Nieuwe serie kamerconcerten van Leidsche Kunstkring weer veelbelovend Schenking aan De Lakenhal PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 22 SEPTEMBER 1967 Beroemde solisten De Leidsche Kunstkring „Voor Allen". neemt reeds ruim veertig Jaren een bijzondere plaats in het Leidse culturele leven in. Het streven van deze vereniging is. telkenjare een aantal kamerconcer ten van hoog artistiek gehalte te brengen. Het stemt tot grote voldoe ning. dat het bestuur hierin steeds weer slaagt en bovendien kans ziet zeer afwisselende en ver frissende programma's samen te stellen. Ook de nieuwe serie getuigt van deze opzet. De beroemde pianisten Alexander Uninsky en Julius Katchen, het be kende Nederlands Bla zersensemble o.l.v. de veelbelovende Jonge diri gent Edo de Waart, het vanouds bekende Neder lands Kamerkoor van Felix de Nobel en het verleden Jaar met zoveel succes opgetreden Qua- dro Amsterdam met de fluit- en blokfluitiat Frans Brtlggen zullen dit Jaar hun medewer king verlenen. Het programma zal op 17 oktober a.s. worden geopend met een optreden van het Nederlands Blazers ensemble. Uitgevoerd zullen worden wer ken van Mozart, Vincent d'Indy, Luctor Ponse en Antonin Dvorak. Het Nederlands Blazersensemble kan men tot de weinige muzikantengezel schappen rekenen, die de herleving van de kamermuziek beogen. De belangstelling voor blaasinstru menten is de laatste decennia gegroeid, j vertolking voor de plaat zowel bij de uitvoerenden, de componls- I werken van Brahms, ten als bij het publiek. Julius Katchen wordt niet alleen als Men mag het ter sprake zijnde ensem- een der grote levende vertolkers van de ble als een resultante van deze stroming j muziek van Brahms beschouwd, maar beschouwen. Het legt zich toe zowel op tevens als een van de meest vooraan- oude vormen als op het moderne genre.staande pianisten van deze tijd. Het ensemble, dat wisselt naar gelang j de muzikaal voorgeschreven groeperin- Nederlands Kamerkoor gen, dient beslist als een aanwinst voor i deze „oud-nieuwe" vorm van kamermu-1 Het derde concert zal worden ver ziek te worden beschouwd. zorgd door het in Leiden reeds bekende I Nederlands Kamerkoor en wel op 22 ja- .fulius Katchen j nuari 1968. Reeds meermalen heeft men hier ter Op 13 december zal de pianist Julius stede kunnen genieten van de verrukke- Katchen een pianorecital geven. Julius I lijke zang van dit uitgelezen groepje ar- Katchen was „een wonderkind". Reedstiesten, dat ondanks het feit dat alle op 11-jarige leeftijd maakt hij zijn eerste leden bezitters zijn van een soliërende officiële debuut met het Philadelphia Or- capaciteit toch één onfeilbaar reagerend chestra. Kort daarna volgden concerten I instrument vormt. ALEXANDER UNINSKY speelt voor Kunstkring met de orkesten van New York, Chicago en Detroit. Zijn concertreizen brachten hem in alle werelddelen, waarbij hij in totaal in 45 landen optrad. Hij heeft vele grammo foonopnamen gemaakt en ontving de Grand Prix du Dlsque de l'Académie Charles Cros 1967 voor zijn complete van alle solo- „BASTIEN EN BASTIENNE" OPENDE SEIZOEN „VRIENDEN VAN HET LIED" DE HUISCONCERTEN van de nog jonge afdeling Leiden en omgeving van de vereniging „Vrienden van het Lied" munten uit door hun intieme en informele sfeer. De avonden zijn bij uit stek geschikt om zich alleen maar te concentreren op de muziek, men wordt er minder afgeleid dan in een concert zaal. Het waardevolle van het op deze manier beluisteren en zich overgeven aan muziek werd gisteravond op de eer ste uitvoering in het nieuwe seizoen ten huize van de zangeres Thea Ekker-v. d. Pas te Oegstgeest onderstreept door een van de solisten, Henk v. d. Brink: „Men gaat doorgaans naar een liederenavond om de zanger, niet om de muziek". Het Hoe Apeldoorn liet doet Het Leidse gemeentebestuur breekt zich het hoofd over de financiering van een schouw burg van f25 miljoen. In Apel doorn kennen b. en w. ook een dergelijk probleem. Het bleek onmogelijk een stadhuis van 25 miljoen gulden onder meer naar ontwerp van het Leidse architectenbureau J. A. van der Laan financieel rond te krij gen. Het Apeldoorns college heeft nu de raad meegedeeld, dat het plan voor een raadhuis terzijde is geschoven en in de plaats daarvan wordt voorge steld een stadskantoor te bou wen. waarin een deel van het gemeentelijk apparaat zal wor den ondergebracht. Dit kantoor zal ongeveer zes miljoen gulden kosten. Intussen zijn aan de voorbereiding van het raadhuis tot nu toe enkele tonnen ge spendeerd. moét precies andersom zijn zei Henk v. d. Brink. Gisteravond konden de talrijke leden van de afdeling ln elk geval veel schoons beluisteren, dat bovendien vertolkt werd door vijf rasmusici, die voor een uitste kend peil borg stonden. Hoogtepunt was de jeugd-kameropera van de 12-jarige Mozart „BaBtlen und Bastlenne", voor het uitvoeren op gchoolconcerten ln het Nederlands vertaald. Voor Thea Ekker- v. d. Pas. sopraan, de bariton Henk v. d. Brink en de tenor Henk Meyer is „Bas- tien en Bastlenne" gesneden koek. Met deze korte opera hebben zij al een ja renlange ervaring. Geroutineerd en zeer aantrekkelijk werd dit arcadische zang spel ditmaal voor een volwassen publiek geco8tumeerd gebracht, feilloos begeleid (en Ingeleid) door de pianist Peter Han sen. De verovering van Bastlenne door Bastien met bemiddeling van de tove naar Colas werd een verfrissend di vertissement in een huiselijke sfeer. VOOR DE PAUZE zong Henk v. d. Brink, kunstzinnig en expressief ge accompagneerd door Rudi de Heus aan de vleugel, de Llederkreis op. 24 van Schumann, negen liederen van een nog jonge romanticus, wiens eerste schreden meteen al tot een klankrijkdom voeren. Henk v. d. Brink zong ze met veel zeg gingskracht en beheersing. Van Hendrik An lrlesscn, die zondag 75 jaar is ge- wordc-, werden door beide solisten nog liens TtoIb Pastorales uitgevoerd, drie I illustratieve liederen, minder doorzichtig en verfijnd dan b.v. Debussy's schilde- ringen, maar robuust en eerlQk kenmer- I kend voor het kunstenaarschap van j deze grote Nederlandse toondichter. T. P. en ensembles Niet alleen in Nederland heeft dit Ka merkoor triomfen gevierd, ook in an dere Europese landen, de Verenigde Sta ten, Canada en Afrika volgden de suc cessen elkaar op. Overal roemde men het koortimbre, het gevoel voor stijl en het zeer ontwikkelde Interpretatievermogen, zowel in het religieuze en ernstige als in guitige en verstrooiende genre. Alexander Uninsky Op 13 februari 1968 treedt de pianist Alexander Uninsky op. Vanaf de dag. dat hij de begeerde eer ste prijs won van het Internationale Cho- pinconcours te Warschau, was Alexan der Uninsky's carrière een constante toe neming van erkenning en succes. Het duurde niet lang of hij werd overal gevraagd. Vele keren is hij opgetreden met de belangrijkste orkesten in de ge hele wereld, hiertoe uitgenodigd door de grote dirigenten van onze tijd. Quadro Amsterdam De serie zal op 4 april 1968 .worden besloten met een optreden van het Qua dro Amsterdam. Wie deze musici verleden jaar heeft beluisterd in hun perfect uitgebalan ceerd en verfijnd musiceren zal zeker niet verzuimen nogmaals te komen ge nieten van de volmaakte klankschoon heid die deze vier rasmuzikanten weten te verwezenlijken. Het Quadro bestaat uit de volgende musici: Frans Brüggen, fluit en blok fluit, Jaap Schröder, viool, Anna Bflls- ma, cello en Gustav Leonhard, clavecim- bel. 20 jaar Sted. R.K. V rouwenbeweging De Stedelijke R.K. Vrouwenbewe ging bestaat op 30 september twintig jaar. Dit gedenkwaardige jubileum zal op 28 september worden gevierd in het St. Antonius Clubhuis, met een feestavond voor de leden, waaronder door het bestuur een souper zal wor den aangeboden. Pater T. J. Woldendorp O.F.M. heeft zich bereid verklaard een herdenkings woord te spreken. Het geheel zal met muziek worden opgeluisterd. De Stede lijke R. K. Vrouwenbeweging geeft door tal van activiteiten blijk een springlevende vereniging te zijn, die een belangrijke functie vervult in de Leidse gemeenschap. C. D. Faas 40 jaar chefkok bij Minerva Chef-kok C. D. Faas werd vanmor gen gehuldigd voor het feit dat hij 40 jaar in dienst is bij sociëteit Miner va." Als' blijk van waardering kreeg de heer Faas uit handen van bur gemeester mr. G. C. v. d. Willigen' de zilveren eremedaille uitgereikt, en van de heer Letterman de gouden horeca- medaille. De heer Faas werd geroemd om zijn lange staat van dienst, o.a. ook door de president van de sociëteit, de heer J. J. Kamp. Naast de gelukwensen, die hij van de vele belangstellenden in ontvangst mocht nemen, ontving de heer Faas ook nog vele cadeaus. (ADVERTENTIE) Kamermuziekavond op Duivenvoorde Na een wandeling van tien minuten langs een donkere oprijlaan staat opeens het kasteel Duivenvoorde voor ons met de vele vensters waarachter kaarslicht brandt. Via de grote hall komt men ln de ruime zaal waar ook weer kaarsen branden en voorvaderen levens groot op u neerzien. In deze zaal gaf gisteravond het „Philipp Emanueltrio", genoemd naar een der zonen van Joh. Seb. Bach, een concert van kamermu ziek. De zaal leent zich uitstekend voor en muziek uit de 17e en 18e eeuw vindt er de ware sfeer. De leden van dit trio zijn: Alfons van Leggelo (fluit), Froukje Giltay (viool) en Rienk Jiskoot (clave- cimbel). Medewerking verleende nog Lous Goossens met de viola da gamba. Begonnen werd met een triosonate van Joh. Chr. Pez, die men pas de laatste jaren ontdekt heeft. Het was muziek, die gebaseerd is op het stramien van de 17e eeuwers, een suite van dansen zoals de Bourrèe, Menuet en Gique. Hoewel de instrumentalisten goede „speellieden" bleken te zyn, waren ze toch niet in staat van deze sonate muziek te maken. Ook de fluittist die uistekend de vorm beheerst en een heel mooie heldere klank liet horen, kon de sonate voor fluit en continuo van Carl. Ph. Em. Bach niet tot leven brengen. Alleen bij het Menuetto met variaties kregen de noten meer bezieling. Froukje Giltay heeft met fraaie klank en goede techniek voor ons een sonate voor viool en continuo in A gr. t. van A. Vivaldi gespeeld. Een Triosonate van Carl Sta- mitz, die uit de Manheimer- school stamde en een beroemd vioolvirtuoos was, werd met veel animo gespeeld: het Andante had als tegenstelling mogelijk wat minder snel genomen kunnen wor den, waardoor het melodieuzer tot zijn recht was gekomen. Marco Marais, Frans componist, was een beroemd speler op de Viola da gam ba. Hij stierf in 1728 en liet vele werken voor dit instrument achter. Lous Goos sens speelde de derde Suite in F gr. t. Zij heeft een vaste mooie streek, maar gaf een wat geremde indruk, zodat de Allemande en de Gavotte iets te lang zaam werden genomen. De Gique kreeg echter een heerlijke vaart. Tenslotte werden Wijvvetr&st met eeh prachtig gespeelde Triosonate in drie delige vorm van C. Ph. E.'Bach. Ge boeid hebben we geluisterd naar dit sa menspel, vooral in het laatste deel, het Presto. In deze sonate werd noten spelen verrukkeiyk musiceren. Rienk Jiskoot bleek een knap clavecinist te zijn zowel als continuo speler, als in de sonates. Bloemen en een dankbaar applaus viel deze spelers ten deel. THEO TEN HOOVEN Benzinepomp Lnngegracht aan de orde COMMISSIE BEROEPSCHRIFTEN VERGADERDE IN HET OPENBAAR De Commissie Beroepschriften van de gemeente ls voor het eerst ln openba re zitting gistermiddag bijeengekomen om een inzicht te krfjgen in de achtergronden van de afwijzing van het plaatsen van een benzinepomp van de firma L. Berk en Zoon aan de Lange- gracht. Deze firma had bezwaar aange tekend tegen de beslissing van b. en w. Tegenover de commissie, die onder voor zitterschap stond van mr. C. J. Woud stra hebben de heren Berk hun argu menten geuit. Namens de gemeente trad mr. C. H. Hins als gemachtigde op. De heren Berk brachten onder meer naar voren, dat zy reeds in 1963 enige panden aan de Langegracht hadden aan gekocht met het doel hier een bedrijfs ruimte te vestigen, waartoe door de aard van hun bedryf ook een benzinestation zou behoren. In juni 1964 dienden zy officieel een verzoek ln en pas onlangs, KWEEKWEDSTRIJD LEIDSE TUINIERS- EN BLOEMISTENVERENIGING DEV Medische diensten Leiden Voor alle artsen die do week enddiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huls arts raadplegen. Apotheken: Op zaterdag 23 september 's morgens van 8 tot 12 uur is voor spoedeisende gevallen boven dien, geopend: apotheek Drlesum, Mare 110, tel. 20406. Op zaterdag— zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Zuider Apo theek. De Oegstgeestse apotheek is geopend. De dienst van apotheek Voorschoten wordt op zondag 24 september van 's morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door de Zuider apotheek. Oegstgeest dkt. E. W. F. van Walch- ren. Oranjelaan 29, tel. 52130. Groene en Wit-Gele Kruis, zr. de Jonge, tel. 54500 b g.g. 22222. Voorschoten dkt. Th. van Schaik, Jul. van Stolberglaan 32, tel. 3344. Tandarts G. M. Manschot, Pauwenstraat 1, spoed gevallen melden om 9.30 uur). Apotheek: zat. Vooraehotense apotheek, Leidseweg 66, tel. 2525. Zondag Zuider apotheek, Lammenschansweg 7, Leiden, 01710- 23555. Wijkzuster gezondheidscentrum, wyngaardenlaan 2, tel. 2177. Leiderdorp dkt. H. A. Blauwendraad, Hogewaard 4, Koudekerk, teL 01714-208. De Leidse Tuiniers- en Bloemlstenver- eniging „Door Eendracht Verbonden" (DEV) heeft gisteravond ln de vereni gingszaal ln de Maria Gljzensteeg het winterseizoen geopend met een ledenbij eenkomst. die traditiegetrouw gepaard ging met de jaariykse DEV-dahlia-, fruit- en potplantenexpositie en de daar aan verbonden onderlinge kweekwed- strijd. In zijn welkomstwoord sprak de voor zitter, de heer J. H. Smit, zijn teleur stelling er over uit, dat de Leidse Bond van Volkstuindersvereniglngen gister avond eveneens een byeenkomst had be legd (prijsuitreiking complexkeuringen) en dat terwijl het bondsbestuur op de hoogte was van de onderhavige DEV- avond en expositie. Daar meerdere DEV- leden de Bondsbijeenkomst moesten bij wonen. trad in deze het gebrek aan de nodige coördinatie treffend naar voren. Heel wat beter was spreker gestemd over het feit. dat hy weer een aantal nieuwe leden kon begroeten en als DEV- lld installeren. Nadat enkele huishoudeiyke punten waren afgewerkt, werd op voorstel van het bestuur besloten, dat de jaarlijkse bollen-kweekwedstryd, die omstreeks de jaarwisseling zal worden gehouden, dit maal gewyd zal zyn aan de trompet-nar cissen met een maximum van zes stuks per inzending. Het agendapunt „Wie weet hoe ik heet" leverde aan de hand van enkele planten, die ter beoordeling waren inge zonden, onder leiding van de voorzitter een leerzame discussie op lnssks ds juiste bemesting van bepaalde planten soorten. Intussen hadden de jury's, gevormd door de heren A. Wetselaar, P. Staffe- leu. A. Haasnoot (afdeling dahlia's en planten), G. Montanus, H. J. Broek- sema en E. M. Laman (afd. fruit) de niet gemakkelijke taak de onderschei dene geëxposeerde eigen-kweekpro- dukten der leden te keuren en de prij zen, waaronder een wisselbeker en enige wisselplaquettes toe te kennen. Na de keuring gaven de jury's bij monde van de heren Wetselaar en Broeksema een leerzaam commentaar op de bereikte kweekresultaten. UITSLAG De voornaamste uitslagen luiden als volgt: Dahliakweekwedstrijd: 1. A. Hofman, 23 pnt.; potplanten (ven ster): 1. P. C. de Haas. 24 pnt.; 2. D. van Bommel 21 pnt.; 3. K. G. Koren hof 19 pnt.; idem (onder glas): 1. J. H. Goossens 25 pnt.; 2. J. H. Smit 22 pnt.; 3. P. Staffeleu 21 pnt.; idem (voi le grond): 1. J. Ouwerkerk 26 pnt.; 2. H. F. Nederberger 23 pnt.; 3. A. Hof man 20 pnt.; voor het puntenstelsel vergaarden A. Streefland en J. B. de Korenhof beiden 8 punten. Afdeling fruit: 6 peren van één soort: 1. A. Hofman 8V» pnt.; 2. C. Nievaart 7'i pnt.; 3. H. F. Nederber ger 7 pnt.; idem appels: H. F. Neder berger 8 pnt.; 2. C. Nievart 6V4 pnt.; 3. A. Hofman 6 pnt. Voor het punten stelsel kon de heer Nederberger 7% pnt. noteren. Als vanouds werd de nadat een benzinepompverordening van kracht was geworden, kregen zij een af- wyzende beschikking, die op genoemde verordening is gebaseerd. Hun bedrijf aan de Kaasmarkt is moeliyk bereik baar geworden, speciaal voor vracht auto's. De heer Hins voerde hiertegen aan, dat de benzinepompverordening een af stand van 75 meter tot een straathoek aangeeft, terwyi de hoek van de Volmo lengracht slechts 23 meter afstand van de geplande pomp ligt. Vage toezeggingen Hoewel de heren Berk zich niet wilden beroepen op een concrete toezegging, re leveerden zy wel, dat wethouder Piena destyds erg enthousiast was over hun plan aan de sanering van de Langegracht mee te werken door hier een bedryf te stichten. Zij kregen de indruk de dupe te zyn geworden van de „slepende behan deling" van hun aanvraag. MeJ. Kappeyne van de Copello en de heren Roorda en Frans stelden beide par tyen daarop nog enkele vragen. De heer Roorda zei onder meer tot de heer Hins, dat deze de Volmolengracht als een on belangrijk straatje had aangemerkt en dat dit zyns inziens in tegenspraak was tot de 75 meter die nu zou moeten wor den aangehouden omdat deze afstand in het algemeen is gesteld in de verorde ning. Ook voerde hij aan, dat de Lange gracht ongetwijfeld een voorrangsweg zal worden en dat er in elk geval één- rlchtingverkeer is door de gescheiden rij banen, terwyi er ook parkeerhavens z~yn. Mejuffrouw Kappeyne van de Copello ging nader in op een gunstig advies, dat door de politie is uitgebracht. De commissie zal binnenkort uitspraak LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 21 t.e.r sept. zijn door de katholiek film centrale als volgt gekeurd: I Camera: Lilith (18 j.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Mondo bizarro (18 j.) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 0.15 uur. I Luxor: Bertrand in (ont)roerend goed (a.l.) I Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. j Studio: Blow up (str. volwassenen) (Geprolongeerd) i Dagelyks2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer 14 jaar), i (Geprolongeerd) I Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uui Zondag. 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 u Rex: West Side Story (14 jaar) i (Geprolongeerd) Dagelqks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 14.00, 17.00 en 20.00 uui De heer en mevrouw Van Deutekom-Van der Windt uit Den Haag hebben een aantal schilderqen en tekeningen van de Leidse schilders Chris en Laurent van der Windt ten geschenke aangeboden aan het stedelijk museum „De Lakenhal". Het gaat hier om 2 schilderijen, 80 tekeningen en 5 etsen van Chris van der Windt, en 1 schilderij en 15 tekeningen van zyn broer Laurent van der Windt, benevens enkele etsen van 3 andere Leidse schilders. Burgemeester en wethouders hebben deze schenking byzonder dankbaar aanvaard. Het ligt in de bedoeling in de loop van het komende jaar een keuze uit de omvangrijke schenking te exposeren in een van de zalen van de Lakenhal. De foto is een reproductie van een tekening van Laurent van der Windt. Asa SHALILL GAAT MET PENSIOEN Dronken man sloeg automaat kapot De politie heeft gisteravond om kwart over 'acht een 34-jarige opper man uit Den Haag aangehouden, die een ruit van een automaat in de Kore- vaerstraat kapot had geslagen. De man, die onder invloed verkeerde, had hier bij een slagaderlijke bloeding opgelo pen en moest voor behandeling naar het. Academisch Ziekenhuis wórden overgebracht. Hij bekende tot zijn daad te zijn gekomen, „omdat hij uit de automaat niet gemakkelijk een pakje sigaretten kon halen." „Aarzelt niet, steunt Margriet". Onder dit moto werd de afgelopen week in Leiden en omgeving een collecte gehouden, die een bijzonder goed onthaal heeft gevonden. De op brengst, bestemd voor het medisch kleuterdagverblijf aan de Boerhaave- laan, bedroeg 5,663- (vorig jaar 5.415.-). Aan de Landbouwhpgeschool te Wageningen zijn geslaagd voor het prop. examen de heren W. C. M. Bots en Ch. Maas Geesteranus, beiden te Leiden. VOORSCHOTEN FRONTALE BOTSING Gistermiddag om 4.50 uur kwamen twee personenauto's met elkaar in botsing op de Veurseweg ter hoogte van de koffietent van „Ome Niek". Eén van de wagens moest plotseling afremmen voor een wagen die voor hem reed en slipte en kwam daarbij frontaal in botsing met een tegemoet- Aan alles komt een eind. Ook voor Shallll. Directeur Kok van de Manege Kaiserstraat gaat op 3 oktober voor de laatste maal niet Shaliil in de optocht meelopen, maar daarna gaat de fraaie schimmel, bij wie al 31 jaar het arabiscb bloed door d'aderen vloeit, zijn dagen verder In alle rust slyten. Hij wordt zo- - 7rrri/"\ n* gezegd gepensioneerd, want manege- V li KI l.tOOÏlStPI 11111* directeur Kok zal van de viervoeter, op T ICIllUUUSlGlllllg wiens rug honderden en nog eens hon derden de rqkunst machtig werden, niets PUNT „Nee, dank U, wij zijn getrouwd!" KORRELTJE Marktberichten BARNEVELD 21 sept. Eieren Aan voer 799.368 stuks, stemming rustn 42/48 gr. 7,89-9,38; 51/59 gr. 10.41-13,27 62/66 gr. 13,81-14,52; 66/72 gr. 14,50 15,71. LEIDEN, 22 sept., Vee Aanvoer: 4 stieren, 75 melkkoeien. 300 vettt koeien, 40 vare koeien, 75 vette kalve- ren, 1 nuchter kalf, 90 vette schappet 50 fokschapen, 2339 vette lammeren, 3f varkens (zeugen), 147 schrammen, 731 biggen, 20 geiten. Totaal 3907. Notering: slachtstieren (sch. gew, 4,00-4,25-4,55; melkkoeien 925-1225 1525; vette koeien (sch. gew.) 3.35-4,00 4,45; vare koeien 525-925-1325; vett kalveren (lev. gew.) 3,00-3,60-3,90; vett schapen 95-115-120; fokschapen 125 140-165; vette lammeren 115-135-15! drachtige zeugen 375-400-450: schrai men 85-100-110; biggen 60-65-72: ten 15-30-50. Handel: slachtstieren goed, melk] koeien rustig, vette koeien goed tot rede] lijk, vare koeien zeer kalm, vette kalve ren willig, vette schapen goed, vette lammeren matig, fokschapen goed, zeu- gen, schrammen en biggen zeer matig] geiten rustig. Kaas Aangevoerd 2 partyen Goud se kaas, le kwal. tot 3,87; 2 partyen Leidse kaas le kwal. tot 4,25. Handel goed. komende wagen. Beide bestuurder? moesten naar het Academische Zieken huis worden vervoerd. De ene be stuurder bekwam enige verwondingei aan het gelaat en mocht snel naar huis vertrekken, terwijl de andere be stuurder een gebroken knieschijf op liep. Hun vervoermiddelen raaktei total loss. Uitslagen keuringen eisen. In zyn vertrouwde omgeving de manege aan de Kaiserstraat, waaruit hy al 21 keer in successie met pracht en praal vertrok om aan de optocht deel te nemen, cal hy zyn laatste levensdagen in rust mogen slyten. Hy heeft het ver diend, want Shallll haalde tenslotte de schier onmogelijke leeftijd voor 'n paard. Leids kampioenschap morgen vervolgd Morgen zal het sluitstuk van de Leid se atletiekkamploenesehappen on de Leidse sintelbaan gehouden worden. Het programma omvat de jeugdnum- mers en voor de senioren 110 m. horden en 200 m. lieren en voor de dames even eens 200 m. De technische onderdelen beginnen om 2.30 uur, de loopnummers om 3.30 uur. De toegang is gratis. bataven reünie ATLETIEKREUNIE VAN DE BATAVEN Een fraai geïllustreerd schrijven bereikte ons over een op tjl zijnde Bataven-reünie op 4 november 1967. De ondertekenaars w.o. Henny Averdieck, Jos Berbee en Leo v. d. Steen, roepen bij ons herinneringen op aan de „gouden" jaren van het Bataven-herenteam in de na-ooriog8e periode, en de ruige Batavier was het her kenningsteken van een groot burchtfestyn door de Bataven aan de Oxford-atleten aangeboden in 1948 „Honderden oud-Bataven hebben we uitgenodigd", schryven de organisatoren ons, maar van zeer velen hebben wy hun adres niet kunnen achterhalen. Uiter aard zyn zy ook van harte welkom en kunnen een uit nodiging aanvragen op het reünie-secretariaat: Parel straat 16, Lalden. ZWARTBONT Beste groep van klassen 18 en 19: Groep 10 van A. Bol en M. v. d. Vis. Aarlanderveen. Kampioen stier: Marijke's Adema 12 - 66041 S. van H. J. Splinter, Zevenhoven (no. 230). Reserve kampioen stier: no. 227 - Ada's Adema 60643 S. van Jac. Verwey. Rypwetering. Kampioen koe: Dirkje 19 - 744832 K.S. van A. Bol en M. v. d. Vis, Aar landerveen (no. 279). Reserve kampioen koe: no. 288 - Dirkje 2 - 469539 K.S. van A. Bol en M. v. d. Vis, Aarlanderveen tevens beste koe uit de levensproduktie- BLAARKOPPEN Kampioen stier: no. 2 - Cesar 8125 S. van J. G. Garritsen en E. Bosma, Alphen a/d Ryn. Reserve kampioen stier: no. 6 - Robinson 8345 S. van S. J. v. d. Stoel, Zoeterwoude. Kampioen koe: no. 107 - Tresia 40033 K.S. van J. Ruitenburg. Maarsbergen. Reserve kampioen koe: no. 93 - Jopie 6 37390 K.S, van A. C. Mooren, Leimuiden. Beste koe levensproduktieklasse: no. 12.1 - Minke 8 van A. C. Mooren, Lei muiden. Beste collectie volbloeden van een eigenaar: groep 8 van J. Ruitenburg, Maarsbergen. GEREGISTREERDE VARKENS Kampioen beer: no. 509 - Cor 7758 van H. J. Splinter, Zevenhoven. Reserve kampioen beer: no. 510 - Billy 8021 van T. J. van Woudenberg, Zevenhoven. Kampioen zeug: no. 540 - 15884 en reserve kampioen zeug: no. 539 - 15908, beide van P. Houweling, Nieuwerkerk a/d IJssel. GEREGISTREERDE GEITEN Kampioen bok: no. 351 - David 1700 S. van afdeling Leiderdorp. Kampioen geit: no, 394 - Jannie 2 - 2129 R. van K. Kom, Zwammerdam. Reserve kampioen geit: no. 364A - Imi van W. v. d. Voort. Kou dekerk a/d Ryn. GEREGISTREERDE SCHAPEN Kampioen ram: no. 401A - 1501 l.o. van A. P. Bos, Leiderdorp. Kampioen ooi: no. 2478 uit het hok 500 van J. Oileman van Staalduinen, Leidschen- dam. Reserve kampioen ooi: no. 480 12049 van S. J. Goedhart, Leiderdorp. SLACHTVARKENS Eerste prys en kampioen: 2-tal v Kamstra, Hillegom; lb 2-tal van C. J. Pennings, Warmond; lc 2-tal vi Kamstra, Hillegom; ld 3-tal van C. J Pennings, Warmond. Tweede prys: 2-tai van D. Kamstra, Hillegom. Jongerenwedstrijden op de VEB0 De uitslagen van de wedstrijden van de jongeren op de VEBO zijn als volgt: Trekkerbehendigheidswedstryd: 1. van Os, C.P.J. 119; 2. J. van Teyllngen. K.P.J. 136; 3. E. Zegwaard 142; 4. D. Korts. C.P.J. 142. Krantenknippen: 1. P. Verboom, Rijs- wyk, 2. L. v. "d. Zalm, Zoeterwoude, 3 J. v. d. Krogt, Leiden. Etiquette quiz: 1. G. Binnendijk, Was senaar, 2. P. Rodenburg, Leiderdorp, G. Vonk-de Jong, Leimuiden, 4. G. Bin nendyk-v. d. Heijden, Wassenaar, 5. C van Swieten, Stompwyk. Gereedschap herkennen: 1. K. de Groot, Hazerswoude, 2. S. Hoogeveen Hazerswoude, 3. J. v. d. Salm, Hoogmade Woninginrichting: 1. R. van Leeuweo Nieuwveen, 2. A. Wassenaar, Voorscho ten, 3. H. van Zwieten, Stompwyk. Gebak garneren: l. A. Wassenaar, Voorschoten, 2. Joke v. d. Salm, Zoeter woude, 3. H. van Zwieten, Stompwijk Bloemen schikken: 1. R. van Leeuwen Nieuwveen, 2. A. Wassenaar, Voorscho ten, 3. E. de Jong, Bodegraven. Muziek herkennen: 1. Mieke Kortman Zoeterwoude. 2. R. van Leeuwen. Nieuw veen, 3. A. N. Goedthart, Koudekerk. Schuttingdecoratie: 1. J. Verstegen Zoeterwoude, 2. Anne Mioch, Leiden, 3 Theo v. d. Horst, Wassenaar. Vingerverven: 1. A. van Swieten Stompwijk, 2. H. Verkley, Hazerswoude 3. K. van Velsen, Zoeterwoude. Bedryfseconomie: 1. P. de Ryk, Ryp wetering C.P.J. 94 p., 2. A. R. Stokman Hazerswoude K.P.J. 85 p., 3. M. Frankryker, Hazerswoude, K.P.J. 83 p-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4