al FEEKS VOOR KONINGIN TELEVISIE VANAVOND De film van vanavond DAMESBEURS MODE THEATER RADIO VANAVOND BAAN BLAUWE TRAM LANGS LEIDSCHENDAM WORDT VERKEERSWEG Begroting Sociale Zaken Registratie hart- en vaatziekten Vrije beroepen verplicht in pensioenfonds PAGINA 2 DE LETDSE COURANT WOENSDAG 27 SEPTEMBER 1967 Voor heroriënteren tijd geworden meest wenselijke buitenlandse politiek blijkt, dat de onenigheid bij de socialis ten voortduurt, doet men verstandig daar uit geen al te ver gaande conclusies te trekken Want de gelijkgerichtheid van het denken op dit gebied bij andere par tijen gaat, ais men het op de keper be schouwd. ook wel wat minder ver, dan officieel lijkt. Eigen aan de tweespalt bin nen de Party van de Arbeid is alleen, dat de meningen verder uiteen lopen. De minderheid in de commissie-Van der Stoel die het bewuste rapport uitbracht, wil meer toenadering tot het Oostblok, een mondiale politiek die veel meer het accent legt op neutraliteit en een niet al te plech tige begrafenis van de N.A.V.O., desnoods een Nederlandse beslissing om eenzydlg uit de Atlantische alliantie te stappen. Ook in andere politieke partijen zijn de denkbeelden op het gebied van de Inter nationale politiek in beweging. De iyn die minister Luns volgt, wordt in het alge meen wel gebiliykt als de voor dit mo ment beste gedragsiyn, maar men hoopt in vele groepjes op de mogelijkheid bin nenkort bepaalde accenten te kunnen ver leggen. In sommige van de nota's die de gevoelens van de „stromingen'' in de K.V.P. weerspiegelen, is deze hoop ook merkbaar. evenwel komt te staan, wanneer men vanachter het bureau in de studeerka mer de oversteek naar de praktisch poli tiek waagt, is dat het verlangen naar her oriëntering vrUwel overal ter wereld leeft- Niet alleen in West-Europa, maar ook in Amerika, in Azië en Afrika en zelfs bij bepaalde communistische landen. Dat de N.A.V.O. noch politiek noch mili tair helemaal aan de behoeften en wense lijkheden van 1968 beantwoordt, wordt vrijwel algemeen onderschreven. Evenzo leeft er elders verlangen naar een her oriëntering van het Pact van Warschau, wordt er getwUfeld aan de juistheid van de samenwerkingsvormen die nu neutrale landen, of naties uit Azië en Afrika be trachten. Er is een algemeen verlangen naar een betere werkwUze en tevens 'n herziene opzet van de Verenigde Naties. Maar dp pogingen daartoe, zeer belangryk voor een werkelijke stabilisatie van de wereld vrede. worden gehandicapt door de onze kerheid rond de regionale samenwerkings- wordt, zo niet op het gehele front dan toch in belangrijke sectoren, wordt meer en meer het inzicht van politici en publieke opinie. Maar de mooiste theo rieën over zo'n heroriëntering blyven drijfzand, wanneer niet enigermate vast staat, hoe straks de grote wereldmachten zullen staan en wat hun positieve of nega tieve inbreng by het streven naar een betere wereld zal zyn, Op wat kleinere schaal vormt ook de heroriëntering van de Noordatlantische Verdragsorganisatie zo'n probleem. Het wereldbeeld ls heel anders als in het begin van de vyftiger Jaren, maar de plaatsbe paling van een nieuwe N.A.V.O. is uiterst moeilijk, omdat buiten de Atlantische we reld alles in beweging is en binnen de N.A.V.O. de grote landen, en dan vooral Amerika en FrankrUk op enkele belang rijke vragen geen antwoord geven. Moet Nederland dan maar eenzydlg uit de N.A.V.O. stappen? Dan volgt ons land de weg van wel be staande contracten opzeggen en niet we ten wat ervoor in de plaats kan komen. Zo'n stap maakt grote kans ulteindeiyk een zwaktebod te biyken. In de politiek zUn de gevolgen van zo iets soms levens- ge vaarl Uk. Als een kat om de hete brij l in sympathieke jonge radicalen van uiteenlopende politieke richtingen 'n soori van „tegen-troonrede" produceerden, deed ons denken aan een poging om het Ne derlands elftal door sportjournalisten te laten samenstellen. Wel leuk, maar niet zo Intussen vielen er toch wel een paar aardige uitspraken te noteren. Maar daar naast ontbrak ook niet het schouwspel van de kat die om de hete brij heendraait. BUvoorbeeld de christen-radicaal De Gaay Fortman op het gebied van de ont wikkelingshulp en de eisen van de fiscus. De jonge anti-revolutionair pleit voor aanzienlijk meer ontwikkelingshulp: hij erkent dat de overheid voor taken in en bulten eigen land meer armslag moet hebben. Dus ls er meer belastinginkomen voor de regering nodig. Op dit moment zou dit moeten gebeuren door verdere verho ging van vennootschaps- en omzetbelas ting. Tot zover een goed sluitend verhaal- Maar als dan reporter Wlgbold de opmer king maakt dat hogere omzetbelasting ook op de kleine man drukken zal. gaat De Gaay Fortman als een kat om de hete bry heendraaien. Waarom, uit radicale mond. niet radi caal erkend, dat voor het oplossen van de problemen van de ontwikkelingshulp bui ten en de ruimteiyke ordening binnen eigen land de rekening niet uitsluitend uit bronnen als 6uccessielasten. vermo gensheffing en vennootschapsbelasting kan worden betaald? Dat ook de gewone inkomenstrekker de minst-betaalden uitgezonderd hiervoor een offer zullen moeten brengen, bijvoorbeeld door een wat hogere omzetbelasting? Het is de bekende kwestie. Niet iedereen die het evangelie van de ontwikkelings hulp predikt, heeft de moed ook op de consequenties ervan voor iedereen te Verkoop van politiek ZO goed als zeker is nu wel, dat een flinke scheut domme dlkdoenery in een voor hem zeer onvoordelig interview Ben Korsten, de man die de laatste tien Jaar achter de schermen menig excellentie of politicus aan betere publiciteit hielp, zijn contacten op regeringsniveau gekost heeft. Dat is dan weer de geschiedenis van de goede dokter, die voor zyn eigen kwaal het verkeerde geneesmiddel koos. Over het voor en tegen van deze vorm van public relations ten bate van ministers en staatssecretarissen wordt gemengd geoordeeld. De man, die zichzelf naar de woestyn verwees, kan evenwel niet de eer ontzegd worden, dat hjj soms nuttig werk leverde om de vertegenwoordigers van de overheid dichter by het publiek te brengen. Dat een en ander gebeurde, bewijst naar onze smaak tevens, dat menig excellentie vreemd zit aan te kyken tegen zyn eigen voorlichtingsapparaat. Vinden zulke bewindslieden dat dit apparaat al te veel verambtehjkt is? Hebben ze daar geiyk in of onderschatten ze de bekwaamheid van hun eigen personeel De kritische buitenstaander consta teert in elk geval, dat er op het gebied van de public relations op overheids niveau nog regelmatig bokken geschoten worden. Ministeriële toespraken behoren maar al te dikwijls tot de categorie van het slechtste proza, dat er in Nederland in de publiciteit gebracht moet worden. Goede kansen op voor lichting worden gemist; andere keren wordt de bal over de verkeerde band gespeeld. Over menig excellentie heeft de kijker, lezer of luisteraar al een even slechte Indruk gekregen als van vele Kamerleden. En dat wil, althans wat de publlclteitswaarde betreft, wel wat zeggen. Natuurtalenten hebben in de politiek maar weinig hulp bij het verzorgen van hun public relations nodig. Politici zonder of met een onvoldoende gevoel voor goede publiciteit des te meer. Wanneer het voorlichtingsapparaat van de overheid en verschillende ex cellenties persooniyk nog eens een kwartiertje over de affaire, die de laatste weken zoveel gerucht maakte, nadenken, komen ze misschien tot con clusies, die heilzaam zijn voor de toe nadering tussen overheid en burger in de parlementaire democratie. Escalatie ESCALATIE is een nieuw en grimmig woord in het hedendaagse taalgebruik. In betrekking gebracht met oorlog en stryd betekent escalatie het van stap tot stap uitbreiden van de stryd. Een maat regel lokt een tegenmaatregel uit en voor men het weet of wil Ls een betrekkelUk klein conflict een wereldvrede-bedreigend groot conflict geworden. De oorlog in Vietnam is een voorbeeld van escalatie. Het zenden van meer Ame rikaanse troepen, met het doel om de strijd spoediger te doen beëindigen, lokt bijvoorbeeld grotere Russische of Chinese hulp uit Daarmee kan de uitwerking van de grotere troepenzending ongedaan wor den gemaakt, maar de strijd zelf ls in omvang toegenomen. De aankondiging dat een onderzoek zal worden Ingesteld naar de mogelijkheid om bevolkingscentra in Noord-Vietnam te bombarderen. zU het na tevoren gegeven waarschuwing, is. zacht uitgedrukt, een mededeling die escalatie kan uitlokken Het is een domme mededeling bovendien het bombarderen van bevolkingscentra geldt, terecht, als een van de afschuwe lijke dingen waaraan een oorlog in het algemeen bUzonder rijk is. Niets is meer geschikt om het toch al geschokte aan zien van de V.S- in de wereld nog mepr neer te halen. Er is hier klaarblijkelijk Hoogmis in Delft voor KRO-radio fVan ome omroepcorrespondent HILVERSUM. In samenwerking met de Wereldomroep tendt de KRO-radlo zondag de hoogmlsviering In de paro chiekerk van St-Hlppolytus ln Delft uit Celebrant ia kapelaan A. J. L. M, Boa- Pastoor E. E F. Ouljé houdt de predi katie. Het koor zingt o.l.v. Nico Verhoeff de vaste gezangen uit de mlsea „Te deum laudamus" van Hendrik Andrieesen. Organist ia Joop Schouten. sprake van een militair bewustzijnsver nauwing die de oude wysheid onder streept. dat de goden hen met blindheid slaan, die zy willen verderven. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55. 19.56 en 20.: NTS 18.45 uur: De Minimolen i het kort f1 Nieuws V" 19.00 uur: Over de film „Tune* of glory", die de NTS vanavond in kleuren op het scherm brengt, schreef onze recensent destyds OA.: Men moet een militaire opvoeding ge had hebben om de sfeer van Ronald NeameB „Tunes of glory" te begrypen en aan te voelen. Anders is het zeer moeiiyk de figuur van kolonel Basil Barrow gespeeld door John Mills te plaatsen. De kolonel, die de liefde voor een bepaald Schots hooglanders regiment met de paplepel is ingegoten, komt de dienstdoende luitenant-kolonel Jock Sinclair als commandant ver vangen. Sinclair is een joviale, vrfl ongedisciplineerde figuur en zeer po pulair bij zyn manschappen, die hy tijdens de tweede wereldoorlog voor- treffeiyk heeft aangevoerd. Barrow is een man. die volgens de wetten der krijgstucht handelt. Hij ziet dan ook met lede ogen aan hoe Sinclair hem keer op keer by de manschappen be- lacheiyk maakt. Als het conflict zijn hoogtepunt nadert, verzuimt Barrow Sinclair voor de krygsraad te brengen en verliest zo zyn gezicht. Hij pleegt zelfmoord. Het op zichzelf interessante conflict tussen twee officieren gaat bijna verloren in de waarschynlijk authentieke maar voor de niet- beroepsmilitair moeiiyk te vatten sfeer. John Mills speelt Barrow, die als een indringer door het regiment niet wordt geaccepteerd. Een genuan ceerde vertolking, die de acteur de „Prijs van de Beste Acteur" in Vene tië opleverde. Als zyn luidruchtige te genstander weet Alec Guinness hem te evenaren, in de scenes na de dood van Barrow echter kan Guinness het berouw over zijn gedrag niet waar maken, waardoor de climax van de film enigszins verloren gaat in een nogal gechargeerde situatie. (Nederland I, 20.80 uur). (ADVERTENTIE) kom naar de 's middags en 's avonds Gerrit (Koning Klant) Schilder ambtenaar? ROTTERDAM (ANP) Het dagelyks bestuur van het openbaar lichaam RUnmond heeft de raad voorgesteld de journalist G. Schilder bekend door de t.v.-rubriek Koning Klant aan te stellen als voorlichtingsambtenaar. Tot zUn taak zal onder meer behoren het adviseren van het dagelijks be6tuur in zaken waarby de voorlichting is be trokken. De Rijnmond raad zal op 4 oktober over de benoeming beslissen. Franco Zeffirelli's „De getemde feeks" beleeft vanavond zijn „koninklijke" Nederlandse gala première in Amsterdam ton bate van het Rode Kruis. Deze speelse 8 hakespear ever filming met glans rollen voor Richard Burton en Elizabeth Taylor is van morgen af ook in Den Haag te zien. Dagelijks Pipo op twee netten Politiek is een boeiend bedrijf en daar om zijn we gek op politieke t.v.-uit zendingen. We vinden wèl dat daarbij als eis moet worden gesteld dat ze zó samengesteld z|jn dat de doorsnee-kU- ker erdoor geraakt wordt. Die door snee-kijker is. ervaringen bewijzen het, politiek geïnteresseerd naarmate de problemen ingrijpen in zijn persoon lijk leven en inzoverre hij ze zelf kan overzien. Het initiatief van VARA's Achter het Nieuws om 'n substituut- Troonrede te laten verdedigen door vo gels van velerlei politieke plólmage was op zichzelf interessant, maar de uitwerking ervan zal de doorsnee-kij ker koud gelaten hebben omdat 't ver schrikkelijk onoverzichtelijk en voor politiek ongeschoolden vaak totaal onbegrijpelijk was. De teneur van de eerste ronde was dat de Troonrede, waarin het kabinet De Jong zijn beleid uitstippelde, op een aantal punten een ondeugdelijke weg wees. Een goed uitgangspunt voor een omroep die nauw gelieerd is aan de grootste oppositiepartij. Maar door de ondoorzichtige presentatie waarbij de arme doorsnee-kijker niet kon bij houden wie voor wat sprak werd het een woordenstroom waarbij de argu mentatie nauwelijks te volgen bleek. In een extra-uitzending werd Inge gaan op telefonisch binnengekomen reacties. Een soort teach-in dus met alle chaotische toestanden die teach-ins plegen te begeleiden, maar zonder het leuke tv-beeld dat die chao tische toestanden plegen op te leveren. Resultaat van al dat gepraat? Infor matief: nagenoeg niets, daarvoor was het geheel te onsamenhangend. Poli tiek: helemaal niets, want verkiezin gen zijn voorlopig niet omhanden. Vg In het Anne Frankhuis te Amsterdam wordt van 28 september tot 19 okto ber werk geëxposeerd van vier Isra ëlische schilders: Mordechai Penn, David Tzur, Fein Gersch en Ra phael Wachash. (Van Ti roepcorrespondent HILVERSUM Met ingang van zon dag as. wordt de t.v.-kleuterserie „Pipo de clown" van de NTS elke dag, dus nu ook op zondag, van 18.55 tot 19.00 uur zowel op Nederland I als n uitgezonden. (sprookje 19.51 uur: Uitzending Stichting Socutera 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Partyen (KVP) 20.30 uur: Tuneso of Glory, film 22.15 uur: Zij die ons dierbaar zijn, documentaire 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.05 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 20.05 uur: Peyton Place, t.v.-serie 20.30 uur: Literaire ontmoe tingen, gesprek 21.10 uur: Dansend op doorreis, ballet 21.25 uur: Sportpanorama NTS 22.10 uur: Tweede journaal 22.25 uur: Sluiting VARA 20.05—22.00 uur: Accoord, amusements programma 23.20—23.55 uur: Jazzmagazine HILVERSUM II NRU 20.15—22.30 uur: Stereoconcert van Concertgebouw Orkest NCRV 23.15—23.55 uur: Muziek voor een zomeravond, grammo foonplaten RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00. 8.00, 11.00. 13.00. 16.00. 18.00. 20.00. 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30. 12.30. 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk Radioprogramma ARP, 18.30 Dans- Gevar. platenprogr., 20.45 Spreekt u maar... wedstrljdprogr., 21.20 Gevar. platenprogr., 22.00 Gesprek: Uitkomst van vraag en ant woord, 22.30 Nieuws, actual., 22.55 Kamer muziek, 23.20 Jazz Magazine, 23.55 Nieuws. Wereldpanorama. 19.55 Licht koor, nru: 20.15 Concertgebouw Orkest: NCRV: 22.3 Nieuws, 22.40 Lezing. 22.45 Gram., 23.0 Lezing, 23.15 rGam.. 23.56 Nieuws. veronica (192 m) 18.00 Jukebox: 19.0 (324 m) 18.00 Nieuws, izlek, 20.00 Operettemuz., 22.00 Nieuws. Voor de soldat •chtendgymn., 7.2i (8.30 De groenter i concertzaal tot Jukebox: 13.01 15.03 Klassieke muziek, 15 46 Liederenprogr.. 16.09 1 muziek. 17.30 Volkslledei Naar globale ramingen zullen zeven acht miljoen gulden nodig z(jn om de weg van Voorburg vla Leidschendam naar Voorschoten te reconstrueren en meer geschikt te maken voor het door gaande verkeer. Circa 16.000 auto's maken per werkdag gebruik van deze weg; In overheidskringen Provinciale weg 16 genaamd. Mogelijk dat deze weg na 1974 zal worden ontlast door de dan aangelegde weg 16 bis langs de spoor baan Den HaagLeiden. Niettemin acht het provinciaal bestuur het drin gend noodzakelyk, dat de traverse door Leidschendam en Voorschoten drastisch verbeterd wordt. Daarbij zal ook betrok ken worden het benutten van de tram baan van de vroegere Blauwe Tram. Langdurige onderhandelingen zyn door de provincie Zuid-Holland gevoerd met de gemeentebesturen. Daarby ging het voornameiyk om de verdeling van de financiële lasten. Daarover doen G. S. van Zuid-Holland de Staten nu een uit gebreid voorstel. In de toelichting erop herinneren zy de Statenleden eraan, dat in juni 1964 reeds een beslissing ge nomen was over de verbetering van de traverse door Voorschoten van de weg RljswykDe Vink de zogenaamde provinciale weg no. 16). De provincie zou toen vyftig procent gaan bijdragen in de kosten, die toen op 2.500.000 gul den werd geraamd. Meer subsidie by op een bedrag van. 3.292.000 gulden. B. en W. van Voorschoten hebben thans een beroep gedaan op de provincie om het meerdere bedrag eveneens onder de provinciale subsidie te brengen en te vens om het subsidiepercentage op te voeren van vyftig tot vyfenzeventig procent. Onder voorbehoud, dat de ge meente Voorschoten de betrokken weg gedeelten in beheer en onderhoud zal overnemen, kunnen G. S. met het ver zoek van Voorschoten méégaan, zy verzoeken de Statenleden met deze gedachte akkoord te gaan. Ook met de gemeente Leidschendam zyn onderhandelingen gevoerd. Indien daar alle wensen vervuld worden, in verband met deze weg, dan moet er een bedrag van 3.500.000 gulden op Reconstructie gedeelten provinciate weg no. 16 gelegen in Voorschoten en' Leidschendam x (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG. Minister Roolvink en staatssecretaris Kruisinga achten volgens de toelichting op de begroting 1968 van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid een centrale registratie van de hart- en vaatziekten van groot belang. Dit onder meer met het oog op een efficiënte wflie van behandeling. Een documentatiecentrum wordt wenseiyk Hart- en vaatziekten hebben in ons land een zeer belangryk aandeel in de totale sterfte bij mannen. Zy maken by mannen van 40 jaar een kwart van de totale sterfte uit Van de mannen van 50 jaar sterft een derde aan hart- en vaatziekten, by 60-jarige 40 procent by 70-jarige de helft Voor vrouwen zUn de cijfers gunstiger. De sterke toeneming van sterfte aan longkanker by mannen duurt onverminderd voort. Er zyn vol gens de beide bewindslieden aanwyzin- gen, dat deze toeneming zich in de toe komst ook by vrouwen zal voordoen. Andere punten uit de begroting van Sociale Zaken en Volksgezondheid zijn; Pensioenfondsen. Er is een wets ontwerp in de maak om alle vrije- beroepsbeoefenaars verplicht in een pen sioenfonds onder te brengen. Huisartsen. Van de 16.020 artsen zyn er 4477 huisarts. Dat is één huisarts op 2800 inwoners. Er zijn ruim 6000 specialisten. Verpleegsters. In studie is, of aan vullende maatregelen moeten worden genomen om een groter aantal mensen met middelbare schoolopleiding voor de verpleging te kunnen inschakelen. De vroedvrouwenopleiding zal zo worden veranderd, dat voortaan met name ver pleegsters deze opleiding zullen volgen. Nagegaan wordt of de opleiding tot vroedvrouw kan worden verkort. Verkeersslachtoffers. Bijna 30 pro cent van de verkeersdoden en 40 procent van de ernstig gewonden vallen in de leeftijdsgroep van mannen van 15 tot 29 jaar. Sinds 1950 is het aantal doden en gewonden in het verkeer verdubbeld. Vorig jaar 2700 doden en 40.000 zwaar gewonden. Zwakzinnig. Twee procent van de Nederlandse bevolking is zwakzinnig. Jaarlijks worden in ons land geboren: 5400 debielen, 1575 imbecielen en 525 Idioten. Aan de zorg voor zwakzinnigen zal grote aandacht worden besteed. Emigratie. De sedert 1964 waarge nomen toeneming van het aantal emi granten blyft aanhouden. Vorig jaar emigreerden door bemiddeling van de emigratieorganen 9106 personen: 2284 naar Australië, 254 naar Brazilië, 3516 naar Canada, 545 naar Nieuw-Zeeland, 1120 naar Zuid-Afrika, 12 naar de V.S en 102 naar andere landen. Bezitsvorming. Er zijn geen ingrij pende wijzigingen te verwachten in het beleid ten aanzien van de bezitsvorming Wel zal het bestaande beleid worden uitgebouwd. Gehoopt wordt op uitbrei ding van de bezitsvormingsactiviteiten van het bedrijfsleven. BedrUfsorganisatie. Zo spoedig mogelijk zal een wetsontwerp tot wijzi ging van de wet op de bedrijfsorgani satie worden ingediend. Minister Rool vink toont zich nog altyd een voorstan der van de gedachte van de P.B.O., al zullen nog wel wat onvolkomenheden moeten worden bijgeschaafd. Ondernemingsraad. Het beleid is er op gericht de ondernemingsraden een belangrijke bydrage te laten leveren tot de uitbreiding van de verantwoordelijk heid van da werknemer in de onder neming. Arbeidsvoorziening. Het arbeids- voorzleningsbeleid moet worden herzien. De minister staat voor ogen een sluitend stelsel van maatregelen, dat er op gericht is zowel op korte als op lange termijn het evenwicht op de arbeidsmarkt in het algemeen en op de arbeidsdeelmarkten le bevorderen. De mobiliteit van werknemer dient te worden bevorderd, zeker bij de huidige, aan bepaalde streken gebonden werkloosheid. Loonpolitiek. Aangezien de discus sie binnen het bedrijfsleven over definitieve vorm voor het loonpolitieke systeem nog niet geheel is afgesloten, onthoudt de regering zich nog over haar oordeel over deze aangelegenheid. Op dit moment geldt nog het buitengewoon besluit arbeidsverhoudingen. Minimumloon. De minister wil nog dit zittingsjaar het in voorbereiding zijnde ontwerp tot regeling van minimuminkomen indienen. GelUke beloning. De beperkte moge lijkheid voor een algemene loonstyging zal ook voor de lonen van vrou gevolgen hebben. Toch zal in de naaste toekomst aan een verdere optrekking van de vrouwenionen aandacht moeten worden gegeven. Vakantie. De indiening wordt voor bereid van een wettelijke regeling van een minimum vakantiebij slag voor werk nemers in dienstbetrekking. OORBURG re *£co"sr*i-e*#r\ _TT _T_ aoo* "ATOYfHCIK »ET A PTOV/ICIZ TE «CCOMS TXl/E*ett Zo U'ordf de nieuwe situatie te Leidschendam. De bestaande ver keersweg naar Leiden reconstrue ren en waar mogelijk de oude trambaan mede betrekken In het doorgaande verkeer. Links: een directe verbinding naar Maria- hoeve in Den Haag. De bestaande spoorbaan (Den HaagLeiden wordt er te zijner tijd voor „over- tunneld". de 'zieken, 16.00 Nws, 16.02 Muziek Nederl. Antillen, 18.40 Der Fidele Bauer, operette. 9.40 Schoolradio, 11.00 Voor de zieken: VPRO: muziek, 12.27 Land- en tulnb.. 12.45 Praatje, 13.00 Gram., 13.46 ..«uw, 14.15 Klaas, en mod. muziek, 14.45 Muzikale lezing, 15.15 Actual., irkest, 17.45 Grs HILVERSUM IH (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws, 9.02 Vokale muziekjes, 10.00 Nieuws, 10.02 Nieuwe langspeelplaten. 11.00 Nieuws, 11.02 Muziek by de koffie. 12.00 Nieuws, 12.02 Gevar. progr., 13.00 Nwi. 13.02 Top dertig: lichte muziek Nederlandse hitparade. 14.30 Lichte muziek. 15 00 Nieuws, 15.02 Actual., 15.05 Progr. met Netty Rosenfeld. 16.00 Nieuws, 16.02 Actual., 16.05 10 RRRrrrr... platenshow, 17.00 Nieuws. 17.02 Actual. 17.05 18.00 Verzoekplaten programma. VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen; tafel komen. Ook hiervoor wordt een financiële regeling voorgeslagen aan de Statenleden. G. S. wyzen deze leden op het omvangrijke verkeer door de be bouwde kom van Leidschendam. De bedoeling ligt nu voor om op de trambaan daar een weg te maken voor het verkeer in noordoostelijke richting richting Leiden dus),Op Het gerecon-\ strueerde wegvak van weg no. 16 zou tjan slechts yerkeer in zuid-westeiyk^ richting toegestaan worden (richting Den Haag). Besprekingen zyn ook al gevoerd met Leidschendam over een viaduct over de spoorbaan Den HaagLelden om een aansluiting te verkrygen van het Prin- sensingeltracé niet de ontworpen pro- vincialeweg no. 16-bis naast deze spoor lijn en met het Bezuldenhout te Den Haag. Het betreft de te maken aan sluitingen en de noodzakeiyke verho ging van de hoogspanningsmasten van de N.V. Elektriciteitsbedrijf Zuid-Hol land. De kosten van dit laatste worden geraamd op 200.000 250.000 gulden. Al deze voorstellen komen op 10 oktober in de periodieke vergadering van de Staten van Zuid-Holland aan de orde. VOORSCHOTI

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2