„ledereen kan een elektrisch orgel bouwen" 20 Jarige Rob Kaptein: Noordwijker realiseerde - ideaal - in drie maanden (Tl V de volgende ook-voor-jou-pagina volgt begin september j Leidse Top-Tien TEE-SET: „Nu of nooit" i(=}(=][=][=][=][=LI V EEN ZOLDERKAMERTJE in de Noordwijkse Tulpstraat heeft Rob Kaptein, 20 jaar en van beroep radio-monteur bij het Marine Electronisch Bedrijf in Oegstgeest, gewerkt aan zijn ideaal, dat hij juist vorige Week verwezenlijkte: een eigen gebouwd electrisch orgel. Drie maanden lang heeft hij vele avon den doorgebracht in die kleine, maar voor dergelijke hobbyisten oer-gezellige ruimte. Urenlang heeft hij daar geduldig temidden van luidsprekers, versterkers en andere technische benodigdheden zitten werken aan zijn geesteskind dat hij binnen korte tijd hoopt te kunnen gebruiken in een nieuw te vormen trio, dat in de plaats zal komen van het dansbandje "The Moods", dat in fe bruari is "overleden". Bij zijn eerste optreden zal hij dan terug denken aan de vele solderingen, de vijfhonderd transistortjes, de weerstandjes e.d., die hij aangebracht heeft. Een heidens karwei maar voor Rob betekende het slechts een uitdaging, die hij met succes volbracht heeft en waarvoor hij niet terugdeinst om het nogmaals te doen. Technische interesse Oeheel vreemd was het voor Rob niet. Reeds als leerling van de lagere school werd z'n Interesse voor techniek gewekt. Translstorradio's werden gede monteerd en nader toeken en al snel kon men bij de familie Kaptein terecht om mankementen aan de^e fijne radi ootjes te verhelpen. Na de lagere school brak de Mulo-tjjd aan en hard moest aangepakt worden om het begeerde di ploma te behalen. Toch bleef er nog vol doende ttfd over voor de hobby waarvoor intussen vele boeken werden gekocht en verslonden. Eerst eenvoudige exempla ren om de elementaire kennis by te brengen, maar al vr(j snel volgden de wat gecompliceerdere, electrotechnische boeken en tenslotte werd bij „Kontakt" het schema aangevraagd voor het elec trisch orgel. Als 16-jarige knaap meldde hij zich toen hij het Marine Electro nisch Bedrijf waar hij een studie tijd van l]/i jaar kreeg te voltooi en. In die tijd leerde Rob het be drijf van a tot z kennen en gaf hij zijn ogen goed de kost. Hij wist dat er aangepakt moest worden en dat blunders grote gevolgen zouden kunnen hebben. Daarna werd hij in vaste dienst genomenwerkte zich op tot radio-monteur en is voor zijn collega's en chefs een ge waardeerd persoon geworden die zijn kennis wil uitbreiden. Sp ortieve inslag Ifoewel vele malen de trap naar de zolderkamer werd beklommen, spen deerde Rob ook veel tijd aan zijn spor tieve verlangens, waarvan de schaats sport wel de grootste was. Als lange- afstandsrijder was hij niet bepaald onver dienstelijk en hij bleef dan ook niet on opgemerkt op de sloten, vaarten en ijs banen in en rond Noordwljk. Onder lei ding van de Lissenaar Egbert van 't Oe ver trainde hij drie seizoenen lang mee met de sterkste junioren-rijders van Ne derland. Plotseling zette rugklachten, hernia, echter een streep door de schaatsplan- nen en op doktersadvies zei Rob het schaatsen vaarwel. Intensief sporten was voor hem definitief voorby. Meer tijd bleef er daardoor over voor die an dere hobby van hem: muziek. Zoals ge reeds gezegd maakte hj] deel uit van „The Moods", een plaatselijk bandje, waarin hjj basgitarist en soms sologi tarist was. In de „Instuif" waren zjj graag geziene gasten, die vooral dans muziek speelden, *maar ter afwisseling ook de beatnummers ten gehore brach ten. „De Noordwijkse tiener ia echter bij zonder lastig. Brachten we dansmuziek dan wilden ze weer beat en speelden we de gehele avond beat dan werd er weer gezegd dat wij niets anders konden dan alleen maar harde muziek voortbrengen. Tot februari zijn we nog bij elkaar ge bleven maar toen waren we het zat. We zijn nu van plan om een trio te begin nen met drums, slaggitaar en natuurlijk mijn electrisch orgeltje en dan hopen we weer zo snel mogelijk een plaats te vinden tussen de vele bandjes in Noord- wijk, waarvan slechts „The Zodlaks" werkelijk goed zijn", zegt Rob Kaptein, een nuchter persoon die een grote hekel heeft aan het spelen van polonaises en de daaruit voortvloeiende „boerenavond- jes". Fotograveren Iedereen kan zo'n orgel in elkaar zet ten, mits hij de aanwijzingen maar goed opvolgt", zegt een tevreden lach ende Rob Kaptein. Hij kan dan ook zeer tevreden zijn over het werk waarmee hij zo'n 600,- uitspaarde .Weliswaar heeft hij zijn vrije tijd vrijwel geheel opgeofferd, maar hij heeft dan ook slechts 480,- aan materiaal moeten neertellen. Deze winst wordt dan aan gewend om straks het orgel nog te perfectioneren en uit te breiden. Vol daan is Rob namelijk nog lang niet. Hij ziet al weer vooruit en denkt aan ver dere ontplooiïing van^zijn talenten. Wat het volgende doel wordt weet Rob op dit moment nog niet, maar dat het weer groots zal worden staat voor Tydens het prachtige weer van deze zomer zal hjj gewapend met zjjn foto toestel zjjn Ideeën opdoen, die hjj dan de komende winter zal realiseren. Ook fotograferen behoort tot de vele hob by's van Rob, evenals zyn grote bewon dering voor de muziek van Cor Steyn, gitarist Chet Atkins en het orkest van Malando. Prachtige muziek, die het klei ne zolderkamertje doet omtoveren tot een gezellig verblijf voor hobbyist Rob Kaptein. J. P. Beatles door LSD opgepept Terwijl het gehele westelijk half rond zich afvroeg, wanneer de Rolling „High" Stones definitief bevangen zou den worden door een dope-flauwte (Mick Jagger is intussen weer door de justitie gevat), wist niemand, maar vermoedde iedereen, dat de Beatles ook wel eens aan de verboden vrucht proefden. Per slot van rekening kun je in negen maanden onderduiktijd, die leidde tot de geboorte van de bla kende Sgt. Pepper, wel enige pep ge bruiken wil je de moed erin houden. Nu hun plaat is uitgekomen, hebben de Beatles er niet langer een geheim van gemaakt en openlijk bekend, dat zij LSD tot zich hebben genomen, eerst heel voorzichtig ter kennisma king en toen direct maar de volle mep. Eerst hadden ze er religieuze visi oenen van gehad daar zijn wij per soonlijk nooit zo happig op geweest en daarna de nlrwana-achtige ze kerheid, dat de plaat goed verkocht zou worden. Dit laatste is gebeurd, of schoon na de bekentenis dat de be langstelling van de Beatlesaandelen daalde. Zij weigerden echter te ver tellen, hoe zij zich onder de LSD ge voeld hebben. Maar afgaande op de titels van de Pep (per) liedjes kan men daaromtrent enig idee krijgen: Een zame Harten (daar schijnen meer mil jonairs last van te hebben). Als ik 64 ben (nu al seniel?), Goeie Morgen (leef ik nog?). Zij loopt weg uit huis (geen wonder), Lucy met diamanten in de hemel (je hebt er hier meer aan) en Eén dag in het leven (laat maar zitten). I^IIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIOIIC (week van 29 Juli t/m 5 augustus) 0 0 0 0 0 0 0 0 i«. (-) (1) All you need Is love Beatles. (8) San Francisco Scott McKenzie. (4) Sound of the screaming day Golden Earrings. -) Death of a clown Dave Davies. -) Mexican Whistler Roger Whittaker. (2) A whiter shade of pale Procol Harum. (7) Gloria Them. (8) Here we go again Ray Charles. -) If I ware a rich man Roger Whittaker. I take it back Sandy Posey. Q Tussen de haakjes de klasseringen i de vorige week. L OII Oil OIIOII Oil Oil Oil Oil OIIO W-E-E-K-E-N-D B-E-fl-T Golden Earrings Motions Ro-d-ys Sandy Coast morgenavond om 8 uur in De Engel te Llsse. de bekende Groningse beatgroep kunt u zien en ho ren morgenavond in „De Grote Schuur" van de Gebr. Van Benzen in de Kerkstraat te Noordwijkerhout om 8 uur als grote afsluiting van de fancy-fair, die daar ten behoeve van het overdekte zwembad wordt gehouden. In Delft zijn de verwachtingen hoog gespannen wat betreft het succes van de nieuwste schijf van de "Tee Set". Hans van Eyck en zijn man nen, die reeds eerder een fantastische hit op de markt brachten "Please call me" maar toen niet die verkoopcijfers behaalden, die algemeen verwacht werden, schijnen nu dan toch hoge ogen te gaan gooien. Hans van Eyck en H. Fenwick schreven de tekst van "Now's the time" en we hopen dat het succes dat zij stellig verdienen, hen ten deel zal vallen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8