NIEUWE V.W.-BEDRIJFSWAGEN Expressieve kracht in Latijnse liturgie valt niet te overtreffen Kongo vraagt hulp tegen huurlingen Vragen over ontsnapping ver pleegde TELEVISIE VANAVOND Jhr. mr. J. van der Does: Velen zijn er gevoelig voor PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1967 F EN bijzonder ernstige zaak: de slult- plaatjes op de aardgaskranen blijken niet te deugen. Ze kunnen op den duur barsten, waardoor lekkages kunnen ont staan, hetgeen, gezien de grote explosi viteit van (reukloos) aardgas niet zon der gevaar ls, Ja zelfs catastrofaal kan zijn. Wy geloven overigens niet dat er reden voor paniek is. De verantwoorde lijke autoriteiten hadden anders op veel kortere termijn afdoende maatregelen moeten treffen. Zij hebben nu opdracht Aardgaskranen deugen niet gegeven deondeugdelijke plaatjes te ver vangen en aangezien zij zelf ook wel zullen weten dat dit niet van de ene op de andere dag kan gebeuren, zal dit tijdsverloop wel verantwoord zijn. Ove rigens begrijpen wij niet, dat de vereni ging van exploitanten van gasbedrijven nog durft te stellen, dat de uit Duits land afkomstige plaatjes grondig op hun deugdelijkheid zijn onderzocht voordat zij werden Ingevoerd. De feiten spreken dit toch duidelijk tegen. Sabena nu met vliegtuig op lijn R'dam-Brussel SCHIPHOL (ANP) De Sabena gaat met ingang van maandag 28 augustus haar diensten van Brussel naar Rotter dam en Eindhoven hervatten, niet meer zoals tot vorig jaar met helikopters, maar met de 4-motorlge De Havilland Heron, die plaats kan bieden aan 15 passagiers. Men zal per week 12 retourvluchten maken tussen Rotterdam en Brussel. Op 10 daarvan wordt op weg nar Rotter dam een tussenlanding gemaakt bij Eindhoven en 5 maal op de terugweg. De opening van deze lijnen vormt de eerste faze van een plan van de Sabena om het probleem van het luchtvervoer op korte afstanden op te lossen binnen de Europese gemeenschap. De Sabena hervat hiermede de verbindingen die zij gedurende bijna 13 jaar met helikopters heeft onderhouden tot 1 november 1966. Mgr. van Hussen apostolisch protonotarius ROTTERDAM (KNP) In een zie kenkamer van het St.-Franciscusgast- huis in Rotterdam heeft mgr. Th. Zwartkruis, bisschop van Haarlem, aan mgr. II. J. .J van Hussen mededeling gedaan van diens benoeming tot aposto lisch protonotarius. De titel van aposto lisch protonotarius is de hoogste, die aan priesters wordt gegeven. Mgr. Van Hussen heeft deze eretitel gekregen uit dank voor zijn grote ver diensten, die hij als directeur van de pauselijke missiewerken in Nederland heeft verworven. Hij vervulde deze functie 16 jaar lang. Hij nam vorig jaar afscheid. Mgr. Van Hussen was se dert april 1950 reeds huisprelaat van de Paus. Mgr. Van Hussen ligt sedert mei in het St.-Franciscusziekenhuis in Rotterdam. Hij is thans herstellende. NEW VORK (AP) De V.N. hebben een oproep van Kongo gepubliceerd voor hulp van leden van de Veiligheidsraad en andere landen in de strijd tegen de blanke huursoldaten en Katangaanse troepen onder commando van de Belgi sche majoor Jean Schramme. De Kongolese minister van Buitenland se Zaken Justin Bomboko deed de op roep in een brief aan de voorzitter van de raad in de maand augustus, de Fran se ambassadeur Roger Seydoux. De troepen van Schramme hebben Boekavoe bezet en Kongolese troepen proberen hen te verhinderen de grens van Roewanda te bereiken. DEN HAAG (ANP) Het Tweede- Kamerlid Geurtsen (VVD) heeft de mi nister van Justitie schriftelijk om inlich tingen gevraagd over de ontsnapping de omstandigheden waaronder dit ge beurde op 8 augustus van een verpleeg de ln de dr. Pompekliniek te Nijmegen. De heer Geurtsen vraagt de minister voorts of er, gezien de in het land be staande onzekerheid met betrekking tot de vraag, of voldoende maatregelen zijn worden getroffen ter voorkoming van ontsnapping van voor de maatschappij gevaarlijke ter beschikking gestelden. Betere wegligging, meer komfort en hogere veiligheid De Volkswagenfabrlek te Hannover Is de produktie begonnen van de opvolger van de bekende en veelverkochte VW-bedrUfs- nagen. De voornaamste nieuwigheden zijn een voor dit soort wagens unieke achterasconstructie, die tot nu toe slechts op sportwagens te vinden was, voonvielophanglng door middel van kogels, een gescheiden remsystecm, een frlsscluchtlnstal- latle, een vergrote laadruimte en verstelbare rugleuningen. Van het oude type bedrijfswagen werden meer dan 1,8 mil joen exemplaren geproduceerd. Alleen al in ons land steeg de verkoop tot ver over de honderdduizend. De nieuwe be drijfswagen is in verschillende uitvoeringen leverbaar: be stelwagens, bestelwagens met vergrote laadruimte kleine vrachtwagen (pick-up), met dubbele cabine, combi en onder de naam „Clipper", busjes voor personenvervoer.. Evenals bij de nieuwe VW-personenwagens werd meer aan dacht besteed aan het comfort en de veiligheid van de bestuurder. Tot de standaarduitvoering behoren onder meer een gescheiden remsysteem, de royale panoramische voor ruit (uit één stuk) en een extra schuifdeur. Doordat de voorzittingen gescheiden zijn, is een snelle doorgang naar deze ruimte mogelijk. Ook de motor is vernieuwd. Het is een 1,6 liter motor met een vermogen van 57 SAÊ pk. De verbeterde wegligging wordt verkregen door de ophanging met schrage driehoeks- geleiding en twee krulskoppellngen aan iedere zijde van de achteras en door kogelophanging van de voorwielen. De benzinetank heeft meer inhoud gekregen; deze kwam van 40 op 60 liter. De maximum snelheid is 105 km per uur en het toelaatbaar totaalgewicht 2175 kg. De prfls van het goedkoopste model, de VW-bestelwagen Is 6295 gulden. „THE RECLUSE" Absurd stuk door .,La Mama -groep HILVERSUM. Op 17, 18, 19 en 20 augustus zal het experimentele theatergezelschap La Mama nlt New York in het Mlckcry Theater in Loe- nersloot een aantal eenakters opvoe ren, die het best omsehreven kunnen worden als „absurdistisch theater". Ter gelegenheid van dit eerste optre den in Nederland zendt de NTS zon dagavond een televisieregistratie uit van „The Recluse", een eenakter van Paul Foster, die b(j La Mama zijn première beleefde. De La Mama-toneelgroep, het geestes kind van Alan Stewart, is gevestigd ln een oud koffiehuis in East Village, de kunstenaarswjjk van New York. Elke week wordt daar de première gebracht van een nieuw experimen teel stuk en men zou het gezelschap het beste kunnen zien als een drama turgisch laboratorium. Immers, het is voor schrijvers vaak mogeiyk om, wanneer zij de eerste akte van een toneelstuk gereed hebben, die bij La Mama ten doop te houden, teneinde van de reacties van het publiek zoveel te leren, dat zij het eerste deel her schrijven, dan wel de stimulans krij gen voor de volgende bedrijven van het stuk. In het Loenerslootse Mickery Theater zal onder meer zo'n stuk wor den uitgevoerd, namelijk de eerste akte van het stuk van Paul Foster „Pom Paine". Van dezelfde auteur nu is de eenakter „The Recluse", in vertaling „De vrouw, die in afzondering leefde". Het stuk is een produktie van de Na tional Education Television in Ame rika. De regie is van James O'Horgan. Het behandelt de monoloog van een totaal vereenzaamde vrouw, die er gens in de grote stad New York in bijeengeraapt vuil leeft. Het is een absurd stuk, voor zover het woord absurd van toepassing is op een geestesgesteldheid, die vanuit een totale vereenzaming kan ontstaan. Als inleiding heeft Jan Venema een gesprek met de leider van het gezel schap Alan Stewart, regisseur O'Hor gan, Paul Foster en zijn collega Brian Melsy. (Nederland II - 20.05 uur, zondagavond) AVRO gaat in 1968 contributie Denk jt als minister van Binnenlandse /aken eventjes ongestoord met vakan tie te kunnen gaan, dan zitten de jon gens van „Achter het nieuws" met chef Wigbold uun het hoofd je weer in het excellente vaarwater. Eerst hebben ze aanmerkingen op de nieuwe gemeente wet „Een Beernlnk die een muls ge baard heeft" en dan vallen ze ook nog over hPt weggewuifde plan voor de dubbelstad Deventer. Allemaal erg ver velend hoor De redacteuren van „Achter het nieuws" gingen er inderdaad fors „te gen aanhangen": loco-burgemeester Timmer van Deventer kwam voor de camera's vertellen dat dhr. Beernlnk met één slag het door zijn ambtsvoor ganger goedgekeurde plan van tafel geveegd had. Deventer had en dat in deze tijd van geldschaarste al 1,8 miljoen in de plannen voor de dub belstad geïnvesteerd. Dat geld is dood gewoon weggegooid (door de minis ter en over enkele jaren staat er in Deventer geen zolderkamertje meer leeg en is geen grasveldje meer onbebouwd. Het zou overigens gedachtig het al oude adagium van woord en weder woord correct geweest zijn als .Achter het nieuws" de minister zqn be leid had laten verdedigen, of tenmin ste een hoge ambtenaar het ministeriële standpunt had laten verduidelijken Jammer voor de NCRV, maar ook deze keer was „Attentie" met reportages over het eiland Man, Radio Caroline en de Chinezen, duidelijk de mindere van Wigbold c.s. A. I. ;>o even ter uk verhog en HILVERSUM (ANP) Blijkens het pas verschenen jaarverslag over 1966, heeft de AVRO dit boekjaar afgesloten met een voordelig saldo van 39.000 gul den. In het jaarverslag wordt aange kondigd, dat met ingang van 1968 de contributie zal worden aangepast aan het gestegen kostenpeil. Om tot een gezonder financiering van de omroep te kunnnen komen, wordt in het jaarverslag een aantal suggesties genoemd. Een dar.rvan ls dat de regering, bijvoorbeeld eens per twee jaar, de kijk- en luistergelden automa tisch aanpast aa nde algemene lobn- index, zulks in verbond met het zeer loonintensieve omroenbedrij f Voorts bepleit de AVRO o.m. aanpassing van kijk- en luistergelden aan het niveau van de omringende landen, in voering van reclame in de raddo, ver eenvoudiging van het inningssvsteem van kijk- en luistergelden en het openen van de mogelijkheid om inves teringen met langlopende leningen te financieren. Uit de balans blijkt dat de AVRO per 1 januari .11 over een reserve van rond een miljoen gulden beschikte. De ver zekerde waarde van de gebouwen, die voor f 14 op de balans voorkomen be draagt bijna 16 mihoen. Ook de ter reinen staan voor f 14 od de balans, en de inventaris e.d. voor f 12. In het jaarverslag wordt nog gememo reerd. dat na het samengaan van AVRO en RTN deze combinatie met ruim 700 000 leden de grootste omroep van Nederland ls geworden. Blinde valt uit raam SITTARD A.N.P.). De 82-jarige J. Ruiters is door tot nu toe onbekende oorzaak uit het raam van zijn woning de tweede verdieping gevallen. Hij overleed in een ziekenhuis te Sittard aan de verwondingen. Het slachtoffer blind. -p.- -- Joor te bereiden op de uitzendingen in het komende winterseizoen, die op dag 2 oktober beginnen. Tot zo lang behoeven de kleuters echter niet op hem te wachten, want zondagmiddag komt hij even op bezoek ln een kort programma. (Nederland 1, 16 uur. zondagmiddag) Zeilen en tennis in NTS-sport In het NTS-sportprogramma, dat zon dagavond wordt uitgezonden, zal on der voorbehoud van wijzigingen aan dacht worden besteed aan de volgen de sporten: Zeilen (de Flevoraces op het IJssel- tennis (de Nederlandse kampioen schappen op de METS-banen te Sche- veningen) atletiek (de wedstrijden tussen Groot- Brittanië en de Ver. Staten in het White City Stadion in Londen en de Nederlandse kampioenschappen in Rot terdam) voetbal (de wedstrijden AjaxGo Ahead in Amsterdam, F.C. Den Bosch, Holland Sport in Den Bosch en Xer- xes-DHCFeijenoord in Delft) en waterskiën (de (Europese kampioen schappen op de Amsterdamse Bos- (Nederland 1, 19.35 uur, zondagavond) ROTTERDAM Jhr. nu*. J. E. vnn der Does de Wlllebols heeft sinds kort zijn kantoor aan de voet van de oude Slnt-Laurens ln de binnenstad van Rotterdam. De kerk is door de eeuwen heen van generatie op generatie doorgegeven, verdween b(Jna van de aardbodem door het geweld van een oorlog, maar rUst nu weer op, als nieuw, steen voor steen herbouwd, dank zij de zorgvolle aan dacht van de leidende krachten in een gemeen schap, die dit monument uit bet verleden ook voor bet heden van voldoende waarde acht om met het herstel een kwart eeuw bezig te zijn. Een uitgezocht symbool lijkt het aldus voor mr. Van der Does. Niet zozeer voor de advocatuur, die hij aan de voet van de oude Sint-Lnurens dient, maar wel ln verband met zijn functie als voor zitter van de „Verer'.ging voor Latijnse Liturgie", de vereniging, die zich dezer dagen heeft gepre senteerd aan de Nederlandse katholieken. Hij zal een vergelijking tussen Sint-Laurenskerk en de Latijnse 'iturgie echter niet onvoorwaardelijk overnemen. „Het gaat ons niet zozeer om de traditie of om het coüte que coüte ln stand houden van waarden uit het verleden. Het ls geen heemschut", zegt hij. „Voor mezelf ben ik geneigd om het zó te omschrijven: liturgie ls de zichtbare uitdrukking van de religie. De mate waarin de religie tot leven komt ls afhankelijk van de expressieve kracht van een liturgie. Er ls een tastbare relatie tussen belde en het is Juist de expressieve kracht ln de Latijnse liturgie, die niet te overtreffen ls." Expressiviteit staat niet gelijk aan begrijpelijk maken, meent bij. „Wie dnt ln de liturgie wil. ziet over het hoofd, dat het niet alleen gaat om een verstandelijk begrijpen, een intellectueel be grip. Het gaat niet alleen om woorden, maar om een geheel van woorden en handelingen, van gezangen en van andere zaken, die het geloof expressief maken. Niet alleen woorden, maar ook materie. Je hebt de materie nodig om uitdrukking te geven aan je geloof. Als je dat niet doet, geloof Je niet goed. geloof ik." Juist vanwege de expressieve kracht van de La tijnse liturgie meent mr. Van der Does. dat leeftijd geen rol behoeft te spelen bij het tonen van voorkeur. Hij ls zelf nog Jong, vlot en charmant. Bij de kennismaking constateert men bij zichzelf een licht gevoel van verbazing hierover, omdat men „automatisch" venvacht iemand van middel bare leeftijd te ontmoeten. „Dat denken er meer", zegt hij beminnelijk. „Ook zijn er en ik kan haast van een algemene reactie spreken die zeggen: Ik bewonder uw moed. dat u zich aan dit werk geeft. Er ls blijkbaar bij velen een gevoel of er een soort terreur heerst. Je bent toch vrij om te doen en laten wat Je wilt, als Je binnen de Kerk blijft. En dat blijven we Conform concilie „Hier, de constitutie over de Heilige Liturgie, door het concilie aanvaard, zegt het duidelijk: het gebruik van het Latijn moet, behoudens particulier recht, ln de Latijnse liturgie gehandhaafd blijven. Ent er moet voor gezorgd worden, dat de christen gelovigen de «tukken van het vaste deel van de mis, waar zij in betrokken zijn, ook ln het Latijn gezamenlijk kunnen zeggen of zingen. De sehat van de gewijde muziek moet met de grootste zorg bewaard en verrijkt worden." „Ik weet ook. dat verschillende bisschoppen mei belangstelling ons streven volgen en open oog hebben voor de pogingen tot het behoud van schatten uit de Latijnse liturgie, die verloren dreigen te gaan." „Dit sluit geenszins waardering uit voor de pasto rale betekenis van het gebruik van de volkstaal in de liturgie. Daar keren we ons niet tegen. We stellen ons niet negatief op. Integendeel, ik per soonlijk zou het toejuichen, wanneer een vereni ging zou worden opgericht, die zich zou bezig houden met de vemlewing, maar dan wel een, die niet te veel nadruk legt op het begrijpelijk maken van elk woord alleen. Het is mot de liturgie zo als met wat Nijhoff over poëzie zegt: Lees maar er staat niet wat er staat. Het gaat ons zelfs niet eens om het Latijn, maar om een liturgisch ge schikte taai bij uitstek. Veel meer mensen dan men denkt zijn daar gevoelig voor. Dat blijkt ook uit de eerste reacties, die beslist niet alleen komen van mensen, die een opleiding of vorming hebben in de richting, die wij nastreven." V ereni gingsvorm „Waarom we de vereniglngsvorm gekozen hebben? Ach. mischien omdat Ik Jurist ben. Voor alle zekerheid zou Je kunnen zeggen. Je kunt naar buitan optreden. Er 16 een bestuur, dat op brede basis gesteld kan worden. De inspraak van de leden is verzekerd, vla het secretariaat Cs-Graven- dijlcwal 7a, Rotterdam) en via een algemene ledenvergadering, die we eens per jaar hopen te houden. Er komt- ook een bulletin, waarin voor namelijk mededelingen van organisatorische en informatieve aard zullen komen." „Dat laatete vooral ten behoeve van de regionale groepen, die we ons voorstellen op te richten. Zij zullen de gelegenheid moeten bieden om de leden zich te doen verdiepen ln de plaats van de liturgie en de betekenis van het gregoriaans, de toepassing en misschien de vernieuwing daarvan. Zij zullen ook de praktische gelegenheid moeten scheppen om hen die dat willen in hun omgeving regelmatig een mis volgens de Latijnse liturgie te doen be leven. Zij zullen priesters moeten vinden, die bereid zijn om mee te werken en ook de mede werking van de koren zal gevraagd moeten wor den. En het gaat daarbij niet om het terughalen van het oude. maar om het vinden van een nieuwe bezieling." ..Het is duidelijk, dat we de aansluiting met de Latijnse liturgie goeddeels kwijt zijn. Dan kun je twee dingen doen. Je kunt proberen helemaal opnieuw te beginnen, maar je kunt ook proberen de mensen weer ontvankelijk te maken voor de onovertroffen kracht van de Latijnse liturgie. Inderdaad, als we ons niet volkomen richten op de bezieling, lopen we het gevaar tot forma lisme te geraken. Maar het gevaar om in deze tijd in een chaos te geraken is groter en als lk mag kiezen, dan kies ik het risico van formalisme met de nadruk op risico boven het risico van de chaos, omdat ik in de huidige omstandigheden het eerste kleiner acht dan het laatste. Ik geloof, dat we erin zullen slagen zeer veel mensen bij elkaar te brengen met ons streven, dat ook op vernieuwing is gericht en ons in zekere zin tot een experimentele groep maakt. We xullen de I vormen nieuwe inhoud moeten geven. We zijn ons er terdege van bewust, dat we ons er zeer voor moeten Inspannen." ■FDERLAND I NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort TROS I 19.00 uur: Charley Chaplin 19.25 uur: Muziekfilmpje 19.28 uur: Mijn oom van Mars, t.v.-serie NEDERLAND I NTS 16.00 uur: Plpo de clown 16.10 uur: Europese waterskikam pioenschappen, repor tage HILVERSUM I KRO 20.30—22.30 uur: In antwoord op uw schrijven, verzoekplaten 22.4523.55 uur: Goal.., muzikaal sportprogramma KRO 9.00—10.00 uur: Eucharistieviering 14.00—15.00 uur: Everybody happy, tienerprogramma 21.00—22.00 uur: Paviljoen, vakantie- memorandum 23.35—23.55 uur: En vedette A Paris, chansons NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Televlzier, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Kolonel Hogan's helden. 21.10 uur: programma 21.30 uur: De vijfde kolonne. NTS 22.45 uur: Tweede journaal 23.00 uur: Sluiting CVK/IKOR 18.35 uur: God in Frankrijk, bloemlezing van chansons 19.05 uur: Woord voor woord, bijbelvertelling NTS 19.10 uur: üilerry, t.v.-serie 19.35 uur: VARA 20.35—22.00 uur Fluwelen wimpers, hoorspel 23.10—23.55 uur: Lui luisteren, amuse mentsprogramma HILVERSUM II AVRO 12.00—13.00 uur: Muzikaal ointhaal NRU 14.3017.00 uur: Langs de lijn, sportreportages 18.05—18.30 uur: Langs de iijn (2) AVRO 20.05—21.15 uur: Rits, amusements programma NEDERLAND II STER Ree la meuitzendingen om 20.01 en 22.10 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort KRO 20.05 uur: Esther and Abr. Ofa- nim. muziekprogramma 20.15 uur: Zomertheater. t.v.-spel NTS 22.15 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting 20.25 uur: Journaal VARA 20.30 uur: De laatste rijf minuten. 21.45 uur: Jubileum jazzconcours NTS 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 20.00, 20.00. 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 21.3022.30 uur: Stereoconcert door Omroeporkest TROS 22.55—23.55 uur: Nachtmysterierl t, amusementsprogramma RADIONIEUWS DIENST HILVERSUM I: 8.00, 12.30, 19.00. 22.30. 23.55 HILVERSUM II: 8.00, 9.45. 13.00, 17.50. 20.00. 22.30. 23.55 HILVERSUM Hl: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma Jkprogr., (18.30 Kanjer Koning- competitie), 19.00 Nieuws, actual., 19.30 Ope- retteklanken, 20.30 Verzoekplatenprogr., 22.30 Nws. 22.45 Goal: muziek en sport, 23.55 Nws. HILVERSUM II (298 m) VARA: 18.00 Nws, 18.20 Melodieën Expres, 18.45 Salonorkest, 19.10 Gram., 19.20 Artistieke staalkaart, 20.00 Nws, 20.05 Promenade-orkest. 20.35 Fluwelen wimpers, hoorspel, 22.00 Klass. en moderne muziek, 22.30 Nieuws, 22.40 Amusementspro gramma, 23.10 Gevar. platenprogr., 23.55 Nws. VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Engelse Top-20, 20.00 Weekend surprises, 22.00 Italiaans progr., 22.30 Cliff- en Elvisshow, 23.00 Dansmuziek 0.00—2.00 Gram. muziek. BRUSSEL Nederlands (324 m) 18.00 Nws, 18.03 Voor de soldaten, 18.32 Liedjes, 20.00 Jazzmuziek, 21.00 Noordzeefcstlval, 23.00 Dansmuziek, 23.40 Nieuws. ZONDAG HILVERSUM I (402 m) KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Gram., 9.00 Hoogmis; IKOR: 10.00 Gesprek met T. B. Slmatupang, voorin, stafchef v. h. Indon. leger, 10.30 Protest, kerkd., 11.30 Vraag en antwoord, 11.40 De open deur; KRO: 12.00 Volksliedjes, 12.30 Nieuws, 12.37 Buitenlands commentaar, 12.50 Operamuziek, 14.00 Tiener show, 15.00 Mass. en mod. muziek, 15.50 Pro menade-orkest. 18.35 Gram.; CVK: 17.00 Geref. kerkd., 18.00 Gewijde muziek; IKOR: 18.30 Mensen: gesprekken, 18.45 Lezing; NCRV: 19.00 Nieuws, 19.07 Oude muziek, 19.30 Geestel. liederen, 20.00 Lezing, 20.15 Gram.; KRO: 21.00 Muzlk. vakantiememorandum, 22.00 Liedjes, 22.30 Nieuws, 22.40 Geloven ln morgen, 23.00 «-»progr<i 2335 Franse chansons, MLVERSUM II (298 m) t 13.00 Nieuws, 13.07 De toestand ln 13.20 Boekbespr., 13.50 Voordracht, 14.00 Lled- Jesprogr.; NRU: 14.30 Langs de lijn: sport reportages en gram.muz.; VARA: 17.00 Oude gram. platen. 17.30 Voor de Jeugd. 17.50 Nws; NRU: 18.05 Langs de lijn: Sportreportages en -beschouwingen; VARA: 18.30 Tango rumba- orkest. 18.55 Actueel onderwerp: VPRO: 19.30 muziek; AVRO: 20.00 Nws, 5 Nachtmysterlerlt, 23.55 i FM-kanalen) 9.02 Lichte muziek, KRO: 10.00 Nieuws, 10.02 Wegens vakantie gesloten, lichte muziek: VARA: 12.00 Nieuws. 12.01 Nederl. artiestenrevue op de plaat, 13.00 Nws. 13.07 Vara's Popshow, 13.45 Gram., 14.00 Nws. 14.02 Rome—Athene: gram., 14.32 Brass Band, 15.00 Nieuws, 15.02 Ankara—Madrid: Gram., 15,32 Rond rhythm and blues, 16.00 Nieuws, 16.02 Zorro, voor tieners, 17.00 Nieuws, 17.02 tot 18.00 Verzoekplatenprogramma. VERONICA (192 m> 7.00 Ook goelemorgen, 9.00 Applaus van gisteren, 9.30 Vlaams progr., 10.00 Koffietijd, 41.00 Gram., muziek, 12.00 Sportjoum., 13.00 Oud en nieuw, 14.00 Men vraagt en wij draalen, 15.30 Uit de koers, 16.30 Sport uit zee, 17.00 Paradepaardjes, 17.30 Nonstop hits, 17,45 Gevar. progr., 18.00 In de Gilde Taverne, 18.15 Jukebox (verzoekjes), 19.00 Hits hot en haar door elkaar, 20.00 Mass. verzoek, 21.30 Griekenland zingt, 22.00 BRUSSEL N 12.03 Lichte 14.03 Opera met Toon Her lands (324 m) 12.00 Nws, iek, 13.15 Voor de soldaten, lcantomuzlek, 15.00 Sport mmProgr. lek, 19.30 Havenc< 23.00 Gevar. MAANDAG 1 m) NCRV: 7.00 Nws, HILVERSUM 1 7.15 Orkestmuziek, 7.30 Nieuws, 7.32 Radio krant. 7.50 Orkestmuziek, 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde muziek, 8.30 Nws, 8.32 Vakantletlps. 8.45 Gram., 9.00 Voor de zieken, 9.40 Gram., 10.10 Mass. kamermuziek, 10.25 Theologische etherleergang, 11.00 Duitse volksliederen. 11.20 Gram., 11.50 Mass. muziek, 12.22 Land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws, 12.40 Gevar. progr., 14.00 Gram. muziek. 15.00 Platennleuws, 16.00 Bijbeloverdenking, 16.30 Klass. muziek, 17.oo Lezing, 17.25 Mnderzang, 17.40 Orkestmuziek. larmonlsch orkest, 10.00 Gram., I .'s, actual., 13.25 Frelse streekultzendlng. 17.45 Lezing. HILVERSUM in (240 m en FM-kanalen) - KRO: 9.00 Nieuws. 9.02—18.00 Wegens vakantie gesloten: licht muziekprogramma. VERONICA (192 m) 6.00 Ook goelemorgen, terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd. UzjekH*-"'wiuwenverzoekprogramma, 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Met Tineke t... fijgfifjg ""ri 15.00 Nederl. allerlei, 16.00 Hits 17.3018.00 Showprogramma. BRUSSEL Nederlands (324 m) 12.00 Nieuws, 12.03 Lichte muziek, 13.20 Tafelmuzlek, 14.03 Amusementsmuziek, 15.03 Kamermuziek, 16.09 Voor de zieken, 17.15 Lichte muziek. „Spatsommer" vrolijk t.v.-spcl ANTENNE De NTS zendt zondagavond „Spat sommer" uit, een televisiespel van Horst Pillau naar de novelle „Al- tersschwaeh" van Max Dreyer. Het verhaal gaat over Röbbc Klingen barg, een oude zeeman, die nog fit genoeg is om in dienst van een kleine Noordduitse gemeente een veerboot te exploiteren, maar bjj de gemeente in ongenade valt en zijn baantje verliest onder de motivering, dat h(j te oud en dus te zwak zou zijn. De afgezette Klingenbarg neemt dit besluit weliswaar zwaar op, maar ziet er dan mogelijkheden in. Zijn oude leeftijd komt in de gemeente, die nu voor hem moet zorgen, duur te staan. Niet alleen omdat hij de gemeente noodzaakt een oude, verlaten hut voor hem op te knappen, opnieuw in te richten en er een tuin omheen aan te leggen, maar ook omdat hy het de gemeenteraadsleden moeiiyk maakt door onophoudeiyk eisen voor levens middelen, hout, medicamenten en alles wat zyn hoge leeftijd noodzakeiyk maakt, te stellen. Maar hierby biyft het niet. In de loop van het spel zal men zien hoe iedereen zich vergiste In Klingenbarg, die in zyn nieuwe hut een volledig nieuw leven weet op te bouwen. De gemeenteraad moet ten slotte zelfs buitengewone maatregelen nemen om het inmiddels ln paniek ge raakte dorp weer gerust te stellen. (Nederl. n, 20.50 uur. zondagavond) Atletiek in „Langs de lijn" In de NRU-sportuitzending „Langs de lijn" zijn zondagmiddagmiddag repor tages te beluisteren van de nationale tenniskampioenschappen in Schevenin- gen, de nationale atletiekkampioen- schappen in Rotterdam en de Europese kampioenschappen waterskiën in Am sterdam. Er komen voetbalreportages van de wedstrijden Ajax—Go Ahead, Xerxes DHC—Feijenoord en MVV— Sittardia en nabeschouwingen over de wedstrijden NEC—Telstar, Elinkwljk— Volewijkers, Sparta—DOS en Alkmaar Zaanstreek*-Willem II. Verder de koersen van de draversbaan Mereveld. Na de zomeronderbreking hoort men ook weer Frits varï Turenhout met de wekelijkse toto-uitslagen. In deel II van „Langs de lijn" de gebruikelijke karakteristieken van de eredivisie wedstrijden, nabeschouwingen van de tennis- en atletiekkampioenschappen en eventueel nog een verslag van de Europese kampioenschappen water skiën. (Hilversum 1114.30 en 18.05 uur, zondagmiddag). i

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4