Hilversum gaat een koersavond inhalen Atleten van Duitsland en V.S. lieten op topprestaties wachten gaan praten UNIVERSITY CITY BESPAARDE ORGANISATIE VAN OLYMPISCHE SPELEN 1968 VEEL MOEITE Amerika verbaasd over Nederlands softbal Paarden met adem verdienden de haver Gesponsorde nummers op Duindigt SUBLIEME TACTIEK OP 800 METER Paulen doet boekje open over Danz DONDERDAG 17 AUGUSTUS 1967 DE LEIDSE COURANT NEW-JERSEY „Geweldig, over weldigend softbal met koppie", waren <le woorden die de Nederlandse dames in ontvangst mochten nemen na een rueer dan verrassende overwinning op de superieur geachte New-Jersey All Stars, die met 42 het onderspit esten delven. Voor de eerste maal in de honk- en softbalgeschiedenis was Nederlands team er in geslaagd Amerikaanse ploeg op eigen bo dem te verslaan, een succes waarin vooral pitcher Groen-Gerrlts 'n groot aandeel had, want haar cijfers 3-3-1 de Amerikaansen maar weinig kansen. De Amerikaanse pitchers bleken uiterst moeilijk bespeelbaar met kei harde worpen, die echter ook vaak met gebrek aan controle werden ge lanceerd. Coach Gé Hoogenbos heeft dit volledig uitgebuit zodat Nederland herhaaldelijk 4-wijd in ontvangst mocht nemen. Razendsnel en gedurfd honklopen moesten toen In ieder ge- uns kunnen opleveren. Deze tak- tiek slaagde volkomen en daar de Nederlandse verdediging voortreffelijk werkte met grote uitblinkers als pit cher Mary Boekhout, catcher Janke Nijdam, Saskia de Jong en Betty Veenstra als fielders kwamen de Ame rikaansen niet tot grote daden. de eerste innings sloot Saskia de Jong met een echitterende catch af. Nederland scoorde, moest in de volgende innings twee runs afstaan, maar zag kans in de 4e inning op nieuw een voorsprong van 32 te ne men dank zij een stootslag en een in field hit. In de 6e inning betekende een hit van Dinie Zwaneveld opnieuw punt voor Nederland, zodat een 42-voorpsrong werd verkregen die in de 7e inning niet meer in gevaar kwam. Van Steenbergen leider van wegploegen AMSTERDAM Het dagelijks bestuur van de KNWU heeft Wim van Steenber gen uit Halfweg aangewezen al6 dief a équipe voor de Nederlandse ploegen voor de wereldkampioenschappen op dè weg, die van 31 augustus tot en met 3 september bij Heerlen worden gehou den. Wim van Steenbergen is vice-voor- arter van de sportcommissle van de KNWU. Spelmoment uit de wedstrijd Flamingo'sFree Foresters op de eerste dag in Amstelveen gespeeld. De Brit Willard aan bat. Achter het wicket Mare Blingenland HCC. KNAPPE ZEGE BALLERINA OP DUINDIGT (Van onze paardesportmedewerker WASSENAAR Het was gisteren wel iswaar geen zware baan on Duindigt, maar de wind maakte toch wel dat er enig uithoudingsvermogen werd ge vraagd. Christlaan de Wet won od zijn kracht ln de hoogste klasse na strijd met Blauwe Reiger S. Little Miss Mltzie en Bernardlne stelden wat teleur. In de ren voor tweejarigen was .Dobule (Van o e paardesportmedewerker DEN HAAG De jaargang die voor het eerst een week of wat geleden de draversbaan betrad, Is veelbelovend. Van de tweejarigen hebben er al enige onder de 1.23 als km-tyd gelopen en voor de zomer definitief voorby is, zien we het record van de jaargang nog wel wat scherper gesteld. Zaterdagavond zyn er weer veertien ln Hilversum, In het eer ste nummer van de negen die op het programma staan. Gravin Minerva heeft al veel speed getoond en zonder al te veel fouten kan zy wel winnen. Nummers van groot kaliber zyn het overigens deze avond niet; het is een kwestie van het inhalen van een avond, omdat Hilversum dinsdag wegens con currentie van Zwolle geen koersen gaf. Bij de hoogsteklassers zien we Berna- dine winnen. tenzij All Prise weer hele maal de oude is of Conny Stuart ineens weer eens haar dag heeft. De eerste start is om half zeven. Het programma luidt; Typhoonprüs (1500 m. autostart): Gravin Minerva - Grietje - Gravin Rita W. Outsider; Go to War. Orkaanprys (2040 m. voor amateurs, met trio): Fantasie - Eros Hollandia - Darina Braun. Outsider: Freule. Tomadoprüs (2440 m): Freeloader - Ex Nancy - Edward Klnley. Cycloonprijs (2000 m. autostart): Dorita H - Campeador Mac - Bea Kinley. Wodenprys (2020 m. met trio): Berna- dine - All Prise - Conny Stuart. Eolusprys (2020 m, eerste afd.): Daisy Norton - Donna Hanna - Cisca Scotch. Boreasprys '2020 m. eerste afd.): Cecilia Magowan - Claudy Williams - Amor Hollandia. BoreaNprys (2020 m, tweede afd.. met trio): Esculaap R - Duveltje van Akeren- dam - Benny Parlsiien. Eolusprys (2020 m. tweede aid.): En try Volann - Amoldus - Black Hollan- HOGE PRIJZEN Voor het eerst heeft Duindigt zondag een programma waarby op een na alle nummers gesponsord zijn. Het prijzen geld dat het Nederlandse Draf- en Ren- wezen voor de normale koersen had be stemd. gaat nu naar het kampioenschap van Duindigt. waarbij de eerste vijfen twintigduizend. de tweede tien- en de derde zesduizend gulden krijgt. De andere draverijen en de gesplitste ren worden door de sponsors van prijzen voorzien; de ren om de Prijs van Den Haag is een gewone NDR-zaak. Gezien de hoge prijzen en de goede velden (opvallend veel paarden in de rennen en sterke buitenlanders in het kampioenschap van Duindigt) is het ex periment zeker geslaagd. Het lijkt ons wel dat. op deze weg voortgaande, de bloei van de paardesport toch al een sterk in aandacht winnende zaak nog ver sneld zal worden. In het kampioenschap komen twee winnaars van de Lage Landen: Quand Mème J en Star Rodney, resp. dit jaar en vorig Jaar eerste, in de grootste draverij die Nederland in een jaar heeft. Dit zul len waarschijnlijk de sterksten zijn uit het buitenland: zij starten beide op 2120 meter. Van Nederland ls iets goeds te verwachten in de eerste plaats van Brahmapoetra S en zeker kunnen C Al- kestls van E. Cherie Spencer en Axkit Hollandia in de buurt van de eerste plaats zijn. In de Prijs van Den Haag Is Jolly Jinks S naar het schynt wel een vaste winnaar, al kunnen de stalgenoten van stal Coebergh (Mr. Wilfred en Mangano) hem het vuur vrij na aan de schenen leggen. In de gesplitste andere ren zijn velden van meer dan tien paarden te ver wachten. Dat is bijzonder veel aangezien alle paarden uit klasse twee moeten ko men. Als er flinke prijzen zijn komen de paarden ook wel. Dat laatste kan men ook zeggen van de draverijen, hoewel ook bij lagere prij zen de velden vaak vol zijn. Toch is het ongetwijfeld een goede stimulans, die hogere pryzen voor ook de lagere klassen. Het programma begint om half twee, het terrein ls bij grote toeloop slechts voetje voor voetje bereikbaar, dus tijdig vertrek naar de baan ls aan te bevelen. Onze prognoses luiden: D'Oranjeboomprys (2000 m. autostart, met trio): Enigste - Foxtrot - Brun- hilde N. Outsider: Fabiana H. N.V. Meubeltoonzalenprys (ren. 2000 m. eerste afd.): Ragged Robin - Indepen dent S Patricia. Outsider: Marijke. Vrienden van Duindigtprijs (2100 m. voor amateurs, met trio): Barbarossa W - Blauwe Reiger S - Wil field. Outsider: Anne Emilie. Kampioenschap van Duindigt (2100 m>: Brahmapoetra S - Quand Mème J - Axkit Hollandia. Outsider: Quel Es- poir C Grolc Prys van Den Haag 12500 m): Jolly Jinks S - Stal Coebergh - Perseus. Fernandclprys (2100 m, met trio): Duchesse Mac - Diogen Stal Dixy (Don Camlllo en Esmeraud). Outsider: Elisa beth Hollandia. Reslaurantprys (1600 m, autostart): Little Miss Mitzie Diana R - Barones Spencer K. Outsider; Bretteur P. Schiedamprys (2520 m): Felix - Dan dy H - Caruso. Outsider: Freya Hollan dia. N.V. Meubeltoonzalenprys (ren. 2000 m. tweede afd., met trio): Just in Time S - Kokette Katlnka - Bluesette. Outsider: Indian Cress. Veveoprys (2540 m): Famous Mac - Florissant - Flamingo Six. Outsider: Fernanda D. Dutch na strijd met Golden Tudor de beste. Marlize had een tydje de kop, maar zij zakte, toen het erom ging, hele maal terug. Edelreiger S was in de eerste koers het paard met de langste adem. Hij duwde verschrikkelijk hard door op het eind en greep nog juist Dagmar die van vrijwel het begin af had geleid. Dat Flicka van de Lente de tweede koers zou winnen, was te voorzien. Ella Ross strandde in haar aanval op een galoppade tegen het slot en dat kostte haar ook nog de twee de plaats. Bij de tweejarige dravers vas Gitte Norton de beste. Zij bereikte de ver uit gelopen Ghia die in het slotduel in galop ging. maar nog wel tweede werd. Knap was de zege van Ballerine, steeds by de kop en een gave. spurt tot slot. Voor Just in Time S lag er niets in de weg in de tweede ren. Toumando was dappere tweede. Lerne (M. ^L. v. d. Togt) 1.30; 2. Epor plaats 1.70, 3.10, 5.20; koppel 8.20; cov 1. Ballerina (S. innend 5.90; plaats 1.30.8; 2. Ecce Zus Scotchprljs over 2100 m: 1. Eronica W J. Wagenaar jr.) 1.25.8; 2. Dougalls Stern S; Donna Fez. Toto: winnend 5.90; plaats 2.20. .10; koppel 6.20; covercall 6.80; trio 335.30. Zllverfazant S-priJs over 2000 m: 1. Epou- pla: 1.70, 2.50: koppel i Rennen Sir Edwardprljs over 1350 m: 1. Double Dutch (G. Bier) 1.27.5: 2. Golden Tudor; 3. Flanagan. Toto: winnend 1.90; plaats 1.20, 1.40, 1.40; koppel 2.30: covercall 4.40; trio 18.10. Karlna II-prlJs over 1800 m: 1. Just ln Time S (P. Perkins) 2.00.2: 2. Toumando: 3. Flagrant. Toto: winnend 1.70; plaats 1.20, 1.60; koppel 3.70: covercall 3.10. Europees record 200 m vrije slag MARSEILLE. De Frangaise Danielle Dorleans heeft gisteren in Marseille het Europese record op de 200 m vrije slag scherper gesteld en gebracht op 2 min. 15 sec. Het oude record was sinds 15 augustus 1966 (Bordeaux) met 2.15,5 in het bezit van haar landgenote Claude Mandonnaud. DUSSELDORF De eerste dag van het treffen tussen de herenploegen atle tiek van West-Dultsland en de Ver. Staten heeft ondanks de bijzondere afeer in het Rhelnstadlon van DUssel- dorf niet die reeka topprestaties opgele verd, waarop de ruim 30.000 toeschou wers hadden gerekend. De enige top per. die er werkelijk uitkwam, was de race op de 800 meter, waarop de Ame rikanen Wade Bell en Denls Carr, dit seizoen de snelsten ter wereld op de 800 meter, moesten bulgen voor de su blieme tactiek van de Duitsers. Frans- Josef Kemper zegevierde na een Impo nerende eindspurt In I minuut en 46.2 sec., de snelste Europese selioentijd. De Amerikanen, die in totaal zeven nummers wonnen, verspeelden kostba re punten door het uitvallen van we reldrecordhouder Earl McCullouch op de 110 meter horden, terwijl ook een „ze ker" nummer als het discuswerpen in een Duitse zege eindigde. Overigens hebben de Amerikanen na de eerste dag toch al een voorsprong van zeven punten: 5649. Frans-Josef Kemper en Walter Adams liepen op de 800 meter een tac tisch zeer goed bekeken race. Adam6, die de eerste ronde in 53,3 seconden had aangetrokken, liet zijn landgenoot op 300 meter voor het einde passeren. Wade Bell, de Amerikaanse kampioen (dit jaar goed voor 1.45,-), zette bij het ingaan van de laatste bocht zijn aan val in, maar de beide Duitsers volgden op de voet. Bij het uitkomen van de laatste bocht spurtte Kemper op zijn beurt weg, Adams meetrekkend. Denis Carr, de tweede Amerikaan, was toen al te ver weg om een rol van beteke nis te kunnen spelen. In de laatste zes tig meter slaagde Adams, die met 1.46,9 de snelste tijd uit zijn carrière liep, er nog in voorbij Bell te komen. Onbereikbaar De 400 meter leverde de verwachte dubbele overwinning op voor de Ameri kanen. Vince Matthews en Lee Evans, dit seizoen achter wereldrecordhouder Tommde Smith, de snelste 400-meter- lopers ter wereld, waren onbereikbaar voor de Duitsers, die kennelijk toch meer hinder ondervonden van de wat zware baan ln het Rhelnstadion. Wereldrecordhouder Willie Turner maakte met een finish la Bobby Hayes resoluut een einde aan de Duit se hoop op een overwinning op de 100 meter. De donkergekleurde Amerikaan, die tot halverwege de wedstrijd in der de positie lag achter de Duitsers Wilke en Metz, liep in de laatste twintig me ter ruim een meter van zijn conourren- ten weg. Jerry Bright verdrong Metz zelfs nog van de derde plaats. Nog een dubbel Ook op de 5000 meter kwamen de Duitsers tot een onverwachte „dubbel". Harald Norpoth, de Europese record houder op dit nummer, spurtte op 500 m van de finish van zijn concurrenten weg en zegevierde onbedreigd in 13.41.2. De Amerikanen Nelson en Scott be taalden de tol voor de inspanningen die zij in het begin van de race hadden geleverd. Ondanks de lichte motregen had het Amerikaanse duo de eerste drie kilometer afgelegd in 8 min. en 17,8 sec. Toen Norpoth zijn tussensprint in zette, brak eerst het verzet van Scott. Achter Norpoth vochten Gerlach, fana tiek aangemoedigd door zijn landgeno ten, en Nelson om de tweede plaats. Pas op de laatste meters gaf de Ame rikaan zich gewonnen. Wereldrecordhouder Earl McCul louch, de grote favoriet voor de 110 me ter horden, kwam niet over de finish en verspeelde daarmee kostbare pun ten. De Amerikaan raakte een van de eerste horden, verloor toen zijn balans en liep tegen de volgende hindernis op. Ontmoedigd staakte hij daarop de strijd. Willie Davenport werd niet be dreigd. Een verrassing was ook de nederlaag van de Amerikanen bij het discuswer pen. Hein Direck Neu, dit jaar twee maal over de zestig meter, wierp bij zijn tweede poging 58.08 meter, hetgeen voldoende bleek voor de overwinning. Verbeten duel De Amerikanen, die door deze tegen vallers een lichte achterstand hadden opgelopen, kwamen door een dubbele overwinning bij het verspringen weer op gelijke hoogte: 3838. Ondanks de eerste en tweede plaats hadden de Yanks pech dat Boston zich blesseerde toen hij op de rand van de verspring- DEN HAAG Naar aanleiding van het stadpunt, dat de Westdultse Atletlok- bond heeft ingenomen en wereldkundig gemaakt ln de ..kwestie Paulen-Danz heeft lr. Ad Paulen, voorzitter van het Europacomlté van de IAAF. het volgende commentaar gegeven: „Nu uit een persbericht, uit Kassei blvkt. dat de Westdultse Atletlekbond het conflict, tussen zijn voorzitter, de heer Max Danz. en mij tot het zijne maakt, lijkt het mij Juist mijn bezwaren tegen het aanmatigende optreden van de heer Danz met feiten te staven. Niet Danz is de Initiatiefnemer van de wedstrijd Amerika—Europa, maar de chef-redaoteur van het Franse sport dagblad l'Equlpe, Gaston Meyer. Overigens ls dit een minder belangrijke verdienste, die voor iemand zeker geen aanleiding mag zijn zich op de voorgrond te dringen." „Mijn bezwaren gelden niet de Westdultse atletlekploeg, wnurvan de leden zich goed hebben gedragen, noch de medewerking van het apparaat van de Westdultse Atletlekbond, maar alleen het optreden van de heer Danz, dat zich heeft gekenmerkt door een te grote Interesse voor de Westduitsers ten opzichte van de andere leden van de ploeg, waardoor de eenheid in de ploeg dreigde verstoord te worden. En hiertegen had ik bezwaren." „Reeds In Montreal werd hem hierop gewezen door de leiding van de ploeg, bestaande uit de Joego-Slaaf Takac en de Hongaar Sir, toen de heer Danz zich tegen de afspraak ln ging bemoeien met de aanwijzing van de atleten, die ln wedstrijden zouden uitkomen. Deze aanwijzing was voorbehouden aan de zeven coaches, die de ploeg begeleidden en alleszins competent waren dit te doen." „Hoewel de heer Danz zich telkens in zaken mengde, die de ploegleiding waren voorbehouden, bleek hij de juist opvatting van een leidersrol bij een Europese ploeg te missen. Dit blijkt onder meer uit zijn regelmatige contact met verslaggevers tegen de wil van de leiding in, ziln afwezigheid op het door het organisatiecomité aangeboden slotbanket de heer Danz ging met de Westduitse deelnemers naar het Duitse Expopavlljoen op de wereldtentoon stelling en zijn bezoek aan de Nlagarawatervallen, waarvoor hij vrijdag morgen vertrok en waarvan hij zaterdag twee uur voor het vertrek van het vliegtuig terugkeerde. De enkele Westduitse deelnemers, die wel aan de slotmaaltijd aanzaten, bleken een beter begrip voor ploeggeest en voor fatsoensnormen te hebben." „Toen bij de terugkomst ln Frankfort de heer Danz, tegen de afspraak en ln strijd met de in Montreal gegeven belofte om niet opnieuw als woordvoerder van de leiding op te treden, wederom meende zrtch te moeten laten horen, was de maat vol. Zondag j.I. heb ik my bij de secretaris van het DLV, Beuermann. afgemeld voor het jurylidmaatschap in Düsseldorf bij de wedstrijd West-Dultsland—Verenigde Saten. De volgende morgen heb ik dit per telegram bevestigd. Tevens heb ik ln dit telegram meegedeeld, dat het aan matigend optreden van de heer Danz op de volgende vergadering van de Europacommissie ter discussie zal komen." (Van i i «portredactie) BREDA. De K.N.W.U. zal na de wereldkampioenschappen een byeen- komst beleggen voor renners, verzorgers en officials die de laatste jaren b(j grote uitzendingen betrokken waren. Dit heeft het secretariaat van de wielerbond In een brief aan Kees Pellenaara meegedeeld. bak terecht kwam. Overigens waren de wereldrecordhouder en ziijn 17-jarige landgenoot Jerry Proctor onbereikbaar voor de Duitsers. Ed Burke, dit jaar met 71,91 meter de beste kogelsiingeraar ter wereld, slaagde er pas in zijn laatste poging in om langs Uwe Beyer te komen. De polsstokhoogspringers leverden onder het schijnwerperlicht een verbeten duel, dat met 5,00 meter gewonnen werd door Dick Railsback. De volgorde van de Militairen verloren van Fortuna '54 ROERMOND Het Nederlands mili tair elftal heeft gisteravond in Roennond een nederlaag van 2—0 geleden tegen de eredivisievereniging Fortuna '54. Bij de rust leidden de Fortunezen met 1—0. na een treffer van middenvoor Bert Theu- nlssen in de tiende minuut. Linksbuiten John Frederix zorgde twintig minuten na de hervatting voor het tweede doelpunt Bij de militairen blonken uit de DFCer KUJnjan en de PSV'er Willy van der overige deelnemers, die allen over meter sprongen, werd bepaald naar het aantal sprongen. Klaus Lehnertz, de Duitse aanvoerder, die in zijn vijf tigste interlandwedstrijd uitkwam, be zette de tweede plaats. Slechte wissels Door twee alechte wissels op de 4 maal 100 meter verspeelden de Duit sers de kans om achter de snelle Ame rikanen tot een tijd van formaat te ko men. De Amerikaanse ploeg zegevier de in 39,3 seconden. Bill Toomey, de ex-wereldrecordhou der op de tienkamp, heeft na de eerste dag de leiding met 4171 punten. Hans Joachim Walde, die bij het hoogsrpin- gen imponeerde met 2.01 meter, bezet met ruim honderd punten achterstand de tweede plaats. De twintigjarige Hans Nerlich kwam ook nog boven de vier duizend punten: 4033. Nerlicht maakte vooral op de 100 en 400 meter indruk met resp. 10.6 en 47.3 sec. Toch moest de Duitser op de 400 m Toomey voor laten gaan. De Amerikaan liet 47.1 se conden afdrukken. tussen deze groepen om te proberen een einde te maken aan de minder prettige sfeer in de vaderlandse wielrennerij. Pellenaars had dit onderhoud graag vóór de wereldkampioenschappen ge zien, maar dit blijkt onmogelijk. De K.N.W.U. schreef, dat het dit punt op het werkprogramma plaatste, ook al omdat Evert Dolman eerder verzocht de Tokioploeg te verzamelen. Toch stimulantia? AMSTERDAM - De affaire Beugels krijgt nog een staartje. De Limburgse profrenner werd dinsdag door het dage lijks bestuur van de KNWU gehoord naar aanleiding van zijn uitlatingen rui het wegkamploenschup ln Beek. In de bijeen komst met het dagelijks bestuur heeft Beugels verklaard nimmer de bedoeling te hebben gehad officials van de KNWU en met name wegcoa<~h Joop Mlddelink te beschuldigen van het verstrekken of doen verstrekken van stimulerende mid delen. Hij zei ook, dat deze officials er niets van hebben geweten, als er stimu lerende middelen verstrekt, zijn. Naar aanleiding van deae laatste op merking zal de KNWU na de wereldkam pioenschappen gaan uitzoeken of er des tijds stimulerend o middelen zijn verstrekt en zo Ja, door wie. VVV zoekt zelf verslaggevers uit DEN HAAG Het bestuur van de eerstedlvisicvoetbaJverenlging FC VVV In Venlo heeft besloten dit seizoen slechts perskaarten te verstrekken nan drie dag bladen en aan de Regionale Omroep Zuid. Sportjournalisten van andere bladen moeten voor hun persplaats betalen. In verband hiermee heeft het bestuur van de Nederlandse Sportpers het volgende telegram aan FC VVV gezonden: Protesteren met klem tegen besluit perskaarten voor de FC VVV alleen tegen betaling te verstrekken stop - protesteren bovendien tegen discrimina tie door toewijzing gratis perskaarten aan dagblad voor Noord Limburg. Nieuwe Limburger. Volkskrant en Regonale Om roep Zuid stop vragen dringend om onaanvaardbaar besluit te heirzlen Timman in finale jeugdschaken Jeruzalem In hel wereldkampioen schap jeugdschaken, dat in Jeruzalem wordt gehouden, heeft de Nederlander Jan Timman de flnnlegroep beredkt, Met hem zullen strijden de Canadees Day, de Engelsman Keene, de Zweed Asplund, de Westduitser Hlibner. de Israeléir Baishan, de Portoricaan Kaplan, de Roe meen Ghlzdavu en de Noor Wibe. Een plaat die niet sportief aandoet, maar hoe kan men zich daarin vergissen: het is de Antwerpsetoeg in Heerlen, nu nog een fraaie autoweg, die over enkele wekrn het strijdtoneel zal eyn van de wereldkampioenschappen op de weg. De rechterzijde ran de weg zal de tribunes bevatten, op de linkerzijde zal worden gereden en hel paaltje in de mid denberm duidt de plaat» van start- en finishlijn aan. Mexico schijnt toch op tijd gereed te zijn (Van onze sportredactie) MEXICO CITY l)c organisatoren van de Olympische Spelen in Mexico zijn op het ogenblik druk bezig de verontrustend, berichten, die over de voorbereidingen van de Olympische Spelen de wereld werden Ingestuurd, met feilen te ont zenuwen. F.r mag dan een jaar voor de Spelen van Mexico niet zo veel gepubliceerd zUn als voor „Tokio", toch hebben de Mexicanen de laatste tijd hard gewerkt om de sportaccommodatie op tyd klaar te krygen. Het begint ernaar uit te zien, dat de belofte van de Mexicaanse organisa toren, dat alles in orde zal komen, bewaarheid wordt, want men is bijna klaar voor de ontvangst. Het monstertoemooi zal zich voor het grootste gedeelte afspelen op de terreinen van „University City", een scholencomplex, dat 7.3 miljoen vier kante meter beslaat. Op het terrein staan o.m. vijftig gebouwen, waarin de verschillende scholen en faculteiten zijn gehuisvest. Maar in University City wordt niet alleen aan de geestclyke opleiding van de 85.000 studenten gedacht. Ook de llchame lijke conditie speelt by de universitaire opleiding ln Mexico een grote rol. Op het terrein van d universiteit zijn daarom o.m. vier voetbalvelden, twee softbalvelden. een handbalstadion met plaat> voor 3 000 toeschouw eis. twaalf basket- en volle.v- balvelden, twaalf tennisbanen en tien handbul velden te vinden. Verder staan de leerlingen een overdekte sporthal (3000 plaatsen), een turnhal en een complex zwembaden ter beschikking. Van de vier zwembaden is het bad voor de beginne lingen het modernst. De vUf miljoen liter water in het bassin wordt constant verwarmd en iedere twee uur is de gehele watermassa eenmaal dooi de zuiveringsinstallatie gegaan. Het grootste zwem bad biedt plaats aan 5600 toeschouwers University City biedt het Mexicaans Olympisch Comité met de bestaande accommodaties een uitstekende ge legenheid voor het houden van een groots sport evenement als de Olympische Spelen. Weliswaar moesten sommige velden worden aangepast, vooral waar het de toeschouwerscnpacitelt betrof, maar toch heeft University City de organisatoren veel moeite bespaard. Hypermodern Binnen het territorium van de universiteit ls men inmiddels gereed gekomen met het bouwen van het OUmplsch Stadion, waar volgend Jaar om. de opening en de sluiting van de Spelen plauts ten vlndèn. H<-t stadion biedt plaats uan 80 000 toeschouwers en is hypermodern ingericht. De sportinstallaties in het stadion behoren tot de beste van de wereld. Op de hoofdtribune zijn ruime boxen gebouwd voor de pers, speciale gasten en officials. Het parkeerterrein bij het stadion heeft een capaciteit van 6.000 auto's. Moor niet alleen het parkeerterrein is ruim van opzet, ook de wegen naar de hoofdstad Mexico City zijn aan de te verwachten grote verkeersstroom uangepast. In de directe omgeving van University City verrijst ook het olympisch dorp, dat huisvesting zal bieden aan de duizenden atleten met hun begeleiders. Olympisch dorp Het dorp wordt gebouwd op een terrein van 10 ha. In 25 gebouwen van zes tot tien verdiepingen worden 712 appartementen voor twee of drie pereonen ingericht. In het restaurant van het dorp zuilen de atleten hun voedsel kunnen krygen. dat is aangepast aan de maaltijden, die zy ln hun eigen land gewend zyn. Behalve de woon gebouwen. die na afloop van de Spelen aan de Mexicanen zullen worden verhuurd, komt er ln het olympische dorp o.m. een postkantoor, een bank en een groot aantal winkels. Op de ver schillende pleinen zullen 's avonds door Mexi caanse groepen voorstellingen worden gegeven met zang, dans enz. Autobu.-.sen en treinen zorgen voor de verbindingen met Mexico City. University City ligt namelijk enige kilometers buiten de Mexicaanse hoofdstad Historische plaats Het unlverslteitsstadje. een van de belungrykste centra van de huidige Mexlcuanse cultuur, groeide ln de loop van de twintigste eeuw op de plaut-s wur.r honderden Jaren geloden de stad Cuilcuilco, toen een centrum voor de vele festiviteiten, bij een uitbarsting van de naby gelegen vulkuun Xltte door lava werd bedolven. Cuilcuilco lug ln het zuidoosten van de Anahuacvalley, de streek, waar 900 tot 600 Jaur voor Christus de ontwikkeling van de oude Mexicaanse beschaving plaatsvond. Op die historische plaata, waur duizenden Jaren geleden de Mexicanen een van de oudste bescha vingen opbouwden, zullen volgend Jaar de beste sportmensen elkaar bekampen Mexico, het land van de contrasten, waar verleden, heden en toekomst hand in hand Kaan, staat klaar voor de reünie van de jeugfl uit de wereld van 1968.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7