Nationale Leidse in biertap wedstrijd S t adsgeho orzaal autoverkoop-actie LAG K UNST-s-t-v-k-j-e-s Harmonie „Canite Tuba" Lisse viert in drie fasen feest Aankoop Leidse verzameling Lakenhal uit Dreesmann de WOENSDAG 6 SEPTEMBER 196'< DE LEIDSE COURANT PAGïNa i ME BONTE KOEVIT DE KAAG WINNAAR Een toevallige bezoeker, die gistermiddag de Stadsgehoorzaal te Leiden met e bezoek zou hebben vereerd, zou niet ten onrechte zijn ogen hebben uitgewrev bjj het aanschouwen van het interieur van de grote zaal. Geen ravage of e opengebroken vloer, geen vechtpartijen of schermutselingen tussen ordebewake artiesten. De Stadsgehoorzaal was gistermiddag voor enkele uren omgetoverd in het grootste dranklokaal van de Sleutelstad. In de grote zaal werd nameltyk onder grote belangstelling van kasteleins en echtgenotes een nationale biertap- wedstrijd voor Lelden en omgeving gehouden. Achter in de zaal waren twee mo biele tapkasten geplaatst, waaruit onafgebroken het gerstenat stroomde. Vaardige handen bedienden de kraan en strenge juryleden, die echter een glas bh gauw afsloegen, keken scherp toe/ hoe het bier in de glazen klokte. VELE DORSTIGE KELEN Om twee uur waren de wedstrijden be gonnen en om half zes kon spreker Dick de Vree (KRO-radioverslaggever) de prijswinnaars bekend maken. Meer dan 31 deelnemers uit Leiden en omgeving, zelfs uit Den Haag, waren met vele sup porters naar de Stadsgehoorzaal geko men om elkaar te bekampen in het ser veren en tappen van licht en donker bier. Aan de andere kant van de zaal zat de deskundige jury, bestaande uit mevrouw F. H. van Staalduinen uit Hon- selrsdijk, de heren J. Vader, T. van Veen, De Clerck, allen uit Amsterdam, en A. v.d. Tocht uit Heemstede. Zij be oordeelden de schuimrand van het bier - ,,de schuimlaag moet romig zijn" - en de wijze, waarop de kandidaat de bier viltjes neerzette en de drank serveerde. SPANNING Na de voorronden bleven twee maal acht kandidaten over, die om de eerste drie plaatsen moesten strijden. Er prijzen beschikbaar gesteld voor teams een tapper en een serveerster) .eenmanszaken". Naarmate het tijdstip naderbij kwam, waarop de finale zou worden „getapt" werd de spanning on danks de rustige stem van Dlck de Vree voelbaar. Niet kan worden ontkend, dat vele glazen en flesjes bier de stemming de vakmensen, die de verrichtingen hun collega's met grote interesse volgden, beïnvloedden. De jury raakte gelukkig niet onder invloed en beoor deelde met vaste blik de prestaties. Ser- te Koe" in De Kaag met 392 punten eerste. Tweede - met 386 punten - werd mej. M. Westerhelweg van ,,Het Vlie gende Paard" te Nieuwkoop. De heer A. van Dorst uit Den Haag behaalde met 381 punten de derde plaats. Bjj de teams legden Blink-Scheepbouwer en de heer M. Vu rens uit Den Haag met 779 punten be slag op de eerste plaats. De tweede prtys ging naar de heren C. v.d. Linden en P. den Engelsman, beiden van de onderof ficiersmess van de Doelenkazerne te Lelden. De heren A. Rooyakker en P. Verberg van het 8t. Antonlusclubhuis in de Sleutelstad werden beloond met een derde plaats: zty kregen 759 punten toe gewezen. De WV-Leiden en de Horeca- afdellng Leiden hadden fraaie bekers be schikbaar gesteld. Alle deelnemers kre gen vervolgens van het organiserend comité een testimonium en een aanden- ADV ERTBN TIK WEGENS ENORM SUCCES Opnieuw een grandioze van de Leidne Autoboxengarage N.V. ZATERDAG 9 SEPTEMBER van 10-18 uur verlagen wjj ieder half uur de prijzen van een aantal aantrekkelijke gebruikte auto's. Iedere half uur dalen de prijzen •net 25, 50 of zelfs 100 gulden Let op onze advertentie van vrijdag 8 september a.s. LEIDSE AUTOBOXEN GARAGE N.V. Van Oldenbarneveldtstraat 87 Telefoon 54909 APOTHEKEN Geopend 1 Apotheek v 20406. ADVERTENTIE De heer W. Dubbelaar van „De Bonte Koe" uit De Kaag tapt het winnende pilsje. veersters liepen af en aan om de getapte producten onder de talrijke dorstigen te verdelen. De gezamenlijke brouwerijen hadden 100 liter bier en 80 flesjes „don ker" beschikbaar gesteld om deze nati onale biertap wedstrijden, die in alle grote steden worden gehouden, mogelijk te maken. De winnaar of winnares zal 4 januari in de RAI te Amsterdam moeten aantreden om te strijden om het Neder lands tapkampioenschap. UITSLAGEN Het gaat om de smaak! 20 lange sigaretten 1.50 Zonder bronvermelding deze aanhaling uit een boek over Lelden: „Buurman van de H.B.S. Is het Mlneraloglsch Museum, een blozend en kloosterlijk gebouw, met in de nok een echte engelen-figuur, de vlerken half-toegeklept Zo Iets ver wacht men wel van een bewaarschool, maar niet van een museum, of het moest een museum van engelen zijn. Maar daar is een sterfelijk mens spoedig uitge keken. Het dwaze gedweep met alles wat Gothlsch was rond de eeuwwisseling is er schuld aan dat dit engeltje gesaeculariseerd werd". Het Mlneralogisch Museum aan de Garenmarkt Is sinds anderhalf Jaar gesloten; het wordt overge bracht naar het Weeshuis aan de Hooglandse Kerkgracht. De in het citaat ver melde (meisjes-) H.B.S. Is bulten de veste getogen, naar de Zweilandlaan. PREMIEOMZET VERZEKERINGEN LT.B. STEEG MET BIJNA 15 PROCENT Batig saldo bijna half milj. Ictwa"* Vastgelegde middelen1.255.330 Verschenen is het jaarverslag over Beleggingen 8.476.824 1966 van de Verzekeringen van de LTB. vorderingen 1.497 643 Uit dit verslag blijkt, dat de totale pre- Geldmiddelen 838.095 mleomzet in het verslagjaar steeg van ruim 9i4 miljoen tot ruim 10 Vz miljoen 12 067.892 gulden, een toename van 14,8%. Het batig saldo over het boekjaar 1966 be- Passiva: draagt 443.065,Eigen middelen 3.894.204 Dit resultaat ls bereikt, nadat de nor- Voorzieningen 3.149.018 male afschrijvingen op gebouwen en in- Schulden op lange termfjn 624.508 ventaris hebben plaatsgevonden en na Schulden op korte termfjn 4.400.162 afboeking van het koersverlies effekten. Resultaten Dit koersverlies ad ƒ256.350,is een Laaten- gevolg van het flskale waardertngseya- Schadc„ f 5 o#5.060 teem Lw. waarderingen tegen aankoop- Prem|, makelaardlj 2,245.040 koer» maximaal pari. tenz() de beurano Premle herverzekering 983,711 teringen lager ls. De voortgezette st|j- Kosten 2.949.320 ging van de rentestand in 1966 heeft tot Toevoegingen aan voor-'' een koersdaling geleid van obligaties zieninen 191.470 van een lager rentetype, waardoor ook Overige lasten 296 990 dit jaar weer een belangrijk koersver- Batig saldo 443.065 lies is ontstaan. In de balans per 31 december 1966 is 12.174.656 het voorstel verwerkt voor de Algemene Vergadering tot bestemming van het Baten: batig saldo ten gunste van de: Premies 7.196.599 Premie makelaardij 3.404.225 reserve nieuwbouw ƒ250.000 Schade herverzekering 1.041.333 algemene reserve ƒ155.898 Opbrengst beleggingen 415.592 voorzieningen latente belasting- Overige baten 116.907 verplichting voor de in 1966 berekende egalisatiereserve 37.167 ƒ12.174.656 Viering gouden jubileum Taptoe besluit feestweek Wanneer zaterdag 9 september voor de derde maal vrolijke muziekklanken van drie muziekverenigingen door de straten van Lisse zuUen klinken, dan is het tevens het begin van de grote gouden feestweek van de Harmonie „Ca- nlte Tuba" te Lisse. Dit feest zal in drie etappes op waardige wyze gevierd wor- Een ere-comité is opgericht, waarin zitting hebben burgemeester Mr. Th. M. J. de Graaf, J. C. E. Graaf van Lijnden, J. M. van Dijk, arts; A. M. E. Siminis- Vis; Pastoor J. van den Boogerd; Ds. S. Koolstra, herv. pred.; oud-notaris J. F. M. Pinxter; F. H. Fentener van Vllssin- gen; M. Fentener van Vlissingen-van Lanschot; J. P. Clemens Jz.; M. van der Linden; P. Romfjn; W. J. E. Tisslng; S. J. van der Voort en A. Th. M. Zwetsloot. Een afzonderlijk feest-comité is sa mengesteld, welk comité het jubileum geschenk voorbereidt en deze week een huis aan huis-collecte organiseert voor het aanschaffen van uniformen en in strumenten. Het comité vertrouwt op de volle medewerking van de gehele bur gerij van Lisse! Programma De feestviering zélf valt in drie delen uiteen. Allereerst wordt een feeatconcert gegeven in de St. Agathakerk aan de Heereweg op vrijdagavond 15 sptember om 8.00 uur. waaraan medewerken de jubilerende vereniging „Canita Tuba" en „Arti et Religioni" uit Alphen aan den Rijn; voorts orgelmuziek van de organist E. Gervai3 en klarinetmuziek I door mej. H. Drost. Voorts zal op zaterdagmiddag 16 sep tember een feest worden gehouden in het prachtige park van Kasteel Keuken hof, aanvang 15.45 uur, waar op origine le wijze gelukwensen worden aangebo den door de Landelijke Rijverenlging St. j Hubertus met klaroen en bazuin; de Ponyclub „De Poeleway", de Harmonie en haar Drumband „Canlte Tuba" en als I gaat de groep Vendelzwaaiers „Gilde van I St. Sebastiaan en St. Barbara uit Vught met een spectaculair schouwspel, geheel enig voor de Bollenstreek. Vervolgens zal van 16.00-17.00 uur in de grote salon van Kasteel Keukenhof gelegenheid gegeven worden voor het aanbieden van gelukwensen aan het jubilerend bestuur. Het „Gouden Noten Feest" zal za terdagavond 16 september besloten wor den met een massale taptoe op het par keerterrein van de Hobaho aan de Schoolstraat hoek Hobahostraat. Dit ter rein zal omgetoverd zijn en speciaal worden verlicht, zodat de taptoe een groots schouwspel zal zijn. Aan deze taptoe wordt medegewerkt door „Adest Musica", Sassenheim; Hillegomae Har moniekapel, Hillegom; „Trou moet Bly- cken", Lisse en „Canite Tuba", de Jubi lerende vereniging. Het geheel zal onder leiding staan van de heer P. Drost, diri gent van de Hillegomse Harmoniekapel. De taptoe vangt aan om 20.30 uur. Waterleidingbedrijf „De Rijnstreek" vergadert in Roelofarendsveen Het algemeen bestuur van het water leidingbedrijf De Rijnstreek zal donder dagmiddag in openbare vergadering bij een komen In hotel De Woelige Baren, Langeweg te Roelofarendsveen. Vooraf zal de officiële opening plaats vinden de relnwaterkelder te Roelofarends- i, in verband waarmede ook deze algemene vergadering aldaar wordt ge- Voor de vergadering heeft het dage lijks bestuur enkele voorstellen. Het eer ste betreft de verbinding van de trans portleiding aan de grens van Hazers- woude-Rijndijk en Zoeterwoude-Rijndijk. Vanaf het pompstation in de richting Leiden loopt een 175 mm. transportlei ding tot aan genoemde grens, alwaar jaren geleden een op jager Is geplaatst. De vroegere voedingsleldlng naar Lei derdorp is buiteu bedrijf doordat de zin ker door de Rijn tientallen jaren geleden kapot is gegaan. Door middel van een koppeling met de 400 m transportleiding naar Leiderdorp ls de drinkwatervoor ziening voor Zoeterwoude aanmerkelijk verbeterd. In verband daarmede is het de bedoeling de momenteel niet in ge bruik zijnde leiding door te verbinden met eerstgenoemde leiding en de opjager te slopen alsmede het bouwwerk. De kosten worden geraamd op 10.000. De vergoeding voor het gebruik van eigen motorvoertuigen ten behoeve van de dienst vereist enige aanvulling vol gens de mening van het dagelijks be stuur. Over het algemeen passen deze vergoedingen wel in de Rijksregeling. De vergoedingen voor personenauto's echter niet. Het bestuur stelt dan ook voor deze vergoedingen aan te passen aan de Rijksregeling. Tenslotte wordt voorgesteld enige grond rondom de wa tertoren te Roelofarendsveen te verko pen aan de gemeente Alkemade. Het gemeentebestuur ls voornemens aldaar een parkeerterrein aan te leggen. Het betreft een stuk grond ter grootte van circa 545 ca. Aangezien de grond des tijds van de gemeente Alkemade is ge kocht voor de prijs van 1.per m2 acht het bestuur het billijk deze grond voor dezelfde prijs weer aan de gemeen te te verkopen. 4& Onlangs verwierf het Stedelijk Museum „de Lakenhal" door aankoop fraai voorbeeld van het zeldzame Leidse zilver, in de vorm olie- en azijnstel van de Leidse zilversmid Hendrik Fortman, LEIDSE AGENDA Woensdag 6 september Terrein LFC 20.00 wedstrijd Oud-Ne derlands Politle-elftal tegen oud-Lelds ■CNVB-elftal. Jeugdhuis Levenda&l 20.00 uur Ope ningsweek „Rlviöra-Leython". de houder het jaarmerk 1756 draagt en de bijbehorende peperstrooier het jaarmerk 173< Opmerkelijk is dat de oorspronkelijk geslepen kristallen karaffen nog aanwezig Het stuk maakte vroeger van de bekende verzameling Dreesmann. Mgr Jansen geeft les aan religieuzen en leken Mgr. Jansen van Rotterdam zal van middag In de Rotterdamse „Doelen" zijn krachten beproeven als onderwijzer voor 105 zusters, broeders en leden van le- kenlnstltuten, die van hem hun eerste Ie* krijgen In de cursus „Religieuzen op zoek naar 'n eigentijdse levenshouding". De cursus ls georganiseerd door het Diepgang-centrum te Haxerswoude. De cursussen worden afwisselend ln Rotter dam, Den Haag. Leiden en Nleuwveen gegeven. Produktschap en bedrijfsschap Het dagelijks bestuur van het produkt schap voor siergewassen gaat de onder handelingen met het bedrjjfuchap voor de bloembollenhandel voortzetten over opheffing van dat bedrijfschap en over name van enkele taken door het produkt schap. Verreweg de belangrijkste en om vangrijkste taak die het produktschap zal overnemen zal zjjn hel hjjlioudrn van het „afnemersarchief", dat dient om de trage betalers op te sporen. Andere ta ken, vindt men b{J het produktschap, kan het bedrijfschap gemakkelijk aan de privaataet-hfeiykn' orgafltsatle* ovardra- De verantwoordelijkheid tegenover de werknemers moet by het bedryfach&p biyven. Het produktschap. vertelde voorzitter Hylkema, zal byzonder voorzichtig moe ten zyn met het overnemen van werk nemers van het bedrijfschap, omdat het hun geen taken heeft te bieden. Er wordt slechts gedacht aan het tljdeiyk overne men van één man, die het interne werk van het bedryfschap byzonder goed kent en die voor een soepele gang van zaken onmisbaar zou zyn. Hoe snel betrokkenen zullen weten waar zij aan toe zijn, zal aan het bedryfschap liggen. De heer Hyl kema dacht aan een termyn van enkele maanden Faas Wilkes speelt vanavond niet mee Faas Wllkes speelt vanavond niet mee In de wedstrijd van het oud-Nederlands polttle-elftal tegen het oud-Lcldz KNVB- ■•Iftal op het LFC-terretn. De Rotter dammer liep vorige weck tydene een vrlendschappiyke wedstrijd een kniebles sure op. Het LFC-terreln ls inmiddels al goedgekeurd: door de dralnering kan het overtollige regenwater ln korte tyd wegvloeien. De plaats van Faas Wllkes zal waarschyniyk worden Ingenomen door Blesbroek. Luchtbuksen gestolen op gangstermanier Vannacht omstreeks drie uur hebben Inzittenden van een grijze personenwa gen vyf luchtbuksen uit een zaak aan dc Hogewoerd te Leiden gestolen. De diefstal geschiedde binnen enkele minu ten: dc auto kwam aanryden, stopte voor de winkel, de etalageruit werd ingetrapt en de dieven ritsten de buksen weg. An dere luchtdrukgeweren lieten zy liggen. Met grote snelheid verwijderde de auto wiuuachynlljk een „Mercedeg Benz" - zich ln de richting van de binnenstad. De eigenaar van de winkel werd door het geluld van brekend glas wakker en zag de wagen wegryden. Hy waarschuwde direct de politie, die momenteel druk be zig is met het onderzoek. Twrf licht gewonden Frontale botsing onder Sassenheim Gistermiddag vond op de hoek Pro vinciale weg/Parklaan te Sassenheim een frontale autobotaing plaats, die wonderwel nog vrij goed afliep voor de betrokken automobilisten. Een Mercedes - personenwagen, bestuurd door een inwoner uit Lisse, kwam van- af de richting Rijksweg en sloeg bij de Parklaan linksaf, zonder voorrang te geven aan een tegemoetkomende Volkswagen, bestuurd door een in woner uit Leimuiden. Beide bestuur ders werden licht gewond, maar kon den, na eerste hulp d<»or dokter Kwint, naar hun woonplaats worden vervoerd. De personenwagens wei-den zo zwaar beschadigd, dat er een takelwagen aan te pas moest komen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3