2 de Deel Hooghkamerbrug is in het a.s. voorjaar gereed „GEMEENTECENTRUM" VAN OEGSTGEEST FEESTELIJK GEOPEND GROFVUIL- OPHAALDIENST MAANDAG 4 SEPTEMBER 1967 DE LE1DSE COURANT COIIDEN JUBILARIS BIJ GASFABRIEK i.ewse bioscopen Commissie kinderpostzegels schonk 10 mille Het gemeentecentrum te Oegstgeest, dat zaterdagmiddag feestelijk werd ge opend, vormt een voor Nederland wel haast uniek gebouw. Het is fraai ge legen aan de Lijtweg en biedt naast specifiek kerkelijke instanties (Her vormde Gemeente en Ver. van Vrij zinnig Hervormden) ook onderdak aan het Groene en Wit-Gele Kruis, het interkerkelijk maatschappelijk werk en het dienstverleningscentrum. Vrij wel alle bevolkingsgroeperingen verheugd met de totstandkoming van de samenwerking. Dat dit tot in leng te van jaren mag duren", aldus spr., die besloot met de woorden: „Op hel gemeentehuis staan alle inwoners van Oegstgeest geboekt, moge dit bij de Kruisverenigingen in dit gebouw ook eens het geval zijn". Opening ..inneke Den Haan breekt door de tekening van het Centrum en opende daarmee symbolisch het gebouw. ke een keur van geschenken had bij eengebracht. o.a. een fraai wandkleed in de jeugdkapel, het doopvont in de kerkzaal. het Avondmaalslinnen (he lemaal uit Zwitserland!), de bloemen en de planten, enz. Hierna kwa Kinderzegels Oegstgeest zijn origineel hoogte- Mevr. De Tombe zorgde voor op een of andere Pu.nt- Hanneke Den Haan stapte op grote verrassing door wijze bij betrokken. Het aantal geno-1 ?rie Plaatsen door een gigantische te- digden. aanwezig bij de officiële ope- kenlnK van het Centrum, de ingebruik- ning, was dan ook bijzonder groot. In pe|Ilin8 van bet gebouw hiermede sym- de grote kerkzaal hadden zich te 15.00 bohserende. Hei bijpassende geluid: uur zo goed als alle kerkelijke en bur- babygeschrei. klokgelui en een dan 1„. HL- gerlijkc autoriteiten van de gemeente "giekje was voortreffelijk getimed derschapszorg. Zij overhandigde deze verzameld. O.m. burgemeester II. L.Burgemeester H L du Boeuff trad brief aan haar echtgenoot, die du Boeuff en echtgenote, de beide wet- a's eerste naar voren om de opdrachi- penningmeester der vereniging is. houders J. J. Thorn en N. v. d. Voet; gevers van het Gemeentecentrum te pastoor N. A. Commandeur; ds. w. E. fdiMtereii met het „kostbare en kos- Voorts werden geschenken taliEebo- te lezen van de Commissie van Kin derpostzegels. Deze commissie schenkt uit de zegelopbrengst een bedrag van 10.000 gulden aan het Groene Kruis haar afd. Kinderhygiëne en Moe- Verdonk ds. J. Irik; ds. M.J. Wagen-1 j^^^ebouw jial vorde; voorzitters en bestuursleden van hel Wit-Gele en Groene Kruis; dr. M. v. d. Stoel, namens het hoofd bestuur van het Groene Kruis, leden van de gemeenteraad en vele anderen. Dr. W. J. Maan. president kerkvoogd van de Hervormde Gemeente, leidde de openingsplechtigheid met 'n „Groe- ne-kruizig-hervormd-vrijzinnig-wit geel" welkomstwoord, zoals hij het noemde in. Tevens trad hij tijdens 't verdere verloop van de middag op als ceremoniemeester. Bij monde van ar chitect ir. v. Dorp vond de aanbieding van het gebouw plaats aan de op drachtgevers. Hij bracht de totstand koming en de realisering van de zes jaar geleden ontworpen plannen in herinnering. Sinds 3 januari 1966 de eerste paal werd geslagen is het alle maal snel verlopen! Ir. v. Dorp bracht dank aan de opdrachtgevers. Dr. W. J. Maan deelde hierop mede, dat de Her vormde Gemeente te Oegstgeest haar gedeelte van het gebouw, zijnde de Kerkzaal, Jougdkerk en bijbehorende onderkomens aanvaardde. „De herv. jeugd gaf de stoot", aldus spreker, die het „Samen Bouwen", onder welk stramien destijds een groot tuinfeest werd georganiseerd, nog eens onder de aandacht bracht. Dr. Maan aanvaardde het gebouw ook uit naam van de andere instan ties en bracht hulde aan b. en w. en gemeenteambtenaren van Oegstgeest, aan architect ir. v. Dorp, het aanne mingsbedrijf Proper, de hoofduitvoer der de heer M. den Ouden, en velf anderen. Een indrukwekkende lijst van medewerkers die gezamenlijk het „samen bouwen" waar hebben ge- Dr Ruilen, voorzitter van de Ver. Vrijzinnig Hervormden, overwoog met vreugde de mogelijkheid van het ge bouw „wij voelen ons hier haast weer thuis na een jaar onze diensten te hebben mogen houden in het histori sche Groene Kerkje". Kruisverenigingen Mevr. v. d. Bos. voorzitster van het Groene Kruis, afd. Oegstgeest. noem de het een bijzondere dag voor beide Kruisverenigingen. In de geschiedenis van het Groene Kruis (reeds vijftig jaar in de gemeente werkzaam) is de ingebruikname van het nieuwe ge bouw een evenement. Dat de samen werking tussen beide kruisverenigin gen tot stand kon komen stemt to grote vreugde. Woorden die door mi J. F. X. M. Walter, voorzitter van In het Wit-Gele Kruis ben ik bij zond. puntige speech merkt de laatste op „Ik ben blij aanwezig te mogen zij hij de opening van het tweede gemeen tecentrum' Spieker verduidelijkte di door te verklaren dat het eerste een trum het Gemeentehuis is Een opmer king, die na het fronsen van wenk brauwen de nodige hilariteit veroor zaakte. „Het totstandkomen van dit centrum is een krachttoer die bewon dering afdwir.ct en als voorzitter van he Wit-Gele Kruis ben ik bijzonder LElbSE. AGENDA Maandag I aeptember. Stadhuis 19.:;o uur Raadsvergadering. Jeugdhuis l.eveiulaal 20.00 uur Ope ningsweek „Rlvlèra-Leython". Dinsdag 5 september Stadsgehoorzaal 14.00 uur Regionale Biertapwedstrijden. Jeugdhui* Levendaal 20 00 Openings week „Rlvlèra-Leythoh". Woensdag 6 september Terrein LIT 20.00 wedstrijd Oud-Ne derlands PoMLie-'lftal tegen oud-Lelds KNVB-elfta' Jeugdhui Levendaal 20.00 uur Ope ningsweek „Rivièra-Leython". APOTHEKEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek van Driesum, Mare 110, tal. 20406. den als koraal- en gezangenboeken. Oegstgeest-noord-oost. „De sa- sPrak de heer Proper een dankwoord menwerking welke tot stand is geko-1 schonk hej avondmaalsservies men heeft mij buitengewoon heugd." Hij dankte de sprekers de waarderende woorden aan het adres van 't gemeentebestuur. Spreker bood als een blijk van medeleven namens het college van b. en w. lén met goed keuring van de raad) een windvaan aan als uitwendig teken. „Een wind vaan hoort thuis in Holland met brui sende winden, die vlak onder de kust ook wel eens tot stormen aangroeien. AI^ goede verstandhouding tussen het le en 2e gemeentecentrum mogen wij U dit aanbieden. Tevens zal bij zuid westenwind de kop van de haan wij zen in de richting van het gemeente- Geschenken Namens het hoofdbestuur van het Groene Kruis bood dr. v. d. Stoel de voorzitster van het Groene Kruis, me vrouw v. d. Bos, een fraaie wandklok aan. Mevr. Penning sprak namens de Herv. Vrouwendienst Rhijngeest, wel- droeg ir. v. Dorp zijn bijdrage, prachtig wandbord met spreuk, ovei aan de Hervormde gemeente. Uit han den van dr. Maan ontving de archi tect een geschenkenbon, terwijl Wika M. de Vlieger, mevr. v. Dorp bloemen overreikte. Hierna werd door alle ge nodigden een rondgang gemaakt door het gebouw en een dronk uitgebracht op de toekomst. Camera uit auto gestolen In de nacht van vrijdag op zaterdag Is uit een geparkeerde auto aan de j Hogewoerd een filmcamera ter waarde van 450,gestolen. Toegang tot de wagen werd verschaft door een tocht- raampje te forceren. Bromfietsers botsten frontaal op Iiaagtveg Op de Haagweg te Leiden ^ijn zatcr dagmiddag om vijf uur twee bromfiet sera, beiden uit de Sleutelstad, frontan op elkaar gebotst. Zij moesten niet eei hersenschudding in het Academisch Zie kenhuis worden opgenomen. De twee slachtoffers zijn: de 22-jarige T. S. ei de 16-jarige J. A. Het ongeluk gebeur- de, toen een van hen voor het verkeer van de rechterzijde naar links uitweek en tegen de van de tegenovergestelde l j richting komende bromfiets reed. Beide voertuigen werden totaal vernield. Dronken chauffeur mishandelde man Op de Steenstraat te Leiden heeft de politie vrijdagmiddag om vijf uur een 35-jarige chauffeur uit Hazerswou- de aangehouden, die onder invloed van drank een vijftigjarige Leidenaar op straat had mishandeld. De inwoner van de Sleutelstad moest enkele dagen in het ziekenhuis voor observatie worden opgenomen. Vragen van Leiils raadslid Meer fietsenberging r D gewenst bij station Het Leidse raadslid mr. M. L. Kuvt (P.v.d.A.heeft b. en w. gevraagd, of zij ervan op de hoogte zijn dat de capaciteit van de stationsfietsenstal ling volstrekt ontoereikend is om te gemoet te komen aan het sedert de sluiting van de Cito-stalling sterk ge stegen aanbod van bromfietsen en andere rijwielen. Wellicht bestaat toch nog de mogelijkheid de Cito-stalling te heropenen, danwel op andere wijze in de grote behoefte aan meer ruimte te voorzien. De heer Kuyl wenst voorts, dat voortgegaan wordt met de actie tegen de fietsenoverlast rondom het station; dat een einde wordt gemaakt aan het neerzetten van fietsen voor gebouwen aan het Rapenburg; dat de surveillan ce wordt uitgebreid tot het in strijd met wacht- en stopverboden parkeren van auto's, o.m. op het gedeelte van het Rapenburg richting kruispunt Breestraat - Noordeinde; dat nagegaan wordt, of het ook voor Leiden nood zakelijk is, krachtig op te treden tegen berijders van bromfietsen met afwij kende sturen. Zilveren jubilaris bij Van Gen tl Loos Voor de heer N. de l'Ecluse was het vandaag een feestelijke dag. Giste ren was het precies vijftig jaar geleden, dat hij in dienst trad bij de gas fabriek van de Stedelijke Lichtfabrieken. Wethouder S. Menken, die hem vanochtend in het Stadhuis ter gelegen heid van dit gouden jubileum de zilveren medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, overhandigde, sprak over de veranderingen, die zich in deze halve eeuw in het gasbedrijf hebben voorgedaan. „Ik herinner mij nog dat vroeger het gasmannetje met zijn ladder door de straat kwam om lantaarn voor lantaarn aan te steken", aldus de heer Menken. „Deze hele ontwikkeling heeft U in het bedrijf meegemaakt". In deze tijd verkreeg de heer l'Ecluse als gasfitter de titel „meester- vakman". Ir. Y. Ykema, directeur van de S.L.F., was deze ochtend eveneens aanwezig. Wit-Gele Kruis in gemeentecentrum Het bestuur van 't Wit-Gele Kruis te Oegstgeest vestigt nogmaals de aan dacht op het volgende: a. De spreekuren van de zusters en het afhalen van uitleenartikelen: dagelijks (behalve zaterdagavond en zondag) van 13.00-14.00 en van 18.00-18.30 uur. b. Zuigelmgenbureau iedere dinsdagkëiï'iat°hti S'jaa'rgelrtm V'dïéÈïl van 14.00-15.00 uur. tra(j by de jsj y Algemene Transport- c. Kleuterbureau volgens arspraak Espeditie Onderneming Van Gend na oproept donderdags van 10.00- Loos te De herr speel vervi 11.00 uur v.m. tegenwoordig de functie van loodst d. Spreekuur leidster-docente Kraam- dienfie i de grote kerkzaal Lek in waterleiding Op zondagmorgen is aan de Oude Singel een lek in de waterleiding ont staan. De Leidse Duin Maatschappij was snel ter plaatse om het gat te dichten. De waterleidingbuis lag bloot wegens herstelwerkzaamheden. Sinds donderdag vorige week wordt een kano vermist, die in de Rijn aan de Morskade lag gemeerd. De bejaardensociëteit van de Heren singelparochie begint woensdagmiddag weer: alle leden en introducè's zijn van harte welkom. VOORSCHOTEN Geboren: Arie M. z.v. M. v. Santen en P. Dijkshoorn; Axel H. z.v. H. A. M. Klaar en I. C. Blom: Donna H. d.v. J. E. Kampschuur en M. H. Braggaar; Elisa beth J. d.v. G. G. Oosterwegel en J. Bosch; Adam W. z.v. A. H. Coupe en S. R. Morley: Frank z.v. B. Haanappel en C. H. Engel; Marcel z.v. J. v. Boven en D. Mulder; Jules B. z.v. J. O. Ah- rend en M. I. G. Joost; Leonardus B. z.v. L. G. Koek en A. M. Kroezen. Ondertrouwd: Elink Schuurman E. P. 25 jaar Leiden en Gastelaars Joline L. E. A. 25 jaar. Kees v. Louvezijn 27 jr. Amsterdam en Joan Den Engelsman Gehuwd: Antonius L. H. M. ter Haar 22 jaar en Christina Boon 20 jaar. Overleden: Johan de Zoete 75 jaar; Meeuwis v. Rijswijk 71 jaar; Fransen 86 jaar wed. v. P. J. v.d. Meer M. H. Oegstgeest INVENTARISATIE KLEUTERSCHOOL Binnenkort zal het bestuur van de Stichting Katholieke Scholen Oegst geest beginnen met. de bouw van een tweede r.k. kleuterschool, waarvoor bij raadsbesluit van 9 september 1964 mede werking is verleend, terwijl het krediet voor de bouw in februari 1967 is toege- De school zal worden gebouwd op een terrein aan de Pieter de Hooghlaan hoek Lange Voort. Het schoolbestuur heeft sedert 9 janu ari van dit jaar vooruit lopende op het gereed komen van het nieuwe gebouw 'n kleuterklas gevestigd in het flatgebouw Aert van Neslaan (beschikbaar gesteld door de Stichting voor Montesson-onder- wijs), voor de inrichting waarvan bij raadsbesluit 9.084,40 werd beschik baar gesteld. Thans heeft het schoolbestuur voorlo pige ruimte gevonden voor nog een kleu terklas t.w. in het perceel Piet Heinlaan 30, dat voorheen door het Wit-Gele kruis werd gebruikt. De inspectrice van het kleuteronder wijs heeft zich met deze tijdelijke huis vesting verenigd. Ook gaat zij akkoord met de begroting van de inrichting voor deze klas. groot 9.384,15. Het schoolbestuur vraagt nu dit bedrag beschikbaar te stellen en B. en W. stel len de raad voor aan het verzoek te voldoen. Het hoofd van Huize Duinzicht heeft zich tot ons gewend met het verzoek een deel van de kosten van 't schoon maken van de vijver die zich op de grens van het Bos van Wijckerslooth en het terrein van Duinzicht bevindt voor rekening van de gemeente te wil- De vijver is in haar geheel eigen dom van Duinzicht. Door de bladeren van de bomen in het bos is echter een gedeelte in de loop der jaren «ondiep geworden. Het is daarom redelijk, dat de gemeente een deel van de kosten vergoedt. De vijver bevat op 't ogen blik onvoldoende water voor een doel treffende brandbestrijding. De kosten voor het uitbaggeren zijn begroot op f8.900— B. en w. stellen de raad voor eenderde gedeelte, is af gerond f 3.000,hierin bij te dragen. (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen- hovenplein), Rijndijkstraat. Kanaalstr., Dozyslraat, De Goejeslraat. Hartman- i straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk j (van Utr. brug tot Wilhelminabrug). Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug i. Catharinastr., Rijn stroomstraat. Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijn.traal Dinsdag 5 september Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- terlaan, v. d. Waalstraat. Buys Ballot straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- straat. v. d. Waalsplein, Van Bemme- lenstraat, Lorentzkade (geheel). Zee manlaan, Van 't Hoffstraat, Bakhuis Rozenboomstraat. Donderdag 7 september Buurt 19: Lage Morsweg. P. C. Hooft- laan, Vondellaan, Van Baerlestraat, Ja cob Catalaan, Gerard Brandstr.. Coorn- hertstraat, Const. Huygenslaan, Brede- rostraat, Spieghelstraut, Roemer Vis- scherstraat, Tesselschadestraat, Leegh- waterstraat. Storm Buysingstraat, Ca- landstraat. Leemanstraat. Dijkstraat, Stuwstraat, Sluisstraat, Duikerstraat. Damlaan, Haagsestraatweg, Conradstr. Vrijdag 8 september Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat. HuizinRastraat, C 'enbrander- straat, Duyvendakstraat, Kanaalweg Geboren: Wilbert zn van A. Korte W. van der Luit. Willem Amaud zn van H. Blok en H. E. E. van Oosten. Corina ir van C. van Duijn en A. J. van Beelen. Johanna dr van W. de Raadt en J. de Regt. Petronella dr van D. Ruwaard en A. C. Blankert. Andy Paul zn van P. Siere en S. E. van Oyen. Overleden: C. Blok 69 jr. man. N. Kwestro, 89 jr. man. C. van Wijk. 86 jr. wed. van J. Huizer. M. H, Hegeman, 34 jr. echtgenote van W. van Weeghel. A. J. S. van Alphen, 89 jr. man. J. Vermont, 73 jr. echtgenote van H. J. van Eljgen. J. J. van den Broek, 78 jr. man. E. den Outer, 33 jr. vrouw. P. van Rijn. 42 jr. Dezer dagen is een begin gemaakt met de werkzaamheden voor 't twee de gedeelte van de Hoogkamerbrug in de Voorschoterweg over de Korte Vliet. Een graafmachine maakt op het ogenblik de bouwput, waarin de fun dering gelegd zal worden. De tweede brug met twee rijstroken uitsluitend voor het verkeer uit de richting Voor schoten komt pal naast de brug te liggen, die onlangs in gebruik geno men kon worden. De planning is er op gericht, dat de hele Hooghkamer- brug, compleet met een brugwachter- huisje tussen de twee beweegbare klappen en op- en afritten, in het voor jaar gereed zal zijn. Onderlussen zal de oude, niet beweegbare Hooghka- merbrug worden afgebroken. De dubbelbrug in de Voorschoter weg maakt, zoals bekend, deel uit van liet ingrijpende plan tot omlegging van de vaarroute. Onderdelen van dit plan zijn verder de verbreding van de Korte Vliet en de bouw van een be- amera: Our man Flint 14 j.) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uui Zondag: 14 30. 16.45. 19.00 en 21 15 u ,ido: Fu Manchu (14 j.) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uui Zondag: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.15 u ■r: *\na!e in Berlim (14j.) Dsi i s 14 30 19.00 en 21.15 uui Zondag14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u De Vikingkoningin (14 j. Dagelijks: 14.30. 19.15 en 21.15 uur Zondag 14.30, 16 45, 19.15 en 21.15 aan te geve korreltje Een ieder noemt zich vriend, maar dwaas is hij, die daarop zonder meer ertrouwt. Marktberichten AMSTERDAM, 4 sept. Vee Aan gevoerd 290 runderen. Prijs 3.40 4.70. 95 varkens 2.622.65. Han del kalm. ROTTERDAM, 4 september. Vee 1184; varkens 342; slachtrunderen 435- 460; 390-420; 355-375; 325-245; varkens 215-219 208-215; 200-208: 195-200; stie ren 390-445; worstkoeien 330-35O; slacht- zeugen 165-175; zware varkens 180-185; slachtrunderen iets minder, redelijk, iets stijver; varkens even ruimer, goed, iets RIJNSBURG 2 sept. Bloemen Chry santen: Alex Bedser 25-35 p. st. Davine 100-125. Delightfull 60-80. Koene's Eli te 80-110; Grace 75-100, Lilian Hoek 40-75; Indian Polis 160-180; Tokio 140- 160; Lyona 130-150; Asters 45-70; Irissen 100-180; Freesia's: White Swan 100-125; Golden Yellow 60-100 alles p. bos. Rozen: Baccara 25-35; Zorina 8-14; Garnet 4-6; Carol 4-6: Anthurium 80- 180; Gerbere 15-31; Am. Anjers: Farah Dibah 20-25; Esperence 18-24; Tange rine 20-30; Keefer 17-24; Dusty 18-23; G. J. Sim 14-21; Crowly Sim 15-22; Carry Sim 17-26; Rose Sim 18-26; Ro de Sim 17-25; Witte Sim 20-30 alles p. stuk. Gladiolen 1000-1700: Colvllly 450- 850; Dahlia's 350-750 per 100. weegbare brug in de Haagweg. De voorbereidingen voor deze laatste brug zijn in volle gang, maar iets concreets, in de vorm van een aanbesteding, is nog niet uil de bus gekomen. Gelijk bij de Hooghkamerbrug zal ook bij de brug in de Haagweg de nodige tijd heen gaan met het oplossen van de niet geringe financieringsproblemen. Het ziet er ondertussen wel naar uit. dat de brug niet gereed zal zijn als de graafwerkzaamheden aan de Korte Vliet beginnen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4