Dr. Kimble vlucht vanavond voor de allerlaatste keer OPTIMISME VOOR KOMEND SEIZOEN BIJ NEDERLANDSE OPERASTICHTING Minister De Block opende 15e Firato Ste£etcbeeou^ci/nt Qntkn<)Pillgin verschiet Operagebouw Amsterdam open in 1972-73? Milde eis voor lang haar DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 21 SEPTEMBER 1967 Visie, of geen visie 1 dag onmiddellijk na het openbaar wor den van troonrede en miljoenennota plegen te volgen, vinden we ditmaal een van de opmerkelijkste leiten de uitspraak van mr. Blesheuvel, dat het regeringspro gram te kort schiet in visie. Van het telt dat een regeringsprogram gekritiseerd wordt, fel gekritiseerd zelfs, moet een kabinet zich in eerste Instantie nooit te veel aantrekken. Zolang de schat kist geen onuitputtelijke bron is en de parlementaire democratie geen centrale van uniforme meningen, lokt een rege ringsprogram onherroepelijk kritiek uit Iedereen die meer moet betalen dan hem lief is, of die minder krijgt dan hy zou willen, doet boos of verdrietig. Maar een beetje ongewoon is. dat een politieke leider van een partij die het kabinet-De Jong mogelijk heeft gemaakt, van het eerste echte program van die regering zegt dat hij zich zakelijk wel met de opstelling kan verenigen, maar node het gebrek aan visie voelt. Helemaal duidelijk is de heer Biesheu vel bij deze uitspraak niet geweest, maar hij deed dinsdagavond voor de televisie camera de belofte, dat hij zijn gedachten bij de algemene politieke beschouwingen beter zal afronden. Dat kan dan een inte ressante parlementaire discussie worden, met op de achtergrond het trioberaad van de drie christen-democratische par tijen en de actie van de christen-radica len. WACHTEND op mr. Biesheuvels' nadere uiteenzetting geloven we toch te kun nen begrijpen, wat hij impulsief bedoelde. De troonrede en vooral de miljoenennota zijn meer stukken met een ,;ad hoe" bete kenis, dan een bestek voor de structuur hervorming die velen in Nederland en de wereld begeren. En met die uitspraak heeft de anti revolutionaire politicus zeker geen onge lijk. Sociaal-eoonomisch staat de begroting van minister Witteveen helemaal in het teken van de opvatting dat de overheids uitgaven tot een zodanige relatie met gewone inkomsten moeten staan, dat de inflatlespiraal niet te hard blijft draaien. Ergens zit in dit voornemen een stukje visie; namelijk dat men eerst materiële voorwaarden moet scheppen om de conse quenties van een grootscheepser visie waar te kunnen maken. De ervaringen van het kabinet-Cals vormen een stuk bewijs voor de redelijk heid van die opvatting. Deze regering kwam met een program waarin terzake van de maatschappelijke structuurhervor ming wel degelijk een stuk visie lag opge sloten en expliciet ook werd beleden. Maar de goede voornemens konden niet waar gemaakt worden en dit beslist niet alleen door ..de nacht van Schmelzer". Reeds toen was namelijk duidelijk, dat de nationale offervaardigheid een heel betrekkelijke zaak ls. Op gevaar af voor pessimist te worden versleten her halen we een destijds gegeven voorbeeld. Een groot deel van de politici pleit, nee smeekt om ruimere ontwikkelingshulp; ze schijnen daarbij te steunen op de meer derheid bij de publieke opinie. Maar de publieke opinie zou door de mand vallen en sommige politici misschien ook wanneer men de natie nu eens keihard voor het dilemma zou stellen van te moe ten kiezen tussen meer ontwikkelingshulp of de veiligstelling en uitbreiding van het eigen welzijn, bijvoorbeeld de eigen mate riële welvaart. NA deze kanttekening willen we dan ver der onderschrijven, dat in hun totaal de stukken van Prinsjesdag 1967 pragma tisch aandoen. Maar dat is weer geen wonder lnzoverre als het aan het bewind komen van de zittende regering sterk in het teken van een pragmatische politiek heeft gestaan. Pas vorig jaar is de politieke wind in Nederland fors gaan waaien en overal is men nog druk bezig na te gaan met welke boot en met wat voor zeilen men varen moet op de koers naar een vernieuwde maatschappij. Wat dus o.i. zeggen wil, dat men voor de nabije toekomst een beleid met meer visie mag verlangen, maar dat men die visie van d 11 kabinet moeilijk eisen kan. Aan de overkant van de Noordzee heb ben we een sprekend voorbeeld. Na 1945 zijn in de lange overgangsperiode op het gebied van een program met visie zowel Churchill als Labour door de mand geval len. En in Londen heet de politieke dui delijkheid toch zo duidelijk te zijn! Politieke armoe in de VN DU het begin van het nieuwe VN-jaar, ■O het tweeëntwintigste, heeft secreta ris-generaal Oe Thant een somber beeld gegeven van de rol die de volkeren organisatie het afgelopen jaar heeft ge speeld In het wereldgebeuren. De open bare debatten in Veiligheidsraad en Algemene Vergadering en de gesprek ken in de wandelgangen hebben de zes daagse oorlog in het Midden-Oosten niet kunnen voorkomen. Ze hebben ook geen oplossing kunnen vinden voor de voortdurende strijd in Vietnam. De oor log Israël is zonder de VN beëin digd, ook al is vrede in het Midden- Oosten nog een illusie. ,En ook de oorlog in Vietnam zal buiten de VN om tot een einde moeten komen; het ziet er zelfs niet naar uit dat de verzamelde mogendheden zich gaan wagen aan een debat. De betekenis van de Verenigde Naties is met het toenemen van het aantal leden de laatste Jaren niet bepaald ge groeid. Aanmaningen uit New-York weerhouden de naties niet de door hen ingeslagen weg te vervolgen. Oe Thant zelf heeft scherpe kritiek moeten horen toen hij te veel toegaf aan Egyptische eisen. Zijn rol in het Midden-Oosten was daarmee uitgespeeld. Het lijkt erop dat zijn persoonlijk gezag aan waarde heeft verloren. Of de Verenigde Naties als vredes- handhaver en vredesstlchter in de toe komst nog een plaats zullen hebben, valt te bezien. Voorlopig zullen de nevenfuncties van economische, sociale, culturele en humanitaire aard in be langrijkheid toenemen. Misschien dat de toelating van China de politieke rol van de VN ooit zal herstellen. Amerika heeft thans besloten een raketbevelli- ging aan te leggen tegen een mogelijke Chinese aanval. Het wordt weliswaar een minischermpje, maar het houdt een erkenning in van China's militaire macht. Het wachten is op erkenning van 's werelds grootste natie als politieke realiteit. Om tien voor negen vanavond vlucht Richard Kimble voor het laatst over de Nederlandse televisietoestellen en om vijf voor half elf zullen we ein delijk weten hoe het nu precies gezeten heeft met die moordaanslag, waar Kimble al een oneindige tijd van verdacht wordt. De maatschappij, die op de winstgevende Fugitivegedachte gekomen is heeft rond de ontknoping de grootste geheimzinnigheid in acht genomen en het gerucht wil, dat zelfs de acteurs, die het toch allemaal gespeeld hebben, het fijne er niet wisten, toen de laatste aflevering op de beeldbuis was vastgelegd. De laatste twee afleveringen zijn in de studio's opgenomen bij stukjes en brok jes, zodat de draad van de ontknoping onvolgbaar werd voor de acteurs. Zo vertellen de public-relationsmensen van de maatscliappij 't tenminste er voor deze keer willen we maar aanne men, dat het inderdaad zo gegaan is. Nog jaren David Janssen, die de Kimblcrol tolkt heeft, zal, welke successen hy in de toekomst ook moge boeken, altyd „dr. Kimble" blijven; het publiek heeft hem zo met de rol vereenzelvigd, dat het volkomen vergeten is, dat alles maar spel is geweest en dat „dr. Kimble" in het dagelijkse leven een acteur Is met een gezin. David Janssen doet trouwens al het mogelijke om „dr. Klmble" buiten dat gezin te houden, hetgeen hem lang niet altijd lukt. Het publiek wil nu eenmaal, dat hij dr. Kimble is en daar valt voorlopig weinig aan te verande- Tv-discussie over Nijmeegse universiteit (Van onze omToepcorrespondent) HILVERSUM De „commissie Schil- lebeeckx" zal zeker niet voor Pasen 1968 rapport uitbrengen over de pro blematiek rond het confessionele ka rakter van de katholieke universiteit. Dit verklaarde prof. mag. dr. E. Schil- lebeeckx voor de KRO-radio in de documentaire „Nijmegen in dubio". Het was de bedoeling, dat de studie van deze commissie, die vorig jaar door de senaat is ingesteld, voor het afsluiten van het academisch jaar zou zijn voltooid. Prof. Schiliebeeckx verwacht niet dat de commissie tot een eensgezind ad vies zal komen. De studenten staan op het standpunt dat de universiteit moet deconfessionaliseren. De menin gen van de hoogleraren zijn zeer ge nuanceerd. Het rapport dat volgend jaar verschijnt moet gezien worden als een interimrapport. Vanavond 21 september zullen voor de KRO-televisie (Nederland II) vijf leden van de commissie de hoogle raren prof. mag. dr. E. Schiliebeeckx, prof. dr. A. van Melsen, prof. dr. J. Thurlings en de studenten drs. G. Koo ien en A. APpels „live" over dit pro bleem iscussiëren. Ned. II, 21.30 uur. ren. Want ondanks de ontknoping blijft de serie in de roulatie: verschil lende Amerikaanse tv-stations willen de serie een tweede keer op de beeld buis brengen. Op het eerste oog lijkt dat 'n gevaar lijke onderneming, want de spanning is er af, wanneer iedereen weet hoe de vork in de steel zit. Wie zo redeneert vergeet evenwel, dat het al vier jaar geleden is, dat de serie begon te lopen en de tienjarige kijkertjes van tien zijn nu veertien. Ze vormen dus een ge heel nieuw publiek, dat het vooruit zicht op een briljant gemaakte tv-serie die vier jaar duurt, waarschijnlijk niet erg zal vinden. Tot in 't oneindige Toen vier jaar geleden met de reeks begonnen werd zag het er niet naar uit, dat ze zo lang zou gaan duren. Pas toen Kimble een jaar bezig was met vluchten, werd besloten de reeks desnoods tot in het oneindige voort te David Janssen zelf had daar niet het minste bezwaar tegen. Voor zijn rol van Kimble was hy een niet zo best betaald televisie-acteur: hy kreeg 750 dollar voor elke aflevering die hy speelde in de serie „Privé-detective Richard Diamond". In die periode T.v.-reportage Denemarken- Nederland (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De NTS is erin ge slaagd om toestemming te verkrygen tot een directe uitzending var voetbalinterland DenemarkenNeder land op woensdag 4 oktober. Deze tweede ontmoeting vindt plaats in het kader van de wedstrijden om Europa Cup voor landenteams. Ir Ad van Emmenes verzorgt het t.v.-i mentaar. De reportage wordt van 19.0020.45 uur op Nederland 1 uit gezonden. (Van onze muziekredactie AMSTERDAM Maurice Huisman, intendant van de Nederlandse Operastichting, heeft gister ochtend op een persconferentie te Amsterdam een causerie gehouden, die onder meer ten aanzien van het komende seizoen getuigt van wat we zouden willen noemen „gematigd op timisme". „We gaan vooruit", aldus zijn diag nose, „hoewel we het betreuren, dat in Amster dam, waar toch de Nederlandse Operastichting is gevestigd, op het ogenblik geen accommodatie aanwezig is voor toneelrepetitiesMaar we bezittten een voorlopig huis in het Circus theater te Scheveningen, waar we onze voor stellingen kunnen voorbereiden. We hebben een nieuw decoratelier, op schaal van de verschil lende tonelen, waarop de decors worden ge bruikt." „Ons programma ia vast gedefinieerd, want het heeft één doel. De opening In het seizoen 19721973 van een nieuw Amsterdams operagebouw. De gemeente Amsterdam zal de lasten van de bouw en straks van de exploitatie dragen en het ryk zal clan tekenen voor de kosten van het opera-inBtituut". Aldus de llchteiyk biymoedige verklaring van Intendant Hulsman, die zich vervolgens verdiepte in beschouwingen van de wensen van een modern operapubllek. „Een zaal, die getransformeerd kan worden: de ene keer geschikt voor repertoireopera's, de andere keer met een groot proscenium, zoals byvoorbeeld bij „Orfeo" van Monteverdi In het afgelopen seizoen". Daarnaast echter ook: ruimte om decors te hanteren, repetitieruimten en een kleine experimentele zaal met 250 tot 300 zitplaatsen voor de Opera Studio. De interimperiode Wat is er aan de orde, ln de vyf seizoenen, die ons nog scheiden van 't evenement, waarop Amsterdam nu al langer dan twintig jaar wacht Maurice Huisman zag drie hoofddoeleinden: 1. Het opleiden ra» mensen, die leiding kunnen geven aan artistieke, technische en administratieve ploegen, die de teugels van de nieuwe opera zullen houden. 2. Het voorbereiden van een repertoire van hoge kwaliteit, dat aan het nieuwe instituut van de opening af een voortdurende eenheid en een volledig gebruik garandeert. 3. De voorbereiding ra» de artiesten en vooral van de jonge kunstenaars van Nederlandse nationaliteit die het nieuwe huis leven zullen moeten inblazen. „Doch", aldus de intendant, „ook het seizoen 19671968 is in de allernaaste toekomst eveneens van zeer gToot belang. Het programma voor dit seizoen is reeds bekend: negen opera's, waarvan zeven in een nieuwe regie en met nieuwe decors en kostuums en twee werken voor het Holland Festival 1968. Wij stellen ons ook voor, in samenwerking met de dirigent Bruna Maderna, Peter Schat en Hugo Claus, in theater Carré te Amsterdam een voorstelling van optische muziek te geven, met een avant-gardeprogramma, dat, naar wij verwachten, vooral de jeugd zal aanspreken. De Opera Studio heeft inmiddels nieuwe medewerkers aangetrokken en de staf ls versterkt met een jonge, Nederlandse dirigent-repetitor, de heer Slothouwer, die wy uit Wenen en Salzburg hebben weten te (ontvoeren. De Opera Studio zal zich driemaal presenteren: de eerste maal ln een „spectacle coupé',' daarna in produkties die nog niet definitief vaststaan. Verder zal de Studio meewerken aan het Lente Opera Festival te Scheveningen, waar een of twee werken opgevoerd zullen worden met jonge zangers uit verschillende operastudio's. Voorts hopen we in het komende seizoen een internationale „pool" van jonge zangers te stichten, die in drie tot vier Europese operahuizen artistieke medewerking zullen geven. Hierbij zal zich een groot aantal Nederlandse zangers kunnen aansluiten". „Interessante cijfers" Aldus intendant Huisman, die daarna het woord liet aan mr. J. den Daas, voor het verstrekken van „interessante cyfers", aantonend dat optimisme gewettigd is voor het komende seizoen te Amsterdam by voorverkoop reeds de halve zaal verkocht. Ook te Scheveningen, in het Circustheater, is men uiterst tevreden thans zyn niet minder dan zevenhonderd abonnementen besproken. Te Rotterdam, waar men, met de Opera van Munster, vier voorstellingen gaat geven, is driekwart van de zaal verkocht. Men gaat dus vooruit, maar men kan, wat Amsterdam betreft, voor de komende jaren gerust zijn? Tweeënveertig voorstelling zijn vastgelegd, doch het potentieel gaat tot 120. En dat kan men, in de jaren, die ons nog van de opening van een eigen theater schelden, niet bieden. De Stadsschouwburg, die ook nog voor de Nederlandse Comedie en het Nationaal Ballet zorgen heeft, allerminst. De R.A.I. wil de behulpzame hand reiken, doch vergeet niet: zij is primair een congresgebouw en Carré voor een repertoirevoorstelling is de orkestbak zesendertig mensen te klein, voor manifestaties als die van Monteverdi's „Orfpo" worden de beste plaatsen door de executanten bezetdaarover gaat het ondeugd grapje: Wegens voorstelling schouwburg gesloten". Hoe paradoxaal het moge klinken, de reële en de op korte termyn te verwachten belangstelling stelt de exploitatie van de Nederlandse Operastichting c te Amsterdam voor tal van uiterst gecompliceerde problemen. (Vervolg van de voorpagina De president, mr. E. Lamers, had er voordien al op gewezen, dat beklaagde ook eerder herhaaldelijk ongeoorloofd afwezig was geweest uit de kazerne. Hier over gevraagd zei beklaagde tegen de president, niet te weten waarom hij zich steeds zo onwillig had getoond. Hij is al eens eerder veroordeeld, namelijk door de kinderrechter. Dit gebeurde in 1965 wegens wederspannigheid tegen de politie Hij was toen weggelopen van huls en had ■lch verzet tegen de politie die hem op verzoek van zijn ouders aanhield. De president memoreerde ook, dat het meisje van beklaagde hem al eens eerder had geprobeerd over te halen om zijn naar zyn onderdeel zou mogen terugkeren. Pleiter betoogde, dat zich in de houding van beklaagde een positieve wyziging heeft voorgedaan, die door het hof even positief moet worden beoor deeld. haar te laten knippen. Hij luisterde zich had gepennitteerd, echter niet. De president: „Jammer, dat'~HH~ J"1 je niet naar haar geluisterd hebt". Wat de desertie betreft zei beklaagde thans ter zitting, dat hij dit alleen had gedaan om weer wat op verhaal te komen. Het conflict met zijn compagnie commandant zou hem namelijk nogal sterk op de zenuwen hebben gewerkt. De kapitein zou hem namelijk hebben toe gevoegd: „Nu het haar eraf, of ik sluit je gelijk op". Het psychiatrisch rapport over be klaagde was byzonder gunstig. Hij wordt nameiyk beoordeeld als s-1, hoewel hem een tijdelijke onevenwichtigheid wordt toegeschreven, hetgeen veroorzaakt wordt door zyn jeugdige leeftijd. De advocaat van beklaagde, mr. Ph. van der Ven, wee* de visie van de advo caat-fiscaal van de hand, die naar aan leid ir« van het rek eat had opgemerkt, dat het voor de dienst ln het algemeen niet nuttig la. dat beklaagde na wat hij Beklaagde is nu al ruim drie maanden van zijn vryheld beroofd, dit ls voor een 19-jarige Jongen heel wat. De advocaat vroeg zich daarom af, of deze straf niet als voldoende oorrectie kan worden be schouwd. Het vonnis van het hof moge dan een stark gewijzigd standpunt in nemen ten aanzien van dat van de krijgsraad, we moeten, aldus de advocaat, oppassen voor het gevaar, dat we de zaak niet alen bulten de proporties. waar- In deze is gekomen door de publiciteit en het rumoer. Zelfs de advocaat-fiscaal heeft gehandeld onder Invloed van dit rumoer, z» zei hy. De advocaat deed daarom bet veraoek tot amnlddellUke torrtjbetdrtailtog. VS-Senaat voor „Great Society" WASHINGTON (Reuter) De Ame rikaanse Senaat heeft zijn goedkeuring gehecht aan twee onderdelen van pre- ■Ident Johnson» „Great Soclety"-pro- I gramma voor bestrijding van do armoo- j de. De senatoren gingen akkoord met het volledige bedrag, dat de president had gevraagd voor huursubsidie van financi eel mlnder-draagkrachtigen. namelijk 140 miljoen gulden. De bedoeling van deze subsidie is, dat deze mensen hun krot ten kunnen rullen voor beter# behuizin gen. Het voorstel waa door het Huia Afgevaardigden STER (Reclameuitzendingen 18.55, 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws ln het kort 19.00 uur: De Verrekijker, jeugd journaal 19.10 uur: Van gewest tot gewest, actualiteiten 19.30 uur: Samenvatting opening Firato '67 (kleuren televisie) 19.53 uur: Toeristische tips 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Roemeens Nationaal Ballet (kleuren televisie) 20.50 uur: The fugitive (slot), t.v.-serie 22.25 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 22.50 uur: Tweede Journaal 22.55 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort KRO 20.65 uur: Is it true what they said about Dixie?, jazzprogramma - 20.50 uur: Gamma, vorderingen in de wetenschap 21.05 uur: Winnaar vocalisten concours 's-Hertogen- bosch, concert 21.30 uur: Nijmegen ln dubio, discussie NTS 22.20 uur: Tweede journaal CVK/IKOR 22.35 nur: Afrikaanse kerk leiders (1), gesprek 23.05 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur: Kinderen in andere landen 10.45 uur: Meisjesberoepen 11.10 uur: Vlaamse schrijvers 11.35 uur: Walter and Connie 12.00 uur: Sluiting maakte hij kennis met manager Gresh- ler, die iets beters in Janssen zag. Na enkele lucratievere rollen dan die in de detectieve-serie werkte Greshler hem ln de Kimblerol. Daarmee begon het goud te stromen. De karig betaalde de- tectievespeler van vier jaar geleden ls nu miljonair. Momenteel is hij goed voor vier miljoen en de toekomst ziet er briljant uit. Als men hem vraagt voor een filmrol, wil David Janssen het wel doen voor 250.000 dollar. Hy dankt het allemaal aan de imaginaire dr. Klmble, die straks voor het laatst over de Nederlandse tv-schermen vlucht, tussen de eerste avondkleur- uitzending („Oltenia") en Avro's Te levizier in. Met AjaxReal op het eerste net het voor Nedeland II gisteren ontmoedigend-ondankbare opgave voor een contrastprogramma te gen. Men wist dat er maar heel wei nig kijkers zouden zijn. De VARA loste het zó op, dat ze „Coronation Street" verving door een Mogulafle- vering en dat ze voorts een tv-spelle- tje uitzond dat kennelijk al een tijdje op de plank lag, maar nog niet op de buis was gezet, omdat het eigenlijk de moeite van uitzenden niet waard Dat spelletje „De Weduwe te Ingrisch was aangekondigd als een griezelkomedie. Het was griezelig noch komisch. Wèl smakeloos Velend. Typisch een spel dus gezonden te worden als toch niemand kijkt. Nagenoeg volwaardig rigens VARA's Achter het Nieuws met onder meer precies tijdens de rust in het Olympisch Sadion af vastgelegde prognoses ovei ruststand van de wedstrijd. Een goed idee, omdat dde rust misschien veel kijkers verleid heeft o „II" om te schakelen. Zij zagen de grappige onwerkelijkheid van voorspel lingen van iets dat inmiddels bekend was geworden. Die voorspellingen ten er allemaal naast, ook die van sectiehoofd van VPRO-tv, wiens 1 schijning (tijdens zijn schorsing) be paald pikant aandeed. Ons beroepshalve vertoeven op „11" liet gelukkig ruimte om een flink stuk van de voctbalreportage te zien, inclu sief beide doelpunten. We vrezen voor Ajax het ergste, maar hopen vurig op een „wonder" bij de return ln Ma drid. Omdat zo'n Europa-Cupwed strijd wat tv aangaat toch eigenlijk eten en drinken is. Het zou enorm jammer zijn als Ajax niet verder kon komen dan deze eerste ronde. We ho pen dus maar: tegen beter weten in. Vg. HILVERSUM AVRO 20.30—21.20 uur: Internationale Muziek- week Gaudeamus ernstige muziek 21.20—22.30 uur: Beschermengel Pratti, luisterspel 22.55—23.55 uur: 't Mag geen naam HILVERSUM II NCRV 20.45—22.15 uur: Avondpermissie, programma voor militairen 20.30—20.45 uur: RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.30. 8.00. 8.30, 12.30, 19.00. 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma semble, 12.27 Land- revue, 13.00 Nieuws, actual, 13.30 Noors mo- tettenkoor, 14.10 De acht zaligheden, klank beeld. 14.20 Voor de militairen; VPRO: 15.30 HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nws, Voor thuiszittenden 16.00 Nieuws. 16.02 Klas*, actual., 18.20 Zendtijd PvdA. 18.30 Programma en moderne muziek. 17.00 Voordracht, 17.10 uit Parijs. 18.55 Gesproken brief. 19.00 Oude nieuwe jxam. platen 17.45 Actualiteiten, gewijde muziek: IKOR: 19.30 Bljbelgesprek, HILVERSUM n (298 m) KRO: 7.00 Nieuws, lezing; AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Kunstkro- 7-4 Graj?-„ 7-M Nieuws, 7.32 Gram., 8 ï>o symfonie-orkest. 21.20 Nieuws. 8.10 Gr°~- - -• Beschermengel Pratti. blijspel, 22.30 Nieuws, huisvrouw. 9.40 actualiteiten, 22.55 Gram.. 22.55 Nieuws. gram. muziek, 11.00 Voor de HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.10 Sport- «""r» ei? tuinbouw, rubriek, 18.30 Voor de twintigers. 19.00 Nws, 12-5® "T 19.10 Radiokrant, 19.30 Veel gevraagde gewljdt rL~T" muziek. 20." Melbourne 10.00 Klasslekt Licht orkest, hoorspel. 20 45 Voor de mill- ™uz'<* l iairen, 23.15 Avondsluitlng. 22.30 Nieuws, 22.40 (2+0 m en FM-kanalen) - Boekbespr., 22.45 Kerkorgelconcert, 23.05 Mod. AVRO9TO0 Nletiw®, actual.. 9.05 Lichte pla- gram. muziek. 23.15 Interview, 23.45 Tango's 10;WJ^euws, 10.02 Arbeidsvitaminen; uit Japan. 23.55 Nieuws. VPRO12.00 Nieuws. 12.02 Buitenlands pers- VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox: 19.00 overzicht, 13.0a El pée. 14.00 Nieuws, 14 02 Beatleshow: 19.15 Joost mag het weten!: 20.00 „Hl, 14,03 2 x Top tlen: Het hart aan de tropen verpand?; 22.00 De hchte platenAVRO: 15.00 Nws. 15.02 Popu- Jos van VUetshow; 23.00 „Hondewacht"; 1.00 Ja»re Platen. 16.30 Lichte muziek. 17.00 Nieuws, Sluiting. 1702 Actual, 17.0518.00 Popparty. BRUSSEL Nederlands (324 m) 18.00 Nws, VERONICA 092 m) 6.00 Ook goelemorgen; 18.03 Voor de soldaten. 18.32 Lichte muziek, 9.00 Muziek terwijl u werkt; 10.oo Koffletild 19.40 Lichte muziek, 20.15 Concert, 22.00 Nws. (Tineke); 11.00 Kookpunt: 12.00 Muziek bij de lunch; 14.00 Matinee; 16.00 Hits uit zee. VRIJDAG BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.00 Nws. HILVERSUM I (4ft2 m) VARA: 7.00 Nieuws 12.03 Lichte muziek, 13.20 Tafclmuziek, 14 03 ochtendgymn., 7.23 Gram.. 8.00 Nieuws,8.10 Klass. muziek, 15.03 Operettemuziek. 16 09 - - - - - muzlek> 1715 MuzUcaal Sprookje, 17.4$ Kleuren-t.v. tras onontkoombaar AMSTERDAM - Met eon t.v.-kleuren- ultzending, gewijd aan %de zonnige West, is vanmorgen ln de Amsterdam se RAI de vijftiende Firato geopend, waar voor 25 min gld aan nieuwe elek tronische apparatuur te zien is. Ook de rede, die mr. De Block, minister van Economische Zaken, bij die ge legenheid uitsprak, stond uiteraard in het teken van de kleur. „Dit is een gebeurtenis, die meer betekent dan alleen kleurige noot en de keten van technische vondsten en vernieuwingen, die tot dusver de Firato hebben geken merkt", zei hij, „en niet alleen de Firato, maar de hele economische ont wikkeling. (ADVERTENTIE) ik los nog stoeds evenveel af, maar toch gaat het me f 100,- minder kosten.. Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplan en elk jaar 500,- aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden van het Rijkl Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of a moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullen....) Geïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere Inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken. Boerenleenbanken. Raiffeisenbanken. Leveneverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zuBen graag helpen. PREMIE SPAARPLAN Basis voor persooulgk bait economische expansie gedurende de laatste 20 jaar. Dank zy vooral de rusteloze werkzaamheden van de tech nische en wetenschappelijke onder zoekers kon het economische leven In deze periode op een veel hoger plan worden getild. Illustratief is byvoor beeld, dat alleen in de jaren 19591966 het reële inkomen per hoofd van de bevolking ln ons land met 30 procent slechts weinig minder is toegenomen dan in het hele tijdvak 1900—1939". By dat alles een vraag, die de minister niet uit de weg ging. „Men kan zioh afvragen, of het voor de overheid nu wel pas geeft, om in deze tyd, waarin zo ontzettend veel geld nodig ia voor zaken als onderwya, wo ningbouw en wegenaanleg, de stoot te geven tot kleurenuitxendlngen. Men kan deze beslissing ook nog stellen tegenover de nood van de ontwikke lingslanden. Is het wel verantwoord, om de Nederlandse bevolking te prik kelen tot uitgaven voor luxe goederen als kleuren tv-ontvangers, terwijl de hulpverlening aan deze landen een ge wetensplicht behoord te zijn?" „Ik meen", zei de minister, „dat men rich rekenschap kan geven van deze vragen en toch met overtuiging de be slissing van de vorige regering kan onderschrijven. Met deze beslissing is namelijk naast het principe van de vrije consumptie, waarbij de consument beslist, waaraan hy zijn koopkracht be steed, een belangrijk stuk van onze industriële toekomst gemoeid en daar- ook de groei van de middelen, waaruit op langere termijn gezien voor de zo juist genoemde urgente taken zal moe ten worden geput". „Zou de beslissing niet genomen en zou de introductie van do kleurenteJe- vlsie op de lange baan geschoven zyn, dan zouden daarmee de groeiperspec tieven van een van onze voornaamste Industrieën in ernstig gevaar zijn ge bracht", besloot de lieer I)e Bloeit. Aalmoezenier Huybregts naar KRO-t.v. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Hoofdaalmoezenier M. Huybregts sal met ingang van 1 november 1967 ln dienst treden van de KRO. Zijn werkzaamheden zullen lig gen op het terrein van de godsdiensti ge uitzendingen ln de televisiesector. Na een oriëntatieperiode zal hij wor den belast met de leiding van de af deling godsdienstige uitzendingen bij de televisie. De heer Huybregts (44), die ln 1947 tot priester werd gewijd, is sinds 1962 hoofdaalmoezenier van het bedrijfs- apostolaat in het bisdom Breda, waar hij hoofdaalmoezenier De Vet opvolg de na diens benoeming tot bisschop van Breda. De heer Huybregts ls voorzitter van de landelijke contactraad voor het be-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2