aardgaswarmte %Leidóe6ou/Kant de kraan voor het water de knop voor het licht aardgas voor warmte TELEVISIE VANAVOND hoe eerder, hoe beter! Rotterdam loopt storm voor concert van eigen orkest R.Ph.O. start tweede seizoen in „De Doelen INT. VAN MUZIEKWEEK „GAUDEAMUS" ,Paulus de Boskabouter in zondagse „Monitor' DE LEIDSE COURANT DINSDAG 5 SEPTEMBER 1967 ,Mini' en maxi bedreigen het omroepbestel ÏTRIENDELIJK zijn ln Hilversum de bestuurders van de omroepvereni gingen ten opzichte van minister Klom pé al enkele maanden niet meer Wat VARA-be8tuurders Rcngelink er Broeksz sprekend voor hun verenigings raad aan kritiek op het ministerie voor Cultuur ten berde hebben gebracht, zullen bestuurders van andere „zuilen" misschien niet woordelijk voor rekening willen nemen, Inhoudelijk staan ze wel achter deze kritiek. Een feit is, dat minister Klompé wet telijk niets verweten kan worden. Op grond van het overgangsbestel kon ze mini-omroepen zendtijdvergunning ge ven, terwijl in de beruchte AVRO- Televizierkwestie de overheid geen bevoegdheid om in te grijpen had. In zoverre hier wettelijke regelingen aan de orde waren, hebben AVRO en Tele- vizier er in eerste of tweede instantie voor gezorgd net op het pad langs de afgrond te blijven. |~\IT neemt niet weg, dat men in Hil- versum gelijk heeft met twee kriti sche opmerkingen. Ten eerste (wat ook de AVRO onder schrijft) dat door het ministeriële beleid NHU en NTS het moeilijker dan ooit krijgen om met hun eigen program van de grond te komen. Op het moment dat de omroepverenigingen terzake minder negatief begonnen te worden, gooit Den Haag weer verkeerde ingrediënten in de De tweede opmerking is nog pikan ter. Het begint er namelijk op te lijken, dat de grondvesten van Nederlands radio- en televisiebestel, die verschillen de politieke stormen goed doorstaan hebben, nu worden bedreigd door een ontwikkeling die enerzijds het bestaan van mini- en anderszijds Tan maxi» organisaties met zendvergunning in de hand werkt. Immers, het lijkt ons niet zo gemak kelijk dat de toezeggingen, die minister Klompé, met als gevolg versnippering van zendtijd, gedaan heeft, weer inge trokken worden. Wie eenmaal geproefd heeft van smakelijke wijn, wil blijven doordrinken. Daarnaast bestaat de kans, dat wan neer AVRO-Televizier eenmaal ook de TROS aan boord zal weten te halen de kans hierop blijft reëel en wordt zelfs van TROS-zijde niet ontkend de neutrale omroeporganisatie de allure en voorrechten van een „mammoet" gaat begeren. Dan wordt niet onmogelijk, waarvoor de heer Broeksz dezer dagen terecht ge waarschuwd heeft: dat de omroeporga nisaties, die belangrijke geestelijke of maatschappelijke stromingen vertegen woordigen, steeds meer verdrongen wor den door de grote neutraliteit. Ze wor den dan zowel door de „mammoet" als door de minigroepjes in hun bestaans mogelijkheid bedreigd, zelfs wanneer iedereen hun bestaansrecht onaange tast laat. IN de na veel strijd en politieke ver- wikkelingen wet geworden omroep- regeling ligt beschoren een redelijk systeem voor NHU en NTS naast onaf hankelijke maar gerichte omroepvereni gingen en de mogelijkheid van nieuwe zendgemachtigden. Voor een goed werken van deze om roep nodig is essentieel het van de grond komen van een NHU- en NTS-program met eigen gezicht; daarnaast een voor zichtig beleid van overheidszijde. Aan geen van beide facturen is de eerste anderhalf jaar geheel voldaan. Wanneer waar is dat zoals in Hil versum al eerder betoogd werd het goede contacten met Den Haag schort, is verbetering een urgente zaak. Want allengs wordt zeker, dat het totaalprogram zowel bij radio als tele visie er schade lijdt. De oorzaak hiervan ligt beslist niet op financieel gebied. (ADVERTENTIE) Kerken voorbeeld van politieke partijen DRAKTISCH alle christelijke Kerken van Nederland hebben zich achter het initiatief geschaard, om komende maand een gezamenlijke vredesweek te houden. Dit is goed nieuws. Wat de politieke partijen in het parlement niet hebben kunnen bereiken, werd door de Kerken gerealiseerd. In het licht van de heersende wereldnood hebben zij hun geschillen een ogenblik laten rusten, in de overtuiging dat wat het zwaarste is, ook het zwaarst dient te wegen. Nu weten wij wel, dat de concrete punten, die bij deze interkerkelijke actie naar voren worden gebracht, vrij on schuldig zijn. Geen zinnig Nederlander, die zich tegen een verdere spreiding van kernwapens zal verzetten of die de wereldhandelsconferentie van New E^hi geen succes zal toe wensen. Zeléer zo lang niet concreet wordt gezegd, waarin dat succes moet bestaan. Ook zijn er geen bezwaren in te brengen tegen het (vrijblijvend) bespreken van de door de Kerken naar voren geschoven discussie punten. De betekenis van deze actie moet dan ook niet primair in haar politieke kracht dadigheid worden gezocht. Zij ligt veel eer in het feit, dat de Kerken hun ge brokenheid althans gedeeltelijk hebben overwonnen door zich met een gezamen lijke boodschap tot de wereld te richten. Wetend, dat de wereld niet luisteren zal, zolang de boodschap overstemd wordt door onderling gekrakeel en dog matische schermutselingen, hebben ze hun geluid in één boodschap gebundeld. De kans dat de wereld zal luisteren is er ongetwijfeld groter door geworden. Hopelijk zien de Kerken in de komende vredesweek kans, hun oproep nog wat nader te concretiseren. Met name zullen ze er moeilijk langs komen, te zeggen, wat zij denken van de kwestie-Vietnam. De verkondiging van het evangelie-is krachteloos zolang zij geen spijkers met koppen slaat. In dat geval zou men op de Kerken het woord van Jeremias kunnen toepas sen: „Zij trachten de breuk op het lichtst te genezen door te zeggen: vrede, vrede, terwijl er geen vrede is". Inspraak IN een week dat half Nederland nog op vakantie was of daarvan net terug keerde, heeft minister Beernlnk de natie verrast met een vóórontwerp tot her ziening van de gemeentewet. De eerste discussies richtten zich toen vooral op Iets wat niet in het vóórontwerp stond: de mogelijkheid om een burgemeester Ie kiezen ln plaats van hem te laten benoemen. Met de bittere of sarcastische woorden die naar aanleiding hiervan minister Beernink werden toegezwaaid betreft, we vinden die onjuist. Ten éerste omdat het vóórontwerp voor het overgrote deel een werkstuk is uit dagen dat nog de voorgangers van de tegenwoordige be windsman voor Binnenlandse Zaken in het zadel zaten en mr. Beernink kwalijk het ter discussie stellen van een vóór ontwerp op de lange baan kan schuiven. Ten tweede omdat we ondanks D '66 het kiezen van een burgemeester een riskante zaak vinden. Toegegeven het betoog dat Nederland een der weinige Europese landen is, waar het hoofd van de gemeente wordt benoemd, z(j gesteld dat Nederland dan tevens een der wei nige landen is dat zich op die manier veel misère bespaard heeft. In menig land waar men nu burgemeesters kiest, zouden burgers die geen oog hebben voor het algemeen belang vermoedeljjk graag op het Nederlandse systeem overstappen. Wel geloven we dat de bestaande praktijk verbeterd kan worden door het bevorderen van inspraak bij burge meestersbenoemingen van de kant van gemeentebestuur. Mr. Beernink vindt dit ook, maar ziet dan liever wel dat deze uitspraak in regels vastgelegd gaat worden. In details liever niet, mits dan maar komt vast te staan dat deze inspraak voor benoemde autoriteiten geen vrjjblflvende zaak moet zijn. Maar wanneer minister Beernink dan ook nog vindt, dat de inspraak niet moet gaan om concrete personen, doch beperkt dient te blflven tot „de soort figuur die gekozen moet worden", kun nen we hem moeilijk volgen. Want in spraak blijft een spelletje met louter onbekenden, wanneer ze zich moet be perken tot geloof, politieke richting, maatschappelijke belangstelling, specia lisme en karaktereigenschappen. Vanzelfsprekend moet de inspraak niet van meetaf van één persoon gelden; Amsterdam was in dit opzicht inderdaad „een bijzonder geval". Maar namen noemen, kan vaak verlichtend werken; over en weer. Vooral als het laatste woord toch aan een benoemende auto riteit blijft. 93J Sinds het in gebruik nemen van het fraaie concertgebouw ,,De Doelen" in mei 1966 beseft Rotterdam pas wat het betekent een eigen orkest te hebben en tot welke prestaties dit orkest in staat is. De toeloop naar de concerten is on geveer verdrievoudigd en voor het sei zoen 19671968 wordt gerekend op bij na 140.000 „manplaatsen" (abonnemen ten, losse kaarten, abonnementscon certen en kaartverkoop promenadecon- Met deze mededelingen luidde de heer H. M. Kraayvanger, plaatsvervan gend voorzitter van het Rotterdams Philharmonisch Orkest, het nieuwe sei zoen in. Sombere verwachtingen ten spijt blijkt ,,De Doelen" de belangstel ling voor de concerten geweldig te sti muleren, ook nu het nieuwtje er af is. De voor 19671968 geplande 49 abonne mentsconcerten zijn reeds volgeboekt en er zijn al 7 extra-concerten gepro grammeerd. De heer Kraayvanger uit- ie de wens, dat het R.Ph.O. zal gaan gelden als een der beste orkesten van Nederland en dat men daar ook alle consequenties (subsidie!) aan zal ver binden. Voorts werd nog meegedeeld, dat het batig saldo van het concert, dat op 18 mei j.l. gegeven werd ter gelegen heid van de eerste verjaardag van ,,De Doelen", geschonken is aan de Stich ting ter bevordering van de Volksge zondheid. Dit saldo bedroeg 22.475 gul den en de mogelijkheid schijnt te be staan dat er nog 10.000 gulden bij komt. De heer Kraayvanger bood aan bur gemeester Thomassen de eerste Philips grammofoonplaat aan van het R.Ph.O. onder leiding van de toekomstige vaste dirigent en artistieke leider Jean Four- net. Dit is een opname van Franse wer ken, die gespeeld zijn op een promena deconcert in ,,De Doelen". Originele versie van Schumans pianoconcert DEN HAAG (ANP) De pianist Malcolm Frager zal vanavond in de Schevenlngse Kurzaal de oorspronkelij ke versie van Schumans pianoconcert spelen, met medewerking van het Re sidentie Orkest onder leiding van de Chileense dirigent Juan Pablo Izquler- do. Deze versie is sinds 1845 nog maar tweemaal uitgevoerd door Frager, in Brussel en Boedapest. De pianist heeft zelf het originele manuscript gevon den in een privé-verzameling. Hij heeft de orkestpartijen overgeschreven en voor uitvoering gereedgemaakt. Frager acht de oorspronkelijke versie muzika ler en minder geschikt om tot een maat van romantiek of van harde vir tuositeit te raken. Schumann verklaar de zelf steeds dat ,,de originele gedach te altijd de beste is". Frager zal deze oorspronkelijke ver sie van het pianoconcert ook vrijdag avond ln de Kurzaal spelen. Budolf SoAock, eoetgevooisde vertolker won opera-, operett e- en tal van andere j land. Oen Mok fyetek voor te bereiden op verjaardagge eet, da» kif gteêeravond i een porUf»,e tennén Forum van hedendaagse muziek De stichting Gaudcamus, centrum van en voor hedendaagse muziek, organi seert van 8 tot en met 15 september a.s. haar jaarlijkse Internationale mu- ziekweek. Voor de compositieprijsvraag, die aan deze manifestatie verbonden is, werd het recordaantal van 110 partitu ren ingezonden. Componisten uit 22 lan den hebben hieraan deelgenomen. Een internationale jury heeft uit deze inzen dingen een aantal composities uitgeko zen, die tijdens de muziekweek zullen worden uitgevoerd. Met zijn werken van Maurice Pierre Benhamou, Tona Scherchen (dochter van de bekende dirigent). Jos Kunst, Hans Joachim Hespos. Daniël K. Rentz, Jack Fortner. Rob du Böis, Jo van den Booren, Wolfgang Witzenmann, Ralph Lundsten en Leo Nilson, Alfred Janson, Jean Yves Bosseur, Joep Straesser, Cos- tin Miereanu, Tilo Müller-Medek en Nor- bert Linke. De jury. bestaande uit Roman Hau- benstock Ramati, Theo Bruins. Marius Constant, Ingvar Lidholm en Krysztof Penderecki, zal de prijzen pas toekennen nadat de uitgekozen we:ken geklonken hebben. Zl] heeft zich dus niet tevreden gesteld met alleen maar het „lezen" der partituren. De Internationale Muziekweek omvat ook een analysecursus die gehouden wordt op Huize GBudeamus te Bilthoven. Roman Haubenstock-Ramatl, die de cur sus leidt, bespreekt met de deelnemen de componisten de werken die in pre mière zullen gaan. De activiteit van de muziekweek naar buiten bestaat vooral In óm ooooe&en, dim op vensahiUende NEDERLAND I STER-reclameuitzen - dingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur). NTS: 18.45 uur: De Mini-molen 18.50 uur: Nieuws in het kort AVRO: 19.00 uur: De onbekende wereld, documentaire 19 20 uur: Frans van Bergen improviseert 19.30 uur: Kolonel Hogan's helden, t.v.-serie NTS: 20.00 uur: Journaal HILVERSUM I NRU: 19.30-21.00 uur: Henry Wood Prome nade Concerten 21.00-22.30 uur: Nordring 1967, concert 22.55-23.50 uur: Uit het historische archief, ernstige muziek Radioprogramma AVRO: 20 20 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Dick van Dykeshow. t.v.-serie 2110 uur: Tweehonderd vingertjes, harpconcert 21.30 uur: NTS: 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting NEOERLAND II (STER-reclame- uitzendingen om 20.01 en 22.00 uur) HILVERSUM II KRO: 20 40-21.15 uur: Stereoconcert door Radio Philharmonisch Orkest 23.15-23.55 uur: Tussen waken en dromen, grammofoon platen NTS: 20.00 uur: Nieuws in het kort j 20.05 uur: Fishermans's fiësta, documentaire 20.30 uur: Iwan de verschrikkelijke film (II) 22 05 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I NCRV: 17.00 uur: Improvisatie, jeugdprogramma 17.30 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7 00.8.00, 11.00. 13.00, 16.00, 18.00, 20 00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 700. 8.00, 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 20.00, 22.30. 23.55 actual., 22.5! muziek, 23.50 Mod. liederen, 23.55 Nieu HILVERSUM II (198 m) - KRO: 18.00 nenkoor, 18.20 Zendtijd CPN, 18.30 Jon postbus, 19.35 Vaudeville, 20.00 Carill< 20.15 Mod. muziek. 20.40 Radiofilharm. 22.00 Geestel. liederen, 22.30 Nieuws, 22.45 hilvfrsttm 'ttt v?4n Progr. over Schotland, 23.15 Gram., 23.55 n™= -ri <240 VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox 0 Jazz-journaal, 13.05 Plaatjes 19.00 Hot This is rhowbusli SïïS™ IS» M.UWS, 15.02 Meute mneiék, ss sasa ye opnam. 5 Rhythm and blues: i Belgische componisten. WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) VARA: 7.. 7.23 Gram., 8.00 Ni d. huisvrouw), 9. ochtendgymn., hulsvrouw, 11.04 Mod. 12.22 Land- en tuinboir orkest, 13.00 Nieuws, actual., 13.25 Cabaret, kindei plaatsen worden gegeven. Het openings concert op 8 september a.s. wordt ge geven in „De Doelen" te Rotterdam. Een bijzonder accent krijgt het werk van Arnold Schönberg, de vader van de dodekafonie, in het concert op 9 septem ber te Utrecht (in K. en W.). Uitge voerd worden het strijkkwartet op 10 nr. 2, de klavierstücke op 19 en 33a en b, alsmede de zelden ten gehore gebrachte „Ode to Napoleon". Moderne jazz wordt gegeven op 10 september door het Trio Loevendie in de VARA-studio te Hilver sum. Verschillende concerten en andere activiteiten completeren deze internatio nale manifestatie van hedendaagse mu ziek. Muziekcongres in Joego-Slavië LJOEBLJANA (AP) Het tiende congres van het Internationaal Musico logisch Genootschap, dat bijgewoond wordt door 450 afgevaardigden uit 30 landen, is gisteren begonnen. Op het congres zullen verschillende perioden in de Europese muziekgeschiedenissen be sproken worden alsmede de rol van de Joego-SIavische muziek in Europa. NTS brengt twee jeu gdf euilletons (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Met ingang van het nieuwe winterseizoen (1 oktober) keert op zondagmiddag van 15.30 uur tot 17 uur het populaire tv-program- ma „Monitor" terug, zo werd op de jaarlijkse NTS-persconfcrentie in Hil versum meegedeeld. Dit programma zal weer nieuws, sport, wegen- en weer- informatie bevatten. „Flipper" wordt opgevolgd door een avontuurlijke se rie Westerns onder de titel „Lone Ran ger". Voor de jongste kijkers is er goed nieuws, want „Paulus de boska bouter", de befaamde radiocreatie van Jean Dulieu zal nu voor de tv in een poppenserie verschijnen in „Monitor". Voorts is er op zondagavond van 19 uur tot 19.30 uur het jeugdfeuilleton „Axel Nort" op Nederland II. Het is een succesvolle detectiveserie van de BRT, waarvan het scenario is geschre ven door Lode de Groof. Nand Buyl vervult de rol van detective Axel Nort, Marcel Hendrickx is de politiecom missaris en Denise de Weerdt speelt voor de geheimzinnige Barbara. De dinsdagse NTS-avond op Neder land II zal in zijn geheel door Kees Brusse worden gepresenteerd. Brusse brengt een edgen, over de avond ver deeld tv-programma, dat de verbin ding vormt tussen de voornaamste uit zendingen. „Van Gewest tot gewest" krijgt nu wekelijks twee afleveringen via Nederland II op dinsdag- en don derdagavond. Daardoor kan meer aan dacht worden geschonken aan belang rijke culturele en maatschappelijke activiteiten in de provincie. Een belangrijke dinsdagavondserie wordt „De 21e eeuw" van de CBS, Ned. uitzending op Duitse zender KEULEN (DPA) De Deutschland- funk in Keulen heeft gisteren zijn uit zendingen voor het buitenland uitge breid met een bulletin ln het Neder- De uitzending is op werkdagen van 20.30 tot 21 uur op golflengte 236,B m. Zij bevat berichten, commentaren, re portages en interviews uit en over Duitsland, •lamede een persoverzlotvK De VPRO was gisteravond gelukkiger in de programma-onderdelen die wer den uitgezonden dan in het totale pro gramma dat die onderdelen opleverden. „De oude draaidoos" bijvoorbeeld, rond de sympathieke acteur-regisseur Fritz Korner, bevatte weliswaar (heel slecht geprojecteerde) filmfragmenten, maar het was toch voornamelijk een niet on interessant gesprek over de Duitse politiek rond dc Hitlertyd. Datzelfde onderwerp drukte zijn stem pel op het programma rond Kurt Tucholsky, een herhaling van één van de beste afleveringen van Ernst van Altena's „Randfiguren". Het was een programma met een cabareteske in slag, dat werd voorafgegaan door een optreden van Henk van Ulsen met louter cabareteske liedjes. Geslaagde en minder geslaagde liedjes die meteen vergeten waren toen men de louter ge slaagde en met veel meer raffinement gebrachte teksten van Tucholsky hoor de. Dit had de VPRO Henk van Ulsen eigenlijk niet mogen aandoen. Tussendoor: de in zijn soort voortref felijke „Wereld op wielen" en altyd wel aardig een gefilmd kort verhaal van Guy de Maupassant. Alles bijeen een nogal heterogene kijkavond, ge schikte stof voor degenen die 'n onder deel kiezen en verder t.v. de t.v. willen laten. Zijn er eigenlijk zulke kijkers? Vg. 5? 13.50 Gesproken portret, 14.05 Omroeporkest, 14.45 Mod. muziek,. 15.00 v. d. kinderen, 16 no Nieuws. 16.02 Lichte Nederl. muziek, 16.30 v.d. zieken, 17.00 v.d. jeugd, 17.30 Dansorkest. HILVERSUM H (298 m> NCRV: 7.00 NWS, 7.15 Gitaarduo, 7.30 Nieuws. 7.32 Radiokrant, 0 Gewijde muziek, 10.30 Studio- Jeugd, 17.00 De 1 hoorspel (herh.), 17.15 Gram., 17.50 Lezing. 1 m (240 m en FM-kanalen) - Nieuws. 9.02 actual.. 9.05 Avro- Nieuws, 10.02 00 lek Hillbilly Time: Contry and Westemmuzlek. VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen, 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd, "■92 Huisvrouwenprogr., 12.00 Lunchmuzlek, 00 Nieuws. 14.00 Cowboymuziek, 14.30 Gram., 16.00 Woens- euws, 8.10 dagmiddag-speclaal, 17.00 Teenager muziek, oo Gram., BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.00 Niéuws. 11.02 v. d. 12.03 Lichte muziek, 13.20 Tafelmuzlek, 14.03 .00 Gram.. Solisten parade, 14.20 Koorzang. 14.03 Amuse- Bj&bg "^"ntsmuziek, 14.50 Schoolkoor. 15.15 Voor de en 17.15 Lichte muziek. waarin op grond van de huidige stand van wetenschap een prognose wordt gemaakt van hetgeen de volgende eeuw de mens zal brengen. De NTS overweegit ln de serie ook Nederland se wetenschapsmensen en futurulogen (toekomstkenners) hun meningen ken baar te laten maken. Wekelijks is er op dinsdagavond de vervolgserie „Wo- jeck", waarin sociale misstanden in gedramatiseerde vorm worden be licht. Op drie of vier dinsdagavonden zal een Nederlands of Europees scha kelprogramma worden uitgezonden. In de Europese schakelprogramma's wor den gesprekken gevoerd tussen voor aanstaande Europese journalisten en belangrijke figuren. In het Gelderse en Overijselse dialect is „tweeduuster"het woord voor „schemer". Deze naam is gegeven aan het wekelijks programma, dat in Amerika onder de titel „Twilight zone" wordt vertoond. Het is een serie ge dramatiseerde verhalen, die zich af spelen op de grens tussen verbeelding en werkelijkheid. Medespelenden zijn Elizabeth Montgomery, Burgess Me redith en Mickey Rooney. De NTS vertoont elke woensdagavond een tweede jeugdfeuilleton. Het is „Schateiland", een door Wolfgang Lie- benedner geregisseerde Franse pro ductie naar het befaamde boek van Robert Louis Stevenson. Onder redactie van Harry Hagedom wordt eenmaal per maand het infor matieve programma „Panoramiek" uitgezonden. Elke woensdagavond is er in het NTS-programma op het eer ste net een hoofdfilm, tenzij het een „18 jaar-film" is: dan volgt er tot 21 uur eerst een „voorfilm". Maandelijks zal eenmaal in de vier weken van 22 tot 22.45 uur na de hoofdfilm een con cert met voorafgaande repetities ten gehore worden gebracht. Er concer teren onder andere de Berliner en de Wiener Philharmoniker onder leiding van Herbert von Karajan. De NTS-uitzendingen op donderdag be vatten naast „Van gewest tot gewest" eenmaal in de veertien dagen de ru briek „Mensen in de Sport", of „Open baar kunstbezit", de programma's „Internationaal agrarisch nieuws" of „Inburgeren". Als ontspanningsprogramma op de vrijdagavond heeft de NTS de Engel se familiecomedy „Beggar my neigh bour" gekozen. De Nederlandse titel luidt „Die van hiernaast". Het pro gramma is gesitueerd rond twee fa milies, die naast elkaar wonen. De verhouding tussen de buren is goed: de beide vrouwen zijn namelijk zus ters. Toch is de combinatie buren en familie vaak de aanleiding tot verma kelijke conflicten. Voorts is er elke week op vrijdag een „Signaleringsru briek" gewijd aan informatie over recreatie, met name in het weekend. Van de overige NTS-zendtijd is een deel gereserveerd voor Eurovisie, sportreportages, nationale menten en kamerdebatten. „Rick de Kikker voor TROS-t.v. HILVERSUM De TROS-televisie zal met ingang van het nieuwe seizoen in oktober a.s. wekelijks een aflevering uitzenden van de door Joop Geesinks produkties voor de jeugd geproduceer de televisieserie „Rick de kikker". Deze aflevering van vijf minuten vormt een onderdeel van het volledige avondprogramma, dat vanaf 7 oktober eenmaal per week door de TROS-tele visie wordt uitgezonden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2