GROFVUIb OPHAALDIENST. Buitenlanders „nergens' in Noordwijk Het „kleine" reisbureau met de grote service! K UNST-s-t-u-k-j-l in voorbereiding DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 19 AUGUSTUS 1967 ASCAL-BAZAAR VOOR ALB. SCHWEITZER TE VOORSCHOTEN ADVERTENTIE GEMEENTELIJKE AANKONDIGING LEIDSCHENDAM GASKRAANCONTROLE Het gemeentelijk lichtbedrijf gaat in alle huizen controleren op fouten in de kunststofplaatjes, welke eventueel zijn gebruikt bij de aansluiting van gaskra nen. Waar reeds aardgas door de kra- Burgemeester en Wethouders van de nen stroomt zal de controle binnen- gemeente Leiden brengen ter openbare! kort worden uitgevoerd. Waar nog stads- kennls, dat het Gemeentelijk Bureau gas wordt gebruikt zal de controle plaats voor Hulsvesting met ingang van woens-hebben tijdens de ombouw op aardgas, dag 23 augustus 1967 tot nader aan kondiging zal zijn gehuisvest Hooigracht Supermarkt valt buiten regeling Winkelsluiting voor Noordwijkse levensmiddelenbedrijven onhoudbaar Nauwelijks een jaar oud is de ver ordening winkelsluiting voor een ze kere vakantietijd in de gemeente Noordwijk, of de gemeenteraad krijgt nu een voorstel ter tafel, dat intrek king van deze verordening behelst. Onder de winkeliers is de laatste tijd Eerste paal. Burgemeester Kolf- ernstige ongerustheid ontslaan In verband met de verplaatsing is het schoten zal dinsdag 21 augustus des mid- de algemene bereidheid zich 21-25^augustus daga om 3 uur ,je eerste paal slaan vooi dat RKAVV de kantoor in de week voor het publiek gesloten. Daarna is het bureau wederom geopend maandag et clubgebouw tot en met vrijdag van 9.00-12.00 uur. Heuvelweg zal laten bouwen. regeling te houden. Onderzoek wees 'u' uit, dal tenminste een bedrijf niet aan de de winkelsluiting mee wenst te wer ken en daartoe ook niet kan worden gedwongen, omdat het als een super markt kan worden aangemerkt. Verkoop van woningwetwoningen in Noordwijk komt goed op gang Dr. Albert Schweitzer heeft in Voor schoten een aantal actieve jongeren. Ze ventien jongens en meisjes in de leeftijd I keur van artikelen, terwijl er dia's ver van 11-16 jaar vormen samen de A1- toond worden van het dorp Paunat, waar bert Schweitzer Club Lambarene" (As- de uit de maatschappij gestoten volwas- cal) en voor het derde achtereenvolgen-! senen en kinderen worden opgenomen. Vandaag en zondag is de bazaar nog geopend en de jonge initiatiefnemers, aangevoerd door Jan Borleffs, de 15- jarige voorzitter, rekenen weer op een grote opbrengst. Het Albert Schweitzer- dorp verwacht er iets van, want de vo rige bazaar bracht ongeveer 1300,- op. Wethouder W. J. Iestra opende gister middag in het „Koetshuis" aan de Leid- seweg in aanwezigheid van vele genodig den, waaronder enige verpleegsters uit het Schweitzer-hospitaal in Lambarene, de bazaar 1967. „Voorschoten is trots op jullie. Jullie ■tellen een daad omdat Afrika recht heeft op onze hulp. Goederen welke ge maakt zijn in het „Albert Schweitzer- dorp brengen jullie aan de man, terwijl er ook veel andere bazaarartikelen, ge maakt door jullie zelf ter verkoop staan"., aldus de wethouder. Het vorig jaar hebben alle bewoners van woningwetwoningen in Noordwijk (325) een circulaire ontvangen, waar in de mogelijkheid tot het kopen van de gehuurde woning werd beschreven. Van de 53 bewoners, die in beginsel bereid bleken tot aankoop over te gaan voldeden slechts 38 aan de ge stelde voorwaarden. Na het bereke nen van de koopsom hebben tenslotte 33 bewoners positief gereageerd. Enkele aspir&nt-kopers hebben een gemeentelijke garantie gevraagd voor de rente en aflossing van de te slui ten hypotheken. B. en W. menen deze verzoeken te moeten afwijzen, omdat het de gemeentelijke financieringspo sitie in gevaar zou kunnen brengen, terwijl bovendein mag worden aan genomen, dat de kopers, gelet op de lage koopsommen de nodige gelden ook zonder garantie zullen kunnen aantrekken. Aan de overige bewoners van de woningwetwoningen zal opnieuw een circulaire worden toegezonden, waar in de nieuwste regeling voor aankoop is vervat, daterend van 30 juni van dit jaar. B. en W. vertrouwen, dat nu meer woningen te koop kunnen wor den aangeboden, aangezien de leef tijdsgrens van 55 jaar is vervallen en de inkomensgrens aanzienlijk is ver hoogd. formatorhuisjes respectievelijk aan de Zwarteweg en nabij de Viersprong (He- renweg-Rijnsburgerweg) hebben b. en w. overeenstemming bereikt met Konijnen burg Co en de heer A. Kraska tot overname van perceelsgedeelten resp. 10 m2 en 9 m2 groot. Beide eigenaren nemen genoegen met een symbolische prijs van 1,— Op advies van de Kamer van Koop handel was in de regeling indertijd een uilzondering gemaakt voor super- markels. Aangezien indertijd evenwel geen supermarkt in Noordwijk aan wezig was, die aan de omschrijvingen van zo'n bedrijf voldeed, bestond des tijds geen bezwaar voor supermarkets een uilzondering te maken. Nu blijkt evenwel, dat er in Noordwijk een levensmiddelenbedrijf volledig voldoet aan de eisen om door te gaan voor een supermarkt. Gezien in het licht hiervan is een AANKOOP GROND 1 tweetal trans- ADVERTENTIE) BADGASTENTOERNOOI Eltours. Kent U het ook al Ja, zelfs de tijdelijke behuizing (kiosk) is nog klein. Maar laat U zich niet van de wijs brengen: Juist omdat dit allemaal zo klein is, i« onze service zo groot. Persoonlijke service krijgt U. Want als U bijvoorbeeld via ons bureau een reis zou hebben ge boekt maar U zou met Uw bagage geen raad weten (al dat gezeul is nooit prettig aan het begin van de reis al) komt een Eltours chauffeur U gewoon van huis op halen om U naar trein of buB te brengen. Gewoon, heet dat bij ons. Komt omdat dat "kleine" reis bureau zoveel dienstbetoon in z'n service doet. Neemt u de proef maar op de som. Stationsweg/hk. Morssingel LEIDEN Telefoon 01710-26960 Musea Acad. Hist. Museum: Rapenburg 73 di. vrij. 14-17 uur (verder op aanvraag bij custos). Hortus Botanicus Rapenburg 73, Openingstijden 9-12 uur en van 13.30- 17.00 uur. Zondags van 10-16 uur. Kas sen zaterdags en zondags gesloten. Ned. Leger en Wapenmuseum Gene raal Hoef er, Pesthuislaan, werkd. 10- 17, zon- en feestdagen 13-17 uur. zat. ge sloten. Burcht. Burchtsteeg, dag. 10-17 uur. Grafelijke versterking uit vroege mid deleeuwen. Pilgrim Fatliera-liulsjr. Boisotkade 2. werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de t(jd van de Pil grim fathers. Rijksmuseum voor Volkenkunde. SI een straat la, 10-17. zon- en feestd. 13-17 uur; Voorwerpen en kunst. Rijksmuseum voor tie geschiedenis der Natuurwetenschappen, Steenstraat la, 10-16, zond. 13-18 uur. (Chr. en alge meen erkende feestdagen dicht.) ïjted. nuis. De Lakenhal, Oude Vest, Schilderkunst cn historie van Lelden. Open: werkdagen 10-5 uur, zondag: 1-5 uur. Toegang vrij. n.m. (behalve zater dag en zondag). Met de traditie dat een buitenlandse deelnemer met de hoofdprijs in het Badgastentoernooi gaat strijken wordt J dit jaar gebroken. Werd de Pers Me- 1 dani in de eerste ronde reeds door Jan de Groot overvleugeld, de jeug dige Amsterdammer Sie knikkerde gisteren de Amerikaan Walker buiten de prijzen. Zijn inspanningen waren evenwel voor niets geweest, want de Haarlemmer Rob de Vos, in B ver rassend door Blommendaal gewipt, maakte nu geen fout en volleerde Sie naar een 6-2 6-2 nederlaag. IN HALVE FINALE Dit leverde hem de halve finale op in een A-loernooi wat, op Henk Goris na. nu bijna geheel door B-spelers wordt geregeerd. Eveneens zeer inte ressant was de partij tussen Dick Bou man en Nico Kuypers die elkaar voor de tweede maal in dit toernooi ont moetten. Ook nu weer bleef Bouman aan de negatieve kant van de score, maar de overwinning van Kuypers heeft aan een zijden draadje gehan gen. Op 7-6 in de derde set kreeg Bou man een matchpoint, dat Kuypers keu rig teniet deed en vervolgens met 10-8 de partij beslechtte. Rien de Groot maakte een einde aan de aspiraties van Jan Holleman, die na een vlot gewonnen eerste set teveel moeite had met de scherpe crossvolleys van De Groot. BIJ DE DAMES Bij de dames zegevierde Joke Bos j over Joly Overdijkink. Joly won vrij snel de eerste set 6-1, maar bleef daar- na toch duidelijk beneden baar con- stante vorm. wat haar op verlies kwam te staan. Reineke Vinkenoog, de char mante echtgenote van schrijver Simon, bereikte als eerste de halve finale na een 7-5 6-4 overwinning op de leveel forcerende Josine v. d. Koogh. Ook hier dus in A regeren tot nu toe de B-dames, wat een verheugend feit ge noemd mag worden. Toch bereikte Joly reeds de finale van de dames- dubbel samen met de goed vollerende Maureen van Glabbeek namen zij de laatste hindernis naar de eindstrijd. Hierin komen zij uil tegen de Duitsers Kaufman en Herkner, wat zeker winst kansen biedt. Hii de heren in B speelde Jan de Groot een bijzonder merkwaardige kwartfinale tegen Leenknegl. Na een vlotte 6-2 nederlaag in de eerste set gaf De Groot zijn tegenstander in de volgende sets een gevoelig tennispak slaag. Blommendaal kon zijn presta tie legen De Vos niet meer herhalen en verloor na een /.eer fraaie partij van de Duitser Fleishauer, die wel de grote favoriet voor de eindzege is. De taaie Kuypers kwam ook gemakkelijk in de halve finale, want ondanks de zware partij tegen Dick Bouman. was Moolenbroek geen partij voor hem. Piet Vroegop, die bij de heren in C grote aspiraties had voor de eindzege, moest na zijn zwaarbevochten zege op Doornik, meteen doorspelen en ver loor dan ook prompt van de sterke Barten. Deze zelfde Barten zal als enige Nederlander de kracht van de Duitser bij de laatste acht moeten pro beren le breken. De uitslagen luiden: D.E.-A: J. Bos-J. Overdijkink 1-6 6-0 6-3, N. Kettner-C. in 't Veld 6-2 6-1; kwartfinale: R. Vinkenoog-J. v. d. Koogh 7-5 6-4. H.E.-A: R. de Groot-Holleman 1-6 6-3 6-3, N. Taphoorn-v. Well 6-4 6-3, Kuypers-Bouman 2-6 6-1 10-8, W. Mey- er-Moolenbroek 6-4 6-1, J. de Groot- Pastoors 6-1 6-4, R. de Vos-Fleishauer 6-4 6-4; kwartfinale: R. de Vos-Sie 6-2 6-2. H.D.-A, kwartfinale: Lissauer/Wey- erman-Sie v.d. Berg 9-7 9-7. H.E.-B, kwartfinale: J. de Groot- Leenknegt 2-6 6-0 6-0, Fleishauer- Blommendaal 6-2 6-4, Kuypers-Moo- lenbroek 6-4 6-3. D.D.-B. halve finale: J. Overdijkink M. v. Glabbeek-Reser.Tans 6-3 4-6 6-1, Kaufman Herkner-Soonius Kasten 7-5 7-5. H.D.-B: Blommendaal/Pasma-Haan Eggink 6-1 6-0; kwartfinale: L. San- ders/D. Bouman-Hennig/Toschke 6-2 6-3, Keefer/Schell-Barten/Pastoors 6-3 4-6 11-1 Maandag 21 augustus Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat. Koningstraat, Bronkhorst- straat. Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat. Johan Willem Frisostraal, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Dinsdag 22 augustus Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan. Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein. Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat. Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan. Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat. Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagestraat. Donderdag 24 augustus Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrelfvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han- ALKEMADE FEEST VOOR JONG EN Ol D senslraat. Leeuwenhoekstraat. Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korlfstraat, Jan Lieven- straat. Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort. Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraal. Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussen broekstraat. Vrijdag 25 augustus Buurt 12: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomalenstraat, Druivenstr., Kersenstraat. Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammenbrug tot Spoorlaan). Vlietweg, Zoeterwoud seweg. Cronestein. Vervanging v. plastic in aardgaskranen in bollenstreek In de j.l. donderdag gehouden verga dering van het Algemeen Beatuur van het Gas- en Watervoorzieningsbedrijf voor de Bloembollenstreek is uitvoerig gesproken over de gaskranenkwestie. Alhoewel er geen enkele reden is voor paniek blijft het feit bestaan dat deze plastic plaatjes niet deugen en vervan gen moeten worden. Als dan toch tot vervanging moet worden overgegaan de Sotaweg I dan, zo vond het Algemeen Bestuur. G.D.-B: Seben Slavenburg-Wolkers' ..Het raadsel Smit 8-6 6-U. H.E.-C, 4e ronde: Barten-Vroegop 6-2 6-0, Vleeshauwer-Boogaard 6-1 6-0, De Bruyn-Klijn 10-8 4-6 6-3, Menning- Kruse 7-5 6-4, Rasch-Grüter 8-6 3-6 6-2; 5e ronde: De Bruyn-Vleeshouwer 7-5 <1-7, Keefer-Strauss 6-3 6-3. G.D.-C: Huurman/Vroegop-Guyt/ v. Marle 7-5 6-3. H.D.-C: Berg/Binkbergen-Barten/ Engelen 6-3 5-7 6-3, Menning 2x-Jun- ge/Kroes 6-1 6-2. In de grote Beurshal- - te Roelofarendsveen organiseert het j het maar beter dat deze zaak direct Actie Comité Verenigingsbelangen zon- i aangepakt wordt, het kan maar beter dag als inleiding voor de jaarlijks te achter de rug zijn. houden Streekbeurs een feestprogramma De directeur werd gemachtigd de no- voor jong en oud. Zondagmiddag om dige maatregelen te nemen, teneinde 2 uur is hier de jeugd welkom om te deze kwestie zo snel mogelijk uit de genieten van een optreden van Batman j wereld te helpen, niettemin zullen hier- en Robin, welke „in levende lijve" op ™de een aantal maanden gemoeid zijn. het toneel komen rflet de avonturen de raadselman" In De werkwijze het voorprogramma Clownerie, Goochel en accordeonshow. Aan dit programma is ook verbonden een spannende wedstrijd om prachtige Bat man-prijzen. Zondagavond om 8 uur is er een dave rende cabaret-dansant avond, waarin o.a. optreden Rita Corita en Bueno de Mesquita, Sjakie Schram, alsmede het dans- en showorkest Viktoria-kwartet met zangeres Betty Best. De leiding is in handen van Joop de Knecht. Om de kosten verbonden aan het ver vangen van de plastic plaatjes van de gaskraan zo laag mogelijk te houden is ook nu weer de medewerking van het publiek nodig. De monteurs zullen huis aan huls plaatjes wisselen. Begrijpelijk is dat in geval niemand thuis is een extra bezoek aan het perceel nodig is en dat de on kosten in dat geval zeker twee maal zo hoog zullen zijn. Tijdig zal de komst van de monteur worden aangekondigd door middel van een gedrukte kaart in de bus. Vlotte af werking zal worden bevorderd Indien de bewoner op het aangegeven tijdstip thuis is of bij buren of kennisen de sleutel achterlaat! De hongerwinte gehouden op ei Hartebrugkerk. de Heiland en gelijk gebleken r 1944-1945 wordt voor allen, die hem meegemaakt hebben, op de Haarlemmerstraat te Leiden in heugenis en dramatisch relief in geglazuurd en gekleurd terra cotta. Het is een onderdeel van de boogvulling van de Het reliëf in zijn geheel geeft de verschrikkingen van de oorlog weer, met in het midden de figuur van diens woorden: "Ik ben de weg, de waarheid en het leven". Ondanka dappere nasporingen is het niet mo de kunstenaar te achterhalen. verplichte vakantiesluiting voor alle bedrijven in de verschillende branches van de levensmiddelensector niet meer houdbaar. Na ampele overweging heb ben b. en w. besloten de raad voor te stellen de verordening in le trekken, hetgeen betekent, dat iedere winke lier voortaan zelf zal moeten beslis sen of hij al dan niet zijn winkel wil sluiten. Hierdoor zullen vooral de0 eigenaars van kleine bedrijfjes onge twijfeld gedupeerd worden. B. en w. spreken echter de hoop uit, dat een zo groot mogelijk aantal winkeliers elkaar alsnog op basis van vrijwillig heid zal vinden. PAUZE Bestemmingsplan voor Noordwijk-B. CHRISTEN-RADICAAL „Christen-radicaal" is het evangeli van morgen, over de luie vogels niet-spinnende veldbloemen. Is het polil tieke vooringenomenheid te veronderstel len, dat de „christen-radicalen" in KVP met hun naamgeving niet beogej Franciscus van Assisië of Don of een van vele andere radicale christi nen als „lijsttrekker" aan te bevelen! Er zijn christen-democraten eu, als werl groep, christen-socialisten. Uit de godsdienstig en staatkundig begrip is het levensbeschot welijk streven klaarblijkelijk. Het radicaal, „tot in de wortel" (afgelei van radix: wortel) heeft echter, naar on taalgevoel, een heel wat algemener, bn der inhoud. Je kunt het wel hebben democratische of socialistische chrisL nen. moeilijk is het van zichzelf te zeg gen een radicale christen te zijn, tem men zichzelf heilig verklaart, wat zek< een onoverkomelijk beletsel is het 00 te worden, vermoedelijk zelfs om de ht mei binnen te mogen! Christen-radicali me heeft niets met partij-structuur ■maken. De bezorgdheid daarover dan niet gegrond wordt in het evange lie van morgen glimlachend vermeld on der de wijdse verzamelnaam „toegift1 c Bij overleg dat b. en w. van Noordwijk de afgelopen maanden hebben gevoerd met de stedebouwkundige Ir. J. v. Tol, is in de eerste plaats aandacht geschon ken aan een bestemmingsplan voor de kern van Noordwijk-Binnen. Intussen heeft het Centraal Instituut voor het midden- en kleinbedrijf op verzoek een onderzoek ingesteld naai de gewenste winkelvoorzieningen in Noordwijk-Binn. Het uitvoerige rapport zal mede een basis z(jn voor het verdere overleg en voor de voorbereiding van het ontwerpplan. Aangezien b. en w. verwachten dat over enkele maanden een ontwerp-be- stemmingsplan gereed zal komen dat j ter vaststelling kan worden aangebo den, achten zij het van belang dat thans gebruik wordt gemaakt van de bevoegd- j neid neergelegd in artikel 21 van de wet op de Ruimtelijke Ordening. Dit artikel bepaalt dat de raad voor een bepaald j studio: Dokter. wat doe je gebied van de gemeente kan verklaren, (14 j.l. Proloiigatf dat een bestemmingsplan wordt voorbe- reid. Wanneer zo'n besluit in werking- is getreden, zullen aanvragen om bouw vergunningen voor het betrokken gebied voorlopig worden aangehouden. Daar door kunnen ongewenste ontwikkelingen worden voorkomen. Het gebied waar voor het voorbereidingsbesluit zou moe ten gelden, wordt begrensd door Kerk straat, H. Geestweg, Zeestraat, Tram- steeg, Wilhelminastraat, Molenstraat en Bronckhorststraat. Deze begrenzing be hoeft niet te betekenen, dat ook het be stemmingsplan tot dit gebied beperkt zal blijven. Een voorbereidingsbesluit blijft ten hoogste één jaar van kracht. B. en w. zullen ernaar streven dat het besluit zo spoedig mogelijk door een ontwerp-plan zal worden gevolgd. RAADSAGENDA Op dinsdag 22 augustus des avonds om 8 uur komt de gemeenteraad van Noordwijk bijeen in openbare vergade ring, De agenda vermeld o.m. de vol gende punten: ïngebruikgeving strook jes grond nabij de Voorstraat en de Hoogwakersbosstraat; aankoop strook jes grond voor transformatorgebouw tjes: verkoop van grond voor garage boxen in„Calorama"verkoop van wo ningwetwoningen; verkoop van grond aan Boekersslootlaanonbewoonbaar verklaring woning Schelvissteeg 2; her ziening huren duplexwoningen Albert Verweystraat; overeenkomst inzake de levering van aardgas; voorbereiding be stemmingsplan voor Noordwijk-Binnen; voorstel tot intrekking regeling vakan tiesluiting. GROND VOOR GARAGEBOXEN LEIDSE BIOSCOPETS De films in de week van 17 t/m augustus zijn door de Kath. Film Keu ring als volgt gekeurd: Camera: Een hoogst merkwaardige tekkel (a.l.) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uu Zondag: 14.30. 16.45, 19.00 en 21.151 Lido: Een gravin van Hongkong (a.l. Dagelijks: 14.30. 19.15 en 21.15 uu Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 Luxor: Superargo de onkwetsbare (14 jaar) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uu Zondag: 14.30, 16.45, 19.00 en 21.15 Trianon: The Sound of music (a.l Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur- Zondag: 2, 5 en 8 uur. Rex: Helden zonder glorie (14 j.) Dagelijks: 14.30, 19.15 en 21.15 uul Zondag: 14.30, 16.45, 19.15 en 21.15 tl PUNT Een onbebouwd terrein 850 m2 ,it".-j. yen KORRELTJE eral om ons heen is schoohheilji de mensen maken er vaak T1 Marktberichten LEEUWARDEN. 18 augustus. Zuiv tussen De la Bassecour Caanstraat, de Commissienoteringen Marjoleinstraat en de^St. JeroenswegGoudse kaas 3.17: Edammer kaas 2.8 zou oorspronkelijk tot speelterrein vanBroodkaas 2.83. Handel flauw, de omwonenden hebben moeten dienen, maar is geleidelijk aan steeds meer op, RIJNSBURG, 18 augustus. Bloemei een vuilnisbelt gaan lijken. B. en W. Anthurium 115-170. Gerbera 17-38. Ar stellen daarom voor deze grond te ver-I Anjers: Evening Glow 20-25; Willia: kopen voor de bouw van 18 20 garage- Sim 15_18. Golden Yellow 14-19; Wit- boxen aan de heer C. CL Alkemadesim 13-18; Rode Sim 12-18; Arthi 11-18; Shocking 14-17; Desirée 14-1' Keefer 14-17; Red Diamond 13-16; Esp rance 14-16; Howard Brooks 14-16; Ca ry Sim 14-16; Rose Sim 13-16; Dusi 12-16; Crowly Sim 13-15: Rozen: Bacc. ra 25-33; Zorina 11-13; Seventeen 10-1! Garnet 7-8; Carol 4-6, alles per stul Chrysanten: Alex Bedsar 300-430; Brei: ner 80-360; Indianapolis 140-220; Lyon 140-160; Migolie 160-270 Tokio 80-14 Tros Chrysanten 75-145; Freesia's: Wh te Swan 45-100; Golden Yellow 45-8; Glorie Sobs 40-85; Irissen 40-330; Rn derspoor 10-75; Phlox 50-75; Statice 2' 85; Asters 35-85, alles per bos. Gladit len 230-1410; Colvilleis 350-850; Dahlia 100-800; Ornithogalum 220-550 per 10 Voor een aantal duplexwoningen in de Albert Verweystraat is de wettelijke pe riode verstreken, waarin deze als du plexwoningen kunnen worden verhuurd. Niettemin zijn een aantal van deze wo ningen nog steeds als duplexwoning in gebruik en b. en w. stellen daarom voor deze situatie voorlopig te handhaven. De huurprijzen van de woongedeelten van de woningen Albert Verweystraat 4- 4a t/m 18-18a en 22-22a (even) bedra gen op het ogenblik 13.76 per week voor een hoekwoning en 13,15 per week voor een tussenwoning. 1 W. ring van het pand Schelvissteeg 2 te besluiten en de ontruimingstermijn vast te stellen op 1 maand. Woningen voor alleenstaanden in Noordwijk Het enige terrein in het bestemmings plan „Beeklaan-Midden" te Noordwijk- Binnen dat nog niet is bebouwd is gele gen op de hoek Boekerslootlaan-Dr. Ha- driaan van Neslaan. Dit terrein is thans te koop gevraagd door de Stichting Huisvestingsbelangeu gevestigd te Noordwijk. Genoemde stich ting heeft in overleg met de gemeente door de N.V. Bouwfonds voor Neder landse Gemeenten voor dit bouwperceel een bouwplan laten maken. Dit plan, dat bij de stukken ter inzage ligt, omvat de bouw van 7 bejaardenwoningen, 14 woningen voor alleenstaanden en een woning voor een verzorgster, met de no dige bergingen en 7 garageboxen. Aangezien de behoefte aan deze soort woningen in onze gemeente groot is en door de verwezenlijking van dit plan een harmonische afronding van het bestem mingsplan „Beeklaan-Midden" kan wor den verkregen, zijn B. en W. bereid hier aan medewerking te verlenen. Zij stellen voor bovengenoemd per ceel, ter grootte van plm. 2140 m2 aan de stichting te verkopen tegen de prijs van 75.000,-. INOORDWIJKERHOUT Geboren: Maria A. A., d.v. N. J. L. Duivenvoorde en G. F. Rozenheek; Pe trus J., z.v. J. W. J. van der Linden eD M. A. J. Smit. Getrouwd: J. G. Broekhof en M. E. C. van den Berg. Ondertrouwd: J. van der Zwart en J. Laroa; R. Roger en A. M. Bakker. 1 aug.. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 14-20, Sim Roo 13-20. Sim Wit 15-16, Sim Arthur 1' 16, Shocking Pink 12, Esperence 1 21, Alice 14. Anjers geplakt 9-15, ide: 2e soort 7-12, Rozen: Super Star 21 Garnette en Carol 6-8, Bregina 13-1 Coral Princess 11-14, Sonora 10-1 Baccara 28-30, Zorina 9-14, Carla 2<l 31, Tradition 12-15, Seventeen 12. No. dia 12-16, Lelies: Rubrun 49, Whi: Excelsior 19-23, Valota 75, Anthurii 90-97, Gerbera 24-25, Cyclamen 1.10 1.30, Chysanthen geplozen: Alec Be: ser 28-4iMigoli 22-30, Breitner 25-3. White Hope 20-22, Bornholm 20, Pink- moor 18, Regalia 23 p.st. Troschrysai then: Tokyo 1.30-1.55, Lyona 1.30-1.4 Indianapolis 1.90-1.95, Saturne 1.41 Delightfull 95-1.00, Red Delightfu 1.45-1.60, Pink Delightfull 1.60, Lilia Hoek 65-85, Bambino 50-70, White H< pe 85-90, Koene's Elite 80-1.40, Davir. I 85-1.05, Grace 95-1.00, Gigolette Gladiolen 60-1.10, Colvilleis 45. Fret sia's 40-80, Irissen: Imperator 1.50-1.8 Wedgewood 65-80, Dominator 1.6 Zinnia 13-20, Asters 45-66, Dahlia's 2( 77, Statice 27-54, Anemonen 18- Eikenblad 30-40, Liatris 65-85, Orn thogalum 39-92, Snijgroen 40-47, Mon: bretia 66-72 per bos. TER AAR. 18 augustus. Groente Kassnijbonen 1.20-1.45; idem natuur 3 1.05; witte pronkbonen 35-80; stokpri sessenbonen 55-85: stamprinsessenbu 65-75; rpekbonen 35; uien 20-22; peen 24: kroten 11; komkommers kro 21-25, aardappelen 12-15; andijvie 1 21; postelein 61; groene kool 25; n barber 19-23; rode kool 7-9 alles per k sla 13-25; bloemkool A. 1.00-1.26; 83-91; C. 32-48; stek 16-30; komkomm: 20-43, alles per stuk. Bospeen 17, seldt ry 4-8 per bosje, anjers 70-80 per bosj Tomaten A. 3.50-4.30; B. 3.40-4.00: 2.50-2.70; bonken 2.40-2.80, per bak van zes kilo. Augurken: glas A. 95; 61: C. 46; Dl 35; D 2 25; CD. 22 E. 1 Augurken natuur: A. 99; B. 61; C 4 49; Dl 34-36; D2. 29 CD 27; E 11, alk per kilo.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4