Jeugd inLeiden-Noord zette schouders onder wit speelplan Minder belangstelling voor Leidse Studentenverenigingen GROFVUIL- OPHAALDIENST. AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 7 SEPTEMBER 1967 TERREIN AAN SURINAMESTRAAT INGERICHT NAAR EIGEN WENS Tien jongeren van twaalf tot zestien jaar hebben gisteravond aan vertegenwoordigers van de Leidse pers uiteengezet, wat er gaat ge beuren met het terrein aan de Surinamestraat., dat enkele weken geleden werd vrijgegeven voor het „Witte speelplan". Het tiental (vijf meisjes en vijf jongens) vormen met een zelfde aantal vol wassenen de contactpersonen, die door de Leidse Jeugd Actie zijn aangezocht de plannen van de jeugd in hun omgeving gestalte te geven. Het witte speelplan werd enkele weken geleden in de Leidse bladen aangekondigd als een gelegenheid voor de jeugd in Leiden-Noord zelf een speelterrein in te richten naar de eigen wensen en behoeften. En die bleken er te bestaan. Het plan is met open armen ontvangen door de kinderen in de buurt van het witte terrein aan de Suriname straat. opgeslagen, autowrakken en een oude autobus worden neergezet enz. Een andere groep voelde veel voor een verkeerstuin, maar daarvoor ontbreekt de ruimte, wil er nog iets anders mogelijk zijn binnen de grenzen van het plan. Voorlopig zullen daarom alleen op de paden verkeersborden worden geplaatst. Aan enkele andere wensen, o.a. handenarbeid en repa- Grootste behoefte sportgelegenheid Op de 150 ingevulde vragenformu lieren. die de verlangens weerspie gelden van de speelse jeugd, bleek dat de grootste behoefte bestaat aan een sportveld, waar voetbal, basket bal en volleybal mogelijk is. De 16- jarige Frits Welling: „Als wij een partijtje basketbal willen spelen moe ten we helemaal naar Leiderdorp, in de stad zelf kunnen we niet terecht." Daar komt nu verandering in. Een gedeelte van het witte terrein zal worden betegeld en er komen ver plaatsbare installaties. Huttenbouw Groot was ook de wens naar een gebouwtje waar allerlei binnenacti- viteiten kunnen plaatsvinden, zoals 't luisteren naar muziek en het lezen van tijdschriften of gewoon gezellig praten met elkaar. Om aan deze be hoefte te voldoen zal worden gezocht naar een bouwkeet, waarin oude ban ken worden gezet. Gevraagd werd ook de mogelijkheid te bieden om hut ten te bouwen en te bewonen voor jongens en meisjes apart. Hiervoor zullen twee terreintjes worden vrij gehouden, waarop oude bouwmateria len worden neergelegd. De jongens voelen er veel voor te bouwen, af te breken en opnieuw te beginnen, de meisjes hebben het liefst blijvende hutten. Deze kunnen worden gebruikt om te lezen, mischien iets te koken naar een transistor-radio te luisteren Autowrakken Een aantal inzenders wilde een stuk van het terrein onbebouwd laten. Hier zouden dan tenten kunnen worden Automobilist ramt hek en rijdt door Een 20-jarige inwoner van Leiden heeft vannacht om half één op de Haag- weg in Lelden een ijzeren tuinhek om vergereden. Na de botsing is de chauf feur direct doorgereden. Dankzij in tensief speurwerk van de Leidse poli tie kon de chauffeur vanmorgen om kwart over vijf van zijn bed worden gelicht en worden ondervraagd. Volgens de verdachte had hij het tuinhek ge ramd, doordat hij de macht over het stuur verloor. Het tuinhek was geheel vernield; de rechterzijde van de wa gen was zwaar beschadigd. ratie van bromfieten kon niet wor den voldaan. Op een klein terrein is nu eenmaal niet alles tegelijk mo gelijk en per slot van rekening kun nen deze activiteiten thuis of op een jeugdclub gebeuren. Ook werden speel- tuintoestellen zoals een wip en een schommel genoemd. Die zijn eveneens niet opgenomen, omdat dit de speel tuin Oosterkwartier concurrentie zou aandoen. Zelf aan de slag Zoveel mogelijk zal worden ge probeerd om de dingen, die in het witte plan te pas komen, zelf te ver zamelen. Ook de inrichting kan gro tendeels door de kinderen zelf wor den verzorgd, terwijl ook ouderen hun medewerking al hebben toegezegd, b.v. voor het leggen van het tegel- plateau en het aanbrengen van een omheining. De jeugdgroep, die het contact onderhoudt tussen de bevol king en de Leidse Jeugd Actie wordt gevormd door Carla Driessen, Coby Neuteboom, Elly de Raad, Tiny Bak ker, Greetje Buyn, Wim Bey, Frits Welling, Bert Brandt, Jaap Oly en Peter Ciere. In hun gedachten gaat Lezingencycli voor studentenechtparen Ontwikkelingshulp staat centraal De Leidse katholieke studentenpa rochie gaat haar activiteiten 't komend jaar vrij sterk uitbreiden. Deze uit breiding betreft vooral de organisatie van een vijftal lezingencycli voor ge huwde studenten en leden van de wetenschappelijke staf. Het vraagstuk van de ontwikkelingshulp staat daar bij in het centrum van de belangstel ling. Aan een kleine driehonderd echt paren is een folder toegestuurd waar in het programma van het komende jaar staat afgedrukt. Men meende niet meer met één of twee lezingen cycli te kunnen volstaan, omdat ener zijds het aantal echtparen sterk is toegenomen en anderzijds in de voor afgaande jaren zóveel nuttige ervaring is opgedaan, dat de sprong naar een veel uitgebreider programma kon worden ondernomen. De onderwerpen zijn: ontwikkelings samenwerking (5 lezingen, o.a. van de heer P. Reckmann van de Sjaloom- groep); de plaats van de mens in de natuur (5 lezingen, o.a, van prof. Van Iersel en dr. Corn. Verhoeven, de schrijver van „Rondom de leegte"); vooruitgang der volkeren (6lezingen); de uiterlijke vorm van de kerk (5 lezingen, o.a. van de weleerw. heer T. Naastepad over het Nederlands als liturgische taal); wegen naar de vre de. Deze cyclus van 5 lezingen wordt georganiseerd in samenwerking met de Christen Studenten Raad; sprekers als de wereldbekende ontwikkelings- deskundige prof. dr. Jan Tinbergen, de predikant dr. K. Strijd, de wijs geer prof. dr. Bernard Delfgauw e.a. staan borg voor het zeer hoge gehalte van deze bijeenkomsten. De inleidin gen van deze cyclus „wegen naar vrede" vinden steeds plaats in het groot-auditorium, waarna de echtpa ren een week later bij één van hen thuis de aan de orde gestelde onder werpen nader bespreken. Beurzenbeleid en zwaardere studie-eisen van invloed B\j de vijf strudentengezelligheidsver- kracht ligingen in Leiden hebben zich dit jaar minder eerstejaars studenten ge meld dan in vorige jaren. Er is slechts een lichte achteruitgang te bespeuren, hoewel de grotere studentenverenigin gen, zoals Het Leids Studenten Corps en de Vereniging van Vrouwelijke stu denten te Leiden minder leden hebben aangetrokken. Er komen nog wel aan meldingen binnen, maar deze aantal len zijn zo gering, dat dit te verwaar lozen is. Alleen de „Soeiëtas Studlorum Reformatorum", afd. Leiden, de ge- zelligheidsvereniglng voor Protestant se studenten mag zich verheugen in een geringe toename. Bij „St.-Augustinus", die ruim 1100 leden telt, waaronder ook de reünisten een geringer aantal eerstejaarsstuden- gemeld. Vorig jaar hadden zich er tien meer ingeschreven; van de 260 novie ten zijn 80 meisjes. „Catena", die open staat voor manne lijke en vrouwelijke studenten onge acht religie, wereldbeschouwing en so ciale herkomst, telt dit jaar 180 no vieten, ongeveer 15 minder dan vorig jaar. Deze vereniging, wier sociëteit „Horus" aan het Rapenburg is geves tigd, telt 750 leden. Het corps heeft samen met de VVSL hebben zich 260 eerstejaarsstudenten ten binnen haar muren. Het Corps telt Bij St.-Augustinus hebben zich dit vorig jaar. Het totaal aantal Corpsle den bedraagt ruim 1400. Bij de WSL hebben zich 285 novieten aangemeld; vorig jaar zijn er 316 meisjes geïnau gureerd. Het bestuur van de WSL wijt de verminderde belangstelling voor haar vereniging aan de aantrekkings- Catena, die geheel GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN GEVESTIGDE PERSONEN week van 24 tot en met 80 augustus A. G. M. van Houdt en fam., leraar, Donizettilaan 23; H. de Kruijs en fam., boekhouder, Donizettilaan 25; M. Kooij- man en fam., arts, Schubertlaan 173; Q. W. A. Bleijs en fam., koopman, Jac. v. Campenlaan 54; D. C. M. Weststrate en fam., J. Urlusplantsoen 213; S. C. H. C. Jacobs-Slager, Plantsoen 1; P. G. Ot- tenbros, Leemansstraat 63; H. Heins, mi litair, Verdamstraat 32; J. Siera, huis schilder, Langegracht 184; E. M. M. M. van Mook, onderwijzeres G. Doustraat 29a; A. H. Postel, Houfcaan 55; A. C. M. Cornips, strijkster, Orinjegracht 114; J. J. H. Rutten, typograaf, Molensteeg 29; M. G. A. van Bree secretaresse, Haarlemmerweg 70; J. H, van der Lich te, machinebankwerker, Rijndijk 206; J. H. A. Meijer, kelner, Kennedylaan 32; J. van Dam, '1.1. verpleegster, Houtlaan 55; D. H. A. Springer, Verdamstraat 56; L. V. Mazel, Schelpenkad» 41; D. Matters-Prummel, Potgieterlaan 16 K. Bastiaans, Mariënpoelstraat 29: het witte plan iets geweldigs worden, m. Bontje-Plug, Drie Octoberstraat 30; waar iedereen naar uitziet. Onbestuurde auto tolde over iveg GECOMPLICEERDE KETTINGBOTSING OP DE HOGE RIJNDIJK Op de Hoge Rijndijk te Leiden ter en botste tegen een personenwagen, hoogte van de Meerburgerstraat heeft zich gistermorgen om acht uur een gecompliceerde kettingbotsing voorge daan, waarbij zes auto's waren be trokken. Het ongeluk gebeurde o.a. tengevolge van het gladde wegdek. Een personenwagen, die uit de rich ting Zoeterwoude voorsorteerde om naar links de Meerburgerstraat in te slaan, moest plotseling stoppen. Een tweede wagen, die achter hem reed, remde, maar gleed door en botste tegen de voor hem staande wagen. Dit was de eerste klap. Een vrachtwagen ech ter, die ook uit de richting Zoeter woude naderde en probeerde te rem men, gleed vervolgens ook door en botste met een harde klap tegen de beide wagens, die doorschoven tegen een geparkeerde personenauto. De bestuurder van de eerste wagen was inmiddels al uitgestapt, zodat zijn auto zonder bestuurder rondtolde. Door de botsing met de geparkeerde auto caramboleerde de eerste auto zon der chauffeur over de rechterkant van de Hoge Rijndijk richting Leiden Leidse Spaarbank hield in augustus half miljoen over In de maand augustus 1967 werd bij de Leidse Spaarbank ingelegd 5.396.846,14 en ƒ4.862.683,71 terug betaald. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 596 en het aantal afbetaalde boekjes 413. Op 5.107 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 196.072.- bijgeschreven. Er werden 1.312 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van 52.610,69. Het te goed der 63.266 inleggers bedroeg aan het einde der maand 80.691.387,08. Vrijdag 8 september Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Volienhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk lot Van Volien hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat die vanuit de stad richting Leiden reed. Tegen een huis kwam de onbe stuurde auto tot stilstand, volledig vernield. De voorzijde van de .vracht wagen werd beschadigd. De andere vier personenauto's kregen zware schade. Niemand werd gewond. Molenaar-Grollé, secretaresse, Lage Rijndijk 90d; I. H. Oudolf, hulp in de huishouding, Pieterskerkhof 36; J. F. A. Nas, Klikspaanweg 9; J. C. Buttinger, Burgsteeg 1; J. Reijnevelci-de Lange. Lekstraat 14; H. B. Kok, Mirnixstraat 65; G. J. Vincent, Middelstegrtcht 20; A. Kuijvenhoven, Prinsenstraat ï)6; F. E. A. Moore, Spieghelstraat 31; P. G. Timp, Steenstraat 55a; M. E. J Segers, Noordeinde 50; B. I. H. M. Smit, Noord einde 50; H. B. H. Mimoun, ffbrieks- arbeider, Doezastraat 34; S. M. T>, Nee- ve, Boerhaavelaan 15; M. J. Eerbeé, Hooigracht 15; S. H. Schiff, Hogevoerd 87; M. Vervlost, medisch analyste, Lijs terstraat 4; J. P. Ensing, fysio-tlera- peute, Rijnsburgerweg 144; W. Verteelt, ondei'wijzer, P. van Anrooystraat 32; B. Burgemeester L. de Kool van Voorschoten reikte EHBO-diploma's uit A. Giel, Hogewoerd 154; B. Salhi, arbei der conserv. fabr., Doezastraat 34; A. M. Kroon, Wagnerplein 122; P. van Hel den, huisschilder, Bloemistenlaan 21; A. C. H. Claessens, Zocherstraat 5; D. W. van Rooijen, de Laat de Kanterstraat 24; J. S. G. Dijks, militair, Morsstraat 62- 64; A. Hepp, Rijn en Schiekade 115b; M. Ouarghine, arbeider melkfabr., Doeza straat 34; S. N. Abdui Hamid, Rijn en Schiekade 106; O. A. Wever, Hogewoerd 154; M. H. den Bak, verpleegster, Hout laan 55; I. J. M. Dahlhaus, Noordeinde 50; G. S. Mulder, verpleegster, Houtl. 55; D. Joustra, militair, Noordeinde 2a; M. Hazenoot, militair, Houtlaan 55; C. M. Schrijnen, de Laat de Kanterstraat 40; J. Reneman, Lage Morsweg 67; Z. J. Sennema, Lange Mare 104; J. H. La Poutré, Rijn en Schiekade 9; C. E. van Nierop, Witte Singel 94; J. H. de Roode, kookster, Langegracht 75; H. J. M. Hoeks, onderwijzeres, Schubertlaan i; J. T. van den Berg, kantoorbediende, Sumatrastraat 44a. ëmancipeerd" is. Oorzaken Als algemene oorzaken van de ver minderde belangstelling voor het ge zelligheidsleven noemden de besturen van de respectievelijke studentenver enigingen: het krappe beurzenbeleid, de zware eisen van de studie, de studie verkorting, minder eerstejaarsstuden ten in Leiden en de financiële konse- kwenties, die deelname aan het studen tenleven met zich meebrengt. Bij St. Augustlnus hebben zich dit jaar ook enkele studenten als lid opge geven, die uit reformatorische kringen komen. In principe staat de katholieke studentenvereniging in Leiden open voor iedereen. De „kennismaking" ge schiedt op basis van gelijkwaardigheid, maar op voet van ongelijkheid, dit om organisatorische redenen. LEIDSE AGENDA DONDERDAG 7 SEPTEMBER De Burcht 20.00 uur Algemene ledenvergadering KVP, afd. Leiden. De heren P. J. M. Aalberse (partij voorzitter) en E. G. M. Jurgens (ver tegenwoordiger van de christen-radi- kale stroming en voorzitter van de kring Amsterdam) spreken over „Par tijvorming (De)Confessionalisering. Stadhuis 20.00 uur Leids Jonge ren Parlement. Jeugdhuis Levendaal 20.00 urn- Openingsweek „Rivièra-Leython". VRIJDAG 8 SEPTEMBER Pieterskerk 20.15 uur Orgelcon- ZATERDAG 9 SEPTEMBER Excursie naar Dahlia-kwekerijén voor leden Kon. Ned. Mij. voor Tuin bouw en Plantkunde. 13.35 uur ver zamelen Rijnsburgerweg 133. Schouwburg 20.00 uur „Wiener Blut" door Hoofdstad Operette. Jeugdhuis Levendaal 20.00 uur Openingsfeest. Speeltuin „Oosterkwartier" 19.00 uur Tentoonstelling Leidse Pluimvee- en Konijnensportvereniging. ZONDAG 10 SEPTEMBER Speeltuin „Oosterkwartier" 10.00 DE LEIDSE COU RANT r de stad Leiden Aardige job voor handige scholieren. Aanmelden bur. PAPENGRACHT 32 LEIDEN LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 713 sept. zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: 20.000 mijlen onder zee (14 jr). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Mooi maar slecht (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: The naked runner (14 jr.). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Blow up (str. vohv.), prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: The sound of music (a.l.), prol. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Superagent Mark Donen (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Heimwee naar Leiden Favoriet A. V. d. Blirs Jongeman vluchtte 0 u/nn Ha rnniliA Gisteravond heeft burgemeester L. de Kool van Voorschoten aan 28 geslaag de cursisten van de Kon. Ver. v. EHBO afd. Voorschoten het diploma uitgereikt. Hoewel de burgemeester vanzelfspre kend verheügd was over deze verster king van het team Voorschotense EHBO' ers was hij in zijn toespraak toch niet optimistisch gestemd. Ideaal zou zijn wanneer in ieder gezin een EHBO'er zou zijn. Het gevaar langs de wegen wordt steeds groter en de EHBO kan in ieder geval van nood kostbare levens helpen redden. Spr. bracht dank aan alle wer kers en deed een dringend beroep op de Voorschotenaren zich bij het liefdewerk aan te sluien. Voorzitter W. Duys haakte op de toe spraak van de burgemeester in. De deel name aan het EHBO-werk tri Voorscho ten is omgekeerd evenredig aan de groei van de bevolking; tot nu hebben zich nog slechts 26 nieuwe cursisten aange meld. De diploma's werden vervolgens door de burgemeester uitgereikt aan de 28 geslaagden, waaronder (slechts) 9 he ren. De plechtigheid die plaatsvond in het Cultureel Centrum, werd gevolgd door het optreden van een cabaretgezel schap, dat de rond 100 aanwezigen nog prettig heeft vermaakt. De foto toont de burgemeester, terwijl ij een der geslaagde dames met een handdruk feliciteert. uit ziekenhuis De 17-jarige Leidenaar Mathijs Alex ander H., die zondagavond bij een keersongeval in Den Haag'gewond is gisteravond door een politie-auto op gepikt, omdat hij in ziekenhuiskleding >p de Bezuidenhoutseweg stond te liften. i>e jongeman was uit het Haagjse Ge- neenteziekenhuis weggelopen omdat hij hiimwee had. Hij is nu opgenomen in eei Leids ziekenhuis. LOOS ALARM BIJ MOLEN „DE VALK" Een zware donderslag boven Leiden heeft hedenmorgen voor de nodige pa niek gezorgd. In molen „De Valk", dat tegenwoordig als molenmuseum is in gericht, begon na de klap een signaal- hoorntje van de telefoon te blazen, waarop de beheerder direct alarm sloeg. De brandweer rukte met twee wagens uit, maar een grondig onderzoek aan de molen leverde niets op. De wieken noch de knp vertoonden een teken van inslag, zodat het alarm al na tien mi nuten kon worden opgeheven. Het „aanslaan" van de PTT-toeter ls vermoedeiyk veroorzaakt door de tril ling, want in de electronische circuits van de molen konden geen kortsluiting of andera storingen geconstateerd worden. won de ronde voor Noordwijkerhouters De wedstrijd op tourrijwielen voor Noordwijkerhouters van 16 jaar en ou der werd gisteren gewonnen door de favoriet A. W. v.d. Burg, Zeestraat 109b, de winnaar van de Ronde van Noordwijk van vorige week. De dap pere poging van N. Slingerland om van begin af alleen de kop te nemen en te houden leed schipbreuk. Als tweede eindigde Tjoerd Dijkstra en na hem kwam de rest van de familie Van den Burg, te weten J. A. als derde en Kees als vierde aankomende. ROELOFARENDSVEEN Rakkers De Rakkers of junioren die zich nog niet hebben opgegeven voor de uitgaansdag (zondag 17 september) kunnen dit nog doen tot zondag 10 sept. de leidsters. KORRELTJE Marktberichten UTRECHT, 7 sept. Vee Totale aanvoer 4690; runderen 1274, vette kalveren 190, graskalveren 32, nuch tere kalverep 343, schapen 1443, var kens (boven 100 kg) 437, idem (be neden 100 kg) 22, biggen 898, bokken en geiten 51. Prijzen: melk- en kalf- koeien 1000-1475, kalfvaarzen 1020- 1225, vare koeien 920-1080, pinken 675-725, stieren 775-1220, graskalveren 360-540, nuchtere kalveren 40-80, fok- kalveren 120-290, schapen 80-120, lam meren 115-145, drachtige varkens 345- 500, lopers 85-115, biggen 62-74, bok ken en geiten 10-64, vette koeien le kw. 3.80-4.05, id. 2e kw. 3.60-3.80, id. 3e kw. 3.20-3.60, vette kalveren le kw. 350-3.65, id. 2e kw. 3.30-3.50, id. 3e kw. 3.00-3.30, nuchtere kalveren 1.40-1.80, zware vette varkens 1.80-1.85, zouters 2.10-2.15, slachtzeugen 1.60-1.65, jonge slachtzeugen 1.65-1.75. Handel en prij zen: melk- en kalf koeien, rustig, niet geheel prijsh.; vette koeien, flauw, prijsh.; vare koeien, stug, even lager; vette kalveren, flauw, prijsh.; gras- RIJNSBURG, 6 sept. Bloemen. Freesia's White Swan 150225, Golden Yellow 65—85, Irissen 100—180. Chry santen: Indianapolis 180210, Tokio 150 170, Lyona 140160, Koens Elite 90 120, Juweeltje 100120, Grace 85110, Golden Delight 80—110, Lilian Hoek 4065 alles per bos. Chrysanten groot: Gazelle 30—35, Alex Bedser 20—27, Me- goli 1722, Anthurium 100180, Ger- bera. 1539. Am. Anjers: Witte Sim 18—23, Rode Sim 19—24, Rose Sim 17— 22, Carry Sim 1824, Crowly Sim 19 25, G. J. Sim 18—24, Dusty 20—25, Or. Triumph 2530, Arthur 1823, Espé- rance 2025. Rozen; Baccara 2841, Zorino 814, Carol 47, Garnet 47 alles per stuk. kalveren, matig, prijsh.; nuchtere kal veren, willig, prijsh.; fokkalveren, vlug, prijsh.; schapen, kalm, niet ge heel prijsh.; lammeren idem; varkens matig, prijsh.; biggen, idem. 's-HERTOGENBOSCH, 6 sept. - Vee - Aanvoer totaal 6481; runderen 2415, graskalveren 273, vette kalveren 651, nuchtere kalveren 1321, schapen 639, fokzeugen 20, slachtvarkens 479, big gen 683. Prijzen in guldens: melk- en kalfkoeien per stuk 975-1625, guiste- koeien 835-1250, graskalveren 380-560, kalfvaarzen 1150-1575, klamvaarzen 1025-1250, guistevaarzen 875-1125, pin ken 600-800, nuchtere kalveren voor fok of mesterij 210-320, weideschapen 85-115, drachtige zeugen 350-500,, big gen 62-70. Slachtrunderen extra kwal. per kg. gesl. gew. Aanvoer 761: 450- 470; id. le kw. 3.95-4.35, 2e kw. 3.65- 3e kw. 3.30-3.55; vette stieren •4.45, worstkoeien 3.30-3.40, vette kalveren le kwal. .3.60-3.85, 2e kw. 3.30-3.55, 3e kw. 3.00-3.25. nuchtere sl. kalveren 1.45-1.75, per stuk 45-90, sl. zeugen le kwal. 1.65-1.70, 2e kwal. 1.60-1.64, slachtvarkens 1.80-1.90, vet te schapen 90-130, vette lammeren 95 -135. Aanvoer - Handel - Prijzen: melk- en kalfkoeien: normaal, rustig, flauw prijsh. guistekoeien: groter, rus tig, staand; jongvee: minder, traag, niet gehandhaafd; vette kalveren: kor ter, kalm, weinig verandering; nuch tere slachtkalveren: minder, redelijk, lager; schapen en lammeren: gewoon, vaster, vaster; fokzeugen: normaal, stug, op gelijk niveau; lopers en big gen: beperkt, gemakkelijk, stabiel; slachtvee: behoorlijk, vlotter, vaster; slachtzeugen: gewoon, gunstig, prijs houdend. GOUDA, 7 sept. Kaas Aanvoer 106 partijen kaas. Prijzen: le kwal. 3.62—3.70; 2e kwal. 3.45—3.61; extra kwal. 3.714.08. Handel goed. BARNEVELD 6 sept. Pluimvee Aan voer 14.000 stuks, handel redelijk. Prij zen (in per kg.), Slachtkippen lichte 1,10-1,25, zware 1,35-1,60. Slachtkui- kens 1,50-1,60. TER AAR, 6 sept. Groenten. Kas- snijbonen 1.101.30, idem stek 3550, snijbonen natuur 501.05, stamprinses- senbonen 901.05, stokprinsessenbonen 4085, witte pronkbonen 3570, spek- bonen 5060, andijvie 3843, B 2229, rabarber 1317, postelein 3341, uien 16, groene kool 30, rode kool 78, sprui ten A 58, B 34, D 53, komkommers krom 16, waspeen 14, kroten 17, spitskool 22 alles per kilo. Bloemkool A 8592, B 60—63, C 37—47, stek 15—26, sla 37— 41, komkommers 1534 alles per stuk. Bospeen 3637, selderij 817 per bosje. Appelen: James Grieve 40 per kilo. To maten A 2.40, B 2.402.50 per bakje m 6 kilo. LEIDSCHENDAM, G sept. Eieren. Aangevoerd waren 82200 kipeieren. De noteringen waren voor: 4300 eieren no. baarder dan wat wij reeds bereikt f 16,80-/ 17,10; 15900 eieren no. 1 hebben. PUNT 15,30-/ 16,25; 25400 no. 2 14,90 tot 15,20; 16900 no. 3 13,89-14,10; 13500 no. 4 12,20-/ 12.75; 4100 eieren no. 5 10,20-/ 10,60; 1200 no. 6 8,55- 8,90; 900 kneus 11.60-/ 12,85.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4