LEIDEN KRIJGT EEN „KRUISHERENWEG" AKTIEVE BEZORGERS Verkeerszondaars voor Leidse kantonrechter JINSDAG 22 AUGUSTUS 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Patiënten over half jaar te verwachten jehalve het kloostergebouw en de recreatiezaal om te bouwen paro- iekerk van de H. Kruisverheffing n de Vrouwenweg te Leiden, voor- en gemeente Zoeterwoude, zuilen de uisheren nóg een herinnering aan n Zoeterwoudse jaren achterlaten. in naam zal voorgoed aan de plaats rbonden blijven. B. en w. van Lei- n hebben namelijk besloten de langs kerk lopende verbindingsweg tus- Vrouwenweg en Europaweg juisherenweg" te noemen. Een aar- te geste nu de Kruisheren weg gaan. Ontsnapte slang in gracht gevangen Jen van de vijf slangen, die twaalf gen geleden uit een terrarium op de ptielenexpositie "Terra-Hortus" te Lei- ren ontsnapt, is gisteravond om ur zwemmend aangetroffen in de loelengracht in de Sleutelstad. De 17- ■ige D. Mieremet slaagde erin het nlet- ftige dier te vangen en bracht hem in omf naar het politiebureau. Hét Zoö- fisch Laboratorium te Leiden heeft ch over de slang ontfermd, die in goe- l gezondheid verkeerde. AUTO SCHEPT BROMFIETSER Op de kruising Churchilllaan-Vijf eilaan is gistermorgen om acht uur 37-jarige bromfietser L. Masenel Leiden door een personenauto ge lept. De bromfietsbestuurder klaag- na de botsing over pijn in rug en nen. Het ongeluk gebeurde, doordat automobilist, een 34-jarige inwoner n Leiden, geen voorrang verleende, et slachtoffer is naar het Academisch ekenhuis vervoerd. I het verplegen van zwakzinnigen kun nen wij nog mededelen, dat de eerste patiënten een half jaar na oplevering van het complex (wat eind septem ber te verwachten is) zullen arrive ren. De gebouwen zullen eerst aange past moeten worden aan de veran derde omstandigheden. Zo zal o.m. naast het trappenhuis een lift worden aangebracht. Geen altaar Berichtten wij gisteren, dat het al taar in de kerk in de recreatiezaal van de inrichting zal worden gehandhaafd, thans is bekend geworden, dat de pa ters te kennen hebben gegeven, dat zij het altaar zullen laten staan. De Stichting Gemiva zou dan naar eigen inzicht met de tombe kunnen hande len. Het blijkt nu de bedoeling van de stichting te zijn, het altaar te verwij deren. Wè' kunnen in de recreatiezaal godsdienstoefeningen worden gehou- Beelden gered De zandstenen beelden in de Kruis- verheffingskerk blijven na opheffing van de kerk voor Zoeterwoude behou den. Deze beelden, waaronder een bij zonder fraaie „Piëta" (Maria met Christus), zullen een plaats krijgen in de nieuwe parochiekerk van Zoeter woude. die „ergens" in het uitbrei dingsplan Westeinde geprojecteerd gaat worden. „Cafélucht in kleren" veroorzaakte botsing Een 45-jarige koopman uit Leiden vertelde voor de Haagse politie rechter een sterk verhaal, waarin hij beweerde, dat je, wanneer je in een café hebt gezeten, dan men teen naar de drank ruikt. „M(j nog nooit overkomen als ik een kopje koffie drink", sprak de rechter tegen. Maar met wat ver der praten kwam er uit, dat ver dachte een glas bier en een jonge klare had gedronken, hetgeen de dranklucht duidelijker maakte. Voorzien van deze drank waar bij de Officier van justitie opperde dat het wel iets meer kan zijn ge weest reed verdachte met de door hem bestuurde auto tegen een geparkeerde auto. Dat is op zichzelf al kwaad genoeg, doch erger is. dat h(j er meteen vandoor ging. „Ik was zo erg geschrokken", zo verklaarde verdachte, doch de Of ficier veronderstelde dat dit met de drank verband kon houden. De mentaliteit om na een aanrijding door te rijden Is op de weg on duldbaar en daarom eiste de Of ficier voor de aanrijding 100,- boete en voor het doorrijden twee weken gevangenisstraf en intrek king van het rijbewijs gedurende een jaar omdat verdachte nu reeds voor de derde maal een dergelijk stukje heeft uitgehaald. De rechter veroordeelde overeen komstig die els. HOUTWARENFABRIEK „DE DRAAIERIJ" TE BOSKOOP ONTSNAPT CATASTROFE AMSTERDAMMER IN NOORDWIJK DOOR LISSER NEERGESLAGEN AANLEIDING FUTILITEIT De 24-jarige Amsterdammer J. Njjdam moest zondagavond met een gescheurde schedel in het Academisch Ziekenhuis te Leiden worden opgenomen na een vecht partij in Noordwijk met een aantal jon gelui uit Sassenheim en Lisse, die wat te diep in hetg laasje hadden gekeken. De Amsterdammer, zijn meisje en zrjn vriend liepen omstreeks zeven uur over De Grent, toen het meisje enkele opmer kingen te horen kreeg van enkele jonge- Zusters Leids St. Elisabeth-ziekenhuis egeleiden kinderbedevaart naar Beauraing i de kinderziekenbedevaart van 1966 ireef de hulp-bisschop van Namen, Musty aan ons sekretariaat: „Wat gelukkig initiatief: zieke kinderen r Beauraing te brengen, waar ze een dagen samenleven in het licht en. I warmte van O.L.Vrouw met het Gou- 1 Hart. Wat een stemming van-gebed vreugde, van toewijding en vertrou- van diep-chri8tehjke liefde. Ik kan alleen maar toe aanzetten weer Beauraing te komen en nu reeds ik u beloven, dat ik mijn best zal i weer aanwezig te zijn", schrijft i het „Nederlands Comité Pro Maria". Reeds in die dagen van ons verblijf te auralng stond het vast: dit doen w(j iet volgend jaar weer. Waarom? Onv- »t wij hebben ervaren dat deze kinde- en in velerlei opzicht er profijt van ebben gehad. 18 september a.s. gaan wij met een OEGSTGEEST Veteranen zondag in ASC-toernooi Zondag a.s. organiseert ASC haar arlijkse veteranentoernooi, dat een idere naam heeft gekregen. Er wordt et meer gespeeld om de Krielbeker, aar om de „In Memoriam Bill van ;rgp Henegouwen Trophee". Aan 't ernooi wordt deelgenomen door de ude garde" van Lugdunum, Docos, J)WS, ASC, UVS, LFC en Rooden- irg. Aanvang 9 uur. ERNSTIG HOOFDLETSEL Op de Rijksstraatweg werd gister- iddag omstreeks 17.00 uur een 70-ja- ige inwoner uit Oegstgeest aangere- :n toen hij op onverantwoorde wijze otseling vanuit de Wyttenwachweg et zijn fiets de weg op wilde rijden. ;n juist passerende personenauto erd door deze handelwijze volkomen ,'rrast en kon de wielrijder niet meer ïtwijken. Deze werd met ernstig lofdletsel overgebracht naar het Aca- misch Ziekenhuis te Leiden, waar i verwondingen achteraf bleken mee LEIDERDORP DE RIJNKLIEVERS Leiderdorpse Postduiven Vereni ng „De Rynklievers" hield een wed- ucht vanaf Breda op 20 aug. 1967. fstand 65 km. In concours 502 duiven dost 8 uur met n.w. wind. Uitslag: 1 J. Zevenhoven, 2 J. Ver- raaten, 3 J. Verstraaten, 4 Gebr. Kok en 6 J. Brantenaar, 7 A. v.d. Dop Zn., 8 en 9 P. Veelenturf, 10 J. Ze- inhoven. Geboren: Rudi Johannes Maria, zn. ui J. F. Tolhuisen en M. J. Kool. Ondertrouwd: Samuel Brusse, 25 j. 1 Yvonne van der Heiden, 19 jaar; _ieobus Anthonius Karregat, 21 jaar, ^eiden) en Elisabeth Braamzeel, 23 j. Getrouwd: Willem Roest 23 jaar en Irijntje Albertha van de Groep. 19 jr. LISSE D.JO WANDELDE IN KATWIJK De Lisser wandelsportvereniging DJO seft zaterdag j.L in het kader van de >meraktlviteiten te Katwijk deelgeno ten aan de wandeltocht door de duinen langs het strand. De opbrengst van e tocht kwam ten goede aan instel- bgen als het Zeehospitium e.d., dus was een tocht op liefdadigheidsgrondslag. 75 deelnemers van DJO hebben met Jzonder veel genoegen aan deze vrije andeltocht deelgenomen en unaniem erd besloten een volgend jaar wee: deelnemers te behoren. Er waren een prijzen aan verbonden, doch allen regen een herinnerlngsmedallle 35-tal kinderen de reis ondernemen. Het Leidse St. Elisabeth-ziekenhuis heeft in de staf de grote meerderheid. Dokter W. v. d. Wind uit Alphen a. d. Rijn. reeds enkele jaren onze medisch advi seur, is daarbij niet weg te denken. Voor de geestelijke verzorging gaat de z.e. heer .J. v. d. Veen, eonrektor van het St. Elisabeth-ziekenhuis mee. De kinderen, die uit alle hoeken ran ons bisdom komen, ontvingen een brief van mgr. Jansen, waarin h\j hén aan spoorde eens extra te bidden, juist om dat O.L. Heer erg veel van kinderen houdt. Dan zullen Jezus en Zijn moeder zeker luisteren. Vier dagen zal de Vereniging „Neder lands Comité Pro Maria" de zorg van deze kinderen op haar nemen. Dat is haar mogelijk gemaakt door de finan ciële steun van velen, die het zieke- en gebrekkige kind een goed hart toedra gen en het iets extra's gunnen. De bisschop van Namen heeft toege zegd een bezoek aan de kinderen te brengen en hen de ziekenzegen met het H. Sakrament te komen geven. De zusters hebben een cabaret-pro gramma in elkaar gezet, zodat de kin deren hen ook op een andere wijze leren kennen, dan alleen als verpleegsters. Zo hopen wjj dat deze kinderen on vergetelijke dagen zullen hebben. Mocht u zich geroepen voelen, hieraan mee te werken, dan willen wjj u daar graag in de gelegenheid stellen. Buiten finan ciële hulp zouden wjj graag fruit, sun- kist en biskuit ontvangen, alsook wat prjjsjes voor de te houden wedstrijden. Behalve deze kinderziekenbedevaart gaat op dezelfde dagen, 18, 19, 20 en 21 september ook een bedevaart voor vol wassenen (géén zieken). De landelijke voorzitter van onze vereniging, de z.e. heer L. C. Schinkel, zal deze bedevaart leiden. Enkele oefeningen maken deze twee bedevaarten gezamenlijk. Op de derde dag gaan de volwassenen 'n tocht maken naar de bekende Benediktijner abdij Maredsous. Indien men na de va kantie nog enige dagen van bezinning en rust zoudt willen hebben, dan is dit d e gelegenheid. De deelname-prijs bedraagt 94.50. Zowel voor giften als voor deelname kunt u zich in verbinding stellen met het secretariaat van de vereniging „Ne derlands Comité Pro Maria", Drapeniers- gaarde 102, 's-Gravenhage-14, tel. 070- 671803, girorekening 137079. lui in een auto, die voor een zebrapad stilstond. Daarop gaf de vriend een lichte tik tegen de auto, hetgeen voor de zeven inzittenden het sein was tot agres siviteit. Ze kwamen de auto uit en begon nen een vechtpartij met de vriend. Toen de heer Nijdam de ruzie wilde sussen kreeg hü van een 20-jarige tuinder uit Lisse een klap tegen zijn kin, viel achter over en liep ernstig hersenletsel op. HILLEGOM MAN SCHOOT OP ZIJN VROUW Naar nu pas is bekend geworden heeft een inwoner van Hillegom, de 31-Jarlge J.R., donderdag j.l. tijdens een ruzie met een windbuks op zijn vrouw geschoten. Zij werd slechts licht gewond aan haar rug. Dezelfde avond werd de ruzie al bijgelegd, maar zaterdag werd de vrouw zo bang voor haar man, dat zij naar de politie ging en het voorval van twee da gen geleden vertelde. De man, vader van zes kinderen, is dezelfde avond nog ge arresteerd en ingesloten, in afwachting van z(jn voorleiding bij de officier van justitie te Haarlem. Auto over de kop te Sassenheim: Geen slachtoffers Een bestuurder van een sportwagen, afkomstig uit Deurne (N. Br.) kwam er gisteravond acht uur wonderwel goed af, toen hij komend van rijksweg 4 met te grote snelheid de Sassenheimse afrit bereed ter hoogte van een Purfina ben zinestation. Hij sloeg met zijn auto over de kop en belandde in de enkele meters lagere berm achter het benzinestation. De man liep geen noemenswaardig letsel op. De auto werd total loss weggesleept. BRAND IN M0TH0K BLEEF BEPERKT Maandagavond circa kwart over 8 brak brand uit in het „mothok" (zaag- selhok) van Kramer Co's Houtwa ren fabriek „De Draaierij" gevestigd Laag Boskoop 70a. Zoals bij vele van deze bedrijven werd het zaagsel door lange afvoerpijpen of -buizen naar een opslagplaats achter de fabriek afgevoerd. Door tot nu toe onbekende oorzaak brak in deze zaag- selopslagplaats brand uit. In de on onmiddellijke nabijheid bevond zich veel opgeslagen hout en ook is de fabriek gedeeltelijk uit hout opgetrok ken. Aan de voorzijde van de fabriek bevinden zich de woningen van de twee firmanten. Vlak naast de fabriek staan een 10 - 12 woningen. AI deze omstandigheden hadden tot catastrofen kunnen leiden indien de brand ge legenheid had gehad zich uit te brei den. Op het alarm was de Boskoopse Vrijwillige Brandweer onmiddellijk ter plaatse en met drie stralen wist men deze gevaarlijke brandhaard in de kiem te smoren. Burgemeester Van Dedem begaf zich vanuit de vergade ring van het college van b. en w. on middellijk naar de brand om zich met de situatie op de hoogte te stellen. Door het snelle ingrijpen van de brandweer is de schade zeer beperkt. De rookontwikkeling was zeer sterk en was van verre waar te nemen. Een Automobiliste in Noordwijk verongelukt Op de Gooweg in Noordwijk-binnen is maandagmorgen om negen uur de 61- jarige bestuurster van een DAF-perso- nenwagen, mevrouw A. E. v.d. Zaken uit Amsterdam, bij een botsing uit haar auto geslingerd en op slag gedood. Het ongeluk gebeurde, toen een vrachtwagen uit Katwijk haar inhaalde en de auto mobiliste op hetzelfde moment langzaam op het linkerweggedeelte ging rijden. De vrachtwagenchauffeur probeerde haar nog te ontwijken, maar werd door de ver hoogde berm naar rechts gedwongen. De DAF kreeg een tik, waardoor het por tier opensprong. De bestuurster viel uit de wagen en overleed tengevolge van de verwondingen, die zij door de val had opgelopen. Politie vraagt getuigen Scooterrijder dood na botsing Op de Lammenschansweg in Lelden is gistermiddag tien vóór half twee de 23-jarige scooterrijder J. van Egmond uit Leiden tegen een stilstaande vracht wagen gebotst en ter plaatse overleden tengevolge van zijn verwondingen. Het ongeluk gebeurde, toen nog door onbe kende oorzaak de acooterrtjder in volle vaart tegen de achterkant van de wa gen opreed. Het slachtoffer droeg geen helm en werd zo ernstig aan het hoofd gewond, dat hij aan zijn verwondingen bezweek. De botsing vond ter hoogte van de appartenfabriek Tokheim N.V. plaats. De scooter kwam uit de richting van het circuit en de bestuurder had een vrij uitzicht. De politie van Lelden vraagt dringend eventuele getuigen van dit raadselachtig ongeluk zich te melden op het bureau. De vrachtwagen, afkomstig uit Leiden, stond langs de weg gepar keerd om water bfl te laden. gelukkige omstandigheid was, dat men - vóór het verschijnen van de brand weer - de deuren van de opslagplaats en van de fabriek gesloten had ge houden, waardoor geen zuurstof de brandhaard kon bereiken of aanwak keren. Katwijkse „zwartkijkers" voor de reehter Van de ruim 200 TV-bezitters, die tij dens een in april jl. gehouden controle erop werden betrapt, dat zij geen kijk geld hadden betaald en dus tot de z.g. "zwartkijkers" behoorden, stonden er gisteren ongeveer 20 terecht bij de Leidse kantonrechter. Enkelen van hen bleken tevens de gebruikelijke luisterbijdrage voor hun radiotoestel niet te hebben be taald. "Ik vergat te betalen", "Ik had het toestel pas in huis" en "Ik had het toestel maar op proef", waren de meest gangbare excuses. Excuses die overi gens door het rechtscollege niet werden geaccepteerd, omdat zij aan de hand van de ten dienste staande gegevens geen steek hielden. Els en vonnis waren alles behalve mild: 50,boete voor het "zwartkijken" en 30,voor het ontdui ken van de luisterbijdrage. Burgerlijke Stand Geboren: Myriam Johanna Antonia Clementina, dr. J. G. B. in 't Veen en M. W. C. C. Verbeek; Irma Cora Jo hanna Petronella, dr. v. J. S. Welboren en C. van Andel; Willem Jacob, zn. v. A. van Beelen en A. van Saane; Jan Adriaan, zn. v. A. D. van Leeuwen en P. J. N. Rademaker: Wilhelmus Ge- rardus, zn. v. W. Zitman en J. van Kooperen; Walter Olaf, zn. v. A. J. van Duyneveldt en M. Vermeule; He lena Cornelia Wilhelmina, dr. v. H. W. Burgemeester en W. Velthujjzen; Richard, zn. v. A. v.d. Berg en J. J. Halvemaan; Pauline Maria, dr. v. G. M. D. Ondei en D. J. Bcneker; Mar- gareiha Klara, dr. v. C. L. B. Janssens en K. M. Vloeijberghs; Clasina Chris tina, dr. v. B. van Zwietcn en C. van der Linde; Deborah Wilhelmina Fran- cina, dr. LL. P. Hensing en F. T. M. Hogeboom; Christianus Adrianus. zn. v. C. A. Abspoel en J. v. Leeuwen; Hendrik Jacobus, zn. v. J. Filemon en M. A. Rietveld: Sylvia Esther, dr. v. A. van Tol en N. C. J. van der Spek; Cornelis Theodorus Adrianus, zn, v. T. A. van Bommel en Y. van Gelder; Marjan, dr. v. A. Jong en M. Dnol; Frederik, zn. v. A. H. Beij en L. Man- intveld. Overleden: G. de Vries, 50 jaar. man B. S. Hartman, 52 jaar, man; R. C. Geilvoet, 76 jaar, man; G. van Maanen 30 jaar, echtgenote van J. E. Eibers; J. Torreman, 35 jaar, man; N. C. Reiff, 65 jaar, echtgenote van M. Gerritsen. PAUZE DE LEIDSE COURANT Vraagt voor de stad Leiden Diplomazwemmen in zwembad De Vliet (Leiden) In het zwembad De Vliet versche nen 72 kandidaten voor de zwemexa- mens A en B, waarbij alle zwemmers en zwemsters na afloop het diploma in ontvangst mochten nemen. Dit waren: Diploma A meisjes: Marianne van Rijn, Anneke v. Haarlem, Mieke Am- merlaan. Hester Rijnburger, Marian Lindeman, Anja de Wit, Corry van Swieten, Glandia Singerling, Marian de Bock, Colja Blom, Astrid v. Koope ren, Willeke de Buvry, Mieke van der Kraan, Carla Blikman, Margreet Hil- lenaar, Marleen Louwrier, Helg Tuin- hof de Moed, Carla v. d. Berg, Greetje Jansen, Ria Hartevelt, Anita Vorst, Corry Rovers, Suzette de Cler, Ank Hulsman, Ellen Frederikx, Anneke Bekkers. Diploma A jongens: Kees v. d. Voor den Pierre Emanuel, Johnny v. Swie ten. Rob Keereweer, Frank Witte, Floor Smilde, Ruud Snoeker, Henry Benten, Henny v. Swieten, Eric de la Rie, Wim Mol, René Hereman, Robby de Wolf, Remco Emanuel, Henk Kra mer, Johan Grooters, Rob Zandber gen. Frons Vorst, Walter Huijg. Willy Huijg, Lennard Hendriks. Diploma B meisjes: Mirjam Niel, Marian Visser, Mira Son, Mieke Am- merlaan, Charlotte v. Keulen, Ank Hulsman, Anja Ursem, Ellen Frede rikx, Anneke Bekkers, Marjan Fran sen, Maria Groenewegen, Marion Spronsen. Annelies v. d. Berg, Willeke de Buvry, Mardet v. Gennip. Diploma B jongens: Wim Hoogeveen, Henri Vorst, Sanny v.d. Berg, Willem Hamerling, Tjeerd Snaathorst, Job van vele verkeerszondaars, die gisteren door de Leidse Kanton- de te lage kant en vonniste met 75,- - - - - 8Ujjg jg dagen. BROMFIETS GESCHEPT Onder de rechter, mr. W. de Koning, werden berecht, bevond zich een 30-jarige ver tegenwoordiger uit Den Haag, die als automobilist een zeer slechte beurt had gemaakt. Hij reed namelijk met een. aldus de getuigen, naar schatting 90 km/per uur-vaart een der voorrangskruispunten van de Churchilllaan in Leiden op. alhoewel een andere auto dit kruispunt al zeer dicht was genaderd. Door middel 1 „Toen Ik die straat indraaide hm er MET HOGE SNELHEID OVER VOORRANGSKRUISING Ter zitting verzekerde h(J de kanton rechter: „Ik rijd nooit zo hard en heb overigens niets ervan gemerkt, dat ik voor 'n ander gevaar heb opgeleverd". Dat verdachte niets zou hebben bemerkt achtten de getuigen op z'n minst zeer twijfelachtig en wel omdat de afstand tussen beide auto's, zo verklaarden zij, nauwelijks 10 meter bedroeg. De officier, mr. J. A. J. v. d. Bruggen, vond het bewijs, dat verdachte inderdaad een ernstig gevaar had betekend, afdoen- Slotconcert te Noordivijk-Binnen GEEN ONVERDEELD GENOEGEN MET FEI Binnen werd het seizoen gesloten door een orgelconcert uitgaande van de Ned. stichting „Orgelcentrum". Voor een bevredigend aantal bezoe kers werd dit concert gegeven door de Maassluise organist Feike Asma, de man die om zijn programma's en om zijn manier van spelen vele vóór- en tegenstanders telt. De man die het ene werk verant woord en met de nodige zelfbeheer sing weet te geven, maar dadelijk daarna op hol slaat, zijn colbert als 't ware uittrekt en stijl en sfeer en tijd van herkomst van een compositie uit het oog verliest, een Rembrandt co- pieert met een impressionistisch palet, een man die soms Bach een juiste interpretatie geeft, om daarna op een onvergeeflijke manier aan een deel van het publiek concessies, doet door „innige" registratie of bewerkingen van piëtistische liederen, zoals gister avond het inleidend koraalspel. Konden wij het Trio van Bach tot op een zekere hoogte aanvaarden, wij misten toch de strengheid van Bach en de registratie van de Barok. Het Prae- ludium en de Fuga in G kreeg een £E ASMA niet geheel beheerst praeludium en de Fuga met het markante ritme had kunnen hebben. De afwerking werd door dit feit wel wat grof. GROTE BEWONDERING hadden we echter voor de ragfijne doorzich tigheid waarmede het Scherzo uit de 4e Symphonie van Widor werd ver tolkt. De Franse muziek uit de tijd van de Romantiek ligt Asma beter dan de Barok. Jammer dat hierop c .n langdurende en langdradige compositie van de Haarlemse organist P. Chr. van Weste ring volgde. Het waren Variaties op een Bachthema. Zelfs Asma met al de kleurschakeringen kon er geen le ven in brengen. Het was ook veel te traditioneel in opbouw en harmo nieën. En wat het slotkoraal betreft, het had met het thema niets te maken en heeft door vroegere componisten heel wat betere bewerkingen gekre gen. Asma had beter bij de Franse Romantici kunnen blyven. Zo werd dit slotconcert geen onverdeeld ge noegen. THEO TEN HOOVEN. „noodremming" kon de bestuurder van deze auto een j geen bromfiets te zien, dus moet h(| met een enorme snelheid hebben gereden", Aldus probeerde een 45-jarlge timmer man uit Arnhem z(|n schuld geheel of gedeeltelijk op een ander af te wentelen. Die ander bleek een bromfietser z(jn, die door de auto van verdachte werd aangereden toen deze In Lelden vanaf de R(jnziehtweg de Sumatraatraat Indraai de en daarbij niet de bromfietser de voor rang gaf. Daar verdachte destijds zijn fout er schuld volmondig had erkend, nam d« kantonrechter hem zijn ter zitting ge lanceerde „ommezwaai" nogal kwalijk. „Waarom, zo vroeg hij verdachte, geeft U ook nu niet ruiterlijk toe, dat U onvoldoende heeft uitgekeken en dui fout hebt gemaakt?" Verdachte bleef een afdoend antwoord schuldig. Eerst nadat de officier, gezien de ernst van het feit, een boete van 60- subs 12 dagen had geëëist, reageerde hij met de opmerking: „Ik heb toen tegen over verbalisant mijn schuld niet geheel en al toegegeven en tevens gezegd, dat die bromfiets medeschuld had". De kantonrechter hield zich echter het proces-verbaal en vond verdachtes fout dermate ernstig, dat hy de geëiste correctie te mild achtte en vonniste met 75,- subs 15 dagen. de bewezen en meende, dat een gevoeli ge correctie op zijn plaats was, temeer nog omdat verdachte al eerder voor een soortgelijke overtreding werd veroor deeld. Hij eiste dan ook naast een geld boete van 75,-. subs 15 dagen, een voor waardelijke intrekking van de rijbe voegdheid voor de tijd van 4 maanden met een proeftijd van 3 jaar. „Ik voel m(j onschuldig aan het ten laste gelegde feit", aldus verdachtes laatste woord. De kantonrechter zag geen reden aan de verklaringen van de objectieve getuigen te twijfelen en vond even een gevoelige straf nodig. Zelfs nog gevoeliger dan de eis bepaalde, want z'n vonnis luidde zowel 'n geldboete 100,- subs 20 dagen als de voorwaarde lijke intrekking der rijbevoegdheid voor de tijd van zes maanden, proeftijd 2 jaar. FRONTALE BOTSING IN ROELOFA RENDSVEEN Een 43-jarige kruidenier uit Roelof- arendsveen moest zich gisteren voor de Leidse kantonrechter verantwoorden, omdat hij met zijn auto op het Zuideinde ZONDER RIJBEWIJS AANGEHOUDEN „Ik zag hem aankomen, gaf een stop teken, doch hi) reed gewoon door", zc verklaarde een Leidse politieagent in de zaak tegen een 22-Jarige Leidse student, het inhalen van een geparkeerde auto'üe overigens ter zitting verstek liet niet direct weer naar rechts was ge- legd, dat hij in de nacht van 21 mei j.L zwenkt. Deze nalatigheid had een fron-1 gaan. Hem was niet alleen ten laste ge tale en nogal schadelijke botsing met| P<r scooter de Hogewoerd in verboden een tegenligger tot gevolg. richting was opgereden, doch ook dat bij geen enkele rijbevoegdheid bezat. ..Het xlcht wax nogal alecht meende j^. fel, kwam het Hcht verdachte tot .<|n verontschuldiging te ver,,„fhte hrt k.nlakan v„ d, kunnen nnnvoeren ..Indien dit en wna. >coot€r w„d „htcrhaald. ,.Hlj ontkend, fn betekende dat een reden temeer om ,llar ,„e „.ot hebb.n gereden uiterst rechts van de weg te gaan rt)-doch Iowe, het kentekennummer van d< de kantonrechterj,(.00ter a]„ zyn signalement klopten vol- levensgevaar-1 komen- zo verklaarde verbalisant ter zitting. De officier en de kantonrechter twij- repllceerde „Verdachte maakte Hjke fout" zei de officier onder zijn requisitoir, waarin 50,- boete subs 10 dagen werd geëist. „Wel wat veel", merkte verdachte hierna nog op. feit vond hij de geëiste boete nog aan I 20 dagen. telden dan ook geen moment aan dachtes nachtelijke clandestiene scooter- rit. Conform die els vonniste laatstge noemde bi) verstek met twee geldboeten respectievelijk 25,- en 75,- subs Keulen, Roland v. Heiningen, Frank Spronsen, Harry Roffel. Na de diploma's A en B werd er in de Vliet nu ook examen afgenomen voor de diploma's C en D, waarbij ook alle kan didaten -26- slaagden. Dit waren: Diploma C meisjes: Rita v. Vliet, Janne- Vliet, Lies Uittenbogaard, Gonnie Eradus, Carla Hendriks, Arenda Moell- ker, Francien Rits, Marga Tiem, Joske Coert, Els van Rijn. Diploma C Jongens: Kees de Jong, Guus Smit, Ronald v. Eygen, Willem Hamer ling, Rob Uittenbogaard, Hanna v. Rijn, Marlnus L. Lindhout. Diploma D meisjes: Marion v. Alpben, Maja Beuker, Wllma de Ru, Annemleke Hoek. Joke Pelgrim. Diploma D jongens: Dick v. Ipselen, Fred v. Dijk, Dick v.d. Bogaard, Arnout W. Hins. NOORDWIJK BOOTTOCHT OlDEN VAN DAGEN Door bemiddeling van het Comité „Welzijn minder valide en bejaarden" zal dit jaar een boottocht worden aange boden aan plm. 300 bejaarden. Deze luxe salonboot heeft plaats voor onge veer 150 personen, zodat hiervoor twee dagen nodig zullen zijn en wel 5 september a.s. en de inschrijvers kunnen kiezen uit één van deze genoemde data. Het vervoer naar de boot heeft plaats met bussen, welke 's morgens om 8 uit Noordwijk vertrekken. De deelne mers zullen 's avonds ook weer per bus naar Noordwijk worden teruggebracht, waarna tot besluit aan allen een diner zal worden aangeboden met muzikale opluistering. Na afloop moet eenleder op eigen gelegenheid huiswaarts keren. Door de gulle gaven van ingezetenen Is het mogelijk, dat voor de deelnemers aan deze tocht geen kosten zijn verbonden. Deelnemers (boven 65 Jaar) kunnen zich opgeven te Noordwijk aan Zee donder dag 24 augustus bij mej. Jo van Kan, Hoofdstraat, van 2 tot 4 uur en te Noordwijk-Binnen bij J. Vermeulen, Wil- helminastraat 43, op zaterdag 26 augus tus. eveneens tussen 2 en 4 uur. Met na druk wijst het comité er op, dat degene, die reeds met de boottocht voor mlnder- validen zijn mee geweest, nu niet kun nen deelnemen. Marktberichten RIJNSBURG, 21 aug Bloemen - Am. Anjers: Rode Sim 8-12, Rose Sim 9-15, Witte Sim 12-16, William Sim 9-12, Carry Sim 8-12, Crowly Sim 10- 13, Arthur 9-13, Esperance 12-15, Shocking 10-11, Gold Yellow 10-14, Farah Diba 10-12, Desiree 13-15, Dusty 11-14, Keefer 10-13, Harvest Moon 19- 25, Howard Brooks 9-11, Abae Yellow 22-24, Brown Yellow 22-24, Rozen: Baccara 22-23, Zorina 7-14, Carol 5-7, Garnet 6-7, Anthurium 55-150 alles per stuk. Chrysanthen: Tros Chrys. 90-150, Migolie 130-160, Breitner 140- 300, Alex Bedser 350-370, Tokio 180- 240, Lyona 140-180, Indianapolis 160- 220. Lilian Hoek 90-115. Diverse snij bloemen: Ridderspoor 20-90, Statice 40-60, Margrieten 40-60, Asters 40- Irissen 70-130, Gerbera 260-500, Gol den Yellow 75-110, White Swan 125- 180 alles per bos. Gladiolen: 510-1550, Colvilleis 500-1050, Liatris 530-1200, Ornithogalum 230-400 per 100. TER AAR, 21 augustus. - Groente - Snijbonen I 65-100, snijbonen II 35-55, kassnijbonen 1,15-1,50, andijvie 28-35, witte pronkbonen I 40-55, idem II 25- 30. rode kool 7-11, groene kool 18, satmbonen I 60-80, stambonen II 35- 55, spekbonen 35, kroten 16-17, dubbele stokprinsessebonen 70-90, idem I 60-70, idem II 60-70, postelein 68, waspeen A II 22, augurken E 10-11, appelen Margriet I 40. II 20, James Grieve 42, Eirly Victory 20, Mank's Godlin 16, Stark Earliest 15. alles per kg. Toma ten A extra 3,70-3,90, A I 3,50-3,90, A I 3,50-3,90; B extra 3,60-4,00, B I 3,40-3,80, C extra 2,50-3,00, Cl 2,50- 3,00, bonken 2,40-2,60 per bakje 6 kilo. Selderij 4. peterselie 6. bospeen II 42 per bos. sla I 24-27, sla II 9-15, bloemkool Al 7|-98, A II 42-70, BH 15-28 komkommers export 15-49, kom kommers binnenland 15-25 per stuk. Kromme komkommers 18-23 per kg. HET KONINKRIJK VAN DE ONBEKENDEN De Schouwberg te Waasenaar ia één lang-gerekt prieel van groen, hier en daar doorachemerd van dure lnndhulzen en met de voorbijflitsende glinstering van kostbare wagens. Men woont en leeft er in een lusthof van welvaart. In die lusthof opent zich een hekje, dat toegang geeft tot wéér een keurlg-onder- houden tuin, aangelegd In het welriekend warme duin. Langs paden richten zich reeksen stenen tafelen op, alle met het eendere eentonige Inschrift: Het is overbodig te onthullen waaróm het koninkrijk deze bloed-eigen jonge mannen niet kent. Zij zijn "vermisten" uit de meimaand '40. Zjj zijn vernietigd tot niets. ZU zijn zoek. tot hun naam toe, midden in de na-oorlogse welvaart van het Koninkrijk der Nederlanden. Zij zijn vermist, behalve voor zichzelf. Zjj hebben een nieuwe naam gekregen in het andere Koninkrijk. "En op die steen zal een nieuwe naam staan geschreven, die niemand kent dan die hem krijgt", (Boek der Openbaring). Hoe die naam luidt, weet ook het Koninkrijk der Ne derlanden niet. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 17 t/m 23 augustus zijn door de Kath. Film Keu ring als volgt gekeurd: Camera: Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Lido: Een gravin van Hongkong (a.l.) Dagelijks: 14.30, 19.15 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Luxor: Superargo de onkwetsbare (14 jaar) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Studio: Dokter. wat doe Je nou? (14 j.)Prolongatie. Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 u. Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur. Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Helden zonder glorie (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.15 en 21.15 uur Zondag: 14.30, 16.45, 19.15 en 21.15 u. PUNT ,4k deed het niet hij was het!" KORRELTJE zen: le kwal. 3.48-3.57, 2e kwal. 3,35- 3,47, extra kwal. 3,97. Handel: matig. ROTTERDAM, 22 aug. Vee Aan voer totaal 2771; weekaanvoer 4366; slachtrunderen 150, gebruiksvee 682, vette kalveren 350, graskalveren 150, nuchtere kalveren 980, puarden 15, veulens 4; schapen of lammeren 404, bokken of geiten 36. Prijzen: slacht runderen 4.30-4.55, 8.85-4.15, 3.50-3.70, 3.25-3.45; vette kalveren 3.65-3.85, 3.45- 3.65, 3.20-3.45; stieren .90-4.45; worst koeien .30-3.50; kalf- en melkkoeien 1050-1575; vare koeien 875-1175; vaar zen 750-900; pinken 550-700; graskal- voren 375-500; nuchtere kalveren 180- 190; mestkalveren 260-330; schapen 90- 110; lammeren 100-130. Marktover- zicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen, gewoon, redelijk, prijs houdend; kalf- en melkkoeien, als vo rige week, stil, constant; vare koeien, iets ruimer, kalm, goed prijsh.; vaar zen en pinken, tamelijk, matig, ruim prijsh.; graskalveren, even ruimer, re delijk, goed prijsh.; vette kalveren, als vorige week, vlot, hoger; nuchtere kal veren, iets meer, goed, even hogerj schapen en lammeren, ruimer, kalm, prijsh. R'VEEN, 21 aug. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 9—15, Sim Rood 11— 17. Sim Wit 16—18, G. J. Sim 15—16, Keefer 11—14, Sim Arthur 12—14, Jacqueline 12, Espérance 1315, Shock ing Pink 1012, Rozen Garnette en Ca rol 48, Zorina 912, Sonora 11—14, Nordia 17, Carla 25—29, Baceara 27—31, Tradition 13, Seventheen 10, Coral Prin cess 11—15, Breglna 1213, Valotta 77 —79, Gerbera 22—26, Geplozen ehry- santhen Devils Cap 27—30, Breitner 25—30, Alec Bedser 29—37, Regalia 18 —23, Mlgoli 22—28. White Hope 16—20, Escorte 44, Grace 20, Stardust 19 p. »L. Troschrysanthen Indianapolis 2.20-2.25, Tokyo 1.55-1.60, Luclda 75-1.00, Lilian Hoek 60-75, Bambino 42-47, Koene's Glorie 60-70, Grace 50-95, Koene's Elite I.15-1.25, Dellghtfull 85-1.00, Freesla's 43-77, Irissen Imperator 1.75-1.95, Wed- gewood 90-1.05, nominator 1,40, Gladio len 65-1.10, Dahlia's 42-71, Liatris 40-48, Snjjgroen 39-46, Eikenblad 29-34, Mont- bretla 52-61, Statice 28-42, Ornithoga lum 31-87, Asters 37-44 per bos. LISSE. 21 aug. BloemboUen. B(J een vlotte handel waren de noteringen voor tulpen resp. zift 12/op en zift 11/12: Brilliant Star 16.30-11.60, Christmas Marvel 17.10-11.30, Couleur Cardinal 10.30-9.20, Gen. de Wet 14.30-12.50, Ibis 10.10-9.10, Joffre 10.20-9.20, Prins van Oostenrijk 13.10-11.40, Prins Carnaval 1380-14.10, Sunburst 15.70-11.40, Dub bele vroege tulpen: Bengalen 9.20-9.10, Carlton 7.10-7.20, Jan Vermeer 12.75- 12.10, Mr. van der Hoeff 12.40-11.20, Or. Nassau 12.10-11.10, Peach Blossom 15.60- II.50, Schoonoord 15.50-13.50, Stockholm 10.40-9.20, Vuurbank 11.50-11.30. Wil lemsoord 9 10-8.80. Mendrl tulpen: Ath- leet 8.10-7.80, Beauy of Volendam 8.60- 7.30, Hlldegurda 12.10-8.20, Krelagea Triumph 6.30-5.50, Olga 8.10-6.40, Pink Trophy 12.40-8.20, Van der Eerden 6J0- 5.50, Rembrandt tulpen: Cordell Huil 9.10-8.30. Bothanlache tulpeni Madame Lefeber 8.50-7.50.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3