„KLEUR EN FLEUR" TREKT VOOR NEGENDE MAAL DOOR ALPHEN K UNST-s-t-u-k-j-e-s GROFVUIb OPHAALDIENST. VNL-jeugd weer terug in Leiden PAUZE PUNT Scheffer verrast in XVe Zomerrit van Riet K^skerk PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 7 AUGUSTUS 1967 LUST VOOR OOG EN OOR Lofwaardig initiatief van comité „Dambenoy" Zaterdagmiddag 19 augustus zal voor de negendie maal de optocht "Kleur en Fleur" door Alphen aan den Rijn trekken, dit keer onder het motto "Groei en bloei van Alphen". Als gewoonlijk trekt deze kleurrijke, fleurige en ook wel melodieuze mani festatie, die negen jaar geleden door de speeltuinverenigingen tot gestalte is gebracht, zeer veel bekijks langs de Alphense straten. Er wordt reeds druk gewerkt aan de voorbereiding ervan en als de voortekenen niet be driegen, zal de kilometerslange stoet ook dit jaar weer goed uit de verf ko men. Maar hoe goed het geheel ook wel tot tastbare resultaat moge komen, het succes ervan is altijd nog voor honderd procent afhankelijk van de begunstiging door goed weer, dat al tijd nog de beste organisator is van alle openluchtmanifestaties. Wat de deelname betreft staat het nu al vast, dat het comité daarover niet ontevreden is. ofschoon op de persconferentie wel moest worden toegegeven, dat de aanmeldingen tot dusver iets lager liggen dan het vorig jaar. Degenen die zich tot heden heb ben aangemeld, kunnen er zeker van zijn, dat zy in de programmalijst wor den vermeld. De mogelijkheid tot aan melden staat nog open tot kort voor de feitelijke dag van de manifestatie, ook wel met mededinging naar moge lijke pryzen, echter niet meer met vermelding in het programma. drijf Samsom, de wagens van de ge. meentewijken en de Carnavalsvereni ging "De Cascarvieten", rijdt ditmaal ook een wagen mee van V D; de Martha-Stichting doet eveneens mei een wagen mee: in de wijk "Dambe. noy" van het voormalige Oudshoorn is inmidels een comité gevormd, dat zelfs met drie praalwagens deelneemt. "Dambenoy" is 'n historische naam ontleend aan Hendrik Frederik Chris- toph baron Forstner van Dambenoy. die van 1792 tot 1870 leefde, naar wie omstreeks 1850 een boerderij werd genaamd, die eeuwen geleden werd gebouwd aan het einde van de niet officieel van een naam voorziene laan (in de volksmond "de laan" genaamd, ten zuiden van de tegenwoordige vee voederfabriek "De Leerhoeve" aan de Hooftstraat. Baron Forstner van Dam benoy bekleedde tal van functies en was ondermeer Luitenant-Generaal, grootofficier des Konings (Willem III), minister van Oorlog en minister van Staat. In dit woongebied is een navolgings- waardige activiteit tot leven gekomen; de bedoelde comité-leden gaan heden maandagavond, een circulaire met 'n enveloppe aan huis bezorgen; het en velopje heeft ten doel, dat men daarin een bijdrage stopt voor de kosten van de op te bouwen drie praalwagens; het envelopje wordt de avond daarop dus dinsdagavond, weer opgehaald. Het comité "Kleur en Fleur" is ver blijd met het initiatief van "Dambe noy". Mogelijk prikkelt dit tot meer dere individuele en groepsactiviteiten, die gebundeld in het grote comité, een juist beeld zullen geven van "Alphens groei en bloei" in alle opzichten. Bemoedigend is, dat dit jaar voor het eerst meer praalwagens in de op tocht zullen meerijden. Behalve de verschillende vaste deelnemers, zoals "Hollandia-tricotage", het grafisch be- Meer praalwagens 'n kring van Kleur en Fleur betreurt men, dat tot dusver nog niet meer industrieën zich voor deelname hebben aangemeld. Met name uit de bouwwereld, de scheepsbouw en an dere takken van handel en nijverheid, van ambacht en industrie enz. had Wbr* De heer G. J. van Eden. directeur Vondellaan - Damlaan een bromfietser van de N.V. Drukkerij v/h Batteljee en Terpstra gaat wegens een benoe ming elders, op 1 september zijn werk kring verlaten. In zijn plaats is be noemd tot directeur de heer J. Har- denbol. Langs de route van het Rijnsburgs Bloemencorso „Het kinderlied in bloe- menland," dat zaterdag door de stad Leiden is getrokken stonden 65 politie agenten opgesteld, die er voor zorg den, dat de stoet ongehinderd kon passeren en dat het enthousiaste pu- blieg afstand hield. Voor vele dienaren van de H. Hermandad betekende dit jaarlijks terugkerende evenement weer, dat zij enkele vrije dagen moes ten opofferen. Vijf inwoners van Leiden hebben zaterdagavond in de Haarlemmer straat een onderlinge ruzie met meta len emmers uitgevochten. De vechters bazen liepen enkele blauwe plekken op. De geparkeerde auto's hadden het zwaarder te verduren: verschillende werden nogal beschadigd. Op de afrit van de Hoge Rijndijk naar rijksweg 4a is zaterdagavond omstreeks tien over half zeven de 16-jarige bromfietser N. Verwoerd uit Alphen aan den Rijn door een per sonenwagen aangereden. De jongen werd aan de linkerknie gewond en naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Op de Zijlsingel is in het afgelo pen weekeinde een Opel Rekord ge stolen. De wagen, grijs van kleur, droeg kentekenbord: VX 07-99. Zondagavond omstreeks half zeven zijn op de splitsing Lage Morsweg - LEIDSE AGENDA DINSDAG 8 AUGUSTUS Zwembad „De Vliet", 19.00 uur: Waterpolowedstrijd AustraliëNederl. Militair Zevental. een motorrijder met elkaar sing gekomen. De bestuurder van de bromfiets, een 22-jarige inwoner uit Leiden, sloeg plotseling op de Lage Morsweg linksaf in de richting van de Vondellaan. De motorrijder, een 20- jarlge inwoner uit Aarlanderveen na derde op hetzelfde ogenblik en kon een aanrijding niet meer voorkomen. De bromfietser kreeg een ernstige hoofdwond, terwijl de motorijder klaagde over pijn in het strottenhoofd en schaafwonden opliep. De duopassa- giere van de motor kreeg een hersen schudding en werd naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. Met eenvoudige middelen, zonder enorme kosten, kan vaak op gemak kelijke en toch fraaie wijze wat tot stand worden gebracht, waarmede men (zo het eigen zakelijk belang niet rijkelijk wordt gediend, een tegen werping die het comité wel eens moet aanhoren in belangrijke mate een bij drage levert aan de leefbaarheid van de gemeente. Kritiek Het comité "Kleur en Fleur", dat met zijn manifestatie telkenjare op nieuw het bewijs levert in een veel gevoelde behoefte op een aantrekke lijke wijze te voorzien, heeft wat het voorgaande betreft ook kritiek op de gemeenteraad, wie het verwijt, het cultureel aspect van deze jaarlijkse optocht voorbij te zien. Tot over 1965 genoot men uit het "Cultureel Fonds" der gemeente een subsidie van 450,-. Voor 1966 werd dit bedrag teruggebracht tot 300,-. Een onbegrijpelijke en voor het co mité, dat met zeer beperkte middelen moet werken, ook een wat ontmoedi gend besluit. Het stelt 't comité voor- j al teleur omdat men het vorig jaar van de optocht juist wat extra's ge maakt heeft, door de autopioniers van de K.N.A.C. tot deelneming te j animeren. Dit gaf aan het geheel een i aanzienlijk hogere waarde en mede hierom had men gemeend dat dit in een hogere subsidie, b.v. van 750,- in waardering tot uiting zou komen. Intussen hoopt men, dat voordat met de voorbereidingen van de tiende "Kleur en Fleur", welke werkzaam heden reeds in november a.s. aanvan gen, verzekerd mag zijn van wat meer royaliteit aan gemeentelijke zijde, in dachtig het vrij algemeen streven naar "leefbaarheid" der gemeente, waar ook de gemeenteraad zo graag over spreekt. Voorlopig werken de leden van het comité, met mej. I. Lutz, Merelstraat 4 (tel. 2600) als actieve secretaresse, deze dagen onder hoogspanning en men doet dat met liefde en enthou siasme. Hun beloning moge bestaan uit spontane steun en bijval van wijk bewoners (Dambenoyers, u krijgt dinsdagavond een gemakkelijke kans daartoe!), bedrijven en industrieën en een hartelijke waardering van het pu bliek als "Kleur en Fleur" op zater dagmiddag 19 augustus, begeleid met de klanken van meewerkende muziek korpsen, door Alphens straten trekt Grote partij sigaretten en shag gestolen In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbekenden zich via een in geslagen ruit en een geforceerde deur toegang verschaft tot een tabaksgros- sierderij aan de Oude Vest te Leiden. Ontvreemd werden drie kartonnen dozen met 20 etuis potloden met vilt stiften in verschillende kleuren. De dief(ven) nam(en) verder nog 600 pakjes shag en 2800 pakjes sigaretten mee. De totale waarde van de ge stolen goederen bedraagt 5000.- VERTROKKEN PERSONEN IN LEIDEN Ook aan de Eerste Wereldoorlog 1914-1918 herinnert een monument te Leiden, de De Gljselaarsbank op het Kort Rapenburg, ter huldiging van het beleid van de énige goeie Leienaar, jhr. mr. N. C. de Gijselaar, gedurende de oorlogsjaren 1914-1918. Onder de afdakjes aan weerszijden van de bank gebakken reliëfs van Willem Brouwer, uitbeeldend "Rouw" en (hierboven) "Herleving". van 27 juli t/m 2 augustus J. J. v. d. Vegt en fam.. Walr. v. Hall straat 21. naar Rotterdam, Viervant- straat 180; E. J. P. Mark en familie, Obrechtstrf. 15, n. Dordrecht, Maurits- weg 158; G. Verburg en fam., Mod dermanstraat 94. n. Bemmel, Kard. de Jongstr. 3; W. H. de Leeuwerik en fa milie, Hogerbeetsstr. 6, n. Doorn, Piet Heinlaan 35; T. H. Kweek en fam., Van Swietenstr. 43, n. Roermond. Mozart- straat 77; I. A. Dammers-Cathalina en fam., Rijnsburgerweg 10, n. Katwijk, Anjerstr. IE; F. H, Sobels en familie, Houtlaan 17, n. Noordwijk, Voorstr. 25; J. Westerhout en fam., Fagelstr. 29, n. Alphen a/d Rijn, Reigerstr. 31; C. E. Jap Tjoen San-Chin-A-Paw en fam., Pelikaanstr. 27a, n. Suriname; F. J. Dijsselbloem en fam., Mozartstr. 19, n. Breda, Haagdijk 160; L. A. Veltens en fam., Tesselschadestr. 7a. n. Enschede, Albergenbrink 38; D. v. Assen en fam., Paramaribostr. 73, n. Leidschendam. Plaspoelstr. 24; J. P. M. Helvensteijn fam., Hogewoerd 25, n. Vlymen, Parallelweg 35; W. G. Lemstra en fam.. Vijf Meilaan 37, n. Hazerswoude, H. Swarthplantsoen 9; W. Deegens en fa milie, Valeriusstr. 5. n. Oegstgeest. Vine. v. Goghlaan 37; C. G. A. W. Nib- belink en fam.. Maredijk 9. n. Sas van Gent. Beneluxstr. 145; J. Chaudron man, Fred. v. Eedenlaan 12, n. Am sterdam. Raadhuisstr. 29; A. Verhoog, Haagweg 90, n. 's-Gravenhage. Ant. Duyckstr. 62; A. C. A. Leppers, Sophia- straat 14, n. Oegstgeest, Dorpsstr. 16; R. M. Bruijel, Merelstr. 36, n. Zeist, A. Paulownastr. 163; E. C. M. Dol, Rijnsburgerweg 10, n. Wervershoof. S. Koopmanstr. 126; I. E. Nitsche, Rijns burgerweg 10, n. Alkmaar, Metius- gracht 30; J. A. Suijbroek, Rijnsbur gerweg 10, n. Vlaardingen, J. P. Coen- laan 15; J. C. M. de Greef, H. de Vries- straat 31, n. Noordwijk, Zwarteweg 20; W. M. Bade, Wasstr. 15, n. Hoogeveen, Van Echtenstr. 44; J. Sittrop, Zeeman laan 2, n. Amsterdam, P. Mondriaan- straat 91; J. J. Onnes, Zoeterwoudse- singel 75. n. Bussum, Min. A. S. Tal- malaan 1; A. H. Ginjaar, Corantijnstr. 4. n. Zwitserland; J. v. Peppen, Oude Vest 33c, n. 's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort 707; J. F. L. M. Koch, Plantsoen 49, n. Roermond. Muggen- broeklaan 35; P. Fluit-Cossee, Fred. v. Eedenlaan 20. n. 's-Gravenhage, Enge lenburgstraat 158 I; B. M. Deegens- Volmer, Valeriusstr. 5, n. Oegstgeest, Vine. v. Goghlaan 37; T. C. R. van der Meer, Morsweg 170, n. Voorschoten, Meppellaan 13; I. A. J. Janssens, J. W. Frisostr. 6. n. Egmond aan Zee. Pr. Hendrikstr. 64; C. M. Smits-Wolters, Stuyvesanthof 46. n. Leiderdorp. Dr. tarn.. Aarstr. 25. n. Oegstgeest, Gevers- de Bruijnestr. 22; D. L. Boot-Kleijn, spoedeisende gevallen 2. Kok, Rapenburg 9. Geopend Apotheek tel. 24807. Burgerlijke statin Geboren: Johannes A., /.v. J. Schreu- der en A. A. E. van Klaveren; Marc E., z.v. E. R. Baronner en W. L. Hart- man; Yvonne, d.v. C. Zwanenburg en J. Valk; Nicole N d.v. A. N. van der Hulst en M. M. Polane; Martin, z.v. J. G. A. Piller en I M. van Dillen; Patricia J. M., d.v. J. A. van Schie en J. A. M. de Vetten; Mathheus H. J., z.v. L. C. A. Bentvelzen en P. A. Hee- Overleden: C Kuiper. 47 jaar. echt- gen. van C. Tjalkens; C. Hoi, 78 jaar, echtgen. van M. Fuchs; H. Tegelaar. 69 jaar. man; A Vliem. 70 jaar. man Gehuwd: A. W. van der Star en M. A. Bousie. LEIDSE SPAARBANK In de maand juli 1967 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd een be drag van f 4.664.367.78 en terugbetaald f4.116.746,29. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 384 en het aantal afbetaalde boekjes 336. Op 1.059 rekeningen van deelne mers aan de Afhaaldienst werd een bedrag van f34.439,— bijgeschreven. Er werden 1.081 spaarbusjes ter le diging aangeboden met een gezamen lijke inhoud van f 44.015,44. Het tegoed der 63.083 inleggers be droeg aan het einde der maand een bedrag van f80.157.224.65. straat 38; R. v Os en fam.. Hoge Rijn dijk 198. n. Breukelen. G. S. v. Ru- wiellaan 86; G. Smidt en fam.. De Ridderstr. 2, n. Leiderdorp. Juliana- straat 41; L. den Houter en fam., Leeu werikstraat 33, n. Zoetermeer. v. Lo- densteinstraat 32; W. J. Derksema en fam., Drie Octoberstr, 35a, n. Meppel, Emmastr. 75; M. J. Kollau en familie. Moddermanslr. 25, n. Oegstgeest, Ha- zenboslaan 63; G. v. Huis, Potgieter laan 1, n. Rotterdam. Spanjaardstraat 98a; A. R. Verboon, Rijndijk 246, n. Alphen a d Rijn, Diamantstr. 350; W. Apon. De Bazelstr. 55, n. Rotterdam, Suiestraat 2b; M. Kuzucu, Kraaierstr. 2. n. Leiderdorp. Zijldijk 22; M. La- bruère-Zuideveld. Langebrug 5, naar Vught. Middenweg 10, H. Verboon,v. Steenwijk. Haarlemmerstr. 152. n. Al- phen a d Rijn, Diamantstr. 350; G. Dijkhuis, Lammermarkt 39. n. Oegst geest, C. de Bourbonlaan 12; B. Ja- cobs-Regtering. Druivenstr 19. n. Ede Gld.Weerdestein 67: E. M. Petit- Bavelaar, De Goejestr. 57, n. NO.-Pol- der, Noorderrand 15; L. J. Boon, Ko- mnginnelaan 42, naar 's-Gravenhage. Obrechtstr. 175; J. Petit, Narmstr. 32. n. N.O.-Polder, Noorderrand 15; M Ouwerkerk, J. v. Stolberghof 33. naar Duiven, Eikenlaan 13; J. E. Dekker. Rijnsburgerweg 101, n. Nieuwleusen, Westeinde 4; J. Plug, Mezenstr. 2, n. Rijswijk (Z.-H.), Regentesselaan 68; M v. Dooren-Princen, Evertsenstr. 82, n Weert, Looimolentsr. 6; A. van der Meer, De Ruijterstr. 7, n. Wassenaar, Ridderlaan 1; A. Gökkurt, Kraaierstr. 2. n. Leiderdorp, Zijldijk 22; J. C. Mets, Steenstr. 25, n. Delft. Patrimoniumstr. 21; J. Slegtenhorst, Bachstr 212. naar Venlo, Alb. Cuypstr. 196; E. J. Voer- Surinamestr. 52. naar 's-Gravenhage, Vaalrivierstr. 130; B. Werther, Joh. de Wittstr. 55, n Alphen a d Rijn, Tous- saintstraat 15; H. van Tol-Biesbroek, Rijndijkstr 88, n. Leiderdorp, Jaag pad 34; M. Blokpoel-de Graaf, Breestr. 177, n. Canada; M. v. Staveren-Biesot, Geregracht 43a, n. Leiderdorp. Zijl dijk 13; C. Roeloffs, Haven 21, n. Ca nada; J L. M. Sterk, Herengracht 71, n. Amsterdam, Van 't Hofflaan 3 I; M. E. de Wolff, Hooigracht 106a, n. Was senaar, Poortlaan 34; M. A. Zegveld, Oude Herengracht 15, n. Valkenburg (Z.-H.), a.b. w.s. achter Hoofdstr. 99; W J. M. Nieuwenburg-Simons, Mors weg 55c. n. Katwijk, Overrijn 7; D. J. Noordam, Klikspaanweg 7, n. Dor drecht, S M. Hugo v. Gijnweg 301; J. G. I. Baas. a.b w.s. Galgewater, naar 1 Brummen. Troelstralaan 8; E. Taverne, Zeemanlaan 2, n. Oegstgeest, Wilhel- minapark 3; J. O v. d. Sloot-v. Vrees-' wijk, Pieterskerkhof 12, n. Oegstgeest, Joh. Evertsenlaan 11; A. R. Engels,: Steenschuur 16. n. Oosterbroek, Uiter- buren 47. BUURT 2: 8 augustus: Dinsdag: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepenbrqcklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat. Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen straal Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei- numstraat, Brücknerstraat. Debussy- straat, Ravelstraat. Chopinstr.. Moes- sorgskistraat, Verdistraat. Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat. BUURT 3: 10 augustus: Donderdag: Lage Rijndijk, Voorstr., Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- matrastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat, Sint Maartenstraat, Sint Eusta- tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat, Kooihof. BUURT 4: 11 augustus: Vrijdag: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade. VOORSCHOTEN Inbraak In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij de heer H. Ouwer- sloot (85) aan de Veurseweg in Voor schoten een Friese hangklok ont vreemd. Van de dader ontbreekt elk spoor. Wel is het verdacht, dat vóór de diefstal regelmatig mensen bij de heer Ouwersloot kwamen om een bod te doen, zelfs één van 600-, op de klok. In de feestelijk versierde kantine van het kamp in Griendsveen werden vrijdag avond de prijzen aan de winnaars uit gereikt, wat natuurlijk met veel gejuich en geklap gepaard ging. Veel zorgen over het transport van de prijzen naar Leiden behoefde VNL zich evenwel niet te maken, want alleen Roel Gottenbos behaalde bij het zwem men een derde prijs. Ook voor het jeugd- team, dat aan de hinderniswedst rijden had deelgenomen, was er een derde prijs. Om de stemming op de slotavond com pleet te maken had de kampleiding een filmavond georganiseerd, wat vanzelf sprekend zeer in de smaak viel. Er werd tenminste behoorlijk met Winnetou mee zate rdagmiddag half twee arriveerden de auto's waarmee de terugreis gemaakt zou worden. Alvorens de wagens te la den sprak de heer F. Luijks enkele woor den van dank tot de kampstaf, in het bijzonder tot de leider, de heer v. d. Reyt, voor de wijze waarop zij deze week tot een onvergetelijke hadden ge maakt voor de jongens. Hans van Rijn deed dit namens de jeugdleden. Ook de leiders, de heren H. v. Trom melen, W. van Eigen en J. Bos dankte hij mede namens de ouders, voor hun verantwoordelijke taak welke zij op zo'n prettige manier hadden volbracht. Hij benadrukte zijn dank met het overhan digen van een fraaie asbak. Voor de chauffeurs, de heren H. v. d. Hoogen, J. Meerbeek en A. Bakker was er een mooie bierpul, welke hij overhan digde onder voorwaarde, dat zij alleen gebruikt zouden worden als de auto's op stal staan. Na het laden van de auto's werd de terugreis aanvaard met als laatste pleis terplaats Drievliet te Voorburg, waar de jongens zich nog even konden uit leven. alvorens weer aan moeders zor gen te worden toevertrouwd Om zeven uur kwamen w|j in Leiden aan, waarmee tevens onze kampweek ten einde was. DE LEIDERS WARMOND Wedvlucht jonge duiven De post duivenvereniging „Warmond" hield gis teren »en wedvlucht voor jonge duiven vanaf Survellliers. De afstand was 378 km. In concours waren 167 duiven, die om 6 uur gelost werden. Aankomst eer ste prijswinnende duif 11.18.13 uur, aan komst laatste prijswinnende duif 11.56.00 De uitslag was: 1 G. Landman, 2 Q. Beugelsdljk, 3 C. Kortekaas, 4 dr. J. Veuker, 5 en 10 J. Coolsen, 6 en 7 A. J. van Ruitenburg, 8 G. Zandbergen en 9 J. C. de Koekkoek. HAZERSWOUDE Monteur overleeft val van 13 meter in liftkoker De heer R. van Vegten (27), werk nemer by De Jong's Machinefabrieken te Hazerswoude-Rijndyk, heeft vrydag een val van dertien meter overleefd, toen hy in Den Haag werkzaam was voor zijn bedryf. De heer Van Vegten die woonachtig is te Koudekerk, klaagde over pjjn aan de rugspieren, zodat hy gedwongen is een paar dagen rust te In een liftkoker was de Koudekerker aan het monteren. Doordat waarschijn lijk een kabel brak, viel hij naar be- SASSENHEIM Twee gewonden bij scooterbotsing Zaterdagmorgen om kwart over 10 kwam een scooterberijder uit Leiden in de onoverzichtelijke bocht van smalle Hoekstraat in Sassenheim botsing met een tegemoetkomende bromfietsberijdster uit Sassenheim. Beiden kwamen te vallen. Het meisje werd met een ernstige beenverwon ding naar het St. Elisabeth-ziekenhuis en de scooterberijder met een hoofd verwonding naar het Acad. Zieken huis te Leiden overgebracht. De nieu we bromfiets was „total loss" en de scooter liep üchte schade op. Frontale botsing Zaterdagmorgen om half 9 reed er een Mercedes-per- sonenwagen in Sassenheim op de Parklaan, richting Provinciale weg. De bestuurder, een inwoner uit Sas senheim, werd even afgeleid door een mede-inzittende waardoor hij op het linker weggedeelte terecht kwam, met als gevolg een frontale botsing met 'n Opel-personenwagen die op het punt stond weg te rijden. De laatste wagen werd ongeveer 34 meter achteruitge- schoven. Beide wagens werden zo zwaar beschadigd, dat ze moesten wor den weggesleept. Behoudens wat ont vellingen en een bloeduitstorting lie pen de inzittenden geen letsel op. Programma VVV Katwijk Het programma van VVV-Katwijk voor de komende week luidt als volgt: Maandag 7 aug.: Internationale post- zegelruilavond en veiling in de Oranje zaal van het jeugdhuis, Voorstraat 72 te Katwijk aan Zee. Aanvang 20.00 uur. Dinsdag 8 aug.: Rijnmond schaak toernooi, inhaalronde voor de groepen van 6 en 2e ronde voor de groepen van 4. Speelgelegenheid in de Oranjezaal van het Jeugdhuis, Voorstraat 72. Aan vang 20.00 uur. Orgelconcert te geven door Wim van der Panne uit Voorburg in de Nieuwe Kerk aan de Voorstraat. Aanvang 20.00 Woensdag 9 aug.: Corso-wandeltocht georganiseerd door de VW. Startplaats: Paviljoen Fock de Best op het strand gelegen tegenover hotel „Riche", Voor straat-Boulevard. Afstanden: 5 en 10 km. Starttijd tussen 18.00 en 19.00 uur. Inschrijving tijdens de start. Na het vol brengen van de tocht wordt een zeer fraaie medaille uitgereikt. Carillonbespeling door W. L. Hart- hoorn, beiaardier te Goes en Zierikzee van 20.00—21.00 uur. Donderdag 10 aug.: Strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor de leeftijden 3 jaar en ouder. Aanvang der spelen 9.30 uur. Opgave deelname aan de startplaats voor de aanvang der spelen om 9.15 uur. Orgelconcert te geven door Hans Einé uit Utrecht in de Triumfatorkerk, Jan Evertsenlaan. Aanvang 20.00 uur. Vrjjdag 11 aug.: Volleybalwedstrijd KVC 1-SOS 1 uit Utrecht op het par keerterrein bij rest. „De Zwaan". Aan vang 19.00 uur. Muzikale avond, te geven door het gezelschap „Amusanto" uit Katwijk in de muziektent op het Andreasplein. Aan vang 20.00 uur. Zaterdag 12 aug. Twaalfde Katwijkse Kleurenpracht aan Zee". Vertrektijd: aan Zee". Vertrektijd: Katwijk aan den Rijn vanaf de Sandtlaan om 14.30 uur. Avondcorso vertrekt om 20.15 uur van af de Parklaan. De bespeling van het carillon vindt plaats om 20.00 uur. Om 22.00 uur wordt een groot vuur werk aan de Zuid-Boulevard ontstoken. NOORDWIJKERHOUT Ondertrouwd: F. G. M. van der Geest en R. M. W. Lucassen;'M. Tap- pert. Keulen-Höhenberg en M. A. M. Duijn. Marktberichten ROTTERDAM, 7 aug. - Vee - Aan voer totaal 1404. Slachtrunderen 1126, varkens 278. Prijzen: slachtrunderen: ex tra kw. 4,30-4,55. Ie kw. 3,80-4.15, 2e kw. 3,40-3,70, 3e kw. 3,25-3,40; varkens: 2,10-2,12, 2,00-2,10, 1,85-1,95. 1,75-1,80; stieren 3,80-4,45, worstkoeien 3.25-3,45; slachtzeugen 1,55-1,65; zware varkens 1,65-1,70. Marktoverzicht: Aanvoer, han del, prijzen: slachtrunderen iets korter, tamelijk, even stijver in prijs; varkens: even kleiner, redelijk, gedrukt in prijs. AMSTERDAM, 7 aug. Vee Aan gevoerd: 267 runderen. Prijzen: 340 470. 59 varkens. Prijzen: 252—255. Handel: kalm. R'VEEN, 4 aug. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 516. Sim Rood 514. Sim Wit 6—11, Sim Keefer 9—10, Sim Arthur 610. Espérance 710, Shock ing Pink 611, Red Diamond 79. Ro zen Garnette en Carol 26. Zorina 7-9, Baccara 20—27, Coral Princess 810. Nordia 710, Sonora 89. Carla 20— By een meningspeiling, wat de pa rochiële „broeders en zusters" van hun leidslieden verwachten, zou door een belangrijk gedeelte de pastoor van Ars als voorbeeld worden aangegeven. De weleerw. heer J. B. M. Vianney, die morgen wordt herdacht, was toe gerust met bijzondere gaven en eigenaardigheden, die aanleiding kun nen geven tot vertekening van zijn portret. Zijn ware portret in grote lijnen is dat van een man van gebed, overweging en versterving. Zijn ge hele persoonlijkheid was daardoor een uitstraling van zielzorgelijke goedheid, van een man Gods, die dagelijks in vertrouwvol en vertrouwelijk verkeer staat met de heilige. Het is dit naar God gekeerd zyn, dat door de simpele parochianen in hun geestelijke leids mannen feilloos wordt aangevoeld en beschouwd wordt als de voornaamste „eerwaardigheid" van een priester. Zij herkennen hem bijna by de eerste oogopslag als een man van gebed, of schoon hij zich in niets onderscheidt van anderen, behalve misschien door zijn natuurlijke eenvoud. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 3 t/m 9 augustus zijn door de Kath. Film Keu ring als volgt gekeurd: Camera: The Professionals (18 jr.) Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur. Dagelijks 14.30 u.: Sneeuwwitje en de zeven dwergen (a.l.). Lido: Sectie „S" contra Goldman (14 jr.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Luxor: Laurel en Hardy als stieren vechters (a.l.) Dagelijks: 14.30, 19.00 en 21.15 uur Studio: Naakte onschuld (18 jr.) Dagelijks: 14.30. 19.00 en 21.15 uur Dagelijks: 10.30 Flipper (a.l.) Trianon: The Sound of music (a.l.) Dagelijks: 14.00 en 20.00 uur Rex: Rit door de hel (18 jr.) Dagelijks: 19.00 en 21.15 uur Dagelijks: 14.30 u. Tickle me (14 jr). ;V.| T?i Zonder woorden KORRELTJE Het karakter van een mens blijkt minder uit wat hij wenst dan hóe hij het wenst. De vijftiende rit in de zomercompe titie van de Leidse wielervereniging Swift-Combinatie, die gisteren op het parcours in de omgeving van Oud-Ade is gehouden, heeft verrassend een overwinning opgeleverd voor nieuwe ling Peter Scheffer. De jeugdige Leidse politieagent toonde zich in de eind sprint van het pelotonnetje de snelste. Clubkampioen Wim v. d. Berg moest op één lengte genoegen nemen met de tweede plaats. Cock van der Hulst finishte vóór Peter Akerboom als der de. De uitslagen luiden: Amateurs (40 km): 1 Wim van der Herg (Leiden); 2 Cock van der Hulst Zoeterwoude3 Peter Akerboom (Roelofarendsveen)4 Wim van Die- men (Leiden): 5 Theo van Zanten (Voorhout); 6 Cees v. d. Bent (Voor hout). A-nieuwelingen (40 km): 1 Peter Scheffer (Leiden); 2 Paul Akerboom (Roelofarendsveen B-nieuwelingen (40 km): 1 Sjaak Rietbroek (Oude-Wetering)2 Jan de Koning (Roelofarendsveen); 3 Casper Brussee (Leiden); 4 Ar ie van der Lely (Koudekerk); 5 Ben de Graaf (Lei den); 6 Johan Zuiderduin (Katwijk). A-adspiranten (24 km): 1 Gijs Zand bergen (Rijnsburg); 2 Bert van Rijn (Leimuiden); 3 Albert Meskers (War mond); 4 Leo Slingerland (Koude kerk); 5 Ton Blok (Leiden); 6 Jos Heemskerk (Oud-Ade). B-adspiranten (14 km): 1 Fred 't i Hart (Leiden); 2 Arie van der Voet (Leiden). Dames (24 km); 1 Greet den Eisen' (Zoeterwoude); 2 Ria den Eisen (Zoe- terwoude). Veteranen (24 km): 1 Thomas Brandt (Leiden); 2 Gab Mieremet (Leiden);! 3 Wim Wassink (Leiden). In het Gelderse Zegge heeft Riet Heemskerk dit weekeinde net naast de overwinning in de wielerronde voor dames gegrepen. De jeugdige Swift- renster uit Oud-Ade moest op de laat ste meters haar meerdere erkennen in haar medevluchtster Hennie Hon develd uit Laren. In de 35 km lange Ronde van Zegge voor dames heeft de nationale kam pioene Bella Hage haar superioriteit niet kunnen waarmaken. De 19-jarige Zeeuwse probeerde in de slotfase wel enkele malen het ,gat' met de twee koploopsters Hennie Hondeveld en Riet Heemskerk, die reeds kort na de start aan de haal waren gegaan, te overbruggen, maar het polotonnetje liet haar niet gaan. Zelfs de derde plaats was niet voor Bella Hage weg gelegd. In de eindsprint moest zij de snelle Jannie Jonkers, die bij de strijd om de nationale titel ook haar zusje Keetie (tweede in het wereldkam pioenschap) versloeg, voor laten gaan. De uitslag luidt: 1 Hennie Honde- 23, Super Star 1520, Bregina 910, Gerbera 1421, Anthurium 5476, Le lies White Superior 811, Chrysanthen White Hope 10—16, Breitner 13—14, Alec Bedser 11—23. Migoli 16—21, Bes sie Rowe 21 p. stuk. Troschrysanthen Tokyo 1.051.35, Tunefull 1.25, Luyona 1.101.5, Indianapolis 951.40, Bonnie Jean 1.25—1.30, Koene's Elite 54—96, Chatsworth 3062, Bambino 3042, Lilian Hoek 29—62, Delightfull 69—73, Eikenblad 41—45. Colvilleis 10—58, Gla diolen 3491, Irissen 1583, Phlox 10- 24, Montbretia 3473, Asters 1856, Statice 2567. Goudsbloemen 1426, Ornithogalum 1064, Snijgroen 3950, Scabiosa 32—36, Liatris 18—47, Free- sia's 2260, Dahlia's 1573 per bos. RIJNSBURG, 5 aug. Bloemen Anthurium 85145; Gerbera 724; Alex Bedser 2535; Rozen: Baccara 1530; Super Star 1018; Zorina 6 9; Garnet 4^6; Carol 46, alles p. stuk. Irissen 100175; Chrysanten: Lyona 140160; Indian Polis 130160; Tokio 120—140; Sybil 90—110; Golden De light 60—80; Freesia's: White Swan 5085; Golden Yellow 3550; Phlox 3565; Riddersporen 3555; Statice 2035: Gele Margrieten 2033, alles per bos. Am. Anjers: Harvest Moon 1000—2000; Fa rah Dibah 500—1350; Dusty 650—1500; Espérance 4001200; Carry Sim 410—1030; Rode Sim 400— 1020; Rose Sim 390—970; Witte Sim 380—900; Crowley Sim 350—850; G. J. Sim 350—850; Arthur 350—850; Gla diolen 450—1000; Colvilly 350—700, alles per 100. veld (Laren. Gld de 35 km in 53 minuten en 49 seconden; 2 Riet Heems kerk (Oud-Ade); 3 op 1 min. 21 sec. Jannie Jonkers (Gameren); 4 Bella Hage (St. Maartensdijk); 5 Truus Smulders (Emmeloord); 10 Erna Mes- kers (Warmond). HONKBAL SVIV fa" Elinkwijk volkomen kansloos Wederom leed SVL in 7 innings een trieste nederlaag. Ditmaal werd in Utrecht tegen Elinkwtyk met een ver schil van 15 punten aan het kortste eind getrokken. In de eerste inning was de leidse formatie even op dreef en nam zowaar een voorsprong van 0—3. Deze was echter maar van korte duur, want in de gelijkmakende slagbeurt liep de Utrechtse ploeg Ineens uit tot 93, het geen aan zwak werpen, doch vooral ook aan het zeer slechte Leidse veldwerk te In de volgende inning kwam de Leidse aanval nog éénmaal even los, scoorde 2 punten, doch daar Elinkwijk hier twee punten tegenover stelde bleef SVL een achterstand van 6 punten houden (11— 5). Hierna voerde Elinkwijk de score re gelmatig op tot 19—5 en kon SVL bin nen de 2 uur tijds de thuisreis aanvaar den zonder ook nu maar een greintje winstkans te hebben gehad. De werpersresultaten waren: Plaats (Elinkwijk): 12—44; Challik (SVL):

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4