Géén gasleiding door duinen vraagt Z.-Hollands Landschap GROFVUIL: OPHAALDIENST. WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 4 V. Brugman: zeer gewaardeerde vertegenwoordiger VEERTIGJARIG DIENSTJUBILEUM BIJ NIEUWENHUIZEIVS CONSERVEN Werkdiscussie van Experimenteel Kerkewerk te Leiden I In de bovenzaal van de Stadsgehoor- j zaal wordt zondagmorgen om kwart voor elf door dr. P. L. Schoonheim na- I mens Experimenteel Kerkewerk van de Leldse Hervormde Gemeente een werk- discussie geopend voor mensen die zieh voor praktische en morele of geeste- ïyke hulp t.b.v. meder omgeving Interesseren, E enaantal Leidenaars: Hoofden So ciale dienst LeLiden, een vakbonds bestuurder, een personeelchef en een echtpaar zonder sociale functies wor den over een aantal discussiegroepen verdeeld om mee te denken, mee te luisteren en desgevraagd mee te pra- De heer W. Brugman uit Lelden herdacht gisteren het feit, dat hy veer tig Jaar ln dienst Is van Nieuwenhulzens Sleutel-conserven. Gedurende ze vendertig Jaar was hy aan dit bedrijf verbonden als vertegenwoordiger. Ter gelegenheid van dit Jubileum werd gistermiddag een drukbezochte receptie gehouden In het Antonlus Clubhuis, waarna in de directiekamer van de Firma Nieuwenhuizen de officiële huldiging plaats had. Als eerste wenste de directeur, de heer F. H. Nleuwenhulzen, de jubilaris en zijn gezin geluk met deze dag. Hy maakte er gewag van dat de heer Brugman met al zyn klanten even goed wist om te gaan. De erkentelijk heid van de directie bracht hy tot uitdrukking in de vorm van een enve loppe met inhoud. De procuratiehouder, de heer M. Heyn, noemde de heer Brugman een gezien man by alle klanten. „Voor de klanten bent U niet de vertegen woordiger van de Sleutels, maar vriend Brugman. Trouwens, ook bij het kantoorpersoneel bent U zeer gezien". Een tweede enveloppe was hier het bewys van. Namens de raad van commissarissen sprak de heer J. W. Nieuwenhuizen de heer Brugman toe. Hy verbaasde zich er niet over, dat de heer Brugman als vertegenwoordiger en bovendien als iemand met operette- en toneel ervaring, goed van de tongriem is gesneden. Er bestaat een gezegde: pra ten als Brugman", aldus de heer Nieuwenhuizen. „Er is nu een nieuw spreekwoord bij gekomen: verkopen als Brugman. Moge dit een compli ment voor U zyn". De heer H. J. Casterop tenslotte bood de heer Brugman namens het jubi leumfonds een geschenk onder couvert aan. „De mensen uit wie myn klantenkring bestaat, zyn niet alleen mijn af nemers", zei de heer Brugman hierna ln zyn dankwoord „maar ook myn vrienden". De heer Brugman die ook zyn vrouw in zijn dank betrok, ver telde dat hij altyd veel plezier in zyn werk heeft gehad. „Bovendien had ik als tegenwicht voor myn werk nog myn hobby muziek". Dat de heer Brugman niet alleen een vriend is van zijn klanten maar ook van zijn collega's, bleek toen alle werknemers van de Sleutels hem en zijn gezin hierna persooniyk kwamen feliciteren. FEEST 's Avonds vond men elkaar weer terug ln het Antonlus Clubhuis. Het „woord" was nu aan Sempre Avantl's Jong en Jolig, die met een muzikale felicitatie ln zyn hulde en waardering voor een enthousiast medewerker niet onder deed by de vele lof, die de heer Brugman deze dag had te Incasseren. Leiden op laatste plaats Utrecht wint nationaal politie- voetbaltoernooi Het Nationaal Politie Voetbaltoer nooi, dat de Leidse Politie Sportvere niging ter gelegenheid van haar 40- jarig bestaan gisteren organiseerde, is zeer geslaagd te noemen. Twaalf elf tallen uit alle delen van het land stre den de gehele dag, begunstigd door fraai voetbalweer, op de terreinen van de Kikkerpolder. Na de voorronden plaatsten zich voor de halve finale de politie-elftal- len van Leeuwarden, Haarlem, Utrecht en Haarlemmermeer. De finale ging daarna tussen Utrecht en Haarlem. Na de vastgestelde speeltijd was er nog niet gescoord. Ook in de verlenging werd er geen doelpunt gemaakt, waar na door het nemen van strafschoppen de Domstedelingen dit toernooi op hun naam wisten te brengen. De wedstrijden werden o.a. bezocht door wethouders S. Menken en S. San- nes, de commissaris van Politie, mr. J. Borends, alsmede enkele korpschefs van deelnemende verenigingen. De hoofdinspecteur D. J. Verzijden, voorzitter van de LPSV, reikte na af loop de prijzen uit. Hij bracht hierbij een woord van dank aan de sport-in- structeur J. Westbroek voor de voor treffelijke organisatie. Onder de zes scheidsrechters, die dit toernooi op goede wijze leidden, za gen we o.a. de Leidse arbiters C. A. de Groot en W. B. Johansen. De eindstand is als volgt: 1 Utrecht, 2 Haarlem. 3 Haarlemmermeer. 4 Gro ningen, 5 Leeuwarden, 6 Roosendaal. 7 Katwijk, 8 Leiden. Wedstrijd a.s. woensdag Oud-internationals in oud-politie-eftal In het oud-Nederlands Politie-elftal, dat woensdag 6 september in Leiden een vriendschappelijke wedstrijd tegen een elftal van oud-Leidse KNVB ers speelt, staan o.m. keeper Frans de Munck en Faas Wilkes opgesteld Bij de Leidenaars spelen o.m. Ton Kan- tebeen (tegenwoordig trainer) en Floor van Duyn. Vóór de wedstrijd, die op het LFC-terrein wordt gespeeld, geeft het Chr. Tamboers- en Pijperkorps Kunst en Genoegen" een muzikale show. De opbrengst van deze wedstrijd komt geheel ten goede voor de gehan dicapten. SPREEKUUR SOCIAAL RAADSVROUW In verband met de vakantie zal op de woensdagen 30 augustus, 6 september en 13 september a.s. het spreekuur van de sociaal raadsvrouw, mej. mr. A. Krykamp worden waargenomen door de heer C. N. Boot, medewerker van de Sociale Dienst. Nation, viswedstrijd van Leidse politie Ter gelegenheid van het 40-jarig be staan van de Leidse Politie Sportvere niging wordt er op zaterdag 9 septem ber a.s. in het water langs de Kanaal- weg te Leiden, een nationale viswed strijd georganiseerd. Voor deze wedstrijd, waarvan de ba ten bestemd zijn voor de sport voor gehandicapten zijn prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Voor dit evene ment bestaat reeds grote belangstel- linë- Nadere inlichtingen zijn te verkrij gen aan het Bureau van Politie. Waterpolo Sleutelstad levert klinkende prestatie Het waterpolozevental heeft voor eer fraaie prestatie gezorgd. In een twee daags Jublleumtournooi, georganiseerd door het 35-Jarige HZC te Hilversum eindigden onze stadgenoten op de eerste plaats in de afdeling tweede klasse. Geen enkele wedstryd lieten de blauw- witten verloren gaan. In de eerste ont moeting speelden zy tegen het Amster damse AZ '70, dat met 2-1 werd versla gen. Een sterk Nijmeegse NZC-com- binatie wist Sleutelstad een 3-3 gehjk spel af te dwingen, terwyi de organi serende vereniging met 6-2 werd ver slagen. Door deze resultaten eindigde Sleutelstad op de eerste plaats met 5 punten, gevolgd door AZ '70 met één punt minder. Wethouder S. Menken heeft toegezegd een aandeel in de discussie te willen nemen. Om half twaalf worden deze groepen samengevoegd om in con crete conclusies, praktische voorstel len en adviezen tot een duidelijk eind resultaat te komen. Stipt om 12 uur wordt de werk discussie die vrij toegankelijk is be ëindigd. Half elf is de ontvangst en kwart voor elf begint het gesprek. de plannen van de Gasunie tot aanleg van een aardgasleiding door de dui nen van Voorschoten naar Noord-Hol- lan(L waar sprake zal zijn van 'n werk- 'in naaste i breedte van 50 meter, terwijl 'n strook van 17 meter vrij zal moeten worden gehouden van boom en struikgewas voor regelmatige controle per helikop ter. De Stichting verwacht daarvan aanzienlijke schade voor de betrokken duinen. De planologische diensten van Noord- en Zuid-Holland hebben een leidingszone ontworpen, die in 't pol dergebied ligt. Het wil de Stichting voorkomen, dat deze zone moet wor den aangehouden, ook al zou dit tot grotere kosten leiden dan een tracé door de duinen. Bovendien is evtl. uit breiding van leidingen door het pol- Parkeerverbod Stationsplein geldt ook voor fietsen De gemeentepolitie van Leiden heeft gisteren 59 verbalen uitgeschre ven wegens verkeersovertredingen. Onder deze proces-verbalen vallen ook 22 fietsen en bromfietsen tezamen, die door agenten bij het Stationsplein en het Terweepark zijn weggehaald. Het is op deze plaatsen verboden fietsen of bromfietsen te plaatsen. Ook werd een groot aantal automobilisten be keurd, die het parkeerverbod hadden overtreden. Bij aanhoudingen werd tegen negen automobilisten proces verbaal opgemaakt, omdat zij de luis tergeldbeschikking hadden overtre den. Zij bleken niet in het bezit te zijn van geldige luistergeldpapieren en luisterden illegaal naar hun auto radio's. Auto botst tegen bromfiets Op de Haven te Leiden is gister middag tégen het middaguur 'n bestel auto op een bromfiets gebotst. De 48- jarige bromfietser uit Leiden moest met een rechterbeenfractuur naar het Academisch Ziekenhuis worden over gebracht. De duopassagier klaagde over pijn in het rechterbeen. Het ongeluk gebeurde toen de auto, die links var de weg geparkeerd stond, wilde weg rijden en door gebrek aan uitzicht er stonden veel auto's dubbel gepar keerd de bromfiets niet zag aan komen en er tegenaan reed. Beide voertuigen kregen lichte schade. Burgerlijke Stand Geboren: Martien Gerard z.v. G. Holswilder en M. N. den Ouden; Je roen Martien John z.v. J. A. A. Nagte- gaal en P. J. G. v. Bers; Marcel z.v. A. n M. v. 't Zelfde; Aagje Wilhelmi- v. C. J. IJ. v. d. Plas en A. Schaap; Antoinette Johanna d.v. K. J. L. Ro gier en E. W. T. Muns; Corina d.v. A. v. Duijn en E. B. Paardekooper; Liset- te Eveline d.v. P. N. Scott en E. B. Paardekooper; Geertrui Cornelia d.v. G. J. Grootendorst en M. Hoogstraten; Leendert Elbert z.v. P. Ommering en G. L. Sukkel; Mark André z.v. P. A. v. d. Boogaart en A. S. Verhoog; Eli zabeth Johanna Esther d.v. C. J. Gas- keer en E. Dolderman. Overleden: C. Haneveld 82j., m.; N. Jansen 88 j., m.; K. v. Itterson 79 j., S. P. de Haan; P. H. Keereweer j, m.; W. Blok 77 j., m.; R. J. M. Zwierstra 3 m., z.; S. C. H. C. Slager 79 j., w.v. T. Jacobs. Gehuwd: J. W. P. Stavleu en A. M. van Apeldoorn. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN De stichting dringt er bij Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland op aan alles in het werk te stellen het tracé door de duinen te vermijden, ook al mocht dit grotere kosten be tekenen. Planologie wordt tenslotte in eerste instantie met ruimte bedreven en minder met geld, aldus de Stich ting. Reinigingsrecht in Leiderdorp wordt hoger B. en w. van Leiderdorp zullen in de komende byeenkomst van de raad een voorstel ter tafel brengen tot verhoging van de reinigingsrechten. Het voorstel behelst het recht per gebruiker per be lastinghalfjaar te brengen op 15.30, onafhankeiyk van het aantal emmers, dat geledigd wordt. Indien een gebouw of een complex van gebouwen dient tot huisvesting van meerdere gezinnen of meerdere afzon derlijk levende personen, bedraagt het recht per belastinghalfjaar 15.30 voor de eerste twee emmers en 10.voor iedere volgende emmer. In dat geval wordt de eigenaar van het gebouw of het complex van gebouwen beschouwd als gebruiker. Geboren: Edwin Antonlus, zv. L. J. Oldenhof en W. A. G. Baars, Albertus, zv. A. van Klaveren en P. G. Pieterse, Karin, dv. A. J. N. Franke en M. Sou- verein. Ondertrouwd: Jan v. d. Berg. 22 jr en Jacoba Andrina Kranenburg, 20 jr., Dirk Nlcolaas Oudshoom, 28 jr., Petronella Theresia Antonla van der Stap, 28 jr. Johannes Willem Vodegel, 28 jr en Mie- ke Janneke Jooske Versteeg, 20 jr., Wil lem Gerardls Jacobus Bavelaar, 24 jr er Angnes Harmke Trijntje Wannie var Rooij, 18 jr. Getrouwd: H. L. C. van Paridon er J. M. E. van den Berg. VERKEERSVEILIGHEID IN LEIDERDORP GAAT VOOR DE BENZINELEVERANTIE meente Leiderdorp gericht met 't doel de in eerste instantie afgewezen vergun ningsaanvrage alsnog in behandeling te ■n. Het betreft Keijzer's Oliehandel N.V. uit Bergsehenlioek en de heer D. Hanson uit Leiderdorp, die beiden aan vragen hebben Ingediend tot het plaat sen van benzinepompen. De vergunning aan Keyzer's Oliehan del Is destijds geweigerd op grond van het gevaar dat een benzinepomp op het perceel Achthóvenerweg 12 zou kunnen opleveren voor» de verkeersveiligheid ter plaatse. In het beroepschrift deelt aan vraagster mede, dat de aftapinstallatie uitsluitend voor huisbrandolie zal wor den gebruikt, waarby het in- en uitrijden beperkt zal blijven tot auto's die de olie aan- en afvoeren. Aangezien de functie van de aftapinstallatie biykens het be roepschrift anders is, dan in de vergun ningsaanvrage werd aangegeven af tapinstallatie voor dieselolie zyn b. w. bereid alsnog een vergunning af te Donderdag 31 augustus Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat. De la Reystraat, Pretorius- straat. Vrijdag 1 september Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Móon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staahvijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. SPANNING BIJ CLUBKAMPIOENSCHAPPEN VAN A.T.T.C. De clubkampioenschappen senioren zijn bij ATTC dit jaar niet zonder spanning verlopen. Bij de heren bleek in de finale-achtkamp zaterdag jl. al gauw dat, mede door het ontbreken ZOETERWOUDSE DRUMBAND HEET VOORTAAN „VI0S" Gisteravond hield de drumband, voor saris, „Vooruitgang is ons liet eerst sedert de afscheiding van de kortweg „VIOS" zal de drumband als tweede. De uitslag Sintjansfanfare, «is zelfstandige ver-1 voortaan heten. Het bestuursvoorstel Dames; 1 mej. A. v. d. Boom, 2 mev niciiie een ledenvergadering. Hierin hiertoe ondervond in het geheel geen T de Groot-Verheul, 3 mevr. L. de I In-langrijke beslissingen geno- tegei^tand. Voorzitter C. B. Paarde- Graaf-" A ffigjffi Beek, toekomst j kooper maakte een bijzonder royaal en 1 Henry, 5 en ontvouwt. sympathiek gebaar door de jonge ver- Graaf en mej A v. d. Hoek. enlging een vaandel aan te bieden. Het Heren: 1 W. Boerveldt, 2 J. Aan het begin van de vergadering geschenk werd in grote dankbaarheid Boom, werd door het voorlopig bestuur een aanvaard. Ook stelde de heer Paarde- erwi uitvoerige uiteenzetting gegeven van kooper het de gang van zaken sedert de splitsing. voor (|e door de heren B. Loos enkele maanden geleden. Men heeft Turk te vervaardigen prljzenkast. gaan. Van de 2e plaats was echter niets te zeggen, daar tegen het einde de strijd er vier spelers met 8 punten waren. De partij J. v. d. Boom-J. Rog geveen moest toen echter nog gespeeld worden en hieruit kwam de 2e prijs winnaar te voorschijn. J. v. d. Boom won nl. en verzamelde zodoende 10 punten. Bü de dames viel er donderdag jl. nog geen beslissing. Mej. A. v. d. Boom, mevr. T. de Groot-Verheul en mevr. L. de Graaf-v. Beek wonnen in de finale-poule nl. 1 partij, zodat maan dagavond de beslissing moest vallen. Mej. v. d. Boom liet er echter nu geen twijfel over bestaan, wie de sterkste was en won haar beide wedstrijden, i M,BV! TJ dV^yrS?Ul eindigde Voorstel tot beschikbarstelling van de een aanvullend krediet voor de vergro ting van de burgemeesterskamer, te- i vergaderkamer voor het college burgmeester en wethouders. Voor- Ten aanzien van de aftapinstallatie voor dieselolie handhaaft het college w. het afwyzend standpunt. Eveneens handhaaft het college zijn bezwaren tegen plaatsing van een ben zinepomp door de heer Hanson aan de Hoofdstraat tegenover de Ruigekade. wyzen er in dit verband op, dat de Hoofdstraat ter plaatse slechts 5 meter breed is, hetgeen door de in- uitrydende auto's by de benzinepomp als een ernstig beletsel moet worden be schouwd uit oogpunt van verkeersveilig heid. Voorts zou de pomp op nauwelijks 100 meter afstand van de Doesbrug ko men te staan. Raadsagenda van Leiderdorp Agenda van de vergadering van de gemeenteraad op maandag 4 septem ber 1967 om 8.00 uur 's avonds. Voorstel tot aanschaffing van een bestelauto voor de dienst van gemeen tewerken en tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor. Voorstel tot toetreding tot de gemeenschappeiyke regeling „bestuursschool Zuid-Hol land". Voorstel tot vaststelling van een nieuwe bouwverordening. Voorstel tot vaststelling van een instructie voor de ambtenaren van bouw- en woning toezicht. Voorstel tot het verlenen van eervol ontslag aan de heer H. C. Klee- mans, als 5e ambtenaar van de burger- iyke stand. Voorstel tot benoeming van een 5e ambtenaar van de burgerlijke stand ln de vacature Kleemans. Voor stel tot aanwijzing van een tweetal plaatsvervangers van de secretaris. Beëdiging van de plaatsvervangers van de secretaris. VoorBtel tot verkoop van de" woning Jaagpad 5. Voorstel tot aankoop van de woning Dwarswete- ringkade 5. Voorstel tot het bouwen van een woning voor de beheerder van het tennispark, tot het beschikbaar stellen van een krediet voor de bouw en tot vaststelling van de huurprijs van het tennispark. Voorstel tot het maken van parkeerhavens naast het oude schoolgebouw, Hoofdstraat 103, en tot beschikbaarstelling van een krediet daarvoor. Voorstel tot verhuur van een perceeltje grond langs de Hoofdstraat aan de heer W. Schneider. Voorstel in zake de verhuur van de veestal van de boerdei-y Munnikkenweg 2, met een perceeltje grond, aan de Stichting tot behartiging van de belangen van de M'hala Panzi Postgroep West. Voorstel inzake de subsidiëring van de Stichting Sociaal Psychiatrische Dienst in Zuid- Holland over 1967 en 1968. Voorstel tot delegatie van de bevoegdheid als be doeld in artikel 137 van het „Reglement verkeersregels en verkeerstekens" reeds zeven nieuwe troms aangeschaft. Desondanks bleek uit het financieel overzicht dat men nog over een be scheiden batig saldo van 22,80 be schikt. Definitief bestuur By de bestuursverkiezing bleek dul- deiyk dat het werk van het voorlopig bestuur ln de overgangsfase de goed keuring heeft van de leden. Allen wer den gekozen in het definitieve bestuur dat er nu als volgt uitziet: C. B. Paar dekooper, le voorzitter, P. Straathof 2e voorzitter, W. K. v. Bohemen le secre taris; J. Ammerlaan 2e secretaris; A. v. Noort le penningmeester; B. Turk, 2e penningmeester; en J. Turk commis- stel tot het verhuren van het jacht- recht in de Zijllaan en Meyepolder e» A t ,„i t cle Munnikkenpolder aan de heer S. aS5>u" iJTTTbJ: st«' Leiderdorp. Voortel un oiciuc uc iicci 7 n R- o 'c Verheul lot voorlopige vaststelling van de jaar- materiaal ter beschikking E F""jJePJFJEJ'de bekerwedstriv rekeningen van het wnterMdlnglir- djTMtüfSSÏÏ, h«water,e™„gt«drtif,_ het 4 teams deelneemt. Verwoerdt ningbedrljf. het bedrljg Spontaan meldden zich een twintigtal Het juniorenteam opende de rij en i "J*enl^"ste? tot wllzfeiTevan^de ver leden voor een te houden donateursac-won met 8-2 van RTC. C. Bruinsma en Voorstel to tie. De jaar.tlkae donatie werd op ml- G. Goot wonnen beide 3 maal; C. Otto d'. vrfftfmngen Voor- nimaal 2,50 gesteld. De eerste dona- 2 maal. 1 6.. teur liet zich reeds op de vergadering „|noc, a/->W?TK1¥\ A inschrijven! Voor degene die over 3, Lfill/Oli A.Lrtjl\UA maanden het meeste donateurs heeft verworven werd een cadeau in het DONDERDAG 31 AUGUSTUS vooruitzicht gesteld. De repetities blij- j Stadsgehoorzaal 19.00 Meubel- en ven gehandhaafd op zaterdagmiddag. verwarmingsshow. Een avond ln de week is hiervoor min- j VRIJDAG 1 SEPTEMBER der geschikt wegens de avondstudie stadsgehoorzaal 14.00-19.00 en 19.00-23.00 uur Meubel- en verwar mingsshow. ZATERDAG 2 SEPTEMBER Stadsgehoorzaal 10.00-12.00, 14.00- 17.00. 19.00-23.00 uur Meubel- en ver warmingsshow. vele leden. Met de mededeling dat de heer P. de Boer de opleiding van de leerling hoornblazers voor zijn rekening neemt werd de eerste vergadering van de nieuwe vereniging besloten. stel tot wijziging van de verordening op de reinigingsrechten met betrekking tot de tarieven. Voorstel tot vaststel ling van een nieuwe verordening op de heffing van precariorechten. Voorstel tot ongegrondverklarlng van het be roepschrift van Keyzer's Oliehandel N.V. te Bergschenhoek tegen de weige ring van een vergunning op grond var de benzinepompenverordening. Voorstel tot ongegrondverklarlng van het be roepschrift D. Hanson te Liederdorp tegen de weigering van een vergun ning op grond van d benzinepompen- verordening. „Leidens weg" Corpsgroenen schrijven boek „Leidens weg" is de dubbel zinnige titel van een boek, dat op 12 september a.s. door de groenen van het Leids Studen ten Corps geschreven gaat wor den. 's Morgens zullen zij erop uittrekken om verschillende mensen, die bij de universiteit en het studentenleven betrok ken zijn, te interviewen. Alle verkregen gegevens zullen door de groenen zelf worden samen gebracht en tot een „nuttig handboek" worden verwerkt, dat later aan de man zal wor den gebracht. Vergeleken met vorig jaar is het programma van de groen tijd, die dit jaar zal worden gehouden van 1-16 september, op een aantal punten gewijzigd. Zo Sis er in de dagindeling een wisselsysteem ingevoerd. Ver deeld in drie groepen van ieder honderd man krijgen de groenen drie dagen achtereen een ver schillend programma, dat o.m. een bezoek aan het zwembad „De Vliet" - nog nimmer in het programma opgenomen - ver- Tevens zal de film van Kees Brusse „Sex is overal" worden vertoond, waarna discussies zullen plaatsvinden omtrent de sexuele thematiek. LEIDERDORP Beheerderswoning „De Munnik" De Leiderdorpse tennisclub „De Munnik" heeft tot b. en w. het verzoek gericht op het tennisterrein een woning te laten bouwen voor de parkbeheerder-trainer. Met de tennisclub is overeengekomen dat de gemeente in de bouwkosten 25.000 gulden zal bydragen en dat de tennisclub de meerdere kosten voor haar rekening zal nemen. Zodra de bouw van deze woning zal zijn gerealiseerd zal ook de huurprys van de gemeenteiyke tennis banen moeten worden verhoogd. B. en w. stellen voor het huidige huurbedrag van 4400.in dit verband te verhogen met een bedrag van 2100.per jaar. Parkeerhavens Het intensieve ge bruik van het (oude) schoolgebouw Hoofdstraat 103 door de Muziekschool en de Sportschool maakt het parkeren op de Hoofdstraat vaak onmogelijk. B. en w. stellen ln dit verband voor langs de noordzyde van de school een parkeer haven aan te leggen, waarvoor een kre diet van 2500.wordt gevraagd. Verhoging precariorechten. Aange zien de tarieven van de precariorechten sinds 1961 niet gewyzigd zyn achten b. en w. het redelijk deze aan het huidige prijspeil aan te passen. De verhoging van circa 50 pet zal 1600.meer op brengen (opbrengst 1967 3200. Verbouwing gemeentehuls. Door overplaatsing van de afdelingen sociale zaken en bevolking naar 't pand Hoofd straat 6 is in het gemeentehuis ruimte beschikbaar gekomen, die onder meer zal worden benut ter vergroting va burgemeesterskamer, waarin tevens het college van b. en w. vergadert. Van de kosten (ƒ35.000) van deze verbouwing is reeds 22.000 gevoteerd, zodat nog een krediet van 13.000 nodig is. Verhuur stal aan padvinders Per 1 mei van dit jaar huurt de Stichting tot behartiging van de belangen var M'hala Panzi te Voorschoten de veestal van de boerdery Munnikenweg 2. een bedrag van 400.per jaar. De Stichting heeft verzocht de indertijd met de gemeente Leiderdorp gemaakte huurovereenkomst zo te wijzigen, dat de bepaling wordt opgenomen, de huur niet te beëindigen voor 1 mei 1982. De Stichting wil de veestal gaan verbouwen voor een bedrag van ƒ45.000, dat mogeiyk uit eigen middelen kan worden opgebracht. Om voor subsidie var provincie en de Mythylstichting in merking te komen, moet de huurover eenkomst met een looptijd van minstens tien jaar worden overgelegd. Aankoop percelen. De heer Ver- hoeks, wonende Jaagpad 5, heeft zijn woning de gemeente te koop aangebo den. Deze woning komt in aanmerking voor sanering en ligt bovendien in het PAUZE VERDERFELIJK BIJGELOOF! Een boek-titel „Bijbelkritiek en ge loof" doet bij voorbaat al de stekel opzetten! Het christenvolk wordt dol van het geloven in onzekerheden. Hei is geneigd het gehele geloofsbezit als een onzekere aangelegenheid opzij te zetten of het maar op zijn beloop te laten. Voor deze moedeloosheid is geer. enkele grond voor hem die bidt. Toon Hermans onlangs is een interview: „De mensen bidden te weinig. Mensen die niet geloven zijn arme mensen". Word: niet dikwijls vergeten, dat geloof ge nade is, dat het een verruimd inzicht is, geschonken aan iedereen die er met overgave om vraagt? Dat geschenk kan ons geworden rechtstreeks of via menselijke ontmoetingen. Een van deze is het bovengenoemde boek, van dr. H. Arnzt. Daarin wordt deskundig afgerekend met het in twijfel trekkenI van de betrouwbaarheid van de evan geliën en wordt kritisch omschreven j de uitzonderlijke en eigen-machtigeI figuur van Christus. Het heeft een heden ten dage aktuele en bijna vermakelijke kant te lezen, wat de Romeinse geschiedschrijver Tacitus (t in 120) in zijn Annalen over het christendom schreef: danks zulk een tijdelijke ontzenuwing herleefde het verderfelijke bijge loof..." De geschiedenis herhaalt zich, herhaalt zich enz. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Gambiet (14 jaar) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45. 19.00 en 21.15 u Lido: Sabotage-complot Gouden 7 j (14 jaar). Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Luxor: ontraden. Studio: Dokter. wat doe Je nou? (14 j.). Prolongatie. Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Helden zonder glorie (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 a PUNT „Nog even wachten, zuster, ik wil eerst raden of het een meisje of een jongen is." KORRELTJE l Marktberichten WOERDEN 30 aug. Kaas Aanvoer 57 partyen. Prijzen: le kwal. 3,53-3,63,1 2e kwal. 3.35-3.52, extra kwal. tot 4,00. Handel redelijk. gebied, dat In het ontwerp bestemmings plan Kerkwyk bestemd is voor openbaar groen. De eigenaar heeft zich bereid verklaard het perceel voor de prijs van 4500 aan de gemeente te verkopen. Eveneens voor het huis op perceel Dwarsweteringkade 5, dat de heer J. M. Hoogenboom uit Roelofarendsveen voor een bedrag van 4000.aan de ge meente heeft aangeboden, gelden de voorwaarden, dat het op de sanerings nominatie staat en in een recreatie gebied ligt. B. en w. stellen voor beide percelben aan te kopen. VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN in de week van 16 t/m 23 ang. E. Duursma en fam., Valeriusstr. 206, naar Oegstgeest, Pr. Irenelaan 37; C. J. den Duik en fam., Fred. v. Eedenlaan 17, n. Leiderdorp, Rijnenburg 17; R. S. Minnema en fam., Veilingkade 48, n. Haarlemmermeer, Kerspel 76; F. T. v. d. Linde en fam., Haagweg 262, n. Leiderdorp, Rijnenburg 23; J. van den Hoff en fam., Berlagestr. 1. n. Heem stede. Rich. Holplein 9; G. C. H. W. Holswilder-v. Glabbeek en fam., Jul. v. Stolberghof 55, n. Bodegraven, Wil- helminastraat 60; T. Peteri en fam., Roodenburgerstr. 24a, n. Wassenaar, v. Groeneveltlaan 20; A. A. Gerrits en fam., Paramaribostr. 47, n. Suriname; B. Kop en fam., Langebrug 48, n. Ca nada; H. M. v. Leeuwen en fam.. Jan v. Goyenkade 16, n. Heerjansdam, Wa randa 21; J. C. Repoko en fam., Ka- naalweg 99, n. Bloemendaal, Bloemen- daalseweg 193; G. H. Burger. Wasstr. 9, n, Katwijk, Zeeweg 105; M. S. Ver beek-Piket, Ambonstr. 16. n. Sassen- heim, Fl. Schoutenstr. 21; N. A. Lagas, Houtlaan 55, n. Oegstgeest, Soemba- straal 8; G. E. v. Trijp-Sliggers, De Ge- nestetstraat 95, n. Waddinxveen, Nic. Beetslaan 232; II. G. v. d. Waals. a.b. Galgewater t/o 13, n. Utrecht, Patmos- dreef 46; L. v. Noort-v. Hagen, Jacob v. Campenlaan 53. n. Prinsenbeek. Middenweg 47; C. H. C. Lens. P. J. Blokstr. 31. n. Katwijk Jan v. Brakel- straat 38; E. S. Tjon Pian Gi, Duyven- dakstraat 17, n. Roosendaal cn Nispen (N.-B.), Nispenseweg 1; M. H. Tensen, Jan v. Goyenkade 12, n. Utrecht, Pat- mosdreef 46; M. J. H. Mulder, Vale- riusstraat 20. n. Hilversum, Noodweg 37; M. H. B. Monteba. Hasebroekstr. 6. n. Huizen (N.-H.), Crailoseweg 116; P. K. H. E. Jöris, Mozartstr. 155, naar Bloemendaal, Duinlustweg 16; J. Zand- voort, Cobetstr. 17. n. Avereest, Hoofd vaart 9; H. M. v. Haasteren, Cobetstr. 89, n. Voorburg, Park Vronesteyn 14; F. J. J. Buijtendijk, Hoge Rijndijk 238, n. Leidschendam, Pr. Frederiklaan 393; J. C. M. v. Rhee, Kanaalweg 161, naar Rotterdam, Oude Raadhuislaan 116; A. J. J. de Groot, Stationsplein 136, n. Eindhoven, v. d. Meystr. 41; W. du Mortier, Tomatenstr. 72, n. Spijkenis- se, Neptunusstr. 18a; B. G. M. van der Hulst-Mulder, Haarlemmerweg 21, n. Voorschoten, Meppellaan 8; B. M. van Wilgen, Haverstr. 89. n. Amsterdam, Roggeveenstr. 8; T. W. H. van Noort, Rijn en Schiekade 125, n. Prinsenbeek, Middenweg 47E. G. Koole, Zoeter - woudsesingel 52, n. Baarn, Amster damsestraatweg 41; I. C. G. M. L. Mar tini, Rijnsburgerweg 10, n. Canada; D. M. v. Wijk, Rijnsburgerweg 10, n. Gouda, Kon. Wilhelminaweg 317; A. J. H. Matze, Nieuwsteeg 11, n. Rotter dam, Statenplein 4; M. K. Vandepoel, Plantage 16, n. Amsterdam, Marnix- straat 285; S. A. v. Costen, Boerhaave- laan 17, n. Baarn, G. v. d. Veenlaan 16; W. Leder, v. Ledenberchstr. 4, n. Den Helder, Koekoekstr. 25; B. R. v. Westreenen, Piet Paaltjenspad 1, n. Amsterdam, 2e Jan Steenstr. 18 I; F. de la Cruz, Rijnsburgerweg 10, n. Ca nada; L. F. M. Walenkamp, Rijnsbur gerweg 43. n. Oudenbosch, Markt 34; M. J. G. M. v. Trijp, Brederostr. 18. n. Waddinxveen, Nic. Beetslaan 232; J S. Sierag-v. Staden, Van Banchemhof 15, n. Amsterdam. Orteliusstr. 225 III; 0. Kilig. Kraaierstr. 2, n. Leiderdorp. Zijldiik 22; M. B. A. Tounsi, Kraaier- straat 2, n. Alphen a d Rijn, Saffier straat 72; C. A. H. M. Strik, Nieuw steeg 27a, n. Amsterdam, le Jan v.d Heijdenstr. 78 IV; S. Roberti, Nieuwe Rijn 34a, n. Hilversum, Noodweg 37; W. Vreman-de Vries, Stadhouderslaan 1, n. Leusden, v. Boetselaer v. Ooster- houtlaan 32; W. P. I. Holswilder, Lom bokstraat 47. n. Bodegraven, Wilhel- minastraat 60; H. W. Witteveen, Beet- hovenlaan 173, n. Den Helder, Het Nieuwe Diep 5; R. A. Berg, Rapenburg 47. n. 's-Gravenhage. v. Alkemadelaan 183: J. A. Verkerk-v. Reenen, Varkens- markt 14a, n. Voorschoten, Leidseweg 222; J. de Vos-Schouls, Kanaalweg 177, n. Vlaardingen. Korte Hoogstraat 18b: M. A. Maas-Straathof, Wald. Pyrmont- straat 52, n. Katwijk, Overrijn 7; O Veenvloet-Lips, Zijlsingel 34, n. Voor burg, Looierslaan 85; M. M. Buijten- dijk-Petit, Witte Rozcnstr. 22, n. Leid schendam, Pr. Frederiklaan 393; C. Straafhof, Merelstr. 34, n. Delft, Poot- straat 155; E. v. Leeuwen Boomkamp, Gerecht 1, n. Naarden, Oud Blaricum- merweg 7; J. A. M. Jansen, Oude Sin gel 20. n. Tilburg, Insulindeplein 21; J. C. W. Embrechts, Kapteijnstr. 65, n. Sittard, Rembrandtstr. 21; J. Ver schoor, Kastanjekade 1, n. Voorscho ten, Leidseweg 411; M. E. de Wilde, Wasstr. 37, n. Alphen a,d Rijn, Maraix- straat 71; P. F. J. Bosse, Mariënpoel- straat 4, n. Utrecht, Willem Barentsz- straat 59; A. P. Buddingh-v. Harskamp. Morsweg 102a, n. Renkum, Annastraat

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4