Wat raad van Voorschoten te behandelen krijgt AVONOPROPAGANDISTEN AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT DINSDAG 12 SEPTEMBER 1967 Reinigingsrechten opnieuw omhoog WETH. SCHRAMASCHOOL NAAK NOORD-HOFLAND De raad van Voorschoten la voor een openbare vergadering bijeengeroepen op vr|jdag 15 september a.a. 's avonda om 8 uur. De agenda vermeldt een 25-tal punten o.a. het aanschaffen van een nieuwe vuilnisauto; het beschikbaarstel len van een krediet van 53.000,— voor het aansluiten van de woningen van Plan 't Kan op het aardgasnet; voorstel tot het verhogen van de relnlgingarech- ien; subsidieregeling betreffende de Stichting Medische Sportkeuring; voor stel tot het stichten van een 3e openba re kleuterschool ln „Noord Hofland" en van een nieuwe openbare lagere school in Noord Hofland. Voorts diverse voor stellen Inzake het onderwijs, het treffen van voorzieningen het aanschaffen van materiaal voor diverse scholen: tenslotte wordt de medewerking van de raad ge vraagd voor de stichting van een r.k. la gere school ln Noord Hofland. 28 april Jl. werden de reinigingsrechten door de raad als volgt vastgesteld: a. voor het ledigen van één emmer 24,- per jaar b. voor het ledigen van elke emmer meer 9,60 per jaar. Voorts voor het ophalen van grof huisvuil en tuin afval 'n recht van 2,50 voor hoeveelheden tot 1/4 m3, 5,- voor hoeveelheden van 1/4 m3 tot V4 m3, ƒ10,00 voor hoeveel heden van '/fe m3 tot 1 m3 en 10,- per m3 of gedeelte daarvan voor hoeveel heden van 1 m3 of meer. Als dit tarief het gehele jaar van kracht zou z|jn ge weest, zou dit hebben geleld tot een na delig saldo 81.395,na een dekkings percentage van 80,5 en het tekort per woning (uitgaande van 4900 woningen) 6,40 per woning zou z|Jn geweest. Maar straks b|J gebruikmaking van de Leldse vuilverbrandingsinstallatie zal het nade lig saldo 115.780.bedragen, het dek kingspercentage 54, terw|jl het tekort per woning (uitgaande van 5100 wonin gen) ƒ22,69 zou zyn. Bovenstaande be rekeningen geven naar het oordeel van b. en w. de noodzaak van een verhoging der rechten duidelijk weer. Om de ster ke stijging van kosten op te vangen ge ven b. en w. in overweging het recht voor het ledigen van één emmer te ver hogen tot 36,per jaar en dat voor het ledigen van de tweede en volgende em mer tot 10,80 per jaar. De overige rech ten genoemd als boven zullen worden reap, ƒ3,-, ƒ6,-, ƒ12,- en ƒ12,-. De in komsten welke daaruit kunnen worden verkregen kunnen worden geraamd op 198.000,Het dekkingspercentage zal dan 79.2 bedragen, hetgeen redel|jk ge noemd kan worden. Nieuwe vuilnisauto Met ingang van 1 januari 1968 zal de gemeente Voorschoten voor de verwer king van het opgehaalde huis- en in- dustrlevull gebruik gaan maken van de vuilverbrandingsinstallatie van de ge meente Leiden. Vervoers- en wachttijden b|J gebruikmaking van deze installatie nopen tot vervroegde aanschaffing van een vuilnisauto. Bovendien is de in ge bruik zynde wagen niet meer bedrtjfeze- ker en dient te worden vervangen, terwijl de groei van de gemeente de aanschaf van een wagen met grotere capaciteit ge wenst maakt. Het zal worden een wagen uitgerust met een kraakpersinstallatie, waarmede het vuil kan worden gecom primeerd tot 50% van de aangevoerde hoeveelheid, hetgeen een efficient ge bruik ten goede komt. De auto zal gaan kosten 74.000,De inruilwaarde van de oude auto la nihil. Rouwkoop gaat tribune overkappen De sportvereniging Rouwkoop heeft de gemeente verzocht de tribune op het sportveld te mogen overkappen. De ge meente heeft hiertoe toestemming ge geven onder de volgende voorwaarden: a. het aanbrengen van de overkapping geschiedt geheel voor eigen rekening van de vereniging, b. de vereniging zal geen geldeiyke aanspraken doen gelden, indien het gebruik om welke reden dan ook wordt belëndigd en c. het aanbren gen van de overkapping geschiedt over eenkomstig de aanwyziglngen van de di recteur van Openbare werken. Onder de zelfde voorwaarden ls aan SVLV toe stemming verleend tot verbouw van zyn kantine. Deza kantine is eigendom van de gemeente. VerkeersbrigadJertJee In de raad ls meermalen de aandacht gevestigd op het gevaar, verbonden aan het dienstdoen van jeugdverkeersbrlga- diertjes op de drukke verkeerstraveraen In de gemeente. B. en w. hebben zich in vebindlng gesteld met het bestuur van de afd. Voorschoten van Veilig Verkeer sn de groepscommandant van de Rijkspoli tie. Zowel genoemd bestuur als de com mandant zyn echter van mening, dat te gen het doen voortbestaan van de huidige situatie geen bezwaar bestaat, daar ln de practyk is gebleken, dat de Jeugdver- keersbrigadlertjes hun werk op voor treffelijke wyze verrichten, zodat noch de veiligheid van het vekeer noch die van de schoolkinderen in gevaar komt. B. en w. willen daarom d^ huidige si tuatie handhaven. Aardgas voor „Plan 't Kan". In een tweetal gedeelten van Voor schoten is nog geen mogeiykheld aanwe zig om een aansluiting op het gasnet te verkrygen nl. in Vlletwyk 1 en ln „Plan 't Kan". Het streven van het college is erop gericht deze zg. „witte plekken" zo spoedig mogeiyk te doen verdwynen. In Vlletwyk 1 wordt momenteel een enquête onder de bewoners gehouden teneinde de belangstelling voor een gasaanslultlng te peilen. Voor „Plan 't Kan" zyn de voor bereidingen verder gevorderd. 64 bewo ners hebben de gemeente verzocht hun woning van een aardgasaansluiting te voorzien. De kosten van de uitbreiding van het buizennet, Inclusief graaf- en montagekosten en de aankoop van gas meters worden geraamd op ƒ53.000, exclusief de bydragen van derden. Subsidie medische sportkeuring De Stichting Medische Sportkeuring Voorschoten heeft ten behoeve van de keuring van Voorschotense sportbeoefe naars verzocht om een subsidie even als dat ln vorige jaren werd verkregen. B. en w. stellen de raad voor de subsidie regeling te verlengen tot 1 januari '69, met dien verstande, dat het subsidie per keuring niet hoger zal zyn dan 2 gulden. De sportbeoefenaars dragen zelf 3,50 in de keuringskosten by. Openbare kleuterschool B. en w. willen overgaan tot de stich ting van een 3e openbare kleuterschool ln Noord Hofland. Het te stichten ge bouw zal moeten beschikken over 3 spcel-werklokalen bestemd voor een 120 kleuters. Het wordt dus een drie-klassige school. Wethouder Schramaschool Het bestemmingsplan Noord-Hofland zal naar schatting ongeyeer 2000 wo ningen gaan omvatten, huisvesting bie dend aan rond 8000 inwoners. Naar schatting zullen voor 1100 kinderen scholen voor gewoon lager onderwijs moeten worden gebouwd. Van deze 1100 kinderen zullen 23% of rond 250 kin deren een openbare school bezoeken. Voor een dergelijk aantal kinderen wordt een achtklasslge school nodig ge acht. B. en w. hebben zich echter afge vraagd of voor deze wyk een nieuwe openbare school moet worden gesticht dan wel of de Wethouder Schramaschool moet worden overgebracht naar het plan „Noord-Hofland". Genoemde school is nameiyk bestemd voor de wyk „Bydorp", waar voorlopig nog niet gebouwd zal worden, nu het accent van de bouwakti- vitelt door bepaalde omstandigheden in Noord-Hofland ls komen te liggen. De Wethouder Schramaschool betrekt de leerlingen dus voor het grootste deel uit het voedlngsgebied van de Vlietschool en voor een deel uit dat van de Parkschool. Het gevolg hiervan ls, dat de Vliét- school niet meer groeit, Integendeel zelfs terugloopt, terwyi de Parkschool eveneens een teruggang in leerlingental vertoont. De achtklasslge Vlietschool ls zelfs zover teruggelopen, dat thans nog maar 6 leerkrachten aan de school zyn verbonden. Ook de Parkschool telt thans nog maar 6 leerkrachten. Voor de Wet houder Schramaschool was de aanmel ding van nieuwe leerlingen voor het schooljaar 1967-1968 dermate gering, dat geen derde leerkracht kon worden aan getrokken. De leerlingen van de eerste vier leerjaren zyn thans verdeeld over 2 leerkrachten. Al met al kan worden ge concludeerd dat voor drie scholen mo menteel en - zolang het plan Bydorp nog niet wordt gerealiseerd - ook in de naas te toekomst, het leerlingen areaal te ge- B. en w. zijn dan ook na ampele over weging tot de conclusie gekomen, dat het aanbeveling verdient om de Wethou der Schramaschool over te plaatsen naar dS wyk „Noord-Hofland". Zodra de wyk „Bijdorp" tot ontwikkeling wordt ge bracht, kan de raad een beslissing ne men tot stichting van een openbare school voor gewoon lager onderwys in dit kwartier. Uitgave „Testamenten der Twaalf Apostelen" ZWO-subsidie voor Leidse hoogleraar De Nederlandse Organisatie voor Zui- ver-Wetenschappeiyk Onderzoek Z.W. O.) heeft prof. dr. M. de Jonge, hoog leraar in de uitlegging van het nieuwe testament, met Inbegrip van de lnlel- dingswetenschap en de oud-christeiyke letterkunde aan de Ryksuniversltelt te Lelden, een subsidie verleend ter voor bereiding van een tekst-crltlsche uitgave van de Testamenten der Twaalf Patri archen. Dit ls ln zyn huidige vorm een oud-christeiyk geschrift ontstaan in de tweede eeuw dat, uitgaande van de verhalen over de zonen van Jacob en gebruik makend van veel Joods mate riaal, dat men ten dele ook ln de latere rabbynse literatuur terugvindt, de lezers wil voorhouden, hoe zy zich ln zedeiyk opzicht hebben te gedragen. De voorbereiding tot deze uitgave ge schiedt onder supervisie van de hoog leraar en met medewerking van dr. J. Smit Sibinga, wetenschappelijk hoofd medewerker voor het nieuwe testament, en de heer H. J. de Jonge, candldaat ln de klassieke letteren. Prof. de Jonge, die in 1953 promo veerde op een dissertatie getiteld „The Testaments of the Twelve Patriarchs", ontving destyds de opdracht tot het uit geven van een tekst-crltlsche editie van genoemd werk van de „Kommlsaion fur Spat-antlke Rellglonsgeschlchte" van de Duitse Akademie voor Wetenschappen te Beriyn. Bovendien werd hy aange zocht om voor een door de „Oxford Uni versity Press" uit te geven Apocryphal Old Testament (onder redactie van H. F. D. Sparks) een nieuwe vertaling te Prof de Jonge heeft reeds eerder een kleine ZWO-subsidle ontvangen, bestemd voor de kosten aan de voorbereiding der uitgave verbonden en verband houdend met de aanschaffing van micro-films van de desbetreffende handschriften. By- zondere omstandigheden en een lectoraat aan de ryksuniversltelt in Groningen, waar hy oud-christeiyke en intertesta- mentalre letterkunde doceerde, waren de oorzaak dat de hoogleraar aanvanke- lijk maar weinig tyd aan het hem toe vertrouwde project kon besteden. UW MENING MAAK GEEN HOFJE VAN DE HAARLEMMERSTRAAT Dat stond terecht op één van de enquête-formulieren. Want een en quête houden kunnen de Haarlem merstraat-winkeliers ook. Uit deze en quête. in Juni 1.1. gehouden en waar aan alle winkeliers hebben meegedaan, bleek, dat 97% van de winkeliers be slist het verkeer in de Haarlemmer straat wil houden, omdat vele klan ten met de auto gaan winkelen. De Haarlemmerstraat als een wandelpro menade is een' onmogelijkheid, want daarvoor is de Haarlemmerstraat te lang. Bovendien bestaat er geen of nau welijks parkeerruimte in de nabijheid van deze winkelstraat. Verder wordt de Haarlemmerstraat door het open baar vervoer als een stiefkind behan deld. Het is reeds lang een grote doorn in het oog van de winkeliers, dat de Haarlemmerstraat door vrijwel geen enkele lijn wordt aangedaan. De Haar lemmerstraat ligt b.v. geheel geïso leerd wat betreft verbindingen met Leiden-Z.W. en de Kooi, terwijl Z.W. een beste verbinding kan hebben met de Haarlemmerstraat via Lammen- .schana, stukje Levendaal, via Joris- steeg (thans plein geworden), Hooi gracht, Haarlemmerstraat, Haven. De 30.000 mensen van Z.W. zouden die verbinding ook ten zeerste op prijs stellen. Het wordt tijd dat b. en w. hieraan iets gaan doen. Men wil een levend centrum hebben. Dat kan, maar dan moeten de mensen er ook op een gemakkelijke wijze kunnen ko- Wel heb ik met veel verbazing, en velen van de winkeliers met mij, ge lezen. dat b. en w. ook een bespreking hebben gehad met vertegenwoordigers van de winkeliersverenigingen. Dit is wel vreemd, om de eenvoudige reden, dat winkeliersverenigingen tot op he den niet bestaan op de Haarlemmer straat. Als deze heren werkelijk na mens hun leden hebben gesproken, dan is dit een pijnlijke zaak, want die hebben ze niet en die „leden" weten er ook niets van. Dit gesprek moeten b. en w. dan maar niet te ernstig ne men. Men is juist bezig om zo'n ver eniging op te richten. Met dank voor plaatsing. Hoogachtend, L. KROL, Haarlemmerstr. 227 LEIDSE HUISVROUW BLEEK DIEVEGGE „Wees u een beetje toegeefHJk asje blieft", aldus het schriftelijk verzoek van een huismoeder uit Leiden, die te recht moeBt staan doch verstek liet gaan. Zelf waa ze allerminst „toegeef- ïyk" geweest, integendeel, ze had geno men waarop ze geen recht had. In een zelfbedieningswinkel nam ze een en an der mee zonder te betalen. „Ik heb straf verdiend, maar ik zal zo- ieta nooit meer ln myn hoofd halen", aldus haar belofte en daarop vertrou wend wilde officier nu nog volstaan met 60.boete wat ook het vonnis werd. Jeugddorp aan Voorschoterweg morgen open Na een rustperiode ln de vakantie maanden zal het Jeugddorp aan de Voor schoterweg weer voor de Leidse jeugd zyn geopend vanaf 13 september. De openingstyden zullen zyn: woensdag van 14.00 tot 16.30 uur; donderdag van 19.00 tot 21.00 uur; zaterdag van 9.00 tot 12 uur. De toegangsprijs bedraagt vier dub beltjes. Actie van „St. Augustinus" Langspeelplaat t.b.v. restauratie van studentensociëteit Het SIA brengt binnenkort een 25 cm langspeelplaat op de Leidse gram mofoonplaten markt. Daarmee wil deze culturele onderafdeling van de stu dentenvereniging „Sanctus Augusti nus" een bijdrage leveren aan de kos ten voor de restauratie van het Ra- penburgse Eigen Huis. De plaat wordt gelanceerd op 27 september. Twee SIA-cabaretgroepen brengen in totaal tien liedjes ten gehore. Dit ls de tweede plaat die door leden van „Sanctus Augustinus" wordt uit gebracht. Ruim vier jaar geleden ver scheen een E.P. ter gelegenheid van het veertiende lustrum. De vóór intekening op de langspeelplaat loopt tot 20 september; vóór-intekenaars genieten reductie. De verkoopprijs is 10- voor SIA-leden, terwijl niet- SIA-leden 12.50 betalen. Met deze platencampagne is dus een activiteit toegevoegd aan de projecten die alle het bijeenbrengen van gelden voor de komende restauratie tot doel hebben. Reeds lang is men bezig met een koffie-actie door het hele land; sinds enige tijd zijn er speciale bouw- glazen verkrijgbaar. Daarnaast kan men ten behoeve van de bouw enige tijd in bedrijven te werk worden ge steld - dit geldt speciaal voor eerste jaars. Onder de oud-leden wordt even eens een actie gevoerd. Dat daaren boven ook nog het bedrijfsleven wordt benaderd, spreekt vanzelf, als men weet, dat de totale kosten voor de restauratie van het Eigen Huis op 4 a 5 ton worden geraamd. AANTREKKELIJKE BIJVERDIENSTE voor enthousiaste personen, die ln de avonduren de abonnementenwerving verzorgen voor onze Representatief en correct optreden, alsmede goede spreekvaardigheid worden op prys gesteld. Sollicitaties te richten aan de afdeling Personeelszaken van DE LEIDSE COURANT - LEIDEN PAPENGRACHT 32 TELEFOON 20935 Minder werknemers bij gemeentelijke werkplaats Leiden In het jaarverslag van de gemeen telijke werkplaats Leiden wordt door de directeur, de heer H. Bassie, mede gedeeld, dat in het jaar 1966 zich in de werkvoorziening geen belangrijke wijzigingen voordeden. De grootste opdrachtgever bleef de Royal McBee Nederland N.V., die de werkplaats het gehele jaar door van opdrachten kon voorzien. De vermindering van 't aan tal werknemers (162 personen op 31 dec. 1966) zette zich het vorig jaar met 10 voort. Deze daling vindt vooral haar oorzaak in het bereiken van de 65-jarige leeftijd en het toekennen van een rente krachtens de interimwet invalid! teitsrentetrekkenden. Evenals in 1965 is het aantal door- stromingsgevallen niet bijzonder groot te noemen. Toch kan met voldoening worden geconstateerd, dat weer enkele personen hun plaats in het vrije bedrijf konden innemen. De opbrengsten van de werkplaats bedroegen in 1966 341.400 gulden (in 1965 was dit 273.300 gulden), een stij ging ten gevolge van de gunstiger werkvoorziening t.o.v. 1065. Nieuw seizoen Leidse amateurfotograven „Hopelijk heeft de, sinds lange tijd niet zo fraaie zomer, een equivalent aan inspiratie gegeven voor de foto- amateurs om een kersvers verenigings seizoen ook de komende lange winter maanden ,fris' te houden," aldus de voorzitter van de Leidse Amateur fotografen Vereniging in zijn ope ningswoord. Er is de leden grote me dewerking gevraagd om in het komen de seizoen veel avonden „in eigen be heer" te organiseren. Het deed de voorzitter een groot genoegen de ver gadering te kunnen meedelen, dat aan deze oproep goed gehoor is gegeven. Na nog enkele mededelingen van huishoudelijke aard gaf de voorzitter het woord aan de bekende Haagse fotograaf en docent Victor Meeuwsen, die op een zeer kundige en interes sante wijze een lezing verzorgde. VIBRAF0NIST UIT V.S. GEEFT NACHTCONCERT In het Leidse Volkshuis aan de Apo- thekersdijk zal de Amerikaanse vibra- fonist David Pike vrijdag 22 septem ber een nachtconcert verzorgen. Pia nist Frans Eisen, bassist Ruud Jacobs en drummer Han Bennik zullen de 29-jarige New Yorker begeleiden. Het concert begint om 23.30 u. en wordt georganiseerd door de Jazz Society Leiden FB 14. Bij het plaatje van de zilveren jubi laris pater Gedeon van der Werf in de St.-Antoniusparochie te Leiden- Zuid-West memoreerden wij o.m. een gift van het Dames Kontakt. Deze mededeling berustte evenwel op on juiste gegevens. Het geschenk onder couvert, overhandigd door de heer J. J. Pieters, was afkomstig van de parochiële Jeugdraad. Burgerlijke Stand Geboren. Erwln, zv. P. J. Segaar e A. N. Herrewijnen, Llsette Elisabeth Maria, dv. J. P. Schouten en E. M. van den Broek. Jennifer Jean Annette, dv. J. Zegeling en A. M. Krouwers. Timo thy, zv. J. B. Meerloo en A. Verboom, Johannes Gerardus, zv. J. W. van den Berg en C. P. Kol, Pieternella Adriana, dv. H. J. van Gemeren en E. J. van der Wal. Natasja Roslne, dv. B. J. J. R. Hurrelbrinck en R. I. Wiekhart, Wil helmus Leonardus, zv. J. F. Adegeest H. M. van der Hoeven, Edo Johannes Cornells, zv. J. J. van Zonneveld en P. J. Hogenes, André Albertus, zv. A. Hou- waart en G. A. van Polanen, Johannes Cornells, zv. R. Nyholt en G. de Vries, Isaac, zv. J. A. Zapico Nava en H. Gar cia Uribe, Johanna Anthonia Geertruida, dv. G. T. Schrijvers en J. H. W. Ver- heyen, Jan, zv. M. Hoek en M. J. Buyte- kant, Erwln, zv. W. Jonker en E. van Swlnderen, Abbo, zv. M. W. Wester en S. M. Rijsdam, Debora Maria, dv. C. L. H. van der Meer en J. P. T. Overdevest, Linda Margaretha, dv. J. la Lau en M. C. van Ingen, Jacoba Maria Elisabeth, dv. P. J. M. Weenlnk en M. J. Distelvelt, Titia, dv. R. H. Fuchs en Nl H. van Maaren, Mellta Fidelia, dv. C. A. Bend- ter en H. Gummels, Antonius Johannes, zv. B. J. Sebel en B. M. Zweekhorst, Petronella Hermina, dv. A. Brunt en P. H. Nagtegaal. Getrouwd: H. Koster en J. J. M. van de Meulengraaf, W. A. J. Zwart en W. J. Spier, N. H. van Seggelen en M. L. C. Verhoeven, A. Hakkebrak en M. A. Kla- mer, K. J. M. Hoyer en W. M. G. C. Verheyen. Overleden: J. van der Meij, 86 jr., m., I. T. Wilkens, 76 Jr., vr„ N. Kortekaas, 75 jr., m., O. T. M. de Vroomen, 20 jr., z„ M. C. Hoes, 81 jr., e.v. P. Hoogduin, J. van der Weyden, 81 jr., m. OUDERAVOND VAN DE COBRA-GROEP Dezer dagen heeft de staf van Leidse Cobra-troep, een groep van de katholieke verkenners, met name de vaandrigs J. Naber en J. Rietbergen, een zeer goed opgezette ouderavond georganiseerd. Na een inleidend woord door de hopman F. Goddijn en de aalmoeze nier kapelaan Heynen, die de staf on der meer prees voor de hechte samen werking onderling, werden de dia's vertoond van het Rijnsbugs bloemen corso 1967. Nadat vaandrig J. Naber aan de ouders en genodigden de plannen had ontvouwd van het komende troepjaar (er werd o.a. gesproken over invoe ring Van handenarbeid in het pro gramma en meer weekends in de maanden september en oktober) werd een dia-reportage getoond over de stad Leiden. Na de pauze kregen de aanwezigen, na een enkel woord nog van vaandrig Rietbergen, de dia-reportage te zien over het zomerkamp welke de groep dit jaar in Junne-A, bij Ommen, heeft gehouden. De avond werd besloten door een enkel woord van de groepsleider H. van der Meyden, welke de staf prees voor het werk, dat zij voor deze avond verzet had. Hij moest de ouders ech ter ook wijzen op de grote schuld 13 a 1400 gulden, welke de groep door o.a. achterstallige contributies bezat. Hij riep de aanwezigen op mede te werken deze schuld enigermate te on derdrukken. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN DE LEIDSE COURANT Vraagt voor d« stad Leiden Aardige Job voor handige scholieren. Aanmelden bur. PAPENGRACHT 82 LEIDEN VERTROKKEN PERSONEN week van 24 tot en met 80 augustus W. Hanno en fam., Driftstraat 41a, Alphen aan den Rijn, Fazantstraat 60; M. Wessel en fam., Vlletweg 20, Alphen aan den Ryn, Diamantstraat 298; H. Stouten en fam., Cobetstraat 83, Oegst- geest, Zonnebloemlaan 59; H. Wesseling en fam., Kolfmakersteeg 13a, Voorscho ten, Bartoklaan 30; H. Okuda en fam., Witte Singel 84, Japan; J. H. van der Laan en fam., Corellistraat 51, Alphen den Ryn, Aarkade 62; M. C. Brunt- Onvlee en fam., de Bazelstraat 49, Woensdrecht, Antwerpsestraatweg 135, J. C. M. van Rhee en fam., Kanaalweg 161, Mierlo, Rederdyklaan 44; P. N. Beerepoot en fam., Langebrug 24, Vel- 1 sen. Hagellngerweg 150; G. de Wit en j fam., Moddermanstraat 53. Oegstgeeat. De Kempenaerstraat 42; M. Schutter en fam., Kraaierstraat 33, Zoeterwoude, Ho ge Ryndijk 97; W. Schiphorst en fam., Moddermanstraat 1, Venezuela; H. A. Avenarlus en fam., Corantynstraat 56, Alphen aan den Rijn, Oudshoornseweg 170; M. A. M. van Boeren-v. Schaven- dyk, v. 't Hoffstraat 48b, Rotterdam. Beugelsdyk 157a; W. Oudzegel-Troost, Meidoornstraat 36, Oostflakkee, Helstr. 27; B. Merbls, Stuyvesanthof 25, Apel doorn, Stationsstraat 9; G. D. N. E. Ker- bachl-Vlanden, Stationsweg 29a, Slttard, P. Brueghelstraat 44; N. W. M. de Graaf, Stationsweg 39, Rotterdam, Delftweg 10; M. M. v. d. Kwaak-Kreuger, Caland- straat 21, Katwijk, Overrijn 7; Y. M. M. Bik, Doezastraat 4. Woerden, Meulmans- weg 3; Y. W. Chang, Pieterskerkkoor- steeg 9, Geleen, Markt 122; G. J. J. Ver beek, Ryn en Schiekade 105, Alkmaar, Van Houtenkade 12; F. T. Sprong, Se- ringenstraat 31a, Hilversum, Ooateren- weg 103; J. Nieuwenburg, Falckatraat 9, Bingleystraat 65a; J. J. Magielse, v. Ho- gendorpstraat 42, Woerden, Leidsestraat- weg 88; P. W. Ammerlaan, Maredyk 177, Alphen aan den Ryn, Juweelstraat 32; L. J. P. van Vliet, Rijnsburgerweg 118, Deventer, Burg. v. Marlestraat 14; M. S. G. Veeze, Ryn en Schiekade 1, Oegst- geest, Wald. Pyrmontlaan 5; A. L. Does- wyk, Vlletweg 7, Hazerswoude, Ryndyk 85; A. M. Gispen, Plantsoen 19, Nyme- gen, St. Canlsiuasingel 20; G. J. Bach, Groensteeg 37b, Amsterdam, Victorie plein 22 m; N. J. L. M. v. d. Brink, Nw. Ryn 104, Zoetermeer, Beatrixstraat 6; C. W. C. J. Janssens-van Egmond, Oude- Vest 27a, 's-Gravenhage, Berenkade 87; N. v. Leeuwen-Kroon, Oude Vest 197, Leiderdorp, Fred. Hendriklaan 62; H. Eggink, v. 't Hoffstraat 10, Katwyk, Overryn 7; E. C. Dlsaevelt, Lammen- schansweg 5, Terneuzen, Scheldekade 28; W. P. Martijn, Lammenschansweg 64, Hoogezand-Sappemeer, Parallelweg 11; A. Schiphorst, Moddermanstraat 1, Oegstgeest, Wald. Pyrmontlaan 4; J. A. A. H. M. de Jong-Smithuis, Breestraat 41a, 's-Gravenhage, Bachmanstraat 34; E. J. Roelants, Jan van Houtkade 28a, Zeist, Lyceumlaan 7;J. Lange, Rooden- burgerstraat 49, Utrecht, Kievitsdwars straat 38; M. van Duuren-' de Sltterlaan 30, Alphen aan den Rijn, Diamantstraat 418; J. W. P. Stavleu, Borneostraat 21a, Brielle, Nic. Pieck- straat 11; A. W. Wiersum, Haarlem merweg 63f, Assen, Oostersingel 21; J P. van Duuren, Zijlsingel 33, Alphen aar den Ryn, Diamantstraat 418; M. J. R. Bechan, Rynsburgerweg 10, 's-Graven hage, Cartesiusstraat 153; P. I. A. van Deventer, Morslaan 25, Katwijk, Nachte gaallaan 5; M. van Kruljl, Witte Singel 37, Oegstgeest, L. de Colignylaan 7; G. v. d. Steen, Levendaal 103, Arnhem, Stcynstraat 31; P. Middendorp, Kruis- Koudekerk aan den Ryn, Hoogewaard straat 40, 's-Gravenhage. v. Swietenstr. 84; D. de Groot, Raamstraat 8, Katwyk, Havenstraat 9; J. J. Groen, Amethist hof 46, Assen, Oostersingel 5; B. Coert- Stlkkelorum, Levendaal 135, Katwyk, Overrijn 7; G. Nelemana-Sandlfort, Plantsoen 1, Aalsmeer, Uiterweg 814; D. H. van der Vorm, Vismarkt 4, Amster dam, St. Jacobsstra&t 2; O. A. Uhlen- beck, Hoge Ryndyk 89, Waddinxveen, Nic. Beetslaan 120| D. T. Nieuwenburg- d. Bosch-v. d. Vegte, Aarstr. 11, Avereeat, Zestiende Wijk 3; M. Brag- gaar. Asserstraat 40, Amersfoort, van Houtenlaan 6; A. M. Stavleu-v. Apel doorn, Kersenstraat 6, Brielle, Nic. Pieckstraat 11; A. E. P. M. Bieshaar, Noordelnde 50, Voorhout, Jan Steenl. 24; F. M. Hanemaayer, Rapenburg 121, Breda, Leuvenaarstraat 21a, H. E. Jes- Wltte Singel 58b, Amsterdam, Sanders, Falokstraa* 9, Rotterdam, I Rooeeveltlaan 198 IV. UNIVERSITAIRE EXAMENS Aan de Ryksuniversltelt te Leiden zyn geslaagd voor het doet. ex. geschiedenis mevr. D. J. A. Roodhyzen-van Breda Vriesman (Oegstgeest) en de heer D. J. Noorden (Amstelveen). Voor het kand. ex. geschiedenis slaagden de heer A. M. J. T. Leyten (Helmond) en mej. C. A. M. Moll (Vlaardingen). LEIDSE AGENDA DINSDAG 12 SEPTEMBER K. O. 8.45 uur dagexcursie tentoon stelling „Van Top tot Teen" te Amster dam en het St. Lioba-klooster te Eg- mond-Binnen. Bureau Roode Kruis 14.30 uur voor lichting Welfare-werk van Het Roode Kruis. WOENSDAG 18 SEPTEMBER Eigen Huls 20.00 uur algemene Leden vergadering Studentenvereniging „Sint Augustinus". Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. STOMP WUK Pasgetrouwden zagen woonhuis in vlammen opgaan Gistermiddag omstreeks half 6 is er in de boerderij van P. v. d. Kroft, na bij de Knipbrug, brand uitgebroken. De brand, die waarschijnlijk door kort sluiting in het woonhuis ontstaan is, werd door een voorbijganger opge merkt. Binnen een kwartier waren het woonhuis en een groot gedeelte van de stal volledig uitgebrand. De Leidschendamse brandweer die met groot materieel uitrukte, had de brand spoedig bedwongen en wist te voor komen dat de brand oversloeg naar de aangrenzende hooitas en schuren. Zij had hierbij het geluk dat er geen wind stond. Tijdens de brand was er niemand in huis en stond er geen vee op stal. Van de inboedel van het pas getrouwde echtpaar kon niets worden ALPHEN AAN DEN RIJN Auto meteen maar aan de kant gedaan De officier van justitie by de Haagse politierechter wilde er wel rekening mee houden, dat verdachte zyn auto heeft „opgeruimd". „Dat la het beste dat hy doen kan", aldus de opinie van de officier want het zat met de betaling van de boeten toch al moeiiyk. In Bodegraven had verdachte n.l. niet alleen een aanrydlng veroorzaakt, doch was bovendien daarna doorgereden en later bleek dat zyn auto niet was verze kerd. Nu had verdachte betoogd, dat hy op de aangegeven tijd niet in Bodegraven was doch een getuige kon daar andere mededelingen over doen. Omdat het er financieel niet te best voor staat, wilde de Officier de totale boete op 200,- bepalen, waartoe de rechter veroordeel de. Alphense student dronken als een aap „Ik was dronken als een aap", had een 21-jarlge student uit Alphen aan den Ryn grif bekend en om die reden had de of ficier van justitie by de Haagse politie rechter weinig moeite om het bewys te leveren, dat verdachte een bromfiets had bestuurd terwyi hy onder Invloed van drank verkeerde. De student was naar een fuifje geweest en had daar meer gedronken dan voor een brom fietser gewenst ls. De officier wilde als waarschuwing tegen volgende feestjes een geldboete opleggen van 200,- waarvan 100,- voorwaardeiyk met proeftyd van twee jaar. De rechter veroordeelde conform LEIDSE BIOSCOPEN} Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. I Lldo: Mooi maar slecht (18 Jr.) Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. I Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. I Luxor: The naked runner (14 jr.). I Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. I Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. I Studio: Blow up (str. volw.), prol. Dageiyks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. i Zondag: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The sound of music (aJ.), prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Superagent Mark Donen (14 jr.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. PUNT Hoe oud is hij? KORRELTJE Marktberichten njn ROTTERDAM, 12 sept. Vee Aan voer totaal 2590; weekaanvoer 4 slachtrunderen 110, gebruiksvee vette kalveren 325, graskalveren 68, nuchtere kalveren 915, varkens 14, biggen 7, paarden 19. veulens 8, scha pen of lammeren 435, bokken of gei ten 33. Prijzen: slachtrunderen 4.40- 4.65, 3.95-4.25, 3.55-3.75, 3.25-3.45, vet te kalveren 3.45-3.60, 3.25-3.40, 3.00- 3.25, stieren 4.00-4.60, worstkoeien 3.25- 3.50, kalf- en melkkoeien 1050-1525, vare koeien 850-1125, vaarzen 725-900, pinken 550-675, graskalveren 300-450, nuchtere kalveren 1.75-1.85, mestkal- veren 230-300, schapen 90-115, lamme ren 100-135. Marktoverzicht, resp. voer, handel en prijzen: slachtrunde ren, gewoon, redelijk, als gisteren; kalf- en melkkoeien, tamelijk, kalm, I constant; vare koeien, als vorige week, I tamelijk, prijsh.; vaarzen en pinken, kleiner, matig, ongewijzigd; graskal veren, korter, stil, stabiel; vette kal- Voi veren, kleiner, tamelijk, gedrukt in pr|js; nuchtere kalveren, minder, iets levendiger, even stijver in prijs; scha pen en lammeren, groter, goed, onvei anderd. RIJNSBURG, 11 sept. Bloemen - Anthurium 100135; Gerbera 1538; Rozen: Baccara 2545; Zorina 814; Carol 57; Garnet 57. Chrysanten groot: Gazelle 3035; Alec Bedser 25 34; Migoli 1824. Am. Anjers: Witte Sim 1420; Rode Sim 1218; Rose Sim 1319; Crowley Sim 1420; Car ry Sim 1521; G. J. Sim 1217; Dusty 1624; Arthur 1318; Espérance 15 22; Farah Dibah 1823; Orange Triumph 2026, alles per stuk. Chry santen: Indianapolis 180220; Tokio 150170; Lyona 140160; White Hope 110135; Davine 110135; Juweeltje 100—125; Delightfull 85—120; Koens Elite 85110; Grace 75100. Freesia's: White Swan 175225; Golden Yellow 6595; Irissen 150225; Asters 30 55, alles per bos. Gladiolen 8501550; Dahlia's 350630; Ornithogalum 200 300 per 100. iet LEIDERDORP JDe Rynklievers". Wedvlucht vanaf Venlo op 10 sept. Afstand 104 km. In concours 378 duiven, gelost om 11 met N.W. wind. Uitslagen: 1 H. Kettenls, 2, 7 J. Brantenaar, 3 P. Veelenturf, 4, 5, 6, 12, 13 gebr. Kok, 8 J. de Pan, 9 P. v. Griensven, 10 M. Jongeleen, 11 Chr. v. d. Pluym, 14 v. d. Wal-Tisseur, 15 Q. Bruines. Geboren: Petronella Johanna, dv. H. C. Brummelkamp en A. P. Dysselbloem. Ondertrouwd: Hendrikus Wilhelmus Willemsen, 29 jr en Hendrika Cornelia van der Meyden. Getrouwd: Dirk van der Hoek en sabeth H. van der Kwaak. ZOETERWOUDE Brabanders een weekeinde bij Zoeterwoudse KPJ Het tegenbezoek dat de Jongeren van Bladel ln het afgelopen weekend aan de Zoeterwoudse KPJ hebben gebracht i» een zeer prettige ontmoeting geworden. Rds by de begroeting, vrijdagavond in café Paardekooper heerste er een gedwongen sfeer die uitgroeide tot waar feest. De wens van een geslaagde ontmoeting die voorzitter Jacques de Jong hierby uitsprak is dan ook volledig In vervulling gegaan. Zaterdagmorgen vertrok het gezel schap vergezeld van een groot aantal Zoeterwoudse vrienden naar de Wasse- naarae Slag vanwaar een strandwande ling werd gemaakt naar de Schevening- se pier. Op de terugreis naar Zoeter woude werd nog een bezoek gebracht aan restaurant „Drievliet" in Ryswyk. „The Flying Birds" zorgden ervoor dat de danslustigen 's avonds volledig aan hun trekken kwamen tydens de bal avond in het parochiehuis aan de Groe- nendyk. Zondagmiddag werd naby de boerderij van de heer A. Berg aan de Noord Aa een vroiyk sportprogramma afgewerkt waaraan de deelnemers en het talryke publiek veel plezier hebben beleefd. De hlndernisrace waarby diverse opdrachten moesten worden uitgevoerd gaf veel hi lariteit. Dat enkele Jongelui kans zagen een aardappel by een van de ritten van de dames te vervangen door een kikker kon de pret slechts verhogen. De snelste by de heren: 1 Gerard Olsthoorn Z'woude, 8 Harria van Beer* Bladel, Dames: 1 Maria Wynen, Bladel 2 Thea v.d. Poel, Z'woude. De Brabantse dames, niet gewend aan zoveel water lieten zich maar spaarzaam inschrijven voor het tobbevaren. Hier was de uitslag: dames, 1 Annie v.d. Salm, Z'woude, 2 Joke van Arendonk, Bladel. Tijdens een gezellige bijeenkomst werden 's avonds de prijzen uitgereikt. Als bijzondere attractie werd ook nog een film vertoond die was op nomen tydens het bezoek aan Bladel kele maanden geleden. Volgens velen veel te gauw was het moment aangebro ken waarop afscheid genomen moest worden genomen, het afscheid werd ech ter een welgemeend tot weerziens vol gend jaar. VOETBALLER BRAK ENKEL Tijdens d wedstrijd SJZ 2-Foreholte 3 zondagmiddag in Zoeterwoude werd ge speeld moest de SJZ voorhoedespeler W. Vink kort voor het einde na een stevige tackle geblesseerd het veld verlaten. Ge alarmeerd door hevige pyn werd het raadzaam geacht deze speler voor een nader onderzoek over te brengen naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden waar een enkelbreuk werd geconstateerd. ZOETERWOUDE H.R. Ongeval In de nacht van zater dag op zondag gebeurde ter hoogte van de Willibrordusstraat een onge val dat betrekkelijk nog goed afliep. Uit een poort reed een 18-jarige Lei- denaar die 's nachts kennelijk geen verkeer verwachtte, met zijn bromfiets de weg op. Een auto die naderde uit de richting Alphen kon de man niet meer ontwijken. Hij werd geschept en tegen het wegdek geslingerd. Met een hoofdwond werd hy naar het Ac. Ziekenhuis gebracht, vanwaar hij na behandeld te zyn op eigen gelegen heid naar huis kon keren.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4