een automobilist met gro- aan alle bekeuringen, want die depo- te snelheid door de bocht Palaceplein- neer ik toch in de bus van Sociale Koningin Wilheimina Boulevard scheu- Zaken Of het vonnis daarom t.a.v. ren. Voorbygangers. die deze man reeds de geldboeten en vernietiging van het eerder op hoogst roekeloze wyze over de vehikel weliswaar conform luidde doch boulevard hadden zien racen, staken hun wat betreft de bijkomende straf niet verontwaardiging over het gedrag van één doch drie weken voorwaardelijke deze snelheidsmaniak niet onder stoelen of banken. De politiemannen stelden di rect een achtervolging in en troffen de wagen korte tyd later op de Hoofdstraat aan. De bestuurder, een 28-jarige inwo ner van Hazerswoude, die Juist op het punt stond de auto te verlaten, werd door hen Ingerekend. Hy bleek onder In vloed van alcohol, zyn rybewys werd In gevorderd. niet onwa Auto van 75.- Een 25-jarige losarbeider uit Lei den werd eveneens op heterdaad be trapt, toen hij zonder rijbewijs in een „wrak-op-wielen" de wegen onveilig tuig" verkeerde werd treffend onder streept door het feit, dat hij er slechts 75.- voor had betaald. „Een haast onbegrijpelijk gebrek aan verantwoordelijkheidsgevoel", zei de officier o.m. in zijn requisitoir en hij eiste t.a.v. het rijden met dit wrak een geldboete van 150.- subs. 30 dagen en het rijden zonder rijbewijs 100.- subs. 20 dagen, alsmede de officiële vernietiging van het in be slag genomen voertuig. De loswerk- man werd bij verstek conform ver oordeeld. Autostuur liatl „kleine" speling „Hoe kan u met zo'n levensgevaar lijk wrak nog rijden?" vroeg de kan tonrechter hoofdschuddend aan een 22-jarige fabrieksarbeider uit Leider dorp. Deze bleef hierop het antwoord schuldig. De vraag was alleszins be grijpelijk want de jeugdige^ Leider dorper bestuurde een „auto", waar van het stuur een speling van niet minder dan 65 tot 70 graden ver toonde en de remmen nauwelijks func tioneerden. „Als klap op de vuurpijl" had verdachte een rijbewijs noch een WA-verzekering en had daarom, aldus de officier, overduidelijk gedemon streerd. dat hij „glad maling" aan de wetsbepalingen had. De eis werd hier een totale geldboete van 360.- subs. 60 dagen en de vernietiging van het in beslag genomen vehikel. Verdachte reageerde nauwelijks. Ook niet toen de kantonrechter even later t.a.v. de totale geldboete en de ge vraagde vernietiging conform vonnis te en er bovendien een voorwaarde lijke heehtenisstraf van 2 weken met een proeftijd van 2 jaar aan toevoegde. Rempedalen met handbediening „Het was mijn auto niet. Ik reed er maar even in en omdat hij verzekerd was dacht ik dat hij in prima staat verkeerde." aldus de strekking van het pleidooi, dat een 30-jarige los- werkman uit Leiden hield. Hij moest zich verantwoorden, omdat hij op de Stationsweg was betrapt met een in zeer ondeugdelijke staat verkerende auto, die hij bovendien bestuurde zon- maakte. De toestand waarin zjjn „voer- der enige rijbevoegdheid te bezitten. „Tot die gebreken behoorde een on deugdelijke rem, terwijl het rempedaal na te zijn ingetrapt met de hand weer moest worden opgehaald. Hoe kunt u nu dus verklaren, dat u dacht met een prima auto te maken te hebben", diende de kantonrechter verdachte scherp van repliek. Hij nam het ver dachte eveneens bijzonder kwalijk, dat deze ongeacht de staat van de auto zonder rijbewijs had gereden. Zo ook de officier, die voor dit feit een geldboete van f 100.- subs. 20 dagen eiste en t.a.v. de autogebreken 150.- subs. 30 dagen alsmede de vernietiging van Rijkswege van hel in beslaggenomen voertuig. „Heel wat geld voor z'n klein eindje rijden," vond verdachte. Hij protes teerde voorts tegen de gevraagde ver nietiging. omdat de auto niet van hem was. „Dat zoekt u dan maar met de eigenaar uit want die heeft u ermee laten rijden," gaf de kantonrechter tot bescheid. Het vonnis werd een totale geldboete van 225.- subs. 45 dagen en de gevraagde vernietiging. „Waar moet ik dat van betalen," j reageerde verdachte lot slot nog. De i kantonrechter vond dit geen probleem. „U kunt die 45 dagen gaan uitzitten", luidde zijn oplossing. Ondanks intrekking rijbewijs op de weg Ingevolge een vonnis was hem des tijds de rijbevoegdheid ontzegd. Des ondanks reed hij. een 25-jarige tuinder uil Zoeterwoude nog rustig met zijn auto rond en wel tot hij op de Beesten markt „tegen de lamp liep." Zyn auto werd terstond in beslaggenomen. Ver dachte liet verstek gaan. Gezien de ernst van het feit, eiste de officier een geldboete van 100.- subs. 20 dagen en de onvoorwaardelijke intrek king van de rijbevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. Ten aanzien van de geldboete von niste de kantonrechter conform. An ders dacht hij over de bijkomende straf. Overwegende, dat verdachte zich kennelijk (och weinig aantrok van een intrekking van zijn rijbe voegdheid, liet hij deze intrekking achterwege, doch stelde hiervoor in de plaats de vernietiging van Rijks wege van de in beslag genomen auto „Dan kan hy zeker niet meer ryden," zei hy met enige nadruk. ten strafschoppen de beslissing brengen en hierin waren de Voorschotenaren het gelukkigst. Zij schoten er 5 in en St. Jan Baptist maar 3. Zo gingen de Blauwe Tornado's na deze sportieve wedstrijd over naar de halve finale, die a.s. woens dag om half vier zal worden gespeeld tegen Inter Leiden. Auto te Noordwijk in bollenland Drie lichtgewonden Een personenauto, bestuurd door een 19-jarige monteur uit Leiden geraakte op de Beeklaan te Noordwijk, ter hoog te van „De oude zandery, waarschyn- ïyk door te grote snelheid van de weg af. De wagen schoot eerst het rechts van de weg gelegen rijwielpad op en maakte vervolgens een ware zweefvlucht naar de overzyde van de Beeklaan waar de auto over paaltjes en langs lantaarnpa len scheerde en tenslotte in de tuin van een bloembollenbedryf terecht kwam. Drie van de vier inzittenden moesten zich onder behandeling van een dokter stel len waarna zij per taxi naar hun wo ning konden worden overgebracht. De bestuurder verkeerde onder invloed van alcoholhoudende drank. ZOETERWOUDE HOORNBLAZERS GEVRAAGD De Zoeterwoudse drumband die der de naam VIOS haar zelfstandigheid heeft gekregen, heeft vele nieuwe aan- mededlingen van trommelaars gekregen. Er is echter ook dringend behoefte aan hoornblazers. Jongens vanaf 12 jaar kun nen zich zaterdagmiddag tydens de re petities tussen half vijf en half zes aan melden in het Don Boscohuis. GYMNASTIEK Door byzondere omstandigheden ko men de lessen van de r.k. Gymnastiek vereniging SJZ die hedenavond tussen 18.30 en 22.30 uur gehouden zouden den, te vervallen. De leSsen van vroeger tydstip vinden normaal door gang. S. J. Z.-SPELER BRAK KUITBEEN Tijdens de afgelopen zondag, in Zoe terwoude gespeelde voetbalwedstrijd SJZ-Teylingen moest de SJZ-rechtsbui- ten W. Belt na een stevige charge reeds vóór de rust het veld verlaten. By nader onderzoek maandag in een Leidse ziekenhuizen werd een kuitbeen breuk geconstateerd. De Zoeterwoudae club is byzonder on- fortuiniyk bij haar start in de KNVB. Een grote tegenvaller is dat zy niet kan beschikken over Chr, Bosman die vorig Jaar topscorer was van zyn team èn van de LVB. Zondag 10 september liep de gesellecteerde speler W. Vink een en kelblessure op. Bovendien raakte Th. v. Klink vorige week zondag tegen War- munda geblesseerd. Een en ander komt tot uiting in gehavende opstellingen. Zo speelde het tweede elftal afgelopen zon dag met zes invallers tegen Alphense Boys 2. In de vroege middeleeuwse samenleving kende men schrifteiyke uitwisse- ling van berichten tussen kloosters en vorstenhoven; voor het overige volstond men met zangers, zwervend van burcht naar burcht. Hieruit zijn langzamerhand de straatliederen ontwikkeld, welke gedurende zeer lange tyd de nieuwsberichten voor het platteland vormden. Het verhaal van de gruwelijke moord te Raamsdonk was nog slechts enkele generaties terug zeer populair. Uitvoerig werd de plattelandsbevolking het J moordverhaal door straatzangers régen een kleine vergoeding toegezongen. Thans wordt voor nog geen gulden per week dageiyks De Leidse Courant bij U thuisbezorgd. U ontvangt dan een aktuele krant met voortreffeiyke reportages van het wereldgebeuren uit binnen- en buitenland en uit uw eigen omgeving. Als bijzondere reklame ontvangt u voor iedere abonnee, die u op deze voortreffelijke krant aanbrengt 2 SPEL L.C.-SPEELKAARTEN. i de kaartspellen worden onmiddel- De nieuwe abonnee ontvangt de KRANT 14 DAGEN GRATIS. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 21 t.e.m. 2' sept. zyn door de katholiek film centrale als volgt gekeurd: Camera: Lilith (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 i Lido: Mondo bizarro (18 j.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui Luxor; .Berti^nd in(opt)j-oerend goed (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zortdag! 2.301 7.00 *en 9.15 uur. I Studio: Blow up (str. volwassenen) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer (14l jaar). (Geprolongeerd) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: West Side Story (14 jaar) (Geprolongeerd) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 14.00, 17.00 en 20.00 uur. j PUNT BON "1 Ondergetekende: Naam: Straat: I Woonplaats: J geeft als nieuwe abonnee op: Naam: I Straat: I j Woonplaats: J wenst te betalen: j x) per maand I 4,20 J x) per kwartaal 12,55 Jx) Doorhalen, wat niet verlangd wordt. „Waarom poetst U het bestek af voor U gaat eten? Ten eerste is het ge- wassen, ten tweede zijn dat slechte manieren en bovendien maakt U het servet vuil!" Alle r genoeg c noeg om KORRELTJE ensen achten zich bekwaam m raad te geven en wijs ge- geen raad nodig te hebben. Marktberichten WOERDEN, 27 sept. - Kaas - Aanvoer 43 partyen. Prijzen: le kwal. 3,74-3,80, 2e kwal. 3,67-3,73; extra kwal. tot 4,05. Handel stug. ROELOFA RENDS VEEN 26 sept. Bloe- J menAm. Anjers Sim Rose 14-25, Sim J Rood 14-21 Sim Wit 19-22, Sim Keefer j 15-19, G. J. Sim 18. Arthur Sim 14-17. J Clear Yellow 22. Désiré 16, Espérance 15-17. Gerbera 20-26. Rozen Garnette en Carol 5-8, Zorina 12-14, Coral Princess 19-24, Carla 29-37, Baccara 18-36, Tra dition 10-15, Super Star 20-25, Sonora 13-8, Breglna 10-14, geplozen chry- santhen Migoli 17-28, Alec Bedser 17-37, Breitner 16-29, Hazel Zwager 20-23, Di plomaat 42-46, Bornholm 39-53, Regalia 21-24, Escorte 15-20, Clingendaals Elite 23-43, Witte Veder 21, George Baker 18- 20, Kalanchoë 50-56, Cyclamen 70-1.35 per stuk. Troschrysanthen in soorten 32-1,1, idem Luyona 1,40-1.60, Tuntfull 1,65, Indianapolis 1,35-1,75. Jacstraw 2,30, Irissen 1.15-3,75. Freesia's 50-1,85, Anemonen 32, Dahlia's 31-61, Asters 18- 30 per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4