Meer fleur en kwaliteit dan ooit op het Rijnsburgs Bloemencorso MEDISCHE DIENSTEN ZATERDAG 5 AUGUSTUS lfl«7 AJsLE BDITHM? DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 PERSONENWAGENS IN OPMARS Zwolle heeft gratis deze „paarde- krachten" afgestaan. Zij kleuren ook bijzonder leuk bij de praalwagens en blazen geen wolken stinkende diesel- walm over de toeschouwers langs de De organisatoren verwachten goed „corsoweer": d.w.z. niet te warm en niet te koud. De badgasten vinden misschien te weinig zon aan 't strand en vinden het wel leuk om naar Lei den te trekken en komen vanzelf in de gezellige drukte die het corso met zich mee brengt, terecht. De N.T.S. en de Duitse televisie heb ben al opnamen gemaakt. De Neder landse cineast Rob Houwer zal maan dag de laatste „shots" schieten voor een Duitse kinderspeelfilm. Blijft de regen echter weg en de stoet vindt geen vertraging en de kruissnelheid van 6 km per uur kan worden aangehouden, dan zullen de organisatoren met een zucht van ver lichting vanavond hun zorgen met het vuurwerk in de donkere lucht laten verdwijnen. Nagekomen familiebericht FERDINAND J. J. ZANDBERGEN K. M. ZANDBERGEN- PI ETERSE Jan. Yvonne, Margrethe, Paola, René, Coen en Ewoud. „Ik ben met Catootje naar de bo termarkt geweestDe dominee zit achter het stuur van de mini- trekker, links de lichtmatroos, die het heeft gemunt op de „mooie benen" van de barones (vooraan). COMPETITIEVOETBAL GOUDA BEGINT REEDS 2 SEPTEMBER De geur van tienduizenden bloemen vulde gistermiddag de grote hal van het veilinggebouw „Flora" In Rynsburg. Zenuwachtige tuinders en bloemisten legden j de laatste hand aan de praalwagens of poetsten hun luxe wagens. Nog jonge figuranten, van wie sommigen In exotische klederdracht, drentelden rusteloos rond hun wagens, waarop zij vanmiddag ook al zijn de weergoden niet gunstig gezind de toeschouwers langs de corsoroute zulen toewuiven. Juryleden no teerden ijverig hun beoordelingen op indrukwekkend uitziende mappen. Een ver dwaalde cameraman lachte tevreden om de goede lichtinval en liet zyn appara tuur snorren om Nederland of belangstellende buitenlandse televisiekijkers ge tuige te laten zijn van de kleurenpracht van het Rijnsburgse Corso: „Het kinder lied in bloemenland". Wat gisteren nog stellages waren en kale wagens was nu omgetoverd in ingenieuze scheppingen van bloemslerkunst en kunstnijverheid. Om precies zes uur konden de eersten van de duizenden belangstellenden, die gis teravond en vanmorgen langs de praalwagens schulvelden, worden toegelaten. Het zal zeker voor de jury, bestaande uit één dame en negen heren, bijzonder moeilyk zijn geweest de juiste keuze te maken. nadruk wel eens te liggen op de figu ranten, die door hun kleding of groe pering sterker de aandacht trekken dan de bloemenpracht. Dit is bijvoor beeld het geval bij de wagens, waar op de liedjes "Ik ben met Catootje naar de botermarkt gegaan(zie foto) en "Baanveger, baanveger, kom met je bezemworden uitgebeeld. Op de laatstgenoemde wagen verrijst eën winterlandschap, waarop meisjes en jongens in schaatstenue de blik vanger zijn. Experts enthousiast over inzendingen De heer G. Kiersch uit Noordwij k aan Zee kan tevreden zijn over zijn arrangementen en praalwagens. Iedere wagen is een blikvanger. Komt de bezoeker de veilinghal binnen, dan wordt hij getroffen door de rij glan zende luxe auto's, die weelderig en geraffineerd en sommige-zelfs gedurfd met bloemstukken zijn versierd. Wa ren vorig jaar de organisatoren van het Rijnsburgs Corso niet zo in hun nopjes over de deelname van de per sonenwagens. Zij zullen nu sprake loos staan, want de chauffeurs hebben niets nagelaten om elkaar de loef af te steken. Op de bumpers, aan de por tieren, op de motorkap en het dak geurt de bloemenweelde. Een wagen torst een wip of weegschaal; een an der voert tussen zijn bloemen een kooi met parkietjes, die zich niets aantrekken van de drukte en lustig door blijven "praten". Lange sleeën worden afgewisseld met sportieve mo dellen, die meer aggressieve kleuren in hun bloemenpracht meedragen. Ro zen, anjers, anthuriums, gerbera's en lelies prijken op de luxe personen auto's, die dit jaar zeker sterk zullen opvallen. De meest opmerkelijke cre atie voert een sportwagen: een gril lige constructie van bamboestokken, waaraan de bloemen bengelen (zie foto). Terecht heeft de jury deze auto uitgeroepen als de mooiste personen wagen van het corso. Weelderig De juryleden waren het erover eens, dat de praalwagen "Onder moeders parapluie, liepen eens twee kindjes" de best verzorgde wagen is onder de andere, die in originaliteit en kleu renpracht niet voor elkaar onderdoen. In "De Leidse Courant" van vrijdag stond een foto van de winnende wa gen. Met lange plastic stroken zijn de regenschermen gesuggereerd, twee leuke meisjes met regenkapje zitten achter op de wagen. De nadruk valt niet op de figuranten, maar op het kleurige geheel. De schikking van de bloemen is zo gekozen, dat een har monisch geheel aan nuancen is be reikt. Bij sommige praalwagens leek de Het publiek zal zeker applaudiseren voor de wagen "Vader Jacob, Vader Jacob, slaapt gij nog..": in een groot hemelbed ligt de jonge Vdder Jacob te slapen. Mocht het gaan regenen, dan ligt hij tenminste droogGe schommeld wordt er ook op de praal wagen, die het kinderlied: "Schom melen, schommelen, heen en weer uitbeeldt. Terecht won deze wagen een eerste prijs. De wagen "Boer, wat zeg je van mijn kippen. Boer, wat zeg je van mijn haanvoert enkele kippen en een haan mee, die tussen de gelegde(?) eieren hun graantjes pikken. Iedere wagen is de moeite van het bekijken waard en de bezoe kers zullen, indien het niet te druk is, bij ieder "lied" uitgebreid de weelde aan kleuren en costuums bewonderen. Ook het Roode Kruis is met een leuke wagen vertegenwoordigd. Zwaardere normen Bloemisten en experts uit Rijnsburg en omstreken zijn het er over eens, dat dit jaar het corso bijzonder goed is verzorgd. De toerwagens springen er dit jaar. sterk uit. De verschillende eigenaars proberen elkaar in een mil de concurrentie op dit corso te over troeven. Ook kan niet worden ont kend, dat het thema van dit jaar „Het kinderlied in Bloemenland" zich uit stekend leent voor de arrangementen voor de praalwagens en de leuk aan geklede kinderen stelen zeker de show. In het algemeen overheerste de mening, dat het Rijnsburgse Corso 1967 30 tot 40 pet beter is dan vorig jaar. De selectie was dit jaar ook strenger. De jury onder voorzitter schap van de heer A. de Zoeten, bloemist te Amsterdam, gaat streng te werk. Zij let niet alleen op de ge hele assemblage van een praalwagen, maar ook op details. De kleuren moe ten b.v. harmoniëren, zelfs de toef op de trekker mag niet vloeken met de Mini-trekkers De lengte van de stoet, die vanuit Rijnsburg naar Leiden trekt is ruim twee kilometer lang. Twintig muziek korpsen zullen afwisselend tussen de wagens een vrolijke noot verzorgen. Dit jaar zijn voor het eerst speciale mini-trekkertjes in gebruik genomen, die, met een benzinemotor uitgerust, in staat zijn de zwaarste lasten te trekken. Volgens de organisatoren is het nu ook onmogelijk, dat één van de trekkers afslaat en een ernstige vertraging bezorgt. Een firma uit „Groene zwanen, witte zwanen, je mag niet door mijn Engeland varen een bijzonder leuke groep: in de zwanen zitten de kleinen. De aanvang van de competitie 1967- 1968 is vastgesteld, voor de zaterdag middagelftallen op zaterdag 2 septem- mer a.s., voor de juniorenafdeling eveneens op zaterdag 2 september a.s. Voor de zondagafdeling, voor de res. Ie klasse, 2e klasse en voor enkele wedstrijden voor die verenigingen, die met een groot aantal elftallen op één veld moeten spelen zondag 3 sep tember en voor de le klasse en ove rigen op zondag 10 september. De indeling voor de zondagcompe titie luidt: le klas: Amm. S.V., GDS, Haastrecht, Nic. Boys, Nieuwkoop, NSV, RVC, Oudewater, WSE, Zwer vers. Res. le klas: Bergambacht 2, Bodegraven 2, DONK 3, Gouda 4, Gouderak 2, Lekkerkerk 3. Moerca- pelle 2, NSV 2, Ona 4, UNIO 2. VEP 2, Schoonhoven 2. 2e klas A: Nieuwer- kerk 2, Haastrecht 2, Esto 2, Boskoop 2, GVS 3, Groeneweg 2, Nieuwkoop 2, Nic. Boys 2, Waddinxveen 2, WSE 2, Soccer Boys. 2e klas B: Nieuwerkerk 3, Haastrecht 3, Stolwijk 3, Schoon hoven 3. VEP 3. GSV 4. Moordrecht 3, Bergambacht 3, Olympia 4, ONA 5, Zwervers 2. 3e klas A: Amm. S.V. 2, Lekkerkerk 4, Gouda 5, Olympia 5. Nieuwerkerk 4, Donk 4, GSV 5, Bos koop 3. 3e klas B: RVC 2, Olympia 6, Stolwijk 4, Gouda 6, Bergambacht 4, Lekkerkerk 5. Zwervers 3. Gouderak 3. 3e klas C: Oudewater 2, Woerden 3, Unio 3, Vep 4, Nieuwkoop 3, GSV 6, Bodegraven 3, Esto 3. 3e Was D: GDS 2, Soccer Boys 2, Donk 5, Boskoop 4, Gouda 7, Unio 4, Ona 6, Waddinx- De indeling van de 4e klas is nog niet gereed, aangezien nog niet alle opgaven waren ontvangen. De eerste klas van de afd. Gouda is dus terug gebracht tot 10 elftallen. Nieuwerkerk en Esto promoveerden naar de KNVB, terwijl Oudewater degradeerde naar de afdeling. Soccer Boys, dat als num mer laatst eindigde werd dus niet ge handhaafd. De res. le klas en de 2e klas A en B bevatten nu resp. 12, 11 en 11 elftallen. Alle 3e klassen bevat ten nu 8 elftallen. Voorlopige indeling zaterdagcompetitie le klas: Bodegraven, Boskoop, Moer- capelle, RCV, Rijnstreek, Sport- lust, Waddinxveen, WDS en Zwam merdam. Res. le klas: Be Fair 2, Bo degraven 2, Boskoop 2, Gr. Ammers 3, Jodan Boys 3, RCV 2, Spirit 3, Sport- lust 3, Zwammerdam 2. 3e klas B: Aarlanderveen 2, Be Fair 6, Bodegra ven 4, Boskoop 3, Jodan Boys 7, Jo dan Boys 8, Sportief 3, Sportlust 6. Voorlopige indeling Jun. competitie van A 1, B 1 en C 1 elftallen Afd. A, Groep 3: Boskoop, GDS, Groeneweg. Jodan Boys, Moerkapelle, Nieuwerkerk. RVC. Soccer Boys. Afd. B, Groep 2: Boskoop, GDS, GSV, Jo dan Boys, RVC, Soccer Boys, Woer den, Ona. Afd. C, Groep 2: Boskoop, GDS, GSV, Jodan Boys, Sportlust, Waddinxveen, Woerden, WSE. Staatsexamens Leidse Avond-hbs Op 29 Juli jL Blaagden de volgende leerlingen van de Stichting Leidse Avond-H.B.S. voor het staatsexamen H.B.S.-A: W. F. M. de Jong. Katwijk; C. F. Möhlman. Llsse; G. J. de Bree, Oudshoorn. Leidse Postduiven Club Voor de wedvlucht vanaf Tergnier op 30 juli jl. werden 339 duiven van de LPC gelost. De uitslag was: G. van Steln 1, 2; J. van Alphen Sr.'3, 10. 11, 13. 14, 19; W. Bey 4; J. Schouten 5. 7. 18: H. van Riet 6; A. Pracht 9; J. Prins 12; P. Landes- bergen 16; J. Koster 16; W. v. d. Nieu- wendjjk 17; W. Onstenk 20. Warmonds V.V.V. verwacht „onherstelbare schade" van Zwanburg-plan Nu de plannen van het gemeente bestuur van Warmond voor de Zwan- burgerpolder bekend zyn, meent het bestuur der VW Warmond dat het wenselijk is, haar mening hierover kenbaar te maken. Het bestuur der VVV Warmond staat uiterst sceptisch tegenover dit ont- werp-bestemmingsplan Zwanburg. Zij beschouwt de verwezenlijking hiervan niet in het algemeen belang, noch in het belang van het dorp Warmond. Met waardering werd kennisgeno men van de pogingen om een oplos sing te vinden voor een nauwer con tact tussen Warmond en het piassen- gebied, uitbreiding van aanleggele- genheden en verdere recreatieve voor- voor Leiden en Omgeving De winnende personenwagen: lianen van bloemen omstrengelen de chauffeur, wiens uitzicht nog niet wordt belemmerd. Leiden Voor alle artsen die de weekenddiensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheken: 2ki\- der Apotheek, Lammenschansweg 7, tel. 23553. Zaterdagmorgen van 8—12 uur: Apotheek van Driesum, Mare 110, tel. 20406. Alkcmnde en Leimuiden Dkt. D. A. van Haaien, Kerkstraat 91, Oude-Wete- ring. tel. 01713-214. Dkt. P. Heljnen, Noordeinde 166, Roelofarendsveen. tel. 01713-329. Alphen a. d. Rijn Zaterdag: Dkt. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Zondag: dkt. Plaatschoor, Burg. Visser park, tel. 2858. Apotheek: „Allart". Raadhuisstraat, tot zaterdag 13 u. Apo theek: Sonberg, Wilhelminalaan 67. Bodegraven Dkt. C. van Beek, Vij verlaan, tel. 2268. Wijkverpleging: zr. P. Borsboom, Pr. Bernhardstraat, tel. 2086. Apotheek: Rond te Gouda. Boskoop Dkt. de Wilde, tel. 2740. Wijkverpleging: zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. HiUegom Dkt. J. J. van den Andel, v. d. Endelaan 123, tel. 6417. Tandarts: dkt. Poederbach, Herenweg 20, Noord- wijkerhout, tel. 02530-4297. Apotheek: Hillegomse Apotheek, Hoofdstraat 78, Hillegom. Katwijk a. d. Rijn Dkt. W. J. Lou- werse, tel. 5805. Apotheek: Princestr. 3. tel. 2735. Katwijk aan Zee Dkt. A. G. de Ja ger, tel. 3777. Apotheek: zie Katwijk aan den Ryn. Koudekerk a. d. Rijn Wijkverple ging: Zr. Prins, Kom van Aaiweg 7. Leiderdorp, tel. 01710-24909. Langeraar, Nleuwveen en Woubrugge Dkt. A. M. van Dongen, Nieuwveen, tel. 01723-101. Wijkverpleging: zr. Vis ser, Zevenhoven, tel. 01723-364, b.g.g. 264. Leiderdorp Dkt. Bakema, Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Leidsehendam Dkt. J. Li\dwig, Voorburgseweg 4a, tel. 3532. Tandarts: spoedgevallen tel. 070-543035. Apotheek: Panter-apotheek, Pr. Bernhardlaan 214, Voorburg, tel. 070-864883. Wijkverple ging: Zr. van Paassen, Willem Pijper laan 49, tel. 4161. Llsse Apotheek en tandarts onder Hillegom. Dkt. G. van Dijk Jr., Heero- weg 316, tel. 4486. Nieuwkoop en Noorden Dkt. G. J. Bremer, Nieuwkoop, tel. 01725-103. Noordwjjk Dkt. Goudrlaan, Nieuwe Zeeweg 37. tel. 01719-2333. Noordwykerhout Dkt. Verdeyen, Kerkstraat 28, tel. 02533-2285. Oegstgeest Dkt. H. A. Reterlnk, Terweeweg 152, tel. 50349. Wit-Gele en Groene Kruis: zr. v. d. Velden, tel. 54982 b.g.g. 22222. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim Dkt. J. M. van Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Valkenburg zie Katwijk a. d. Rijn Voorhout en Warmond Wijkverple ging: zr. Meijssen, Jac. v. Beierenwe* i, Voorhout, tel. 02532-7796. Voorschoten Dkt. A. M. Kostense. Voorstraat 23. tel. 2493. Zr. Parmentier, Curielaan 27, tel. 4646. Tandarts: B. v. Wijk, Kon. Julianalaan 32. Apotheek; dienst Apotheek Voorschoten wordt zon dag van 822 uur waargenomen door de Zuider Apotheek, Lammenschansweg 7. tel. 23553. Wassenaar Dkt. H. W. Plink, Prin- senweg 44a, tel. 2075 ey dkt. M. H. van Tolingen, Wllhelminaplein 1, tel. 8303. Apotheek: Waasenaarse Apotheek, Schouwweg 32, tel. 2402. Tandarts: (za terdag en zondag van 18.00-18.30 uur): dkt. E. E. van Bommel, Lange Kerkdam 29, tel. 4312. Zwammerdam Dkt. K. Gill, Zwam- merdam, t«L 017202527. Arrestaties in Wassenaars hotel GELEGENHEID TOT VERBODEN KANSSPEL De 41-jarige Rotterdamse exploitant J. H. v. W. van hotel Den Ouden Deyl, en de manager van het bedrijf, de even eens uit Rotterdam afkomstige 40-jarige J. A. v. d. P., zijn gisternacht gearres teerd wegens het gelegenheid geven tot het spelen van hazardspelen. I)e Inval geschiedde nadat een Inspec teur enkele avonden achtereen hot „be- hendigheidspel" Excentra had bestu deerd en tot de conclusie was gekomen dat het hier een kansspel betrof. Bjj de inval in het hotel bevonden zich vijftien personen aan de speeltafel. Zij kregen allen een bekeuring. De mana ger is Inmiddels weer op vrjje voeten gesteld. GELDLENING VAN 5 MILJOEN B. en W. van Leiden stellen voor ten laste van de gemeente Lelden met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen ten te '8-Gravenhage een geldlenning aan te gaan, groot 5.000.000,- koers 100%, tegen een rente van 6V£% per jaar, halfjaarlijks te voldoen, af te los sen in 25 jaarlijkse termijnen, aanvan gende op 1 september 1968. ZOETERWOUDE H.K.- Beenbreuk in brand gang ln een brandgang tussen de Willi- brordus- en Bonlfaclusstraat brak gis teravond het 10-jarig zoontje van de fam. Kranase een been. Het kind holde de schuur uit en liep tegen een rijdende bromfleta. bestuurd door een 13-jarlg meisje. Door een ambulance van do Leidse GG en GD is het Jongetje ter be handeling overgebracht naar een Leids ziekenhuis. zieningen. Verheugend is het dat de gemeente, evenals de WV, vergroting van het merengebied voorstaat. Daar er nog geen streekplan voor het plassengebied is, had de VW ten minste verwacht, dat allereerst een structuurplan voor de gehele gemeen te ontworpen en vastgesteld zou wor den. Daaruit had dan het bestem mingsplan Zwanburg, in zijn samen hang tot het totaal, logisch bekeken kunnen worden. Onaardvaardbanr is de aantasting van het fraaie polderlandschap door de ontworpen bebouwing. Ruimte vooi woningbouw voor Warmond is nood zakelijk. Deze kan echter, zoals het Recreatie-rapport der VVV Warmond aangeeft, ook ten noorden van Herenweg gevonden worden, streekplan Bollengebied geeft dit ook aan. De nieuwe wijk in de Zwanburger- polder sluit niet logisch bij het dorp aan en zal zodoende een aparte ge meenschap gaan vormen. De water toeristen zullen het bestaande War mond niet meer bezoeken, met alle gevolgen voor de sfeer van het dorp. De door de gemeente voorgestelde nieuwe plas sluit niet aan bij do Ka gerplassen. De snelle watersport, waar voor deze plas kennelijk bedoeld is, zal ongetwijfeld geluidshinder veroor zaken voor de omwonenden. Boven dien zal deze vorm van watersport de zeilers op een ontoelaatbare wijze hin deren; de vaart naar de Kagerplas- sen door de brug over de Leede en de bebossing langs de Groote Sloot wordt voor hen toch al ernstig be moeilijkt. De haven voor weekend-woonboten ligt volkomen geïsoleerd en ver wijderd van het eigenlijke recreatie gebied. Het plan zoals het er nu ligt, zal, als het door de gemeenteraad wordt aangenomen, en goedkeuring zal verwerven, onherstelbare schade aan het Zuid-Hollands recreatiegebied veroorzaken. EHBO-COLLECTE Zaterdag en zondag, de zondag van de Barmhartige Samaritaan, zal aan de uitgang van de kerk de jaarlijkse collecte worden gehouden ten bate van de afdeling van de R.K. EHBO. Aangeboden worden weer de beken de pleisters. Voor de cursussen, die ook dit seizoen weer zullen worden gehouden en voor het op peil houden van de verbandmiddelen is veel geld nodig. Reden waarom het bestuur ook daadwerkelijke steun verwacht Geboren: Ronald Martinus Zwetsloot; I Cornells Johnnncs Petrus Gjjshcrtus Meskers; Pepijn Geraedts; Elisabeth Jo hanna van Blade!Petrus Wilhelmus Hubertus Maria van R(Jn. Ondertrouwd: A. J. M. van der Meer en C. J. M. van Rijn; C. F. M. Kortekaas en Ch. R. M. Koppers; P. Th. A. van der Voort en H. L. C. van dor Vooren, P. J. G. van der Hulst en C, M. H. van Wlnsen; L. J. A. DuQnhoven en H M Zoet. Gehuwd: G. Th. van den Berg en L. J. van der Ploeg; M. 't Hart en M. J van den Muyzenberg; H. Tegelaar en A. M. van Grieken; L. G. Mostertman en M. B. von Velzen; J. N. H. van Klink en A. M. Vesiuys; C. N. J. Kortekaas en J. G. Y. Zllvertant. Overleden; Helena Verbeek, oud 61 jaar, zonder beroep, geboren te Lelden! en wonende te Warmond, gehuwd met Salomon van Dujjn. PAUZE DE ANDERE ZIJDE VAN HET HEELAL Waar en wie de zotte opmerking maakte In een of ander boek of tijd schrift hebben we helaas verzuimd te noteren. Het was deze: We hebben het heelal niet zelf gemaakt! De op merking ls onzinnig én vol zin. Natuur lijk ls het heelal niet door mensen of de mensheid gemaakt, maar er wordt over geschreven en gesproken alsof het een schepping ls van het menselijk brein. Schering en Inslag ls het geredeneer over een blnnenwerelds christendom van louter medemenselijkheid, ln afwe zigheid van God. Zich aandienend ais een verruimd In zicht, is het ln feite een allerburgerlljk- ste bekrompenheid. De maat van het geloof wordt ingekort en bijgeknipt tfet een eigengemaakt bevattelijk heelal. i existentialistische wijsgeer Gabriel Marcel schrijft! „Er ls een zijde van het heelal die niet naar ons ls toegekeerd. Er is een werkelijkheid, een levende Werkelijkheid die ondoorgrondelijk ls". Het boek Ecclesiastlcus: „De ogen des Heren zijn tlendulzendnmal helderder In die niet te ziene werkelijkheid speelt zich ons leven af, gezien tot „in de meest verborgen hoeken". Mon kan blnnenwerelds denken: lk zie die scher pe ogen niet, maar ze zien ons wéL We zien het niet, maar we worden bekeken, tlendulzendmaal scherper dan de zon. PUNT Je kunt zo langzamerhand wel aan de terugweg beginnen Frans, het ontbijt ls bijna klaar. KORRELTJE Marktberichten Barneveld, 3 augustus. EIEREN Aanvoer 799.338 stuks, stemming rus tig. Eieren van 37-43 gram 5.46-7.24; eieren van 47-63 gram 7.88-9.54,eieren van 56-64 gram 10.93-13.33; eieren van 64-72 gram 13.44-15.32. LEEUWARDEN, 4 augustus. Kaas Commissienoteringen (ln guldens per kg) Goudse kaas 3.17; Edammer kaas 2.83. Broodkaas 2.83. Handel flauw. KATWIJK A/D RIJN, 4 aug., Groente Waspeen (per kist) Al 2,70-4,40, A2 2,60-3,90, BI 5.20-7.30, B2 3,30; boapeen (per bos) 39-53; andijvie 12-25; bloem kool (per stuk) 6 stk p. bak: extra 107- 110, I 82-109, H 16-81, 8 sL p. bak: extrm 76-91, I 66-86, H 15-57; dubbele bonen 50-00; komkommers (per stuk) 7-88; prlnsessenbonen 50-70; sla (per stuk) 8-27; snijbonen I 50-70, U 35; spitskool 9-12; tomaten (per bakje k 6 kg.) 8,00- 5,90; tuinbonen 28; uien (per kist) 4,30- 4,70; peterselie (per bos) 10-12; krul- peterselie (per bos) 16; selderie (per bos) 0-12; bonekruid (per bos) 5. Aan voeren: waspeen 80.000 kg; bloemkool 24.000 stuks. TER AAR, 4 aug., Groente Snijbo nen 40-75, stamprinaeasenbonen 45-70, stokprlnsebonen 55-70 witte pronkbo- nen 30-50, spekbonen 65, andijvie 15-21, rabarber 22-24, komkommers krom 22- 25. alles per kilo, sla 13-21, bloemkool 22-51, stek 15-19, komkommers 20-42, alles per stuk, selderij 5-15 per bosje. Zwarte bessen 2.20 per kilo. Tomaten: A 4,90-5,80, B 5,60-0,00, C'3,40-3,70. bon ken 3,10 per bakje van zes kilo. Augur ken glas: A 79-85, B 40, C 20, Dl 10, D2 11-14, CD 10, E 6. augurken natuur: A 76-85, B 40-45, C 21. Dl 14. D2 13-14, CD 12-14, E 6-9 allea per kilo. WINNAARS R.A.A. PUZZEL De prijswinnaars van deze week zi|n: 10,- C. Molenkamp. Hint Ja. "I.Hhnf 10. I.H.I. ii; 2,50.- W. A. Vreeswijk, OmMb41 S| si«mp- \*i|k. Binnen veertien dagen ziU hen de cheque worden toegezon- LEIDSE AGENDA ZATERDAG 5 AUGU8TUS AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3