Leeuwenhorst niet meer uitsluitend seminarie - Volgende week consecratie van Hoeder Godskerk Voorschoten Leidse kantonrechter bezorgde wrakkenpers enkele karweitjes KATWIJKSE MARINEMAN IN VOLLE ZEE VERMIST DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1967 DE LEIDSE COURANT Twee branden vertraagden werktempo Gereed vijf jaar na de stichting londerdagavond 28 scp- 'mber om zeven uur zal nieuwe Moeder Gods- erk in Boschgeest te oorschoten plechtig ge- onsecreerd worden door bisschop van Rotter- ii, mgr. M. A. Jansen. Ie ingebruikneming i de Moeder Godskerk ..I reeds deze zomer n°óo wtgesteld, maar door felle brand van 17 el, waarbij het dak en et Interieur zwaar be- hadigd werden, ver- aatst naar donderdag Op 19 juni brak we- brand uit in het 1 de Moeder Gods- ditmaal was de hade geringer. De ouw van deze kerk, is et zonder ernstige te enslag verlopen. Thans lijkt dat in jaren uitge- mkt de Moeder Gods- iwchie binnen redeljjke een eigen kerkge- heeft. Het is een laatste r.k. kerken gebouwd worden. Op 24 augustus 1962 werd kapelaan J. A. Blonk, toen kapelaan aan de Pauluskerk te 's-Gravenhage, benoemd tot assistent aan de St.- Laurentlus te Voorscho ten met de opdracht een nieuwe parochie voor te bereiden. Hoewel het in de be doeling lag om een nood kerk te plaatsen, was er geen plaats voor. Bouw pastoor Blonk verkreeg in huur de manschap pen-eetzaal van het Ma rine Opkomst Centrum, dat eigendom geworden was van de gemeente Voorschoten. Op 7 december 1962 werd de parochie offi cieel opgericht en de om gevormde eetzaal ingeze gend als noodkerk door kanunnik W. P. Haring, deken van Leiden. Onder de aanwezigen bevond zich het voltallige colle ge i de predikanten van de Her vormde en Gereformeer de Kerk. VOORSPOEDIG Op 7 mei 1966 werd de eerste paal geslagen voor de nieuwe Moeder Godskerk aan de Baron Schimmelpennlnck der Oyelaan en op 30 mei dit jaar gingen de drie luidklokken in de toren. Binnen vijf jaar na de stichting van de Moeder Godsparochie is het kerk gebouw gereed. Eerder dan de wijk Boschgeest volgebouwd is. Voor schoten richt thans alle bouwactiviteiten op de uitbreidingswijk „Noord- Hofland" aan de noord zijde van de gemeente. Bij de grenswijziging in 1966 werd dit deel var Voorschoten niet bq Lei den getrokken en met een grote spoed bouwt Voorschoten deze wjjk thans vol. Daardoor wordt ook de wijk Bij dorp, naast Boschgeest niet volgebouwd en is thans de Moeder Gods kerk te groot voor het beschikbaar aantal ka tholieken, terwijl het bis dom waarschijnlijk dit jaar nog een noodkerk zal stichten in Voorscho- ten-Noord-Hofland. Daar wonen binnen enkele ja ren 8000 nieuw Voor schotenaren en het aan tal katholieken onder de ze wijk kan niet opge vangen worden door de St.-Laurentius en de St.- Antonius in Leiden. Ook dit jaar „3 oktober-drive" in Stadsgehoorzaal Zondag 1 oktober wordt in het kader de 3 oktober festiviteiten voor de ireede maal de nationale „3 oktober- idgedrive" gehouden in de Stadsge- torzaal te Leiden. De wisselprijs, een grote koperen itspot is het vorig jaar veroverd door wereldkampioenen bridgen, de heren Th. M. Kreyns en C. Slavenburg uit Jtterdam. Zij komen hun prijs verdedi- ditmaal tegen 143 paren uit alle van het land. Voor de eerst aankomende 10 paren n geldprijzen van 175,— tot 30,— tgeloofd; daarnaast zijn er extra prfl- als bijv. voor het beste jeugdpaar en 't beste paar uit de lagere klassen. Het imeentebestuur van Leiden heeft bo ndien een zilveren legpenning ter be- hlkking gesteld als prjjs voor het beste ar uit het district Leiden. De meeste deelnemers zullen buiten ze prijzen vallen; zij komen voor het noegen aan een groot toernooi met tegrale top (scoring over de gehele al) te kunnen deelnemen, om zich met erke spelers te kunnen vergelijken, en et in de laatste plaats omdat de natio- le 3 oktober-drive volgens deskundigen n van de best georganiseerde toer- Dolen in den lande is. Inschrijving ad 16.— per paar aat tot 25 september open bij de heren H, Sijpesteyn, Vijf Meiplein 76, Leiden, I. 01710-32234 en L. van Wingen, tel. 710-31250. Informatiebureau ontwikkelingshulp in Leiden opgericht Een dertigtal studenten heeft gister- iddag in het Museum voor Volkenkun- te Leiden een Leidse afdeling van ESBIC Netherlands Students Bureau International Cooperation) opge- 'ht. Het Nesbic vormt het coördinatie- ntrum van al wat er in de Nederland- studentenwereld op het gebied van twikkelings-sanering georganiseerd De bedoeling van deze afdeling is de itiviteiten. die in Leiden door de ver- hillende verenigingen en groeperingen >rden opgezet, te bundelen en te sti leren. De afdeling Leiden van het Mtic is in samenwerking met studen- ■an de Sociale Academie te Den en de Leidse Jeugdraad opgericht, wil via documentatiemappen en reekuren informatie verschaffen over 'twikkelingshulp, en niet alleen aan udenten. Enkele plannen van de Leidse deling van Nesbic zijn al bekend: de ësvlering, het jaarfeest van de univer- teit, in 1968 zal in het teken komen te van de Rechten van de Mens. In week van 8 tot en met 14 oktober, de g. Vredesweek, komen enkele studen- bQeen om zich te bezinnen over »«en spreiding van kernwapens, maar An welvaart". Lelden is de zevende universiteitsstad, Mr een plaatselijke afdeling van het *«bie wordt opgericht. Het bureau is ^«•tigd aan de Morssingel 5. VEBO-UITSLAGEN Wegens plaatsgebrek zagen wij °"*e ■PD' ^M;um"herfrmVeg"emwk;: Tal -an de uitslagen van de fokverenigin- I - - - Mr. Samson promoveert op proefschrift over bestuurswetenschappen Aan de Leidse universiteit promoveer de heden mr. R. H. Samsom, hoofddirec teur van N. Samsom N.Y. te Alphen a. d. Rijn, tot doctor in de rechtsgeleerd heid op een proefschrift, getiteld Open baar bestuur en privaat ondernemings- bestuur". Promotor was prof. mr. C. H. F. Polak. In het proefschrift wordt een poging gedaan het openbaar besturen en het besturen der particuliere onderneming met elkander te vergelijken, met het oog op de mogelijkheid de bestudering van beide in een bestuurswetenschap te ver enigen. Nagegaan wordt, wat besturen is en of gesproken kan worden van een tot elkander naderen van beide bestuurs- sferen, aantoonbaar in bestuursdoelein- den, beginselen van bestuursinrichting, bestuurselementen en beginselen van be hoorlijk bestuur. De conclusie van de schrijver ten aanzien van de vraagstel ling luidt positief. NSR noemt verhoging inschrijfgeld onbegrijpelijk „Dat nu wederom een lastenverzwa ring voor de studenten wordt voorge steld, in de vorm van een verhoging van zowel het inschrijf- a'8 bet examengeld tot 100,is onbegrijpelijk" meent het bestuur van de Nederlandse Studenten Raad (NSR) in een eerste reactie op de miljoenennota. „Het bedrag waarmee de doorsnee student moet rondkomen is dermate laag, dat studenten bepaald niet de aangewezen groep vormen om tekorten in de onderwijsbegroting op te vangen". „Met veel genoegen" heeft het bestuur van de NSR kennis genomen van het voornemen van minister Veringa van Onderwijs en Wetenschappen om een commissie in te stellen die de proble matiek van rijksstudietoelagen, kinder aftrek, kinderbijslag en collegegelden in zijn onderlinge verhouding gaat bestude ren. In mei van dit jaar had het NSR- bestuur om de instelling van een derge lijke commissie verzocht. Het NSR-be- stuur verwacht dat deze commissie de hoognodige sanering van het complexe systeem van fiscale- en sociale-facili- teiten en studietoelagen tot stand zal brengen. Mej. dr. A. Smit neemt afscheid bij Stedelijk Gymnasium Mej. dr. A. M. M. Smit, sinds 1959 rectrix van het Stedelijk Gymnasium aan de Frulnlaan, zal op 1 oktober haar functie van gemeentelijk adviseur voor openbaar voortgezet onderwijs in ver band met de naderende inwerkingtreding in de Mammoetwet, aanvaarden. Leerlingen en genodigden kunnen op woensdag 27 september a.s. in de aula van de school afscheid van haar nemen. Ouders en belangstellenden zullen daar toe op zaterdag 30 september om half vier in de aula de gelegenheid krfjgen. Het afscheid van de oud-leerlingen, die z(j in haar 37-jarige loopbaan op| 2 maart 1968 vallen. Dan viert de Leidse HOOISCHUUR TE Z0ETERW0UDE SLACHTOFFER VAN BLIKSEM Tijdens een kort maar hevig on weer dat gisteren rond het mid daguur te Zoeterwoude losbarstte werd in de Weipoort (zoals wij In onze editie van gisteren reeds be richtten) de pas vorig jaar ge bouwde hooischuur van de vee houder G. Droogh door de bliksem getroffen. Dn hierin opgeslagen hooioogst van ongeveer 50 ton alsmede een flinke hoeveelheid stro geraakte in brand. De onmid dellijk gewaarschuwde Leidse brandweer was spoedig ter plaat se. Toegeschoten buren brachten een aantal stuks kleinvee uit een nabjj gelegen schuur over naar een veiliger plaats. De S8-jarige bewoner en zijn echtgenote be reikten het bericht van de brand op de Vebo te Leiden en arriveer den een half uur na het uitbreken ervan op hun bedrijf. brand weer onder commando van onder- brandmeester J. Broere had geen gemakkelijke taak. Het vuur dat vla de kanalen van de ventilator volop zuurstof kreeg was moeilijk te bestrijden. De gunstige wind richting en het energieke werk van de spuitgasten waren er de oorzaak van dat het vuur niet de gelegenheid kreeg over te sprin gen naar het naast gelegen en aaneen gebouwde woonhuis en vee stal waarvan het voorste gedeelte met riet is bedekt. Op het terrein van de brand stelde ook burge meester J. Detmers, wethouder P. van Hofwegen eiw plaatsvervan- gend-gemeente-architeet G. van Leeuwen zich op de hoogte van de toestand. De bemanningen van een tweetal helikopters van de M.L.D. kwamen vanuit de lucht een kijkje nemen. De brandweer is een groot gedeelte van de dag be zig geweest met de nablussing. De eigenaar was verzekerd. Tijdens de zitting van de Leidse kan tonrechter, mr. W. de Koning, was dt categorie „zware gevallen" gisteren weer opvallend sterk vertegenwoordigd. Er werden dan ook enkele „dure" von- De hoogste boete viel ditmaal een 21- jarige straatmaker uit Leiden ten deel. Hoewel deze verstek liet gaan kreeg zijn zaak een openbare behandeling, waaruit bleek, dat hij op het Levendaal werd. aangehouden, omdat zijn auto opvallend slecht uitzag. Een nader derzoek wees uit, dat de auto een d mate groot aantal ernstige gebreken vertoonde, dat het voertuig, aldus de politie, op een rijdende „doodkist-op-wie- lengeleek. Bij zijn aanhouding bleek bovendien, dat de straatmaker met dit levensge vaarlijk geval onverzekerd rondreed. De officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen, was in zijn requisitoir niet zuinig met zijn kritiek op het gebrek aan veran- woordelijkheid8gevoel, dat verdachte aan de dag had gelegd. H(j eiste t.a.v. het onverzekerd rondrijden zowel een geld boete van 150,subs. 30 dagen als een onvoorwaardelijke intrekking van ver- clachtes rijbevoegdheid voor de tyd van 6 maanden. Inzake de waslijst met ge breken vroeg h(j ter correctie een totale boete van 150,subs 30 dagen en de vernitiging van Rijkswege van het in beslag genomen vehikel. De kantonrechter vonniste bij verstek et een totale geldboete van 320. subs. 2 maanden, een onvoorwaardelijke intrekking van het rijbewijs voor de tijd 6 maanden en de gevraagde vehikel vernietiging van Rijkswege. DURE BOODSCHAP Een 19-jarige scholier uit Sassenheim bezat een auto, die eveneens in een der mate slechte staat van onderhoud ver keerde. dat de politie inbeslagname noodzakelijk achtte. Bovendien was de scholier niet tegen WA verzekerd. Bij aanhouding van de „auto" zat z'n vriend, 18-jarige scholier, eveneens uit Sas senheim, achter het stuur zonder hiertoe de nodige wettelijke bevoegdheid te be zitten. Beiden stonden gisteren voor de balie teneinde zich te verantwoorden. Eerstgenoemde verzekerde de rechter: ,De auto werd praktisch niet meer ge bruikt en was bestemd voor de sloop. Wij deden er maar heel even een bood schap mee". Zijn vriend had er geen gevaar in ge zien om de auto even te besturen. „Wfj zochten wegen op waar praktisch geen verkeer was" zo voerde hy als een zijns inziens verzachtende omstandigheid aan. „Dergelijke ernstige feiten kunnen ab soluut niet worden getolereerd" zei de officier o.m. in zijn requisitoir. Ter cor rectie eiste hy dan ook tegen de 19- jarige verdachte een geldboete van to taal 150,subs. 30 dagen en een on- voorwaaardeiyke ontzegging van de ry- bevoegdheid voor de tijd van 6 maanden. De 18-jarige scholier hoorde een geld boete van 140,subs. 28 dagen tegen zich eisen. „Wy zijn scholier en kunnen zoveel geld niet betalen", protesteerden beiden achtereenvolgens. Beiden kregen van de kantonrechter ten antwoord: „Dat is geen bezwaar, want u kunt uw straf gaan uitzitten". De 19-jarige „autobezitter" werd niet alleen conform gevonnist maar vernam tevens nog, dat zijn in beslaggenomen „auto" van Rykswege zal worden ver nietigd. Zyn vriend kwam er met ƒ125,- subs. 25 dagen vanaf. TEGEN POLITIEWAGEN De vijf glazen bier, die een 20-jarige monteur uit Oude Wetering in de avond van de Oe juli had gedronken alvorens achter het stuur van zijn auto te kruipen misten hun uitwerking niet. Op de Rip- senlaan reed hij namelijk pardoes tegen een rechts van de weg staande politie auto op. welk feit tevens inhield, dat verbalisant uitermate snel ter plaatse „Hij stond onverlicht in de berm", be weerde verdachte en wel kennelijk tegen beter weten in. „De politie zet geen on verlichte auto langs de weg", repliceerde de kantonrechter prompt. Welk feit ove rigens ook uit het proces-verbaal bleek. De officier achtte de vijf glazen bier bepalend voor deze aanrijding en eiste ter correctie een geldboete van 100, subs. 20 dagen als de onvoorwaardelyke ontzegging van verdachtes rybevoegd- heid voor de tyd van 6 maanden. „Ik kreeg een hersenschudding en kan mij niets meer van die aanrijding her inneren". probeerde verdachte nog als een „verzachtende omstandigheid" aan te voeren. „Wonderlijk, dat u zich alleen nog herinnert, «lat die politieauto onverlicht stond", merkte de kantonrechter hierna nog droog op alvorens conform te von- verstek gaan. Dit speet de officier zeer, want hy had verdachte gaarne persoon lijk verteld hoe hy over diens onhebbelijk gedrag dacht. Nu liet hy dit indirect we ten en wel via de eis van van 150, boete subs, 30 dagen. Het vonnis luidde conform. LAWAAIPRODUCENT Het aantal jeugdige bromfietsberyders dat onlangs in de avonduren de Vyf Meilaan onveilig maakte door met snel heden van corca 50 km. per uur door de bochten te „scheuren" en zich boven dien nog schuldig had gemaakt aan „ge- sleutel" teneinde zowel de snelheid van de bromfiets als het aantal lawaai-deci- bels zo hoog mogeiyk op te voeren, werd gisteren het meest opvallend vertegen woordigd door een 19-jarige scholier uit Leiden. „Ik reed echt niet zo hard", verzeker de de jongeman. Hoe hard hy dan wel had gereden liet hij wyseiyk in het mid den. Inzake zyn geknoei aan z'n brom- mert met als enig doel: harder en meer lawaai, voerde hij als excuus aan: „Ik heb my door andere jongens laten ver leiden om aan myn bromfiets enige ver anderingen aan te brengen". Mede om dat het niet de eerste keer was dat de jongeman was gepakt we gens te hard rijden, was 't rechtscollege van oordeel, dat een gevoelige straf dien de te worden uitgedeeld. Het vonnis werd dan ook 'n geldboete van 75.subs. 15 dagen en de voor- waardeiyke ontzegging van het besturen van een motorvoertuig tinei, bromfiets) voor «Ie tyd van zesmaanden met een proeftyd van 2 jaar en de verbeurdver klaring van een aantal i vry prijzige) in beslaggenomen onderdelen. De boeten, die de overige Vyf Meilaan- racers kregen opgelegd varieerden van 60. tot 75.- en vermelde verbeurd verklaring. „Wij gaan dergelijke overtredingen steeds strengere straffen toepassen", kondigde het rechtscollege „en passant" nog aan. LEIDERDORP OP TWEE WIELEN „Wy zagen, dat hy met twee wielen door de berm ging en reden hem achter na teneinde hem op deze fout te atten deren", verklaarde een Rijkspolitieman In de zaak tegen een 40-jarige scheikun dig-ingenieur uit Haarlem. De Ingenieur negeerde echter het politionele stopteken ging er. aldus verbalisant, met een ir schatting 140 km.u.-vaart van door. Dom genoeg, zo merkte de kantonrech- i.m. op, want via het kentekennum- werd verdachte nauweiyks een uur later achterhaald. Ter sitting liet hy Middenstandsshow in Leiderdorp Acht Leiderdorpse middenstanders gaan de volgende week met elkaar in het Dorpshuis showen onder het motto „Show '67". Op de expositie, welke maan dagavond om 7 uur wordt geopend, wor den demonstraties gegeven op electrlsch gebied (o.a. kleuren-t.v.) en dames coiffure en schoonheidsverzorging. Ver tegenwoordigd zyn verder een banket- bakkery. 'n slagerij, 'n doe-het-zelf zaak. 'n rywielhandel, 't siytery en wynh&ndel en oen firma in kunstaardewerk. De show is 's avonds geopend van 7 tot 11 uur en eindigt woensdagavond. Dinsdag en woensdagmiddag is het Dorpshuis bo vendien geopend van 8 tot 6 uur. ZOETERWOUDE AUTO IN BRAND Inzittenden gewond Twee jongemannen Inzittenden van een bestelauto uit Abbenes kregen gis termiddag om half vijf de schrik van hun leven toen er rijdend op de Broek- weg te Zoeterwoude opeens vanonder de motorkap grote vlammen de cabine bin nen sloegen. Belden verlieten yiings de brandende auto en een van ben wiens kleren vlam hadden gevat sprong in het water. Daar na poogden zy de brandende auto in het water te duwen. Gedwongen door de toenemende hitte moesten zy echter hun pogingen opgeven. Door een passerende bromfietser werd de brandweer gewaar schuwd die zeer naby bezig was met de nablussing van de door de bliksem ge troffen hooischuur. Zowel chauffeur P. Roos uit Abbenes als de heer J. Doe- kens uit Voorschoten liepen brandwon den op, de laatste moest zich onder dok tersbehandeling stelten. Opnieuw Zoeterwouds vee door bliksem getroffen O Nadat In de nacht van zaterdag op zondag reeds een vyftal koelen dodeiyk door de bliksem was getroffen vielen er gisternacht opnieuw slachtoffers onder de Zoeterwoudse veestapel. By de vee houder \V. v.d. Salm in de Zuidhof werd een koe dodeiyk door het hemelvuur ge raakt. Ook onder de veestapel van <l« heer C. Onderwater aan de Noordbuurt- seweg viel een slachtoffer. Zandschip zat vast bij Vinkbrug Het treinverkeer tussen Leiden en Den Haag is gistermiddag tussen 16.10 uur en 16.50 uur gestagneerd geweest tengevolge van een mankement aan de Vinkbrug bij Leiden. Een met zand geladen schip was tegen de brug vast- gevaren, waardoor de brug niet meer dicht kon. De D-trein naar Parijs liep tengevolge van deze stagnatie 30 mi nuten vertraging op en vier tremen naar Den Haag moesten vervallen. Motorrijder ernstig gewond bij botsing Op de hoek Churchilllaan-Vijf Mei plein te Leiden is gistermiddag de 26- jarige A. van H. uit Leiden ernstig gewond geraakt by een botsing tussen een personenauto en een motorfiets De wagen verleende geen voorrang aan het motorrijwiel, die werd be stuurd door het slachtoffer. De be stuurder werd met ernstig hoofdletsel, een linkerbeenbreuk en een zware wond aan het rechterbeen in het Aca demisch Ziekenhuia opgenomen. Navo-oefening in Atlantische Oceaan op „De Zeven Provinciën" In de nacht van dinsdag op woensdag In vanaf H.Ms. „De Zeven Provinciën" tijdens de Navo-oefenlng „Perfect Play" In de Atlantische Oceaan, de 39-jarige sergeant-hofmeester W. J. Rasenberg, afkomstig uit Katwijk aan den Rjjn, ge huwd en vader van vier kinderen, over boord geraakt. Hy wordt sindsdien ver mist. Gedurende de nacht en verdere dag hebben H.Ms. „Karei Doorman", H.Ms. „De Zeven Provinciën", drie Franse fre gatten en bj) dag tevens helicopters van squadron acht, het gehele zeegebied, ter hoogte van de Portugese kust, zonder resultaat afgezocht. Do zoekacties zyn thans gestaakt. De heer Rasenherg dient by de Koninkiyke Marine sinds novem- i.. r IMS, Diocesaan college voor internen .NOORDWIJKERHOUT" VERRUIMT DOELSTELLINGEN INGRIJPEND J^eeuwenhorst in NoorcKvijkerhout, klein seminarie voor het bisdom Rotterdam, krijgt een geheel nieuwe gestalte als diocesaan college. Voortaan zullen ook jongelui, die geen priester willen worden, op het college kunnen worden toe gelaten. In deze opzet zal Leeuwenhorst niet een kostschool zijn zonder meer. De school zal alle mogelijkheden, materieel en geestelijk, ten dienste stellen van de jongen, die geschikt is voor het internaatsleven en een idealistische instelling heeft. Ieder die voortaan in Leeuwhorst komt, kiest deze opleiding uit vele andere. Van hem zal worden gevraagd het program ma van school en internaat te onderschrijven. Teruggang aantal aanmeldingen noopte tot Programmaschool Praktisch zal Leeuwenhorst voor taan gaan functioneren als pro grammaschool, d.w.z. een gymna sium, atheneum en havo met een onderhouw van drie jaar. De voor waarde waarop van rijkswege voor deze opzet subsidie wordt verleend, houdt in, dat de band tussen school en internaat behouden zal blijven en dat het op die grond (nog) niet mogelijk zal zijn buitenleerlingen aan te nemen. Bij de aanvang van het schooljaar hebben zich reeds een aantal jongelui voor de „nieu we stijl" aangemeld en heeft het voortbestaan van de school een steviger fundament gekregen. open te stellen voor buitenleerlin gen. Daarnaast werd besloten het seminarie te maken tot een dioce saan college, ook toegankelijk voor niet-priesterstudenten. De kapel van het modernste seminarie in ons land, dat met ingang van het nieuwe school jaar een open college is ge worden. De wijdere openstelling van Leeu wenhorst houdt niet in dat het oor spronkelijke doel, de vorming van priesters, wordt opgegeven. De doelstelling is echter mede onder invloed van dc nieuwe stromingen in de kerk verbreed. Het college zal een klimaat moeten scheppen, waarin iedere jongen, die wordt toegelaten, zijn christelijke roeping leert verstaan, ongeacht op welke plaats en in welke vorm hij deze roeping zal vervullen. Deze nieu we vorm is de vrucht van uitvoe rig overleg, dat sinds september 1965 over de toekomst van Leeu wenhorst is gevoerd. Onderzoek De terugslag in het aantal aan meldingen bracht de gedachten over een mogelijke reorganisatie op gang Op 27 september 1966 staande uit de regent, de rector en een aantal leraren, die een prak tisch besluit zouden moeten vor men. De commissie adviseerde Leeuwenhorst te maken tot een re gionaal seminarie voor iedere gees telijke roeping. Tot nu toe bleek deze vorm niet te realiseren. Zodra het duidelijk werd. dat geen vorderingen gemaakt werden, stelde de bisschop van Rotterdam een commissie in, waarvan de leden op geen enkele wijze met Leeu wenhorst verbonden waren, om hun visie op de zaak te geven. Op 22 mei jl. had er een bijeenkomst plaats van deze commissie met de bisschop en de staf van het semi narie. Als resultaat van deze be sprekingen kon aan het ministerie van onderwijs een verzoek worden gericht de school in zekere mate

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3