AKTIEVE BEZORGERS VIRTUOZEN AANWEZIG BU OPENING BILJARTCENfRUM IN OEGSTGEEST WINKELIERSVERENIGING „0EGSTGEES ACTIEF" ONTVOUWDE PLANNEN Zoeterwoudse LTB'ers overwegen zelf noodslachtplaats te stichten DE LEIDSE COURANT "TOENSDAG 20 SEPTEMBER 1967 B. EN W. VAN VLISSINGEN OP BEZOEK Het college van b. en w. van de gemeente Vllsslngen heeft gisteren een bezoek gebracht aan Leiden. Sinds de tweede wereldoorlog bestaat er een prettig kontakt met deze Zeeuwse gemeente, die goede herinneringen bewaart aan de actie na 1945 „Lelden helpt Vllsslngen". Voor de burgemeester van de Scheldestad, mr. B. Kolff, was dit het laatste bezoek aan de Sleutelstad dat hjj in z(jn kwa liteit van burgervader bracht. Op 1 oktober zal hy zjjn ambt neerleggen. Burgemeester mr. O. C. van der Willigen ontving het Zeeuwse gezelschap gistermorgen om kwart over elf in de kamer van b. en w. In verband met het naderende af scheid van Vlissings burgemeester bood de heer Van der Willigen z\)n ambtgenoot namens de gemeente een exem plaar aan van „Rijnlands fraaiste gezichten". Na deze gezellige en informele bijeenkomst bracht het gezelschap een bezoek aan het Jeugddorp aan de Voorschoterweg. Na de lunch In hotel „De Doelen" volgde een rondvaart, door de Leldse singels. Het korte bezoek werd besloten met een bezichtiging van het molenmuseum „De Valk". COLLECTE VOOR RECLASSERING Ook 1967 brengt ons weer de grote recla8seringscollecte en ook ln 1967 moet z(j in Leiden slagen, zoals zij ook vorige jaren hier steeds slaagde. De reclasse- ringsinstellingen hebben de nooit te ver waarlozen taak om hen, die uit deten tie in de maatschappij terugkeren, bij deze terugkeer te helpen, te Lelden, voor te gaan, hen de terugkeer dus wer kelijk mogelijk temaken. Wij zijn allen spoedig klaar met ons oordeel, dat er „gestraft" moet worden, dat er „boete moet worden gedaan", maar als de maat schappij volgens die (waarschijnlijk niet te vermijden) stelregel handelt, heeft zij ook de taak, wanneer de Btraf beëindigd en dus de schuld gedelgd la, de aanpas sing mogelijk te maken. Steunt daarom dit werk door op de Nationale Reclasse- ringsdag mild te geven. VAN DER WILLIGEN, Burgemeester van LEIDEN. Het Leidse collectebureau is zaterdag gevestigd in gebouw Breestraat 19, zij ingang Schoolsteeg. Wie wil collecteren kan tussen negen en drie uur een bus halen. Vele vrijwillige krachten z|jn no dig om in de binnenstad op straat te col lecteren. Inmiddels heeft de huls-aan- huis-collecte in de week daarovor plaats gehad. Ieder uurtje collecteren op zater dag 30 september betekent een stukje hulpverlening aan medemensen. Samenwerking in Leidse Tenniswereld De besturen van de Leidse tennis verenigingen Roomburg, Unicum en de Leidse Hout hebben besloten tot nauwere samenwerking te komen. Daartoe heb ben zij de „Stichting Samenwerking Leidse Tennisverenigingen" in het leven geroepen, die tot doel heeft de belangen en de verder ontplooiing van de tennis verenigingen en de tennissport ln het al gemeen te verzekeren. De stichting zal trachten dit doel te bereiken door het be- hartigen van de gemeenschappelijke be- i langen namens de aangesloten vereni- gingen bij de Gemeentelijke Overheid, de Gemeenschappelijke Sportstichting, de Koninklijke Lawn Tennis Bond en andere I instellingen op tennisgebied. Het be- j heer van de stichting zal gevoerd worden door een Raad van Bestuur, die zal bestaan uit ten minste negen leden. UNVERSITAIRE EXAMENS Doet. ex. Ned. Recht de heer T. H. A. M. Thunnissen (Den Haag); mevr. M. Bruining-Volmer (Leiden); de heer G. G. v. d. Steenhoven (Lelden) en mej. J. M. v. d. Vaart (Den Haag). Doet. ex. Fiscaal recht de heren J. J. H. Jacobs c.l. (Rotterdam); T. J. Mar- kensteijn (Dordrecht); D. Hund (Utrecht); G. W. Kuurman (Utrecht); H. ZwJers (Rotterdam); N. Stoffelsma (Utrecht); R. W. M. Ebben (Roosen daal). Doet. ex. scheikunde mej. A. M. J. van Tilburg (Leiden); mevr. M. H. G. Over- hoff-Sandman (Lelden); de heer W. C. M. C. Kokke (Lelden); de heer P. Ta- venier (Katwijk aan Zee); mej. R. W. Bouwknegt (Leiden). Doet. ex. natuurkunde de heer M. D. Lebret (Lelden). Doet. ex. farmacie de heer J. Blom (Leiden). Kand. ex. A. Wis- en Natuurkunde de heren A. Gellvoet (Leiderdorp); R. W. Buiterman (Lelden); F. B. Basters (Kat wijk aan Zee); J. ten Hoope (Zwljn- drecht Kand. ex. F Wisk. en natuurk. de heer T. B. HeiJbroek (Leiden). Kand. ex. G. Wiskunde en natuurkun de de heren G. Groothuis (Leiden) en R. A. HetJtink (Oegstgeest). Kand. ex. K. Wiskunde en Natuurkun de mevr. Akkermans-Cramer (Lelden); de heer F. C. Roest (Leiden); de heer J. C. van Vaupel Klein (Rijswijk Z.H.); mevr. W. van.Deudekom (Leiden); de heer F. L. A. Segers (Leiden); de heer J. C. M. Jonkman (Leiden); de heer R. N. A. Kramer (Den Haag). Kand. ex. A. Wiskunde en natuurkun de de heer P. van Tol (Leiden). Kand. ex. F. Wiskunde en natuurkun de de heer R. P. Dessing (Leiden). Kand. ex. L. Wiskunde en natuurkunde de heren D. J. G. v. d. Ouderaa (Den Haag); H. J. R. Simonis (Leiden); G. B. Hof (Leiden); J. Otten (Leiden), de Vries (Leiden). LEIDSE AGENDA DONDERDAG 21 SEPTEMBER Hartcbrugkerk: 9.30 uur Triduum voor leden van r.k. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden. „De Doelen": 16.00 uur Receptie t.g.v. 25-jarig jubileum Volkstulndersvereni- ging „Nut en Genoegen". Kringvergade- Vereniglngsgebouw Volkstuincomplex Lelden-Noord: 20.00 uur Prijsuitreiking Leidse Bond van Volkstulndersverenlgln- Vergaderzaal Maria Gijzensteeg: 20.00 uur Dahlia-avond Leidse Tuiniers- en Bloemistenvereniging „Door Eendracht Verbonden". DE LEIDSE COU RANT vraagt voor haar tè houden grootscheepse wervingsaktie Aanmelden: bureau PAP ENGR ACHT 32 TELEFOON 20935 Bromfietser gewond Op de hoek Morsstraat-le Binnenvest gracht is gistermiddag om één uur d« 20-jarige bromfietster Paulien Schrama uit Leiden tegen een personenauto ge botst. Zij brak daarbij haar linkerpols. Het ongeluk ontstond, doordat het meis je waarschijnlijk geen voorrang verleen de. Het slachtoffer is naar het Diakones- senhuis overgebracht. L. V. P. „DE VRIENDENCLUB" De uitslag van de wedvlucht op Roer mond (oud en Jong) gehouden op 17 sep tember is als volgt: 1 W. Vijlbrief, 2 Th. Dongelmans, 3 Ch. v.d. Voorn, 4 W. de Ridder, 5 N. Nievaart, 6 L. Koopman, 7 W. de Ridder, 8 W. Vijlbrief. 9 Ch. v.d. Voorn, 10 W. de Ridder. 11 idem, 12 W. Vijlbrief, 13 idem, 14 W. de Ridder, 15 W. Vijlbrief. 16 Ch. v.d. Voorn, 17 J. Beekman, 18 Th. Dongelmans. 19 Idem 120. J. Beekman. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna D., d.v. P. C. Zwaan en J. A. A. van Werkhoven; Johan W., z.v. H. van Uijen en P. Breedijk; Elizabeth J. F., d.v. F. Fik en J. Aartsen; Allard, z.v. A. Zwem- stra en A. Gebhard; Gwendolina I. B., d.v. P. W. J. van Staden en J. E. H A. Blote; Robertus H. J., z.v. J. P. J. van Kampen en M. J. H. van der Most; Willempje, d.v. J. Hoek en C. Schaap; Franciscus H. B., z.v. F. A. M. van den Berg en H. M. F. de Haas; Esther C. P., d.v. J. T. M. Loerakker en C. J. Hartog; Michael I., z.v. P. H. Kuhnell en M. J. Gaynor. Gehuwd: J. ten Brinke en H. J. K. Huner. Overleden; H. A. Burger, 81 jaar, wed. van J. Koelewijn; J. P. van der Velde, 63 jaar, man; D. de Koning, 21 jaar, zoon; J. Vromans, 75 jaar, wed. van H. J. van der Boon; J. Sand- berg, 84 jaar, man; H. W. Zeilstra, 43 jaar, man; C. Betram, 66 jaar, i C. Keijzer, 82 jaar, weduwe vai Lagas; H. de Gier, 76 jaar, mar van Assen, 91 jaar, man; C. S. M. Nieuwenburg, 86 jaar, wed. van D. Heymans; W. J. Kret, 87 jaar, man. GR0FVUIL- 0PHAALDIENST Donderdag 21 september Buurt 27: Breestraat, Langebrug. Ketelboetersteeg, Schoolsteeg, Wol- steeg, Gangetje, Botermarkt, Vismarkt, Stadhuisplein, Koornbrugsteeg, Dwars- koornbrugsteeg, Maarsmansteeg, Man- demakersteeg, Vrouwensteeg (geheel), Boommarkt, Aalmarkt, Nieuwe Rijn (geheel), Den Burcht, Burchtsteeg, Nieuwstraat, Hartesteeg, Beschuitsteeg, Moriaansteeg, Hooglandsekerkgracht, Koppenhinksteeg, Hooglandsekerkkoor- steeg. Middelweg, Oude Rijn (beide zijden), Hoogstraat, Kaasmarkt, Hooi gracht, St. Pancrassteeg, Van Driesen straat, Middelstegracht. Vrijdag 22 september Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat. Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. LISSE „De Bloembollenstreek" start fotoseizoen De fotoclub „De Bloembollenstreek" heeft voor het a.s. winterseizoen al weer serie mooie avonden op 't program- staan. De start zal plaats hebben vrijdagavond 22 september in de film zaal van het Bloembollenlaboratorium te Lisse, aanvang 8 uur met een dia voorstelling van eigen werk en vrije on derwerpen van eigen vakantiewerk, doch niet van de gehouden clubtocht. Men zal als fotoclub „Bloembollenstreek" hoge ogen trachten te gooien op diverse wed strijden, waar in clubverband aan zal worden meegedaan, nl.: eind oktober bonds-diawedstrijd, var maart Kennemer Streekcompetitie; be gin januari Adriaan Boer-wisselbeker- wedstrljd en in mei bondsfotowedstrijd. De gewone clubavonden worden vanaf 22 september om de drie weken gehou den. De zelfwerkzaamheid der leden zal zoveel mogelijk gestimuleerd worden door veel avonden te organiseren waarin eigen werk besproken zal worden waar- soms ook een wedstrijdelement ver bonden zal worden. Krachtig pleidooi behoud middenstand Discussie over winkelcentrum Tijdens de gisteravond in „De Gouden Lantaren" gehouden ledenvergadering van de winkeliersvereniging Oegst geest Aktief' sprak de voorzitter vati het Centraal Verbond van Zelfstandige Ondernemers in Nederland, de heer P. G. v. d. Weele een enthousiast, uit het hart gegrepen slotwoord. Spr. had samet met een medebestuurslid van deze cen trale. de heer Af. Meeuwisse, op uitnodi ging van „Oegstgeest Aktief" de verga dering meegemaakt. De heer Van de Weele gaf een over zicht van de onticikkeling van het mid den- en kleinbedrijf in de periode n tweede industriële revolutie omstreeks de eeuwwisseling tot heden. Spr. noemde het streven naar mede beheer van de onderneming en de infla toire spiraal als kardinale dreigingsp ten. „Als het kostenstijgingsvraagétuk niet nationaal kan worden opgelost dan zullen er nog véle duizenden bedrijven verdwijnen". De behoefte om in vrijheid en zelfstandigheid iets tot stand te bren gen én de veerkracht van de onderne mer, ivaarbij zijn inspanning om moeilijkheden de baas te blijven die de werknemer soms verre overtreft zijn de kurken waar de zaak op drijft. Zoeterwoude - Leiderdorp J. P. van der Velde te Zoeterwoude H.R. begraven Onder grote belangstelling heeft he denmorgen de begrafenis plaats gevon den van de heer J. P. van der Velden, ln leven directeur van het dames- en renkoor van de Meerburgparochie, die zondag na een slepende ziekte Is c Om tien uur werd door pastoor J. KragtwiJk de plechtige gezongen requi em opgedragen. In een korte toespraak wijdde pastoor Kragtwijk enige woorden aan de nagedachtenis van de overledene, die zoveel voor de parochie heeft bete kend. Door het parochiële dames- en herenkoor werd de H. Mis gezongen in de geest van de overledene, nl. ln het Nederlands en Latijn. Tijdens de absoute zong het koor „Het lied van de nieuwe hemel en nieuwe aarde" uit de Emmaus- mis op tekst van kap. L. Bijl en P. de Cock en op melodie van negro-spirltuals. Bij het verlaten van de kerk werd het „Onze Vader" in bewerking van pater Fr. v. d. Poel gezongen. Thans wyien de heèr Van der Velde begon zijn loopbaan als zanger in de parochiekerk van St. Michaël te Hazers- woude (Het Zwaantje). Na afwisselend deze kerk en de Meerburgkerk als zan- en dirigent te hebben gediend werd hij ln 1946 als vaste directeur van de Meerburg aangesteld. Sindsdien is het kerkkoor tot grote bloei gekomen. Een hoogtepunt in zijn loopbaan als dirigent toen als een der eersten in ons land televisie-uitzending door de KRO uit de Meerburgkerk verzorgd werd. Dagen lang werd er door koor en een grote schare parochianen gerepeteerd om de .Mlssa Populi" voor koor en gelovigen op perfecte wijze uit te voeren. Deze en andere prestaties van de thans overledene waren intussen niet onopge merkt gebleven en vonden zijn bekroning toen hij bij zijn 40-jarlg jubileum als zanger-dirigent werd onderschelden met het erekruis „Pro Ecclesia et Pontifice". Z(jn grote liefde voor de muziek uitte zich niet alleen in het kerkkoor. Zo was a. vele jaren dirigent van Oosthoeks Mannenkoor, welk koor reeds lang ter ziele is. Ook in het maatschappelijk le- was de overledene een geziene fi guur. Dit kwam tot uiting bij zijn veer tig jubileum bq de fa. Oosthoek, waar hy als voorman werkzaam was. Hy ont ving toen de zilveren eremedaille, ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau. Spr. stelde zich sceptisch op tegen de vele fusies. „De gefuseerde ondernemin gen zullen individueel verdwijnen. Als men gezameniyk in „Oegstgeest Aktief" kans ziet de omzetten te verhogen ei als zodanig de kostenstyging de baas kan biyven dan bewyst zy, in casu haar voorzitter de heer L. M. Trijselaar, de middenstand „onsterfeiyke" diensten. „Oegstgeest Aktief" wil de rentabili teit van uw ondernemingen bestendigen, ik ie dat een lichtend voorbeeld", aldus de heer v. d. Weele, die het bestuur i plimenteerde met de grote eendracht die hij in Oegstgeest had geconstateerd. Hy uitte de wens dat „Oegstgeest Aktief" ervarig ook elders wilde verkopen want „men is niet overfcl zo aktief als in deze gemeente". Winkelcentrum Overigens werd de ledenvergadering zeer druk bezocht. De heer L. M. Trijse laar drukte de winkeliers op het hart het winkelcentrum een net onderhouden aanzien te geven en het 's avonds door een goede verlichting van de etalages aantrekkeiyk te houden en er geen „lustoord voor sluipschutters" van maken. Het bestuur heeft zich met klacht tot de Sted. Lichtfabrieken ge wend over de onaangediende en< verhoging van het vastrechttarief op electriciteit. Als verhoging werden be dragen genoemd van 5 tot 700 pet. De Lichtfabrieken adviseren dubbele tarief meters aan te brengen. St.-Nicolaastoch t Ook kondigde de voorzitter een serie voor haar leden te houden lezingen gekoppeld aan excursies naar winkel centra. Aan de intocht van St.-Nlcolaas zal men zich wederom geheel richten tot de kinderen, daarnaast komt men met be trekking tot de St.-Nlcolaas- en Kerst- tyd tot de uitgave van een eigen Oegst- geest-Aktief krant waaraan een „regen van pryzen en voordelen" zal zyn bonden. De rondvraag hield de gemoederen geruime tyd bezig o.a. over te verstand houding „O.A." en het nieuwe winkel centrum van het Algemeen Mynwerkers Pensioenfonds (AMF). Op een vraag of de middenstander ln dit centrum óók OA-lid kan worden betoogde de heer Tryselaar dat OA juist voor de midden stand opkomt en dat het niet „gentle- men-like" zou zyn als men geen lid zou worden. In Oegstgeest sticht het AMF geen eigen winkeliersvereniging (het aantal winkels, waarover men 6 jaar geleden sprak ls sterk gereduceerd). De heer M. Elshof bracht hulde aan de jon ge ondernemers, die hun zaak in de Kempenaerstraat verbouwd hebben ter- wyi in verband hiermee de heer Trijse laar de woorden van de wethouder van Openbare Werken, de heer N. v. d. Voet LEIDERDORP Geboren: Dirk Alexander, zv. D. van de Wyngaard en J. Nievaart. Getrouwd: M. C. de Ridder en J. M. Hoogervorst; J. W. Voóegel en M. J. J. Versteeg; J. Galjaard en M. W. T. van Loon; W. G. J. Bavelaar en A. H. T. N. in Rooy; J. Storm van Leeuwen en I. van der Horst. Overleden: Anna Wilhelmina van Grieken, 90 jr., w.v. G. Bloemendaal. VOORSCHOTEN GEEN VOORRANG VERLEEND Vanmorgen vond om ongeveer 8.40 uur op de Veurseweg een ongeluk plaats waarbij een bromfietser, de heer J. N. v.d. G. uit Leidschendam, ontvellingen opliep aan het linkerbeen en de linkerdy. Het ongeluk ontstond toen de Leidschen- dammer geen voorrang verleend kreeg van een personenauto, bestuurd door de heer E. J. v. B. uit Wassenaar, die vanaf de Karei Doormanlaan de Veurseweg opreed. De personenauto werd daarbij aan de voorzyde beschadigd, terwyi de bromfiets geheel ontzet werd. De be stuurder ervan kon naar huls worden overgebracht. nog eens benadrukte dat het achteri deel van de Kempenaerstraat op IS 1 vember gereconstrueerd zal zijn vens nog vele veranderingen aan gang (naby Geverssstraatzullen pij hebben. De byeenkomst werd mede bygewol door de raadsleden mevr. Gouvernt| Van Deene (KVP) en de heren Brou# (PC) en Temminck (WD). Drs. J.| Graaf (PvdA) had bericht va dering gestuurd. LEIDSE BlOSCOPl De films in de week van 14 t.« sept. zyn door de katholiek film centi als volgt gekeurd: Camera: Onibaba (str. volwi Dageiyka: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui Lldo: Rauwe nacht In Jericho Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Het intieme leven van strip-danseres (str. volwassenen 18 Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.16 uur Studio: Blow up (str. volwassenen Dageiyka: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Trianon: Je leeft maar twee keer 1 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur Rex: West Side Story (14 Jaar). Dageiyks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 14.00, 17.00 en 20.00 uur. PUNT KORRELTJE Marktberichten WOERDEN, 20 september. Kaas Aanvoer 39 partyen. Prijzen: le kwi .74-3.82; 2e kwal. 3.65-3.73. Extra V tot 4.12. Handel: matig. RIJNSBURG 19 sept. Bloemen Aijl Anjers: Witte Sim 28-29, Rode Sim M 33, Rose Sim 28-30, Crowly Sim 26-^i Carry Sim 29-31, G. J. Sim 25-27, Dui* 28-32, Arthur 25-27, Keffer 27-30, Esp« rance 28-30, Farah Dibah 26-28, Oran|i Triumph 30-35. Anthurium 35-60, Gf bera 20-35; Rozen: Baccara 33-40, Zof na 12-20, Carol 5-10, Garnet 4-9; Chi Santen: Migoli 23-26, Gazelle 27- Bornholm 30-35, Alex Bedser 27-1 Breitner 27-30, White Hope 16-20 i per stuk. Chrysanten: Lyona 110-150, kio 1180-210, Indianpolis 150-160, Lu: da 115-125; Grace 115-135, Golden 1 lightfull 100-115, Lilian Hoek 65 Koene's Elite 25-100, Plnoccio 100-1! Davine 85-100, Irissen 110-210, Asti 40-65, Freesia'8: White Swan 275-3 Golden Yellow 135-200 alles per bos. Gladiolen 900-1200, Dahlia's 350-700 p 100. „Onverschilligheid ten opzichte van de eigen organisatie is uit de boze", tot deze conclusie kwam LTB-voorzitter Jac. november tot j Paardekooper in zijn openingswoord op eerste byeenkomst van de Zoeter woudse LTB in het nieuwe seizoen ge houden in de zaal Roeleven. Na een by- zonder woord van welkom tot de nieuwe geestelijk adviseur deken A. Laniot en de directeur van de Lagere Landbouw school, de heer J. van Vliet, ging de heer Paardekooper uitvoerig in op de huidige situatie In de veehouderij. Onder grote belangstelling werd gisteravond in Oegst geest het nieuwe biljartcentrum in café-restaurant „De Roods Leeuw" door de heer L. de Wit, voorzitter van de biljartver. „De Roode Leeuw" geopend. Daarna wer den ln het restaurant, dat beschikt over vier biljards, t.w. drie in de bovenzaal en een in de benedenzaal, die langs hydrolische weg onder de vloer kan verdwynen. een primeur in West-Nederland, enkele interessante partyen verspeell. waaraan werd deelgenomen door onze Neder landse grootmeesters Tlnl Wynen, Roodenburg, Teege- lasr en Oosterhout. Wethouder v. d. Voet. die de sport zaken ln Oegstgeest behartigt, de heer F. Schimmel, af gevaardigde van de KNBB en vele bestuursleden van de KNBB, afdeling Bollenstreek, alsmede afgevaardigden van vele andere biljartverenigingen waren toen getuige van een verrassende ontwikkeling in de party Wynen Roodenburg, die elkaar in de spelsoort kader 38/2 ont moetten. Nadat Wynen aanvankelijk een ruime voor sprong had genomen op zyn tegenstander door een serie van 276 te scoren, werd hy ln de slotfase kansloos voor- bygeatreefd door Joop Roodenburg die de party besloot met een slotaerie van 370, en met 400362 caramboles de winst greep. Aantrekkeiyk was ook de party tussen Teegelaar en Oosterhout by de driebanden, die met mi niem verschil, 6059, door Teegelaar werd gewonnen. SASSENHEIM Vrachtwagen botst op scooter Gistermiddag kwart over vier reed een vrachtwagen op de Parklaan uit de richting Hoofdstraat, die linksaf de An- toniuslaan insloeg te verlenen aan e Deze botste tegen de rechterzyde de vrachtwagen waarbij de beryder, een student een Rotterdam, kwam te vallen en lichte verwondingen opliep. Na eerste hulpverlening door dokter van Raav, werd hy per ambulance naar het Sint Elisabeth Ziekenhuis te Leiden overge bracht. Na behandeling kon hy naar zyn woning terugkeren. De scooter werd licht beschadigd. Ondertrouwd: L. Dieleman en A. C. Benschop; A. G. J. Grimbergen en J. M. H. van der Mey. D. Horsman en W. A. M. Hassing; A. J. M. van der Kraan en M. J. Rhynsburger; Z. J. de Jong sn E. Rietvink. De mooie zomer was mede oorzaak van een grote produktie. Een nadelig gevolg ls een flink overschot aan kaas. De verhoging van de melkprijs noemde spr. niet onbevredigend. Nu de melkprys door de EEG te Brussel wordt vastge steld is het politieke touwtrekken in Den Haag voorby, wat de voorzitter een winstpunt achtte. De vleesprijzen ont wikkelden zich matig. De hormonen kwestie bewees nog weer eens de gevoe ligheid van de Nederlandse vleesexport. Een van de grootste zorgen van dit moment is de financiering van de jonge bedryven. De éénmansbedrijven vragen Ier vrije doorgang j flinke investeringen om deze leefbaar te naderende scooter, houden. Deze zijn noodzakelijk i de kerk. Dit heeft geleid tot overleg i wezigen In contact te treden met het g( op hoog niveau met het Nederlands Epis copaat. Als gevolg hiervan wordt een grote enquête gehouden waarin alle af delingen betrokken zullen worden. Medegedeeld werd dat op 2 oktober de bestuurdersvergadering wordt ge houden te Alphen aan de Ryn. De vak groep Veehouders vergadert op 16 no vember te Haarlem terwyi de Bonds vergadering op 11 december is. de mogelijkheden VOORSTELLEN REGLEMENT De vergadering besloot voorstellen in te dienen voor de Bonds- jaarvergadering. Nu het Ontwikkelings- eu Saneringsfonds afgeremd wordt acht te men het redeiyk dat aangedrongen wordt op wederinvoering van de inves teringsaftrek. Hierdoor wordt de moder nisering van de bedryven bevorderd. Een ander voorstel behelsde de af schaffing van de Grondbelasting die in de landbouw altyd als zeer onrechtvaar dig is gezien. Ter aanvulling van het reglement b paalden de aanwezigen dat het oude sv teem van aftreden der bestuursleden g< handhaafd biyft. De maximum leeftf I van de bestuursleden werd bepaald 65 jaar. Bij de rondvraag werd medegedeeld di I de Oogstdankdag vermoedeiyk geho: tweetal den zal worden op 15 november. goede rationele werkmethode te verkry- Gistermorgen had ln het raadhuis Zoeterwoude de aanbesteding plaats v dt rioleringswerken en de herbesli ting van de wegen in het bouwpls I Westeinde. Er waren 16 inschryvingf ingekomen t.w.: j ASA N.V. te Woerden 168.700,—, J. I )p verzoek van het bestuur gaven «Ie Korridon tc De Kaag 164.000,C. idsleden C. van Leeuwen en I*. de v.d. Hoek te Haastrecht 157.800,—. Jong een toelichting op de situatie van Jansen, Wegenbouw N.V. te Li« NOODSLACHTI'LAATS AANBESTEDING WERKZAAMHEDEN PLAN WESTEINDE gen. Ideaal is dat de uitkomsten uit het de te houwen noodslachtplaats. G. S. 159.650.P. Stichter en Zn. te Ar bedryf zodanig zyn dat in elk bedryf hierin kan worden voorzien zonder spe ciale maatregelen. De landbouworgani saties moeten hier streven naar verbe tering. Spr. stond wat huiverig ten op zichte van de radicaal-progressieve stromingen die er momenteel zyn, dit werkt de staatsbemoeiing in de hand. De zelfstandigheid van de bedrijven zou dan aangetast kunnen worden. De heer Paardekooper wydde ook aan dacht aan het pastoraal concilie. Op de gezinsdagen van de LTB is angst merk baar geworden omtrent de vernieuwingen hebben hun goedkeuring onthouden aan j merstol 165.000,fa. Baas het raadsbesluit hiertoe. De vergadering betreurde dit omdat men overtuigd is van de voordelen van een dergelyke voorziening ter plaatse. De heer G. Belt maakte toen de opmerking: „Als njj allen zo overtuigd zlijn van het grote be lang hiervan waarom zorgen wy dan niet gezamenlijk voor de financiering"? Deze suggestie vond byval en er ont stond een uitgebreide discussie over de diverse vormen van financiering. De voorkeur scheen uit te gaan naar het uitgeven van een obligatie-lening. Het bestuur kreeg toestemming van de aan- Zoeterrneer 142.300,fa. Knippe: I te Koekengen 152.450,Aannemen bedryf Slikkerveer ƒ160.600,Geh Schoula N.V. te Leiden 159.000. de Geus te Leidschendam 180.000- L. P. v.d. Geer en Zn. te Voorschot» ƒ164.00,— N.V. van 't Verlaat te Gi» sendam ƒ189.00,—; fa. Gebr. Streefkeri te Ammerstol 185.000,C. A. Lang» veld te Alphen a.d. Rijn 189.000,0 A. J. A. Stuifzand te Lelden ƒ171.00- fa. A. J. Hoogenboom te Rypweterinl 167.000,De gunning werd aang' houden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4