S>££etdóe@ou%ci/itt MOORD ALPHEN „Irene", eerste NTS-studio wordt buiten dienst gesteld HAUTE COIFFURE PRESENTEERT NIEUWE HAARMODE VOOR DE AANHALIGE VLEISTER Zendtijdverkaveling bij NCRV en KRO Penning bij doop van prins Willem-Alexander „The fugitive" TOCH DE MAN MET EEN ARM.. De film van vanavond TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 30 AUGUSTUS 1967 Sanering bij deP.B.O. OP advies van de Sociaal-Economische Raad als hoogste P.B.O.-orgaan stelt de regering voor een einde te maken aan het bestaan van twee „schappen": het bedrijfschap voor het fotografisch bedrflf en het produktschap voor de tulnbouwzaden. Van het laatste „schap" zijn een aantal taken achterhaald of door andere Instanties overgenomen; bij het fotografisch bedrijf heeft het nooit geboterd, omdat h«t gezelschap te heterogeen was en wat de werkgeverskant betreft men steeds heeft aangevoerd, dat het aantal werknemers in deze branche veelal zo gering is, dat het schap ook als overlegorgaan weinig zin heeft. De liquidatie van het „schap" voor de tulnbouwzaden heeft ook bij het aan de beslissing voorafgegaan beraad weinig verzet ontmoet. De taken, die nog resten, kunnen best door andere organen worden overgenomen, terwijl de sociale positie van de personeelsleden van het schap veilig gesteld kunnen worden door reservering van het grootste deel van he>t batig saldo en een overheidsgarantie wat betreft de wachtgeldregeling. BIJ het schap voor het fotografisch bedrijf hebben de werknemersbonden tot het laatste moment aangevoerd, dat het anders zou kunnen en anders zou moeten, maar ook de S.E.R. heeft moeten concluderen, dat bonte gezelschap (fotojournalisten zagen zich onder hetzelfde dak gestopt als de verkopers van filmrolletjes en laboranten) nooit tot 'n sluitende groep met inzicht in gezamenlijke taken te verenigen zou zijn. De belangen van de werknemers kunnen ook via andere sporen goed geleld worden, terwijl met een eventuele overheidsorganisatie op wachtgeldregelingen ook hier voor het personeel geen sociaal onheil te verwachten valt T\EZE sanering by de P.B.O. vinden we, ondanks spijt omdat een goed doel niet bereikt werd, een verstandige daad. Men moet geen dor hout ter plaatse laten, wanneer vaststaat, dat er toch geen groene loten meer uit zullen voortspruiten en er dus geld uitgegeven wordt zonder enig aanwijsbaar nut. Alleen zal de overheid, de S.E.R. in de eerste plaats, erop moeten letten, dat tegenstribbel aars in andere „schappen" uit deze sanering moed putten om actie te voeren voor het uitspreken van meer doodvonnissen in de P.B.O.-sector. Helemaal denkbeeldig lijkt ons dit gevaar niet. Want niet alleen in de Boerenpartij staat men op het standpunt dat de last van de P.B.O. groter is dan haar baten. Door een negatieve instelling is er van de Publiek-Rechtelyke Bedrijfsorganisatie in sommige sectoren niets terechtgekomen. Waar wel iets gebeurde, vindt men naast goed werkende schappen er nog altijd een paar waar chronische ziekte heerst. BESLISSEND voor overheid en P.B.O.-top kan niet zijn de wetenschap, dat in een bedrijfssector één of meer partijen doodeenvoudig niet willen; de doorslag moet geven het aanwezig zijn of ontbreken van mogelijkheden om nuttig te werken. In het geval van de tulnbouwzaden waren die mogelijkheden eenvoudig niet meer aanwezig; in het geval van het fotografisch bedrijf ia er van meet af aan door belanghebbenden over getwist, terwijl het aanwezig zijn van de mogelijkheid nooit duidelijk is aangetoond. We zijn er benieuwd naar, wat straks de Tweede Kamer over deze kwestie te vertellen zal hebben. Of wordt 't regeringsvoorstel gewoon een hamerstuk? Ten aanzien van de Publiek-Rechteljjke Bedrijfsorganisatie zou dat wel een erg veeg teken zfln. Enige kans voor operette EEN goed jaar geleden hebben we in deze kolom eens de opmerking gemaakt, dat fusie met anderen voor de Hoofdstadoperette de enige kans zou vormen in Nederland de traditie van een eigen beroepsgezelschap voor de lichtere muziekdramatische kunst te kunnen handhaven. Het waren toen artistieke motieven, die bij ons de doorslag gaven. En het was in oostelijke richting, namelijk bij Forum, dat we toen de oplossing zochten. In Amsterdam heeft de leiding van de Hoofdstadoperette dezer dagen bekendgemaakt, dat er een oplossing in zuidelijke richting gezocht wordt en wel door fusie met de hler In het westen weinig bekende Zuidnederlandse Opera. Men hoopt bij het begin van het seizoen 1968-1969 de plannen rond te hebben. De voordelen van deze fusie zouden kunnen zijn: bundeling van muzikale krachten en meer zekerheid voor de artiesten. Dit laatste vinden we bepaald niet onbelangrijk, maar 't allerbelangrijkste blijft toch de opvoering van de artistieke kwaliteit. Die is de laatste jaren, muzikaal, hard achteruit gegaan en zal de ouderen met heimwee doen denken aan de t(Jd van Fritz Hirsch en het werk van zijn opvolgers in de eerste Jaren na 1945. De fusie zal artistiek dan ook alleen maar slagen, wanneer men muzikaal een beter fundament weet te leggen; de vocale Inbreng speelt hierbij een rol, maar waar het eerst iets aan gedaan moet worden, dat is de instrumentale begeleiding. De Hoofdstadoperette meent, dat de vraag naar luchtig, romantisch amusement toeneemt, ook bij de jeugd. Die stelling kan ons inziens alleen maar bewezen worden, wanneer men het nieuwe publiek dat bepaald niet onkritisch is een redelijke verzorging van de partituur biedt, en dat is met het uitgedunde orkestje, waarmee de operette de laatste Jaren in Nederland rondreist, bepaald niet het geval. De voorgenomen fusie lijkt ons inderdaad de enige kans voor de operette; maar de enige kans voor het artistiek slagen van de fusie is weer het scheppen van garanties, die een behoorlijke muzikale verzorging mogelijk maken. Bij operette, een goede operette althans, is muziek een essentiële factor. Montering, grappen en een aardig toneelbeeld komen daarna. (Vervolg van de voorpagina) Gistermiddag tegen half één was de Turk weer naar het huis van de Hooge- veens gegaan. Hij liep meteen achterom de brandgang door en ging de woning binnen op het moment, dat Henk Strij- kert thuis kwam om te eten. De heer Hoogeveen was voor zijn werk in Gouda. Dochter Sieneke was nog niet thuis uit school. De heer Strijkert vroeg de Turk wat hij kwam doen. Deze gaf in gebrek kig Nederlands te kennen, dat hij een bewijs kwam halen voor een gouden ring, die in Alphen in reparatie was gegeven. „Ga jij maar gauw weg, dat briefje zal ik zelf wel halen", ant woordde de heer Strijkert, die daarop de Turk de deur uit wilde werken. Deze trapte de deur echter dicht en trok een 9 mm-plstool. In razende woede schoot hij enige kogels op Henk Strijkert af, die getroffen werd in borst en buik. Het lukte de heer Strijkert zwaar gewond het huls uit te komen en op het achter plaatsje over een scheidingshekje naar de buren te klimmen. In zijn panische angst voor de moordenaar trok hij een hele waslijn met regenpijp en al uit de muur. Op de bovenverdieping van de woning van de familie Van Hemert ein digde Strijkerts vlucht. Hier werd hij later levensgevaarlijk gewond gevonden. In het Rijnoordziekenhuis werd hij gis termiddag onmiddellijk geopereerd. Voor zijn leven wordt gevreesd. Toen de eerste kogels de heer Strei- kert troffen, stond mevrouw Hoogeveen in de keuken aardappels te schillen. Ter wijl het drama zijn eerste vormen aan nam, kwam zij de gang in en werd meteen getroffen door een kogel uit het pistool van de Turk. De vrouw zocht gewond een heenkomen op het achter plaatsje, maar opnieuw troffen haar enkele kogels. Bij het achterpoortje zakte z(j hevig bloedend uit ettelijke wonden in buik, hoofd en benen leven- De Turk vlifchtte bukkend langs haar heen en botste In de brandgang tegen twee meisjes van dertien Jaar op. Deze zagen de man nog tweemaal een schot afvuren in de richting van de op de grond liggende vrouw. De kogels kwa men in het hout van het hek terecht. De politic vond later in huls en op het plaatsje zeven lege hulzen en twee ko gels. Na zfln misdaad rende de Turk weg in de richting van Alphens havenge bied west. Kort daarop werd hij door een landarbeider gesignaleerd in de pol der „Kerk en Zanen". Op dat tijdstip kwam onder leiding van de korpschef der Alphense politie, hoofdinspecteur N. G. Groothuyse een omvangrijke klop jacht op gang. Ruim vijftig man ge meente- en rijkspolitie, bewapend met karabijnen en pistolen, begon de achter volging in twintig politieauto's en mo bilofoonwagens. Boven de polder cirkel de een vliegtuigje van de rijkspolitie, welk toestel even tevoren ontboden was en van Schiphol was opgestegen. Na ongeveer and-rb.-lf uur speuren, werd de vluchtende Turk in de polder ontdekt. De uitgeputte man gaf zich daarna zonder verzet over. Zijn wapen had hij al eerder weggegooid. De hele middag en avond heeft de politie naar het pistool gezocht. Er werd ook een speurhond Ingezet, maar het moordtuig is nog niet achterhaald. Vanmorgen werd het zoeken voortgezet. z Op het politiebureau werd de Turk opgewacht door enkele familieleden van beide slachtoffers. De broer van de ge wonde kostganger wilde hem te lijf, maar werd door agenten tegengehouden. De politie was niet onbekend met de situatie rond de Turk en mevrouw Hoo geveen. De heer Hoogeveen was de vo rige week nog bij de politie geweest, om dat hij zich door de Turk bedreigd voel de. De volgende dag was de Turk op het bureau gekomen om te vragen waar men zich eigenlijk zo druk over maakte. Voor de politie een reden om geen be- schenrtende maatregelen te treffen. Tegenover buurtbewoners, had de Turk verteld, dat hij naar Duitsland zou gaan om er een „pang-pang te kopen". (Van onze verslaggeefster) AMSTERDAM. Ligne Cdline (lief, aanhalig, vleierig) heet het kapsel, dat gisteren in Parijs en vandaag in Amsterdam door het Syndicat de la Haute Coiffure et Coiffure Création werd bekendgemaakt als toonaan gevend voor het komende seizoen. Soepel, kort, elegant, vrouwelijk en geknipt volgens een geheel nieuwe coupe, zó zijn de haren, die 't gezicht omlijsten als dansende veertjes. Van voren gezien: speels met soepele golving ter hoogte van de ogen; met of zonder pony te dragen. Van opzij: langs de slapen naar voren gewerkt en even de oren bedekkend. Aan de achterkant: 'n aflopende kruinpartij, die iets bol kan zijn. Korter naar de De korte nekpartij is gekozen met het oog op de staande kragen van modieuze wintermantels en bontjassen en dat is heel praktisch. Het haar is vanaf de kruin naar voren veel langer. Een gedeeltelijke permanent verhoogt de houdbaarheid. Voor cocktail- en avondkapsels brengen haarstukjes en postiches het feestelijk cachet aan. De kleuren zijn warm met schakeringen, die werden afgestemd op nieuwe wintermodekleuren. Haute couture en haute coiffure hand in hand dus en, wat de coiffure betreft, vanaf vandaag voor elke Nederlandse vrouw bereikbaar. Het kapsel zal haar staan, want het Syndicat heeft zich hiermee afkerig getoond van excessen, die de beroemde Franse goede smaak gewéld aandoen. Foto: Ligne Cdline, de nieuwe haarmode voor de komende winter, gepresenteerd door het Syndicat de la Haute Coiffure et Coiffure Création te Parijs-Amsterdam. MINDER LICHTE MUZIEK HILVERSUM Heet laat zich aan zien, dat de radioprogramma's van de NCRV, vooral waar het lichte mu ziek betreft, minder aantrekkelijk zul len worden in het nieuwe seizoen. Dit Is o.m. een gevolg van de inperking van de beschikbare radiozendtyd de grote omroepen met elk tien per week ten behoeve van de TROS en de Ned. Radio Unie, zomede de vele kleine zendgemachtigden. En aangezien de NCR V-programma's toch al by vele luisteraars het odium bezitten van „te zwaar en teveel stichteiyke muziek", bestaat het ge vaar dat de balans nog verder naar de serieuze kant doorslaat. Als eerste in de reeks van zendge machtigden in Hilversum, welke met een persconferentie een toelichting geven op de plannen voor het nieuwe luister- en kijkseizoen, presenteerde de NCRV vanmiddag een schema, dat er weinig spectaculair en oorspron kelijk uitziet. Zoals bekend zullen NCRV en KRO op de middengolfzender de zenduren zodanig verdelen, dat beide omroepen elke dag in de ether zijn. De gehele radlodagen van KRO of NCRV op dinsdag of zaterdag komen hiermee dus te vervallen. In verband hiermee zullen voor wat de radio betreft vas te tijden worden gekozen voor gods dienstige programma's, de actualitei tenrubrieken, de vrouwen- en zieken- programma's alsmede de schoolradio. Bij de NCRV is als eerste omroep de afdeling actualiteiten samengevoegd onder leiding van mr. J. F. van Maa- nen. De dagelijkse ledding bij de ra dioreportagestaf berust bij drs. H. Glimmerveen. De staf werd vergroot en bezit nu in de persoon van de heer H. Sleeuwenhoek in een eigen parle mentaire redacteur. De steravonden op de donderdag zul len worden uitgebreid met twintig Goetheprijs voor Salvador de Maderiaga HAMBURG (AP) De Hanzeatische Goetheprijs is toegekend aan Salvador de Maderiaga, Spaans schrijver en di plomaat. De prijs, groot 25.000 Mark, zal aan de schrijver worden overhan digd tijdens een plechtigheid in de uni versiteit van Hamburg op 29 september. De Goetheprijs wordt elke twee jaar uit gereikt. Maderiaga, die 81 is, woont in Oxford. Sluiting valt de „werkers van het eerste uurhard HILVERSUM De raad van beheer van de NTS heeft het bebsluit geno men, met Ingang van 1 oktober a.s. de oudste tv-studio, ondergebracht in het kleine Irenekerkje te Bussum, welke zestien jaar onafgebroken gebruikt werd, buiten dienst te stellen. Door de snelle tot standkoming van de studio- DEN HAAG De voorzijde der penning, die door de Koninklijke Begeer te Voor schoten ter gelegenheid van de doop van prins Alexander wordt geslagen, toont moeder en zoon, alsmede drie edelstenen: een robijn, een diamant en een saffier. De edelstenen symboliseren de Nederlandse vlag en schenken volgens oude over leveringen: moed en waardigheid (robUn), vrede (diamant), deugd en waarheids liefde (saffier). Op de keerzijde staat de Grote of St.-Jaoob«kerk afgebeeld, waarin de doop zal plaatsvinden. Het omschrift luidt: Doop prins Wlllem-Alexander in de Grote Kerk te 's-Gravenhage t september 1967. 250 genummerde penningen, afmeting 30 mm, worden in muntgoud geslagen. NEW YORK (AP) Na vier jaren op de vlucht geweest te zijn voor zijn achtervolgers heeft de „Fugitive" gis teravond zichzelf weten te verlossen van de beschuldiging dat hij zijn vrouw zou hebben vermoord en de moordenaar aan de justitie kunnen overleveren. De ontknoping kwam In het tweede deel van de laatste uitzen ding van de ABC-televisieserie. De moordenaar bleek tenslotte toch de Het einde kwam toen dr. Richard Kim ble, gespeeld door David Janssen, er de eenarmige moordenaar in en fe gevecht gewikkeld waren hoog op eer achtbaan in een verlaten amusements park. Juist op het moment dat de Kimble bijna te pakken had, joeg in specteur Philip Girard die al die ja ren onverdroten achter Kimble heeft aangezeten hem met een welgericht schot over de railing een zekere dood tegemoet. .Daarop gaf Kimbles zwager, die jaren het zwijgen toe had gedaan, toe dat hij de man met een arm op de avond van de moord gezien had in het huis van z()n zuster. In de afge lopen jaren wist Klmble de politie al tijd juist een slag voor te blijven. De serie is destijds begonnen met de veroordeling van Kimble wegens moord op zijn vrouw. Op weg naar de gevangenis wist Kimble echter te ont snappen. Vier jaar heeft hij daarna rondgezworven, achtervolgd door in specteur Girard, gespeeld door Robert Morse. De „Fugitive" had tdjdens het proces volgehouden dat de moordenaar een man met één arm was, die hij de plaats van de misdaad op de bewuste avond had zien verlaten. De bewuste uitzendingen zullen pas dit najaar door de AVRO op het scherm worden ge bracht. De NTS-film van vanavond ..Les Ca- i nailles" (..De wraak van een verdach- te"), verhaalt van een journalist, die een verhouding heeft met de dochter I van zijn directeur en haar op een ge- i geven moment dood aantreft. Omdat I hij zijn relatie met het meisje geheim I wil houden, wordt hij door de politie verdacht. De hoofdrol in „Les Canail- les" wordt gespeeld door Robert Hos sein. terzijde gestaan door de char mante Marina Vlady en zanger Philip pe Clay. Routineregisseur Maurice j Labro wist het niet zo erg smakelijke i verhaaltje een bijzonder goed gedo- seerde spanning mee te geven, waar- j door het alleszins het aanzien waard i complexen aan het omroepkwartier in Hilversum, waarvan de studio's 1 en 2 al gereed zyn en de studio's 2 en 4 volgend jaar worden opgeleverd, heeft een totale revisie van de elektronische apparatuur in „Irene" geen zin meer. Als de bouw in het Hilversumse vol gens plan blijft verlopen, zal straks ook 8tudio-3 in Bussum dé deuren voor de tv-mensen sluiten. Overigens betekent dit NTS-besluit voor de oudere omroepmensen, die altijd nog vertederd terugdenken aan de eerste jaren in „Irene", bijna een heilig schennis. Nog altyd verteilen de zes tv-regisseurs en de oude technici hele verhalen over de eerste officiële tv- uitzending op 1 oktober 1951. Toen richtte de toenmalige staatssecre taris mr. J. Cals, die later tot eerste officieel geregistreerde tv-kijker Ne derland werd benoemd, zich tot de kleine en toen benijdenswaardige schare van tv-bezitters. Peter Zwart had voor die bijzondere gelegenheid zijn eerste kartonnen decor geprodu ceerd en na afloop jubelden de tech nici over de eerste geslaagde uitzen ding. Koffie pruttelde De hoge gasten en de pers werden la ter in het Bussumse hotel „De Rooze- boom" uiteengezet hoe de tv in de toe komst ging werken. Tegenwoordig be zitten de studio's luxueuze en moderne kantine's, maar in „Irene" had slechts de beschikking over een klein halletje, waar gemoedelijk de koffie van bakker Tönis op een lichtje stond te pruttelen en op een petieterig toog je zonder krukken waarop een bekende chocoladefabriek een kleine stellage met gevulde repen had weten te plaat- Het Irenekerkje was allerminst ge luidsdicht, ondanks de dubbele studio deur en menig maal hoorde men dens de uitzendingen de klokken de St.-Vituskerk beieren of een politie auto met loeiende sirene voorbijsnor ren. De groten van het toneel als Al- bert van Dalsum, Loudi Nijhoff, Jan Musch en Paul Steenbergen stonden op de trap voor het ene sminkkamer- tje rustig hun beurt af te wachten, ter wijl anderen zich in het halletje maakten met de laatste tv-anecdotes. Soms kwam de opnameleider sissend om de studiodeur te voorschijn, om de gasten tot stilte te manen. En op de studiovloer van maar amper veertig vierkante meter, werden toendertijd driemaal per week avondvullende pro gramma's gemaakt, inclusief een jour naal, een weerbericht, de epiloog of de dagsluiting. Hoewel het toendertijd voor de huidige begrippen een war boel was, waarbij tot in het oneindige moest worden geïmproviseerd, slaag den er de toenmalige regiseurs er soms in om een tv-spel gedeeltelijk via een camera uit te zenden, aange zien de andere twee apparaten defect waren geraakt. Enig soelaas iADVERTENTIE Later kwam de Vitusstudio soulaas brengen. Dit was toen een „moderne" studio met een echte kantine, een film- cabine en een nasynchronisatiekamer van waaruit Piet te Nuyl jr, Pier Ta- nia, en Coen van Hoewijk de teksten bij het journaalnieuws, of de tv-films inspraken. Was de Vitusstudio later gereed geko men dan had kijkend-Nederland het beslist een half jaar zonder tv moteen doen, want op en onzalige dag brak brand uit in het Irenekerkje, die maandenlang het gebruik ervan oi gelijk maakte. We hebben helaas niet de ruimte om hier te vertellen over al die avonturen en onverwachte gebeurtenissen, die zich in „Irene" hebben afgespeeld. Maar het valt te begrijpen, dat de slui ting van deze eerste NTS-studio menig tv-werker van 't eerste uur, hard valt. minuten. Het programma bestaat uit blokken en bevat cabaret of een mi ni-musical, een vraaggesprek onder de titel „In de huid van een ander" en een nieuwe wedstrijd onder het mot to „zet uw vraag op spel", dat asso ciaties oproept aan het „mastklim- men". Voorts staat op de donderdag avond geprojecteerd de belangrijke radiocyclus gewijd aan „De oude or gels in Brabant". Op Hilversum in worden de lichte muziekprogramma's „Popstation" op maandag en „Muziek bij de koffie", „Llichtgevoelig" en „Tienerama" ge handhaafd. In co-produktie met de KRO zal de NCRV in dit seizoen 17 sdhoolradio- uitzendingen verzorgen en liefst 25 tv-programma's voor de scholen. Ver der noemen wij nog een vredesweek en een gezinsweek, welke in septem ber en oktober door de NCRV-radio worden georganiseerd. Twee avonden achtereen confronteer de tv ons met kwalijke aspecten, die het voortschrijden van de welvaart nu eenmaal begeleiden. Eergisteren was dat in AVRO's Televizier de af schuwelijke geluidshinder, die het nieuwe Schiphol oplevert; gisteren in VARA's Achter het Nieuws de moei lijkheden van kleine zelfstandigen door de gewijzigde verkoopmethoden met grootwinkelbedrijf en supermarkt. Er was een merkwaardige overeen komst overigens omdat beide reporta ges de overheid schuldig stelden te genover de Individuen, die de lasten te dragen krijgen. Televizier speelde het niet helemaal uit, want als de lagere overheid (Amsterdam) rich destijds niet me>t hand en tand tegen het plan- Burgerveen had verzet, zouden de Amsterdammers en hun buien nu (en straks nog meer!) niet met de moei lijkheden zitten. Een aspect dat zelfs niet genoemd werd. Het probleem dat de VARA aansneed is voor de betrokkenen nog Ingrijpen der omdat het onontkoombaar ls, wat voor de nieuwe luchthaven bij de juis te mening van politici werd gevraagd. Die de politieke vrienden van de VARA voorop hebben dit onont koombare probleem te laat en ge hoord de „saneringsbedragen" te het kind van onze welvaartsrekening latend. Voor het overige: het was goed toe ven voor het tv-toestel op het eerste net. Met „Ja zuster, nee zuster" (een aflevering die wij in eerste instantie gemist hadden, dus dubbei-fijn!). Met Z-Cars, een van onze favoriete series. Met Protest en verantwoordelijkheid, een ,,Onderwijs-tv-propaganda" dat inderdaad té goed was om alleen voor scholieren te bestemmen en dat da ac orn een herscholing op een later tijd stip waard was. En met een Belgisch programma: A dédicace. De Belgen Importeerden er Nederlan ders voor: Boy's Big Band, een ver rukkelijk' orkest tochl Zo goed dat het alleen maar spijtig was dat het op treden zo kort duurde. Medewerken den: Liesbeth List, chansonniere van groot formaat, maar voor héér liever een heel kleine combo; Greetje Kauf- feld, opmerkelijk omdat elke spaarza me keer dat we haar kunnen horen, zij weer een stukje beter geworden lijkt te zijn; het ballet Jan Arntz, aantrekkelijk, maar nèt niet goed ge noeg om een zo voortreffelijk orkest als dat van Roy Edgar en de zijnen buiten-beeld te brengen. Vg. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort 19.00 uur: Er was eens t.v.-sprookje 19.51 uur: Uitzending stichting Socutera 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Monty I filmpje 20.35 uur: Die Postkarte, t.v.-spel 21.00 uur: Les canailles, film 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.10 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 20.05 uur: The Beatles, teken film 20.25 uur: Sportpanorama 21.20 uur: The wild wild west, t.v.-serie NTS 22.15 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting HILVERSUM I NCRV 20.15—21.30 uur: Orkest Pro Arte uit München, concert 23.15—23.55 uur: Muziek voor een zomeravond, grammo foonplaat HILVERSUM II VARA 20.05—22.00 uur: Akkoord, amusements programma 23.20—23.55 uur: Jazzmagazine RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30. 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 ia. (Nederland L 2100 uur). Radioprogramma HEDENAVOND HILVERSUM I (402 m) NCRV: Koorzang, 1S.30 Gram.. 19.00 Nieuws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van het Leger des Hells. 19.45 Wereldpanorama, 19.55 Instrumentaal sextet. 20.15 Klass. en ^inod^ muziek. j>1.30 Lezing. Gesprekken (Ontmoetingen op K Gram.. 23.55 Nieuws. Morgenwijding. 9.00 Klass. muziek. 9.30 Gram. muziek voor oudere luisteraars. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. 12.00 Dans- orkest. 12.27 Land- en tuinbouw. 12.30 In- wedstrijdprogr). 22.00 Gesprek. BRUSSEL Neder!. (324 m) 18.00 Nieuws 18.03 Voor de soldaten, 18.50 Lichte 20.00 Operette. 21.22 Gevar. n Lezing, 14.45 Gitaarrecital, 15.00 Voor de zie ken. 16.00 Nieuws, 16.02 Muziek uit Suriname, de Nederl. Antillen. 16.30 Polenblut, operette. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nws, 9.02 Lichte vokale muzlek- izlek, 22.00 Nws. I2.oó DONDERDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 7.00 Nieuws. Licht muziekprogramma. 7.15 Gram., 8.00 Nieuws. 8.10 Gram„ 8.30 Nws, HAARLEMMERSTRAAT 250 2 Vaknntletlps. 8.45 Gram., 10.00 Seml-klass. mod. muziek, 11.00 Voor de zieken: •RO: 11.30 Kamermuziek. 12.27 Land- en nbouw. 12.30 Nieuws, 12.45 Lezing, 13.00 BRUSSEL Nederl.) (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 Lichte muziek, 13.20 Tafelmuztek, 14.o:i Lichte muziek, 15.03 Klass. muziek, 15.45 Liederenprogr.. 16.09 Jazzmuziek, 16.20 Koor- wedstrijd, 17.15 Lichte muziek.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2