%£ddóeSöUfta/nt „Anatevka" huldigde rabbijn' Harry Boda De Gaulle „NIET MOEILIJK TE VINDEN: Middel mogelijk tegensociaal'drinken Helikopter en rijdende camera bij W.K. wielrennen TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND YAMAHA FAVORIET PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 11 AUGUSTUS 1967 Latijnse liturgie: waardevol TEN groep mensen heelt een vereni- *-• ging opgericht, die zich ten doel stelt de Latijnse liturgie levend te houden en verder te ontwikkelen. Een zeer lofwaar dig streven, want zonder dit mag men verwachten dat een waardevolle cul tuurschat in de Nederlandse Kerk zal uitsterven. En dat zou jammer zijn, hoezeer wij ook vernieuwingen in de li turgie toejuichen. Het is ook allerminst een kwestie van geloof en er is daarom niet het minste bezwaar tegen, als de liturgie meervormig wordt gevierd. Nadrukkelijk willen we stellen en dat lijkt ook het uitgangspunt van de nieuwe vereniging dat de Latijnse li turgie niet als de alleenzaligmakende moet worden gepropageerd, net zo min als wij de nieuwe vormen van liturgie viering als zodanig zouden willen aan prijzen. Om de Latijnse liturgie met vrucht te kunnen vieren, is nu eenmaal net iets meer nodig dan de gemiddelde man in zijn mars heeft om nog niet te spreken van de kinderen, voor wie alles Latijn is en blijft. En op cultureel gebied blijven vele mensen heel lang kinderen op wie een van de zaligspre kingen toepasselijk is. De mensen, die zich nu tot een Latijnse groep hebben geformeerd, zul len zich ook niet in deze groep mogen afsluiten. Wat er in Nederland aan litur- gievemieuwing wordt geboden, ln melo die en Nederlandse tekst, kan beslist nog niet in leder opzicht de toets der kritiek doorstaan. Daarvoor is de tijd ook te kort geweest. Er moet een nieu we eigentijdse cultuur geschapen den en dat is geen gemakkelijke opga ve. Vanuit de oude schat van de Latijn se liturgie is wellicht nog veel bruik baar in een nieuwe vorm. De kenners van die liturgie moeten, als ze tenmins te niet hun schat als onaantastbaar wil len bewaren, ln staat geacht worden om die nieuwe vorm te vinden. We ho pen dat zij dit ook zullen doen. In het bestuur hebben nogal wat den zitting, die zich in discussies in bla den en elders herhaaldelijk gekeerd heb ben tegen liturgische en andere vernieu wingen in de Kerk vooral als die in liturgisch protestantse richting gingen. Het is ronduit plezierig nu van hen te horen dat ,,de vereniging niet haar kracht zal zoeken in polemiseren of in het zich afzetten tegen andere vormen van liturgie of vernieuwingen. Van een negatief uitgangspunt is weinig heil te verwachten". Wij verwachten dat óók niet van de vernieuwers. Zij zullen de Latijnse groep veel succes en nog meer devotie toewensen. Problemen Midden-Oosten moeilijk op te lossen DE reis van Tito naar Cairo gaat ver gezeld van een wereldwijd optimisme over de mogelijkheid dat een aantal problemen in het Midden-Oosten opge lost kunnen worden. Het staat evenwel te bezien of dit optimisme zoveel gron den heeft. De opvattingen van Tito stem men voor een groot deel overeen met wat bekend is geworden van de gehei me afspraken tussen Johnson en Kosy- gin: een of andere vorm van erkenning van de staat Israël door de Arabische landen, gegarandeerde vrije doorvaart van Israëlische schepen door de Golf van Akaba en het Suezkanaal en herstel van de Israëlische grenzen zoals die voor 5 juni waren. Dat laatste houdt on der meer in, dat een deel van Jeruzalem terug moet naar Jordanië en dat de Golf van Akaba weer onder Egyptische souvereiniteit komt. Knelpunten in dit geheel zijn vooral de waarschijnlijke omwil van Israël om terug te keren tot de kwetsbare en stra tegisch onmogelijke grenzen van voor 5 juni, de afkeer van de Arabische lan den om Israël ook maar de facto te er kennen (hoewel met name Habib Boer- guiba dit zeer zou toejuichen) en het afgrijzen van Egypte om Israëlische schepen, al dan niet onder eigen vlag, door het Suezkanaal te laten varen. Mos je Dajan, de Israëlische minister voor Defensie heeft onlangs als zijn persoon lijke mening uitgesproken dat Israël waarachtig niet zijn veroverd gebied moet teruggeven. De eenogige veldheer sprak niet als minister maar als prive- persoon, maar dat neemt toch niet weg dat zijn mening gewicht in de schaal legt; ongetwijfeld weet hij zich verze kerd van een grote achterban. De Arabische landen zijn ten aanzien van Israël zeer verdeeld. Wat bijvoor beeld voor Jordanië aanvaardbaar zou zijn, is voor Egypte onaanvaardbaar en waar Egypte wellicht over wil den ken, wordt door Syrië als verraad op gevat. Dit maakt een sluitende over eenkomst al heel moeilijk, zo niet onmo gelijk. In dat geval valt er te denken en ook dit zou in Tito's opvattingen ge- dlsconceers zijn over een garantie van grote mogendheden voor Israël. Het is de vraag of Israël zodanige garanties veilig genoeg vindt. De tijd werkt evenwel in het nadeel van de Arabische landen. Israël zal ze ker geen veroverd gebied prijs geven zolang er geen waterdichte akkoorden zijn. Op de lange duur zal wat nu als veroverd gebied aangemerkt wordt, beschouwd worden als Israëlisch ge bied. De Arabische landen vooral Jor danië hebben dan alleen nog de vluch telingen om aan hun claim kracht bij te zetten. Hoe men het ook keert en draait; het blijft een zeer moeilijk, ingewikkeld en bijkans onoplosbaar probleem. Het moeilijkst van alles is nog, dat de Arabi sche landen, bij welk akkoord, afspraak of garantie ook, het bestaan van de staat Israël zullen blijven beschouwen als een geheime of openlijke casus belli. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het enthousiaste ap plaus, dat gisteravond het einde van de musical „Anatevka" ln het Circusthea ter te Scheveningen markeerde, was niet het laatste van de avond. Het groei de even later aan tot een ovatie toen Tevje Goudsmit de rabbijn voor het voetlicht leidde, die in de persoon van de 78-jarige Harry Boda nog een extra glansrol ging vervullen. Harry Boda im mers vierde xljn zestigjarig artiestenju bileum. hetgeen aanleiding was tot een korte maar hevige huldiging.' De directeur van het Circustheater, mr. P. van Dusseldorp uitte zijn be wondering voor de jubilaris, de eerste in het vernieuwde theater, dat in zijn oervorm slechts drie jaar ouder is dan de heer Boda, die zijn carrière in de buurt begon, namelijk ln het hotel Al tenburg. Een groot bloemstuk namens de directie gaf aan zijn woorden een pas- (Vervolg van de voorpagina Alle opposanten, en dat zijn er tegen woordig heel veel, werden met Mefisto op één grote hoop geveegd. Zij behoren, volgens De Gaulle, tot de school van nationale afspraak, tot de blinde volge lingen van de Atlantische eenheid. He laas heeft dr. Faust naar deze Mefisto geluisterd en wat is er van Faust terecht gekomen? Hij werd verdoemd. Dat voor beeld zal Frankrijk niet volgen, want de twijfel is de duivel van de onder gang. Reactie En daar kunnen alle opposanten het voorlopig weer mee doen. Hoe de reactie ln de Franse pers van vanmorgen is uitgevallen kan men zich wel voorstel len. Alle vakbonden zijn vijandig. Zij houden zich voorzichtig buiten de poli tiek want als van ouds is de Franse vakbeweging a-politiek. De vakbonden blijven op hun eigen terrein en daar attaqueren zij De Gaule zo fel mogelijk. Voor de Franse vakbeweging is de ver slechtering van de sociale verzekering even onaannemelijk als de speech van De Gaulle in Quebec voor de Canadese regering. In de verzoening tussen kapi taal en arbeid door De Gaulles voorstel om de arbeiders tot aandeelhouders te promoveren, gelooft in de arbeiders beweging niemand. Ook de werkgevers geloven daar niet in. De Parijse bladen tonen zich diep teleurgesteld. Frankrijk alleen in de we reld? vraagt de Aurore. Wat zou er van Frankrijk in de twee wereldoorlogen terecht zijn gekomen als Amerika niet had geholpen? En wat zou er van Frank rijk geworden zijn wanneer Amerika niet na de tweede wereldoorlog met het Marshallplan royaal had gesteund? De hoofdredacteur van de Figaro consta teert, dat heel veel Fransen moeite zullen hebben antwoord te geven op de vraag: wat heeft de generaal eigenlijk gezegd? 9ende versiering. De heer P. Kijzer, di recteur van de musical stelde de jubi lerende artiest, „sterk als de ceders van de Libanon", ten voorbeeld aa jonge generatie, in het bijzonder zajn vakmanschap. Ook hij zette een boeket bloemen bij de jubilaris bij. Dat deed ook Johan Boskamp sr., die zevenenvijf tig jaar lang met hem heeft samenge werkt en daaraan 't voorrecht ontleende hem „beste, lieve jongen" te noemen als collega en als vriend een topman. „Maz zel tof" zei hij bij het aanbieden van zijn bloemstuk. Een bijzonder moment was het toen Harry Boda namens alle mede werkenden aan de musical zijn eigen beeld(je) ontving, hem tonend in de rol van de rabbijn, maar de climax kwam daarna, toen Willy Alberti van achter uit de zaal opkomend, het lied „O mooie Westertoren", zong, door de jubilaris po pulair gemaakt. Ondertussen zakte een doek met de tekst op het toneel, de me dewerkers aan de musical de mogelijk heid gevend het even gevoelvol als luid mee te zingen. Rabbijn Boda had inmid dels zijn hoed, pruik en baard verwij derd en daar stond een nog vitale, jeug dige uitziende jubilaris, die bewogen dankte. „PARALLELLE WERELD" Ook liefde komt nu aan bod De vierde aflevering van de internatio nale serie „De Parallelle Wereld" be handelt de organisatie van ontvluchtin gen en het functioneren van de dien sten der contraspionage. Het is de eer ste en enige van de dertien afleverin gen waarin ook de liefde een rol speelt. In zekere zin is de titel van de serie hier dubbel toepasselijk, want deze ge schiedenis heeft een voorbeeld gehad in de werkelijkheid: die van Judith Coplan en haar Russische manipulator. Deze Duitse bijdrage aan de serie, een Bavariaproduktie met Katlnka Hoff mann en Gtinther Schramm in de hoofdrollen, wordt vanavond uitgezon den. Nederland I 21.20 uur Studie-opdracht voor Richard Schoonhoven (Van onze parlementaire redactie) 1>EN HAAG Minister Klompé van C.R.M. heeft de heer Richard Schoon hoven te Hilversum opdracht gegeven een bundel verhandelingen te schrijven over „politiek en televisie". De heer Schoonhoven, eindredacteur van KRO's „Brandpunt", heeft enige tijd geleden reeds een studiereis door Amerika gemaakt, mede ln verband met de televisie. De opdracht van minister Klompé zal zich vermoedelijk concentreren op de Invloed, die de televisie op de Neder landse politiek heeft of kan hebben en omgekeerd de invloed die de politiek op de televisie sou kunnen uitoefenen. Matige drinkers durven meer risico te nemen DEN HAAG (ANP) Een op de tien automobilisten neemt in nlct-nuchtcre toestand aan het wegverkeer deel, zo luidt een van de conclusies uit een re cent rapport van de stichting weten schappelijk onderzoek Verkeersveilig heid. Beslaan cii middelen die de invloe den van alcohol op het menselijk li chaam teniet doen? Ja, zegt ir. E. As- mussen, directeur van de SWOV, maar ze hebben in de praktijk geen waarde. Het menselijk lichaam reageert op het drinken van alcohol in twee fazen. In de eerste faze wordt de alcohol in het bloed en de weefsels opgenomen, waar door onder meer het bloedalcoholgehalte stijgt. In de tweede faze, ongeveer an derhalf twee uur na het drinken van de eerste borrel gaat het lichaam de al cohol afbreken. Er bestaan middelen om de alcohol afbraak in het lichaam te ver snellen. Die middelen echter moeten grofweg gezegd of door middel van een injectiespuit worden ingebracht (en wei nig drinkers zullen een arts bij de hand hebben die op het kritieke moment deze ingreep wil verrichten) of ze kunnen door de mond worden ingenomen, maar vertonen dan bijzonder nare bijeffecten. Geen drinker zal deze onpraktische of nare bijverschijnselen vertonende midde len snel gebruiken. Voor wat betreft de verkeersveiligheid zou ir. Asmussen het al een voornaam ding vinden als er een middel gevonden zou worden dat de psychologische ver schijnselen van matig alcoholgebruik bestrijdt. Hij gaat er daarbij vanuit, dat nog al wat automobilisten vaak „so ciaal" drinken, dat wil zeggen tijdens repetities of besprekingen enkele borrels consumeren. Het gebruik van weinig al cohol doet niet zoveel schade aan bij voorbeeld het reactievermogen van de automobilist. Wel echter verlaagt het de drempel van de risicoacceptatie. Hij durft meer en neemt meer risico's dan hij in nuchtere toestand zou doen. Een middel om de psychologische schijnselen van matig alcoholgebruik te bestrijden bestaat nog niet en bij mijn weten is er nog nooit naar gezocht, al dus ir. Asmussen. Toch meent hij dat het een industrie die er zich op zou pen, weinig zou kosten zo'n middel te vinden. Het recente rapport dat de SWCV heeft uitgebracht ziet ir. Asmussen als iets dat als basis kan dienen voor be paalde beleidsbeslissingen. Zijn per soonlijke opvatting is dat het wellicht aangewend zou kunnen worden en dat uit verkeersveiligheidsoverwegingen om het subjectieve kriterium dat in ons land bestaat over het „onder invloed zijn" te vervangen door objectief krite rium, waarbij dan een alcoholpromillage van 0,8 gehanteerd wordt. Hij is der van mening dat de bepaling van bloedalcoholgehalte in ons land plicht gesteld zou moeten worden. Dit hoeft nog niet te betekenen dat de bloed proef verplicht wordt. Hoewel de adem- Vastgesteld is dat een op de tien weggebruikers onder invloed achter het stuur zit. De gevolgen zijn vaak rampzalig. halingstest nog in de praktijk onvolledig ls (in het laboratorium, met „willige proefpersonen" is deze test wel betrouw baar) zou die test aangewend kunnen worden tot het moment is aangebroken dat de apparatuur die ervoor nodig is, vervolmaakt is. Herinneringen aan vakantie „Vakantie van A tot en met K" is de eerste aflevering van het „Klein Rels- ABC", waarin de bekende Duitse kari katurist Manfred Schmidt vele herin neringen aan de vakantie haarfijn uit tekent. Om alles te kunnen uitbeelden ge bruikt hij naast tekeningen ook film, documentaire, trucs en muziek met vakantiegangers en toeristen en alles wat daarmee samenhangt. Vanavond worden de letters A tot en met K be handeld. Het Nederlandse commentaar wordt gesproken door Dick van Bom- (Nederland I, 20.45 uur.) RUGBLIH „Klein maar dapper." Deze eretitel zouden we willen verlenen aan de VPRO voor de wijze waarop zij soms ten koste van het ledental inet opvallende produkties het starre, op de massasmaak afgestemde tv.-schcma doorbreekt. Onze bewondering voor het stug doorgevoerde programmabeleid van deze jammer genoeg nog steeds kleine omroep, waardoor de ktj kei- wordt geconfronteerd met een andere wereld als die van Bonanza, Gulden Schot of Weekendshow. Gisteravond was dat de wereld van Jean Genet van Genet alleen Vele kijkers zullen door Genets „De Meiden" zijn geshockeerd, binnenge voerd als zij werden in een bezoedelde atmosfeer, vervuld van werkelijkh» ld en schijn, van liefde en a-moraliteit, van haat en afgunst. Maar er was. mede door de uitstekende inleiding en het programma op het tweede net, alle gelegenheid over (of uit) te schakelen. De volhouders echter werden beloond met een brok modern toneel van hoge klasse. De spelprestatles van Henk van Ulsen, Hans Culeman en Eric van der Donk bij de uitvoeringen onder auspiciën van de Stichting Incidenteel Theater Experiment hooglijk geroemd kregen nog meer reliëf door de regie van John van de Rest. die vooral bij de slotmonoloog van So lange op uiterst vakkundige wijze gebruik maak te van close-ups. Genets wereld werd op een zo zuivere wijze „overgebracht", dat bij menig kijker de adem af en toe zal hebben gestokt. Vooraf aan „De Meiden" ging Fred van der Vlugts altijd Interessante „We reld op wielen", met ditmaal een ver gelijkend onderzoek van zes automo bielen in de populaire prijsklasse. Als presentator van zo'n programma moet je toch wel stevig ln je schoenen staan, om niet te bezwijken voor een of ander verlokkelijk aanbod van een Importeur. De VPRO startte haar programma met „Een mens ls maar een mens", waarin o m. een katholieke moeder van 22 kinderen, ondanks al de vreugde die zij aan haar kroost beleefd had en nog beleeft de jeugd op het hart drukte géén groot gezin te stichten. „M'n dochter heeft er vijf. En ik zei tegen 'r: meld, je moet nou maar 'ns ophouwen AI. NTS zendt 19 reportages uit HILVERSUM. Van de wereldkam pioenschappen wielrennen op de baan in het Olympisch Stadion in Amster dam en van de wegkampioensehappen in Heerlen zal de NTS in de periode van 28 augustus tot en met 3 septem ber voor Nederland en tal van andere Eurovlsielanden 19 uitzendingen met een totale duur van bijna 16 uur ver zorgen. Vyftien reportages worden op Nederland 1 en vier op Nederland n uitgezonden. Tot de Eurovlsielanden, die de uitzendingen geheel of gedeel telijk overnemen, behoren tot dusver België (BRT en RTB), Frankrijk, Spanje, Italië, Oostenrijk, Zwitserland, West-Duitsland, Oost-Duitsland, Dene marken en Zweden. Het overleg tussen de NTS en de Konlnkltjke Nederlandse Wlelren Unie waaraan de organisatie van de Wereld kampioenschappen 1967 was opgedra gen, dateert reeds van vorig Jaar november. Daarna werd, ln samen werking met de NRU, met de voor bereidingen van de uitzendingen be gonnen. Technische moeilijkheden deden zich niet in Amsterdam, aanvankelijk wel in Heerlen vc konden daar worden mede dank zij de grote medewerking, die van diverse gemeentelijke instan ties. de Heerlense Sport Stichting en uiteraard ook de KNWU werd onder vonden. De leiding van de organisatie berust bij Jean Smits van de Sport- afdeling van de NTS. Voor de reportages van de baanwed- strljden, die van 23 tot 29 augustus in het Olympisch Stadion ln Amster dam worden verreden, worden twee reportagetreinen en zeven camera's Ingezet. Ook worden een Eurovisie centrum en een spreekstudlo gebouwd. Alle commentatoren in totaal zijn er ongeveer 60 radio- en televisie verslaggevers bij betrokken zitten op de perstribune. Voor de reportages van de wegkam pioensehappen op 2 en 3 september worden op het ruim 13 km lange circuit, dat door de gemeente Heerlen en Voerendaal loopt, ln totaal dertien camera's geplaatst. Voorts wordt er gebruik gemaakt van een door de Belgische televisie (BRT) ter beschikking gestelde rijdende camera, die zich permanent op het circuit zal bevinden, alsmede een heli kopter, die zowel met een relalszender voor de rijdende camera als met een eigen camera ia uitgerust. De radio- en televisiecommentatoren bevinden zich achter de Jury, direct naast de finish. In totaal zijn bij deze reportages ongeveer 150 medewerkers van NTS. NRU, PTT en DRT betrok ken. Het commentaar, ln Amsterdam zowel als in Heerlen wordt gegeven door Barend Barendse en Fred Racké. De regisseurs zijn Jan Leyendekker, Her man Kuiphof en Loui9 Wage. STER-reclame- uitzendingen om 18.55 19.56 en 20.16 uur). NTS: 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort NCRV: 19.00 uur: Pop-corn, tiener programma 19.25 uur: De gasten van Felix Hechinger, tv-serie NTS: 20.00 uur: Journaal NCRV: 20.20 uur: Attentie, actualiteiten rubriek 20.45 uur: tV-£ 22.15 uur: Hij is het weer, gesprek NTS: 22.35 uur: Tweede journaal 22.40 uur: Sluiting NEDERLAND II STER-reclame- uitzendingen om 20.01 en 22.10 uur). NTS: 20.00 uur: Nieuws in het kort VARA: 20.05 uur: Ameland, liedjes programma 20.5^ uur: Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 21,20 uur: Crisis, tv-serie NTS: 22.15 uur: Tweede Journaal 22.35 uur: Sluiting Televisie morgen NEDERLAND I: STER-reclame- uitzendlngen om 15.31 en 15.57 uur). NTS: 15.80 uur: Nieuws ln het kort 15.84 uur: Weekjouraaal voor gehoorgestoorden AVRO: 16.00 uur: Sportpanorama 16.50 uur: Kiekkast, zangspel 17.80uur: Sluiting HILVERSUM I NRU: 20.00—22.25 uur: Grenspost, vakantie programma 3.15—23.55 uur: Stereoconcert door Radio Kamerorkest HILVERSUM II VARA: 21.00—22.30 nur: Symfonie no. 8. ernstige muziek 22.55—23.55 uur: Prettig weekend, platenprogramma Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.S0, 12.30, 19.00, 22.80, 23.55 HILVERSUM H: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 20.00, 22.30 23.55. HILVERSUM JU Elk heel nur vanaf 9.00 Sandie Shaw in „Pop-corn In het tienerprogramma ran de NCRV-t. t\. Pop-Corn", een samenstelling van oude fragmenten ui; „Twien" zal vanavond ook op treden het meisje met de „blot voet jes en de vele sproetjes", Sandie Shaw. Ongetwijfeld zal zij haar win nende Eurovisie-Songfestivalliedje .Puppet on a string" brengen. Haar laatste opname „Tonight in Tokio" ondervindt wat moeilijkheden in Ne derland, omdat haar manager de song niet vrij wil geven. Daardoor is het onmogelijk de plaat ook hier ten lande uit te brengen. Naast Sandie treden onder meer voor het voetlicht: „Ola and the Janglers", ,J)avid Oarrick", TroggsMotions„Tee-Set" en „Creation", Nederland I, 19.00 uur. Radioprogramma HEDENAVOND I (402 m) KRO: 18.30 Voor de Jeugd, 19.00 Nieuws, actual., 19.30 Lezing, NRU: 20.00 Voor en over vakantiegangers. 22.25 Humanistisch verb., 22.30 Nieuws. 22.40 Klankbeeld. 23.15 Klass. en mod. muziek, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Lezing, 18.20 Instrumentaal kwartet, 18.30 Jazz-rondo, 19.00 Gevar. platenprogr., 19.30 Muzikaal dagboek, 20.00 Nieuws, 20.05 Chan sons, 20.45 Reisindrukken; VARA: 21.00 Lon- dens symfonie-orkest, 22.30 Nieuws, actual., 22.53 Gevar. gram. muziek, 23.55 Nieuws. VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Brandnieuwe en ongehoorde hits, 20.00 Cowboymuzlek, 21.00 Voor Spaans sprekende mensen, 21.30 Morgen ls het zaterdag, 22.30 tot 2.00 Gevar. gram. muziek. BRUSSEL Nederlands (324 m) 18.00 Nws, 18.03 Voor de soldaten, 18.45 Orkestmuziek, 21.00—23.00 Noordzeefestlval. Pianoconcours in Royan en Montreal (Van onze kunstredactie) DEN HAAG Van 4 tot 7 april 1968 zal te Royan in Frankrijk het Internatio naal Planoconcours voor hedendaagse muziek „Concours Olivier Messiaen" wor den gehouden. Dit concours 6taat open voor hen die op 4 april 1968 de leeftijd van 33 Jaar nog niet hebben overschreden. Inschrijving dient plaats te vinden vóór 1 maart 1968, bij het secrétariat du „Concours Olivier Messiaen", Bureau de Concerts Maurice Werner. 11, Avenue Delcassé. Paris - 8e. Franc?, alwaar tevens nadere inlichtingen kunnen worden in gewonnen. Onder auspiciën van het International Institute of Music of Canada zal van 1 tot 18 juni 1968 te Montreal ln Canada het vierde Internationale pianoconcours wor den gehouden. Dit concours staat open voor Jonge pianisten geboren tussen 1 Juni 1938 en 1 juni 1952. De inschrijving dient plaats te vinden vóór 1 maart 1968 onder gelijktijdige be taling van een inschrijfgeld van 25 Cana dese dollars. Voor Inlichtingen alsmede Inschrijfformulieren kan men zich wen den tot het International Institute of Music of Canada 106 Dulwioh avenue St. Lambert P.Q. Canada. 7.15 Gram., 7.30 Nieuws. 7.32 Geestelijke liederen, 8.00 Nieuws, 8.10 DJlnn: gevar progr., (8.30 Nieuws, 8.32 Vakantletlps), 12.27 Land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws, 12.40 Lezing, 12.50 Missie en zending, 13.00 Gram., 14.00 P.M.: famllleprogr., 17.00 Carlonca, voor tieners. HILVERSUM I (298 m) VARA: 7.00 Nieuws, ochtendgymn.. 7.23. Gram; 8.00 Nieuws. 8 10 Gram., 9.40 F. n gels kamerkoor, 10.00 Gevar. progr., 12.15 Lezing over Israël. 12.27 Land- en tuinbouw, 12.30 Actueel sportnieuws, 13.00 Nws 13.15 Tijd voor teenagers, 14.15 Uitlaat: voor twintigers, 14.55 Radio Jazz Magazine, 15.40 Vragenvuur, 16.00 Nieuws, 18.02 Varen: lezing, 16.15 Opera-aria's, 17.10 Elektronisch orgelspel, 17.30 Radloweekjoumaal. HILVERSUM m (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nws, 9.02 Ouverture. 10.00 Nws, 10.02 Operafragmenten, 11.00 Nieuws. 11.02 Hilversum ni-vertlssement, 11.30 Leger des Hellsmuzlek, 12.00 Nieuws. 12.02 Vakantie in eigen land, 13.00 Nws, 13.02 Tlenerama, 14.30 Ramblers Radio Reprises, 18.00 Nieuws, 15.02 Live!: modern Amerikaans amusement, 15.30 Muzikale zwerftocht. 17.00 Nieuws. 17.03—18.00 Sportshow: Sport en lichte muziek. VERONICA (192 m) 7.00—12.00 Gevarieerd programma, 12.00 Hits a gogo, 13.00 Teenager Muziek Express, 14.00 Nederlandse Top 40, 16.00 Tips v. d. top, 17.00 Favorieten express 17.30 Nonstop hits, 17.45 The Teenbeatclub. RUSSEL Nederlands (324 m) 12.00 Nws, m t i-u.-.2.45 Gram., 13.15 Gevar. (ADVERTENTIE) ook voor buitenboordmotoren uit voorraad leverbaar. Betaling ln overleg, reeds vanaf f 19.70 p. 'mnd. Districtshoofddealer LEIDSE AUTOBOXEN GARAGE N.V.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2