Leiderdorp begint met de bouwstroom van 1030 flats 1 Alleen vereenvoudigde opzet nog haalbaar? BETALING PER GIRO ABONNEMENTSGELO DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1967 GROFVUIL OPHAALDIENST Complex premie- huurwoningen in (le aanzet Wethouder C. Meerburg: zal maan dag 2 oktober door het slaan van de eerste paal voor een complex van 340 A-premiehuurwoningen een begin maken met de „bouwstroom" van 1030 woningen in het plan Zijlhof. De zgn. „bouwstroom", een bepaalde vorm van rationele bouw, welke ontwikkeld is door de Stichting Ratiobouw, zal worden uitgevoerd door Panagro - Warmond. Financiers van dit grootste bouwproject tot heden in onze om geving zijn de Boeren- en Tuinders Levensverzekering N.V. te Den Ilaag, het Pensioenfonds van de Ned. Her vormde Kerk te Den Haag en de Stichting AKU-pensioenfonds te Arn hem. Het gehele plan van de 1030 woningen zal in hoogbouw worden uitgevoerd tot acht lagen toe zelfs en is gesitueerd in het plan Zijlhof en langs de Engelendael, welke in de toekomst de belangrijkste verkeers ader zal vormen in Leiderdorp. De Engelendael (een baan ervan is reeds in verre staat van uitvoering) loopt namelijk dwars door de grote Leider- dorpse uitbreidingsplannen van Per sant Snoepweg tot de provinciale weg, die aansluiting geeft op de Willem de Zwijgerroute in Leiden. Aan de En gelendael zal ook het gTote winkel centrum „Winkelhof" (130 winkels) komen te liggen. Het complex van de 340 A-premiehuurwoningen waarvoor wethouder Meerburg nu de eerste paal gaat heien, zal uitgevoerd worden in hoogbouw over vijf en zeven woon-nen van een verschillende gezinsgroot- lagen. De A-premiewoningen zullen te, ook bejaarden en alleenstaanden, evenals de andere woningen van c zullen over plm. anderhalf jaar een bouwstroom niet alle van hetzelfde I home kunnen vinden in het Leider type worden uitgevoerd, want gezin-1 dorpse „Zijlhof". Vrijdag 22 september Buurt 28: Korevaarstraal, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven- daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. JA SCHOUWBURG - NEE SCHOUWBURG EEN GISTEREN inderhaast door b. en w. van Leiden gegeven perscon ferentie naar aanleiding van ons artikel van dinsdag over de „onhaal baarheid" van de miljoenen-schouw burg waarin een en ander ontkend werd, heeft desondanks voor ons een aantal vraagstekens opengelaten. Met name wethouder Sannes heeft niet de zekerheid kunnen wegnemen, dat on ze informaties een reële grond heb ben. Wethouder Sannes ontkende welis waar enkele details van het artikel, maar uit zijn woorden hebben wij kunnen opmaken, dat G.S. niet zon der meer akkoord kunnen gaan met de exploitatie-opzet van een schouw burg, die naar schatting 25 miljoen gulden gaat kosten. Een exploitatie-tekort, aldus de heer Sannes, achten G.S. op zich wel aan vaardbaar, maar dit tekort moet inge past kunnen worden in de gemeente lijke financiële mogelijkheden. Een bevestiging hiervan kregen wy gistermiddag bovendien van Gedepu teerde prof. Van Praag: „Een goed ge outilleerde schouwburg in Leiden is in beginsel op zijn plaats (niemand, ook wij niet betwisten de juistheid KATHOLIEKE BOND VAN BEJAARDEN SLOOT SUCCESVOL TRIDUUM AF Meer deelname dan vorig jaar Vanmorgen besloot de Katholieke Bond van Bejaarden het jaarlijkse triduum ter gelegenheid van de ope ning van het nieuwe seizoen. In alle opzichten mag dit triduum als geslaagd worden beschouwd. Het aantal deel nemers 164, lag een derde hoger ver geleken met het vorig jaar, hetgeen bewijst, dat de Bond nog immer groeiende is en een grote popu lariteit geniet. Tijdens de drie eucha ristievieringen, die in de Hartebrug- kerk gecelebreerd werden door de geestelijk adviseur pastoor J. M. J. Wortelboer O.F.M., werd door pater Interessante order voor Grofsmederij De Koninklijke Nederlandse Grofsme derij te Lelden heeft een spectaculaire order binnen kunnen halen van de Alu minium Delfzijl N.V.. De Aluminiumfa- briek, die pas kort in Delfzijl gevestigd is met het beschikbaar komen van het aardgas stond in verband met de toenemende vraag naar aluminium voor de noodzaak een wijziging in het pro- duktieproces door te voeren. Daarvoor was onder meer nodig, dat de anode stangen vitale onderdelen in de fabri cage van aluminium, welke langs elec- trolytische weg geschiedt ingrijpend gemodificeerd werden. En wel op zo kort mogeiyke termijn. „De Grof" heeft zich garant gesteld, dat de 3400 anodestan gen van „Delfzijl" in ongeveer drie we ken gewijzigd kunnen worden. Omdat iedere stand een bewerking moet onder gaan, welke tweemaal vierentwintig uur duurt, en omdat het hier gaat om een bijzonder grote partij moesten op de Waard op organisatorisch terrein vele problemen worden overwonnen. Onder meer moest een speciale afdeling, waarin continu gewerkt wordt, worden inge richt. Het Leidse bedrijf zal nu vanaf 24 september dagelijks, gedurende drie we ken, een partij van 150 omgebouwde anodes kunnen afleveren. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 21 SEPTEMBER Hartebrugkerk: 9.30 uur Triduum voor leden van r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden. Stadsgehoorzaal: 14.00 en 15,30 uur Jeugdconcert. Stadhuis: 14.30 u. Openbare vergade ring Commissie Beroepschriften. „De Doelen": 16.00 uur Receptie t.g.v. 25-jarig jubileum Volkstulndersvereni- ging „Nut en Genoegen". De Burcht: 20.00 uur Kringvergade ring KVP. Verenigingsgebouw Volkstuincomplex Lelden-Noord: 20,00 uur Prijsuitreiking Leidse Bond van Volkstuindersverenigin- gen. Vergaderzaal Maria Gljzensteeg: 20.00 uur Dahlia-avond Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden". VRIJDAG 22 SEPTEMBER St. Antoniuskerk 7.30 uur Vie ring 20-jarig bestaan Kath. Nat. Bond EHBO. afd. Leiden. Zwembad „De Vliet" 9.45 uur Diplomazwemmcn voor oudere dames. ULO-school, Surinamestraat 15.00 uur Officiële opening. Stadsgehoorzaal 20.00 uur Con cert Residentie-orkest o.l.v, Bruno Ma deira. Beethovenprogramma. Schouwburg 20.00 uur „Rooie Sien" door het Amsterdams Volkstoneel, toneel. Bureau van Politie 19.30 uur Re ceptie t.g.v. 40-jarig bestaan Leidse Politie Sportvereniging. Leids Volkshuis 23.30 uur Jazz concert. Geopend voor spoedeisende gevallen: apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24*07. Th. J. van Galen O.F.M., oud-kapelaan van de Hartebrugparoehie en thans belast met de zorg voor de niet-katho- lieke ziekenhuizen in Leiden, ge preekt op het thema: „De plaats van de bejaarden in de huidige samen leving." In zijn beschouwingen vroeg de pre dikant begi'ip voor andersdenkenden. Hij maande aan, niet te snel te ver oordelen, maar een open oog te heb ben voor andermans standpunt, dat vaak goede elementen kan bevatten, en waarvan we soms nog kunnen leren. Hij achtte het van belang, dat de be jaarden zelf zouden meedenken in de vernieuwingen in de kerk. Het is be paald niet zo, dat zij door hun leeftijd uitgeschakeld zijn van de levende kerk. •.«Heb»! driedaagse 1 bezinningscontaCt werd vanmorgen in het St.-Antonius Clubhuis besloten met' een' feestelijk ontbijt, dat alle eer werd aangedaan. In geanimeerde stemming bleef men tot ongeveer kwart over elf bijeen. De geestelijk adviseur sprak nog een hartelijk afscheidswoord, waarin hij allen aanspoorde in onderlinge liefde over het levenspad te gaan. De voorzitter, de heer F. A. van Hees, die het triduum uitstekend heeft georganiseerd, dankte in zijn slotwoord allen, die tot het slagen van het tri duum een bijdrage hebben geleverd. van deze stelling - red.), maar het wanneer en het hoe hangt al van alle financiële ins en outs". Als men een reële weg wil bewandelen zal inderdaad met een vereenvoudigd plan op tafel gekomen moeten worden. De grootse opzet zal tot kleinere pro porties moeten worden teruggebracht. Een grote schouwburgzaal zal er in Lei den moeten komen. Dit is haalbaar. Men moet het daarbij laten. Voor de oude schouwburg heeft o.a. Ir. A. Sitzen, lid van het schouwburgbestuur, een plan tot restauratie en uitbreiding ontworpen. Dit zou aanmerkelijk goedkoper zijn dan wanneer Openbare Werken zich er (voor 3,5 miljoen) mee zou gaan bemoeien. De oude schouwburg met de kleine zaal zal dan deel kunnen uitmaken van de totale Leidse schouwburg-voorziening. Dinsdag schreven wij, dat de miljoe nen-schouwburg een affaire is, waaraan tal van politieke moeilijkheden kleven. Voor het loslaten van het te kostbare schouwburg-plan zal een en ander „poli tiek rijp" gemaakt moeten worden. We denken hier aan de PvdA-raadsfractie, die altijd met hart en ziel achter de Schouwburg heeft gestaan en immer de rigoreuze kostenstijgingen (van 9 mil joen tot bijna 25 miljoen) voor lief nam. Voor ons is het een zekerheid - de woorden van wethouder Sannes stijven ons in deze mening - dat b. en w. geloof in kostbare schouwburg verloren heeft en in het voorjaar, na een nieuwe bespreking met G.S. waarin de on mogelijkheden en onhaalbaarheden dui delijker gesteld worden, met een sterk ver eenvoudigd plan zullen komen. KATWIJK Katwijkse korenmolen staat er kaal bij Sinds maart j.l. staat de korenmolen „De Gerechtigheid" „in zijn hemd", dat wil zeggen, hij is van wieken, omloop enz. ontdaan. Voor de restauratie door de raad aanvankelijk 5000,- be schikbaar gesteld. Dat bleek later niet schikbaar gesteld. Rijk en Provincie voldoende. ,Er is nog eens 15,00Q,t be- zouden er aan bijdragen, maar de molen staat kaal en niet sierlijk. Wel ls de te gen de molen staande schuur geheel af gebroken. De molen kon een sieraad voor de gemeente zijn; hij staat er nu tot schande. SASSENHEIM Geslaagd Aan de Landbouwhoge school te Wageningen is geslaagd voor het prop. examen de heer J. P. Gou- Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementsprijzen zyn: per maand 4,20 per kwartaal 12,55 per kwartaal per post 15,40 AUTOMATISCHE GIRERING. Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. Het probleem, dat naar onze gege vens verluiden, het einde betekent var de miljoenen-schouwburg, is het exploi tatietekort (per jaar èOO.OOO gulden), dat verwerkt moet kunnen worden in de gemeentelijke begroting met reeds miljoenen-tekort. En hoe .zal men verder aan financieringsmiddelen moeten komen terwijl woningnood, verkrotting va binnenstad, vervallen kademuren langs de grachten, een aan de toekomst aan gepast wegenschema en nu ook de vee markt-sporthal om aanpak. en voor rang schreeuwen? Zoals de heer Van Praag ons zei: „Als je het ene uitgeeft, kan je andere niét uitgeven. met andere woorden: de gemeentelijke begrotingen en kapitaals- werken door G.S, blijft Leiden boven het hoofd hangen. Wethouder Sannes heeft gisteren o' rigens in kryptische bewoordingen toegegeven, dat binnen het college v B. en W. de alternatieven voor een n joenen-schouwburg punt van overweging vormen, want en hier citeren wij de wethouder letterlijk: „Op dit moment, met de kans op uitzicht om het grote schouwburgplan te financieren van ben we besloten, de oude schouwburg niet te restaureren. Wellicht zullen tezijnertyd noodgedwongen tot een dere conceptie moeten komen, die min der bevredigend is voor B. en W. dan de huidige. Ontkenning en bevesti ging tegelyk, in één adem. We ver deren ons er niet over. Minder-validen en zieken kunnen ook naar „3 oktober-optocht" Ook dit jaar zullen de zieken en minder-validen uit Leiden in de ge legenheid worden gesteld om op de Breestraat, in de omgeving van de Stadsgehoorzaal en het postkantoor de 3 october-optocht gade te slaan, zonder in het gedrang te komen of het uitzicht te belemmeren. Het publiek wordt verzocht zich in verband hiermede niet op te stein len aan de noordzijde van de Bree* straat 80 tot het Belastingkantoor Breestraat 40. Degenen, die niet ol moeilijk kunnen lopen, kunnen wor den afgehaald en weer thuisgebracht, indien zij dit bij het afhalen der plaatsbewijzen schriftelijk aanvragen. De plaatsbewijzen kunnen worden afgehaald op vertoon van een bewijs van invaliditeitsrente of van ongevals rente of een lidmaatschapskaart van de A.N.I.B. of een zusterorganisatie. Het afhalen der plaatsbewijzen kan geschieden op maandag 25 september 's avonds van 8 tot 9 uur in het gebouw „Ons Centrum", Hooigracht 84. Leiden, a 25 cent per plaats. Ziekenhuizen, zusters of verpleeg tehuizen e..d. kunnen zich wenden tot het secretariaat van de Alg. Ned. In- validenbond, Verlengde Nassaustraat 5 Leiden, tel. 21588. Invaliden die in het bezit zijn van een auto kunnen op vertoon van een legimitatiebewijs eveneens een doorlaatbewijs ontvan gen aan het secretariaat. Koudekerk aan den Rij11 heeft de vele en hevige slagregens, waarmee de onweersbuien van de laatste dagen gepaard gingen, niet geheel kunnen verwerken. Gistermiddag bijvoorbeeld stortte de regen bij bakken tegelijk neer en de riolering van de Dr. Vlaan- derenlaan liet het afweten. Het resultaat was een bijzonder onge wenst binnenwater, dat zelfs de huizen bedreigde. Gelukkig werd de wateroverlast beperkt tot rij weg en trottoirs. Voorlopig heeft men in Koudekerk aan één open luchtzwembad genoeg. Meisje valt van fiets De 20-jarige mej. M. B. uit Leiden is gistermiddag met een hersenschud ding in het Academisch Ziekenhuis opgenomen na een val van een fiets. Het ongeluk gebeurde om zes uur op Boommarkt. Het slachtoffer zat achter op de fiets van haar vriendin, die krachtig remde, omdat een autobus door het groen licht afsloeg naar het Rapenburg. Door de schok viel het meisje van de bagagedrager met haar hoofd op het wegdek. J. van der Most 40 jaar verbonden aan Gew. Arbeidsbureau Woensdagmiddag werd op het Gewes telijk Arbeidsbureau te Leiden het feit herdacht, dat de heer J. van der Most, die als beroepskeuze-adviseur aan het G.A.B. Leiden verbonden is, 40 jaar in overheidsdienst is geweest. Op dringend verzoek van de jubilaris is de viering van dit jubileum heel bescheiden gehouden en werden de gebruikelijke toespraken tot een minimum bepekt. De heer J. Boon, hoofdinspecteur-directeur voor de Arbeidsvoorziening in Zuid-Holland ver tegenwoordigde de directeur-generaal voor de Arbeidsvoorziening ln Neder land. Hij bracht diens gelukwens over onder overhandiging van het gebruike lijke couvert met de inhoud, bij een 40- jarig dienstjubileum gebruikelijk. De heer Boon schetste in korte be woordingen de arbeid van de heer Van der Most, die voor hem geen onbekende was door zijn arbeid in Nijmegen en Rot terdam. Daarna werd door de heer J. Kooiman, voorzitter van de personeels vereniging van het G.A.B. Leiden, met woord van felicitatie een geschenk aangeboden, welke blijk van waardering door de heer Van der Most dankbaar werd aanvaard. Men bleef nog enige tijd ln intieme sfeer bijeen, waarna hij door alle colle ga's persoonlijk gelukgewenst werd, waarmede deze bijeenkomst geheel over eenkomstig de wens van de jubilaris, als beëindigd werd beschouwd. Duitse boottocht voor vei trpleegd len Voor de achtste maal zal de verpleeg inrichting „Solglytt" voor haar patië- ten een vaartocht organiseren, die op 4 oktober, wanneer de inscheping plaats vindt, zal aanvangen. Op 11 oktober vertrekken dan 65 verpleegden naar Rhe- nen om vervolgens op 12 oktober Duis burg te bezoeken, waarna achtereenvol gens Düsseldorf, Königswinter, Koblenz en RUdesheim aangedaan zullen worden. De reis zal duren tot 17 oktober. DCL-NIEUWS Weinig succesvol was DCL in haar eerste competitiewedstrij tegen LDV 2. Krijgsman was vervangen door Schild, die zich tegen Winkel liet verrasser door een dam. Harenmulder was even eens geheel van slag tegen Masurel. Ook hier een doorbraak naar dam, doch Harenmulder miste een g kans op remise. Olivier en Van Duy- venboden waren de enige DLC'ers die de volle winst boekten. Het tweede tiental van DCL speelde tegen de reserves van KDC. Na voorsprong van 40 was het met de tegenstand van DCL gedaan en werd een 15—5 nederlaag geleden. De gede tailleerde uitslagen luiden: DCL—LDV II: J. Slingerland—W. Heemskerk afgebr.; H. Brouwer—H. de Koning 0—2; H. Schild—H. J. van Winkel 0—2; W. Blom—P. v. d. Stel 11; J. de VinkJ. Zaalberg 1lj F. LaterveerC. B. Janssens 20; D. van DuyvenbodenM. Brinks 2^0; W. v. d. ReydenP. Pijl 02; W. F. OlivierH. Veldhuizen 20; C. Ha renmulderJ. Masurel 02. Voorlo pige uitslag: 810. KDC 2—DCL 2: J. Slootweg—W. Nyenhuis 2—0; A. Dijkstra—A. v. d. Putten 2—0; D. Zaal—W. Schelvis 2— 0; J. Heemskerk—A. Meiman 2—0; J. R. van SlootenJ. K. Velde 2—0- 4 VerhoogP. Zeegers 20; KI. Duin—H. Teegelaar 2—0; H. Brouwer L. Schild 0—2; C. van Duyn—J. Wijsman 1—1; C. de Mol—H. Dubbel- deman 0—2. Totale uitslag: 15—5. VOORSCHOTEN MUSICAL UITGESTELD De voor hedenavond vastgestelde Musical door de „Jonge Letterkring" in het Cultureel Centrum gaat niet door in verband met ziekte van eert tweetal medespelenden, ,,'t Nut" heeft nog geen nieuwe datum vastgesteld. EHBO-CURSUS GESTART De afd. Voorschoten van de R.K. EHBO is gisteren gestart met de nieu we cursus. De cursus wordt gegeven in het tweede Gezondheidscentrum aan de Prof. v. d. Waalslaan, elke woensdagavond om'.8 uur. De kosten bedragen in totaal 25.- Eenieder, die op de hoogte wil zijn met het werk van de EHBO en dit in de praktijk ten uitvoer wil brengen wordt verzocht zich als lid aan te melden. Men kan zich opgeven bij mej. A. v. d. Burg, Raadhuislaan 2d; mevr. Stikvoort, Van Kempenstraat 20 en bij de heer Brus- see, Schuilinglaan 2. MEMISA VRAAGT KLEDING Bij de Memisa, de medische Missie actie zijn kleding, brillen, speelgoed en levensmiddelen altijd welkom. Nu men de zomerkleren toch gaat opber gen is er wellicht iets bij dat nog heel goed bruikbaar is voor de Me misa. U moet het dan wel wassen en even nakijken of het heel is. U kunt uw pakjes kleding, brillen, speelgoed enz. afgeven bij Huize Bijdorp aan de Veurseweg. De zusters zullen dan viel zorgen, dat het ter bestemde plaatse komt. Wilt u inlichtingen over Me misa. stelt u zich dan in verbinding met zr. G. M. Wiegerink, Curielaan 13. SVLV-nieuws Voor de wedstrijd die SVLV zondag a.s. speelt aan de Boshuizerkade tegen Oranje Groen, is de opstelling als volgt: doel: L. van Bemmelen; achter: Th. v. d. Meer, H. Veen en A. v. d. Krogt; midden: H. Vogelaar en J. Meyer; voor: A. Stikvoort, A. van Veen, Th. George, an Polanen en G. v. d. Lans. Als reserves zijn aangewezen: J. Zoete melk en C. Karremans. Geboren: Marjan, d.v. Maarten van der Hoeven en Wilhelmina Grooten- dorst; Hendricus A., z.v. Nicolaas Ade- en Maria van Egmond; Caroline l.v. Henry M. Roos en Josephina F. M. van Betten; Ingrid T., d.v. Jacob Mugge en Theodora C. Spel; Clemence M. J.. d.v. Reinier Seelen en Pietje den Blaauwen; Renée A„ z.v. Henricus G. Paalvast en Catharina J. E. van Vliet; Anna M„ d.v. Wilhelmus A. Dirks en Anna M. T. Maijer; Adrianus z.v. Zegerinus Verhard en Hen- drika H. J. Verhoog. Ondertrouwd: Matthijs W. Tuk te Dordrecht en Lidwina H. M. Simons; Johan W. Anker en Marjan Bakker. Overleden: Petnas W. Vermin, 67 jaar; Bernardus J. Funnekotter, 67 jaar; Adrianus K. F. Mellenbergh, 46 jaar. Jeugdbrevetten reddend /wemmen te Leiderdorp Begunstigd door het nazomerweer werd de cursus Jeugdbrevetten te Leider dorp afgesloten met de examens zwem mend redden, ingesteld door de Kon. Ned. Bond tot het redden van Drenkelin gen (KNBRD). Deze cursus is in het begin van deze zomer opgezet door de Leidse Reddingsbrigade. Alle kandidaten zijn geslaagd. Demonstraties werden ge leid door de heer L. Lans. Uitgevoerd werden bevrijdingsgrepen in het water en op de kant, het demonstreren van de mond-op-mond beademing met de adem- Jet (pop) en een demonstratie van de auto (duik)-cabine van 'de LRB. Mej. F. Van Vliet en de heer W. .Karreman voerden een pantomime uit. Er was een verheugend goede belangstelling. De heer P. v.d. Berg reikte de diploma's uit aan: Jeugdbrevet I meisjes: M. de Gunst, E. S. C. Lanzing, A. v. Lith, E. Stok man, L. Veldkamp en M. J Vinkensteijn. Jongens: N. v. Rooijen; T. den Hollan der, P. Smit, B. L. Lans, B. Verdoorn, F. Neijmeijer, O. P. Vos, J. Pander, H. Welling, T. Rasser. Jeugdbrevet III de Jongens: B. Fintson. H. J. v.d. Pluym en W. v.d. Pluym. Zaterdag inzameling kerkveiling Zoeterwoude Dinsdag 10 oktober, de dag van de tweede kerkveiling te Zoeterwoude, dert nu snel. Het comité dat zich met de organisatie heeft belast werkt nu op volle toeren. Zaterdag a.s. gaat een belangrijke dag worden. Dan zal name lijk de inzameling worden gehouden van de te veilen goederen. Vorig jaar ovev trof deze en de opbrengst alle verwach tingen. Nu door de samenvoeging van de parochies ook de parochianen van de H. Kruisverheffing by de veiling worden betrokken hoopt men minstens het zelfde resultaat te behalen. Dit te meer daar het zeer belangrijke doel, het Bouwfonds voor de ln het uitbreidingsgebied West- einde te bouwen kerk, een ieder aan spreekt. Zaterdagmorgen zal een geluidswagen door het dorp rijden om de bevolking te attenderen op de inzameling die in de loop van de dag zal volgen. Ook vorig jaar kwam een grote verscheidenheid aan artikelen binnen, o.m. kledingstuk ken, levensmiddelen, fruit, zuivelproduk- ten, gebak, aardappelen, groenten, le vend en geslacht vee, sier- en gebruiks voorwerpen, speelgoed, werkstukken en diensten, zoals een dag arbeid en een avond babysit. Voor produkten die moei lijk houdbaar zijn kan een tegoedbon worden geschreven. Deze zullen dan op de dag van de veiling worden afgehaald. Oegstgeest INHAALPOGING MISLUKT Gistermorgen om 7.15 uur verloor de bestuurder vaü een personenauto plot seling de macht over het stuur bij een inhaalpoging op Rijksweg 4. Daarbij smakte de wagen tegen de vangrail en sloeg enkele malen over de kop. De be stuurder zelf liep geen verwondingen op, maar de inzittende, een Haagse, liep een hoofdwond op, doch kon naar huis vervoerd worden. Geboren: Marleen Jacoba Maria, d.v. R. E. Boomgaard en T. J. J. M. Hoek stra; Erwin, z.v. P. J. Segaar en A. N. Herrewijnen; Petra, d.v. J. Hoek en E. F. Born; Larissa Nathalie Lanheong, d. C. J. Tseng en L. L. M. Scheurink. Ondertrouwd: W. C. van Schaik en H. J. M. Rijkers. Getrouwd: A. J. Vissers en J. Mieloo; H. Noordhoek en M. H. Angermille; A. j Zwaveling en E. M. Reynhout. Overleden: A. Brandt. LEIDSE BIOSCOPE1 Camera: Lilith (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Lido: Mondo bizarro (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Bertrand in (ontjroerend goed (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Blow up (str. volwassenen) (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Je leeft maar twee keer jaar). (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: West Side Story (14 jaar) Geprolongeerd Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 14.00, 17.00 en 20.00 uur. PUNT Maar natuurlijk komen wij! D; i wil zeggenmijn man zal wel iel i later komen KORRELTJE Marktberichten UTRECHT, 21 sept. Vee Tota! aanvoer 4537. 1268 runderen; 249 vet: kalveren; 20 graskalveren; 339 nuc tere kalveren; 1239 schapen; 39" kens boven 100 kg; 196 varkens bl neden 100 kg; 842 biggen; 75 bokkf en geiten. Prijzen (in guldens): Mell en kalfkoeien 10001500; kalfvaarze 10251250; vare koeien 9501100; pii ken 625775; stieren 7501100; gra kalveren 375550; nuchtere kalvert 4080; fokkalveren 110300; schapt 90125; lammeren 95150; drachtig varkens 350475; lopers 80115; bif gen 6072; bokken en geiten 105 Vette koeien le kwal. 3.754.00; ider 2e kwal. 3.553.75; idem 3e kwal. 3.! 3.55; vette kalveren le kwal. 3.50- 3.65; idem ,2e, .kwal., 3.303.50; idem 3e kwal. 3.Ö03.30; nuchtere kalveren 1.401.80; zware vette kalveren lü 2.00; zouters 1.902,05; slachtze gen 1.601.70; jonge slachtzeugen 1. 1.80 per kg gesl. gew. Overzie (resp. handel en prijzen): Melk- e kalfkoeien: rustig - niet geheel prij houdend; vette koeien: matig - a' vorige week; vare koeien: rustig prijshoudend; vette kalveren: vlot even lager; graskalveren: redelijk prijshoudend; nuchtere kalveren: ru tig - prijshoudend; fokkalveren: kalm lager; schapen: willig - prijshoudend lammeren: willig - prijshoudend; var kens: matig - prijshoudend; biggen matig - prijshoudend. GOUDA 21 sept. Kaas Aanvoer partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3,76 3,84; 2e kwal. 3,60-3,75, extra kwal. 3,!"" 4,16. Handel stug. BARNEVELD, 20 sept., Pluimvee Aanvoer ca. 20.000 stuks, handel zi traag. Prijzen (in per kg.) Slachtkip pen lichte 1,00-1,15, zwaré 1,20-1,5! slachtkuikens 1,50-1,60. DEN BOSCH, 20 sept.. Vee Tc taal 6923. 2401 runderen, 381 graskalvc ren, 598 vete kalveren, 521 schapen, 2 fokzeugen, 460 slachtvarkens, 914 big gen, 841 slachtrunderen, 1624 nuchter kalveren. Prijzen (in guldens): melk- er koeien 965-1620, guiste koeien 810-1230 graskalveren 375-550, kalfvaarzen 1175 1600, klamvaarzen 1025-1275, guisti vaarzen 850-1100, pinken 625-825, nuch tere kalveren voor fok en mesterfj 180 300, weideschapen 95-125, drachtig! zeugen 375-525, biggen 63-71, slachtrun deren (per kg. gesl. gew.) extra kwal 4,45-4,65, le kwal. 3,85-4,30, 2e kwal 3,50-8,80, 3e kwal. 3,25-3,45, vette stie ren 3,80-4,45, worstkoeien 3,15-3,35, vet te kalveren (per kg. lev. gew.) le kwal 3,70-3,95, 2e kwal, 3,35-3,60, 3e kwal 3,00-3,30, nuchtere slachtkalveren 1,40- 1,70, per stuk 40-80, slachtzeugen le kw I,68-1,73, 2e kw. 1,60-1,66, slachtvar kens 1,85-1,95, vette schapen per stuk 90-130, vette lammeren p. st. 100-145 Aanvoer, handel, prijzen: melk- e kalfkoeien: ruimer, traag, nauw prijsh. guiste koeien: groter, stil, gedrukt jongvee: ruimer, traag, niet prijsh.; vet te kalveren: minder, redelijk, stijf, duur der; nuchtere slachtkalveren: groter kalm, minder; schapen en lammeren minder, tamelijk goë"d, vaster; fokzeu gen: normaal, matig, ongeveer gehand haafd; lopers en biggen: als vorige week, rustig, prijsh.; slachtvee: groti stroef, aflopend; slachtzeugen: gewoon vlotter, vaster. LEIDSCHENDAM, 20 sept. Eieren Aangevoerd waren 79000 kippe-eie- De noteringen waren voor 3rA" n no. 0 f 16.15-f 16.35, 14800 no 14.50-15.45. 23900 no. 2 14.00-14. 17800 no. 3 12.90-13.40, 12900 no. II.30-11.90, 3800 no. 5 9.95-10.30, 100C no. 6 8.7-9.20, 1000 kneus 11.50-13.00. Dronker chauffeur in Noordwijkerhout huilen de perken In de avond van 28 maart liepen een aantal personen in de Zeestraat te Noordwijkerhout. Het trottoir is maar zeer smal en daarom liepen de meesten van hen op de rijweg. Plotse ling draaide een auto, bestuurd door een 25-jarige chauffeur-monteur de straat in. Vrijwel alle voetgangers wisten snel opzij te springen doch één van hen werd aangereden en liep verwondingen op. In verband hier mee had de autobestuurder zich thans voor de Haagse politierechter te ver antwoorden. Hij was na de aanrijding doorge reden, doch volgens zijn verklaring had hij niet gezien iemand te hebben aangereden. Hij zou ook in zijn spie gel hebben gekeken doch niets bij zonders hebben waargenomen. Het was echter aan de politie die verdachte kort na het gebeurde in diens woning te Noordwijkerhout had gearresteerd ge bleken, dat hij onder invloed van drank verkeerde. lage in zijn bloed bedroeg 1,05, het geen meer is dan maximaal toegestaan De officier van Justitie wees erop, het ongeluk nog goed is afgelopen, doch dronken chauffeurs een grool gevaar op de weg betekenen. De eis luidde drie weken gevange nisstraf en ontzegging van de rijbe voegdheid gedurende een jaar. De verdediger wees erop, dat ver dachte als chauffeur hierdoor wel zeer zwaar wordt gedupeerd. Verdachte zag de voetgangers laai. ook omdat de straat slecht is verlicht De rechter veroordeelde tot twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid met aftrek van de tijd waarin het rijbe wijs reeds is ingenomen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4